Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. szeptember 26. 21:3130701.

    Az úgy lenne a helyesebb, hogy .Úgy hallottam hogy már lehetlinkelni, kipróbálom.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30700)
    2017-09-26  21:28
  2. 2017. szeptember 26. 21:2830700.

    "A kérdés továbbra is kimicsinál?"


    Sziasztok.


    Várom a vihart, ami vééééééégleg lehűti a levegőt.


    Úgy hallottam hogy már linkelni, kipróbálom....

    előzmény:
    Tete (30692)
    2017-09-26  09:10
  3. 2017. szeptember 26. 19:5430699.

    Kedves Vera! 


    A mama ellátásának megkönnyítése érdekében vegyétek fel a kapcsolatot a házi szociális gondozói ellátoval. 


    A helyi polgármesteri hivatalban biztosan tudnak segíteni.


    Biztosan igényel egy kis utána járást, de a ti és a mama egészségi állapota miatt adnak ingyenes ápolót a mama körüli teendők


    elvégzéséhez. pl: fürdetés, wcéztetés.


    Ezt tudnám tanácsolni. Sok sikert!

    előzmény:
    arirangarirang (30694)
    2017-09-26  10:25
  4. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. szeptember 26. 17:2530698.

    Most itt tartunk. Éjjel utána olvastam ezeknek a hallucinációknak, több oka is lehet, de valaki pont ugyanezt írta le, a nagymamája elesett, valószínű beverte a fejét, de a CTvel nem találtak nála semmit, hazaadták, és kb 1 hét múlva jöttek a fekete ruhás emberek, akiket el kellett zavarni, mert félt tőlük. Mi a túró ez? hogy pontosan ismétlődnek különböző embereknél ezek a látomások? 


    Egy ideje zugolvasok a napi stressz leeresztesekent itt nalatok es kovetem a mama dolgait. En ilyen teruleten dolgozom Angliaban es eleg jo eselyet latom, hogy mamatok demenciaban szenved, ami hogyismodjam, eleg jo iramban halad elore, azaz a leepules fele. Talan nem tudod, hogy a demencia nem egyszeru idoskori elbutulas, hanem egy hatalmas betegsegcsoport, aminek millio alfaja es tunete van. Nincs ket egyforma eset. Erinti a mozgast (merevek lesznek pl az izmok), az erzelmeket (szorongas, izgatottsag, magaba fordulas vagy epp szajbenemallas)


    Hogy ertsd, kb mi tortenik, elmondom, hogy a demencia leegyszerusitve azt jelenti, hogy az agyban kis lukak kepzodnek. Attol fuggoen, hol vannak ezek a kis likak, a demensek kulonbozokeppen butulnak el. Ha pl a lik a beszedkozpontot erinti (annak is tobb agyterulete van), jon az osszefuggestelen beszed vagy mondjuk az, hogy elkezd egy szot es nem fejezi be, aztan ember legyen a talpan, aki megfejti, mi a mondanivalo. Senki nem tudja, hogyan es miert lesznek a lukak az agyban. Es hat ha mar meglett a luk, azt bizony potolni sem lehet.


    Olyan is van, hogy az a terulet epul le, ahol az alkohol is hat es igy megszunnek a gatlasok, oregapo barhol-barmikor pucerra vetkezik es kislanyoknak tesz ajanlatot, mikozben egesz eleteben tiszteletremelto eletet elt.


    Szoval sokfele demencia van. Azert kozos pontok vannak, pl az idoerzek elveszitese (mamanak fogalma sincs, mikor kerult fel a pelenka), a rovid tavu memoria leepulese (egy kerdes ketmillioszori ismetlese, valasztol fuggetlenul), iranyok es cselekvesek sorrendjenek elveszitese (sajat lakasban elteved, nem tudja megkenni a vajaskenyeet, mert a vajat mar a fule moge tette), majd ahogy halad elore a betegseg es egyre tobb lik lesz, amik csak nonek-nonek, jonnek a hallucinaciok (fekete ember), szorongas felerosodese (szegenyek egyszercsak nem tudjak kik is ok, hol vannak, miert nincs itt anyu, stb). Osszecsusznak az idosikok, megrekedhetnek 80 evvel korabbi korban, amikor meg eltek a szulok es ,otthon volt'. Mert ez mar nem az.


    Pocsek egy korsag ez, kikeszul tole mindenki. Gyogyszer nincs, csak a tuneteket lehet enyhiteni szorongascsokkentovel, hangulatjavitokkal, antidepresszansokkal, altatoval....orvossal, gondolom, beszeltetek mar. Mit mondott? Van diagnozis? Van lehetosegetek akar napi 1-2 ora apolasi segitsegre?

    előzmény:
    arirangarirang (30694)
    2017-09-26  10:25
  5. 2017. szeptember 26. 16:2230697.

    A savanyúságok üvegben a hűtőben. Átültettem 13 cserép virágot, abból négy hatalmas. De én győztem. A hajolgatásnál nyögök, a felállásnál, már azt sem. Pusszanat. 

  6. 2017. szeptember 26. 16:1830696.

    Szia, majd mesélj és gondolj ránk, ha finom cseh ételeket eszel. Kellemes utat!

    előzmény:
    VioletHill (30695)
    2017-09-26  11:54
  7. 2017. szeptember 26. 11:5430695.

