Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. szeptember 30. 16:5730726.

    Gyere szívesen látunk. Nem is zugolvasó hanem "csakolvasóüzemmódú" aki nem kapcsolódik be írással.


    Én is Explorer-ről lépek be. Google keresőbe beírom, hogy nlc, aztán fórum és már választom is ki a Konyhánkat. Nekem engedi a 100-at is, mármint hozzászólást. Mükszik.


    Időnként én is szenvedek, mert csak lecsukom a gépet. A gyerekem mondta, hogy néha a leállítással lépjek ki. Azóta ezt csinálom, ha bajom van. 


    Vera van olyan nyavalya, ami éjjel támad, aztán napközben elmozgod. Még szerencse.


    Mandula a mi drótonmókusunk tavasz óta nem jelentkezett. Kivágtak meg levágtak fákat, az útvonalában, én rögtön mondtam, hogy sérelmezni fogja. Gondolom a pici fejében lévő GPS-ben kellene egy "újratervezés". Aztán hátha látnánk újra szaladni az út felett a vezetéken.


    Kertmoziztunk reggel (madárles). Jó korán vittem nekik kaját, még pizsamában. Aztán csak mulatunk rajtuk kávézás közben.


    Csirkepaprikás volt meg "könyöktészta".


    valamit keresett a kamrában és talált egy egész  nagy rekesz tavalyi diót. Egyem a szivét. Holnapra meg van a program. Mondtam az unokáknak, hogy innentől két dióskekszet összeragasztunk diókrémmel és azt tesszük a diós bejglibe. De így akkor bátran sütök moszkoert (nem tudom, hogy kell írni).


    Kinn ebédeltünk a kertben, aztán napoztunk. Aprajafalva Zben volt tökfesztiválon. Azt mondta az unokám: Mama nagyon durva a ház. Ő még nem látta kicsontozva azaz nyílászárók nélkül. Majd jövök még, csak kezdődik a műsorom.

    előzmény:
    *Szigal* (30725)
    2017-09-30  15:12
  2. 2017. szeptember 30. 15:1230725.

    Szervusztok!


    Elnézést, hogy kéretlenül belekotyogok a beszélgetésbe, de talán a legegyszerübb belépés a google-ről lehetséges: a keresősávba beírni a topikotok címét és a következő katt egyenesen odavisz. Meg lehet próbálni. 


    Régi zugolvasó vagyok nálatok, csak innen a szomszédból. Erőt adtok a nem mindig könnyü hétköznapok elviseléséhez. Még egyszer elnézést kérek: a telefonról írok és nincs hosszú ü-m. További szép napot és sok türelmet.


  3. 2017. szeptember 30. 10:5130724.

    Sziasztok!


    Már azt is elmondtam többször is, hogy a letakaró reklámoknak van egy tiltó firefoxos kiegészítője a neve UB. Nem tudom egyáltalán melyik böngészővel küzdesz, mert nem mindegy hogy ha én leírok valamit a Firefoxról, aztán kiderül, hogy Explorered van, vagy Chrome.


    Firefoxra vonatkozik amit írok.


    Egyáltalán felül vannak sávjaid, ami úgy kezdődik Fájl, Szerkesztés Előzmények Eszközök, Súgó?????


    Az Eszközökre kattintva : Kiegészítők


    Kiegészítőkre kattintva: uBlock Origin, rákatt.    Ez a reklámblokkoló. A kékkel írt Továbbra kattintva olvashatsz róla. Ott már nincs teendő.


    Ha nincs meg ez a sáv, akkor minden problémád ott kezdődik, és fogadok ,hogy én be tudnék lépni a gépedről, hacsak nincs kikapcsolva, vagy nem explorer a böngésződ. Egyébként ha behúzod a sorba az i betűt, akkor még nem történik semmi, csak beraktad a gyorskönyvtárba. Ha a sorban megmarad, akkor arra kell kattintani és akkor jön be  a cseh konyha, ha azt húztad be, onnan már szépen lehet tovább lépegetni a többi topikba.  Én nem írok, meg olvasok más topikokban, nekem meg arra nincs időm. Azért is van hiányérzetem, ha itt nincs senki, nincs helyette pótlás.


    Egyébként nem az NLC miatt lépünk be ide mindenféle nehézségek árán is, időnket erre fordítva, hanem a többiekért, ez, hogy nem akarsz erre időt szánni azt jelenti, hogy ránk se.


    Nagy pusszantás mindenkinek, az éjszakám a partravetett hal szindróma jegyében telt, mivel már nem csak a derekam, hanem a hátam is fáj a jobb lapockámig, keresztben szúr elöl-hátul, de van egy érdekesség, hogy ha reggel felkelek, folyamatosan javul. Nem mondom, hogy egyes mozdulatoknál, vagy mély lélegzetvételnél, nem érzem, de sokkal jobb, mint fekve, ülve viszont nem tudok rendesen aludni. Fekve se. A jobb karom is le van zsibbadva


    Úgyhogy ma tökfőzelék lesz mert az gyorsan megy, frissnek álcázott oldalassal, mert az már kész.


    Tegnap elfogyott 40 db. szilvásgombóc, ebből 25-t a fiúgyermek evett meg. Ebédre 10-t, délután  és este a többit.


    Most 1 évig nem lesz szerintem, csak ha rendben lesz a konyha és kedvem szottyan egyszer készíteni. Egyre kevesebb az esély rá, mivel a kislányomnál is kiderült némi cukorprobléma. Még ő is a tagadási fázisban van, valami glükóztoleranciának becézik ezt az állapotot, nagyon hamar kezdődik ez nála, én 65 voltam, mikor elkezdődött. Pedig ők aztán tényleg megpróbálnak egészségesen étkezni, hagyományosat csak nálam eszik a vejem, direkt a kedvéért szoktam főzni. Megkérdezem mit szeretne, és akkor azt.  Szerintem a lányomat az a többéves koplalás borította fel, amíg kiderült az allergiája.


