Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. október 3. 17:2030751.

    Szokásos kiváncsiskodásom: Kimicsinál?

  2. 2017. október 3. 17:1930750.

    Kár, hogy nem lehet kicsit átugrani hozzátok megmelegedni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30749)
    2017-10-03  15:57
  3. 2017. október 3. 15:5730749.

    Nálunk még mindíg meleg van, ma pl. 27 C-fokra megy fel, de utána hűvösebbek lesznek.


     

    előzmény:
    Tete (30748)
    2017-10-03  14:46
  4. 2017. október 3. 14:4630748.

    Nincs kedvem semmihez, fázom. Teljesen kész vagyok tőle, hogy be kell költözni a kertből, a teraszról. Most éppen maci szeretnék lenni, aki téli álmot alszik és majd tavasszal keveredik elő. Majd átmegy, nem sokáig szokott ez nálam tartani, de most tart.Dauerolt tészta levest ettem ebédre, inkább csak a melegsége miatt.

  5. 2017. október 3. 06:4630747.

    Ittvagyokittvagyok.


    Mennyivel finomabb, ha készen kapja az ember lánya a finom kávét, ráadásul zenével-bonával.


    Joe szép álmokat, gondolom előbb-utóbb csak lepihensz.


    Kislányok, fijjjú legyen nagyon szép, gondtalan napotok.  Sziasztok, jó reggelt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30746)
    2017-10-03  05:10
  6. 2017. október 3. 05:1030746.

    Jó reggelt a Konyhalányoknak,


    Úgy néz ki Klári még nem kelt fel, én pedig még nem feküdtem le, ezért ma én hoztam kávét.


                (csak hogy legyen elég)


                    Schubert - Serenade - YouTube

  7. 2017. október 2. 20:2830745.

    Mindenkinek sziasztok, jó estét!


    Jó hogy már este van "ki-ki nyugalomban". Ma amikor a fal tartott meg hogy nehogy elessek a kertben, szétnéztem, hogy


    vajon ki látott? Ki látta azt a dülöngélő nőt, aki már délben jól beszívott? Nos, ebből csak a dülöngélő nő stimmelt, mert bizony már napok óta kóválygok, szédelgek. Megmértem a vérnyomásomat, magamhoz képest magas volt. Pár órával később pedig sokkal alacsonyabb.


    Idő van? Azt mondják. Vera ennél a résznél gondoltam rád, hogy neked /is/ egyszer magas, aztán meg...


    Le kellett volna feküdnöm, de akkor még rosszabbul leszek. Helyette kimentem sántikálva gereblyézni.


    Tegnapra szántam a mai vacsorát, de tegnap nem jött össze. Finom egybesült hús, tört hagymás krumpli, paprikasaláta, kávé.


    Klári a reggeli kávét elvettem, köszönöm. Még így is jutott, annak ellenére, hogy Vera két csészével ivott.


    Vera hogy álltok?


    Tegnap elhoztam pár programfüzetet egy neves kultúrházból. Voltam már ott, nívós kiállítások, sok ingyenes előadás, színház, hangverseny, klubok, torna, jóga, kézműves szakkör stb. van. Valahova be kellene iratkoznom.


    A jóga nagyon hiányzik, a társaság is, de sajnos a derekam és a térdem tiltakozik most minden "intenzív" mozgás ellen. Az a jóga amire én jártam évekig, nem olyan köldöknéző volt, hanem igenis nagyon intenzív, megmozgatós - de jó volt - inkább torna. A végén volt ellazulás és meditáció, de inkább a lassú mozdulatokon, tekeréseken volt a hangsúly. Mindig hullafáradtan jöttem haza, de másnap már éreztem a jótékony hatását. Na ez nagyon hiányzik. Hiába van itt az internet, meg klf. lemezek és gyakorlatok, a közösségben végzett munka, az instrukciók nagyon hiányoznak.


    Idén talán egy rekesznyi diónk lesz összesen. Azt nem teszem sütibe, hanem megtöröm és megeszem. Kell a csontoknak. Holnap megyek szűrésre. Már kellett volna, de kihagytam két évet. Kíváncsi vagyok, hogy javult.... vagy JAVULT  a csontjaim sűrűsége?!!


    Jövök majd valamikor, rossz pénz nem vész el - mondja a közmondás -.


    Jó éjszakát.

    előzmény:
    arirangarirang (30743)
    2017-10-02  14:09
  8. 2017. október 2. 15:4630744.

    Nálunk szokott KMT kaja is lenni. Az a Ki Mit Talál.


    Vera én nagyon szeretem a majorannás rizst, akár magában. A csalamádéba meg a céklába is szórtam köménymagot, mustármagot, meg koriandermagot. Én szeretek ráharapni, eddig még senki nem reklamált, hogy miért raktam bele. A koriandert magnak szeretem, de a zöldjét ki nem állhatom. Pedig most nagy divat mindenre rakni.


