Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. október 15. 09:5030851.

    Mi van? Hallgatási fogadalmat tettél?

    előzmény:
    mandula2 (30850)
    2017-10-15  09:40
  2. 2017. október 15. 09:4030850.

    Jó reggelt!


    Már csak 5 kávé van, elvettem. Köszönöm.


    Szép napot Mindenkinek.

    előzmény:
    Tete (30849)
    2017-10-15  08:15
  3. 2017. október 15. 08:1530849.

    frissen, forrón tálalva. Sziasztok, jó reggelt.

  4. 2017. október 14. 19:2630848.

    Ez a mese így sokkal aranyosabb, mint az eredeti. Nekem mindig a vérengzős, sárkányosakat mesélték, aztán anyukám csak negyed órára szaladt el otthonról, én LÁTTAM ahogy rengeteg sárkány repül el a házunk felett, mint a varjúk, nagyon féltem, annyira sírtam, hogy a szomszéd házból a néni anyu után futott, hogy jöjjön azonnal, mert valami nagy bajom lehet.


    Én is költöttem a lányomnak mindenféle lightos modern mesét, volt amihez még a bábot is megvarrtam közben. Szeretett bábozni, sok bábfiguránk is volt, de egy mókuskára emlékszem ami nagyon jól sikerült volna, csak a nagy vörös bozontos farka mindig hanyatt húzta. Aztán eltűnt az idők folyamán, éppen nemrégen került szóba. Akkor kellett volna leírni a sok mesét, de akkor azt hittem sose fogom elfelejteni. Lánykám nagyon jól rajzolt gyerekrajzokat, a fiú még jobban, nyert is országos díjat, azokkal lehetett volna illusztrálni, még a dédunokáknak is lett volna házi mesekönyv. Elmulasztottuk, mint annyi mindent, ami már visszahozhatatlan.


    Egészen jó lett a hurka, pedig CBA-s, nem tocsogott a zsírban, jól volt fűszerezve, és nem ropogott a homok benne, mint a maszek hentesében.


    Apa ma kitett magáért, a hurkasütésen kívül mindent felvállalt, én nagyon el voltam anyátlanodva.


    Remélem holnapra feléledek, ha még jó idő lesz vannak kinti terveim is.


    Jóccakát mindenkinek.

    előzmény:
    Tete (30842)
    2017-10-14  13:40
  5. 2017. október 14. 18:1330847.

    Ugye hogy ugye.....


    Én pedig lemaradtam az ide léggömb fesztiválról,a bátyám azt mondja kb. 550 van....Albuquerque International Balloon Fiesta 2017 in Albuquerque, NM | Everfest


    Azt hiszem hozzáfogok faleveleket takarítani.....


                 Alannah Myles - Black Velvet - YouTube

    előzmény:
    Tete (30846)
    2017-10-14  16:51
  6. 2017. október 14. 16:5130846.

    Nézzétek csak, mire jók a hangulatjelek.


    Még cekcuálisos felvilágosításot is lehet velük tartani.+=  =                             

  7. 2017. október 14. 14:4130845.

    Nektek sokat segítene egy juicer.Ebben az a jó, hogy nem kell kicsire/apróra vágni a dolgokat, belefér közepes alma/paradicsom stb. egészben.


              Hamilton Beach Big MouthŽ Juice Extractor - 67601

    előzmény:
    arirangarirang (30836)
    2017-10-13  14:45
  8. 2017. október 14. 13:4430844.

    A Te hozzászólásod csak azért érkezett előbb, mert közelebb voltál az NLC-hez.

    előzmény:
    Tete (30842)
    2017-10-14  13:40
  9. 2017. október 14. 13:4030843.

    "Elég bolond a világ a gomba nélkül is."


    Adjon Isten jó napot.


    ---Sárga répát kapálok.


    Nem azt mondtam, köszöntem.


    ---Sűrű vót oszt kiszedtem.


    Bolond maga néni.


    ---Ez a sor itt végig......


    Szép napot a nacccccssssssságáknak,


    Mivel nekem még elég korán van, csak egy kávéra néztem be,nem tudom eldönteni hogy a gombától, vagy a gombáért vagyok-e bolondabb....


