Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. október 12. 21:4830826.

    jaaa, volt még egy sparhelt is, az kimaradt.Meg a kissámli, azon ültem, és a hokedli volt az asztalom.


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (30825)
    2017-10-12  21:45
  2. 2017. október 12. 21:4530825.

    Nekünk is volt petroleum lámpa, de csak a nyári konyhában. Gyakorlatilag ott éltünk. Volt egy kis előszobája a kredenc szennyesládájával, kb, olyan széles is volta helység, aztán volt egy konjyhaasztal, a kredenc, egy heverő, gondolom székek, és mikor kicsi voltam egy rácsos ágy, azért vagyok ilyrn agyalágyult, mert onnan estem ki fejre a kedves szüleim szeme láttára. Hajópadló volt, apukám szabó volt, anyu meg otthon varrta a cuccokat kézzel. A hajópadló rései tele gombostűkkel, egyszer beleállt a talpamba, nagy szerencsén volt, hogy nem a csontba, most jutott eszembe egy ilyen jó rozsdás tű az agyamba is beleállhatott volna ennyi erővel.


    Én sose ettem se cukros se másfajta zsíroskenyeret, ilyesmitől elrontottam a gyomrom, főleg ahogy anyukám kente fél cm vastagon.A hagyma salátát úgy szoktam, hogy felforralom az ecetes-cukros, csipet sós vizet, leveszem, és beleszórom a szeletelt hagymát, aztán hagyom kihűlni. Van amikor karikára vágott paprikát is teszek bele, az a paprika saláta, főtt krumplival krumplisaláta. Tényleg ki kéne próbálni így céklával is, mert azt másképpen csinálom.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (30823)
    2017-10-12  20:46
  3. 2017. október 12. 20:5230824.

    Nekem az egyik kedvencem a morel gomba sütve ígyis-úgyis.Az Angol királynőnek is azzal díszitették a fonott szűzpecsenyéjét.


              All About Morels - Wild Mushrooms

  4. 2017. október 12. 20:4630823.

    Sült húst tettek el,ha jól emlészem akkor sült pecsenyének nevezték,bödönben is,meg üvegben is,csak felmelegítették este,miután haza értek munkából.


    Persze a hűtőszekrény vidéken ritka volt, nálunk áram sem volt, a petróleum lámpa fényében nőttem fel.


    Húúúúúúú de sokat változott a világ azóta.

    előzmény:
    Tete (30820)
    2017-10-12  20:24
  5. 2017. október 12. 20:4030822.

    Szerintem minden étel jó/finom, ha jól van elkészítve. Természetesen van amit jobban/kevésbé szeretünk.

    előzmény:
    Tete (30820)
    2017-10-12  20:24
  6. 2017. október 12. 20:3230821.

    Mi gyerekkoromban nem zsíroskenyeret ettünk kristálycukorral megszórva, (mint ahogyan sokan mesélik), hanem savanyú uborkát szeleteltünk rá. Joe, lilahagyma saláta? Szép vékonyan leszelni, kis cukor, só, pici ecet, kevergetni és pár óra múlva  


    Szerintem nálunk az édes hagyma az fehér, mintha úgy emlékeznék. Egyszer sikeresen  főztem vele csirkepörköltet ami finom lett csak édes. Azóta nem vettem, pedig ma is szemeztem olyannal.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30817)
    2017-10-12  19:42
  7. 2017. október 12. 20:2430820.

    Biztosan finom lehetett. Sok minden van, amire azt mondom megkóstolnám, aztán lehet "élesben" mégsem.


    Igen az ahány ház.............................stb. De éppen ezért érdekes. Én pl. imádom mikor valaki mesél a főzési, ünneplési szokásairól, és gyerekkoromban (szinte alig pár perce ) szerettem az idősebbek történeteit hallgatni. Nem tudom nálatok volt-e szokásban, hogy disznóvágáskor húst is tettek le bödönben zsírban. Már akkor is ismerték a konfitálást, csak nem tudták, hogy az az.