    Rizibizi, az unokám kérdezte tegnap az Anyukáját, hogy mi lesz az ebéd? Rizibizi meg husi. Jaj azt nagyon szeretem. Te tudod mi az a rizibizi? Persze Anya amit hátul szoktunk szedni a kertben. Jót kuncogtunk, hogy az a ribizli.


    Jelentem a napi rutinon kívül nem csináltam semmit. Olvasok, számítógépeznék, ha nem sza........na a gépem. Hunvanhunnincsnet.


    Nekifogtam az egyik új könyvnek, rizikóztam, mert valaki említette az írót én meg rendeltem tőle egy csomó könyvet. Eddig tetszik.


    Süt a nap, délig jó idő volt, most viharos lett a szél és hűvös is van. Bejöttem, befűtöttem. Nem fogok megfázni pár köbméter gáz miatt. A gyógyszer egyébként is drágább.


    Mérges vagyok, mert a macska elkapott egy cinkét. Én etetem meg ideszoktatom őket, de nem azért, hogy őkelme étlapját gazdagítsam. 


    Verám, kitartás.


    Pannika várunk haza.

    előzmény:
    arirangarirang (30743)
    2017-10-02  14:09
  9. 2017. október 2. 14:0930743.

    Szióka!


    Én is pont ezt mondom a férjemnek, hogy meg kell a mamának mindent magyarázni, mert hiába csinálsz dolgokat, ha nem érti miért kell.


    Azt nagyon nehéz volt szegénynek megmagyarázni, hogy nem tud egyedül gondoskodni magáról. Mindenáron haza akart menni, mert nem tudta felfogni, hogy reggel óta minden megváltozott. Reggel még egyedül mászkált, 1 óra múlva már nem működtek a lábai.


    Sokat kiabált, veszekedett, hogy ő haza akar menni. Jó itt, azt mondja, mert nem vagyok egyedül, de haza akarok menni. A vejemnek haza kellett jönni a munkából, mert addig nem nyugodott meg, amíg a járókeretet el nem hozta neki, azóta is beállítva a sarokba, nem tudta használni egyszer sem. Akkor mindenét áthozták a lányommal, az ágyneműjét, mindent amit fel lehetett markolni zsákokba gyömöszöltek, aztán itthon szortíroztunk. Mondtam hozzák át az összes szennyest,  de a mama még mindig nem éri fel ésszel, hogy nincs már ott semmi, mindig azt mondja hogy biztosan a szennyesben van. Még a legvacakabb rongyokat is kimostam neki, mindene amit nem lehet használni bezsákolva. Nem sok ruhára van szüksége, már a hálóingről is leszoktunk, csak pizsama felső van rajta és bugyi, mert mindig belekavarodott a hálóingbe.


    Az előbb nagyon kínlódott, mert most beljebb költöztettük az ágyon a fal felé, és meg akart fordulni az oldalára, de nem érte el az ágy szélét amibe kapaszkodni szokott. Bementem a nagy nyögdécselésre és segítettem neki. Azt mondja mindig remeg és szédül. rémesen összement mióta itt van, fele lett, mint volt. Pedig etetném, csak minden evés egy harc a falatokkal, olyan mint egy kisgyereket etetni, csak még ezt, csak még egy falatot. Remélem ízleni fog neki a remekművem, most elaludt, de állítása szerint ő sohasem alszik.


    Ja elvettem 2 db. kávét ha valaki keresné.


    Elég korán felébredtem, a cukrom az egekben, egyszerűen nem tudom mit egyek, mert amit megtűr az epenélküli emésztésem az pont az lenne, amit nem ehetek.  Most találtam egy receptet a neten,  Vegyes mirelit zöldséget kell tejföllel, só, bors mustár elkeverni, főtt tojással megrakni, sajttal a tetején megsütni. Én tettem még bele csirkemellet is.


    Most kavartam meg, az illata elég jó a mustártól, csinálok nekik hozzá rizst, igen,  és akkor lehet rá mondani, hogy rizibizi.


    Amikor még ehettem, szoktam olyat főzni, mikor már végképp semmi ötletem nem volt, hogy főtt rizst összekevertem sült hagymával, ha volt virsli, vagy valamilyen krinolinféle akkor még azzal is, én szerettem. Olyan fradi kaja, mindent bele.


     


    Megszáradt a tegnap kiterített ruha, este elfelejtettem behozni, de még úgyis vizes volt. Ki kéne mosni még egy törölközőt és egy pokrócot, de nincs kedvem.


    Megint rám jött a délelőtti rosszullét,  pedig már régen volt, vissza kellett feküdnöm 1 órára. Biztosan túl korán keltem ma és csak az üres tejeskávét ittam, de bevetem a cukros gyógyszereket. bekaptam az előbb 2 hatalmas szem szőlőt, egyből helyre rántotta a cukromat.


