Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. szeptember 14. 21:3630626.

    Sziasztok!


    Már az ülés is fáj, a talpaim begörcsöltek, egész nap meg sem álltam.


    Hú de szép most minden nálunk. Másnak fel sem tűnik, hiszen általában rend van, azt csak az tudja, aki csinálta.


    Kb. egy hónappal ezelőtt mostam le a tükröket /van belőlük bőven, ráadásul nagyok!/ az ajtókat, ablakokat. Ma nézem az


    egyik tükröt, hát azok a pimasz legyek úgy össze......-ták, hogy elővettem a létrát, felmásztam rá, aztán fényesre dörzsöltem az üveget. Nem egyet, nem kettőt. Igaz is, minek ennyi tükör? /mert szeretem/ Emelet, lakószint, földszint... le-fel-fel-le... és ez így ment egész nap.Vera megkapod a gondoskodásodért a jutalmadat odaát. Ez egészen biztos.


    Nekem is kellene új szemüveg, de amikor Férj mondja, hogy nosza, menjünk el egy optikushoz, akkor úgy vagyok mint ő a ruhaüzletekkel, még be sem ment, de már elfáradt. Nekem is pont akkor nem jó, amikor mennénk, közben meg egyre mondogatom, hogy kellene már egy új szemüveg. Amikor kilépek a házból, három szemüveg van nálam. Egy az orromon, kettő - de különféle - a táskámban. Volt egy multifokális, csináltattam pár évvel ezelőtt, de vissza kellett vinni, mert nem tudtam megszokni. Még szerencse, hogy visszaadták a nem kevés pénzt.


    Klári nem volt időm reggel relaxálni, csak átfutottam, aztán már mentem is tovább. Talán majd most este.


    Nálunk is jött a viharos szél, bentről úgy hallatszott, mintha már zuhogna az eső, de nem.


    Vera én szeretem hallgatni a szél zúgását, a viharét is. Fönt a mosókonyhában kifejezetten élvezem, hogy amikor éppen vasalok és


    közben meg veri az eső a tetőt. Hideg van. Férj kérdezte, hogy befűtsön-e, de mára már nem érdemes.


    Holnap lehet hogy itt is alszik a vendégünk, de hogy együtt fogunk vacsorázni, az biztos.


    Aludjatok jól, jóccakát.

    előzmény:
    arirangarirang (30625)
    2017-09-14  19:59
  2. 2017. szeptember 14. 19:5930625.

    Pár szót kihagytam innen-onnan, ezért félreérthetőeket írtam. Pl. a virágládákat az udvarra hordtam le, nem a pincébe, meg ilyesmiket. Már nagyon idegesít, hogy egész nap visít a szél, Éva ilyenkor az erdő mellett szörnyű lehet. Mint fent az emeleten nálunk, nagyon félelmetes a szél, az eső. Egyszer annyira féltünk, hogy lejöttünk a nappaliba aludni, itt lent még egy pisszentést se lehetett hallani az egészből.

    előzmény:
    arirangarirang (30624)
    2017-09-14  17:32
  3. 2017. szeptember 14. 17:3230624.

    Jó volt, csak csukott szemmel nem tudok olvasni.


     


    Óriási szél van, egy csomó vastag cucc pillanatok alatt megszáradt. pl. a mama matracvédőfedő izéje, ami még elmaradt tegnapról.


    A száraz cuccal behoztam egy mezei poloskát, a mama szobájában tűnt el, láttam. A mama is fél tőle. De kis szemfüles apuka megtalálta, már a függönyön császkált, vége is lett nekije.


    Még jól lehetett volna mosni, de már akkora a szél, hogy simán átpörgeti a kötélen, gyűrődik, a cuccokat írtja, amik ki vannak rámolva a teraszra, nem baj, kevesebb lesz amit el kell mosogatni.


    Ma székelykáposztát főztem a múltkori csülökpörköltből , volt lefagyasztva Mindenki kétpofára ette.


    Reggel óta tetyek-vetyek, mindig elhatározom, hogy na még ezt megcsinálom aztán leülök, de sehogy se sikerül.Reggel egy nagymosdással kezdünk, ma még időm se volt felébredni, kávézni, enni pár falatot, ugye nekem ez kötelező lenne, már mondogatta, hogy mikor mosol meg? Ez mindig nagyon jót tesz a derekamnak,mert alacsony az ágya. Ma ágyat is húztunk újra, mert a matracrátét mosásához nagyon klassz volt az idő., és ha már azt ki a lepedő alól, akkor gumilepedő, másik lepedő csere-bere. Új pizsi, új minden, 1 óra hossza. Aztán etetés, aztán feltettem az ebédet, megmostam a káposztát, de a mamának biztosan savanyú lett volna, úgyhogy főzés után egy kicsit kivettem, kiáztattam, abból lett az övé. Ezek mind olyan kis pepecselések, ma valahogy nagyon nem volt kedvem ilyesmihez. Közben mosások, apa hazajött ebédre,  de jó, gondoltam meg is etetheti a mamát nem tudom hová figyelt, de a mama úgy összemájszolta az előkéjét, az asztalt, a saját lábát. Az előke belső fele szép fehér frottír volt, de csak volt. Ma már nem érdekel, most tettem fel a kutyakaját, és amíg az megfő, itt fogok ülni.


