Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. szeptember 3. 07:3730576.

    Sziasztok!


    Egy biztosan elfogyott már, mert megittam. Köszönöm szépen.

    előzmény:
    Tete (30575)
    2017-09-03  05:19
  2. 2017. szeptember 3. 05:1930575.

    Remélem elfogy, és nem a mosogatóban köt ki. Jó reggelt, sziasztok.

  3. 2017. szeptember 2. 15:0630574.

    Szégyen vagy sem, nekem mindent a fiam csinált. A párom nem annyira precíz, Ő csak túl akar lenni a tennivalókon, lehetőleg minél hamarabb. A fiam meg szinte túlságosan is precíz. Amikor felrakta a karnisokat az egyiknek a vége egy centivel feljebb van, mint a másik. Észrevehetetlen, de ahányszor átjön nézegeti, és mondja, hogy elcs...te. Ő meg a másik véglet. Ezért tudom, hogy Z tökéletes lesz, ha elkészül. Most éppen sem ajtó sem ablak nincs rajta a közfalai is kiverve.


    Még rajtunk kívül senki nincs itthon. Mi voltunk Anyósomnál, a kislányt is vittük, mert rá meg mi vigyázunk. Tegnapról maradt palócleves meg palacsinta. Én a fagyasztóból vettem ki töltött papritát. Nem főztem. Utálom amikor maradék van, pláne, ha többféle. Leengedtük a medence vizét, mikor elmentünk nem nagyon foglalkoztak vele, bealgásodott, pedig idén nagyon sikerült jól kezelni. Jó lenne, ha ki tudnánk szárítani és úgy eltenni. Ma a párom füvet akar nyírni. Hétfőn dolgoznia kell, kedden Anyósomat kell vinni valahová a XI. kerületbe. Múltkor Törökbálinton kötött ki, mert valamit láttak a tüdején. Vettek mintát és azt hiszem annak az eredménye lesz kedden. Voltunk vásárolni, iszonyúan ki voltunk fogyva mindenből. A kislány annyira édes volt. Lelkesen hurcolt mindent a kocsiba. Mára meg volt beszélve egy csajos-vásárlós nap a nővéremmel meg a nagyobbik keresztlányommal, de sajnos lemaradtam, mivel másfelé hívott a kötelesség. Ügyesen és jól vásároltak, az előbb mutatták miket vettek. 


    Fúj a szél, néha átsejlett a napocska a felhőkön, de mostanra egyöntetű szürkeség van. Nincs hideg. Szerencsére a mosásom megszáradt.


    Mosolyogtam a minap említett úriasszonyos külsőn. Én mióta nem dolgozom abban a bizonyos hivatalban, sportosra vettem a figurát. Addig nagyon meg kellett jelenni hosszú éveken keresztül, akkor ez természetes volt. Aztán  onnantól változott a világ. Lazább lettem, más a frizura, más a stílus. Nincs előírás. Bár kiöltözős program esetén lehet zavarba is jönnék. Ez a veszély viszont nem fenyeget. Nem is érdekelne olyan esemény.  

    előzmény:
    arirangarirang (30573)
    2017-09-02  11:27
  4. 2017. szeptember 2. 11:2730573.

    Na látod, azért tudtál írni, és bele is tudtam képzelni magam, köszi.


    Ma elbeszélgettem apával arról, hogy igenis jár nekem ezután minden héten legalább 2 szabadnap, amit a mai nappal megint elszúrt, mert hiába dumálok, már nagyon mérges vagyok egyébként rá, hogy a hashajtót reggel adjuk be, ne este, és akkor napközben el is tudunk menni ha kell. Megint beadta este, azóta se történt semmi, már elmúlt 11 óra, őrizni kell a vödröt, mert mi van ha éppen akkor kell, mikor egyedül van. Szombat lévén szépen bezár a piac, persze ő elment, mert ugye kocsival egyszerűbb minden, mint gyalogosan, ki az aki őrségben van, én, naná. Nem tudom mi lenne, ha ki kéne ültetni anyósomat, szerintem nem tudnám, mostanában nagyon nehéz, mióta nem bír megállni sem a lábán.


    Mondtam neki, ha nem állsz át arra amit én kigondoltam, kipróbáltam amíg nem voltál itthon, maradsz egyedül anyáddal, mert nem fog érdekelni semmi, ha úgy gondolom elmegyek. Szinte egész életemben  itthon voltam, kb 40 éve hogy vagy itthon dolgoztam, vagy éppen veszélyeztetett terhes voltam, vagy gyerekeket neveltem, elegem van. 


    Valami rab, vagy apáca, vagy toronyba zárt várkisasszony lehettem előző életeimben, mert eddig nem voltam elégedetlen, viszont most kb 5 éve a fene esz meg ettől az egésztől. 


    Ma nincs főzés, mindent megetetek velük a hűtőből, végre elkezdtük sorba rakni az új konyhabútorokat, de persze még nincs bekötve semmi de kb pár cm eltéréssel látni lehet majd az összhatást. Ha minden alul be lesz állítva, akkor hívjuk a vejemet, és felrakják a felső részeket. De persze apának megint el kellett menni a mamának másfajta hashajtót vadászni, meg vásárolni, nem nagyon haladgatunk, pedig már én is segítettem reggel, mert őszintén, apa csak szerelgeti össze a szekrényeket ész nélkül, rengeteg felső van már készen, mikor először az alja kéne. Átvettem a művezetést, mert szervezőkészség nincs a férfiakban semmi.