    Egyébként én is a 2 éves nyers zöldségevés után lettem cukros, ebből is látszik, hogy mindenből kell adni a szervezetnek csak mértékkel.


    Sziasztok, és gyertek, próbálkozzatok, már akinek megéri, hogy társalogjon velünk.

    előzmény:
    mandula2 (30722)
    2017-09-30  00:27
  4. 2017. szeptember 30. 08:4730723.

    KV! Jó reggelt, sziasztok.

  5. 2017. szeptember 30. 00:2730722.

    Vera! Külön fizetek neked, ha egyáltalán megtalálod a Fórumot. Hidd el, mindent úgy csináltam ahogyan mutattad, de abban a pillanatban amikor az i-t behúzom a sorba, egy pillanatra felvillan a Fórum cimke, de rögtön letakarja ez a .... zöld színű Boci Édes tradíciók cimke. Fórum felirat? Felejtsük el!!!!!


    Valamikor régen annak a kis pöcögtetem-recegtetem egeret a lyukba beterelő játéknak legalább volt értelme, de annak hogy itt töltöm az időmet feleslegesen sok hülye miatt, annak nincs. A hagyományos furcintos úton tudok csak bejönni, de addigra már a maradék tehetségem is elmúlik.


    A Facén pedig nem vagyok.


    Köszönöm hogy segíteni akartál, de a helyemben te sem tudnál belépni.


    Én is értetlenkedek, amikor más panaszkodik hogy nem megy, nálam pedig minden rendben van.


    Amit kérdeztem, hogy a hsz-k száma 25-ről 100-ra változzon és úgy is maradjon, azt hogyan kell rögzíteni? Mindig visszaugrik 25-re.


    Na mára elég is volt az nlc-ből, már a fejem is kezd fájni tőle. Annyit pedig nem ér.


    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    előzmény:
    arirangarirang (30721)
    2017-09-29  23:09
  6. 2017. szeptember 29. 23:0930721.

    Ámbérék!


    A gépek azokkal cicáznak akik hagyják, akik félnek hozzányúlni, tudtam, hogy nem próbálkozol Éva a képek szerint, szóval én is voltam így. Félek a gépektől, nem a számítógéptől, hanem az összes többitől. A háztartási masinákkal már sikerült megbarátkozni, de volt 1 kellemetlen élményem, átvarrták az ujjam varrógéppel.. Még mindig hallom a reccsenést. Tehát adott a varrógép.


    Közép- iskolában volt egy varroda az iskola területén, ott tanultunk varrni, szegővágó gépekkel szegtünk törölközőket. Büszkén mondhatom, hogy a gépparkot én amortizáltam le, minden órán leégett egy varrógép motor, amihez ültettek. Aztán valami más munkát kaptam. Jártunk később a Habselyem kötöttárugyárba, onnan a fehérneműk iránti szeretetem, ott is tönkre tettem pár masinát, aztán a csomagolóban kötöttem ki, győőőőőőőnyörűűűűűűű kombinékat csomagoltam. Egyenként kellett vékony fehér papírba hajtani, majd dobozba. A szép kézi varrásom miatt kaptam belőle jó bizonyítványt.


     A másik pedig az ipari gépek, az élet fintora, hogy gépész szakon végeztem, természetesen elméleti síkon. Egyszer láttam ahogy egy ember összes ujját letépi a gumihengerítő gép. A raktárba nem mertem bemenni, mert celofánba csomagolva oda volt dobva a fal mellé a bizonyíték.


    Szóval én megértelek, de a számítógép nem lukasztja ki az ujjad, nem tépi le, szóval én nem szoktam hagyni, hogy ő győzzön. Hányszor írtam már, hogy mindenféle bajok vannak a géppel, ez még mindig ugyanaz, mert ha kell hetekig piszkálom, amíg megjavul. Azt nem szoktam tudni mitől, mert én még nem tanultam számítógépet, ki se találták akkor még az asztalit, volt az a ház nagyságú és slussz. Enigma, vagy mi volt a neve?


    Ezért vagyok mérges magamra, ha valamivel nem boldogulok, mint pl. ez a koreai nyelv azt hiszem kell nekem még úgy 40-50 év, hogy megtanuljam, de akkorra perfekt leszek megígérem.


    Sokat fejlődtem 6 év alatt, de nem vagyok megelégedve magammal.


    Szép álmokat, sziasztok!

  7. 2017. szeptember 29. 20:4230720.

    Klári! Itt nem általában az időről és energiáról van szó, hanem ez már a pofátlanság teteje!


    Vera köszönöm a képeket, de délután óta még rosszabb lett a helyzet, nem részletezem.


    Nálam már úgy sem működik, ahogyan lefotóztad.


    Rohad ez az egész nlc.


    Úgy látszik ma különösen "ilyen" napom van. Nem nézek tv-t, ma este háttérzajnak bekapcsoltam a konyhában.


    Hát tudjátok minden bankot, biztosítót, ilyen-olyan politikust... szóval el tudnám képzelni, hogy mit tennék velük.


    Családokat nyomorítanak meg, tesznek tönkre, packáznak velük.


    Könyörgöm, csak egy napra lehessek Mátyás király - az igazságos - ! vagy Szt.László!!!  Ááá, egy nap az kevés.


    Na evezzünk szelídebb vizekre, ill. témára.