    Szeretem a cseh konyhát! A következő héten Prágába megyek és már várom az egész jóságot ... és a sört :)

  8. 2017. szeptember 26. 10:2530694.

    Jajjjj, hogy a mai napot hogy fogom átvészelni, a szilvásgombóc megint elmarad. az biztos.


    A mama sajnos hallucinál, és estétől hajnali 3.ig valami feketeruhás férfiakat zavarászott ki a szobából, meg sikítozott, hogy az egyik el akarta vinni. Aztán volt pár perc nyugalom, éppen elaludtam volna éktelenül elkezdett kiabálni. Időbe telt amíg megtaláltam magamat, és átmentem, deréktól lefelé lógott az ágyról, mondom hová megy, azt mondja Wcre., mert este bevette a cseppeket, és már menni kell.  10 óra a hatóideje, este 8kor adtuk be neki. Mondom durrantson a pelenkába, nem kell még menni, de kell, apa a kis ványadt, cérnára fogyott apa, kiültette a szobaretyóra, hát naná, hogy csak a cirkusz volt.


    Este nem találtam dilibogyót csak egy felet, de az semmit sem ért, nem bírtam 3kor elaludni, főleg, hogy megint szónokolt, és hajkurászta az idegen embereket. Az ajtaját nem szabad becsukni, az az ágy végére nyílik, mint egy paraván. Azt mondja, hogy tele van firkálva az ajtó nevekkel. Mondom olvasson le egyet, Kárász azt mondja. Ilyen nevűt nem ismerek, mondtam most letörölök innen mindent, nincs oda írva semmi. De küldjem ki az embereket, mert annyian vannak, hogy nem férnek már a szobába.


    3 körül kicsit csend lett, keresgéltem, és találtam még 1 db. dilibogyót, azt is bevettem, most 1,5 van bennem, állati friss vagyok.


    Persze hajnal óta hallottam ahogy apa vitatkozik a mamával a retyózás miatt, de csak a végére tudtam annyira felébredni, hogy átmenjek. Bepelenkáztam, és kicsit be kell vágni 2 oldalt, mert bevág a husába, ez ilyen bugyiszerű vacak, jobb ami ragasztós 2 oldalt. Mindegy, ez van felírva. Mióta felírták változott az alakja, mert először még jó volt. Azért is elkezdett cirkuszolni, hogy ne vágjam be, mert kifolyik, de csal 1-1 cm-t vágok be, eddig még sose folyt ki. 


    Aztán meg később hallom, megint szónokol. Istenem, rossz vagyok, bántom a gyerekeimet. 


    Most itt tartunk. Éjjel utána olvastam ezeknek a hallucinációknak, több oka is lehet, de valaki pont ugyanezt írta le, a nagymamája elesett, valószínű beverte a fejét, de a CTvel nem találtak nála semmit, hazaadták, és kb 1 hét múlva jöttek a fekete ruhás emberek, akiket el kellett zavarni, mert félt tőlük. Mi a túró ez? hogy pontosan ismétlődnek különböző embereknél ezek a látomások? 


    Aztán meg ez, hogy rájön a mehetnék éjjel, hiába van körberakva az ágya fotelokkal, lemászik félig meddig, mert állni már nem tud. Az apukám mászott le minden éjjel. Mozogni nem bírt, de az 50 kg-s fotel háttámláján átmászott és aztán összeesett. Hónapokon keresztül minden éjjel 3 órakor szólt a telefon, a papa megint a földön van. Akkor mi pizsamástól kocsiba ültünk és átmentünk. Addig anyukám betakarta, párnát tett a feje alá, mi visszaraktuk az ágyba. 


    Aztán már nappal is megszökött, persze csak a padlóig jutott, éppen be akarta festeni a fodrász a hajam, már a székben ültem, onnan kellett átmenni, visszarakni az ágyba.  A kórházban is rajtakaptuk, mikor már majdnem átesett a rácsos ágy másik felére, csak éppen elkaptam és visszahúztam az ágyba. Aztán lekötözték, akkor meg kiabálta, hogy megsértették az emberi jogait. 


    Nem akarok megöregedni! de az a kérdés, hogy mikortól számoljuk az öregséget? Mert vannak akiknek a szemében már mi is matuzsálemek vagyunk, de mi még ezt nem érezzük lelkileg, mert testi jeleit azért élvezzük, mint pl. a derékfájás.

    előzmény:
    Tete (30692)
    2017-09-26  09:10
  9. 2017. szeptember 26. 09:4730693.

    Jó rggelt! 


    Fél nyolckor ébredtem, ki is pihentem magam.


    Tegnap végeztem a hűtővel /360 l-es/, és mivel az ablak mellett van , alkalmas volt megtisztítani az ablakot is. Akkor már a függönyt is kimostam az ebédlőével együtt mert egyformák. A konyhaszekrény elmaradt, mert telefonos elintézni valóim is votak, meg a váltótársam is hívogatott, mert el kell mondani ha történik valami az ápolt mami körül. Jól esik a lelkének ha megbeszélheti velem. amikor én dolgozok én is így vagyok ezzel.


    Szóval a mai feladat, függöny vasalás , felrakása, felmosás hajmosás.


