Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. szeptember 10. 04:5430601.

    Jáááááááj, éreztem én, hogy a kend a hajadra félreérthető lesz. Verám csak arra értettem, hogy Mandula szokta kezelni a haját fekete kávéval, illetve tudtommal van is koffeines sampon. Szóval nem bántóóóóóóó célzatú volt.


    Lányok én aggódó típusú emberke vagyok, ezt nézzétek el nekem. Évekig nagyon gyakori levélváltással tartottam a kapcsolatot valakivel. Aztán egyszercsak nem írt. Napok múlva derült ki, hogy kórházban volt. Aztán a harmadik ilyen alkalommal hosszú nyomozás után tudtam meg, hogy nagy a baj. Sajnos nem volt több alkalmunk levelet váltani. Ezen én a mai napig nem tettem túl magam. 


    Igen kedves zug-olvasók (de utálom ezt a szót, mintha valami büntetendő szégyenletes dolgot takarna, legyen inkább csak-olvasó üzemmód) bizony-bizony lehet közénk jönni. Ki lehet lépni az ismeretlenség homályából és velünk lehet tartani.  Biztosan nektek is van jó és bevált receptetek akár étel akár más ügyben.


    Kedves Konyhalányok a technika ördöge az "nlc ráncfelvarró tanfolyama" meg nehogy kedvünket szegje. Nemáááááááááá!


    Már őszi dekoráción töröm a fejem, (pedig még gyönyörűek a virágok a balkonládákban), de én szeretek előre gondolkodni. Tervezgetős, listaírós vagyok, nekem nagyon jó szórakozás. 


    Zsánna, ollllyandeollllyan menüt találtam ki, ami szerintem ünnepen is megállja a helyét, hamarosan tesztelnem kell, hogy tényleg így van-e? 

    előzmény:
    arirangarirang (30600)
    2017-09-09  22:07
  2. 2017. szeptember 9. 22:0730600.

    Mámegintmivanhaazemberegynapignemjön?  


    Búcsúkávé, meg kend a hajadra?


    Ha ti tudnátok nálunk mi megy naponta, aztán mégse sok napot hagyok ki az írással.


    Kedves zugolvasók! fel lehetne dúsítani a sorainkat aki szeret itt olvasgatni, mert annyira kevesen vagyunk, ha egy-kettő kimarad valamiért néha, akkor kiürül a konyha.


    Valamiért 2 napja nagyon rosszul vagyunk, aludnánk mint a mormota, de nem lehet, mert ez nem egyidőben történik a mamánkkal.


    Ma reggel is arra ébredtem, hogy valami rettenetes hangosan elkiabálta a fél nevemet, akkor motyogott még valamit, mire olyan állapotba kerültem, hogy át tudjak menni, már újra aludt mint a bunda. Egész nap szédült, nem tudtunk mit csinálni vele.


    Ma csülökpörköltöt főztem krumplival, holnapra szilvásgombóc volt tervezve, de jól elrontottuk a gyomrunkat, már régen ettünk ilyen zsírosat, és ettünk rá pár szem nyers szilvát, ami aztán még rontott a helyzeten. Nem tudom még mi lesz a szilvásgombóc helyett.


    Apa egyenlőre visszakötötte a régi tűzhelyet, mert az újat csak szakember kötheti be, és a másik hibája, hogy még nincs itthon. Muszáj volt, mert már az agyamra ment az egyszál elektromos kuktában a főzés, most legalább tésztát is tudok főzni a mama kedvére.


    Remélem az éjszakát nem kell itt ülve töltenem, mert most ha lefekszem hányingerem van  , már pedig bevettem egy Daedalont.


    Írjatok, legalább pár sort, hogy tudjuk megvagytok még!


    Jóccakát, sziasztok! 

    előzmény:
    Tete (30596)
    2017-09-09  06:37
  3. 2017. szeptember 9. 20:2130599.

    Bezárni?


    Neeeeeeeeeeeeem, arra nekem nincs jogosultságom.

    előzmény:
    Zsánna (30597)
    2017-09-09  08:45
  4. 2017. szeptember 9. 09:1430598.

    Lám-lám! Valaki megolajozta a Konyhaajtó zsanérjait!

    előzmény:
    Tete (30596)
    2017-09-09  06:37
  5. 2017. szeptember 9. 08:4530597.