    Van marhaepe szappanom, az eddig még mindent kimosott, megpróbálom azzal kitisztítani, ha nem jön, akkor előbb utóbb térképmintás lesz.


    Kész van a szemüvegem, el kéne hozni, de nincs kedvem puccba vágni magam. Lehet, hogy holnap mégis elmegyek a boltba.


    Eshetne egy jó nagy eső, lehordtam a virágládákat, fent már nem lehet mozogni, de azért maradt még.


    Sziasztok, szép délutánt!


     


     

    előzmény:
    Tete (30623)
    2017-09-14  08:36
  4. 2017. szeptember 14. 08:3630623.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Kedveseim kérlek benneteket üljetek le két percre, csukjátok be a szemeteket és gondolatban gyertek velem. Tegyetek félre minden gondot, bánatot és bajt, ebben a  pár percben ilyenek nem léteznek.


    Egy bájos vidéki kisváros Főtere közelében egy sétáló utca kávézójának a teraszán üldögélünk. A jóképű felszolgáló, kérés nélkül hozza a vastag párnákat a kényelmes fotelokba. Korán van még, a városka is most ébredezik. Elhelyezkedünk és megrendeljük a kávénkat. Az utca lassan benépesül. Meghallgatjuk a közeli harangjáték és a templom 8 órát jelző kellemes hangját.


    Csitt, nem kell egyikünknek sem sehová rohannia. Apróléptű  hátitáskás kisiskolások igyekeznek Édesanyjuk kezét fogva az iskola felé. Idősebb hölgy bájos szalmakalapban, húzza kis bevásárlókocsiját, Ő bizonyosan a közeli picról jön. Egy idősebb úr, már türelmetlenül az utcán menet közben lapozza fel a helyi újságot, csak orra ne bukjon. A pékségből kellemes illatok terjengenek.


    Megérkezik a kávénk, olyan amilyen a nagykönyvben meg van írva. A napsugarak kellemesen melegítenek, az ég szemet gyönyörködtetőn kék. A kedves pincér, mosolyogva hívja fel a figyelmünket a helyi látnivalókra. Egy utolsó hörpintés, elfogy a kávé.  Amikor elindulunk észrevesszük a rengeteg rózsát a hatalmas virágágyásban, illatuk mámorító. A közeli szökőkút csobogását is lehet hallani. Jól érezzük magunkat.


     


     


    Lassan-lassan vissza lehet térni a valóságba. Legyen szép napotok.  

  5. 2017. szeptember 13. 20:0330622.

    Jó estét!


    A mai nap a mozgás és a munka jegyében telt el. Utóbbit tudtam volna nélkülözni /holnap folyt./ mert ez aztán ennyire nem volt betervezve. A botozás jólesett. Tudtam volna még menni, de tartalékoltam az erőmet, pedig nem is tudtam, hogy változik a terv.


    Holnap ellepik a házat olyanok, akik minden zugba benéznek. Brrrrr. Erről nem írok többet.


    Szeretek a saját tempómban takarítani, tenni-venni, de amikor ripsz-ropsz KELL, na azt nagyon úúúútálom.


    A szokásos kínaival jól teleettem magam, most is ízlett. Férjet kérdeztem, hogy a két jó nagy adag rakott krumpliból melyiket kéri, erre azt mondta, hogy mind a kettőt. Lesz éjjel nyögés!


    Klári a pacalnál "ugorgyottam". Na ezt meg hogy találtam ki?


    Ma a vásárlásnál csak a kártya volt nálam. Már éppen elindultam a fagylaltos felé, amikor rájöttem, hogy egy árva fitying sincs nálam, csak a kártya. Nyeltem egyet, aztán mégis megörültem, mert így legalább megmenekültem a + kalóriától. Kifelé menet már nem is hiányzott az a hideg nyalánkság. /csak egy kicsit/


    Vera vegyél lottót!! Pláne ha bele is léptél!


    Ma már elnyúlok, mert nagyon elfáradtam, holnapra pedig kell még az erő-izom, lesz mit csinálnom.


    Jó éjszakát.

    előzmény:
    arirangarirang (30620)
    2017-09-13  18:34
  6. 2017. szeptember 13. 18:3530621.

    sajnos nem veszi be a képet. Majd máskor.

    előzmény:
    arirangarirang (30620)
    2017-09-13  18:34
  7. 2017. szeptember 13. 18:3430620.

    Az már túlhaladott álláspont, hogy a mosogató fehér lesz. Akkor lett volna fehér, ha a tűzhely és a mosogatógép is fehér. De a mosogatógép beépített lesz, a tűzhely meg inox, matt rozsdamentes. 


    Visszaküldték a fehér tűzhely árát, minden nagyon korrektül meg lett oldva, indoklásnak annyit írtam, hogy meggondoltam magam, és azért küldöm vissza. Most már csak arra várok, hogy apa mikor ér rá újra eljönni vásárolni. Na, meg aztán ollllllyan, de olllllyan óangolos tűzhelyeket láttam, volt 1 millió + valamennyiért, sőt 2 millió fölött is. De azok már túl nagyok, túl komplexek. Nem mondom, hogy nem raknám be , ha csak úgy kapnék egyet, de .....Viszont 3-400 ezer között is vannak, kisebbek, nagyon szépek. Pl. drapp, vagy fehér, vagy sötét kék, vagy fenyőzöld, hú az a legszebb. Ő, ha nem sajnálnék rá annyi pénzt. 2db. sütője van, egyszerre sütheted a disznótorost, és a piskótát, nem veszik át a süti a szagot. 