    Mandula készen lesz az a festés is hamarosan. Alakul a kert is. Ollllan szép barna csiperkét vettem, holnap rántott ezmegaz lesz.


    Én a másnapos () palacsintából metéltet csinálok, teflonban pici olajon átsütöm, forrón megszórom cukros kakaóval, ne tudd meg kelendőbb mint első nap frissen.


    Ok, ha nem alszom el, akkor a teraszon kávézunk. Bundabugyi, vastag zokni, Joe, otthon ne hagyd a jégeralsót, ( felsőt, királyt, ászt). Miért nem bírok én ma magammal??? Mert nem bííííírok.


    Unokák most mentek el, az egyik betöpörtyűzött, a másik besonkáskenyerezett, aztán betóltak egyet-egyet a Dédi által küldött sütiből.


    Szóval kávé kinn, de megnézem a hőmérőt, hogy tudjuk fáznunk illene vagy sem. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (30819)
    2017-10-12  19:59
  8. 2017. október 12. 19:5930819.

    "Kedves Joe, egyszer meghívtak tatárbifsztekre az újdonsült barátaink. Amikor kitálalták, elkapott a hányinger a nyers hús láttán."


    Szerintem ez az egyik oka annak, hogy van nekünk egy szólás-mondásunk, hogy ahány ház annyi szokás, és úgy van az a legnagyobb rendben.


    Pl. a feleségem tegnap este scallopot evett, amit szintén nagyon gyorsan kell megsütni.


                 Pan-Seared Scallops | The Splendid Table

    előzmény:
    mandula2 (30816)
    2017-10-12  19:27
  9. 2017. október 12. 19:4530818.

    Na ugye hogy a tatárbeefsteak teljesen nyers hús, plusz nyers tojás is benne.

    előzmény:
    Tete (30815)
    2017-10-12  17:40
  10. 2017. október 12. 19:4230817.

    "Joe, lilahagymás kacsa vagy libazsíros kenyér mond valamit?"


    Nekem ez azt szokta mondani régen, hogy valamiféle ünnep lehet(ett).


    Mostanában pedig ritkán fordul elő hogy nincs itthon libazsír, néha a feleségem még rántáshoz is használja.


    Van itt egy űzlet, ami leginkább Mexikóiaknak nyílt, ott van International rész is, ahol lehet venni.Pl. ha dagadót akarunk, akkor megveszek egy egész sertés oldalt, és én veszem ki a dagadó részt, mivel azt itt ilyen formában nem ismerik.


    Ez az űzlet.Cermak Fresh Market | Produce - International Foods, Quality Meats - Produce


    Itt pedig van sok kép is.cermak fresh market milwaukee - Google Search


    Szóval ismerem libazsíros kenyeret, de a sertés zsírosat sokkal jobban. Nem is volt az rossz, leginkább amikor a bödön aljáról kellet kaparni, ahol már tepertős volt.


    Azért most itt megjegyzem azt, hogy volt olyan idő (is), amikor sokat éheztem.Szeretem a lila hagymát, de az édeset mégjobban. Édes hagyma.ááááááááá, azt úgy eszem mint az almát.

    előzmény:
    Tete (30815)
    2017-10-12  17:40
  11. 2017. október 12. 19:2730816.

    Jó estét mindenkinek.


    Nálunk tiltott étel minden máj, gomba, hurka, hal.. meg még nem is tudom mi? Azért én eszem gombát... a többit talán én sem.


    Azelőtt - még boldogult lánykoromban - szerettem a halászlét, de Férj óta a szagát sem bírom a halnak. Ő nem ette, így én is leszoktam róla.  Ha valahol, bevásárlóban látunk, ill. érezzük a halat, gyorsan tovább toljuk a kocsit.