     


    Képzeljétek finom lett a kaja. Sokat dobott rajta a szalonnazsír, és a többieknek a rizs, úgyhogy étlapra fel fogom venni. A mustár is nagyon jól illik hozzá. Igaz a tojást és a reszelt sajtot nem tettem rá, de helyette van benne csirkemelle.  Minden pont eltalálva. Megyek etetni.


    Legyetek jók, vagy ne, sziasztok!


     

  10. 2017. október 2. 11:3530742.

    Szervusztok Kedveseim!


    Írok pár sort nehogy azt higgyétek elvesztem.


    Még egy nap, és szerdán utazok haza.


    Elég is az egy hét.


     


    A mami elég rendesen aludt a héten. Ma ébresztett 5- órakor, odamegyek az ágyához a takaró a földön. Kérdezem fázol mami?


    Mondondja nem,  de mindene viszket. La van kenve testápolóval. Mondtam vakard meg mami és próbálj meg aludni.


    Mondja bocsáss meg mert felébresztettelek. Mondtam ez rendben van, takaró nélkül megfázol. Nyugodtan szóljál máskor is ha igy


    lesz.Utána elaludt 8- óráig.


     


    Szépen eltelnek a napok. Felállítottam egy rendszert és azt követjük.Minden kb. egyazon idöben történik naponta, már nem


    tiltakozik, hogy miért ez, miért most, pl. ebéd után csendes pihenó, mert 3-kor jön a gyógytornász és ha nem alszol fáradt leszel.


    Mindent Nyugodtan ésserűen megmagyarázok neki ,ész érvekkel alátámasztom és így kénytelen elfogadni.


     


    Főzni is én főzök, amit nem egyszerű, mert csak húst hússal,semmi zöldség vagy főzelék. A köret krupli, rizs, tarhonya, tészta, mást


    mit tudjak adni. Két naponta főzök így nem olyan vészes.Az a jó,hogy nem válogat.


     


    Takarító két hetente jár, így nekem csak a napit kell elvégezni.


     


    Szombaton nagy örömben, meglepetésben volt részem. Éppen mosogattam amikor csengett a telefonom. A fiam telefonált:


    Anyu nézzél ki az udvarra. Lenézek /a III. emeleten lakunk mamival/, a három unokám és a fiam integet, mondtam gyertek fel.


    Nagyon megölelgettük egymást. A libegőn és a Margit szigeten voltak.


     


    Legyetek jók, és egészségesek!


    Nagy ölelés!

  11. 2017. október 2. 08:0530741.

    Itt a kávé. Vegye, vigye, igya aki szereti. Sziasztok, jó reggelt.


    Kukanap akit érint, ma mossatok, ha van mit, holnaptól változik az idő a meteomókusok szerint.

  12. 2017. október 1. 19:4430740.

    Sziasztok!


    Most kortyolgatom az esti kávémat. Gyönyörű napsütés volt, délután elmentünk egy kicsit csavarogni. Persze kocsival.


    Na jóóó, a bringa ott volt a kocsi biciklitartóján, viszont a botokat én nem vittem el, mert már harmadik napja csak sántikálok.


    Férj "élvezi" a bicajozást, én meg örülök hogy annyi év után véééégre mozog. Amikor én ajánlottam, elhárította még a gondolatát is. Most hogy a doktor kérte, jaaaa, az más. Akkor igen. Mint tudjuk, senki sem próféta saját hazájában.


    A műtött térdemben a tüske megint kimozdult, befelé szúr, ilyenkor aztán ajajajajajaj! Vagy nem, vagy csak úgy tudok menni, mint a sánta kutya. Kellett nekem létrázni? Jövő héten lehet hogy kérek beutalót egy "röggenyre". Nem valószínű hogy megműttetem, de legalább tudjam - ha egyáltalán a porcot lehet látni - hogy milyen és mekkora? Kivetetni? brrrrrr... azt nem. Bírom a fájdalmat, de ez a legváratlanabb pillanatban jön elő, aztán akkor napokig csak húzom magam. A derekam meg megfázott. Este már vill.párnán feküdtem, de az sem jó neki. Sokáig semmi, aztán elkap mindenféle nyavalya, csak győzzem kivárni, hogy mikor lesz már vége?


    Nem baj, nem panaszkodom, sőt! Sokkal fiatalabbak ilyenkor már a kő alatt vannak. Na, ezt szépen mondtam.


    Kerestünk egy olyan helyet, ahol jó hosszú bicikliút van. Meg is találtuk. Sokakat kicsábított a kellemes idő és a hétvége. Sok gyerek, még több kutya... szóval jó volt. Én csak úgy, gyalogszerrel sétáltam, nézelődtem.