    DE majd a következő házamban.


    Ma édesmamánk megint alakított, fél délelőtt sikáltuk ki abból a bizonyosból, én megint beleléptem, el kellett volna menni lottózni, holnap is érvényes vajon? Jó lenne ha éppen emiatt meg tudnám venni a zöld tűzhelyet. Ágyneműcsere, mosás, semmit sem tudok tőle csinálni, mert mindig keresztül húzza valamivel a terveimet. Ma egészen mást akartam mosni, de nem volt hely teregetni. Így egy adag lement az ő  cuccaival, és még egyet tudtam mosni, mert a kispléd, meg a fürdőlepedő hamar megszáradt, egysorosan terítve, csak elfoglalta az összes helyet. Most hoztam be a második adagot, de ki kellett teríteni itt bent. Közben mosnám az újonnan beszerzett alsó, felső neműket, rámentem a drasztikus cserére. Eddig ez azért nem történt meg, mert csak nyamvadt műszálas, vagy rossz fazonú holmikat találtam, és annál még a régi is jobb volt. Csak már rakhatom is el őket jövő nyárra, kezdhetem beszerezni a hosszú ujjúakat.


    Nem volt gusztusom ma főzni, mindenki hideget kapott, már azt hittem megszoktam ezeket a dolgokat, de ma hányingerem volt, szóval még edződnöm kell.


    fázom, holnap előszedem az itthoni hosszúnacikat, az utcait ma kimostam. Kardigánt is. Azt hiszem bebújok az ágyamba, fázom. Mamát is be kellett csomagolni, mikor kiültettem ebédelni, meg akart fagyni.


    Az se volt igaz, hogy elromlott a Wifi, gondoltam mielőtt elrohanok venni, megpróbálom újra, és semmi baja. Valamit buveráltak a vonalon, aztán nem áramtalanítottam utána, de most már működik. 


    Sziasztok, jóccakát!


    Most csak a zöld tűzhelyeket találtam meg, ha a többi is meg lesz felrakom. Meg van az Inox, és a zöld.

    előzmény:
    mandula2 (30618)
    2017-09-13  09:09
  8. 2017. szeptember 13. 17:5230619.

    Mire jó a topic? Hát lelkiismeretfurdalás felkeltésére. Mandula írtad, hogy csinálom, ami rád is vár. Én meg elszégyelltem magam, mert  majdnem tíz óra volt és még neki sem fogtam. Eldumáltuk az időt a nővéremmel. Akkor  nagy pirulássalnekiugrottam. Aztán átmentem a hentesbe (igen mi hentesbe) járunk. Azt mondja a Menyem, Mama ilyen szó nincs. Meg néha mondom neki, hogy szedd össze a kiteregett ruhát mert megnedveskedik. Azt mondja olyan szó sincs. Hogyne lenne, most írtam le.


    Na szóval dolgoztam szorgalmatosan (biztos ilyen szó sincs). Az alsó szekrények háromnegyedével kész vagyok, meg hét fiókkal. Közben a vásárolt husikat is elpakoltam. Aki nem szereti ugorja át, vettem pacalt, előfőztem, felvágtam már a hűtőben van. Vettem oldalast kócolt káposztának. Meg marhahúst levesnek, a zöldségből meg a husiból vadas is lesz. A kedvesemet szerintem brassóival fogom várni. Én meg tonhalas tésztát főznék, majd azt akkor, ha egyedül leszek. Megfőztem egy pincurka kötözött sonkát, a levét eltettem a fagyra. Jó lesz bablevesbe vagy töltött káposztába. Ha holnap csak estére fog megjönni, akkor főzök  a sonkához tojást és kishúsvétolunk.


    Sokszor úgy vagyok vele, hogy valamire rátalálok és sajnálom kidobni, de aztán arra gondolok eddig is megvoltunk nélküle akkor ezután is el leszünk. Már gondoltam rá, hogy egy  műanyag zöldséges rekeszbe kipakolok bögréket, meg mindenféle dísztárgyat és kirakom az utcára. Akinek kell vigye. Cipőkkel is ezt szoktam tenni. Tavaly így szabadultunk meg szőnyegektől meg kabátoktól.


     A potyolást (szombaton hallottam, hogy így mondják a klopfolást) én is úgy csinálom, nem is annyira zajos, meg nem ugrál a deszka. A húsra meg teszek egy nejlonzacskót és azon keresztül csépelem.


    Nem tudom Vera talált-e szép munkapultot maguknak. Nagyon rossz amikor egy felújítás elhúzódik, de valamit valamiért. Ha készen lesznek Vera boldog lesz és az a lényeg. Mióta nálunk is kedvemre való a konyha egész más hangulattal tevékenykedek benne.