    Mára annyi mindent elterveztem, aztán alig valósult meg belőle valami. Képzeletben azért átfestettem a kerti kisházat, a kutyaházat, elültettem minden elültetni valót, ami viszont igaz, hogy gereblyéztem mint egy megszállott. Füvet is nyírtam azzal a kis kézi nyíróval. Élvezet volt, mert olyan friss és gyönyörű, igaz hogy pár hete vetettem be azt a területet, amit előzőleg  majdnem csákánnyal hoztam síkba, Borika úrhölgy után. Az egyik helyen be is süllyedt. Nem csoda, ez az eb akkora lyukakat ásott, hogy belefért volna kétszer is. Egyszer kerestem hogy hol van, hát hátrafelé araszolva jött ki az egyik "barlangból". Na azokat kellett eltüntetnem, bevetni, és most lenyírni. Holnapra marad a többi kerti munka.


    Lecsót főztem, mellé sült krumpli, ja és egy szelet natúr karaj. Mondhatjuk úgy is, hogy Natúr karaj, sült krumpli és hozzá köretnek lecsó. A lényeg u.az. Hogy ne maradjunk éhesek /én ne maradjak éhes!/ sütöttem még palacsintát. Férj nem kért, ő majd holnap eszi meg. Most ittam meg az esti kávét. Kezdek álmos lenni, de neeeeem lehet lefeküdni, mert akkor mi lesz éjfél és hajnal között? Forgolódás? Azt NEM!!! A térdem még az ágyban fekve is fáj. Jövő héttől kezdve megyek kéz-és derék akármire, nem tudom lesz-e türelmem végigjárni a kezeléseket?


    Kedves Joe, egyszer meghívtak tatárbifsztekre az újdonsült barátaink. Amikor kitálalták, elkapott a hányinger a nyers hús láttán.


    Kértem, hogy az én adagomat süssék át jó alaposan, az sem baj, ha odaég. Azóta a a barátság elpárolgott. Egy biztos, hogy ha valaki meghív valakit magához, megbeszélés nélkül adja azt amit ő szeret, az mindig rizikó. Nálam általában legalább kétféle főétel van. Ha az egyiket nem szereti, hát szereti, ill. megeszi a másikat. Egyszer a sógornőm pulykából csinált valamit. Én ránézni sem bírtam. Ő meg erőltette. Még ő sértődött meg, hogy meg sem kóstoltam. Ami gyerekkoromtól kezdve nem megy, az nem megy. Pár napja megint ettünk kínait. Finom volt, de most egy időre megint elég lesz. Jó lenne egy jó nagyot koplalni... csak az a baj, hogy mindjárt éhes leszek. Régi szép idők, amikor egy kiflin elvoltam egész nap. Na jó, a kilóim akkor még csak a 44,5-nél tartottak.


    Konyhás Lányok, és Szelídoroszlán /majdnem szelídoroszlányt írtam, pedig biztos hogy se nem orosz, se nem lány/ legyen nyugis estétek és éjszakátok.


    Klári holnap ha lehet kérni... esetleg a teraszra szervirozhatnád a kávét, bár reggel még elég hűvös van. Én kikészítettem jó puha, meleg plédeket. Be lehet burkolózni. Van bőven pléd, ha valaki kettőt akar, jut neki kettő is.


    Jóccakát.


    ui: ha már ráncot varrtak fel ezek az nlc-sek, nem lehetett volna eltüntetni néhány bárgyú figurát legalább az első sorból? Arra már gondolni sem merek, hogy esetleg új, kifejezőbb pofácskákat hozhattak volna. Vagy ez már meghaladja? Persze hogy meg!!


     

    előzmény:
    arirangarirang (30814)
    2017-10-12  17:38
  12. 2017. október 12. 17:4030815.

    Vállalom, hogy más bolygón élek. Pedig a tatárbeefstek-et meg szeretem. Ki érti ezt?


