Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. szeptember 20. 15:0530651.

    Nem mondom, hogy könnyű a kedvetekre tenni. Én mindennek örülnék. Elvettem a halványlila cuccot.


    Egyszer a fiú unokával lepihentünk, uborkaszelettel a szemünkön. Annyira muris volt, sokat nevettünk. Persze az ember kiválasztja, hogy kit enged be a személyes szférájába. Ezért is van, hogy nehezen vált, orvost, kozmetikust stb.


    Korán reggel  Lehel piac, már kész a savanyúság télire. Kicsit elszámoltam magam és lett egy 5 literes üveggel pluszban. Uborka, hagyma, kisdinnye, karfiol, édes fehér húsos paprika van  eltéve 20 literes patentos műanyag vödörben. Szerencsére nem esett, mindent meg tudtunk csinálni kinn. Persze Anyósom is kért a Lehelről kacsacombot, meg testhájat, így már nála is voltunk. Próbálkoztunk az Újpesti piaccal, de a környező utcák is többnyire le vannak zárva, így eljöttünk onnan. A spájztakarításnál vettem észre, hogy sem babom, sem lencsém, feles borsóm nincsen. Azokat is vettünk. Mindenből csak fél kilót, de én szeretem, ha van itthon. Kitalálom, hogy főzök és csak a polcig kell érte menni, nem üzletbe. annyira aranyos volt, tegnap megemlítettem, hogy  a spájz ablak úgy maradt, kérem, hogy majd takarítsa meg nekem. Azonnal felugrott, hogy mielőtt elfelejtjük legyen készen. Aztán az összes kicsi ablakról WC, fürdő, kamra leszerelte a szunyoghálót, lesikálta, az összes ablakkeretet, ablakpárkányt lemosta, persze Ő is létráról. Nagyon örülök, hogy az is rendben van.


    Mi is vettünk kacsacombot, neki elvinni, meg nekem pontypatkót rántani.


     Vera kicsit megpihenek, aztán utazhatunk. Semmi jónak nem vagyok elrontója.


    A kávét most pótolom szerintem jó az délután is.

  2. 2017. szeptember 20. 08:5330650.

    Oldalszám? Fel se merólt bennem, hogy változtassam, nálam is 25.


    Elárulom nektek, hogy engem még masszőr sohase masszírozott, pedikúrösnél sem voltam, körmösnél igen, de ha lehet a műkörmöket kerülném, sajnos olyan vékonykák a körmeim, hogy nem nőnek meg soha, mert elfogynak. Nagyon henyélni kell ahhoz hosszú ideig, hogy 2 mm legyen. És az összes fincsiség amit leírtam elkerült engem is, de mindezeket nem azért írtam, hogy kötelező. Aki jön jön, aki nem az marad.


    Már 8 előtt felébredtem, pedig későn aludtam el, talán azért mert az a megszokott. Nem mondom, hogy nem vagyok álmos, hogy nem tudnék aludni délig, de visszafogom magam.Lecsófőzés lefújva, nagyon fáj a gyomrom, ettem abból a fincsi vad erős kolbászból, megártott. Pedig az erős az fogyaszt, és mindenféle egészséges dolgokat művel odabent, de úgy látszik nálam nem. Azt mondják az okos orvosok, hogy gyomorgyulladásom van. Minden extraságot elintézek magamnak.


    Nem tudom hogy lesz ebből munkakedv, azonnal elalszom ülve. Apa be akar fűteni, de akkor végképp elalszom, és várni kell a mosogatógépeseket.Már remélem le lesz róla a gond és egyenesbe kerül a konyha rövid időn belül.Rendbe szedem magam, mert képesek előbb jönni én meg itt neglizsében.


    Minden reggel anyu nevével ébredek, mintha egész éjjel vele lettem volna álmomban, és minden reggel nagyon elszomorodok.


    A búbánatos szomorú idő ellenére találjatok valami felvidító jó elfoglaltságot, sziasztok!

    előzmény:
    mandula2 (30649)
    2017-09-19  23:13
  3. 2017. szeptember 19. 23:1330649.

    Sziasztok!


    Jöttem, de már megyek is.


    Bili? Az van.


    Nekem még soha nem volt uborka a szememen, sikítanék ha pedikűrözne valaki, a manikűrt is megoldom magam.


    A fehér köpenyt választom,  masszírozni viszont csak egyetlen embertől hagynám magam, de inkább már attól sem.


    Nagyon finomat sütöttem ma. Fogalmam sincs hogy lehet-e már feltenni képeket /én naííív/ de elküldöm nektek emilkében.


    Lecsó volt múlt héten, z.babot én is vettem, majd kb. pénteken az lesz.


    Undok idő van /bár szeretem az esőt/ nem tudunk elmenni bicajozni, meg botozni. Az itthoni mozgás nem u.az.


    Fűtünk, nagyon kellemes a lakásban. Vera minden elmúlik egyszer, majd rendeződnek a dolgok nálatok is. Klári találtak valamit a panorámával???


    Most vettem észre, hogy megint változott az oldal képe? Szórakozunk? Szórakozunk? Meddig még?


    Hogy nem tudnak mással játszadozni!!


    A fejlécben nektek is csak egy F-betű látszik a Fórum helyett?  Idáig Fo.. volt, de mára már az o is eltűnt. Ha az F is eltűnik, tényleg


    nem lehet belépni?


    Vera hogy kell rögzíteni az oldalszámot? Mindig 25-öt ír, én pedig 100-ra állítom. Hiába, mert visszaugrik.


    Álmos vagyok, vár az ágyam. Jóccakát.

    előzmény:
    Tete (30647)
    2017-09-19  19:25
  4. 2017. szeptember 19. 22:4930648.