          Szerencsére van aki ért hozzá.Rééééégen sok gombát szedtem, szárítottuk is őket.A közelünkben ismertem őket,de amit az erdőben szedtünk,azokat mások ismerték.Pl. az Apám, aki Szibériából gyalogolt haza.......


    Na szóval a Kékes lábánál reeeengeteg volt.Főleg Mátrafüred, és Gyöngyös Solymos között.Mi legtöbbet megabáltuk sütés előtt.


               A gomba nem játék! | BOON


       A még később érkezőknak.


                       Tarnai Kiss László: Vándorfelhők fenn az égen - YouTube


            

  10. 2017. október 14. 13:4030842.

    Letettem kisZs-t aludni. Persze kötelező a mese ilyenkor. Mama a Hófehérkét, jó? De ne legyen benne gonosz mostoha, tükör vadász, ronda banya, meg alma, meg törpék. Mondom neki törpék nélkül mitsemér a mese. Na ebben megegyeztünk, lett a Hófehérkéből egy light változat. Hófehérke virágot szedett az erdőben, amikor felfedezte a törpék házikóját. Ott picit evett, ivott, majd elaludt. Hazajöttek a törpék, akik megcsodálták a szépségét, majd hazakísérték. Megegyeztek, hogy máskor is fognak találkozni. Persze ez kicsit zanzásított így, de ennyi volt a lényeg. Nagy sikerem lett vele. Csak állandóan arra kellett vigyáznom, hogy Hófehérke legyen, mert nálunk egyébként Hókefélke  a szegény leányka. Mikre nem képes egy Nagymama?


    Legközelebb ez lesz a Hófehérke+ Ezt így megmutatom, oszt alvás

  11. 2017. október 14. 11:5130841.

    Van maradék húsleves, készítettem hamis túrógombócot,  főzött lecsót. A kicsi unoka nálunk alszik ebéd után. A fiúk sárkányhajóznak, a Menyem  a varrótanfolyamot folytatja. Nagyon szép idő van, már szárad a mosásom.


    A nővérem egyik horgolós könyvében annyira élethű virágok vannak (árvácska, krizantén meg száz más), hogy lehet felújítom a kézimunkázós tudományomat. Valami elfoglaltságot keresek a hosszú-hideg-sötét téli napokra. A testvérem nagy kézimunka virtuóz, régebben én is műveltem sok változatát, de aztán már nem szórakoztatott, hanem inkább idegesített. Most mintha némi kedvet találtam volna magamban ilyesmire.


    Isteni az idő. Persze ma sem megyünk sehová. Igaz mások meg idejönnek nyaralni, meg kirándulni.

  12. 2017. október 14. 10:4630840.

    Ma hurka lesz, amitől megint fájni fog az epe helyem, így is fáj mostanában állandóan, de nem tudok mit kitalálni sajnos és semmi kedvem semmihez, úgyhogy apa kitalálta a hurkát megvette, aztán majd megeszik. Én meg majd nézek, vagy eszem belőle és majd rosszul leszek. 


    A nap szépen süt, kint nem voltam még, nem tudom milyen a hőmérséklet. Tegnap még locsolgattam a cserepeseket ami nincs a pincében, de még virítanak az éjszakai hideg ellenére. 


    Szép napot, sziasztok.

  13. 2017. október 14. 08:2930839.

    Huhh! Azt hittem már mindenki itt toporog, a presszós kisasszony meg elaludt.


    De szerencsére nem késtem el. Legyen szép napotok, jó reggelt, sziasztok.

  14. 2017. október 13. 19:5530838.

    Sziasztok!


    Az ember mindig tervez, aztán általában más jön ki belőle. Nem is tudom mivel ment el a mai nap? Ja hogy kert? Ültetés? Ablak-ajtó mosás? Főzés? Pár pillanat pihenés? "Ebből is egy kicsikét, meg abból is egy kicsikét..." ismeritek.


    Nem is tudom hogy mitől vagyok fáradt?


    Klári hajnalban kinyílt a szemem, de csak félig. Ej, ráérünk arra még és a másik oldalamra fordultam. Közben rájöttem,  hogy  ez egy olyan  kávéfőző, amibe te bekészítesz mindent, és mindenki akkor nyomja meg a gombot és kapja a finom friss kávét, amikor akarja. Persze ezt már feltalálták, tehát ez a mienk pont ilyen.