    Mandula van amikor én is meg kell erőszakoljam magam, hogy egyes dolgoknak nekifogjak, de ha nekikezdek akkor már nincs mese be is kell fejezni. Most éppen elégedetten veregetem saját "munkában megroggyant" vállamat. Juhéééééééééé! 

    előzmény:
    mandula2 (30618)
    2017-09-13  09:09
  9. 2017. szeptember 13. 09:0930618.

    Klári annyira irigyellek! Az elhatározás nálam is meg van, de mire tettre kerülne a sor, már párolog a lelkesedés. Fiókok, szekrények, hűtő, kamra, kerti kisház, emelet, garázsszint.... jááááj már bele is fáradtam.


    Majd holnap...vagy holnapután, vagy jövő héten. Akkor lesz újra kedd /kiskedd/ ezen a héten már nem érdemes elkezdeni, mert kedd már elmúlt, szerdáncsütörtökönpénteken stb... más dolgom van, meg a hét többi napján is.


    Szóval irigyellek. Kidobom, visszaveszem, örülök neki, pont arra van szükségem, aztán mégsem... ilyen a körforgás. Közben egyre kevesebb a hasznos és hordható holmiknak tárgyaknak a hely.


    Nemsokára indulás. A botjaim már türelmetlenül várják, hogy útnak indulhassanak.


    Lehet hogy ma kínai lesz az estebédem. Még jó hogy tegnapról maradt rakott krumpli, azt majd Férj eszi. Jaj de jó, ma nem kell főzni.


    Hurrá, szép az élet!


    Vera szépek lesztek nemsokára. Múltkor láttam valakinél fehér mosogatót. Nem tudom hogy válik be, de a gránitnál csak jobb lehet. A fa bútorlapot nem értettem, aztán azt is láttam,  jól néz ki. Vágni, húst klopfolni nem mernék rajta, még akkor sem, ha természetesen vágódeszkán csinálnám. Nekem világos márványos van, szeretem. Vágódeszkát mindig használok, sőt ha húst klopfolok, a deszka alá teszek egy konyharuhát, vagy vastagabb újságot. Főzős műsorokban csodálkozom, hogy ütik-vágják a pult tetejét, nem félnek attól, hogy megsérül. Na persze, nem ők fizetik.

    előzmény:
    Tete (30617)
    2017-09-13  08:40
  10. 2017. szeptember 13. 08:4030617.

    Perszehogypersze.


    A módszerrel be tudtam lépni. Szóval Finom a kávééééééé, mondtam én, hogy minden jobb, ha nem te babrálsz vele. Köszönöm és szép napot. Éjjel kettőig fenn voltam. Aztán fél hatkor kávéztam, bocs, hogy ide nem főztem, de kicsit kómás voltam (ezek szerint). Aztán meg úgy elnyomott a buzgóság, hogy most "riadtam".


    Szerintem folytatom a hasalós munkákat, a konyhaszekrény alsó részekkel. Van bőven belőlük. Kellett ez nekem? Kellett.


    Ebédet hoznak, reggelizni már felesleges. Finom borjúpaprikás lesz galuskával. Holnap sült csülök, na arra kiváncsi leszek........., hogy lesz vagy lesz.


    Mosok, mert finom szárítós idő van. Tegnap már este bogyót kellett bevenni, semmi nem használt a fejemnek. Kirakósoztunk a picikével, tegnap volt dzsesszbaletten először. Azt mesélte, hogy tetszett neki. Mondom megyek haza drágám, veszek be gyógyszert. Mama nyomásosat? Nekem nincs nyomásom, nekem nem kell gyógyszer. Na szóval harcra fel, resszkessetek fiókok és szekrények, jövök!


    Csak-olvasósok, nem csatlakozik senki? Pedig többen érdekesebb. Lehet nyitogatni a Konyhánk ajtaját, valaki megolajozta a zsanért, talán nem fog nyikorogni.

    előzmény:
    mandula2 (30616)
    2017-09-13  07:48
  11. 2017. szeptember 13. 07:4830616.

    Megszakad a szívem értük, olyan iramban javítják ki a hibákat. Hoztam zsebkendőt is, hogy letöröljék az izzadságot szegény gyöngyöző homlokukról.


    Jó reggelt! Hoztam kávét, ha még egyáltalán van itt Valaki. /Valakik/



    Szép napot.

    előzmény:
    mandula2 (30615)
    2017-09-12  22:48
  12. 2017. szeptember 12. 22:4830615.

    Na most bent vagyok, de nem tudom hogy mit csináltam, hogy újra itt lehettem?


    A fene essen beléjük és az újításaikba!!!!!!!!!!!!!!! /persze csak úúúgy, a szeretet jegyében!/


    Ha az illetékes elvtársakat addig vernék amíg ki nem javítják amit elbarmoltak, azt hiszem sok hulla lenne!!!!


    Minden topikban csak a szitkozódás megy, joggal.


    Ezért a disznóságért még pénzt is kapnak??? Nnna persze!


     

    előzmény:
    Tete (30614)
    2017-09-12  18:16
  13. 2017. szeptember 12. 18:1630614.

    Lehet azért tiltanak ki, hogy ne menjen nekik annyi negatív vélemény, meg kritika. Ez is egy megoldás. Homokba a fej, nem látni, nem hallani.