    Diót én is török - madaraknak - már megjelentek, reklamálnak ha nincs dió az etetőben, pedig még elég korán van.


    Vera szép lassan elkészültök. Mire az nlc megengedi a képek feltevését, már te is meg tudod mutatni a kész konyhádat.


    Klári Z. helyett máshol voltunk, de ami késik, nem múlik. Az átalakítás pedig tényleg nem a ti gondotok... amíg fiatalok, addig csinálják csak. Tapasztalatból tudom.


    Ma olvastam egy jó kis mondatot Monspart Saroltától, érdemes lenne megfogadni: " 60 éves kor után csak kistányér legyen otthon".


    Felteszem a képeket amiket ma fotóztam. Sajnos megmutatni nem tudom, mert azt hiszem még nem engedi ez a díszes mekkelek társaság. Legfeljebb emilkében küldöm, ha küldöm.


    Jó éjszakát.

    előzmény:
    Tete (30738)
    2017-10-01  15:23
  13. 2017. október 1. 16:3230739.

    Megint eszembe jutott, hogy mit akartam írni arra, hogy antikváriumból rendeltél könyveket.


    Nekem nem volt ilyen szerencsém az antikvárius könyvekkel, valamit nagyon szerettem volna, és azt írták, hogy értesítenek, ha meg lesz. Írták, hogy találtak antikváriumban, kell-e. Kellet. Örömmel nyitottam fel a csomagot, már a külseje se nagyon volt szimpatikus, kinyitom, és mi van belepecsételve? TEMETKEZÉSI VÁLLALAT. Hát drágaságaim, mit gondoltok hol végezte a könyv? Olyan érzésem volt, mikor fogdostam, hogy a hullaszállítók olvasgatták kesztyű nélküli hullás kezükkel. Na, én azóta nem rendeltem antikváriumból, ha esetleg mégis kell valami, van a Múzeum körúton több nagy antikvárium, majd inkább személyesen.Végül nagyon egyszerű ebéd lett, szalonnás tojásrántotta,a fiúnak maradék tökfőzelékkel, mert apa eltorlaszolta hálisten a tűzhely előtti részt, nem lehetett ott sokáig mocorogni. Ott szerelgeti még mindig a szekrényeket. 


    Mama megint tisztaságmániás lett a legrosszabb pillanatokat választja ki a vele való foglalkozásra, apa meg sose mondja meg neki, hogy most éppen miért nem alkalmas, csak nyögdécsel hogy jól van édesanyám, így meg úgy édesanyám. Én meg bementem és megmondtam neki, éppen most szereljük a szekrényeket, húzzuk ide oda, nem érünk rá az ő szagával foglalkozni.  Az a rögeszméje, hogy ő büdös. Ha az lenne az biztos, hogy én előbb érezném meg mint egy vadászkutya.


    De mivel tegnap este nem, hanem csak délben volt teljes lemosás, csinálja a cirkuszt. Már rájött, hogy nálam nem ér el semmit, de akkor apával próbálkozik, csak én le szoktam állítani. Nem azért vagyunk, hogy minden pillanatban ugorjunk neki, ha valamit kitalál, sokszor olyan hülyeségek miatt hívja az embert, hogy a guta üt meg, szoktam is kérdezni, most ezt muszáj volt ebben a pillanatban megkérdezni? Általában főzök, nyakig dzsuvás vagyok, vagy valami bonyolultat kell miatta abbahagyni, mert úgy tud kiabálni, azt hiszi az ember itt a vég. Ha igazán szüksége van ránk, én szó nélkül abbahagyok mindent, mint tegnap is a pelenka csere-mosdás, sz@rból kipucoláskor, egy árva szavam nem volt, csináltam. Sőt a férjemre is rászóltam, mert ő morgolódott. De hogyha azért kiabál hogy menjek oda, hogy itthon van-e a fia, akkor annak nem örülök.


    Megyek teregetni, mert a végén a mosógépben lesz büdös a cucc,mert elfekedkeztem róla, legalább 2 órája lejárt.

    előzmény:
    Tete (30738)
    2017-10-01  15:23
  14. 2017. október 1. 15:2330738.

    Háááááááááát, hiszen azért vagyon az a kááávééé!


    Egészségetekre.


    Olyan melegen süt a nap, a sötét nadrág ég rajtam. Diót pucoltunk. Tojásos gomba volt a reggeli, így a kacsa csak most vonult be a sütőbe. Be kell valljam, nem önszántából.


    A szomszédban nagy a ricsaj, elmaradt szülinap, névnap, (nem is egy) van ünnepelve. Közben focizás meg kézizés. Nagy gólmámorok. Nem zavar egyébként.


    Ma is kinn fogunk enni, én nagyon szeretek a kertben "élni". Jájjáj,  ha már majd be kell "vonulni".