    El kell mennem autóval megvenni télire a krumplit és a hagymát.


    Aztán bepakolok a bőröndbe, holnap utazok. 


     


    Mindenkit ölelek!

  10. 2017. szeptember 26. 09:1030692.

    Lesózva a csalamádé, a reszelt káposzta, (-nek káposztás cvekedli lesz) megpucoltam két nagy ablakot, belülről. Fő a céklám kitakarítottam a maradék szekrényt. Juhéééééééééééééééééé és még csak kilenc óra van. Mit fogok egész nap csinálni? Költői a kérdés, találok "szórakoznivalót".


    A kérdés továbbra is kimicsinál?

  11. 2017. szeptember 26. 05:2230691.

    itt a kávé. A "lustálkodóknak" melegen tartom.


    Sziasztok, szép, szorgalmas, derűs napot kívánok.

  12. 2017. szeptember 25. 18:1930690.

    Bevallom a mai menet eléggé erőltetettre sikeredett. Egy kivételével kész a konyha felső, de ott csak kenyérpírító, mérleg, robotgép ilyesmik vannak. De már nem bírtam felmászni a létrára, (max második fok a kislétrán). A segítségem szerdán jön, addigra kész kell legyek.  Az ember a saját személyes dolgait nem bízza másra. Nekem ilyenek a szekrények belül, hűtő, spájz, ruhanemű meg még sok minden. Az ablakok egy része csak kívülről pucolható, mert a nagyobb fele stabil, nem nyitható. Az csak kintről, a magasabbik létra tetejéről érhető el, oda én már nem mászok.  A szekrények teteje dettó.


    Nem csináltam meg a savanyúságot és nem ültettem. Viszont nagyon elfáradtam. Ez most nem pfujol, hanem engem ábrázol lógó nyelvvel. Sok mindent kiselejteztem, könyörtelen vagyok. A tegnapi gardrób szekrény, a takarítás után félig üres, takarítás előtt dugig volt. Ebédre elővettem a múlt héten főzött és lefagyasztott kócoltat. Holnap lecsó, holnaputánra rendeltem gombás harcsát.


    Meséljetek kimicsinált?


    Vera nagyon együttérzek veled. Vigyázz magadra, legalább Te ne legyél beteg.


    Mandula mit műveltél ma? Mert biztosan tudom, hogy Te sem unatkoztál.


    Pannika végeztél?


    Joe, a vendégeskedés helyett használt látogatás szó miatt gondolom, hogy beteg valaki. Jobbulást!

  13. 2017. szeptember 25. 10:1330689.

    Most még ez is, hogy felmegy a cukrom, akár eszem valami olyat, akár nem, inkább akkor amikor nem.


    Az anyját már ezeknek a mindenféle kórságoknak. A derekam megint fáj, szerencsére napközben nem, de ha hanyatt fekszem éjjel, vagy bármikor, akkor szinte nem bírok mozogni. A felkelés is olyan, hogy ha nem rácsos kanapéágyam lenne, úgy kéne kihúzni valakinek az ágyból. Így magam húzogatom magamat az ágy széléig, aztán onnan nehezen, de lábra gurulok. Pedig jó kemény matracot vettünk tavalyelőtt, vagy tavaly, nem is emlékszem.Van ennél keményebb is, az a terv, hogy matrac-cserebere lesz, a fiúnak kell egy új ágy, abba kell egy új matrac, és akkor egy ennél keményebbet veszünk, és az lesz az enyém.


    Apa most úgy néz ki, hogy jobban van, a torkával, a többit nem vallja be sose.Most szóltam rá, mert nem szereti a szája elé tenni a kezét, leginkább ilyenkor egy zsebkendő lenne illdomos, és bejön a szobámba, mert nem bírja elviselni, hogy a gépnél vagyok, aztán belép, és egyből khh, be az ajtómon. Most azóta úgy érzem csakis az orrom felé jönnek a dögök a levegőn át.


    A nagy tüdőgyulladást is azért kaptam el a lányomtól, mert ott kellett ülni mellette, 2 m-re volt az ajtó, az már nem volt jó, közelebb kellett mennem. Ő meggyógyult 2 hét alatt, én meg majdnem elpatkoltam, 3 hónapom ment rá, és asztmás lettem.


    Ma hajat kéne mosni a mamának, de nem tudom hogy fogjuk kivitelezni, azt hiszem kihúzom az ágyát a sarokból, egyszerűbbnek tűnik, mint a mamát fordítani meg az ágy vége felé. Szépen alá nylonozok, vettünk egy olyan nylont, ami lelóg az ágyról fej alól, és bele tud folyni a víz a nagylavórba. Ez a terv, aztán hogy mi lesz még nem tudom, mert azért ott is jól fel kell húzni, hogy a nyakától lelógjon a feje, mert különben visszafolyik az ágyba a víz.


    Legutóbb a vejem felkapta a mamát, és megfordította lábtól, de most nem tud jönni. 3x csináltam azzal a sapkával a haját, de az utolsó már nem nagyon sikerült. Van még egy sapka, de elteszem rosszabb napokra. Hajmosókesztyűk is vannak, de az semmit sem ér, legalábbis úgy ahogy én csinálom vele.