    Mi többnyire hízott kacsamájat szoktunk venni. teljesen oda van érte. Nem is néztem múltkor, hogy mennyire kóstálják a Lehelen. Még ráér. Egyébként a kacsazsírt jobban szeretjük. Joe, lilahagymás kacsa vagy libazsíros kenyér mond valamit?


    Ma reggel vásárlás, ügyintézés. Voltunk Anyósomnál, kaptam egy kazal petreszelyemzöldet, amit megfeleztem a tesómmal. Már összeaprítva a fagyon csücsül. Nem a tesóm a zőcccccség.


    Egy rokontól mindíg kapunk fűszerpaprikát, az is megérkezett, már csak füstöltet kell venni, mert abból már csak a csípős van itthon.  Ez olyan igazi nem téglaporos. főzött húslevest csirkeaprólékból, leszavazva az én húsleves terveimet. Ma ő volt a szakács, mert én mással foglalkoztam. Kinn ebédeltünk, annyira jó volt az idő, hogy napoztunk is kicsit. Amikor lemegy a nap, akkor meg fűteni kell, mert a lakás meg hűvös. Hát ez most ilyen átmenet. Jó lenne egy kicsit kimozdulni valahová, de úgy gondoltam és most nem javaslok semmit, hátha "másnak" is eszébe jut. Ha nem, akkor tévedtem, mint a süni a súrolókefével.


    Ez a kávé most nem Omnia, nekem az egy picit túl van pörkölve, de nem kell az asztal körül kergetni, ha valahol azt kapok. De hozott a párom biokávét is, majd azt is megkóstoljuk.


    Kieceteztem a kávéfőzőt, azzal szórikáztam délelőtt kinn az udvaron. Mondom most csinálom, hogy a lakás ne ússzon "ecetillatban".


    Most örülgetek a petruskámnak meg a paprikámnak. Juhééééééééééé! Milyen kevés elég a boldogsághoz.


    Mandula én is akkor szoktam elfeledni, hogy "hölgy" vagyok, amikor hasonló bosszúság ér.


    Vera alakultok, vagy most szünetel a projekt?


    Pannika nehéz lehet Neked is. Nem csodálom, hogy elfáradsz. Vera meg már mióta csinálja, szinte szünet nélkül. Le a kalappal előttetek.


    Nem tudom ezzel a ráncfelvarrással meddig tökölődnek, de már összekaphatnák magukat. Minden évben előadják az újítást, frissítést oszt egyre sz.....bb. Próbáltunk volna a munkahelyünkön így állni a dolgokhoz.................De ma már mindent lehet bűntetlenül.


    Joe igazad van, mi ráncolódunk a méregtől.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30813)
    2017-10-12  15:37
  13. 2017. október 12. 17:3830814.

    Sziasztok!


    Én is ettem libamájat gyerekkoromban, anyukám tömte, de az olyan régen volt, hogy nem emlékszem az ízére. Halvány sejtéseim vannak, felismerném, ha csukott szemmel megkóstoltatnák velem, azt hiszem. Mikor a lányomat vártam, megbeszéltük apával, hogy a keresztelőre libamájat fogok sütni, aztán nem volt rá pénzünk. Azóta már biztosan lett volna, de valahogy kiment az eszemből.


    A lányom esküvőjén volt valami habosított libamájas előétel, jó volt, de nem is emlékeztetett az ízére.


    Ma kipattant az isteni szikra, gombapörkölt és gomba paprikás volt ebédre kanyarcső tésztával, hálisten a mama nem szereti a nokedlit. Most elég bonyolult lenne megcsinálni a sok edény mosogatása miatt.


     A mamáét szétcsapattam a botmixerrel kicsit, most meg vagyok vele elégedve jó sokat evett.Apa ragaszkodik, hogy az övéhez ne tegyek tejfölt, de ma mindkettőből evett, mert elfogyott a tejföl nélküli és még éhes volt. Hallgat róla, hogy melyik volt a jobb, szerintem nem véletlenül.