    Ma gyönyörűen - mondjuk kellemesen - sütött a nap, ezért a teraszon ittam meg a déli kávémat. A szomszéddal közös diófánk ágai között ugrándozott egy kis mókus. Olyan sebesen ugrott egyik ágról a másikra, hogy alig láttam. Mintha csak megérezte volna hogy mit szeretnék,  megállt, ill. leült és egyenesen rám nézett. Percek teltek el így... a kávém kihűlt, de a látvány megérte.


    Diónk ebben az évben alig lesz, van olyan nap, hogy csak három szemet tudok felszedni. Igyekszem is, mert versenyt futunk a kisegérrel, ki veszi észre előbb? Már több kirágott dióhéj van a farakás mellett, mint amennyit én összeszedtem.


    Pedig nekem orvos írta fel!! /csonthéjas=csontritkulás ellen/


    Elgondolkoztam, hogy csak mi, emberek vagyunk ilyen személyválogatóak. Hmmmm a mókustól nem sajnálnám, mert aranyos, az egértől viszont igen. Miért? Neki is hosszú farkincája van, helyes kis fülei...brrrrr... mondjuk a bundája nem olyan szép. Na és akkor mi van? A mókustól nem sikítanék, az egértől viszont igen. Ki érti ezt?


    Maradjunk annyiban, hogy a régi diókat megtöröm és felaprítom a cinkéknek, rigóknak, verebeknek, vörösbegyeknek... vannak még?...


    de az egerek menjenek máshova, a vakondokkal együtt. A szép új füvemen akkora buckákat emeltek, hogy alig tudom eltüntetni.


    Ja, jönnek azok a ronda vörös meztelencsigák is. Undorítóak. Ez az az időszak, amikor már csak előretolt söprűvel közlekedek a kertben, a pókok miatt. Már híznak a keresztes pókok is. A békák idén hanyagolták a kertet, ill. a tavat, talán összesen hárommal találkoztam, bár azokból egy is elég lett volna. Rókánk is volt, itt pusztult el a kertben. Azóta kikerülöm azt a lépcsőfokot. Hatóságnak telefon, egyik hárította a másikra. Fizessünk huszon...vagy még több ezer forintot, akkor elviszik. Viccel?-kérdeztem. Akkor inkább kihúzom az erdőbe. Még aznap este jöttek és elvitték. Miért nem lehet mindent normálisan intézni, ahogy kellene? és akkor most megint visszakanyarodok erre a nyamvadt nlc-re.


    Klári hidd el, tényleg nincs kedvem belépni. Az embertől azt veszik el, ami a legértékesebb, az Idejét. Abból pedig minden perccel csak egyre kevesebb van. Azt pedig nem fogom erre a ...... társaságra vesztegetni. /nlc/


    Ha be tudok lépni, akkor jövök. Ha kerülő úton sem sikerül, akkor megvárom, amíg véééégre valaki/k méltóztatnak megjavítani, vagy legalább visszaállítani arra a szintre, amilyen volt. Na akkor sem volt piskóta!!


    Ma még olvasgatok egy kicsit, aztán jöhet az Álommanó.


    "Leszáll az est, jön egy manó
    Icipici, álmot hozó.
    Nagy a zsákja, vállát nyomja
    Aludni fogsz, Ő már tudja.

    Álomporját széjjelhinti
    Kis szobádat beteríti.
    Melléd bújik be az ágyba
    Csókot lehel az orcádra."  /Veres Tímea: Álommanó - részlet- /


    Klári ez a versecske nem Neked szól.

    előzmény:
    Tete (30719)
    2017-09-29  18:27
  8. 2017. szeptember 29. 18:2730719.

    Nem értem, igaz minden alkalommal be kell lépni, de a T betű után mindent ad magától, jelszót is.


    Az biztos, hogy éhen halnának, ha az elvégzett munka után fizetnék őket. Akkor újítunk, ha van szebb-jobb-okosabb stb. Belerondítani és úgyhagyni a legnagyobb szemétség.


    Mindenki maga tudja, hogy mennyi időt energiát fektet be, hogy beszélgessen a társaival.

  9. 2017. szeptember 29. 15:2430718.

    Most nincs türelmem belegondolni a problémádba, de biztosan be lehet állítani, nekem nincs problémám.


     

    előzmény:
    mandula2 (30717)
    2017-09-29  14:24
  10. 2017. szeptember 29. 14:2430717.

    Klári a G. nagy ívben beintett nekem. Minden van, de Fórum nincs.


    Emilkében elküldök két képet, hogy lássátok miről van szó.


    Ez a ..... vááááááááááááá Fórum megjelenik egy másodpercre, aztán abban a pillanatban eltakarja a Boci édes tradíciók cimke.


    Igazán bűvészkednem kellett, hogy elkapjam azt a pillanatot, amikor még ott van a Fórum felirat.


    Ha a Bocira mégis rákattintanék, akkor meg kér ezt is. Na olyankor van elegem az egészből.


    Nem tudom mit szólnának ezek a balfékek, ha mondjuk a telefonjuk így működne. Azt hiszem falhoz vágnák. Legszívesebben én is ezt tenném ezekkel az újítókkal.


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (30714)
    2017-09-29  12:25
  11. 2017. szeptember 29. 14:1730716.

    A nagy henyélés közben kimostam három adagot. Vettünk hatalmas 100x150-es fürdőlepedőt, nagyon jó áron. Azokat is kimostam. Meg cuccát.  Jó idő van mosni.