    Mandula azt hiszem Te kérdezted Z-t. Ki van csontozva a ház. Az alagsor kész, de a lakószinten meg a tetőtérben egy nyílászáró sincs. Közfalat is vettek ki. Meg hozzáépítés is lesz. Az ablakok, ajtók meg vannak rendelve, még a tél előtt beépítésre kerülnek. Kiderült, hogy a község a gázcsonkot ingyen bevezeti az ingatlanra, ha kérelmezik. Azt intézte a fiam pénteken. Eddig nagy dilemma volt, hogy milyen fűtés legyen. Ezzel megoldódik. Mert a gyerekem kitalálta, hogy olyanra csinálja, hogy egész évben lakható legyen. Ezidáig nyaralóról volt szó. Télen a hegyen, az egy  mennyei paradicsom lehet, feltéve, ha a hóban feljut az ember. 


     

  15. 2017. október 1. 13:1230737.

    Itt szép idő van, de ahol lehet egy kicsit sétálgatni a kertben ott szúnyogok hada, és árnyék. A terasz még vagy 10 évig foglalt lesz a kacatokkal, pedig már a virágok nagy részét is levittem a betonra. Leginkább helyhiány miatt, a másik ok, a locsolás, hogy az eső intézze el helyettem, azóta nem esik.


    Már újra visszaálltam a régi hülye alvási szokásomhoz, 3 körül még nem alszom. Igaz tegnap féltem lefeküdni a derékfájás miatt, fájt is, de nem annyira, viszont beágyazódok az emlékező matracomba hanyatt, mert úgy nem fáj, csak kijönni nehéz belőle, akkor van a rácsba kapaszkodás. Néha elvesztem az irányérzetemet, és ott kalimpálok, amelyik oldalon nincs rács. Erre aztán fel szoktam ébredni, eszembe jut, ha valaki látna ilyenkor azt hinné, hogy a vízből akarok kimászni álmomban.


    Mivel 3 után aludtam el, 11-kor rám rúgták az ajtót a kutyák. fél nyolckor fent voltam, de még mindenki durmolt, úgy éreztem kicsit sűrűn vagyunk a szobában a 3 kutya meg én, kitessékeltem őket, aztán ezzel hálálták meg, hogy felébresztettek, persze gondolom nem magukról jutott eszükbe. Éppen a legelső közös kutyánkról álmodoztam, egy idegen házban, meg moziban, vagy színházban voltunk, zavaros volt, de jó álomnak tűnt.


    Kérdezem a rokonaimat mi legyen az ebéd. Amit te akarsz, volt a szokásos válasz. De én nem akarok semmit, mert 11-kor ittam meg a reggeli kávémat egy szelet bécsi kaláccsal. Nem vagyok éhes. Ilyenkor nem vagyok találékony sem. Tudnék mit, de azt rajtunk kívül, /fiú, meg én / nem ennék meg. Azelőtt szoktam zöldbabot sütni csőben. Az első szakácskönyvem a vállalati könyveladótól egy reform szakácskönyv volt, évekig nem is tudtam hagyományos kaját főzni, ha annál maradok, biztosan nem jutok idáig. Csak a lányom szerette a mamák által főzött hagyományos kajákat, így én is megtanultam.


    Eléggé kúúúúka vagyok a sok alvástól, iszom egy kávét, aztán megerőltetem magam az ötletelgetésben.


    Szép napot mindenkinek!   


    Egyébként én minden nap elveszek pár kávét, ha nem mondom akkor is.

    előzmény:
    Tete (30734)
    2017-10-01  06:35
  16. 2017. október 1. 10:4830736.

    Köszönöm a kedves reagálásokat, de maradok a megszokott topikomnál - nincs sok időm. 


    Néha majd olvasgatlak benneteket, mint eddig is, kedvelem az itteni hangulatot.


    Tegnap csak segíteni akartam, mert a Google bármelyik böngészőről egyetlen kattintással elérhető, a következő lépést pedig már említettem. Persze mindenki azt teszi, amit már megszokott...


    További kellemes csevegést!

    előzmény:
    Tete (30734)
    2017-10-01  06:35
  17. 2017. október 1. 10:0330735.

    Jó reggelt!


    Klári köszönöm, elvettem, megittam, elmentem. Jövök majd.


    Kit ünnepeltek ma? Kívánok minden jót, vidámságot és hozzá kellemes időt.


     

    előzmény:
    Tete (30734)
    2017-10-01  06:35
  18. 2017. október 1. 06:3530734.

    Itt a friss kávéééééééééé.