    Most megint törhetem a fejem hogy holnap mit főzzek. Amikor milliárdos leszek, legelőször egy szakácsot fogok felvenni, meg egy házinénit, aki takarít, mos, stb..


    A mama egész éjjel zörömbölt a fakanalával, reggel megígértem neki, hogy este elkobozom tőle. Tegnap egész nap mosakodott, ill.  mosdattam. Este közölte, hogy ő ég, és mossam meg. Szó sem lehet róla, mondtam, mert már nincs rajta bőr, azért ég. Kétszer még bepróbálkozott a fakanállal, de megbeszéltük apával, hogy nem reagálunk, nincs több mosdás éjszaka. Hajnalig ütötte a széket, én meg kopácsolásban tudok a legjobban aludni. Mikor a házfelújítás volt, állandóan kómában voltam a kalapálástól. A heverő másik oldalán a falon túl dolgoztak, olyan jókat aludtam, igaz tennivaló se volt, az volt a legjobb mindenkinek, ha a kutyákat őriztem egész nap. Kalákában aludtunk.


    Sziasztok!


     


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (30813)
    2017-10-12  15:37
  14. 2017. október 12. 15:3730813.

    Sziasztok,


    Vannak olyan ételek amik jól átsülve jók, és vannak olyanok amik nem jók jól átsülve.....Ha hiszitek ha nem, én is voltam fiatal, pontosabban gyerek, amikor libákat tömtem, és ettem IGAZI libamájat.Mondhatom hogy pl. az nem jó jól átsülve.Ugyanaz pl. a steak.Vannak akik azt mondják hogy ezek a húsok 2%, de a legjobbak azt mondják hogy csak 1%-a az összes (marha) húsnak. Én pedig azt mondom hogy nagy vétek lenne az említett dolgokat túl sütni.Szerintem egyik máj sem jó túl sütve, amit csak példának hoztam fel.


                    Gasztro: Tökéletes libamáj hagyományosan – recept - HVG.hu


    Lehet rendelni, sőt kapni is, magyarázat nélkül fogják tudni, hogy másik bolygóról jöttél.


    Látom szép idő van M.O.-on, örűlök neki.Itt pedig most hűvös, 12C-fok.

    előzmény:
    Tete (30811)
    2017-10-12  12:57
  15. 2017. október 12. 12:5830812.

    Sziasztok, jó napot!


    Most iszom majd a másodikat, de a reggeli is finom volt, köszönöm.


    Ültetek - csak lasssssan - ki kell használni ezt a szép időt.


    Tegnap megírtam valakinek egy hosszú emilkét, de mire megcímeztem volna, eltűűűűnt.


    Az utolsó mondatból maradt két szó. Hogy csinálta? Se eleje, se vége, csak az a két szó.


    Tényleg nincs türelmem vacakolni, a tennivaló meg rengeteg.


    Jövök majd. Szép napot, használjátok ki, mondjuk pihenésre.

    előzmény:
    Tete (30810)
    2017-10-12  07:22
  16. 2017. október 12. 12:5730811.

    Lehet valamelyik nap beugrunk. Nézegetem a nyitvatartást, hogy melyik nap lenne a megfelelő.Remélem lehet teljesen átsütve is kérni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30809)
    2017-10-12  02:24
  17. 2017. október 12. 07:2230810.

    Ez most egy másik kóstolóba, választhattok, melyik a finomabb.


    Sziasztok, jó reggelt.

  18. 2017. október 12. 02:2430809.

    Sziasztok Konyhalányok.


    Én úúgy de úúúúúúúúúgy bezabáltam, hogy nehezemre esik ásítani.


    Egy Olasz étterembe ettem szerintem az életemben a legfinomabb steaket, legalábbis az egyik legfinomabbat.