    Vera nálunk már kétszer szóltak telefonon a páromnak, hogy tartozása van. Amikor bevitte a köteg csekket, akkor azt mondták oké, törlik. Aztán magint hívták. Bement, ugyanaz az ügyintéző. Megint ok, törölték. Könyörgöm mit törölt, ha már előtte is törölte.


    Én már lassan minden csatornáról leszokok. Az egyik adó ócskább, mint a másik.  A sima hiradó is rémhiradó.  Aztán meg az undormányok, az ostobaságok, a celebek (fuj, a szó is ronda) a 100x ismétlések, ezek a tehetség(telen) kutató műsorok, meg azok itészei. És mindenki sztár, a névtelen nullák is. Na tudod?

    előzmény:
    arirangarirang (30613)
    2017-09-12  16:31
  14. 2017. szeptember 12. 16:3130613.

    Nahát, megint ki voltam tiltva. Mindez nem elég, hanem este óta nincs net. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, felsoroltak pár szomszédos kerületet, hogy műszaki hiba van, és csinálják. Gondoltam nálunk is, de a telefonomon se jött semmi a világon. Mégiscsak felhívtam őket, egy nagyon dáthás fiatalember irányítgatott, végül kiderült, hogy elromlott a WIFInk, amibe gyugva vagyon a zsinór, mert régebben több számítógép üzemelt itt, mikor a leánygyermek még a szülői házban tartózkodott, és kellett a megosztás. Most meg kell keresnem a fenti cuccnak a jelszavát, mert minek venni új WIFIT, mikor anélkül is működik, aztán egyébként is úgy van, hogy felköltözöm a tetőtérbe, ahol a bejövő izé is van. Jó értelmesen írtam, valahogy így mondtam el a fiúnak is, de ő már annyi tudatlannal beszélt hogy gond nélkül megértette mit akarok. Szóval egyenlőre van internetem, ez a lényeg. Ezt a kitiltogatást utálom, vajon miért van?


    Húúúú, reggel volt egy kis pánik, ill. délelőtt. Apa elment, jött a kollegája, én még ébredeztem, hallottam hogy a kutyák trappoltak ide-oda, aztán csönd lett, felkeltem, tetyek-vetyek, mikor feltűnt, hogy pirinyó kiskutyát ma még nem láttam. Elkezdtem keresgélni a felfordulásban, szólongattam, de hol hall, hol nem , nem lehet eldönteni, hogy alkalmi süket, vagy igazi. De alkalmi lehet, mert a dörgéstől fél. Szóval nem lett meg. A fiúval négykézláb csúszkáltunk a bútorok alatt, elemlámpával világítottunk az ágyak alá, kutya sehol. Felhívom a férjem, hogy hol látta utoljára, mert nincs meg. Már az udvart is végigjártuk, de azt mondta nem ment ki az udvarra. Nézzem meg az ablak és a TV között, oda szokott befeküdni. Na, egyszer csak megjelent, arról, de szerintem nem tudott kijönni, mert odatolt valaki egy ruháskosarat idő közben. Azt a boldogságot, ahogy örült nekünk, hogy megtaláltuk, mondtam neki te kis buta hát tudsz ugatni, miért nem jeleztél hogy hol vagy?


    Mindegyik úgy jött ide, hogy kicsikét ugattak, aztán szépen fokozatosan megnémultak. Nagyon ritkán szoktak egyet-egyet vakkantani, ha már nagyon be akarnak jönni. Pedig mi örülünk ha halljuk őket, dícsérgetjük is milyen ügyesek, de a falkavezér nem ugat, akkor ők sem.


    Rémes műsor van az ózon networkön, indiánok hangyákat fogdosnak össze és eszik őket, de a kisgyereknek nem ízlik, köpi kifele. hatalmas hangyák, én meg rettenetesen viszketek.


    Na most látom mi volt a célja az egész hangyászásnak, a férfivá avatási szertartáshoz, hát


    kb 10 cm-s,de lehet hogy nagyobbak amiket összefogdostak, nagyon fáradságos munkával, a föld alól füstölték ki egyenként. Csináltak szép fonott tasakot, zöld sásból, a fonatba beledugdosták a hangyákat egyenként kívülről, mikor már jó sok volt rajta, elmenekülni nem tudtak, de mérgesek voltak, még füsttel is izgatták őket, akkor ezt az egészet berakták egy másik  kesztyűbe, és a férfivá avatandó ipse beledugta mindkét kezét, és aztán nem tudom mi lett, mert annyira viszketek, hogy nem bírtam nézni. Most egy aligátor tetette magát hullának a tigrisek között, de amikor az egyik beleharapott a farkába, nagyon gyorsan odakapott, volt nagy ugrabugra. Azt hiszem elegem van mára, a mamát is megcsípkedte a szúnyog, nekünk ennyi éppen elég a vad természetből.


    Már több hete, fáj a derekam minden reggel, alig bírok kimászni az ágyból, lehajolni, meg egyáltalán. Mindehhez hozzájött még a szédülés, lefekvésnél, felkelésnél, ringlispil. Egész éjszaka mászkálnom kellett ki, oda, de félóránként. És reggel simán felkeltem, nem fáj sehol, nem szédülök, na ezek vajon hogyan függenek össze? Kérdeztem a cukkerdokinőt , de olyan bugyutaságokat mondott, hogy megbántam, hogy egyáltalán felhoztam a kérdést.