    Nagyon éhes vagyok, és nagyon ki voltam borulva egész nap, mert éjszaka hiába a dilibogyó, nem tudtam elaludni, annyira felidegesítettem magam az összes problémán. Bezzeg délelőtt, délután mint a mormota. Jó, hogy hazaért apa, és foglalkozott a családdal, teljesen használhatatlan voltam. Az ebédet még elintéztem, úgy volt, hogy csinálok z.babfőzeléket sült csirkefelső combbal, de a mama inkább csak levest evett volna, apa eleve iszonyodik a zbabtól, de érdekes mikor megeszi mindig azt mondja ez finom volt. De nem ússzák meg, mert holnap lesz a főzelék. Tervezek még lecsót a héten, nyílt egy új füstöltáru bolt, csak méregerős kolbászuk van. Mi mind szeretjük, kivéve a mamát. De valahogyan majd megoldom. Szilvás gombócot is kéne már csinálni, de a múltheti szilvaevés nagyon betett nekünk, lehet, hogy főzve nem olyan drasztikus.Kiváncsi leszek holnap mit mond a mosogatógépes ember, remélem elviszi és visszaadja az árát, vagy hoznak egy Whirlpolt amit kinéztünk a boltban. Akkor ki lehet hívni a szervízt és mindent beköthetnek.Még nagyon sok minden tervezve van, de ezek a legfontosabbak.


    Jóéjt mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (30647)
    2017-09-19  19:25
  5. 2017. szeptember 19. 19:2530647.

    Elképzeltem magunkat a kényelmes kezelő székekben, van egy halvány sárga egy halvány lila egy púder rózsaszín és egy púderkék köntös, és bolyhos törölköző a fejünkön turbánnak. Ki milyet választ? A fehéret hagyjuk meg Joenak, Ő sajnos külön helyiségben van.


    Az arcunkon valami mennyei illatú pakolás, a szemünkön uborkaszelet. Jobbról balról manikűrös, ( én egy szép francia manikűrt kértem). Közben kellemes lábmasszázs (levendulásat választottam). Ha óhajtjuk finom frissen facsart narancslevet is kaphatunk.  És vidáman csacsogunk.


    Jujjuj, csak nem éjjeliedénybe lógott bele a frissen manikűrözött kis kezem?

  6. 2017. szeptember 19. 16:0730646.

    Verám én a kényeztető dolgokkal is beérném. A kultúrális programok meg az utazás, na azon még gondolkodom. Most inkább olyan itthonlévős dolgok csábítanak, amihez ki sem kellene tenni a lábam. Nem csodálom, hogy álmodozol sok mindenről. Fenekestül felfordult az életetek. Azért jobb lesz, ha készen lesztek a felújítással. Legalább felfordulás nem lesz. A nyugalom az más tészta. Le a kalappal a türelmed előtt.  


    Ma mindenféle pedikűr-manikűr-valkűr helyett volt vásárlás meg panoráma röntgen.


    A csenténé-csupros (kirakodós) vásárban csak egy tálcát meg műanyag sika-mikát vettem. Ez olyan, hogy dobnak be szórólapot, és valamilyen nagyobb léptékű helyiségben kirakják az árut. A merőkanáltól a vietnámi balzsamig, a mamusztól a tigris tapaszig. Légycsapó, biciklilámpa, szóval mindenféle ócccccsóság (?) Nyitáskor már ott tuszmákolódnak. Na kik? A nyugdíjasok. A banyatank után ez el lett nevezve nyanyabutyiknak.


    Aztán SZTK, ahol a várakozással és a leletkiadással együtt nem voltunk benn 15 percnél többet, hála az égnek. Hazafelé virágföld, cserepek. Amint lesz egy kis napos idő, nekifogok az ültetésnek. Nem főztem. A kedvesem tegnap este készített lecsót.


    Egész nap petymereg az eső, az előbb a párom bekapcsolta a fűtést mondván csak nem fogunk dideregni?


    Holnap neki ügye van Újpesten, mondtam akkor piac. Ha még nem késtem el, akkor csak teszek el savanyúságot. Nekem tavaly nagyon hiányzott. Úgy gondoltam nem hagyom lebeszélni magam. Aztán olvasom az  átépítése körüli kaotikus helyzetet, lehet Lehel lesz az Újpest helyett. Majd menet közben alakul.


    Nekem is hiányozna a mindennapos csacsogás. Azért bíztatom Mandulát is tartson ki. Majd csak elfogynak egyszer azok a ráncok. Lehet a homlok popóig fog érni, de legalább sima lesz.


    A gyerekem ugyanezt csinálta, amikor megvette Zsnek meglepiként a mosógépet. Ült előtte és mozizott. A miénk felültöltős így én erről a "filmről" lemaradtam. Lehet már meséltem nekem Nőnapra vette meg a kedvesem. Aztán másnap meséltem a munkahelyemen, hogy meglepetésként kimosott az én drágám. Na és akkor mi van? kérdezte az egyik kolléganőm. Mondtam semmi, de a vadonatúj mosógépen.


    Valaki hiányzik a táncbóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól, ha érti az illető. 


     

    előzmény:
    arirangarirang (30645)
    2017-09-19  11:58
  7. 2017. szeptember 19. 11:5830645.

    Nincs nekem semmi ötletem, hogy hová tehetnénk át a székhelyünket, mert a facebook ellen vagytok, pedig ott is van titkos csoport, ahol csak az tud írni, olvasni aki bele van véve, ha egyszer belépsz akkor ha bekapcsolod a géped azt is megcsinálhatod, hogy egyből az jöjjönbe, vagy a google, vagy amit akarsz, szóval mivel ez nem jó, vagy kiidegeljük ismét az nlc-t, vagy ágyő Hajnalkám, amit nem szeretnék, mert nagyon tudtok hiánypozni. Már meg se tudom mondani Évával mennyire régen levelezünk, talán 10éve  is van. Akkoriban nem ez volt a nevem, arirangról, Koreáról még nem is képzelődtem akkoriban. Volt ennek egy elődje aminek már a nevét is elfelejtettem, magyar facebookként emlegették, persze az is olyan "magyar " volt tele hibával. 


    Nekem pl. van egy ilyen titkos fiókom, egyetlen tag van benne , én. Minden olyan képemet, cikkeket ott tárolok, amire nem akarom a saját tárhelyemet pocsékolni a számítógépemen. Igaz csak aKKOR MŰKÖDIK, HA VAN INTERNET, DE AZ ÁLTALÁBAN VAN.


    Visszaemlékszem az első automata mosógépemre.    úgy voltam vele, mint a kislányom az első kopogós cipőjével, bevitte az ágyba, én is bevittem volna, ha nem olyan nagy, meg vizes.  