    Kérlek, ne zárd be!


    Sok zúg-olvasó fogja hiányolni, és az állandóak is.


    Biztosan így ősszel összetorlódtak a feladataik.


    Szívesen olvasnám, mit készítesz ma a konyhádban?


    A tőletek tanult kócolt lesz nálam a menü:)


     


     

    előzmény:
    Tete (30596)
    2017-09-09  06:37
  6. 2017. szeptember 9. 06:3730596.

    Úgy gondolom ez most egy búúúúcsúúúúkáááávéééé.


    Azt hiszem felhagyok a próbálkozással, hogy nyitva maradjon a Konyhaajtó. Jó volt veletek.

  7. 2017. szeptember 8. 06:1330595.

    Kukucs, itt a kávééééééé Igyátok forrón, hidegen, kenjétek a hajatokra, az már a Ti dolgotok.


    A presszóskisasszony megtette kötelességét, a presszóskisasszony mehet.

  8. 2017. szeptember 7. 23:4030594.

    GIRLPOWER


    Imádlak titeket, imádom a recepteket, kicsit pánikba voltam esve, amikor férjhez mentem ilyen fiatalon (23 vagyok),de az ilyen fórumoknak, blogoknak köszönhetően úgy érzem, hogy a férjem, teljesen meg van velem elégedve, pedig egy rántottát is alig tudtam elkészíteni, figyelünk az alakunkra és a pénztárcánkra! :)


    https://www.ujsagomat.hu/penny-market

  9. 2017. szeptember 7. 18:0030593.

    A legjobb válasz a kérdésedre, ÁLLUNK.


    Mivel a festő megcsinálta a munkát, a burkoló a konyhát, a konyha bútorok összeszerelve, viszont a mosogatógépet be kell pásszíttatni a szekrénysorba, mivel beépített, és éppen megbántam, hogy megvettem egy egyébként nagyon klassz tűzhelyet, mert láttam egy olyat, de olyat, alig 70 ezerrel drágábban, de mindig ilyet akartam, eddig csak külföldi lapokban láttam, és már vissza is vitettem az eredetit, szóltam, írtam egy emailt, és ma korán reggel már vitték is. 30 napig indokolás nélkül visszaviszik.  Ezektöl vettem a telefont is és a mosogatógépet is.


    Csak egy bajom van a szép tűzhellyel, hogy nem légkeveréses. Felül gáz, 5 égős, a sütőbe befér egy ökör, apa egyből malacot akar benne sütni, csak nem légkeveréses, hanem grillezős és azzal keveri a levegőt. Most felbuzdulva, hogy a mamát itthon lehet hagyni, személyesen fogok körülnézni, először tájékozódom azért a neten is. 


    Van nekem egy ilyen vegyes tűzhelyem, de az nem ilyen hipertszuper, modern. Ha lesz új házunk, olyan nyálcsorgatós konyhát láttam ma, olat csináltatok És oda majd viszem az új tűzhelyet, ha addig nem találok jobbat.


    Voltam diabetesz rendelésen, 4-n voltak előttem 5órát vártam, ebből velem is legalább másfél órát foglalkozott, ezt végig beszélte, úgyhogy fogalmam sincs miről volt szó, mert mindenről. De legalább kiharcoltam, hogy nem 3 havonta, hanem félévente kell majd menni. Piszkosul elfáradtam, ahogy hazajöttem a mama már kiabált, hogy vizet, vizet, megitta a kisüveg vizét, és a süket fiúgyerek nem ment oda hozzá amikor kiabált neki, pedig direkt mondtam, ha enni kér, vagy vizet kér vigyél neki. De most megint tanultam, vannak aranyos kis műanyag üvegeim, ha hosszabb időre elmegyünk, majd többet teszek oda. A kaját is úgy teszem, hogy csíkokra elvágom a kenyeret, szalámit, és adagonként nylonzacskóba belülre az ágyra a fal mellé, nagyon jó széles ágya van, ott eléri, nem veri le stb. Ma kockasajtok voltak félig megpucolva, hogy ne legyen tőle koszos a keze, de van ott még zacskó papírzsepi is, szemüveg, imakönyv, mondtam már csak egy egér hiányzik, de látom hogy járt itt egy, mert megette a sajtot, csak a sajtpapírt hagyta meg. Ezeknek a vicceknek örül, és éppen ezért nem értem a többi világfájdalmát. Mennyivel jobb lenne ha vidáman élné le a hátralévőt, nem? 