    Van kiolvasztva egy másfél kg-nyi disznó diója-féle, de nincs kedvem se a sült, se a pörkölt, se a darált húshoz, nem tudom mit főzzek. A család csak a krumpli, rizs köretet tudja elképzelni, anyósnak a leves a mindene és a tészta, nekem inkább zöldséges , húsos ételek, apának meg a zöldség a káros. Most légy okos Domonkos!


    Az agyamra megy az anyósom. Tegnap nem akart mosdani, megmosdattam annak ellenére, most hajnal óta mással se foglalkozik, csak hogy ő büdös. Ennek kiabálás lesz a vége. Apa azt mondja ne kiabáljak mindig, de ha nem hallja, nekem meg nincs türelmem 6x elmondani ugyanazt, mert ennyire megy azzal apa, ha normális hangon beszél hozzá.


    Megbolondulok az örökös követelőzésétől, ha eszébe jut valami, napokig mondogatja. Fáj a derekad? nem bírsz felemelni? nem baj, csináld mégis, mert úgyis megoldod. Hogy utána csak négykézláb tudsz mászni? az sem baj, majd kihevered. Rosszat tesz a tészta? nem baj, edd csak, mert én azt akarok, hogy egész nap főzhetsz az egyszál elektromos edényedben, hogy mindenkinek a megfelelőt főzd? nem baj, nem nekem kell ott nyüzsögni. Úgyis kiszolgáltok, mert unjátok, hogy egész nap mondom ugyanazt, hát inkább megcsináljátok. Hogy undok vagyok, hogy követelőző és önző vagyok, tudom, de ilyen vagyok aztán kész.  Ez az utolsó mondat nem kitaláció, ő szokta mondogatni, hogy tudja milyen, de ilyen és kész.


    Most alaposan felhergeltem magam, és a derekam is fáj ugyanúgy, mint amikor felkeltem. Nem merek a kádba se bemászni, mert félek nem bírok kijönni, habár felfedeztem a bálnatechnikát. Az annyiból áll, hogy megpróbálok, eddig sikerrel, a kádban hasra fordulni a vízben, és onnan térdre állni. Aztán vagy fel tudok állni, vagy kihúz apa, de könnyebb, mintha fekve kéne felállni. Úgy elképzeltem most egy bálnát a fürdőkádunkban. 


    Anyós már megint valamiért nyervog, apát boldogítja, de minél jobban nyervog én annál jobban ellenállok egy bizonyos pontig. Akkor eldurran az agyam.


    Megpróbálok kitalálni valami mindenkinek ehető kaját abból a darab húsból, egyenlőre nincs ötletem.


    Mosni kéne, de  hideg van. Annak a magyar embernek volt igaza megint időjárás ügyben, aki a Dávid naptárat csinálja. Nem meteorológus, hanem valamilyen mérnök, de évek óta megfigyelésen alapuló technikával minden év elején közre adja az időjárás előrejelzését. A nyár teljesen bejött neki, és azt mondta, hogy szeptember első hetétől vége lesz a nyárnak, nagyon drasztikusan, hideg lesz. Az év többi részére nem emlékszem, ezek érdekeltek, ezek be is jöttek neki.


    Legyen szép napotok, sziasztok!


     

  14. 2017. szeptember 25. 10:0330688.

    Csak átöltözöm és indulhat a menet. Rábeszéltem magam és elmentem savanyúságnak valót venni. Még csináltam magamnak dolgot (mert biztosan nincs elég). Kisütött a nap még vacillálok a benti meg a kinti munka között. Reggel alig bírtam kimászni az ágyból, sok volt a hajolgatás, de kutyaharapást szőrével, mondja a közmondás. Szóval rápróbálok. Szerintem konyha felsőszekrények, meg lehet egy kis ültetés is lesz. Azokat kéne elsősorban átültetni, amik nyáron is benn vannak. Na akkor hajrá.


    Majd este mesélj, hogy haladtál? Persze, ha belefér.


    Mandula én a lumbágót egy hétig nyögöm, akkor ez nem az lehetett. Igaz nekem már többször volt.


    Mivel én csak úgy tudok takarítani, ha közben kupit csinálok, ne tudjátok meg mi van most itt. De amikor kész lesz, tadaaaaaaaaaaaaam. Tegnap kipakoltam az utcára egy csomó cipőt, papucsot. Úgy voltam vele, ha nem viszi el senki, ma a kuka tetejére rakom. Egy órán belül elvitték. Ma a szemetes tetejére raktam kiselejtezett asztalterítőket, törölközőket, mire hazajöttem az is eltűnt.


    Mandula ha valamire azt mondom nem kell, megy a szemetesbe, vagy ha úgy gondolom valaki még tudja használni, az utcára vagy a kuka tetejére. Onnan már biztosan nem viszem be. Tudom ajánlani a módszert.