    Beraktuk a kissámlit a fürdőbe, és órákig néztük ahogy forgatja a ruhát. Azok még az egyszerűség jegyében születtek, a mai gépeknél tovább gondolkodom a kipróbáláson, jobban át kell rágni az utasítást, nem csak bekapcsolni aztán jól van. Mióta nem tudtam mással főzni csak az elektromos fazékkal, valahogy nem vagyok már odáig érte, azt mondják minden szép nőt ún valaki, ugyanez vonatkozik ezekre a cuccokra is. 


    Mindig csodálkoztam ha olyan helyen jártam ami gyönyörű, páratlan szépségű, az ott lakók miért nincsenek elájulva lépten nyomon ennyi szépség láttán. Megszokták, sokan elvágyódnak. Érthetetlen.


    Megérkezett a főzni való, mégis bekapcsolom elektromos Mariskát /bocs/ először lesz csirkeleves, majd hús ki, zöldbabfőzelék a másik kübliben, és zsírban megpirítgatom a főtt husit hozzá. Persze jobb, ha mindezt egy diétás házvezetőnő csinálja, én meg addig a fűthető uszodámban úszóleckéket veszek, diétás nasikat majszolok, majd jön a fodrász, a körmös, a masszőr, a kozmetikus, a megfelelő sorrendben. Aztán beülök a szép halvány fahéjmetál színű autómba, és elvitetem magam koncertre, színházba, múzeumba, stb. a tengerhez a magánrepülővel. Apa időnként kiszállna egy-két érdekesebb focimeccset megnézni. Elmennénk a Grand kanyonhoz, habár az neki olyan mint anyósnak Lillafüred, nekem pedig Kamcsatka, mert addig nem halunk meg amíg ezekre a helyekre nem megyünk el, úgyhogy apa mégse fogja látni a Kanyont, nagyon elkapkodta a kijelentését.


    Hát ezek a rövidtávú terveim, szívesen látlak benneteket is, együtt szórakoztatóbb.


     


      Tuti!


     


     


     


     


     

    előzmény:
    mandula2 (30642)
    2017-09-18  19:01
  8. 2017. szeptember 19. 10:5130644.

    Nekem nagyon egyszerű belépni, mert a chromeval csináltam az meg felajánlotta, hogy elmenti a jelszót, így amikor írni akarok, akkor csak egy katt. Kiírja a felhasználónevemet, és pár pöttyöt a jelszónak. Régen volt az NLC-n olyan, hogy bent akarok maradni  az idők végezetéig, . ill. Maradjak bejelentkezve, arra katt, és utána sehová máshová. 


    Mondjuk a Facebookon is éppentájt vannak változtatások, de ott azért profik dolgoznak, hogy mást ne mondjak az itteniekre..........


    A kávéfőzőt apa elővette a dobozból, megtekintettük, még nem próbáltam ki, mert azt írja 3x kell vízzel csurig tölteni, és átforralni, nem volt helyem a műveletre és kedvem sem.


    Most olyanom van, hogy legszívesebben elköltöznék a Holdra, ki nem állom ezt a kupit, és hogy mindig ugrásra késznek kell lenni. Azelőtt, ha napközben pihenni akartam, mert pl. éjjel nem bírtam aludni, akkor szóltam, hogy alszom, és senki sem szólt hozzám, mindenki békén hagyott. De most tök mindegy mit mondok, ahogy leteszem a seggem, már szólongat, pl. ilyen hülyeségért, hogy a fiam itthon van? vagy hány óra, tegnep kipróbáltam ki bírja tovább szusszal a mondókát. Aludt délután, apának dolga volt, nem volt itthon. Gondoltam kihasználom, hogy alszik. De nem tudok azért mindig pikkpakk elaludni, időbe telt, de addigra ő már kialudta magát és elkezdett unatkozni. Rákezdte, hány óra van?  nem válaszoltam, mert hiába, úgyse hallja azért oda kell menni. Nem volt kedvem kikelni a jó meleg ágyból, nagyon fáztam tegnap. 1 óra 20 percig nem hagyta abba, akkorra untam meg. Közben voltak variációk, 2-3 percenként. Kisfiam , Vera gyere ide. Valaki jöjjön ide, stb. Akkor odamentem , megálltam az ágya végében és nem szóltam, eltartott egy ideig amíg észrevett, aztán meg kérdeztem érdemes volt ezt csinálni? Legközelebb kivárom mikor alszik, és itt fogok kiabálni az ágya végében. 


    Előző éjjel meg az üres vizesüvegével tamtamozott fél óráig, mire sikerült annyira felébrednem, hogy fel is tudjak kelni. 


    Ezek olyan elnézendő dolgok, én sem hittem apának, amíg magam meg nem tapasztaltam, találtam mindig neki valami kifogást, hogy miért kell elnézni ezeket, de itt már 3 ember nyugalmáról van szó, aztán ha a fiú bedühödik itt kő kövön nem marad az biztos. 


    Mikor elmentünk vasárnap a hattyú halálát játszotta egész nap, aztán hogy rájött, egyáltalán nincs ránk hatásal, estére megerősödött a hangja. Bajban van velem, mert engem nem tud becsapni, majd úgy jár, mint a pásztorgyerek, aki mindig farkast kiáltott. 


    Már odáig jutottam, hogy idegcsillapítóval sem tudok aludni. Egész éjjel vergődtem, hallgattam az éktelen horkolását, mert ő nem tud aludni és egész éjjel fent van.


    Ma végre zöldbab főzelék lesz, valami csirkealkatrésszel, apa most ment érte. 


    Holnap eljön a beépíthetős mosogatógép gazdája, akitől vettük, ez egy forgalmazó cég, és remélhetőleg el is viszi, mert az asztalos cégnél is összevissza hablatyoltak, úgy döntöttem írok ezeknek, hogy bocs, hogy másodszor is meggondoltuk magunkat, de át...tak az asztalosok. Sajnos muszáj a tűzhely és a mosogatótálca közt kell lenni egy szekrénynek, nehogy ráfröccsenjen a víz, aztán baj legyen, és azt csak a mosogatógéppel tudjuk megoldani, viszont ha mégse tudnak ugyanolyan ajtót csinálni, pont a fronton virítana egy teljesen másfajta ajtó. 