    Így történt ez ma reggel is, majdnem megégette a számat.  Vacsora: kócolt káposzta Julcsi-féle ráültetett húsgombócokkal. Hozzá friss kenyér, meg a v.borocskaaz elmaradhatatlan esti kávéval. Most aztán mozdulni sem tudok, pedig kellene.


    Valamelyik nap, amikor a bicajhoz kerestünk valamilyen kiegészítőt, felcsillant a szemem, mert megláttam azt a biciklit, ami úgy éreztem, hogy EZ AZ!!!!! Bele is ültem, szuper volt. Minden kéznél, nem borul fel, hiszen van egy pár kereke... mondtam is, hogy ezt szeretném! Férj meglátta, majdnem felordított, hogy azonnal szálljak ki belőle. Na de miért??? Egy hölgy is aki éppen arra járt, mosolygott az orra alatt. Gyanús lett a dolog. Aztán rájöttem. Húúúúúú hát ez bizony bocsánat, de... nyomorék kocsi, ill. mozgássérülteknek készült bicikli. Úgy ugrottam ki belőle, mint akit puskából lőttek ki. Neeeeeem! Olyan áron Isten mentsen!


    Pár napja meg rollert próbálgattam. Majdnem beestem a többi cucc közé. Pár évvel ezelőtt elmentünk kirándulni, a régiek tudnak róla, megláttam, hogy kötélpályán ereszkednek le az emberek, valami izébe kapaszkodva, alattuk a mélység.  Én is szerettem volna, akkor még nem fájt ennyire a vállam. Ez a galád Férj nem engedte! A topikosok is jól leszúrtak, hogy mit képzelek én, akár rossz vége is lehetett volna. Lányok, kell az adrenalinnak egy kis besegítés.


    Mivel egész nap talpon voltam és csak most ültem le a gép elé, még szörfözök egy kicsit, aztán... na majd meglátom.


    Vera magaddal toltál ki a sok fényességgel. Én is megjártam, ha lehet ma már nem veszek semmi csillogót, mert vagy  örökké dörzsölöm, vagy hagyom úgy amilyen lesz, akkor viszont nagyon irritáló a sok maszat rajta. A konyhabútorom is nagyon szép, az ajtók is a sok osztással, de soha, soha többet, csakis simát. A por mindenhol mindent megtalál, az ember rabja lesz a lakásának.


    Ma én is láttam egy csomó gombát a kertben, de én mindig széttaposom. Egyszer valaki volt itt amikor éppen sok gomba volt a fenyők alatt. Mondta is, hogy ez a fajta nagyon finom. Nem baj, a komposztra kerültek. Amikor még a kis yorkink kicsi volt, bejött a kertből és hányt, hányt... gyorsan orvoshoz, doki kérdezte hogy mit evett? Előtte láttuk a ...maradványokból, hogy gombát. Kerti susulyka volt, ami bizony mérgező. Nálunk csak én eszem néha, akkor is csak 3-4 szemet, azt pedig a zöldségestől veszem.


    Elég bolond a világ a gomba nélkül is. Aludjatok jól, jóccakát.

    előzmény:
    Tete (30837)
    2017-10-13  17:40
  15. 2017. október 13. 17:4030837.

    Már rájöttem, ha írok el kell küldeni. A majd folytatommal én is így szoktam járni.


    Most rántottam ki a pipihúst meg gombát. Rizs volt hozzá, savanyúság, meg almás zellersaláta, ki mit akart. Kipróbáltam a vörösboros körtét. Nem mertem sokáig a vörösborban forralni, de szép rózsaszínű lett és a héj alatt meg fehér. Muris a kinézete. Gondolom, ha majd terveim lesznek vele, akkor a fehér részt nem árt citrommal áthúzni, ne barnuljon meg.


    Itt olyan semmilyen idő volt. Többet volt felhős mint napos, és viharos volt a szél. Nem is lehetett kiülni, mint tegnap. A holnapi napot nem tudom, nincsenek terveim. Sok minden van itthon, amiből lehet ebédet csinálni.


    Zenét hallgatok. Nekem az mindenre jó. Lefoglal, leköt.

    előzmény:
    arirangarirang (30836)
    2017-10-13  14:45
  16. 2017. október 13. 14:4530836.