    Most, mivel a tűzhely fog látszani teljes valójában, hozzá kell keresni mosogatót és csaptelepet. Szóval mindent majd ilyen sorrendben, Az a bizonyos tatár itt se hajt, mert különben tökre ki vagyunk, mama az energiavámpír, minden reggel kicsinál bennünket. Ma 8-kor kopogásra ébredtünk, ill. inkább dörömbölésre. Kiugrottam az ágyból, azt hittem már a tűzhelyért jöttek. Szétdúltam a szobámat mire elértem az ajtóhoz, mert ha hirtelen kelek szédülök, mindennek nekimentem, felborogattam. Addigra már apa is itt volt, hallom, hogy éppen a mamával vitázik, hogy miért kell neki zörömbölni korán reggel. Mivel nekünk ez korán van. Aszongya, azért, mert gondolta 8-kor már felkelhetnénk. 


    Már meséltem biztosan, hogy kicsi korom óta anyukám is mindig óvatosan ébresztgetett, mert sírógörcsöt, fejfájást kaptam, nagyobb koromban megfájdul a szívem, és olyan remegés jön rám, hogy nem bírom tartani magamat. Hát így kezdtük a mai napot. Mikor kicsit lecsillapodtam az ölhetnékből, elmondtam a mamának, nagyon tiszteljük a korát, de mégis csak neki kéne alkalmazkodni 3 emberhez, nem nekünk átalakítani teljesen az életünket. Szegény fiam is csak nézett ki a fejéből, ahogy apa hirtelen rákapcsolta a villanyt. 


    Annyi mindenben megpróbálok a kedvébe járni, de egyszerűen nem akar beilleszkedni. Olyanokért képes odahívni apát a 160 nm legtávolibb sarkából, hogy milyen nap van, holott én esetleg ott vagyok tőle 3 lépésre. Nagyon rossz hangulat volt reggel, mondtam neki utálom, hogy minden reggel ez van, én eddigi életemben nagyon sokat nevettem, és ezután is szeretnék, tessék beilleszkedni. Mert ugye ha ellent mond neki az ember azonnal sírni kezd, de csak úgy csinál, mert amikor rászólok, hogy mama ezt ne! azonnal abbahagyja. 


    Lehet, hogy kissé kusza amit írtam, mert szerintem megkeverte az nlc, vagy az egerem, megint ökörködik.

    előzmény:
    Tete (30592)
    2017-09-07  12:17
  10. 2017. szeptember 7. 12:1730592.

    Joe, nagy kedvencek, nagyon sokat hallgatom őket. Szerencsére a bona bejön. Láttátok? Képet sem lehet nagyítani. Rákattintasz, oszt semmi.


    Nem tett kárt a hideg semmiben? Nálatok normális az időjárás? Mostanában Amerikára rájár a rúd, időjárásilag.


    ma is dolgozik. A Mama jól érezte magát nálunk, a desszertre azt mondta elviszi, mert nagyon jóllakott, de jó lesz vacsorára a túrógombóc. Már elhatároztam, ha legközelebb jön, megismertetem vele a kócolt káposztát.


    Kicsit kukának érzem magam a sok gyógyszertől, de lehet csak bebeszélem magamnak, mivel normális esetben a legeslegvégén veszek be bogyót, ha már végképp nem bírom. A kedvesem holnap megy útra, azt mondta majd Ő készít magának elvivőst. A napi rutint természetesen megcsinálom, de majd a házfelfordítást, ha egyedül leszek. Nem hajt a tatár, ezt mondom nektek is állandóan. Meg azt is, hogy arra van időnk, amire csinálunk magunknak. Én nem esek kétségbe, ha elmarad valami, majd másnap megcsinálom. Vannak olyan dolgok amire egyszerűen muszáj időt hagyni magunknak, ezt nevezik most divatosan "énidőnek".