    Eddig nagyon kedvesek voltak a mosogatógépes cég emberei, írtam, visszahívtak, beszélgettünk, remélem szép emlékeim lesznek róluk ezután is!


    Aztán szervízt kell hívni a bekötésekre, és már használhatnám is. 


    Nagyon nem fúlik a fogam a szobám átadásához, a fiú is már teljesen megszokta a nappali közepén alvást. Azon gondolkodom, mi a fenéért festessem ki a szobámat ha kiköltözöm belőle, nem koszsos, teljesen szép, csak nem akartam ezt az egyet kihagyni, de azt hiszem kihagyom, ha áthozzuk ide a mamát. 


    El tudja valaki képzelni mit érzek?  Gondolom aki volt már ilyen helyzetben az igen. Hogy egész életedben bámtottak, aztán te maradsz az egyedüli aki gondoskodik róla, aztán még ez sem zökkenőmentes. 


    Érdekes nem is erről akartam írni, hogy sikerült ez ilyen hosszúra,


    Egy próbafűtés itt is jó lene, de az összes radiátor egyenlőre el van torlaszolva, azt hiszem inkább felöltözök. 


     


     

    előzmény:
    Tete (30641)
    2017-09-18  17:51
  9. 2017. szeptember 19. 07:2730643.

    Minden alkalommal be kell lépni, oszt annyi. Elég beírni az első betűt, a jelszót is beírja magától. Azért ha végére érnek a ráncoknak, remélhetően jobb lesz. Nagyon nem haladnak. Jó munkához idő kell, lassúhoz meg pláne.


    Na, de nem is ezt akartam........


    Jó reggelt, sziasztok, itt a kávé.


    Itt nálunk esik. Áldom a nagy eszemet (?) a tegnapi mosásért, illetve a diópucolásért. Már egyszer rákésnyszerültünk a konyhában törni, de mindenhol dióhéj volt. Brrrr


    Ma rögggöny, meg vásárlás. Ma sem kell főznöm. Juhéééééé!


    Este névsorolvasást tartok! Vicc vóóóóóóóót!


    egyik nap próbafűtést csinált. Egyáltalán nem azért mert fázott (!), hanem, hogy nekem nehogy gondom legyen, ha majd be kell kapcsolni. Drága egy ember igaz?


    A reggeli hancúron túl vagyunk. Ugyanis tegnap kiraktuk a selejtes diókat az etetőbe, ne tudjátok meg mit művelnek. Akkora a forgalom, csivitelnek, szinte látni az örömöt, az elégedettséget a kis pofájukon. Szabályosan tülekednek.

  10. 2017. szeptember 18. 19:0130642.

    Sziasztok!


    ÚÚúúúútálom ezt a bejelentkezést. Ne vágjam esetleg haptákba magam és kezemet a halántékomhoz szorítva szalutálni, amiért beenged ez a minden szinten lehetetlen és egyre sz@rabb nlc?


    Vera nincs ötleted, hogy esetleg máshol találkozzunk?


    Nincs kedvem jönni.


    Olvastam, hogy a kínait már lassan velem azonosítod. Háááát, nem így van. Párszor jó volt, de már rágondolni se bírok. Mégis jobb a hazai. /persze az meg kényelmesebb/


    Minden cuccodhoz gratulálok és örülök, hogy örülsz nekik. Én is így voltam, aztán már annak örülök, ha nem kell használni.


    Fáradt vagyok, nyűgös vagyok. Főzzétek csak a kávét, titokban jövök és felhörpintem, aztán köszönöm és köszönés nélkül továbbállok.


    Klári nálunk is fólia van a szekrények tetején /konyha/ undorító az a zsíros gőzös cucc, ami összejön mindenhol a konyhában, pedig NÉHA használom az elszívót is. Ki lehetne üldözni a világból az elszívó hangjával. Inkább nyitok ajtót, ablakot, csak az elszívót NE kelljen bekapcsolni. Amikor építkeztünk, kijelentettem hogy konyha nem kell. Erre a Barátunk azt mondta, hogy ő abba nem megy bele!!


    Persze. Néha jön főzöcskéz, aztán az év 360 napja meg marad nekem.


    Engem már nem hoz lázba semmilyen tűzhely sem. Egy jól főző házvezetőnő kellene, akinek megbízom a főztjében, a tisztaságában. /bili/ Ma kimentem a kertbe, gondoltam hogy lefestem a kerti kisházat, de aztán eszembe jutott, hogy ha lenne vevő, hát fesse le ő. Mostanában semmi nem hoz lázba.


    Mindenkinek szép napot, kellemes őszt kívánok.   Az nlc sajnos nagy ívben le van... de nem én vagyok az egyetlen, aki ezt nyugodt szívvel kijelentheti.

    előzmény:
    Tete (30639)
    2017-09-18  15:34
  11. 2017. szeptember 18. 17:5130641.

    Sok időt, sok jó receptet, sok pompás étkekre éhes szájat, , sok finom alapanyagot, és nem utolsó sorban jó egészséget meg kísérletezős kedvet az új csodamasinához. 


    A kávéfőző bevált? Mondtad kipróbálod és elteszed, a felfordulás idejére?


    Mi is megkóstolnánk.

    előzmény:
    arirangarirang (30640)
    2017-09-18  17:31
  12. 2017. szeptember 18. 17:3130640.

    Most hozták meg a tűzhelyet, kerámialapos, légkeveréses, grillezős csodamasina. Ha apa holnap ráér, berakjuk a helyére, ma már nem, mert mindjárt sötét lesz, és ott nincs még felszerelve a villany.


    Nagyon izgi ilyen teljesen új géppel dolgozni, még életemben nem voltam a közelében sem ilyennek. Van a lányomnak, de csak futólag láttam, főzés közben még soha. Azt hitem a kerámialap az fényesebb üveghatású, de lehet, hogy az a régi fajta. Szép. tulképpen 6 lapja van, mert egyet ki lehet bővíteni nagyobbra, a másikat pedig oválisra, az ovális zepterlábos alá. Nem volt tudatos a választás, de bementünk a boltba, volt egy hosszú sor tűzhely, és azonnal kiválasztottam a legdrágábbat szokás szerint. Olyan még nem volt, hogy nekem valami olcsó megtetszen. Valami nagyon pénzes ember lehettem előző életemben, hogy ennyire felismerem az értékeset. Apa már előre fogadásokat köt, ha bemegyek egy üzletbe, az tuti, hogy nyílegyenesen a legdrágább cucchoz megyek oda.