     


     

    előzmény:
    Tete (30571)
    2017-09-01  21:15
  5. 2017. szeptember 2. 06:5230572.

    Habos, tejes, cukros, üres, vicces szóval kááááááávéééééééééé!


    Jó reggelt, sziasztok.

  6. 2017. szeptember 1. 21:1530571.

    Nekem is a Placebó jutott eszembe. Vitamintablettákkal el lehet érni a "bevettem a gyógyszer" érzést. A Mamának meg talán arra nagyobb szüksége van, mint magára a bogyókra.


    Tudod élmény van, csak a látnivalót nehéz megosztani, az kívülállónak unalmas. Nagyon jó volt a teraszunkról rálátni a kikötőre, az volt a vágyam, hogy úgy kávézhassak. Jó volt, hogy fürdéskor kristálytisztán láttuk hova lépünk. Nem is tudom, hogy tud olyan tiszta maradni a víz. Voltunk a Krka nemzeti parkban. Olyan mint Plitvice csak kicsi, viszont az egyik vízesés alatti részen lehet fürdeni. Voltunk egy sólepárló telepen. Aztán más (nem hivatalos) strandokon. Kiültünk fagyizni a sétányra és zenét hallgattunk. Kóstoltam fekete fagyit. Esténként csevapot ettünk egy hangulatos kis helyen. Aztán autóztunk a tengerparti úton, balra tenger jobbra sziklák, meg ollllyandeollllyan hegyek. Egy malacsütő helyen megálltunk kajálni. Sok eldugott kis hely van az út mellett, ahol némi akrobatikával le tudsz menni a vízhez. Nekem a tenger hideg volt, csak pancsikáltam benne. Egyébként semmilyen vízbe nem megyek bele ami a derekamnál feljebb ér. Koktéloztunk a teraszon, és néztük a kikötőt, ahová este jöttek be a hajók. Ne tudjátok meg milyen jachtok vannak. Ilyen szerény nyugdíjas élmények voltak. Jó volt ott lenni és jó volt hazajönni is. Az említett okok miatt kis nosztalgia az Isztriai nyaralás iránt, mert az tényleg jobban sikerült. Épp a párom kérdezte minden bevezető nélkül ma délután, hogy rovinji cím megvan-e? Végig nagyon meleg volt, viszont a reggelek már hűvösek.  Gondolom amiatt nem meleg eléggé a víz. Legalább is nekem.  A párom vidáman úszkált. Itthon a medencébe nem megy bele, mert hideg. Első reggel eszméletlen harangozásra ébredtünk. Szerintem légvonalban nem volt 50 méterre a templom. És zúgott és zúgott végtelenül. kész volt tőle. Mondtam ha gondolod és Te vagy Zámbó J. akkor lődd le a harangozót. Én élveztem. Szép volt a templom. Érdekes volt korán reggel végignézni a halászhajók érkezését. Ja és az emeletünkön magyar pár volt a szomszédunk. Két férfi.

    előzmény:
    arirangarirang (30570)
    2017-09-01  14:31
  7. 2017. szeptember 1. 14:3130570.

    elkezdtem írni az előbb, de közbejöttek dolgok, és elmentettem, remélem még meg van.


    Várom a bugyis embert reggel óta, megint vettem alsófelsőfehérneműt. már igen izgága vagyok, hogy nem jön. 


    Amit elmentettem:


    "Most már elmondom, egy centit sem haladtunk a birodalom építéssel, mivel apa vidéken csavarászgatta a csavarokat egy hétig, ill. tegnap este váratlanul megérkezett. 


     


    Én meg ugye 2 nap mászkálgattam, egyszer a bank, aztán az orvos, utána már nagyon nem volt kedvem csak a főzéshez /sem/


     


    Tegnap hazacipeltem 3,5 kg marhalapockát, jóóóó, messzire van a hentes, és persze még mást is vásároltam, a banyatankot nem vittem az orvoshoz, úgy ki voltam, mint a liba, az úriasszony szerelésemben vonszoltam magam 100 cekkerrel- Merthogy reggel mikor elmentem jégcsapok lógtak az ereszről, és felvetem a szép fehér blézeremet a szép piros ruhámra. Mikor már jöttem haza, le kellett volna venni a blézert, de nem akartam összekoszolni, gyűrni, inkább szenvedtem."


     


    Kinyúltam, de nem vot időm pihengetni, mert főzni kellett. Fincsi vörösboros marhapörköltöt csináltam tarhonyával, mert ugye csak az edénykében tudok főzöcskézni. A szomszédtól kellett kölcsönkérni egy dugóhúzót, mert be van fordítva a szekrény, nem lehet hozzáférni, ha egyáltalán ott van. Jó kis témát adtunk a szomszédságnak ezzel, de mondom vagy lecsapjuk egy kalapáccsal az üveg nyakát, vagy kölcsönkérünk. 


     


    Ma legalább nyugodtan aludtunk, hogy itthon volt a ház ura. 


     


    Én meg kezdtem rosszul lenni az előbb, ó, mondom, ezek a gyógyszerek  minden nap kicsinálnak, erre eszembe jutott, hogy be se vettem.