    Vera nálunk a tegnap főzött töltött parita lesz az ebéd, de későn reggeliztünk, ráér. Szerintem kosztos is lesz rá, a fiam szabin van, igaz most még Zben. Van fasírt vacsorára. Holnapra csirkecombból lesz paprikás, holnapután kacsasült krumplival. Mondtam, ha levest szeretne enni, csináljunk dauerolt levest. Én már nagyon ennék sárgaborsó fözeléket, meg tonhalas tésztát. Tervezem, aztán elmarad.


    Mandula légyszilégyszilégyszíííííííííííííííííííí ne add fel, nem olyan bonyolult a belépés. Látod mi itt vagyunk.

  12. 2017. szeptember 29. 14:1530715.

    Apa kisegített a főzéssel, hozott az Aldiból szilvásgombócot. Az biztosan finomabb lett volna amit én csinálok igazi szilvával, de ebben a kupiban még ahhoz sincs lehetőség. 8 méterre van egymástól a konyha meg a fürdőszoba, ezt naponta megjárom minimum 10x, de ez biztosan kevés, csak akkor amikor főzök. Mikor víz kell az a fürdőből, ha só, vagy liszt, és minden más éppen ott, ahol utoljára használtuk, szóval ,egy a többszöri fölösleges rohangászás is még mellé.


    Nagyon megkönnyebbültem, hogy a mamának tudtunk adni friss kaját, szereti a rántott levest azt csináltam hozzá, de cseles voltam, mert előbb megetettem vele a gombócot, hogy a leves el ne vegye az étvágyát.


    Mindenesetre jó volt ez a gombós 20-21 db van egy zacskóban, nekem ugyan nem ízlik benne a töltelék, mert az a ragacsos, amit újabban a rétesekbe is raknak, és fahéj is van benne, azt se szeretem mindenben, az almás pitében pl. igen, de ebbe nem.És nem főztem szét, a régi mirelit gombócokat sose sikerült eltalálni. Az utolsó adagról megfeledkeztem, és mégsem főtt szét.


    szia

    előzmény:
    arirangarirang (30714)
    2017-09-29  12:25
  13. 2017. szeptember 29. 12:2530714.

    Én meg valaha regisztráltam aztán jött a ránctalanítás, amitől kijött az összes ránc, mert pl. a profilban nem találom, hogy maradjak bejelentkezve. Akkor kizárt, többször, aztán visszavett, aztán tegnap elég volt az íráshoz, hogy rákattintsak a válasz neked, vagy valami ilyesmire a hsz-ed alatt, ma megint be kell lépni, de kiadja a nicknevet is és a jelszót is, mert rákatt a bejelentkezésre és írhatok. 


    A fórumba úgy lépek be, hogy van egy sáv nekem a képernyő tetején, ill. több sáv. A Cromenél úgy kezdődik, hogy Alkalmazások. Amikor rendesen fent vagyok a Cseh konyhával a fórumon, akkor rákattintok az egérrel a következő felső sorban lévő: www.nlcafe.hu linkre. Nem engedem el, szépen behúzom az egész cuccot az alatta lévő sorba. Ott beágyazódik, ha már vannak ott linkek, akkor át is lehet őket húzgálni olyan sorrendbe ahogy neked kényelmes. Mikor be akarsz lépni cseh konyhába csak erre kell kattintani, és már bent vagy.


    Ha valaki ezt nem tudta, vagy nem érti amit leírtam, elküldöm a képet róla.


    Ez az oldalsó gyors könyvjelző eleje, mert ha már nem férnek ide a linkek, akkor a könyvjelzőbe átmegy, ott viszont bonyolult megkeresni, ha már pár dolog fölé lett mentve.


    A Firefox ban is így működik, csak kicsit mások a megnevezések.


    Megint mehetnékem van, de ezen a héten apa járkált az orvoshoz, így nem mehettem sehová. És bezárt a téren pár üzlet, szinte semmi sincs már az élelmiszerboltokon kívúl, buszozni meg nem akarok. Hallottatok valamit erről a RIGÓ megnevezésű új okiratról? Ez most komoly, vagy kacsa, mert egyetlen hivatalos helyről se hallottam, csak itt a neten tűnik fel néha.


    Még mindig nem jött vissza a főzési ötlettáram, teljesen tanácstalan vagyok mit főzzek, Nekünk van egy csomó sült oldalas, tegnap a maradék lencse is elfogyott vele, de mamának hiába dolgoztam a turmixolással, meg se kóstolta. Ez nagyon dühítő, hogy az ember tényleg kiteszi a szívét-lelkét, aztán hiába. Viszont ha megkérdezem mit enne, az a válasz, hogy azt eszem amit ti. Látom!!!!!!!!!!!!!!


    Úgyhogy negyed 12 és még fogalmam sincs a menüről. Csinálhatnék neki tésztát, de megeszik 2 villával, és már nem kell, ezért strapáljam magam? Mert elmegy ám az ember kedve rendesen ezek miatt. 


    Bevittem neki zacskóban a reggelit, párizsi, kenyér, lehet, hogy még hozzá se kezdett, nem hallottam csörögni a zacskót. Mire apa hazajön az orvostól, talán kitalálok valamit, de nekünk pl. nagyon jó ilyen esetekben a hús kenyérrel, még senkinek sem volt kifogása, hogy nem kér húst, csak a mamának. 


    És nem kér másnapos kaját, és eceteset, és borsosat, és pirospaprikásat. És nem kér borsót, babot, rizst és krumplit, habár ezeket már nem veszem figyelembe, ha éppen az van, azt viszek be neki.  Odaülök, mint a fegyőr, és akkor megeszi. Apának viszont egyből azt mondja vidd el!


    A fiú is még köhög, a lányom már jól van, apa se mondja, hogy a megfázástól gyenge, de gyenge. 