    Ma tavaszi zöldségleves volt, palacsinta, meg tegnapi maradék. 


    Nagyon fázom egész nap, persze fel is öltözhetnék, de már minek, mindjárt este.


    Sziasztok, jók ne legyetek, nem kifizetődő!  


     

    előzmény:
    Tete (30639)
    2017-09-18  15:34
  13. 2017. szeptember 18. 15:3430639.

    Délutáni káááávéééé!  Nálunk is munka volt. Egész délelőtt diót törtünk-pucoltunk. Már szedjük fel az ideit és még volt tavalyi pucolatlanul.Trehányak voltunk vele beismerem. Már nagyon a körmünkre égett. De már nem volt miből sütni és Anyósom diós linzerét vétek kihagyni.Tegnap vadast készítettem, hozzá makarónit. Nagyon finom lett. Nosztalgiáztam, mert az Anyukámé nem volt olyan simára turmixolva, hanem csak lereszelte a zöldségeket ezáltal picit darabos volt, vagy inkább olyan ikrás. Én meg a krumplinyomón nyomtam át. Pont olyan lett, amilyenre régen Ő szokta. délután édességet kívánt, persze ilyenkor minenkinek hoz. Belga csoki torta szeletet vett a cukiban, meg francia krémest.


    hozott csemegekukoricát, már meg is főztük, a kicsik imádják. Lesz meglepi. Unoka megint ezüstérmet hozott a foci kupáról.


    Holnapra tervezem a röntgent, aztán még a nővéremet is elvisszük vásárolni. Ma délután leltárt csinálok virágcserép ügyben, holnap veszünk virágföldet és minden szobanövényt átültetek. Rájuk fér. Mostam két adagot, elég jól szárad, ha nem is teljesen, de éjjelre behozom és az már elég lesz neki. Most olyan dolgokkal foglalkozom, amihez vagy kell segítsége, vagy valami cipelőst kell beszerezni. Majd a "felfordítás" folytatódik, ha egyedül leszek. Addig legalább kipihenem a "megrázkódtatást".


     

  14. 2017. szeptember 18. 11:2330638.

    Mi ez a lazaság? feloszlottunk, vagy mííííííííííííí?


    Most kellett volna 1 hektoliter kávé reggeli fél 10kor, de még egy korty se volt.Tegnap itt voltak a gyerekek, vejem segített apának, kihurcoltak egy kb 200kg-s régi tv-t, van valami rossz elektromos készülék gyűjtőhely, a vejem ma oda viszi. Annyira nehéz, hogy amikor elromlott, akkor valahogy levette apa a tv szekrényről egy kis szőnyegre, azzal együtt behúztuk a számítógép asztal alá, és ott dekkolt eddig


    Annyira elfáradtam tegnap, egy csomó rántotthúst sütöttem, volt hozzá rizs, meg krumpli, savanyúság, hogy nem voltam magamnál. Mikor elmentek, a fiú az én szobámban nézte a zenecsatornát, én meg lefeküdtem, abban a pillanatban elaludtam, 4 órát aludtam egyben, mikor felébedtem is csak kóvályogtam . Arra emlékszem, hogy megmosdattam a mamát és gondoltam beveszem a gyógyszereimet, de nem emlékszem a megvalósításra. Kicsit később kezdtem rosszul lenni, akkor bevettem a vérnyomásgyógyszert, de a cukrosat nem mertem, mert ha mégis bevettem, akkor éjjel nekem annyi is lehetett volna. Aztán hajnal felé azt álmodtam, hogy a régi társasházi lakásunkban lakunk, nagyon jól éreztem magam ott, de aztán valakik elkezdték lebontani. Elég sokáig bontották, de egy idő után felébredtem, és még mindig bontották. NEHEZEN RÁJÖTTEM, HOGY A MAMA VERI A SZÉK KARFÁJÁT AZ ÜRES VIZESÜVEGÉVEL. . Nem különösebben örültem, mert aztán nehezen tudtam visszaaludni. Vittem neki egyből 2 üveg vizet, és ezután minden este 2 üveggel fog kapni. Persze a kedves férjem ebből nem hallott semmit, mert jó messze van a szobája. Ezért aztán elaludtam fél 10-ig, akkor arra ébredtem, hogy itt van a mamánál a húga, és az én anyukám. Persze ez is csak álom volt, de gondolom azért, mert este kértem az anyut beszéljen már a mamával, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez így borzasztó. Eléggé sokat halucinál újabban, . mélyen alszik, álmodik szerintem, és mikor felébred nem bír kikecmeregni az álomból.


    Tegnap is hogy ki volt az a 2 ember aki veszekedett az udvaron, aztán estére kiderült, hogy azt álmodta, hogy a papa veszekedett a régi udvarukon 2 emberrel. Állandóan visszaálmodja magát a régi házukba.


    Ma ha más nem jut eszembe üveges zöldbabfőzelék lesz, nem volt itt mirelit semmi, de lehet inkább valami krumplisat alkotok, nem tetszik az üveges látványa.

  15. 2017. szeptember 17. 10:1830637.

    Nagyonborzasztószörnyűéjszakámvoltakutyákésadörgésmiatt.


    Mire elaludtam jött az újabb hullám, arra ébredtem, hogy nem kapok levegőt, a kutya rajtam feküdt az ágyban, pedig azt neki tilos. A másik kiválasztotta az összegyűjtött villanyvezetékeket ami a számítógép, és egyebek gyűjtője, abba belekavarodott, és ott aludt annyira, hogy azt hittem agyonvágta az áram. Olyan mint a duracell nyuszi, árammal működik. 


    Eddig mama nagyműsor volt, most kezdem magam rendbe tenni, jönnek a gyerekek pakolni, én meg főzök. Hétfőn hozzák az új tűzhelyet, de az csak akkor lesz felavatva, ha már le tudunk egyszerre ülni az asztalhoz ebédelni. De az új kávéfőzőt ma felavatom, aztán elmosom, kiszárítom és elteszem mert nem használom a kupiban, de kipróbálni muszáj, hogyha hibás akkor legyen idő visszavinni.