    Vera egyszer vége lesz a felújításnak és akkor majd csak gyönyörködsz mikor birtokba veszed a szép új konyhádat. A felújításkor mi is teljesen lenulláztuk magunkat, de megérte. Tetőcsere, hőszigetelés, hangszigetelés, nyílászárók cseréje. Az összes  víz-gáz-villany-csatorna hálózat átépítve. A konyha  és a fürdő teljesen át lett alakítva, ezért  az aljzatbeton is fel lett verve. A nappaliban a parkettacsere alkalmával derült ki, hogy alatta porlik a beton, szóval volt amikor bőgtem, hogy nem bírom tovább. Akkor még dolgozni jártam, a párom éjjel-nappal ment, mert egy csomó plusz költség is felmerült, amivel nem számoltunk. A berendezésből egy dolog maradt meg, a franciaágyunk. Jókor csináltuk, ma lehet, hogy nem fognék neki. Kitartás- türelem-egészség. Ja, meg sok píííííííííííííííííz. Pusszanat.

    előzmény:
    Pannika515 (30687)
    2017-09-25  09:18
  15. 2017. szeptember 25. 09:1830687.

    Kedves Klári!


    Ugye jól szólítalak?


    Köszönöm a finom kávét,Nekem midig jól esik, ha elhűl, majd bedobom a mikróba.


    A virág ültetés nekem is be van tervezve, minden nap tervbe van , de valahogy mindig tolódik.


    Ma a konyhában ténykedek. Szekrény mosás, mikró, csempe, hűtő, polcok , ez terv.


    Megyek is hozzáfogok mert az idő meg nem áll, és már sok időt  töltöttem a gép előtt!


    Szépen süt a napocska! Mindenki tevékenykedjen kedvére! Betegek gyógyuljanak,fájdalmak csituljanak!


    Legyetek jó kedvűek!


    Pszi és ölelés!

    előzmény:
    Tete (30680)
    2017-09-24  17:25
  16. 2017. szeptember 25. 09:0430686.

    Kedves Mandula2!


    Sajnos a házimunka sosem fogy el. Szoktuk mondani még a végére sem értünk kezdhetjük elölről. 


    Tegnap én is kitisztítottam az unokáim szobájában a sarokülőt és a szőnyeget.Nagyon szép lett, Papa mondta olyan mintha új lenne. Meg is fog száradni hét végére mikor jönnek.Hogy meddig marad ilyen, majd meglátjuk.


    Igen a szervezetünk sok minden olyan dolgot eltárol összegyűjt ami nem egészséges számára és egyszer csak előjönnek a következmények. Fiatalon senki nem vigyáz eléggé mert még nem érzi a bajt.


    Igen hivatalosan vagyok betegápoló,heti váltással. Egy nap az utazás, mert mire hazaérek 4-5 óra, akkor már nem fogok semmihez. Pénteken sütök a gyöngyöcskéknek. Szombaton én szoktam főzni és itt vannak az unokák.A többi nap a hétből eltelik a háztartás és a kert körüli tendőkkel. Aztán újra szerda utazás és szerdán haza. Most még ez lesz egy ideig, ki tudja meddig. Hosszútávon nem tervezek semmit, majd ha helyzet lesz döntök.


     


    Ölellek

    előzmény:
    mandula2 (30681)
    2017-09-24  18:24
  17. 2017. szeptember 25. 08:3830685.

    Kedves Vera!   /Ugye jól szólítalak?/


    Sajnos a bacik ha valamelyik család tagot lebetegítik akkor a többieket sem kímélik. Ilyenkor az a cserencsésebb eset ha nem mindenkit egyszerre és az egészségesebb el tudja látni a beteget.


    Mi tavaly karácsony előtt egy héttel jártunk így amikor már készülődni kellett volna az ünnepre. Mézes tésztája a hűtőben,ott is maradt, én meg az ágyban. Olyan szinten legyengülve, hogy a wc-re is úgytudtam elmenni, hogy visszafelé már az ájulás határán voltam. mentem a fürdöbe arcomat megmosni és támaszkodni kellett közben a pulton. Egyik nap fel söpörtem, másik nap felmostam és már estem be az ágyba. Felső légúti fertőzésem volt, antibiotikumot kaptam rá. Mikor már valamelyest javultam akkor meg torokgyulladás jött, rettenetes köhögéssel. Újra antibiotikum. Egy hónapba tellett mire felgyógyultam. AZ volt a szerencse, hogy Papa kevésbé volt olyan állapotban mint én, és tudott főzni, ágyba hozta az ebédet , teát, különben éhen haltam volna. Hussssssss ! Ne jöjjön vissza! 


    Ajánlom ti is menjetek orvoshoz! Én is vártam hátha javulok, rögtön menni kelett vona gyorsabb a gyógyulás.


     


    Igen! Egy felújítás a házban nagyon megterhelő minden szinten. Gondolj arra milyen szép lesz, örömömmel használod az új konyhai gépeket. Sajnos a vele járó rumli idegesítő, de a a végeredmény mindenért kárpótol!


     


    Én sok mindent megcsinálok ami ugy nevezett férfi munka, de szekrényt még nem raktam össze. Nem is fogok, mert tudni kell -na ezt már nem- mondani.


    Sok lelki es fizikai kitartást ,erőt kívánok neked ! Meglátod idővel minden rendeződik!


    Küldöm az energiát egy baráti öleléssel!


     

    előzmény:
    arirangarirang (30683)
    2017-09-24  19:28
  18. 2017. szeptember 25. 07:1830684.

    Fogyasszátok egészséggel. Sziasztok, jó reggelt.