    Legalább egy mosást beteszek, az történt, hogy minden ki van mosva pár függöny kivételévek, és alig találtam reggel apának tiszta alsóneműt. Ebben a felfordulásban ki tudja mi hol van. a szennyesben nincs az biztos.


    Ez is rámegy az agyamra, ez a rumli, de ki csinálja meg? Apa nem, és meg se bírok emelni egy szekrényelemet, akkor ki a fene?Fürödni nem lehet, csak a zuhanyozó használható még, a kád tele cuccokkal, a mosdónál mosogatok, Leírni is undorító minden. 


    Ma hiszti nap van, pedig kint süt a nap, lehetne jókedvem is.


     


     

    előzmény:
    Tete (30713)
    2017-09-29  05:57
  14. 2017. szeptember 29. 05:5730713.

    Mandula, én beírom a Googléba, hogy NLC, kiadja, hogy fórum  belépek az első betűmmel és már itt  is vagyok. Nem érdekel se Fö se Wö se Gö.


    Itt a reggeli serkentő  Jó reggelt, sziasztok,


    Megérkezett tegnap este. Ha az égiek is úgy akarják, nem megy csak jövő héten. Mivel csili-vili minden, sőt meg is föztem tegnap, így henyélés a kedvesemmel. Juhééééééééééééééé sőt még juhééééééééééééééééébb!  


    Szerintem ezek ráncfelvarrás helyett felvágták a beteg hasát, aztán elmentek nyaralni. Gratula!

    előzmény:
    mandula2 (30710)
    2017-09-28  21:02
  15. 2017. szeptember 28. 22:0030712.

    Már tudom mit akartam írni, hogy mi éjszakára vettünk ragasztós pelust aztán az se bírta ki este 8-től 7-ig. Igaz ott van a mamának 3db félliteres üveg vizecske, éjjel el is fogy, nappal is megiszik 2x 3x kell feltölteni, ami fölül be, az alul egyből ki.Ha annyit enne, mint iszik, sokkal jobb lenne.


     

    előzmény:
    Pannika515 (30707)
    2017-09-28  12:47
  16. 2017. szeptember 28. 21:4530711.

    Nekem most már be se kell lépni, hogy írjak, itten mostan rákattintottam a valamire ott a te hozzászólásod alatt és lőn Új topik, /Új hozzászólás- Lehet, hogy valami új topikban fogok kikötni? És ott van abban a sorban hatalmas betűkkel, hogy FÓRUM


    Hozzád még nem értek el, biztosan szolgáltatóként mennek.Azt viszot ntm tudom mi a piroe W   G betű.


    Egész nap akarok valamit írni, és megint elfelejtettem.

    előzmény:
    mandula2 (30710)
    2017-09-28  21:02
  17. 2017. szeptember 28. 21:0230710.

    Sziasztok, jó estét!


    Mondtam egy  cifrát az előbb, nem hallottátok? Idáig a fejlécen legalább egy nyamvadt F betű volt a   Horoszkóp    Nyerj  után.


    Mára már az is eltűnt, tehát belépni sem tudtam volna... HA! nem cselezem ki a tisztelt társaságot.


    Újra kéri még az anyakönyvi kivonatomat is... ráncfelvarrás? Tudnék jobbat!!! Juj de dühös vagyok. Ennyi ingyenélő mekkeleket művészet lehetett összeszedni. Direkt kisbetűvel írtam, mert még a nagyot sem érdemlik meg.  Naaaaagy gratula.


    Vera kitartás, Klári jó kis móka volt ma a keksz sütés, én is beterveztem, igaz hogy nem lesz olyan jó társaság, mint a Tietek.


    Pannika nem könnyű a munkád, sok erőt kívánok hozzá.


    Kedves Konyhalányok, jövök ha tudok, de ez így nagyon ramaty, nekem meg nincs hozzá se időm, se türelmem. Lehet hogy még


    olvasni sem fogom tudni, hogy mi történik a Tűzhelyünk körül!


    Itt van a fejléc, azzal az egy szem F-betűvel. 3 X-et tettem alá, így jelöltem meg, hogy miről van szó. Már F sincs!!


    /a kép pedig vagy megjelenik, vagy nem/


    Legyetek jók, jó éjszakát.

    előzmény:
    Tete (30709)
    2017-09-28  20:11
  18. 2017. szeptember 28. 20:1130709.

    Nagyon jó napunk volt. Szép kekszeket sütöttünk. Pisztolyosat, sütipecséteset, fehéret, feketét, tarkát.......


    Sokat viccelődtünk, rengeteget nevettünk. Ki vagyok okosítva. Már bátran bele merek fogni egyedül is. A párom már Pesten, lassan hazaér. Megsütöttem a fasírtot, tepsiben, olajszag nélkül. Unokaszitterkedtem. A keksz egy része Aprajafalva pocijában kötött ki. A fiam is belemarkolt az edzés előtt, útravalónak. Érdemes volt sütni.


    Jó éjszakát, szép álmokat. Miért tették hozzá gyerekkoromban, hogy bajuszos angyalokat?

  19. 2017. szeptember 28. 14:3030708.

    Sziasztok! Apcika nekem is megfőzte a kávét, mamát is átpelusozta, adott neki is kávét. Sajnos fel kellett ébresztenie, mert magamtól nem ment, pedig hallottam, hogy beszélnek a mamával, hogy el kell mennie, és természetesen hozzám azért jött,hogy adjak pénzt. Hahhhh. Nem jó felébresztve lenni, de egy ilyen mondatra még a fejem is megfájdult.  Nem baj, bevásároltattam vele, csak elég későn ért haza, a sült oldalas még nagyon is nyers. Majd eszünk szalámit, és vacsira eszünk oldalast. A gyomrom korog rendesen, a fejem fáj, kint voltam, elolvadtam. Összeöntögettem az esővizet a cserepek alól, és egy virágot meg tudtam vele locsolni.