    Sziasztok, kellemes vasárnapot!

    előzmény:
    Tete (30636)
    2017-09-17  07:50
  16. 2017. szeptember 17. 07:5030636.

    Itt a káááávéééé!


    Éjjel két órakor nagy csinnadratta volt. Villámlás, égdörgés. Csak úgy ugrottam ki az ágyból becsukni az ablakot. Esik, szakad, petymereg felváltva. Legyen szép napotok. Idén is elmossa az eső a Sárkányfesztivált, pedig Aprajafalva oda készült Zbe.

  17. 2017. szeptember 16. 16:1930635.

    Joe mintha azt írta volna, hogy valami dolga lesz, majd előkerül biztosan.


    1 rövid mondaton belül 6x ütöttem félte.


    Boldog vagyok nagyon, elhoztam a szemüvegem, és egyből jó lett. Multifokális, semmit sem kellett rajta állítani, mintha a saját szemem lenne. Egy apró bajom van vele, hogy a másiknak fehér Swarowsky kristályberakásos szára volt és az jobban állt, viszont a hajfesték hamar befogta a fehér szárat a kanyarjában a fülemnél, gusztuslan barnás koszosra. És már elég érdes, durva ott, kinéz egy törés. Arra gondoltam, hogy ahol kezdődik a kristályberakás, azt le lehet venni, ott le kéne cseréltetni más színűre, mivel úgyis csak a kristályok látszanak,de így is el lehet tenni a fiókba. Csakhát borzasztó drága keret, viszont ez se olcsó, csak éppen egy nyárvégi leértékelés volt az Ofotértban. Pierre Cardin szintén, csak nem olyan csicsás és 100x kényelmesebb. Nem csúszkál, nem vág, nem nyom, ahová fölraktam reggel, most is ugyanott van. Ha ez lett volna a lányom esküvőjén rajtam, akkor láttam is volna belőlük valamit. Így állandóan kameráztam, és utána itthon megnéztem.


    Vettünk tűzhelyet végre, persze nem azt amit kinéztem a 100literes sütőjével, nagyon szép inox, a gombjait már be lehet nyomni, nem csurog rá a zsír. És végre láttunk kannás kévéfőzőt, amit egy ideig nem láttunk sehol, az is inox, csodaszép, és 30 ezer. Ma kezdett elegem lenni a pénzköltésből, még a mosogatógépet kell rendbeszedni, és akkor már hamar rendet csinálunk. Egyedül a kávéfőző nem volt tervezve, de amivel most főzünk lassan 35 éves,...... Egyszer eltört a jénai kancsója, 2000-be került egy új, ennyi volt a ráköltés ennyi idő alatt. Még mindig szuperál, de ha kész lesz a szép új konyha, akkor elteszem a műemlékek közé. El nem dobom, mert amíg jó, bármikor pótolhat a családban esetleg egy másikat egy időre.


    Mamus ma nagyon gyengén van, olyan picik a SZEMEI MINT EGY KIS CSERESZNYEMAG. Alig hallani amit mond, szóval ma nem tetszik. Úgy veszem észre minden nappal kicsit lejjebb van, de sokszor volt ő már annyira beteg, hogy 1 fillért nem adtunk volna a másnapi ébredéséért, aztán másnap már ugrált. Éppen tegnap mondtam neki ,hogy ő egy főnix madár, mindig meg tud újulni.


    A KFC előtt jöttünk el, persze megálltunk, nekünk az olyan, mint Évának a kínai. Mama rántott levest kért, mielőtt elmentünk reggel megcsináltam, semmit sem kért bele, hozzá, csak megitta. Zacskóban hagytam itt neki szeletkékre elvágott kenyeet, szalámit, eddig jól el volt vele egész délelőtt, ma nem nagyon evett belőle. Valami hülyeséget álmodott, nem lehetett meggyőzni, hogy az csak álom volt. Reggel először  a szemügéért, és a bútorboltoshoz, aztán az Elektroluxba mentünk. Semmiképpen nem akartam oda bemenni, végül ott tetszett meg nagyon a tűzhely. Nem is mondtam, ráadásul kerámialapos, és légkeveréses. Az előző az gáz lett volna, de nem volt légkeverés, meg hát tényleg , minek nekem 100literes sütő? ha 2 részletben lett volna, mint a színes chippendale tipusúakon, az jó lett volna, egyszerre sütni a hurkát és a sütit, csak egy nagy gond van, én alig-alig sütök süteményt, így aztán kibírom, hogy nincs 2 sütőm. Utána hazajöttünk, megetettük a családot, majd viszamentünk a túzhely miatt. Vettünk KFc-t és most mindjárt elalszom, úgyhogy szép délutánt, megyek aludni.


     

    előzmény:
    Tete (30633)
    2017-09-15  17:37
  18. 2017. szeptember 16. 09:3430634.

    Mivel nem volt sikere, ma nem  "utazunk " sehová. Maradunk,  és úgy kávézunk.


    Jó reggelt sziasztok. este megérkezett. Juhéééééééééééééé!

  19. 2017. szeptember 15. 17:3730633.

    Joeval vajon mi lehet? Költözködik, paprikát szüretel?

  20. 2017. szeptember 15. 17:2430632.

    Nagyon jó ötlet ez a papír a szekrény tetején, ez nekem miért nem jutott eszembe, pedig elég praktikus gondolkodású vagyok. Na ezen majd lesz. Én azért még felmászok a létra tetejére, de nem szívesen. A fellépőt nem szeretem, mert annak nincs kapaszkodója, pár éve úgy vágódtam le hanyatt róla, ha véletlenül nyitva van a szobaajtó már biztosan nem írnám ezt a levelet, a radiátor elintézett volna a folyosón.


    Az egy mozdulattal be lett hajítva a padlásra, ott valami kacat van rajta, látni sem akarom. 