    Ha valaki erre jár, nagyon ajánlom, Bartolotta steakhouse a neve.Mr. B's - A Bartolotta Steakhouse - Brookfield Restaurant - Brookfield, WI | OpenTable


    Csináltam pár képet is a telefonommal, de nem tudom feltenni.


    Kicsit muszáj reklamálni is, szóval az igazság az, hogy bármennyit zabáltam, egy hét mulva már megint éhes leszek. (szerintem.)


                    Sej-haj, lehet hogy még klasszikusabbak is leszünk. Ha eszünk meghalunk, ha nem eszünk akkor is meghalunk.......


             Gary Moore - Still Got The Blues (Live) - YouTube      

  19. 2017. október 11. 17:5130808.

    Szióka! Klári kávéshölgy! érzem én hogy újfajta a kávé.


    Komolyan. Azelőtt 100 évig Omniát vettünk, mindig ugyanazt. Az ez előtti pedig Chibo Family volt, ami akkor fel se tűnt. Most viszont mikor újra omniát vett apa, egyfolytában vízízűnek érzem. Gondoltam a tej. De azóta másik doboz tejet bontottunk. A kávét mindig ugyanúgy főzzük, ugyanannyi víz, mérőkanál kávé. Kipróbáljuk megint a chibót, vagy esetleg még arra is gondoltam, hogy a kávé minősége nem jó. Minden reggel iszom egy capuccinós bögrécske tejeskávét, majdnem fele- fele arányban, egy picit több a tej. Egy kicsi szeletke kenyérrel, vagy még azt sem, mert állítólag reggel még tejet se lenne szabad inni, a glikémiás indexe miatt, a lányom szokott oktatgatni, de megmondom őszintén nem nagyon érdekel. A 160 gr, szénhidrátot se tudom betartani az egyéb emésztési problémáim miatt, szóval bajban vagyok nagyon.


    Nincs olyan étel amitől valamiért ne lennék rosszul, vagy ne lenne ártalmas. A hús a zsírtartalma miatt, és mert nehezen emészthető epe nélkül, és az mindenhez kell. amit azelőtt még meg tudtam enni a kenyér, kifli, krumpli, rizs. Ettől lettem cukrosnéni.  Sose ettem-ittam annyit semmiből, hogy az ártott volna, nem voltam kényszerevő, mégis ez van.


    Na, sirámoknak vége.


    Pannika! Ha a férjem itthon van, akkor nem olyan rossz a helyzet, de néha muszáj neki hetekre elmenni itthonról, na akkor van a besokallás. Lányom szokott átjönni olyankor, de akkor meg vele kell foglalkoznom, az allergiája miatt nem ehet mindent, Aztán még nagyobb a stressz akkor. Megpróbálok olyat főzni ami mindenkinek jó, de az meg általában nekem mégse jó, és akkor éjszaka rosszul vagyok. Most már hetek óta üldögélek félálomban az ágy szélén, mert vagy sok a gysavam, vagy fáj a gyomrom, vagy, vagy, vagy, általában 4-5 óra mikor elalszom, vagy közben alszom pár perceket.. Persze aztán morcos vagyok, meg álmos , gyönge és kedvetlen. Apa azt mondja folyton alszom. Persze, napközben. Ha legközelebb is beszól, ki fogom ültetni magam mellé éjjel, mikor megint rosszul leszek. Szerintem nem hiszi el, vagy nem érti, hogy aludni is kell egy embernek.


    Ma ettem egy fél zsömlét reggelire a tejeskávéval, amiben természetesen nincs cukor, délben egy tányér húslevest 1 nagy krumplival, zeller, srépa, fehér répa, hagyma, és pár szál tészta. Megmondom őszintén nem vagyok jóllakva egyáltalán. Nézegetem a cukros diétákat, de ha én azokat enném, elpusztulnék egy hét alatt. Ilyen szaftos hús, meg olyan zöldség sütve, sült hús minden nélkül, jajjjj. Persze amikor nem vagyok ennyire rosszul, mint mostanában, eszem mindenfélét, rá is fizetek mindig.