     


    Most már jól vagyok, főleg, mert úgy sikerült a bevétel ahogy mindig kéne, gyógyszer után azonnal enni, inni. Ezek nekem nemigen mennek, reggel általában nem vagyok éhes, megiszom az üres tejeskávét, azzal letudva az evés-ivás. Megkérdezem már, hogy a tejben lévő tejcukor elég-e teggelire. nagyon sokáig nem vagyok éhes, úgy délig.


    Apa hozott egy nagyon fincsi szilvalekváros brióst, fahéjjal volt megszórva, felvéve az étlapra.


     


    Akartam melegíteni, erre elhúzott ithonról, nem is baj, még senki sem éhes.


    Mamánk nagyon rosszul van, tegnap mikor délben hazajöttem, még vidám volt, viccelődtünk, aztán azt mondja alszik egy kicsit. Közben feltettem a kaját főni, mivel nem kell őrizni, én is lefeküdtem. Aztán hazajött apa, de a mama, mintha meg sem ismerte volna. Kezdtük pofozgatni, vérnyomást mérni, 70/46 volt a vérnyomása. Ilyenkor én vagyok az orvos, mert apjuk egyből, Vera, mit csináljak. Kávét itattunk, attól felment 90/60-ra, a lányomnak is állandóan ilyen vérnyomása van. 


    Annyira önfejű az anyósom, kiköveteli este is a vérnyomás csökkentőt, amit csak reggel szoktak bevenni, beszélhet neki, orvostól a védőszentekig mindenki, nem hallgat senkire. Ha nem kapja meg egyfolytában mondja órákon keresztül .kérem a gyógyszerem, kérem a gyógyszerem.....


    Hiába próbáltam megreformálni. És akkor még reggel is be akarta venni, hogy szédül. persze hogy szédült, mikor alig létezett.


    Megmosdattam mindenhol, fél óra múlva, ő olyan büdös, mert én sose mosdatom meg. Mindennap lemosom, pelenkázáskor mindig, egyébként felül reggel biztosan, este meg attól függ ő mennyire van elfáradva.


    Szóval már feledékeny kezd lenni, de remélem, hogy ha nem kapja meg a csökkentőt, helyre jön. Különben a fia bolygatja fel az életet, mert állandóan mást csinál, mint ami meg van beszélve. Mondom nem kell kivenni az ágyból, nagyon jól le tudom mosni fekve, és nem kell kiültetni. Megyek be, mama ott reszket a székben, alig bírja tartani magát. Mondom apának most ezt minek kellett? És alig bírta visszatenni az ágyba. Na, mondom kellett ez most neked , mikor tegnap még a ritmuszavarodra panaszkodtál. Akkor mondom, hogy a vérnyomás csökkentőt ne adja be, csak a szédülésre valót, persze nem adta be azt se. Mikor megkapta a mama, meg is nyugodott, hogy vett be gyógyszert. Placebó!


    Ma mindenki nagyon vacakul van, a kislányom is, úgyhogy nem erőltetünk semmit, teljesen felesleges kínozni magunkat, mikor máskor is meg lehet mindent csinálni.


    Állítólag este megint vihar lesz, ez a libikóka betegíti meg az embereket, nincs lehetőség alkalmazkodni egy helyzethez, másnapra ott a másik.


    Az előbb dudáltak, azt hittem a bugyingós jött, de senki sem. 


    Klári azt írtad rengeteg élményed van a nyaralásból, ebből alig írtál kettőről.


    Én még ölelkeznék m a  a barátunkkal, itt a lakásban, hogy ne lása senki, itt nagyon meleg van. Éjjel nem hült le úgy, mint eddig. 


    Sziasztok, legyetek szépek, jók, kedvesek, üzenem magamnak is!


     

    előzmény:
    Tete (30569)
    2017-09-01  11:32
  8. 2017. szeptember 1. 11:3230569.

    Egy , csak egy legény van talpon a vidéken.........


    már a telepen van, tankol, kipakol, osztaztánazenyim. Fő a palócleves, bekevertem a palacsintatésztát. Lassan majd sütögetem. Picilány úgy ment az oviba, mintha eddig is odajárt volna. Reggel átjött megmutatni,hogy Mama nézd milyen csinos ovis kislány vagyok. Apukája vitte, aztán a Menyem is csatlakozott, míg bekísérték Őt. Csendes a ház. Majd a palacsinta látványára lesznek örömrivalgások, meg persze, ha meglátják a Papát. Kivettem két szelet tarját,majd estére frissen kirántom, paradicsomsalátát készítek hozzá. Akinek kell lesz friss kenyér. Nekem nem kell. Holnap a fiam Zbe, a Menyem a nagyobbikkal meccsre vidékre. A kicsi velünk. Lehet megyünk a Dédihez. Nem tervezek, majd alakul. Csoda ugye? Mivel a terveim rendszeresen dugába dőlnek, nem agyalok, majd lesz, ahogy lesz. Ma még meleg van, ne dolgozzatok sokat. Holnaptól hűvösebbet mondanak. Én is elengedem a barátom kezét.Jó szolgálatot tett, majd jön Ő hívás nélkül is a tél közeledtével. De az még odébb van. Még lesz minyarunk remélhetően. El kellene tenni a savanyúságot, de most meg nekem nincs kedvem hozzá. A paradicsombefőzést megoldottam, amikor akciós volt az ivólé vettem 8 dobozzal. Az nagyjából elég a főzéshez, ha elfogy pótoljuk menet közben. Régen ősszel akkor voltam nyugodt, ha tele volt a széntároló, paradicsomot, lecsót, savanyúságot tettem el. Sütöttem ki zsírszalonnát a pici bödönöm tele volt, a még kisebb kacsazsírral. Vettünk egy zsák krumplit egy zsák hagymát, szárítottam a fűszerpaprikát. Volt a pincében homokba letéve zöldség, ládába alma. Aztán ez megváltozott. Szerintem kb tíz éve fel sem lett nyitva a pinceajtó.