  19. 2017. szeptember 24. 19:2830683.

    Én biztosan nem fogok ilyen hamar végezni a teendőkkel, ha már egyáltalán pakolhatok.


    Mama eléggé nyeszlett állapotban van, egyre gyengébb, Apa meg erőlteti nála az eddigi tevékenységeket, de annyi időre nem tud megülni az ágy szélén, hogy eligazítsuk az ágyneműjét, vagy a ruháját, eldől.


    Reggel apa össze akart állítani még egy alsó szekrényrészt, kb. 2 van még alulra, ami várakozik, a felsőket majd később szerettük volna helyhiány miatt, de nincs ráírva, csak megfejthetetlen számok. Kérdeztük a boltban melyik jelenti hogy alsó, nem tudták, egységcsomagok szerint szállítják. Na, persze, hogy felsőt bontott ki, muszáj volt összerakni, mert összekeveredik, aztán leshetünk.


    Mire végzett, rájött, hogy fáj a torka, izzad, lázas. Most azt mondja a fiútól elkapta, de a fiú kitől kapta? Gyanus a vejem, mert ők voltak itt vasárnap, a fiú szerdára elkapta. Aztán a lányom is megbetegedett, csak a vejem a ludas, ráadásul ő szállítgatta apát a kocsival 3x is.


    Apa tegnap meg volt sértődve mert nem kértem az ásványvizéből, amibe már beleivott. Így most még nem biztos, hogy én is elkapom, de úgy már a tudattól is beteg lennék.


    Remélem nem leszek, mert nélkülem összeomlik itt minden és mindenki. Reggel jól elaludtam, addigra már mama elintézve, ezt mondta apa. aztán kiderült, mikor ebéd közelében mama közölte éhes, hogy csak üres tejeskávét kapott. Ez van, ha ketten csinálják és rossz a kommunikáció. A lányom szokta mondani, hogy mi van ti nem beszéltek egymással? Hát nem, csak ennyire. Gyorsan botmixereztem a húslevesbe 1 répát, és megitattam a mamával mert a rizs még nem volt teljesen puha. Fincsi volt, megkóstoltam. Nem is nagyon evett utána már rizst. Ludaskása volt egyébként disznóból, ez akadt a kezembe a mélyhűtőből.


     


    Sajnos minden ősszel ez történik, kivéve a fiút, ő nem szokott beteg lenni.


    Nagyon nyögve megy ez a rendezkedés nálunk, nem kellett volna belevágni miután idejött a mama, viszont a konyha sem maradhatott úgy ahogy volt. Akkor meg a szobákat nem kellett volna festetni. Mondjuk itt nem is ez a baj, hanem hogy a fiút ki kellett költöztetni, amiatt van a felfordulás a nappaliban. Itt lent nincs több hely, de nem merem azt mondani apának, hogy akkor álljunk neki visszaállítani a lépcsőt az emeletre, féltem, nehogy nagyobb baja essen, mint ami van.


    Abban reménykedem, hogy talán karácsonyra már készen leszünk. Ti egyedül nők, nekiállnátok összerakni egy szekrényt? Még 50 éves koromban nem problémáztam volna, mászkáltam a létrákon, a tetőn, most 2 létrafok és szédülök. A választ már meg is adtam a saát kérdésemre. Adok az ebeknek enni, 8-kor lefektetjük a mamát, addig csak vége lesz ennek a hülye röplabdának. Most rábeszéltem apát, hogy feküdjön ő az ágyra, nem akarok már állandóan aludni.


    Sziasztok jóccakát, ne legyetek jók, nem kifizetődő!


     


     

    előzmény:
    Tete (30680)
    2017-09-24  17:25
  20. 2017. szeptember 24. 18:5530682.

    Rokonok/barátok hozzánk sűrűn jönnek, de mostanában nem lehet vendégeskedésnek nevezni, hanem inkább látogatásnak.......


    A mi házunkat villám gyorsan el lehetne adni, sok ajánlatot/érdeklődét is kapunk annélkül hogy eladó lenne, ugyanis ez a környék nagyon kedvelt/keresett, több ok miatt. Lehetne nevezni a környék egyik Rózsadombjának is, de azt a tervem meggondoltam.


    A jövőben lesznek megint/új terveim, amit jelenleg nem tudok, valahogy úgy mondanám, hogy azon a hídon majd akkor megyünk át, amikor oda érünk.Sajnos vannak dolgok amik megváltoztatják az emberek életét.


    Tehát maradunk itt, ezt a házat már régen kifizettem, nagyon szeretjük a környéket. Az évi házadónk is könnyen kibirható,ami évente kb. 4 ezer dollár.


    Lemaradtan a fesztiválról is.....new mexico balloon festival - Google Search

    előzmény:
    mandula2 (30681)
    2017-09-24  18:24
  21. 2017. szeptember 24. 18:2430681.

    Szép délutánt, vagy már este van?


    Mi most fejeztük be az "ebédet", ami másnál már vacsora. Nálunk viszont nincs ebéd, ezért aztán az esti 5-6 órai étkezés az estebéd.


    Nóóórmááális, nem?