    Szomorkás az idő, csepereg azaz petymereg. Reggel sütött a napocska, de már nem melegít annyira, inkább csak nagyon fényesen világított. Valahol hallottam, hogy hideg lesz a szeptember. A fiam ma szereltetett fel légkondit. Olyan amivel állítólag gazdaságosabban lehet fűteni, mind a gázzal, ezért nem várt vele a jövő idényig. A telefonjáról be tudja kapcsolni, hogy mire hazaér a Menyem a gyerekekkel, meleg legyen. Okos dolog. A miénk is fűt is, de ez még nem olyan energiatakarékos, mint a mostaniak.


    Körtét aszalok, krémsajtot csinálok, meg valami sütnivalón töröm a fejem. Ki vagyok akadva, hogy már szeptember 7.-e van. Most kezdődött a nyár, mit a nyár, az egész év. Meg lassan körülnézek miből készül majd az ablakokba a dekoráció, az őszi?


    A "szomszéd topic" szerint szeptember elsejétől "hivatalosan" is lehet készülni a Karácsonyra. Persze aki sokat kézműveskedik, pulóvert köt, meg szőnyeget horgol ajándékba, stb. annak kell is a korai "kezdés". Nekem süti ötletek meg menü ötletek ugrottak be egyik éjjel. Na azokat meg tesztelni kell. Nem kifejezetten karácsonyi, de mindenképpen vendégvárós. Azért október végén már én is agyalok. Nekem a készülődés, tervezgetés időszaka  szinte izgalmasabb, mint maga az ünnep. Az októberi hosszú hétvégére még lehet betervezek valami kirándulást, valahová hegyekbe, de szigorúan kis hazánk határain belül.még nem tudja.


    Vera, hogy álltok?


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (30590)
    2017-09-06  18:50
  11. 2017. szeptember 7. 06:5430591.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Engem a fogfájás. Kedden délután kezdődött. Alig aludtam éjjel, semmi nem használt. Aztán tegnap is kínlódtam, fájdalomcsillapító, hideg borogatás, szegfűszegrágcsálás. Rendelés kezdetére elmentem a fogorvoshoz. Antibiotikumot írt, erősebb fájdalomcsillapítót, beutalt panoráma röntgenre, illetve szájsebészetre. Állítólag be vannak gyulladva a fogaim (bevallom én is ), illetve a bölcsességfogam csálén  és félig rá van nőve egy fogamra. Azt kell a szájsebészeten kihúzatni, mert lehet a kettő közt van a bibi. Szedek mindent, persze rögtön probiotikumot is ajánlottak. Éjjel tudtam aludni, ami már nagy haladás. Majd akkor kell visszamennem, ha ezeket elintéztem, míg el nem múlik a gyulladás stb.


    Nem igazán voltam írogatós kedvemben.


    Vera, mi itt nem messze tőlünk egy maszek lapszabászaton voltunk annak idején, akkora választékkel rendelkeztek, hogy komoly  fejtörést okozott a választás. Szóval van itt nálunk is nem csak ÓÓÓÓÓmerikában. Pusszanat.


    Az én távollétem igazolt, a többiké? Nagyon le vagyunk................., szóval a Szaharába.  

  12. 2017. szeptember 6. 18:5030590.

    Engem ma reggel a 6 fok hűűűűűűűvős vitt el, most pedig megyek ebédelni.


    Képet nem lehet csatolni, a bonát is megpróbálom......


                  Dire Straits - Sultans Of Swing (Alchemy Live) - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (30589)
    2017-09-06  14:50
  13. 2017. szeptember 6. 14:5030589.

    Halihó? Felszívott benneteket a napsütés?

  14. 2017. szeptember 5. 17:1630588.

    Nem vettem észre semmi változást, mint amit bejelentettek, igaz azt se mondták mit változtatnak, csak be kellett lépni újra.


    apa már 4. napja mászkál a pelenka miatt az orvosokhoz, eddig már 15 ezerben van az a mennyiség amit ha egyből kiírnak akkor nem is tudom mennyi, de minimális. Háziorvos, aki 3x nem volt ott rendelési időben, asszisztens nem mondta, te marha ne mászkáljál ide, mert 1 hétig még szabin van.  Tegnap végre elcsípett egy helyettesítő orvost, aki elküldte az urológiára, félnapos sorállás. Onnan vissza a házihoz, majd újra az urológiára, onnan ismét a házihoz holnap állítólag már ott lesz. Mintha pelenkából akarnánk házat építeni, annyira vigyáznak nehogy saját célra használjuk. 