    Hasonló elmaradt szokások?

  9. 2017. szeptember 1. 08:1230568.

    Sziasztok, jó reggelt. Most ébredtem, vigyázzatok forró!

  10. 2017. augusztus 31. 18:5430567.

    Nekem is lóg a nyelvem. Most ültem le a gép elé, de mára van még tennivalóm.


    Vettem Ősi Magnéziumot, bekenem a lábamat, így remélem nyugodtan tudok végre aludni, nem zsibbad, bizsereg majd a lábam.


    Tegnap este naná hogy lenyírtam a füvet, ma korán reggel - mielőtt szétégetett volna a nap - levágtam, kihúztam egy csomó kb. 2 m-es


    szálakat, amik majdnem olyanok voltak mint a napraforgó. Elnyíltak, inkább már csúnyák voltak. Kihúzgáltam amit tudtam, a többit csak le, ill. összevágtam. Zuhanyozás után irány a botozás. Ma nagyon szépen haladtunk mindketten. Holnap is megyünk.


    Jaj de jó, hogy ma még nem kellett főznöm. Tegnapról maradt annyi de annyi kínai, hogy ma bőven jóllaktunk mindketten a  maradékból.


    Közben találtam olyan finomságokat /receptek/ hogy a nyálam csorog egy kis édességért. Találtam sós-karamellás krémet is. Tuti hogy megsütöm azt a tortát. Az ünneplés még kicsit odébb van, nem is arra az alkalomra, hanem csak úúúgy. /mert megérdemlem!/


    Ma a nordic előtt beindítottam a kis okosomon a stoppert, hogy lássam, mennyi idő alatt kerülöm meg a tavat. A második körnél aztán rájöttem, hogy egy frászt fogok bárkinek - bárminek - is megfelelni. Csak azért nyargaljak, hogy a nem is tudom kinek dicsekedjek, hogy lám-lám milyen fürge ürge vagyok, ennyi és ennyi idő alatt róttam végig a köröket. Megálltam, lementem a víz széléhez, néztem a kacsákat, szóval élveztem a nyugalmat.


    Ahogy bandukoltam, éreztem, hogy egyre jobban viszket a hátam közepe. Naná hogy pont ott, ahol semmivel nem érem el. Akinek már volt ilyen, az át tudja érezni a tantaluszi kínokat, amit a viszketés okoz. Körülnéztem, nem láttam senkit a közelben, aztán gyorsan elkaptam az első megfelelő fát és adtam neki. Na kisdisznó most aztán dörgölőzhetsz!! Jaj de jó volt. Azonban alig tettem néhány lépést, újra elkapott a viszketés. Éppen jöttek arra, meg kellett várnom amíg elmentek, de már az őrület határán voltam, kis híja volt annak, hogy megkérek valakit, hogy vakarjon, vakarjon!!!! Ismeritek azt a kabaréjelenetet, amikor a "betegnek" viszket a háta...? Alig vártam hogy elmenjenek, akkor aztán szegény fát jól kihasználtam. Szerintem még a kérge is lejött!!


    Klári! Unatkozás? Ilyen szó nekem sincs a szótáramban.


    Vera élsz még??? Zsóka tényleg jelentkezhetnél. Holnapra már "jobb" időt mondanak, olyan nekünk valót.


    Ma még meg kell látogatnom a mosókonyhát, de utána már tényleg semmit nem csinálok. Pihenek, olvasok vagy elalszom.


    Itt van a képernyőn egy hatalmas nagy légy. Ő még nem tudja, hogy nemsokára sült lesz belőle, mert hogy munkára fogom az elektr.légycsapót/sütögetőt/ az biztos!!


    Nyugodalmas jóccakát Mindenkinek.

    előzmény:
    Tete (30566)
    2017-08-31  12:20
  11. 2017. augusztus 31. 12:2030566.

    Kis szusszanás, mert taposom a nyelvem, pedig nem is hosszú. Egész jól állok. Eltelített a reggeli, nem vagyok éhes, viszont tejre szomjas. Már lassan kivégzek egy litert. Régebben sokat ittam, mostanában csak picit a kávéban, de ma megkívántam. Evés helyett is jó. A nővérem mondogatja, hogy többet nem hallgat rám. Persze vigyorogva mondta. Reggel amikor a hentesnél jártam láttam van bőrös kacsaháj. Ő meg vadászta egy ideje. Szóltam neki menjen, átszaladt, aztán tízezer forintja bánta. Olyan sok szép friss áru volt, hogy bevásárolt. Én alig több mint a feléből megúsztam. De sok minden lesz belőle. Holnap palóc leves, valamikor brassói, meg pörkölt a lapockából, rántott és cigánypecsenye a tarjából. A csontból majd leves. Főzöm a bőrös császárt. Fele fokhagymásan-paprikásan reggelire, a másik fele majd piros-ropogósra sütve valamikor. A csülök és a két első köröm a gazdára vár. Hátha adtam valakinek főzési ötletet. Lehet a vakációbúcsúztató palacsintából tanévköszöntő lesz. Most úgy érzem nem lesz már energiám rá ma. A mindenféle husikhoz sült zöldségek, saláták, főzelék. Megpihentem, nem taposgálom a nyelvem, akkor hajrá tovább. A  megérdemelt jutalom, majd keresztrejtvényfejtés lesz, szigorúan akkor, ha minden kész.