    Sziasztok, jó reggelt. Már október van. Mondtam az előbb a kedvesemnek, hihetetlen most volt Karácsony, azt mondja, nem, most lesz Karácsony. Akkor majd újra lesz házibarátom. vagy


    Lesegetek kifelé, remélem szép napos idő lesz. Olyan diópucolós. A szomszédban buli lesz, a nővérem mindent előkészített a mai sütögetéshez. Nekik is kellene a napocskás enyhe idő, hogy kinn lerendezhessék az ebédelést is. Kényelmesebb, mert jó sokan lesznek. Egyébként én  meg szeretek kézből enni. Kiülni a napra és úgy falatozni. Persze ami kés-villás az nem megy úgy, de kanalazni lehet.


    Pannikának lassan letelik a szolgálat fele.


    Lassan el kell gondolkodjak, hogy hová teszem a nyáron igencsak megugrott pálmáimat. Annak idején Édesanyámnak volt hatalmas datolya pálmája meg filodendronja. Valahová, valamilyen közintézménynek felajánlották, mondták köszönik elfogadják, de szállítsuk oda. Így aztán más vitte el.


    Mindenkinek kellemes, problémamentes napot. Legyetek rosszak, az szórakoztatóbb, meg izgalmasabb.   

  19. 2017. szeptember 30. 22:2730733.

    Még egy utolsó szó a belépésről, na ez az, hogy nem mindegy ki milyen böngészőt használ, annak a függvénye kinek mi az egyszerű. Még életemben nem használtam Explorert, ill. próbáltam, de utáltam, Egy darabig nem szerettem a Chromet se, de vannak opciók amiket arról jobb használni, pl. sokat fordítok, és a Chrome ha akarom egyből fordít bármilyen nyelvről. De csak ezt szeretem benne, a Firefox amit mindig használok, filmeket letölteni, csak ezzel, és ez volt az első ezt szoktam meg. Azt a sávot ahová be kellene varázsolni azt, hogy Cseh konyha, "Könyvjelző eszköztár"nak hívják. Nekem az a legegyszerűbb, egyszer évekkel ezelőtt beraktam oda, ha be akarok lépni csak rákatt és már itt is vagyok. Nem kell se googli, se Fórum. Persze mondom, én csak ide járok, máshová nem.


    Mi volt ma a mamával? Jajj. Úgy döntöttünk, hogy ezután reggel kapja a hashajtó csöppöket, mert ha este, akkor már hajnalban felzaklatja a családot, mikor kezd gomolyogni a hasa. Ma reggel 9 körül apa beadta neki, én olyan fél 1 körül vittem ebédre egy jó adag tökfőzeléket. Aztán fél óra múlva nagy kiabálás, sírás-rívás, hogy sajnos hirtelen jött, és borzasztó. Mondtam neki, semmi baj a pelus erre is jó, de akkor most már intézze abba. Egy teljes tekercs szilviával körberaktam, törlés mosás, még ücsörgés a szobai eszközön, hát ez úgy éppen ebéd közben nem volt üdvözítő, de egész nap éreztünk valami büdöset, a végén mindent kivittem a szobájából, tiszta ruha, persze jó lemosás, dezodor, vödrök kint szellőznek, el nem tudtam képzelni mi a szag forrása, de kezdek rájönni, hogy  a nagy gumilepedő Nem olyan elviselhetetlen, de holnap kiszedjük alóla,  hogy lehet azt mosni? Ahhoz túl nagy, hogy lemossam, nincs hely leteríteni. Mosógépben 30 fokon? vagy mit csináljak vele. Ahhoz túl drága, hogy 2 havonta eldobáljuk. Akarok venni olyat ami gumis, mint a rendes lepedők, nem csúszik el, de ha az is beveszi a szagot? És a mamának írtó kényes az orra, állandóan büdösnek képzeli magát állandóan fürödne, ha tehetné.


    A másik, a gyerekeknek elromlott a tv-je, nekünk van egy régi, még nem lapos, de szinte új, mert a fiú szobájában volt, most a mama úgy se akarja nézni, mondtam vigyék el. . Hát persze kicsi, oda cuccoltak elé, mert nem látják. Majd megszokják. Ha meg lehet javítani javíttatják, vagy vesznek egy újat, majd meglátjuk.Jobban szeretném, ha bevinnék a hálójukba, és nem hoznák vissza, de úgyis visszahozzák. A fiú már idegeskedett, hogy elvitték a tv-jét, mondtam kölcsönbe, de ha nem hozzák vissza veszek neki egy laposat. Neki nem kell okos, mert csak zenét és sportot néz rajta.


    Apa már majdnem minden konyhaszekrényt összerakott, anit először akart, az még mindig nem került  elő. Legalább mind megcsinálja. Egy csomó időt elvett a soronkívüli mosdatás, meg a tv cseréje, habár a vej kb. 10 perc alatt elviharzott most a lakásból, de kint még cserfeskedtek a kapuban.


    Az utolsó ténykedése az volt, hogy a bútor éles szélébe beütötte a száját, most olyan, mint egy szamuráj csata után.


    Az előbb elaludtam a gép előtt, lassan megyek aludni.