    A dinnye középső kutyám, leugrott a másfél méter magas terasztól, mert apa kijött, vele a kutyák, a cica meg a szokott helyén a kertkapuban a téglán napozott. Ez az őrült fentről meglátta, és 2 cserép között huss kiugrott, majdnem ment vele a petrezselymem ládástól. Szerencsére nem lett baja, persze a cica se hülye, és nem várta meg, hogy megtépjék, ez a kis lüke berohangálta az egész udvart persze hiába.


    Volt egyszerre egy tacskónk, és egy németvizslánk. A tacsi öregebb volt, kicsi is volt jobban pátyolgattuk. Még nem voltak virágládák a terasz szélén, rács se, és ott az orrom előtt a vizsla az orrával benyúlt a tacsi hasa alá, és ledobta a teraszról. Még azt mondják, hogy az állatok nem tudnak aljasok lenni. Szegény nagyot koppant, szerencsére nem történt semmi baja, de a vizslával mosolyszünet állt be egy jó darabig.


    Mamánk ma azt mondja nagyon gyenge és rosszul van, ne mossam meg a haját, mert nem bír felkepeckedni az ágy végéig. Mégis csak azt a hajmosó sapkát fogom alkalmazni, habár vízzel akartam. Szegénynek már egy jó fürdőt se lehet csinálni, nagyon hiányzik neki a víz. A lemosás nem olyan érzés. Már hiába is csináltatnánk meg a nagyobb zuhanyozót, amibe be tudnám gurítani székestől, nem bír ülni annyi ideig. Ha lenne egy nagy lottóötösöm, hatosom, vagy bármi hatalmas pénz, vennék egy olyan ágyat, amit lehet emelni mint a fogorvosi széket, és át lehet alakítani fürdővé is. Az égési sérülteknek találták ki, lehet bele levegőt is fújni, vizet engedni, leereszteni, mondjuk azt nem tudom hogyan lehet kiszárítani egy fürdés után, de tudom, hogy nem kell kiemelni belőle semmilyen műveletnél. Abszolut derékkímélő.


    Ma már mindenhogyan fáj a derekam, ülve, állva, fekve, mi a csuda történt vele? Apának lement a vérnyomása 90/52-re, a pulzusa is csak 49. Mit csináljunk ilyenkor? Ivott már kvt, semmi hatása.


     

    előzmény:
    Pannika515 (30707)
    2017-09-28  12:47
  20. 2017. szeptember 28. 12:4730707.

    Szép jó reggelt!


    Tegnap jöttem Bp-re.Fél 10-re szoktam ideérni. A váltótársam friss kávéval várt. 


    A Mami nagyon örült nekem, megpuszilt simogatott. Csendben eltelt a nap. Éjszaka 3 órakor hallom, hogy valamit beszél. 


    Szólok neki, mami aludjál 3 óra, éjszaka van. Kis szünet, aa nyílt aztán újra kezdi. Felkelek, tágranyilt szemmel széttárt kézzel


    mondja: Éhes vagyok, nem kaptam vacsorát. Mondom neki szendvicset kaptál és kakaót próbálj meg aludni, mert éjszaka van és én


    is szeretnék aludni. Kis dünnyögés, mortyogás aztán elaludt. Én nehezebben alszok el újra.


    Reggel jót nevetett amikor elmeséltem mi volt az éjszaka . Nem emlékezett rá. 


    Reggel itt is teljes ágynemű csere volt, minden pisis lett. Sajnos a pelenkabugyi nem megfelelő éjszakára. Most az van nem a tépő


    záras pelenka, mert a kolleginám úgy gondolta azzal könnyebb dolgozni. Most már ő  is látja a másik többet fel tud szívni. Ha azt 


    használjuk nem ázik el az ágy.


    Majd folytatom, ezt elküldöm, nehogy elszálljon....

    előzmény:
    arirangarirang (30705)
    2017-09-27  21:51
  21. 2017. szeptember 28. 05:4130706.

    Itt az ébresztő kávé ez meg egy kukorékoló kakas.


    Kelek fel főzni. Töltött paprita, sült oldalas, és fasírt készül petruskás krumplival. A kedvesem ma este jön haza és még nem tudta megmondani, hogy holnap kell-e visszafordulnia, vagy csak hétfőn. Én mindenesetre főzök. Azért fogok lassan neki, mert reggeltől programom van. Annyira jó.


    Képzeljétek csajos nap. Jön a nagyobbik keresztlányom, a már felnőtt lányával. Mindketten nagy sütikészítők. Szóval jönnek, a nővéremnél leszünk együtt négyen és kekszeket fogunk csinálni. Van kekszpisztolyom, sütipecséteim, a keresztlányomnak faragott mintás nyújtófája. Mindent ki fogunk próbálni. Közben lesz csivitelés, nagy nevetések, ahogy magunkat ismerem. Itt lesznek egész nap. A nővérem krumplis tésztát főz, mert az a kedvence a két vendégnek, én viszek hozzá céklát, meg csalamádét. Megiszom a kávét és öltözködöm meg odateszem a kaját.


    Tegnap volt a segítségem, járt a kezünk és a szánk is. Munka közben jót beszélgettünk. Most ragyog a lakás mint a Salamon t... szóval tökéletes esze. El is fáradtam ismételten. Ez egy ilyen hét volt.


    Tegnapra rendeltem kaját, a tejszínes  gombás harcsa rizzsel, az egyik kedvencem, ki nem hagynám.