    Festeni láthatóan én sem szoktam magam, mert öregít, de krém az arcmosás után, muszáj, mert szétreped a bőröm olyan száraz, egy kis halvány színű szájfény, tupír, mert olyan a frizura, aztán el is ment a kora reggeli idő. Valahogy mindig 11 és dél között leszek olyan állapotban, hogy el tudnék menni. Persze nálunk itt van mindig a fiú, a mama, a kutyák, őket előbb el kell látni, addig egy lépést se, ki tudja mi történik útközben, aztán mi lesz velük.


    Most beszéltem mama hugával , mert mama alszik, mint a bunda, de ha most lefeküdnék, még be se takaróznék, már hívna.


     

    előzmény:
    Tete (30631)
    2017-09-15  17:05
  21. 2017. szeptember 15. 17:0530631.

    Hideg van a lakásban is, meg az árnyékban is. Ha kiállsz a napra, akkor ott meg meleg. De az ember nem tudja a dolgát csinálni, ha ácsorog a napon.


    Vera nekem vékony tehát nem az a szivacsos aljú linóleum van. Fogalmam nincs annak idején mire vettük, de én rácsaptam, és beszabtam a szekrényekbe. Nagyon könnyű takarítani. Nekem a konyhaszekrények tetején van papír. Tudod a zsíros gőz meg a por nagyon undok keveréket tud alkotni, és bevallom nálam a szekrények teteje három havonta van csak letakarítva, mert a segítségem csinálja. Ő is a magasabbik létra legtetejéről (én oda nem mászok). Még két létrafokot felmegyek, de többet nem. Onnan meg nem sok mindent lehet nálunk elérni. Mivel a konyhaszekrények tetején van koronaléc, nem is lehet látni, hogy papír van rajta. Takarításkor le van szedve, laza könnyű mozdulattal letörölhető a szekrény teteje  és új papír kerül fel. Nálunk ez a bevált dolog.


    Amikor este elhatározom, hogy reggel megyek valahová, akkor eleve úgy öltözök. Én nem vágom magam puccba. Felöltözöm, nadrágokat hordok, már szoknyám ruhám nincs is. Szép utcai papucsaim vannak, később majd sportcipő, majd bokacsizma. Pipiskedős cipőm van, de jó helyen van a szekrényben. Nyáron  vászon térdnadrág, hidegebb időben sztreccsfarmer. Póló, pulóver, kardigán vagy mellény, később dzseki. A cipekedéshez a sportos cucc nagyon megfelel. De ugye már van banyatankom, amit meg nem szoktam magammal vinni, mert nem kell szinte semmi.................... Aztán meg cígölök, mert ezt is látok, azt is látok. Akkor kell megvenni, ha látom, mert  amikor célzatosan megyek biztosan nincs.  Én nem festem magam, megfésülködök és indulok. Hazafelé már az előszobában kezdem levetni a menős cuccot és fel a játszóruhát. Minden menőkét próbálok reggelre szervezni, ha délután kell menni valahová azt utálom. Úgy érzem az a napom elveszett. Állandóan lesem az órát, hogy mikor kell készülni. Brrrrr


    Pár éve a felújítás óta már így van a konyha én nem rendezem át, mert mindennek meg van a helye. " Csukott szemmel" is tudnék főzni. Bezzeg nyitogatja a fiókokat a szekrényt. Soha nem talál meg elsőre semmit. Talán mert pasi. 

    előzmény:
    arirangarirang (30630)
    2017-09-15  16:07
  22. 2017. szeptember 15. 16:0730630.

    Az az idő már elmúlt, amikor reggel azt csináltam amit akartam, a gépnél kávézgattam, közben írogatam, hálóingben lófrálgattam 10-ig. Most amikor felébredek, már futás a mamához, és intézni a vele való dolgokat. Már éppen mondtam a lányomnak, hogy mikor szegény apukám volt ilyen helyzetben, nem bírtam bent lenni, mikor anyukám meg a férjem mosta, most meg szinte úgy vagyok már, hogy egyik kezemen gumikesztyű, azzal mosom, a másikkal meg eszem. Ez persze vicc, de volt már azért olyan, hogy még nem nyeltem le a falatot, mikor már nekiálltam sikálni mamus alfelét. Ebből aztán rájöttem, hogy mindenhez a világon előbb utóbb hozzá lehet szokni.


    Ma azért felfedtem pár régi dolgot a mama előtt, eleinte nem nagyon akarta megérteni, de a végén csak sikerült. A szüleink házának eladási körülményeit világosítottam meg, és nem én kezdtem a témát. De most már legalább ez se nyomja a begyemet.


    Azt mondta a fiam ma, hogy anya te egy nagyon megbocsátó ember vagy, és belegondoltam, aztán tényleg. Mindenkinek tudok valamit felhozni a mentségére, lehet, hogy amikor a konfliktus történik nem, mert azért el szokott durranni a fejem nekem is, de utólag el szoktam gondolkodni, és megtalálom a feloldást. Ezért aztán nem értem, mikor a horoszkópom azt írja állandóan, hogy eresszem el a múltat, és bocsássak meg valakiknek. Csak nem tudom hogy kinek kéne.


    A memóriám már szelektív, nem emlékszem mindenre. Régen 20 évre visszamenőleg szó szerint vissza tudtam idézni beszélgetéseket, ennek egyszer csak vége lett, valószínű, mikor volt az a kis iciri-piciri agyvérzésgyanús esemény, amitől még mindig másképpen néz ki az orcám két fele, de ezt csak én tudom, másnak ez nem feltűnő.


    A lányom azt mondta tegnap, hogy miért nem megyek orvoshoz, miért akarok mindent magam megoldani. Mondok egy példát: Voltam ugye a cukros dokinőnél, mert muszáj a gyógyszerfelírás miatt. Szépen elmondtam a tüneteimet, hogy mit tapasztaltam a gyógyszerekkel kapcsolatban. Mindenre azt mondta, az nem attól van, holott én meg biztosan tudom, hogy igen. Akkor meg mi a fenének menjek? szerintetek?


     És tudom, hogy mindegyik orvosnak hiába beszélek, ha én nem mondok magamról diagnózist, ők soha a büdös életben nem jönnek rá semmire.