    Juhééééééééééééééééééé, haladjunk. Miért nem ismerjük az unatkozom szó jelentését? Azt hittem, majd nyugdíjasan legalább néha lesz valami hasonló, de nííííííííííííííííííííííííííííííncs. Amikor az ember csak bámulna ki a fejéből? Aztán amikor tényleg  kibámulnék azonnal eszembe jut valami tenni vagy agyalnivaló.

  12. 2017. augusztus 31. 09:4130565.

    Jól. De Zsóka pl hol? Meg Ő is jól? Zsóóóóóóóóóóóóóóóóóóka merre vagy? Mézga Gézás  szöveg szerint jelkezzz, jelkezzz!


    Vera alakul a birodalom?


    Mandula a jövés-menést csak nyugodtan. Nem tudom hogy csináljuk, de mi nem szoktunk sietni sehová. Aztán úgy is odaérünk időben. Biztos a kor teszi, hogy az ember lenyugszik. Bár én örök életemben úgy voltam vele, hogy kényelmesen 5-10 perccel hamarabb, mint idegesen akár fél perc késéssel.


    Bevásároltam husikat, most azokat szortírozom, zacskózom, cetlizem. Vettem körmöt, csülköt, azzal megvárom mert ő szokta feketére megperzselni, szép sárgára megsikálni. Aztán a szokásos takarítás, még nem a mindent felforgató. Közben körtét aszalok, rozmaringot, babért, fűszerpaprikát szárítok a teraszon. Unoka elment Anyukájával az iskolába, holnap évnyitó. A kicsi holnap kezdi az ovit, új hely, új óvónéni, dadus, terem, társak. A kis szerelmével egy csoportba kerültek. Bízunk benne, hogy mivel vagány kiscsaj, nem lesz gond. Mára felfüggesztettem a lógást  Lógatom a lógást hihi. Lassan elengedem a házibarátot szerintem a hétvégén a medence is le lesz engedve. Nem melegszik annyit napközben, mint amennyit hűl éjjel.Majd most várjuk a MI nyarunkat. Juhéééééééééééééééééééé! Vakációzáró palacsintát kéne sütni, ha délután még lesz energiám. Debrecenit főztem az előbb, mustárral ettem. Az ebéd szerintem csak  paradicsomsali lesz. Életem értelme holnap jön. Pusszanat.

    előzmény:
    mandula2 (30564)
    2017-08-31  07:38
  13. 2017. augusztus 31. 07:3830564.

    Jó reggelt!


    Köszönöm elvettem, aztán még visszaaludtam. Fáztam éjjel.


    Ma megint jövünk-megyünk, de majd leszek valamikor.


    Remélem Mindenki jól van!!  

    előzmény:
    Tete (30563)
    2017-08-31  05:30
  14. 2017. augusztus 31. 05:3030563.

    Sziasztok, jó reggelt. Kávééééééééééééééééééé!

  15. 2017. augusztus 30. 22:0130562.

    Sziasztok, egyszer kétszer már kipihentem magam ma, de most újra elfáradtam.


    A MOSOGATÓT AZ IKEÁBAN láttuk, Vannak ott komplett lakások is berendezve, konyhák is, de vannak a végén külön mosogatók, ott fedeztem fel.


    Most egyenlőre leállok a vásárlással, még talán egy mosogatót veszek, de van nekünk az a 2 aknás rozsdamentes, nagyon jó kiképzésű, mert falig ér, és ott fel van hajtva, de én vagyok olyan ügyes, hogy még így is szétáztatom a szekrényt. Mondjuk itt a csaptelep volt a ludas, mindig megakadt, és akkor spriccelt, egyszer meg a kezemben is maradt, szerencsére otthon volt apjuk, és csak a fele lakás úszott el. Csak az nem tetszik, hogy 2 aknás, na meg feljött a víz, a másikon, mikor több vizet engedtem le valamelyiken, de azt hiszem ez volt nálatok is Éva.


    Ma el kellett mennem reggel az bankba, mert apa elszámolta magát a pénzzel és nem tudott volna hazajönni. Ha már ott voltam, akkor 10 elektromos aláírást kellett adnom, mivel átállnak arra. A hölgy már unta a 2 méteres nevemet, és mondta egy pár szignót is adhatnék. Ez a várakozással együtt kb. másfél óra volt, ha nem több, nem figyeltem meg mikor értem oda. utána megláttam egy OFOTÉRTot, ami állítólag másfél éve ott van, csak én mindig a másik oldalon mászkálok. Bementem, szemvizsgálat, szemüvegrendelés, újabb 2 óra. Ott a kifőzde, bementem, hogy legalább a mamának vegyek valamit enni, jó kaják voltak, vettem mindenkinek + egyet, mert estére vártam a vejemet mama emelgetésre, de a végén nem evett. Úgy felrakta a mamát a párnáira, hogy csuda, már egészen lent volt, mivel nem tudtuk felfele rakni, a párnákat tettem mindig lejjebb.