    Nem tudom írtam-e? Rendeltem könyveket. Antikváriumból. Nagyon izgultam, hogy nehogy "salátává olvasott" legyen. Egy gyűrődés egy szamárfül, semmi. Tiszta vadonatújak. Nincs az a finom új könyv illata, de az nem is érdekes most. Még nem olvastam bele egybe sem, csak nézegettem őket.


    Majd beszámolok, hogy miket sütöttünk, meg hogy hogyan sikeredett a csajos nap. Persze, ha érdekel valakit. Mindenesetre most tánclépéssel megyek főzni, hogy minden elkészüljön.


    A betegeknek jobbulást, aki dolgozik, annak jó munkát, aki pihen nyugalmat, meg persze mindenkinek jó reggelt és szép napot.

  22. 2017. szeptember 27. 21:5130705.

    Sziasztok most mosok. Úgy volt, hogy holnap lesz ágyneműcsere, bővizes mosdatás, hajmosás, de egész nap csak futkostam a pelenkákkal, aztán egy kicsit nem figyeltem, és nyaktól bokáig. Felemeltem a takarót, elájultam a szagtól, pedig mindig nagyon vigyázunk, hogy ne legyen ilyesmi. Szerencsére a gumilepedő felfogta, remélem, a matrac nem lett oylan, mert akkor csinálhatok bármit. Valahogy el volt túrva a lepedő alatt a gumi, vagy nem jól lett fölrakva, vagy a mama sokat fészkelődött. Holnap megnézzük itt a gyógyászati segédeszköz boltban, hogy van-e olyan, mint a gumis lepedő. Mikor ezt vettük akkor volt, de mivel csak óvatosságból vettük nem volt rá szükség, így jártunk. Dupla kiadás, szimpla élvezet. Apa mindig szíd, hogy ilyen kis pokróckákat veszek, milyen jó volt, hogy volt ma 2 váltás, egy reggel lett kakszis, a másik most, és még mindig volt mit alátenni. 


    Ma nagyon gyenge, alig szótl, azt mondja nagyon szédül. 


     


    Apának pénteken kell menni az EKG kiértékelésre, remélem nem lesz rossz hír.


     


    Kitaláltam, tulajdonképpen nem is drága, a konyhaszekrény mögé falra szerelhető szegélyfútést. Ezt már régen kitaláltam, de most nagyon sajnálnám az új szekrényt, ha bepenészedne, ott mindig nyirkos ősszel, tavasszal. A nappaliba is teszünk végig az ülőbútor mögé, hiába van hatalmas radiátor feltéve, elég hűvös mindig a fal mellett.  Apa már elment megnézni, azt mondja jónak tűnik. 


    Holnap lehet, hogy gombóc lesz, vagy csirkepörkölt. Azt találtam ki, hogy csinálok krumpligombóc tésztát élesztővel, nem kelesztem meg, és a nagylukú nokedliszaggatón átnyomom, ez lesz zsömlegombóc helyett, ha sikerül. A fiú valamiért nem szereti a zyömlegombócot, és a mama sem, Tehát még az is lehet, hogy ebből édesség lesz, vagy vadas, majd holnap kiderül. 


    Remélem eseménytelen éjszaka lesz, aludjatok jól, sziasztok!

  23. 2017. szeptember 27. 19:0230704.

    Óóóó ez a reggeli kávé már régen kihűlt. Köszönöm hogy megfőzted, de azóta én már a harmadikat ittam, frissen főzve. Klári, hogy kihűlt,  az nem a Te hibád.


    Sziasztok, jó estét.


    Délelőtt kontrollon /én/ minden rendben van, csak a torka véres... szokták mondani. Nem baj, ha az orvos azt mondta, akkor ahhoz tartom magam. A másik orvos is úgy nyilatkozott - más testrészemmel kapcsolatban - hogy nincs itt semmi gond, műszeres vizsgálat stb... az hogy közben néha a falat kaparom? Sebaj! Az orvos azt mondta stb.... akkor nem kell reagálni a fájdalomra.


    Na látjátok, így lehet meghülyíteni a szervezetet, ill. ezt hívják úgy, hogy önszuggesztió.


    Kb. két napja nem jelentkeztem, de rengeteg dolgom volt, meg van és remélem lesz is.


    Vettem szép gömb cserepeseket, meg tulipánhagymákat, azokat holnap fogom elültetni. Mára az kellett, hogy szépek legyenek a körmeim, ezért nem kertészkedtem tegnap, hanem helyette manikűröztem.


    Izgultam a mai kontrollra rendesen, ezért felületesen aludtam és nagyon korán ébredtem. Most viszont úgy érzem, hogy egy félórácska alvás jár nekem. Azután ha felébredek, úgy kell lelőni éjfél után.


     

    előzmény:
    Tete (30703)
    2017-09-27  05:40
  24. 2017. szeptember 27. 05:4030703.

    Kávé Sziasztok, jó reggelt.

  25. 2017. szeptember 26. 21:4330702.

    Köszönöm a sok jó tanácsot, neked is és paradicsomnak is.


     Egészen júliusig a saját lakásában lakott a mamánk,, járt hozzá egy önkormányzati gondozónő, aki beleállította a nagylavórba, és végigöntötte egy cólásüveg vízzel, és még ennek is örülni kellett. Soha nem egyidőben jött, volt hogy egyszerre voltak ott a családtagokkal. Egyetlen haszon volt, hogy az orvosnál nem kellett várakozni, mert az állandó gyógyszereket ő feliratta. Minden nap 3x mentünk mi hozzá, és pluszban a gondozónő. Sajnálatos, hogy túlzottan önfejű a mama, hiába volt neki odarakva a szobaWC, ő kicsászkált a járókeretével a WCre, rosszul ült le, lecsúszott és beverte a fejét az ülőkébe, ami letört vagy mi, mert annyira vérzett, hogy egészen félelmetes látvány volt. 