    Holnap lesz vége egy doktoros akupunktúrás koreai minisorozatnak, eddig csak letöltöttem, nagyon jó film, mert pillanatok alatt lefordítják, ha végig le van fordítva elkezdem nézni, ha bírom, mert ilyen gyönyörű szerelmes filmet szerintem még nem látott a világ, már előre félek az érzelmektől. Mostanában nem bírom a feszültségeket, és itt van éppen elég, a szerelem emlékeim szerint is elég feszült dolog, de itt töményen van, mivel film. . Tudom, hogy senki sem fogja közületek megnézni, mert sorozat, mert oreai, de ők sokkal jobb filmeket csinálnak, mint Hollywood.


    Nagy önuralom kell, hogy megvárjam a végét, mindig délután 4kor lehet már letölteni, 7 órával vannak előttünk.


    Aludjatok jól, sziasztok.!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30725)
    2017-09-30  15:12
  20. 2017. szeptember 30. 20:3030732.

    Akkor ugorgyunk.

    előzmény:
    mandula2 (30731)
    2017-09-30  19:42
  21. 2017. szeptember 30. 19:4230731.

    Húúúúha! A vége véletlenül került bele. Remélem nem lesz belőle galiba, nem vettem észre, csak a vers fogott meg.


    Ugorgyunk!

    előzmény:
    mandula2 (30730)
    2017-09-30  19:38
  22. 2017. szeptember 30. 19:3830730.

    Estére még hoztam egy gyönyörű verset, már annak, aki szereti Reményik Sándort.


    Reményik Sándor: Csendes Csodák


    Ne várd, hogy a föld meghasadjon


    És tűz nyelje el Sodomát.


    A minden nap kicsiny csodái


    Nagyobb és titkosabb csodák.


                     ....


    Tedd a kezedet a szívedre


    Hallgasd, figyeld, hogy mit dobog,


    Ez a finom kis kalapálás


    Nem a legcsodásabb dolog?


                     .....


    Nézz a sötétkék végtelenbe,.


    Nézd a kis ezüstpontokat:


    Nem csoda-e, hogy árva lelked


    Feléjük szárnyat bontogat?


                      .....


    Nézd, árnyékod hogy fut előled,


    Hogy nő, hogy törpül el veled.


    Nem csoda ez? - s hogy


    tükröződni


    Látod a vízben az eget?


                       .....


    Ne várj nagy dolgot életedbe,


    Kis hópelyhek az örömök,


    Szitáló, halk szirom-csodák.


    Rajtuk át Isten szól: jövök.


    REMÉNYIK SÁNDOR: CSENDES CSODÁK Melitskó Saroltának Ne várd, hogy a föld meghasadjon És tűz nyelje el Sodomát. A mindennap kicsiny csodái Nagyobb és titkosabb csodák. Tedd a kezedet a szívedre Hallgasd, figyeld, hogy mit dobog, Ez a finom kis kalapálás Nem a legcsodásabb dolog? Nézz a sötétkék végtelenbe, Nézd a kis ezüstpontokat: Nem csoda-e, hogy árva lelked Feléjük szárnyat bontogat? Nézd, árnyékod hogy fut előled, Hogy nő, hogy törpül el veled. Nem csoda ez? – s hogy tükröződni Látod a vízben az eget? Ne várj nagy dolgot életedbe, Kis hópelyhek az örömök, Szitáló, halk szirom-csodák. Rajtuk át Isten szól: jövök.

    A Cultura Magazin cikke csak engedéllyel másolható.
    REMÉNYIK SÁNDOR: CSENDES CSODÁK Melitskó Saroltának Ne várd, hogy a föld meghasadjon És tűz nyelje el Sodomát. A mindennap kicsiny csodái Nagyobb és titkosabb csodák. Tedd a kezedet a szívedre Hallgasd, figyeld, hogy mit dobog, Ez a finom kis kalapálás Nem a legcsodásabb dolog? Nézz a sötétkék végtelenbe, Nézd a kis ezüstpontokat: Nem csoda-e, hogy árva lelked Feléjük szárnyat bontogat? Nézd, árnyékod hogy fut előled, Hogy nő, hogy törpül el veled. Nem csoda ez? – s hogy tükröződni Látod a vízben az eget? Ne várj nagy dolgot életedbe, Kis hópelyhek az örömök, Szitáló, halk szirom-csodák. Rajtuk át Isten szól: jövök.

    A Cultura Magazin cikke csak engedéllyel másolható.
    előzmény:
    arirangarirang (30724)
    2017-09-30  10:51
  23. 2017. szeptember 30. 19:1630729.

    Sziasztok.