    Én is mérges vagyok, de most nem veszem elő azért a kalapom.


    Délelőtt megírtam egy szép hosszút, aztán apa mindig jött zavarászott, átmásoltam a jegyzetekbe, hogy majd folytatom, nem mentettem el, mert az már bonyolult visszakeresni, aztán rám jött megint a délelőtti agónia és elzártam a gépet. Irományom husssssssss! De csak most jöttem rá. Nem is emlékszem mit írtam.


    Mama 7-kor kopácsolt, megint nem magamtól ébredtem, olyan is vagyok még mindig. Ahogy kiugrottam volna az ágyból, a derekamnak megint annyi lett, úgy látszik már ezután ez a fázis kimarad, következik a tápászkodás. Mikor idejött, akkor még tudtam ugrani, így lestrapálja az embert, pedig már nagyon ritkán emelem meg.


    Itt olyan verőfény volt délelőtt, be kellett húzni a sötétítőt, minden csillogott, villogott, ilyenkor lehet migrént kapni. Erre én meg csilivili rozsdamentes tűzhelyet, és edényeket veszek. A mosogatógép pedig aztán totálba rozsdamentes, egy árnyék nincs rajta.....még. Suvickolhatom azt hiszem ezeket folyamatosan, ha végre használatban lesznek. Apa buzerálja a konnektor nevű dugaljat, persze elmászkált miatta gyalog a világ végére, mert hogy itt van nem messze, de kiderült, hogy mégsem .


    Kérdezitek hogy állunk, várjuk a many nevezetű fizetőeszköz átutalását, aki utalja az meg mástól várja. Ilyen pici apróságokat csinálgat közben, mint villanyszerelés, meg kiszámolni hány méter szegélyfűtésre lesz szükség. Én nagyon el vagyok maradva, mert még mindig nem találtam ki véglegesre, hogy lesz elhelyezve a szekrénysor. Egyedül a tűzhely helye végleges, mert az úgy lett kicsempézve. Készülök kivagdosni a bútorokat papírból méretarányosan, talán akkor többre megyek, de mindig közbe jön valami.


    Ma van a "K" nap, megfelelően feszült mindenki.

    előzmény:
    Tete (30835)
    2017-10-13  06:13
  17. 2017. október 13. 06:1330835.

    Honnan lehet tudni, hogy egy gomba mérges?


    Hát onnan, hogy a földhöz csapkodja a kalapját.

  18. 2017. október 13. 06:1030834.

    Megtettem, amit megkövetelt a haza. Mostmármenjetekhaza. Vicc vóóóóót.


    Szóval itt a kávé, kinn 10 fok van,  egy szál se, viszont sötét az van. Melegen tartom, a napocska első sugarai a teraszt érik, aki kinn akar kávézni, még várjon egy csöppet. Én viszabújtam a meleg "szamárfészekbe" mellé.


    Sziasztok, szép napot.

  19. 2017. október 13. 06:0230833.

    Ééééébresztő, péntek 13 van, persze csak annak aki babonás,én pedig elmentem alukálni.


    Britney Spears - ...Baby One More Time - YouTube


    Este ha lefekszik,álmodozzon rólam......


     

  20. 2017. október 13. 05:3130832.

    Persze én csak a gyökerét használom,nem keverem semmivel.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30831)
    2017-10-13  05:29
  21. 2017. október 13. 05:2930831.

    Mostanában nagyon sok céklából csinálok juice-t.


               Healthy Raw Beet Juice Recipe - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (30825)
    2017-10-12  21:45
  22. 2017. október 13. 05:0230830.

    Nekem továbbra is a marhahús az étel lelke.

  23. 2017. október 13. 04:5730829.

    "Tényleg Joe felétek milyen szedhető gombák vannak?"


    Úgy tudom hogy mifelénk mindenféle gomba szedhető,ha másképpen nem,akkor láncfűrész segítségévellásd belinkelt képeket.


    Komolyra fordítva a szót pedig,itt is van sokféle vad gomba,de én nem ismerem őket,ezért űzletben veszem.


    A bátyám nagyon jól ismeri őket hogy melyik ehető,és melyik mérges,de elköltözött,tehát marad az űzleti.