    Ha akkor nem megy ki, talán még minden rendben van most is, így több óra után az egyik lakó meghallott valamit és a rendőrség szabadította ki szegényt. Mellesleg a férjem külföldön volt, így a lányom ment hozzá 3x, és főzött is rá. Ha itthon volt a férjem, akkor én főztem, és ő átvitte. Előző nap még annyira jól volt, mikor ott voltunk, kiment egyedül a fürdőszobába mosakodni. 


    Mivel állítólag a CT-vel nem találtak semmit, nem tudom ezek a lukak látszanak-e a CT-n, de feltételezem igen, még délelőtt hazaküldték, mivel nem volt mit tenni, hozzánk hozattam a mentővel. Szegény nagyon meg volt keveredve, kiabált, hogy hová hozták, hol van, elrabolták, stb. Annyira nem lehetett jól, mint ahogy a Merényiben állították mert minket sem ismert meg itthon, a kórházban még igen. Legalább 2 hétig kiabált éjjel-nappal, hogy haza akar menni, közben nem bírt már megállni a lábán. 


    Szerintem mióta itt van újra szocializálódott, rendesen kifejezi magát, egy dologgal van baja elfelejti melyik kerületben van. Jobban számol mint én. viszont nagyon fogy, rémesen ráncos lett még a combja is, és alig bír mozogni, a lábán megállni egyáltalán. Nagyfokú csontritkulása van, nagyon régen, recseg-ropog  akárhol megfogjuk. Először nagyon ijesztő volt, de ugye mindent meg lehet szokni, és muszáj megfogni, kiültetni naponta, hogy valami mozgása legyen. A bőre szép, ápoljuk, mosdatom, kenegetem, leginkább az ágyban forgatva mosdatom, először ki tudott ülni a karfás székbe, de már nem bírja tartani magát, ezért forgatom, alárakok gumilepedőt, vastag törölközőt, ha baleset történik, azonnal ágynemű és ruhacsere, szóval vigyázok, hogy nehogy valahol felfekvése legyen, és mindig jó illata legyen, ne legyen áporodott pisiszag a szobájában.. 


    Hogy demencia vagy nem, azt nem fogjuk megtudni, mert be kellene vinni vizsgálatokra, az itt Dél-Pesten egy gyilkossággal felér, a kórházba utalás is, csak az a gyorsabb fajtája. Sok gyógyszert feleslegesen szedett, aztán csodálkoztunk, hogy milyen rosszul van, ez az orvos leállított nála szinte mindent, csak a frontin maradt meg, mivel ahhoz hozzászokott rendesen, nem lehet csak úgy abbahagyni.


    Ez a mama története, hozzátéve, hogy mióta itt van állandóan ordibálunk, mert nem hall. Jót gondolhattak a szomszédok, mikor még nyitva voltak az ablakok.


    A férjem is megbetegedett, most van éppen rajta a 24 órás EKG és éjjel is riadó volt, mert a mama ki akart ülni a szobai WC-re, kiszámoltam neki, ma, hogy a fiának, akinek max egyszerre 5 kgt szabadna megemelni, minimum 400 kgt kellett emelgetni, a reggeliekkel és még délután is volt egy álriadó. Mostantól szoktatni fogom az ágytálhoz, így volt a pelussal is, egyszer csak sikerült igénybe venni. Igaz így ismét magamnak csinálok többletmunkát, de muszáj, nem lehet teljesen lestrapálni apát. Azt viszont nem tudom mi lesz, mikor nekem veszik ki a cisztát a nyakamból, de az még talán kicsit távolabb van.


    Lányom talált egy takarítócéget, aki kitakarít a festés után, de nem az a probléma, hogy felmossak, meg ablakot pucoljak, hanem a konyhaszekrény bepakolása, azt meg csakis én tudom megcsinálni. Nem vagyok olyan, hogy ha takarítás közben elfáradok, muszáj befejeznem még akkor, elkezdem lemosni  a csempét a fürdőben, elfáradok? folytatom később, vagy másnap. Előbb utóbb a végére érek, és kezdhetem előlről, de ilyen a házimunka sosincs vége. 


    Most hogy nem kell hajnalban felkelni főzni, mert helyben van a mama nem annyira megterhelő az sem. Jó sok praktikus újdonságot vezettem be, amit apának a legnehezebb követni, de tegnap világossá vált előtte, hogy hanyatt fekve kistányérról enni sokkal bonyolultabb, mintha ugyanez nylonzacskóban lenne szépen csíkokra vágva. Őrizni sem kell, akkor és annyit eszik egyszerre amennyit akar, ha meg tányéron van hamar rámondja, hogy nem kell, mert unja. Sokszor hallom egész délelőtt eszeget, csörög a zacskó. 


    Asszem jól összefoglaltam, én nem vagyok szégyenlős titkolózó, ez egyáltalán nem olyan dolog amiből esetleg más ne okulhatna, ezért döntöttem úgy, hogy kiírom az egész történetet. Persze sokszor van, hogy mire leírom már elszáll a mérgem, vagy megváltozik a helyzet, és ha még nem küldtem el, akkor kitörölöm. Legutóbb nem töröltem időben, de akkor sem mondtam neki semmit, mert jó ez az írásterápia. 


    Kösz a segítséget, ha van valami jobb ötlet szívesen várom. 


    Sziasztok, jóéjt!


     

    előzmény:
    Pannika515 (30699)
    2017-09-26  19:54

Címlap

top