    Mielőtt elmentem 10 órakor beadtam neki a hashajtó csöppjeit, úgy számoltuk ki, hogy 10 óra múlva hat, de ő már 5-kor kezdte volna a szokásos hisztériát, mikor egy picurit is megmozdult a hasa. Akkor aztán leállítottam, megbeszéltük, hogy most beülök ide, beszélgetünk 7-ig. Akkorra érnek ide a gyerekek, és a vejem majd emelgeti. Ez be is vált. minden flottul ment, Apával azért nem ilyen a helyzet, mert apa már előre ideges, és a mama átveszi tőle.


     Mikor hazacígőltem a kaját ebédre, akkor kezdte volna a mama, hogy a pelenkája átázott, és én azonnal, és ne csináljak semmit. Marhára begurultam, és nem csak a szemem villámlott, hangot is adtam most a nemtetszésemnek. Elmondtam, hogy alig állok a lábamon, kezet kell mosnom, és akármi van ővele, én először eszem, mert nem is reggeliztem, és ha elfelejtette volna cukros vagyok, meg  hoztam a forró kajákat, amik ha kihűlnek ehetetlenek lesznek, mivel csirkemelle van rántva. Úgyhogy nagyon behúzta a fülét-farkát, A vége az lett, hogy jól van kisfiacskám, az lesz amit te akarsz. Naná, mondom hiszen én vagyok  az őrmester.


    Kaja közben kicsit lenyugodtam, de annyira ömlött rólam a víz, amit nem értettem, mert tulajdonképpen nem is volt meleg egész nap, biztosan már kezdtem rosszul lenni a cukor miatt, mert a gyógyszert bevettem reggel, csak nem ettem utána.. Holnap 30 fok lesz a telefonom szerint.


    Holnap vért vesznek, még sokkal korábban el kell mennem, mint ma és előtte ellátni, de holnap nem fürdetem meg előtte, ma megcsináltam. Tehát már fáradt is voltam mikor elmentem, 3x fáradtam el ma halálosan.


    Holnap még vérvétel után ki kell várnom az orvosnál is a soromat, jó későn érek haza megint.


    Édes pofák a kutyáim, szanaszét fekszenek a padlón, nem lehet tőlük lépni, itt van mind a 3. Ma még egy szemkezelést kapnak ketten, mert ha reggel nem tudom megcsinálni, délig nem tudják kivárni, beragad a szemük.


    . Apa elrámolta a papagáj kajáját, szegény már délután verte a rikácsot, éhes, és nem találom a nyavalyás magokat. De annyira lüke madár, hogy nem eszik meg mindent, más papagáj eszik gyümölcsöt, főtt csirkehúst, tojást, ezt meg nem, hát akkor pedig éhezel apukám holnap délutánig, amíg hozok új kaját.Azt hiszem mindenről beszámoltam, ja, közben a telefonomat is megjavítottam,ezek szerint nem csak pocsékolták rám a bizonyítványt.


    Mikor sokszor megkérdezik, te ezt honnan tudod, mondom, hogy jártam iskolába, és nem múlt el nyomtalanul. Én már akkor feltaláltam az alfázást, de komolyan. Óra alatt egy pontra bámultva ültem végig, de ha felszólítottak, vissza tudtam mondani mindent szó szerint, és otthon legritkább esetben kellett tanulnom, leginkább az oroszt. Egyszer anyukám bejött a szobába, miután lefeküdtem, és Tatjána levelét szavaltam oroszul, azt hitte fent vagyok, de aludtam,    erre mondják, hogy ha álmából felébresztik, akkor is tudja. de azóta elfelejtetem, még pár mondat  néha szembe jut. 


    Anyóka beszél álmában, valami kisfiamról van szó, de alszik, mert nagyon halk. 


    Na mindenkinek jóccakát, igen elfoglalt fiúnknak is, hátha már végzett az aprócseprő teendőivel.


    előzmény:
    mandula2 (30560)
    2017-08-30  17:49
  16. 2017. augusztus 30. 19:1130561.

    Képzeljétek az előbb beléptem és az első hozzászólások jöttek fel. Ha jól emlékszem 2005 -béliek.


    A mérleg semmit, mert nincs. Tönkrement és még nem pótoltuk. A képekkel bajban vagyok, mert nem sokat csináltunk, meg rengeteget küzdök a kicsinyítéssel.


    A paradicsomsalátába szoktam bazsát tenni, ha bolti  a paradicsom. Ez házi volt és annnnnnyira jóízű, hogy direkt semmit. Néha apróra vágott vörös vagy lilahagymát. De most a háááázi paradicsomon volt a hangsúly. A mozarellás paradicsomsaláta is nagyon finom, na ahhoz meg "kötelező" a bazsa. Megint lehet a bazsalikomomat aratni, de a majorannám már nem lett a metélés után olyan szép.