    Hazafelé vettünk két szelet tortát, hogy legyen egy kis desszert is. Nem is tudom miért vettük, amikor nem szeretem a cukrászdai édességet. Most gyűrtem le az egyik torta felét, de már elegem van. Remélem van a frigóban még egy kis salátalé. Ide vele, de legalábbis egy kov.uborka. Sajnos az utolsó üveg uborkának a felénél tartunk, nem is tudom mi lesz velem, ha ez is elfogy?!


    Klári nem csuklottál a napokban? Kirámoltam a frigót, selejteztem - volt mit - kimostam, lemostam... szóval az rendben van.


    A mosókonyhában /jaj/ annyi minden vár rám. Nem csak a vasalatlan és javításra váró ruhák - gombfelvarrás, törölköző beszegése stb -


    hanem főleg a selejtezés, aminek már a gondolata is  kiveszi az erőmet. Dobom ide, teszem oda, ááááá ez még jó lesz valamire... kidobom, visszaveszem... és ez így megy. A kupacok meg csak gyűlnek.


    Klári a zoknik sem akarnak elfogyni, pedig használom, irtom  őket rendületlenül. Ajtó, tűzhely lemosás, stb. aztán zutty, ki a kukába!!


    Pannika tulajdonképpen nem panaszkodhatok az egészségem miatt, mert engem orvos nem sűrűn lát. Nagyon nagy dolognak kell ahhoz történnie, hogy orvoshoz menjek. Ez a mostani izéééé is váratlanul jött, de ahogy jött, úgy el is múlt. Közben persze a csillagokat láttam. Ma elfeledkeztem arról, hogy hogyan üljek /ülhetek/ de aztán az "illető" szerv rögtön éreztette velem, hogy nanaaaa! csak módjával.


    Valamikor - nagyon régen, 100 évvel ezelőtt - amikor még a Műjégre jártam, hátrafelé koszorúztam. Egy fiú szintén. Aztán egymásnak háttal találkoztunk - csapódtunk - mindketten a jégre huppantunk. Akkor másodpercekig nem tértem magamhoz a fájdalomtól. Nem hiszem hogy az akkori ütközés következménye most nyújtotta volna be a számlát.


    Az is igaz, hogy miniszoknya, a hidegtől piros combok, a cipőben cuppogó hólé stb. sapka nanááá hogy nem, szóval fiatalság bolondság... lehet hogy az izületek emlékeznek? Talán jobban kellett volna vigyázni rájuk? Na persze, de egy bakfisnak prédikálhatnak... Most meg jön a nyögés. Itt fáj, ott fáj, bár nem kenceficézek sehova, pedig orvos mondta kb. több évtizeddel ezelőtt, hogy "asszonyom, magának már most 70 évesek a csontjai". Kád, meleg víz stb. Ki az aki nem feküdt bele? Én.


    Ez ment lánykoromban, amikor tényleg befeküdtem a kádba délután, és este kászálódtam ki belőle. Amikor éreztem hogy kezd hűlni a víz, kihúztam a dugót, a vízből kiengedtem és utána töltöttem a forróból. Közben olvastam, mécses, stb.


    Hol van az már? Ma meg már örülök, ha egy gyors zuhannyal végzek.


    Pannika nem lehet könnyű minden második héten /jól értettem?/ távol lenni az otthonodtól és idegenben aludni. Azért majd újra elolvasom, hogy ezt írtad-e? Hivatalosan ápolónő vagy, fizetést kapsz érte, vagy valamilyen karitászos segítés az, amit csinálsz?


    Látod milyen rossz, hogy nincs privi? Ne válaszolj, ha ezek a kérdések  neked kellemetlenek.


    Persze hogyan ismerjük meg egymást, ha nem egy-egy információból?


    Klári gratulálok a mai teljesítményedhez. Persze jobb lett volna beosztani, holnap is lesz nap.


    Veráéknál vajon mi újság?


    Joe mostanában nem mennek hozzátok rokonok, barátok vendégségbe? Mi van a házzal? Van már jelentkező rá?


    A zenebonákat köszönjük, én még csak most fogom lehallgatni egyiket, másikat. Köszönjük hogy hoztad.


    Kávé bekészítve, aki kér szóljon, mert aki bújt, aki nem... én megyek... és bekapcsolom a főzőt. stb....


    Mindenki azt tesz bele, amit akar. Én maradok a keserűnél.


     

    előzmény:
    Pannika515 (30677)
    2017-09-24  09:00
  22. 2017. szeptember 24. 17:2530680.

    Tadaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, azokkal is kész vagyok. Közben főztem tökfőzeléket, virsli volt a feltét. Nagggggyon meg vagyok magammal elégedve.Juhééééééééééééééééééé!


    Holnap vagy virágültetés, vagy konyhaszekrény felsők. Gyors csalamádét is kellene csinálni, meg egy adag céklát. Hozzávalókért is menni kellene. Kellene, kellene......... Időjárásfüggő.

  23. 2017. szeptember 24. 14:3830679.