    A piacon a gombaszakértő odaszól a néninek,"nénikém azok a gombák mérgesek"."Ne aggódj angyalom, nem magamnak szedtem,hanem eladásra", érkezett a válasz.


                mushrooms in wisconsin - Google Search


    Vera,


    Egyszer nagyon elhalásztam az időt,(hmmmm sokszor elhalásztam az időt),sietnem kellett a megigért vacsora főzéssel,a sparheltben nem akart begyulladni a tűz,meglocsoltam benzinnel, háááááát mondhatom jóóóóóó nagyot robbant, szőr sem sok maradt rajtam.A fűzfán fütyűlőjét neki,repűltek az öntöttvas karikák,mint a karikacsapás.......hahaha.

    előzmény:
    Tete (30828)
    2017-10-12  22:32
  24. 2017. október 12. 22:3230828.

    Én meg nagyképűen írhatnám, hogy az én kedvencem meg a szarvasgomba. De az az igazság, hogy olyan emberrel sem találkoztam aki látta, hogy ettek.


    Ha választani kéne, akkor a pöfeteg gomba nagyon finom, főleg rántva. Szedtünk párszor őzláb, szegfű, fenyő tinoru, rizike gombát.


    Tényleg Joe felétek milyen szedhető gombák vannak?


    Lányok gombásztatok már?


    Vera én is a kissámlin ülve hallgattam a Szabó családot. Nálunk volt olyan felnyitható tetejű valamilyen bútor a konyhában, lehet az eredeti beosztása szennyestartó volt, nálunk vízpadnak hívták. Vagy az megint más?

    előzmény:
    Sheriff-2 (30824)
    2017-10-12  20:52
  25. 2017. október 12. 22:3030827.

    Én ettem már olyanokat amit nem akartam, de utólag nem volt semmi rossz érzésem, de ha előre tudom, hogy pl. polipot fogok enni, nem kértem volna. Kagylót sem. A garnélától undorodom, ki tudja miért, tatárbifszteket csináltam is már, de nem mostanában. Mi megettük a levesben a csirkelábat, a fejet, kifejezetten szerettem belőle a velőt, , a taraját, a szárnyavégét sütve, vagy rántva, a csirkebőrét hólyagosra sütve, stb, stb. Ugyanezt kacsával, libával, de a pulykát azt már nem szeretem. Egy időben próbálkoztam vele, de nem szerettük meg.


    A fiam tegnap mondta, hogy régen ettünk palacsintát, de a nagymami nem szereti, aztán nem csinálok, mert nekem meg nem használ. Ha a kerámialapossal fogok sütni új palacsintasütő kell, mert az új serpenyőmnek hullámos az alja, illeg-billeg, meg szoktam támogatni sótartókkal.Másnapos palacsinta sosincs, a fiú tesz róla.


    Nálunk idősek csak Grimm meséket meséltek, de ebbe bele volt vonva az egész környék. A szüleimnek mindig foglalt volt a keze a varrásal, de a szájuk az mesélt egyfolytában. Mesélt a szabósegéd, a közértesbácsi, a trafikos bácsi, az összes szomszéd, szomszédnéni. Volt egy lépcsős ház, be volt futtatva borostyánnal, ott vonultunk a lépcsőkön királylánynak öltözve függönyökben, színes rongyokban pompázva. Azt nagyon szerettük játszani. Az utca másik felén fiúk laktak, azokkal vadultunk, rohangáltunk, verekedtünk. Vasárnap délután pedig hol az olló komámasszonyt játszottunk egy fiatal felnőtt lánnyal. Olyan rendezett volt, és közösségi, nem voltunk elvonulva, még tv sem volt. A rádióban egy órakor volt mesefelolvasás, mint pl. a Moha bácsi a törpe. Este rádiójáték, jó volt.


    Most mi van? Még enni se egyszerre ülünk le, mindenki akkor eszik mikor hazajön, vagy megéhezik, én behozom a számítógéphez a reggelit, és az ebédet is. Mert a mama az ágyában eszik, apa és a fiú ugyanakkor az étkezőben, én meg utánuk. Akkor már minek ott kint, bejövök és közben olvasgatok a gépről.

    előzmény:
    Tete (30820)
    2017-10-12  20:24

Címlap

top