    Lehet, hogy volt egy idegbecsípődésem, ami esetleg a szédülést is okozhatta, mert mióta megcsászároztak, azóta a bal lábam nagyujja  kívül érzéketlen, tehát igen messzire elvezetnek ezek az idegpályák. Vagy esetleg vesehomokom volt, az egyszer már felmerült pár éve, erre utal esetleg a sok kimászkálás, de akkor mitől szédültem. Lényeg, hogy elmúlt


    Tökfőzeléket főztem, mamának nem nagyon ízlett, egyébként is morcos ma, mondtam neki nem ugrabugrálok 2 percenként ha eszébe jut valami, gyűjtse össze a mondanivalóját, aztán időnként odamegyek. Állati idegesítő, mikor nyakig koszos az ember keze, vagy éppen letettem a fenekem, hogy végre 5 percet leülök, és abban a pillanatban szólít.  Tudom, hogy unatkozik, próbáltam neki bekapcsolni a tv-t, vagy a rádiót, de 5 perc múlva elzáratta, én meg nem vagyok udvari bolond, aki egész nap szórakoztatja. Miért nem mindenki olyan édes, aranyos, mint az anyukám volt?


    Azt mondja a mama, hogy milyen rosszat csinálhatott ő, hogy az Isten ezzel a hosszú életkorral bünteti. De nem csak őt , hanem engem is, mert én vagyok vele egész nap. Már pedig beszélgettünk róla, hogy nekem nagyon nehéz lemondani az előző életemről, kössünk valami kompromisszumot, de egyenlőre nem sikerül zökkenőmentesen megoldani.


     


     A frászba, még mindig viszketek, hú, de utálom a rovarokat, még tv-n keresztül is.


    Azt mondja meg nekem valaki, ha állandó jövedelmem van egy számlán, és van egy állandó fizetési megbízásom ugyanarról, hogy fordulhat elő, hogy tartozás keletkezik, aztán zaklatnak miatta telefonon? Kérdeztem a bankban, nem tudják. Könyörgöm akkor ki a fene tudja?


    Legyetek jók, sziasztok!


     

  15. 2017. szeptember 12. 14:2930612.

    Végre kicseleztem a kitiltást, írtam, majd  úgy elszállt, hogy menteni sem tudtam. Brrrrr!


    Délelőtt megcsináltam az első számú utált munkát, a spájz takarítást. A felső szekrénysort nem érem fel, illetve az ablakot meg nem érem el a hűtőtől, majd azt a kedvesemmel. De ami normál magasságban van az csili-vili-rend-fegyelem. Sok dolgot kiselejteztem. Mivel a helyiség a konyhából nyílik, takarításkor akkora a felfordulást csinálok a konyhában, hogy nyugodtan lehetne háború sújtotta övezetnek nyilvánítani. Még lehet, hogy harcoló alakulatokkal is találkozom. A harmadik utálomcsinálni az iratrendezés, pedig az is sorra fog kerülni. Aztán a többi munkával nincs bajom. Mivel nagyon régen nem vasalokígy azt nem is tudom utálni. Még ki illetve bepakolom a segéderőt és feltörlök, oszt kész. Ki a bánat csinál ekkora kupit abban a spájzban. Lehet az oroszok. ( Tizedes meg a többiek)


    Vera igazad van, de az idő nekem dolgozik. Amiket felsoroltam azok a házmindensarkábólvalókifordítás után következnek, illetve majd jutalomként, ha jól fogok haladni.


    Reggel eszembe jutott valami, a modern Hófehérke, aki nálunk Hókefélke (Micsoda nő).


     


    A törpék ballagnak haza az albérletbe a közmunkából hazatérve.


    -Ki evett a tányéromból?


    -Ki ivott a poharamból?


    -Ki tiltott ki az NLC fórumról?


    A törpék tanácstalanul bámulnak egymásra.


    Jóvanna! Csak fel akartalak benneteket vidítani.


    Halat rántottam, kis majonéz, oszt annyi. "Kellemesen fáj" a fejem, tegnap rájöttem, hogy az antibigyó meg a probigyó miatt elfejtettem a nyomáscsökkentőt bevenni. De tegnap is ma is bevettem, úgyhogy csönd a fejfájásomnak.


    Mandula mások hülyesége miatt nem fogjuk feladni. Oké?


    Délutáni kávéééééééééééééé


    Kedves "csak-olvasó" üzemmódúak, Ti is vehettek, látjátok van elég.


     

  16. 2017. szeptember 12. 00:1630611.

    Ezt küldöm mindenkinek, komolyan mondom, ha ezt a fiút sikerülne élőben hallgatnom, az lenne a végem. Csodálatos, és ez egy gyatra kifejezés arra amit tud, és képzeljétek nem koreai.  :D


    https://www.youtube.com/watch?v=WuKV64KG8Qo

    előzmény:
    arirangarirang (30610)
    2017-09-11  22:35
  17. 2017. szeptember 11. 22:3530610.

    Nimánamá sikerült. Azért nem bízom el magam.