    A mi mamánk egyáltalán nem néz tv-t, nem hallgat rádiót, állandóan a régi negatív emlékeivel van elfoglalva, nem hiszem el, hogy 92 év alatt egy perc se volt szép az életében. De bármiről kezdünk beszélgetni, 2 perc múlva már a rossz oldalát mondja, 3 perc múlva sír. Ok, megerősítem magam, hetente 1x 2x kibírom ezt, de csak nagyon rövid ideig, kénytelen vagyok leállítani. Már elmagyaráztam, hogy mi egy vidám család voltunk, nem voltunk állandóan rosszkedvűek, vegye már fel a ritmust, vagy legalábbis ne állandóan sírjon. Ezért menekül mindenki ki a szobájából, elvégezzük a vele való dolgokat, és futás kifele, valamire hivatkozva, hogy főzök, mosok, stb.


    Nemrégen még minden este nevetgéltünk, minden pelenkázásnál kitaláltam valami vicceset, néha tudott önfeledten nevetni pár másodpercig, aztán mintha valaki rászólt volna, hogy ezt nem szabad.


    Mostanában már nincs még egy mosoly se hiába produkálom magam. Látni, hogy egyre rosszabbul van, sokszor küldöm a férjemet, hogy ő etesse, foglalkozzon vele, ki tudja meddig teheti.


    Mama kapott egy hosszú nyelű fakanalat, azzal kopácsol, ha valamit akar, mert a vizes üveggel majd szétverte a falat, apa mondta neki, vagy a széket, vagy az asztalt üsse.


    Őt nem lehet lepasszolni sehová, mindjárt azt hinné, hogy örökre szól, rosszabb lenne utána, úgyhogy amíg meg tudjuk osztani naponta kétfelé, addig nincs nagy baj. Mondjuk elég nagy baj, hogy át kellett hozni, de valljuk be elég szép teljesítmény volt tőle 92 éves koráig külön lakni, mégha szinte mindig volt ott vele valaki, és főztem is rá.


    Nézem kicsit a story4 tv-n a lakásfelújítós műsort, sokat nem lehet belőle tanulni, de a végeredmények mindig érdekelnek. Ahogy közben szétverik a házat, majd újra összerakják az nem érdekes.


    Sziasztok.


     


     

    előzmény:
    Pannika515 (30807)
    2017-10-11  15:13
  20. 2017. október 11. 15:1330807.

    Szervusztok Kedveseim!


    Már megérkeztem Bpestre. Ötkor keltem ,de már 4-kor néztem az órát. Mindig óra nélkül kelek. Beprogramozom az agyamba és felébredek.Fél 10-kor már itt voltam.Megkáváztunk a kolleginával. Aztán megebédeltünk a mamival. Beszélgettünk, meséltem neki régi dolgokról, Amerikai kiruccanásaimról.Most még az elején sokat beszélek, de ez a napok előre haladtával arányosan csökken, aztán az utolsó napokban szinte csak a kötelező párbeszéd zajlik köztünk. Addigra én besokallok. Elég is ebből egy hét. Aztán otthon egy hét, hiába a sok munka mégis otthon vagyok a családom körében és feltöltődök.


    Kedves Vera! Minden együttérzésem a tietek! Mondom én aki tudom milyen munka az idős beteg ápolás.Kimerítő fizikálisan és mentálisan is! Nekem talán azért könnyebb mert van egy hét után egy hét szünet kikapcsolódás. Állandó éjjel- nappali készenlét nagyon kimerítő.