    Olllllyandeolllllyan malacsültet ettünk, tudjátok amit pörgetnek a vendéglők mellett. Pakolják alá-mögé a nagy fahasábokat. A bőre mint az üveg. Amikor ráharapsz recseg-ropog, de nem akar a fogad beletörni, mert annnnyira el van találva. Nem zsíros,  szaftos színhús meg a bőrke. Mi a bárányt nem esszük, az kimaradt, de már ott is korszerűsítenek, mert csirkét is sütnek ugyanúgy. A hegyeik a tengerük ugyanolyan gyönyörűkáprázatosfelejthetetlen mint eddig is. Én egyszer voltam buszos körúton és kétszer Isztrián. Ez  a mostani út nekem már nagyon a Balkán volt. Én választottam, szóval szavam nem lehet. A buszos körúton olyan helyekre visznek, ami tuti. Isztria meg egy gyöngyszem. De itt megdöbbentett, hogy két luxusszálló közt ott egy harmadik kilőve, kiégve, nyakig érő gazzal benőve. A kikötői sétány egyik oldalán a luxusjachtok,( nem egy, nem kettő  magyar) középen a sétáló utca és az utca másik oldalán a romos, WC-nek használt elhagyott épületek. Azért a háború már elég régen véget ért. Nem tudom, hogy csinálják, de pl Rovinjban nem éreztem ekkorának a tömeget, nem éreztem, hogy már valahogy túlnőtt az igegenforgalom rajtuk. Itt egy kicsit igen. Azért írtam, hogy már nem dúl a szerelem, kis csalódást érzek. Mint amikor az ember pár év után viszontlátja az első szerelmét és az már közel nem olyan, mint amikor fülig bele voltál esve. Ha értitek mire gondolok. Kirándultunk sokat, sok szépet is láttunk. Sajnos az első napi késedelmes utunk okait is. A feketére égett olajfa ligeteket, az elszenesedett fenyőket hatalmas területeken. Szóval nekünk még el kell mennünk Rovinjba.


    Németországban van, ott már esik.


    Mandula holnap is van nap.

  17. 2017. augusztus 30. 17:4930560.

    Halihóó!


    Mi is megjártuk a fél országot. /nem igaz, mert ami a határaimon túl van, az nekem már nincs is a térképen - Julcsi bocsi/


    Na mindegy, tényleg sokat araszolgattunk, undorító ez a forgalom. A kerti szerszámok javításra, vagy cserére szorulnak, így aztán csak úgy pengetjük ki az ezreseket. Volt egy - nem is olyan régi tévénk - azt is elvittük a szervizbe, nem  mintha kellene, mert több is van, amit senki nem néz - ott ránézésre azt mondta a szaki, hogy nem javítható, dobjuk ki. Izééé... talán mégis lehetne valamit - mondtuk félénken - mire közölte az illetékes, hogy ha találunk a közelben egy kukát, dobjuk ki bátran!! Azért ez nagy szemétség!!! Aztán elmentünk a madarasba, ott van egy konténer, letettük mellé - én még utoljára megsimogattam, mert amikor megvettük, úgy örültem neki - aztán otthagytuk.


    Zsóka! Azt hiszem a Te "hazád-házad" előtt mentünk el. Van az épületen bordó szín is? Én arra tippeltem, a leírásod, a parkoló stb. miatt. Az utcaneveket nem írom le, de azt tudom, hogy a négylábúakat valahol szembe gyógyítják, ugye?


    Hazafelé már nagyon éhes voltam, mondtam is, hogy inkább éhen halok, de ma biztosan nem fogok főzni. Akkor úgy döntöttünk, hogy a madarasban lévő kínaiaktól vesszük meg a vacsorát. Úgy is lett. Megvacsoráztunk, nagyon finom volt. Mivel látom hogy reggel óta senki nem főzött kávét, így ha inni akarok, kénytelen vagyok én főzni. Kértek????


    Ha hülye vagyok, akkor ma még füvet is fogok nyírni... nem mintha nem érne rá holnap, de az a zabszem....sokszor úgy érzem, hogy le kell kötni magam egy székhez, vagy a radiátorhoz, hogy üljek már le végre. Viszont ha egy jó könyv a kezembe kerül, akkor nincs kaja, nincs semmi - na jó, Bori akkor is megkapja a magáét , a növényeket is meglocsolom, hiszen ők /azok/ nem tudják magukat ellátni.


    Klári a paradicsomsalátánál vétek kihagyni a bazsalikomot.... és ha finomat akarsz, akkor van az az olasz fűszerkeverék /malom/ amivel összekevered. Nyamnyamnyam... olyankor még a hús sem hiányzik, a leve pedig egyenesen mennyei.


    Vera köszi a képet, írtam a mosogatóról is tegnap, amit elvitt a huzat . Nem tudom az üzletet hogy hol láttad, meg a méretet sem. Nem szeretném kicserélni a pultot, ha esetleg kisebb lenne a rozsdamentes mosogató.


    Ma voltam az Éva-szalonban, festés is volt, vágás is, meg minden. Diólevelet is főztem, azzal öblítettem le a végén a hajamat. Milyen jó, hogy a mosókonyhában van egy kétlyukú mosogató, amiben a finom mosást végzem. Abba öblítek festékes hajat, meg dióleveleset is, mert ezt a lentit biztosan befogná. Na az lenne csak szép!


    Klári szombatra már hideget mondanak, de még így is túlteljesítette magát az időjárás, mert általában aug.20-án /anno/még jó idő volt, de 21-én már jött a ború, a hűvös, a köd és eső. Na persze, azóta minden eltolódott a mediterráció irányába.