    Ugyanígy van a fiú gyógyszerével, a gyógyszer ingyenes ugyan, de az üveg, vagy a fólia, a doboz az pénzbe kerül. Mikor először találkoztam ezzel a jelenséggel úgy kiborultam, pedig nem nagyon szoktam hangoskodni idegen helyen, csak kérdéseket szoktam feltenni, amitől a végén az illetékes kap agygörcsöt. Na de akkor megkérdeztem miért kell kifizetnem az üveget. Akkor még visszaváltották a patikákban az orvosságos üvegeket. Azt mondta a szép patikusné, hogy hátha én gyűjtöm majd az ingyenes üvegeket és meggazdagszom belőle.  Hát azt az érzést nem tudom elfelejteni, annyira mérges talán sohasem voltam, szét szerettem volna verni az üvegpultot.


    Ma nagy kínnal szültem egy levest a tegnapelőtti húslevesből. Tegnapelőtt volt benne hús és tészta, ma csak zöldség, és kaptak hozzá kenyeret. Egyedül a mamának járt husi. Elturmixoltam a zöldségeket, bele aprítottam a húst, és kenyérrel megette. Egyre gyöngébb, már mellé kellett ülnöm az ágy szélére, /oda ül ki, és a kis asztalkát egészen rátolom, előke a nyakba./ Tegnap még egyedül evett, ma már etettem.  Féloldalról neki támaszkodtam, egy nagy mély műzlistál féle bögrében volt a kaja, és lapátoltam fél kézzel. Minden kanálnál előre toltam a hátánál, mert nem lehetett eltalálni a száját. Nagyon ízlett neki, azt mondta elmehetnék gondozónőnek, a jó Isten mentsen meg ettől a munkától! Minden reggel annyira fáj a derekam, hogy 10 perc mire kimászom az ágyból. Pár hete még ahogy kinyílott a szemem már pattantam is ki, most először feltápászkodok, aztán még ülök 5 percig, mert szédülök, mint a kerge birka. Már roppant lehangoló, az a fürdőszobasarok is, ahol alig férek már, mindig több cucc kerül be, már az ablakpárkányon is fűszerek vannak. Egy nagy előnye van, hogy ha piszkos lesz a kezem, azonnal le tudom mosni, nem kell kutyagolni a vízcsaphoz. Aztán már ötletem sincs, hogy mit főzzek az egyszál kuktában. A mama mindig levest akar, de nekünk az egyedül bakfitty. Fél óra múlva már kajtatunk kaja után. Most azon gondolkodom, hogyan lehetne szilvásgombócot fabrikálni. Ahhoz max 2 lábos kell, és egy tál. a kuktában megfőzném a krumplit, a tálban begyúrnám a tésztát. Addig kimosnám a krumplis kuktát, és nem nyújtanám a tésztát, hanem tenyérben készítenék kis gombócokat, csak félek szétázik a mű, mert nem lehet szabályozni a hőt, akaratos masina, azt csinál amit akar, főleg, ha nincs rajta a fedője.A boltit nem szeretem, sose sikerült rendesen megcsinálni, szétázott. 


    Búbánazos idő van, állítólag holnap meleg front lesz, így elhalasztottam 1 nappal a mosást, azt is egyre nehezebb kiteríteni a hely miatt.


    Most megvizsgálom a Joe által küldött munkalapokat, de nem vagyok meggyőződve, hogy nálunk is kapható.


    Csók a család, sziasztok!


     


     

  15. 2017. szeptember 5. 06:1330587.

    A kávét megfőztem, ne érje szó a ház elejét.


    Aztán, hogy fogy vagy nem fogy rajtatok múlik.

  16. 2017. szeptember 4. 17:5830586.

    Nekem pedig dolgom van......kicsit sietni is, mielőtt jön az eső.


                   Quarterflash - Harden My Heart - YouTube

  17. 2017. szeptember 4. 17:5630585.

    A márvánnyal vigyázni kell, mert aki nem ért hozzá, azt nagyon könnyen becsapják.


    Már régen van utánzata, pl. itt is. Ez pl. formica,de úgy néz ki mintha márvány lenne.


                   The New Era of Laminate Countertops and Why They Rock

    előzmény:
    Tete (30584)
    2017-09-04  17:45
  18. 2017. szeptember 4. 17:4530584.