    Nekem van egy barátnőm aki eltartással ápolt egy bácsit . Mikor már nem bírta úgy csinált magának egy kis pihenőt, szabadidőt, hogy berakta pár napra egy otthonba. Nem mondta meg előre, csak amikor jöttek érte, mert el is szállították. Mondta, hogy pár napig bent lesz mert neki dolga van.De már délután ment látogatni,tehát nem hagyta, hogy azt érezze, hogy eldobták.Ez idő alatt elment fodrászhoz, kozmetikushoz, étterembe, barátnőkhöz, színházba, kényeztette magát. Feltöltődött. Aztán vissza vitték a bácsit és kezdődott elölről minden. Érdemes lenne nektek is talán ezt a módszert megpróbálni. 


    Mindjárt jön a gyógytornász,fél óráig foglalkozik a mamival, utána adok neki egy kis gyümölcsöt. Aztán TV-zünk, vacsora és nyolckor be az ágyba.Ott még nézi kicsit a TV-t és elalszik. Megbeszéltem vele csak akkor ébresszen fel ha ég a ház. Általában csak reggel szól.


     


    Végre sikerült lebeszélnem a szerdai szállításról /amikor nem vagyok otthon, kitartóan csak akkor/. az online márkabolt munkatársait. Remélem jövő hét csütörtök vagy pénteken hozzák a készülékeket, most ebben maradtunk.


    Legyetek vidámak és egészségesek! 


    Puszika és ölelés!

  21. 2017. október 11. 05:5130806.

    Mindenkinek szép reggelt, sziasztok. Itt a kávéééééééé. Újfajta.


    Pannika jó utat, Te már megint "indulatba" vagy.

  22. 2017. október 10. 11:0230805.

    Hello!


    Nekünk meg  megint nincs autónk. Még. De ezek az időszakok mindig nagyon kínosak, még jó, hogy most nem kell átmászkálni a mamához árkonbokrondunánkeresztül.


    Olyan éhes vagyok, már megettem egy fél zellert, de amíg nem kerül mellé valami husi, kilukad a bendőm. Apa meg csak telefonálgat, és nem megy vásárolni. Még a végén kolbászt fogok enni kínomban,pedig nem szeretem.


    mindjárt főzök, ma lesz a milánói spagettis oldalasos újításom. Csirkecombból szoktam ilyet csinálni, de rizzsel. Összekeverem a rizst a milánói hozzávalókkal, a csirkét pedig megsütöm sütőben szintén azzal az ízesítéssel. Régen volt már, ideje lenne, de most itt lesz ez az oldalasos.


    Szép napot, Isten áldásával!

    előzmény:
    Tete (30803)
    2017-10-10  09:34
  23. 2017. október 10. 09:4230804.

    Ellopta a hozzászólásomat!


    Most időm és kedvem sincs újra leirni! 


    Puszika és ölelés!


  24. 2017. október 10. 09:3430803.

    Persze, hogy felébredtem, hiszen kávéfőzési kötelezettségeim vannak. Nélküle maradna a Tisztelt Társaság.


    Nekünk meg Trabantunk is vóóóóóót, meg Moszkvicsunk is, meg Skodánk is, meg Zsigulink is.


    A Zsiguli volt egyedül új (hosszú éveket vártunk rá, azt a boldogságot amikor végre megkaptuk) az összes többi, hasznááááááááááááált. Juhéééééééééééééééé. Az volt még a szép világ, mert fiatalok voltunk. Nem fájt itt, meg nem sajgott ott. A lelkem ma is fiatal, szinte alig húsz, de mit csináljak vele, ha elfelejtett a testemnek szólni?


    nem érkezett meg tegnap, majd ma. Salláááááááárom haj!


    Vidám napot, tudjátok egy a fizetés.................


     

  25. 2017. október 10. 06:3030802.

    A réééééégi szép időkben voltak olyan kocsijaim is amivel Shakira "megjelent".......


                  1972 Buick Skylark Front - Buick Skylark - Wikipedia

    előzmény:
    Sheriff-2 (30801)
    2017-10-10  06:22

Címlap

top