    Léptem, főzöm a kávét , a többit meg majd meglátom az utolsó kortynál, hogy hogy döntöttem fűnyírás ügyben.


     Klári kértem az elrepült hsz-ban, hogy képeket feltétlen kérünk, vagy itt, vagy priviben!!!!! Mérleg mit mutat?


    Sziasztok.

    előzmény:
    Tete (30559)
    2017-08-30  16:39
  18. 2017. augusztus 30. 16:3930559.

    Bevallom őszintén én a hétre szabit adtam magamnak. Kimostam és elpakoltam mindent, nyoma sincs az utazásnak. Mivel még itt a nagyobb unoka, azt mondtam a hét a lógásé. Vele foglalkozom, tanulunk is néha. Aztán majd, ha egyedül leszek nekifogok az újabb selejtezésnek, nyári-téli ruhacserének. Akkor majd kifordítom sarkaiból a lakást. A főzés is olyan amilyen. Semmi kunsztos-babrás. A párom péntekre, jó esetben holnap estére várható, még agyalok mi legyen. Nagyon hajlok egy jó palócleves felé. A hétvégén jó lenne kinti sütést rendezni, vagy faszénen vagy tárcsán. Tegnap a tesómtól kaptam egy szelet egybe fasírozottat, az annyira finom volt. Az enyémek nem eszik meg csak gombócba sütve. Pedig én nagyon szeretem (szeretném) ezt is. Talán írtam, hogy teszek bele egy kis kecsapot, attól jó szaftos marad. Szoktatok nyúzott paradicsomsalátát csinálni? Lehúzom a bőrét,  nagyjából összekockázom, csak sózom meg kicsit cukrozom és nyami. Akkora tálakkal betermeltem a héten minden nap. Ereszt egy kis levet, azt a végén megiszom.Most vegyesen készült hagyományos meg sárga paradicsomból. Néha teszek rá egy pár csepp olíva olajat, de tényleg csak pár cseppet. Én üresen, minden nélkül is megeszem.


    Vera, haladtok?


    Kislányok nem kell szaladni, rohanni, kapkodni, csak kényelmesen mindent. Az én párom sem egy ugrándozós fajta, néha bosszant is, amikor én pörögnék, de aztán lelassítom magam. Minek? Hova? Tudjátok a szokásos szlogen, egy a fizetés, akár lassú, akár gyors az ember.

  19. 2017. augusztus 30. 14:4030558.

    Sziasztok mindenki!


    Klári lopóautós sztorink nekünk is van, Elpusztulok a fáradságtól, a melegtől,  ha pihentem visszajövök.

    előzmény:
    Tete (30549)
    2017-08-29  18:34
  20. 2017. augusztus 30. 12:0730557.

    Szia Zsóka!


    Nekem miért nem mondod???


    Most jöttünk haza, /bicikli, botozás/ de már megyünk is tovább.


    Meg kellett állnom, mert egy éééédes fekete cica rohant oda hozzám, rátapadt a lábamra... hát persze hogy síímogattam, simogattam, megsimogattam. Legszívesebben hazahoztam volna.


    Zsóka meggyógyultatok? Tegnap az elszállt szolimban írtam, hogy sörrel legfeljebb a leveleket szokták lemosni hogy szép fényesek legyenek, de nem a kutya szőrét. Milyen kozmetikus az ilyen?


    Verának írtam, hogy vigyázzon a mosogató bekötésével, nekem csak 8-9-10 ezer forintomba került, hogy két Mekkelekezermesterhelyben jött ki balkezeskedni! Átöltözöm és már itt sem vagyok. Vigyázzatok magatokra, ma megint hőség van.

    előzmény:
    manocska42 (30556)
    2017-08-30  10:18
  21. 2017. augusztus 30. 10:1830556.

    Szia Klári! Örülök, hogy szerencsésen hazaértetek, most már a kezdeti "nehézségeket" felejtsed el, ilyenkor én azt szoktam mondani, hogy "mindenhol jó, de legjobb otthon" még ha "panel" is.


    Legyen szép napod, ne dolgozd agyon magadat, holnap is lesz nap!

    előzmény:
    Tete (30555)
    2017-08-30  07:29
  22. 2017. augusztus 30. 07:2930555.

    Most ébredtem. Az előző, fél négykor még korai lett volna. Sziasztok, jó reggelt. Mennyivel finomabb amikor más főzi? Elvettem, kortyolgatom.

    előzmény:
    mandula2 (30554)
    2017-08-30  07:07
  23. 2017. augusztus 30. 07:0730554.

    Jó reggelt HÉTALVÓÓÓK!!!


    Klárikám hol van a kávécska???


    Na jó, hoztam, vegyétek, vigyétek, kortyoljátok:


    Szép napot!

  24. 2017. augusztus 29. 19:5830553.

    Válaszoltam.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30551)
    2017-08-29  19:31
  25. 2017. augusztus 29. 19:4730552.

    Neeeem, ez nem lehet!!!! Most ütne meg a guta, ha hagynám! Hova lett a hsz-m???????


    Az utolsó mondatot írtam le, erre összekeveredett azzal, amit Szelídoroszlánnak is írtam.


    Megfájdult a fejem, ma már biztosan nem írom le újra!!!!!!!!

    előzmény:
    Tete (30549)
    2017-08-29  18:34

Címlap

top