    Csak ek kellett kezdeni, máris itt a segítség. Mindent méretre szabva kértünk és kaptunk. A kivágásokat a fiam csinnálta. Mi is úgy voltunk vele, ha cserélni kell, ne legyen egy vagyon. Ugyanolyan mint újkorában, pedig világos. Én márványt nem vennék, éppen azért, mert mi eszünk is rajta -mellette, az gondolom hideg, nem jó rákönyökölni vagy rátenni a kezed. Persze márvánnyal nincs tapasztalatom. Ha még van kérdésed, látod szolgálatodra állunk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30583)
    2017-09-04  17:19
  19. 2017. szeptember 4. 17:1130582.

    "Kinek mi a véleménye? Illetve mi vált be nálatok?"


    Az én véleményem szerint legjobb a konyhában a formica.Régi anyag, nagyon jól bevált, nem drága,nagy választék, eltart a világ végéig.


    Néhány link, és képek.


              FormicaŽ Laminate


          How Formica Works | HowStuffWorks


    FORMICA - Countertop Samples - Countertops & Backsplashes -  The Home Depot


    formica - Google Search


     

    előzmény:
    arirangarirang (30577)
    2017-09-03  10:01
  20. 2017. szeptember 4. 16:3630581.

    Verám úgy néz ki nem sok választ kapsz a kérdésedre. Nálunk a konyhapult két darabból van, mivel L alakú a berendezés, faltól falig. Ugyanebből az anyagból van egy étkező pult, ami lábakon, illetve konzolon áll, ami egy magasságban van az alsó szekrénysorral. Magasabb mint egy asztal, magasabb székek is vannak hozzá. Ez nekünk két személyre egy kis étkező rész. Amikor többen vagyunk, vagy üldögélős kajálás van, akkor a nappali étkezőrésze van használatban, ( ezek a bárszék magasságú háttámla nélküli fa székek piszok kényelmetlenek hosszú űcsörgésre.) A pultok anyaga azt hiszem laminált bútorlap. A miénk olyan márványhoz hasonló mintás. Világos szürkéskék és világos drapp olyan elmosódott "erezet mintás". A fal világos tejeskávé, a csempe sötétebb tejeskávé. Ez a munkalap valamilyen műanyag bevonatú bútorlap gondolom én. Kifejezetten pultnak ajánlva. Lehetett ugyanolyan élszalagot venni, illetve átlátszú műanyag háromszögletű profilt méterben. Az élszalagot ragasztani lehet pl. nálunk az étkezőpult keskenyebb oldala, illetve belehúzva ebbe a háromszögletű profilba ezzel lehet a fal és a bútor közt lezárni, hogy ne menjen semmi mögé. Ehhez vannak végzáró kis műanyag mütyürök.


    Közben félbehagytam, mert vendégeim voltak.


    A miénk picit érdes érintésű nem csillogós. A fiaméké simább és fényesebb. Az övéké is bevált. Nem vágok rajta, nem teszek rá forrót. A mosogatónak a tűzhelynek ki lett vágva a helye. Talán már több is mint négy éve használjuk, semmi kopás, semmi fakulás. Nekem tejeskávé színű gránit mosogatóm van, nem mondom, hogy eccccerű, de nincs vele gondom, tisztán tudom tartani. Gondolom az sem egy minőség, de ezek szerint én jót fogtam ki. A menyem nem szereti a gránit mosogatót, ahogy Mandula sem. Az alsó szekrénysornál szintén van a padlócsempe és a bútor közt valamilyen profil, hogy felmosáskor ne érje víz a bútort. Én ennyit tudtam segíteni tapasztalat alapján. Ha újrakezdhetném tervezni a konyhámat,mindent ugyanígy csinálnék, semmit nem változtatnék rajta. Nagyon szeretem. Otthonos, tágas, világos, hangulatos, minden kéznél van benne, mindennek helye van. Sok lámpa van, funkcionálisan is, nagy ablak. Pusszanat.

    előzmény:
    arirangarirang (30577)
    2017-09-03  10:01
  21. 2017. szeptember 4. 11:4830580.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Nekem is jól jött pár kávé, reméltem hogy van elég, hiszen már csak négyen iszogatjuk.....


    Silány termésem eredményét teszem el télre, ami szerencsére itt csak 9 hónapig tart.