    A hűtőtakarítás az utálatos dolog, éppen a fejenállás miatt. Az első lakásunkban nagyon klasszul meg volt oldva, volt egy fémkeretből csinált emelvény, aminek volt alul ajtaja, a tetején volt a hűtő, és nem kellett lehasalni, ha az aljából kellett valami. A beépített hútőknél ez elég bonyolult. 


    Írtak, hogy utalják vissza a visszaküldött tűzhelyem árát, aztán usgyi venni egy másikat, habár most már csak a mérete miatt kell, mert vissza van rakva a régi, csak nem ahhoz van a bútor mérete viszonyítva. Tulajdonképpen még maradhatna is, de már meg van  máshol a helye.


    Mondtam ma a mamusnak, egész nap olyan, mint az angyal, ha nincs itthon az apa. Ahogy beteszi a lábát, azannya egy makrancos királyasszony lesz. Nem nagyon akarta elismerni, azt hiszem rágódni fog rajta holnapig.


    Holnap lesz Mária nap, Isten éltesse Máriánkat!  


     


    Klári ezek mind téli tevékenységek amiket felsoroltál, egy jó meleg barátságos konyhában.


    Nemigen hiszek elhalt rokonok látásában, mert több mint 10 éve ez van, inkább az orvosomnak hiszek, mostanában elég sok a hallucinációja, az orvos szerint romlik a méregtelenítés a szervezetben, apukámnak is volt ilyen, azt mondták rá májkóma.


    Ma nagyon kellemetlen meleg volt, az előbb esett az eső, holnapra lehűl, megint elszalasztottam a mosásra az alkalmat, muszáj volt más dolgokat csinálnom.


    Legyetek jók, ha tudtok, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (30609)
    2017-09-11  11:07
  18. 2017. szeptember 11. 11:0730609.

    Lányok igazolt a mulasztásom.


    Nekifogtam a második legjobban gyűlölt tevékenységnek, a hűtőtakarításnak. Nem a mélyhűtő azt együtt szoktuk csinálni.


    A konyhabútor alsó részébe beépített normál hűtő. Utálom, mert le kell "hasalni", ha normálisan ki akarom pucoválni.


    Már kész van, pár dolgot kidobtam, a többit visszaraktam. Úgy gondolom mára ez éppen elég "büntetés" volt. Pedig az első számú utálatnak is neki kell fognom, ami a spájz takarítás.


    Közben fejben már megsütöttem egy máktortát, mascarpone krémmel és meggyzselatinnal. A meggyet össze kell valamennyire aprítani aztán főzni egy kis cukorral. Aztán zselatin kell hozzá, majd egy sütőpapírra ki kell önteni és hagyni szikkadni pár napot. A piskótát el kell vágni rá krém, majd a zselé, újra krém és a másik piskóta. Ki kell kisérleteznem, hogy szeleteléskor nem mászik-e el egymáson a krém-zselé-krém réteg. A másik teszt diós piskóta lesz, szintén mascarponés vaníliás krémmel, hasonló elven, mint a mákos, csak a két krém közé aprított grillázst akarok szórni. Aztán van egy sült alma pohárkrém elképzelésem is. Illetve a legközelebbi hamis túrógombócot nem pirított morzsába fogom meghempergetni, hanem mákban és csavarként a belsejébe kap egy kis áfonyalekvárt. Most ilyen babrálós dolgok izgatnak. Majd ezek szép lassan megvalósulnak. Tesztelni fogok egy zöldségnyársat is köretként, illetve egy sült cékla köretet is. Ami bejön felveszem az étlapra, ami nem attól elbúcsúzom, mindenesetre jó szórakozás lesz. Ehhez képest rendeltem kaját, de a próba sütés-főzés majd úgy is a család teljes létszámánál lesz esedékes.


    Vera minden együttérzésem a Tiéd a felfordulás és más dolgok békés elviseléséért is. Annyira jó lesz, ha minden a helyére kerül. Nekem rossz tapasztalatom van arról, amikor valaki a régen elment szeretteit "látja". Bocs.


     

  19. 2017. szeptember 11. 08:4330608.

    Hátha már senki, akkor majd én főzök egy kis kávét. Nem olyan finom, mint Klárié, mert csak amerikai kávéfőzöm van, az a nagy csöbrös, de mi ahhoz vagyunk szokva. Ha valakinek nem elég erős, igyon kettőt.


    előzmény:
    mandula2 (30607)
    2017-09-11  08:31
  20. 2017. szeptember 11. 08:3130607.

    Jó reggelt!


    Kedves kávéfőző Kisasszony! /alias Konyhalány/


    Hiába várjuk a kávét? Ha már nincs se zene, se bona?..legalább kávé legyen!!!.Hogyan induljon így a nap? Hee???

    előzmény:
    Tete (30605)
    2017-09-10  19:47
  21. 2017. szeptember 10. 20:3030606.