    Lányok, muszáj szusszannom egyet. Ugye ma vasárnap, pihenés stb. Tudjátok mit műveltem? Olyan gardróbszekrényeket pakoltam ki üresre, hogy el tudjam húzni és mögötte, alatta is ki tudjak takarítani, hogy most fülig érő szájjal veregetem a vállamat. Még van egy, de nem lehet  ennnnnyire halmozni az élvezeteket. Holnapra is kell csemege.  Szerintem bedobok a mikróba egy pár virslit és az ebédem is meg lesz. Nem csinálok belőle nagy cirkuszt. A tisztítószeres és a cipős szekrényt is kitakarítottam, selejteztem is. Még a fürdőben van egy 10 fiókos rattan komód azt meg kellene csinálni, illetve a pipere szekrényt, aztán letörölgetni a törölköző szárítót. Na hajrá, mondom ezt magamnak. Aki ráér, kóricáljatok, pihengessetek, ha van rá módotok. A többiek meg dóóóóóóógozzanak. Na, de majd a jól végzett munka öröme meg a nyögés estére.........................Juhéééééééééé

  24. 2017. szeptember 24. 10:5830678.

    Akkor hajrá Pannika!


    Sajnálom, hogy hiába készülődtél, nekem is nagyon rossz érzés, ha ki kell dobni valamit. Az ember agyal az "újrahasznosításon". Nálunk a szomszédban a nővéremnek vannak pipik, van kutya, nálunk is náluk is cica. Ha odamegy a maradék annyira mégsem szomorú, mert az állatok megeszik. Azért igyekszünk, hogy ne vesszen kárba semmi. Fájt, hogy vártad őket, aztán a csalódás.


    Joe csak találgattunk, mert mi nem tudtuk a hallgatásod okát.


    De érdekes, írok és menet közben rakja jobbra-balra a sorokat. Egy kicsit hosszúra nyúlik a ráncfelvarrás, ennyi idővel komplett átalakító műtétet lehetett volna végezni. Aztán a ráncok nem simultak ki, hanem csak rosszabb lett. És még hol a vége??????????? Amikor takarítok én is kupit csinálok először, de igyekszem végezni, nem üldögélek a felfordulás tetején. Mert most, miután nem működik semmi, a jól végzett munka örömével (?) üdögélünk-üdögélünk, nem igyekszünk legalább azt visszaállítani ami időnként kínkeservesen, de valahogy működött? Nálu(n)k ilyen az újítás.


    Ennél jobban már csak az ócska TV műsorok idegesítenek, de ott van választási lehetőség. Katt.


    De itt, ha az ember tartani szeretné a barátaival a kapcsolatot és nem mindenféle más közösségi oldalon, hanem a Fórumon, akkor várja a jószerencsét meg a műtét végét.


    Bocs jól kimorogtam magam.


    A családom testületileg focimeccsen van. Tegnap a szitterkedésen kívül mást nem csináltam, most nekifogok valaminek.


    Legyetek jók, (bár nem érdemes), legyetek rosszak, (ha jól esik) legyetek viccesek meg huncutok, mert úgy vidámabb az élet.

    előzmény:
    Pannika515 (30677)
    2017-09-24  09:00
  25. 2017. szeptember 24. 09:0030677.

    Szép,napsütéses jó reggelt kívánok! 


     


    Megittam a kávét, úgy éreztem volt benne capuccinópor is nagyon finom volt!


    A tegnapi napom nem a tervek szerint alakult. Nem jöttek az unokák mivel állítólag du. vásárolni mentek, gondolom őszi ruhákat.


    Így a fiam elment hozzájuk és 3- óráig velük lehetett. Elvitte a méteres süti felét, nagy volt a sikere ,meg is ették. Idáig rendben


    van.     De miért én tudom meg utoljára?   Fiam nem tehet róla ő rögtön szólt. Reggel fél 6-kor már talpon voltam, oda tettem a


    nagy fazék húslevest, a krumlit petrezselymesnek és pürének mert a gyöngyöcskék azt szeretik. Amit pürének szántam, majd ma


    begyúrom egy kis pogácsának, mert nem dobunk ki ennivalót!  Nem beszélve a sok rántani való húsról. A csirke ment a fagyóba,


    mert az friss volt viszont a többi a fagyóról jött, így azt nem rakhattam vissza.


     


    Mára is van feladat terv.Inkább ugy írom mit szeretnék keddel bezárólag elvégezni./Szerdán irány Bp./


    A gyöngyöcskék szobájában sarokülő és szőnyeg tisztítás.


    Konyha nagy takarítás. Papa főz és főz de az alapos takarítás az az enyém.


    Előkert gyomtalanítás.


    Ilyenkor már vágyom egy kis üde ,friss virágra, szoktam venni a bejárati lépcsőre három cserép gömb krizantént.Felvidítja a lelkemet.


    A mai nappal három napom van erre, vagy tolódik egy héttel.


     


    Mandula2! Nagyon sajnállak a fájdalmaid miatt. Az a legrosszabb ha fáj valamink.Azt is nagyon nehéz a hozzátartozónak megélni,


    hogy nem tud segíteni, csak látja, hogy szenved a másik. Én is ezt érzem most, nem tudok még tanácsot sem adni, írd le légy


    szives mitől van a fájdalom, mi az oka. Miden esetre tiszta szívemből kívánom, hogy múljon el és gyógyulj meg!


    Most elköszönök.megyek a terveim megvalósítani.


    Majd beszámolok, sikerült-e?


    Legyetek jók és fájdalom mentesek.


    Puszillak titeket !


     


     


     

Címlap

top