                        Gary Moore - Still Got The Blues (Live) - YouTube

  22. 2017. szeptember 3. 14:0630579.

    Nahát, én is húslevest főztem, krémes hegyek vannak hozzá, jól el is rontottam a gyomromat vele. 


    úgy volt, hogy teljesen mást főzök, de a mama mindenáron levesre áhítozott, be is termelte rendesen. megevett egy kisebb fél cs.combot, egy jó nagydarab sárgarépát, cérnametéltet.


    Kérdezte apától hogy mit mondott a Vera mennyit egyek belőle? Mondta apa, hogy amennyit akar. Kis humoros mama megkérdezte, hogy annyit amennyit a Vera akar? Mert mindig megetetem vele amit odaviszek, néha igazán jókat lehet vele nevetgélni.


     A rántott izémizéből küldhetnél, bizirizi nem kell hozzá, úgyis szétszóródna útközben. Azért szeretek olyan helyen enni, ahol külön kell megvenni a köretet, mert ott mindig csak salátát veszek a husimhoz.


    Apa rosszul van megint. Meddig lesz még ez a front? Ez az egyhetes vidéki munka nagyon kikészítette, nem szabadott volna neki csinálni, de már egy éve húzódott, azóta vártak rá.


    Aggódom kedves pajtikáim, nagyon aggódom.


     

    előzmény:
    Tete (30578)
    2017-09-03  10:21
  23. 2017. szeptember 3. 10:2130578.

    Itt este meg éjjel esett az eső. Most is borús az ég, de nincs hideg.


    Húslevest főzök, megkívántuk, hogy hűvösebb lett a levegő. Estére majd rántott csirke lesz rózibizivel meg uborkasalátával. De minden maj, majd, mert nemrégen reggeliztünk. tükörtojás után epekedett, így az volt. Békés, nyugis vasárnapot tervezünk. Körtét és őszibarackot aszalok, zellerlevelet szárítok. A babérlevelek szép zöldek maradtak, a tesóm kitette a napra, neki megszürkültek-sárgultak egy kicsit.

  24. 2017. szeptember 3. 10:0130577.

    Kávé bedöntve, lehet, hogy iszom még egyet,kettöt, nagyon zavaros a fejem. Éjjel 3-kor még a mama hátát simogattam, nagyon el volt keseredve , nagy fájdalmai voltak, igazán sajnáltam szegényt.


    Az én aranyos együttérző legnagyobbik kutyám, jött velem minden alkalommal a mama szobájába. Megállt az ágy végében, és látszott a kis pofikáján az aggodalom.  Volt már velem a mama lakásában, mikor egész napos felügyeletet tartottunk, akkor is lefeküdt kívülre a folyosóra a mama ajtaja elé, és ott őrizte, le nem vette róla a szemét. Mondtam neki az éjjel, hogy te egy őrangyalka vagy az biztos, mert a mama nem szereti az állatokat, ő mégis rajong érte.


    Szóval nem tudtam kialudni magamat, kába vagyok és mint aki másnapos, mert 7 óra óta csivitelt a nagymama, tekintet nélkül mindenkire. Most, hogy már mindenki felébredt, ő  alszik, mint a bunda.


    Fogalmam sincs mit főzzek az egyszál kuktában, apa állítólag kitalálja rövid időn belül.


    Közben iszogatom a második tejeskávémat, semmivel sem ébredtem fel jobban.


    Ma megint bútorszerelés és tologatási program lesz, aztán holnap megyünk az asztaloshoz vagy hová, aki beszereli a mosogatógépet. Ha szép ajtót csinál, akkor vár itt rá még pár feladat. 


     


    Van kérdésem:


     


    Ezeken a fa munkalapokon minden meglátszik ugye, mert le akarjuk cserélni az eredeti diribdarabokat, egy egyben lapra.


     


    a márványon kívül mit érdemes még venni A régi munkalapomnak az atomtámadás se ártott, de nem emlékszem már a tipusára. Viszont ez a szekrény az ugyanolyan színű lapjávalnagyon szép, nem tudok dönteni. Megint nem jól működik a kurzorom, azért írkálok itt mindenféléket.


    Kinek mi a véleménye? Illetve mi vált be nálatok?


     

    előzmény:
    Tete (30574)
    2017-09-02  15:06

Címlap

top