    A mama egész nap hangosan imádkozik, már begolyózok tőle. Mindig azt hiszem, hogy hozzám beszél. Egyszerűen nem értem, teljesen normális, sőt még vidámnak is mondható amíg a fiát meg nem látja. Most is belépett az ajtón, azonnal hangosan elkezdett óbégatni, meg sírni. Az meg azt hiheti, hogy bántom az anyját, ha nincs itthon. Kérdezgette, hogy mi a baj, de csak azt mondogatta, hogy végre hogy haza jöttél. Volt egy kis csalásom, lehet, hogy azért sírt, mert amikor kimegyek az udvarra, látja a fényt, és mindig kérdezi, hogy te vagy az kisfiam, de az nem én vagyok. Akkor be kell menni, és mondani, hogy a kisfia nincs itthon. De mikor jön, hol van, minek van, stb. Erre elmondtam neki, hogy hol van a kisfia, és csak este fog hazajönni. Aztán 3kor már itthon is volt, ennek örömére úgy bömbölt, mint az a bizonyos albán szamár.


    Láthatod Éva, nem vagyok azért annyira túlvilági jutalomra méltó, hacsak azt nem jutalmazzák, hogy ha valaki nem szívesen csinál valamit, de mégis megcsinálja.


    Klári, anyukám volt ilyen mint te, mindig hajnalban elment bevásárolni. Fürdeni, puccba vágódni, üdének, ápoltnak kinézni, nekem az már nehezen megy. Mikor korán kell vérvételre menni, össze tudom kapni magam, nem arról van szó, de ha apa nem visz el kocsival, akkor már gáz van, kifutok az időből. Vissszafelé már szeretek gyalog jönni. Ma is minden tervem másképpen alakult, szóval úgy néz ki, hogy sose jutunk ennek a felfordulásnak a végére. Most a sok munkához képest semmit nem csinálok, így is le vagyok kötve egész napra, ha már végre be lesz kötve minden ht cucc és lehet használni, a mosogatógépet, akkor rakodok csak mindent a helyére, de könyvelni fogom mit hová, mert aztán sose fogok semmit megtalálni. A rend úgyis csak addig lesz meg, amíg apa be nem nyúl a szekrénybe.


    Ti használtok alátét papírt az edények alá a szekrénybe? Volt egy hatalmas köteg fehér csomagolópapírom, de nem tudom hol van. Olyat szerintem már kapni sem lehet, még múlt század eleji lehetett, a szomszédasszonytól kaptam, az ő szüleinek volt üzletük, onnan való. De minőség volt, mert jó erős volt.


    Mondtam már, hogy fázom?


     


     

    előzmény:
    Tete (30629)
    2017-09-15  10:44
  23. 2017. szeptember 15. 10:4430629.

    Akkor viszont én jól ki vagy megrelaxáltam magam. Reméltem sikerem lesz vele, de ezek szerint nem jött be.


    Olllllyandeollllyan illat van. Fő a kócolt. (Julcsi, puszi érte) Mivel érkezése bizonytalan, így az készül.


    Mandula bevallom tegnap már némi önerőszakra volt szükség, hogy befejezzem a konyhai hasalást. De kész, sallárom haj, sőt még juhééééééééé is. Ha belegondolok régen az alsó-felső rész + hűtő is csak pár órát vett igénybe, akkor kicsit elgondolkodom. De nem baj, nem hajt a tatár, az a lényeg, hogy készen van. Majd folyt. következik. Legközelebb a felső részek jönnek, az kevesebb, mert ott a nagy ablak, ahol nincs szekrény. Aztán jön az előszoba, ott van cipős-táskás-sálas-sapkás-játszóruhás-konyharuhás-asztalter ítős-mindenfélés szekrény. Kettő is. Na ott könyörtelen leszek. Selejtezés lészen. Az iratrendezést még halogatom. Most egy időre elég volt a "megrázkódtatásokból". Szereztem birsalmát. Nagyon örülök neki.


    Én szeretem letudni a vásárlást-elmenetelt korán, aztán átöltözés játszóruhába és kezdődhet otthon a nap. Akkor viszont nincs az az ember aki kirobbant itthonról.


    Lemeózom a kis kócost, krumplistésztából lesz hozzá valami (?) Már a krumpli is fő hozzá, aztán majd belegombócolom a fazékba. Aki kér szóljon!

    előzmény:
    mandula2 (30628)
    2017-09-15  09:32
  24. 2017. szeptember 15. 09:3230628.

    Jó reggelt!


    Köszönöm a kávét, már meg is ittam.


    Látod Klári nem vagyunk egyformák, az időbeosztásunk, a hozzáállásunk is különböző.


    Én rohantam, Vera ápolónősködött, de legalább Te relaxáltál helyettünk is.


    A reggel 8 óra nálam még korainak számít. Na nem itthon, hanem hogy klakkban-frakkban idegenek közé menjek.


    Meg különben is! Csoboghat, csöröghet, illatozhat, andalíthat bármi, én bizony fáznék kint a teraszon.


    Ha pedig fázom, nincs az a jó relax vezető /AK/ aki engem el tudna bódítani.


    Ki tudja ma milyen idő lesz? Lassan váltani kell a szekrényekben. Vékony nyári cucc el, vastagabb ruhák a helyükre.


    Az időjárás sem tudja,  hogy milyen legyen? Órák alatt a kellemes őszi napfényből durva felhőket produkál, csak azért, hogy aztán


    gatyarohasztó forróság legyen pár perc erejéig.


    Séta - botozás - közben érzem azt, hogy bár elölről süt a nap, a hátam viszont fázik.


    Mit főztök?  Julcsi kócosára /kócolt/ már a gondolat is nagyon  ingerli az ízlelőbimbóimat, de az elkövetkező napokban mindig jönnek, mindig megyünk valahova, és az ember ne egyen káposztát, ha társaságba megy.


    Szép napot minden Konyhásnak. Aki pedig "csak" olvas, Neki különösen is. /akinek füle van, hallja meg /


     

    előzmény:
    Tete (30627)
    2017-09-15  06:29
  25. 2017. szeptember 15. 06:2930627.

    Hát így érdemes nektek "irodalmi remekműveket" prezentálni?


    Egyiktek nem tud csukott szemmel olvasni, másikotok futtában relaxál? Jáááááááj!


    Itt a mai kávé, sziasztok, jó reggelt.

Címlap

top