    Tegnap alaposan elintéztem magam a gyomorrontással, és a bevett gyógyszerekkel. Vettem be hányinger ellen Daedalont, ami köztudottan altató, vagy nyugtató. Aztán erről megfeledkezve bevettem a seduxent is amit alvás miatt szedek, mióta itt a mama. Na ezek ketten összedolgoztak. Éjjel egyszer fel kellett kelnem, nem volt egyszerű megtennem azt a 3 métert oda-vissza. Egész nap kómában vagyok, még jó, hogy volt pörkölt tegnapról, apa mindenkit kiszolgált, miután látta milyen reménytelen állapotban vagyok. És még most is rettenetesen álmos vagyok, de inkább ez, mint a tegnapi gyomorrontás.


    Áthelyeztem ma a virágokat a teraszról a kert szélébe, mert képtelenség rendesen locsolni őket kannával, a vékony ösvényen a bútorok között. Pár maradt fent, a széleken, hogy a kutyák ne essenek le, még azokra is legalább 6 kanna vizet kell kihordani naponta.  Sajnos nagyon tönkre mentek , főleg a petúniák, mikor elverte őket a jég, pont bevert a teraszra, azóta nem jöttek helyre, és több ki is száradt.


    Már nem ültetek helyettük semmit, még lehetne Erikát, de idén nem lesz, úgyse látszik a kupitól, amit remélem sikerül hatástalanítani, csak ilyenkor jó lenne ha lenne belőlünk 3, 4 db. mert dolgozni is, és itthon csinálni amit kell, egyszerre nem megy.


    Egy jó nagy adag csüllög pörköltöt raktam a mélyhűtőbe, egyszer lesz belőle székelykáposzta.


    Holnap azt hiszem grízes tészta lesz zöldséglevessel, majd reggelig még elválik.


    Anyósomat nagyon látogatja az após, most is látta őt ott állni a kockás ingében, a hideg egyfolytában rázogat azóta. Apósom sose volt kibékülve, hogy a mama nélküle jól érzi magát, egyszer régen, mikor a mama nálunk lábadozott a csípőműtéte után, jókat nevettünk a vacsora asztalnál, és akkor mint egy bomba levágódott a mikró tetejéről az én kedvenc üvegpoharam, nagy lyukat vájva a járólapba. Azóta is ott van a luk. Megfagyott a levegő, és a mama azt mondta, hogy itt van apátok. A mikró környékén senki nem volt közülünk.


    Jóóóó éjszakát ezekután mindenkinek!


     


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (30604)
    2017-09-10  19:33
  22. 2017. szeptember 10. 19:4730605.

    előzmény:
    arirangarirang (30604)
    2017-09-10  19:33
  23. 2017. szeptember 10. 19:3330604.

    Én aztán nem értettem félre, ugyanúgy ahogy Éva sem, de nem lehetett kihagyni a felsorolásból.

    előzmény:
    Tete (30601)
    2017-09-10  04:54
  24. 2017. szeptember 10. 09:1030603.

    Majd mindjárt írom az elejét, de.........


    Ne nevessetek ki, de hajnalban lecseréltem a nyári ágyneműt a flanellra. Nyáron olyan finom hűs tapintású van, de most kora  reggel nem volt kedvemre. Fáztam. Aztán rájöttem, hogy a tegnap esti fetrengésben, (nem volt semmi normális műsor, a szemem fáradt volt az olvasáshoz, rejtvényhez, stb.) elcserélődött a paplanunk. Én paplanja alatt fázok. Most finom pihepuha van felhúzva.


    Szóval újramegújrafeltalálomaspanyolviaszt. Milyen büszke voltam magamra, amikor "feltaláltam" a padlizsánkrémlevest. Aztán megnéztem a neten és "ezer" padlizsánkrémleves recept van fenn.


    Na, most a lencsekrémleves öltött alakot. Már azt is kitaláltam, hogy a balzsamecet lesz benne a csavar és baconcsipsszel fogom megbolondítani. Már láttam lelki szemeim előtt............hogy, hogyan fest majd a tányéron. Aztán felmentem a netre és "ezer" recept. Hogy pont ollllyan van-e fenn nem tudom, mert mérgemben nem olvastam végig. Annyi hasznom volt, hogy a vöröslencsét írták, hogy azt szépen lehet pürésíteni. Nem adom fel, tesztelem majd a családon. Tudod, pár csepp sötét balzsamecet, pár pötty tejszín, középen a piros-ropogós baconcsipsz.


    Ja, és kiváló ötlet, hogy balzsamecetből remek balzsamecet krémet lehet csinálni, csak be kell forralni. 


     

    előzmény:
    mandula2 (30602)
    2017-09-10  07:45
  25. 2017. szeptember 10. 07:4530602.

    Jó reggelt!


    Hol van a kávécskánk?  


    Klári én tudtam hogy mire gondolsz a kávé-fej-kenés mondattal.


    Tegnap ünnepeltünk, szép helyeken jártunk, a napot pedig megkoronáztuk egy finom vacsorával egy kellemes, házias, búbos kemencés vendéglőben. Későn értünk haza, éppen csak annyi erőm maradt, hogy -nak vacsorát adtam és egy gyors zuhany, aztán zutty, be az ágyba. Reggelig egyfolytában úgy aludtam, mint akit fejbe vertek.


    Klári kíváncsi vagyok, hogy mit takar az olllyandeolllyan menü?


    Szép napot!  

    előzmény:
    Tete (30601)
    2017-09-10  04:54

Címlap

top