    Jöttem a kerülőúton. A lényeg, hogy itt vagyok. Olyanom még halványan sincs, mint amiről Vera írt. Na mindegy. Majd ha egyszer... akkor minden jó lesz. Most is hogy ránézek a fejlécre, már annyira úúúútálom azt a Boci Édes tradíciót, mert tudom, hogy ott van alatta a Fórum felirat. Hogy kinek miért jó hogy nem látszik, hát lelke rajta.


    Ma kerestem a mókusomat, nem volt sehol. Ez a büdös annál inkább. Olyan édes, amikor az orrával fellöki a kezemet, alábújik, dörgölőzik, még majdnem hogy dorombol is... lassan már olyan lesz, mint egy nagyra nőtt cica.


    A kertben is voltam, a mosókonyhában is, a saját konyhámban is, kicsit olvasgattam is a napsütötte teraszon, meg is fázott rendesen a derekam.


    Mára kinéztem két filmet is, szerintem egyikből sem lesz semmi, vagy csak félig.


    Egy nagy házban soha nincs vége a munkának. Akkor pihenek, ha elmegyünk itthonról.


    Délelőtt megnéztem a tárkonyt, a paradicsomokat, a petrezselymeket, na meg a KAPROT! Tudtam hogy nem szeret itt lenni a kapor, de hogy már megint visszafelé nőtt... azért erre nem számítottam. Van egy csomó zöld paradicsomom, egy meg a benti kosárban kínlódva érleli magát. Már majdnem piros, de erős a gyanúm, hogy olyan semmilyen íze lesz csak.


    Megfázhattam, mert leszakad a derekam. Ma még jó lenne összeállítani egy kis hókifli tésztát. Egy éjszakát pihennie kell, aztán holnap már lehet kisütni. Mennyei!!!  Annyira omlós, hogy mire észbe kapnál, már szét is olvadt a szádban.


    Vera mi volt ma a Mamával? Klári használj ki minden percet, amíg itthon van. Alakul Z?


    A jövő hét nálunk elég izgalmas lesz, csontsűrűség vizsgálat /én a Tovitát részesítem előnyben/ aztán egy talán egynapos kirándulás, de lehet hogy kettő lesz belőle, Férj labor, majd kontrollvizsgálat, szombaton pedig egy tartalmas összejövetel, ahol bizonyos Személyek elismerő oklevelet fogak kapni. MEGÉRDEMLIK. /donor/


    Kedves "zugolvasók"! Ne csak olvassatok, hanem gyertek is, ha úgy gondoljátok hogy a Konyhaasztal mellett Ti is tudnátok  mit mesélni. Ha minden JÓL megy, akkor Joe is jön talán és hoz egy kis zenebonát, mi meg csevegünk mindenféléről, kötetlenül.


    Mi mindenevők vagyunk, minden téren, nem csak az ételben!

    előzmény:
    Tete (30728)
    2017-09-30  18:49
  24. 2017. szeptember 30. 18:4930728.

    Marika Téged is hívtunk nem is egyszer, ha jól emlékszem. A szomszédba is lehet írni, mármint nekünk. Úgy az érdekes, ha többen vagyunk. Engem úgy elszomorít amikor reggel "főzöm" a kávét és este még ott árválkodik. Annyira igaz az ahány ház annyi szokás, és olyan izgalmas egymással megosztani, kinél mi, hogy működik.


    Holnap kacsát sütünk almával, hagymás krumpli lesz hozzá. Hétfőn megy belföldezni, én meg sütni fogok. Dióst dióssal. Na nem, de Anyósom diós linzerét biztosan. Megnéztem az emlegetett süti moszkauer helyesen írva.


    Mandula még azt meg akartam írni, hogy csontritkulásra mákolajat kell fogyasztani. Nem ócccccsóóóó mulatság, de az ember inkább erre költsön, mint orvosságra. Ha jól emlékszem egy evőkanál egy nap már hatásos.


    Én fogok venni ajándékba. De csinálok balzsamecetkrémet, tárkonyecetet, Baleyst és más kontyalávalókat is. Megint dolgozik az aszaló. Újhagymazöld szárad (gyönyörű zöld marad), körte, szilva aszalódik, holnap majd bazsalikom szárad. Én szeretek ilyesmivel foglalkozni és adni is.


    Nekem fontos, hogy meg tudjam osztani a dolgaimat veletek. Más egy baráti társaság, meg más a család. 

    előzmény:
    krnem (30727)
    2017-09-30  17:01
  25. 2017. szeptember 30. 17:0130727.

    Szép Napot!


    Nekem sem okoz gondot a google-vel belépni. Már sokszor csak az "n" beírásával hozza a fórumot, ott kattintok, s már benn is vagyok. Ha írni szeretnék, akkor felajánlja a bejelentkezést, csak rá kell kattintani.


    Egy rendszeres háttérolvasó.


    Marika


     

    előzmény:
    *Szigal* (30725)
    2017-09-30  15:12

Címlap

top