Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. augusztus 1. 13:2430376.

    Joe, ment a töltöttpaprita. Szerintem nagyon jól sikerült. A népség már belakmározott belőle.


    Vera, még a végén rászoktok a bogyókra a Mama miatt. Nagyon nem jó ez így. Sajnálom a családotokat. Nem egyszerű amin most átmentek.


    Mandula akár 26 akár 30 fokos a seprű bele kell kapaszkodni, ha dolgozni akar vele az ember, de tény, hogyy haladós. Nekünk a lemezes meg a drótos állandóan eltört, ami állítható szélességű volt, annak az a kallantyúja tört le. Ez a mostani nem volt ócccccsóóóóóó , főleg, hogy kettőt is kellett venni.


    Szerintem ma melegebb van, mint tegnap volt. A harmadik szomszédban szól a riasztó, már vagy 20 perce. Juhééééééééééééé, így szép az élet, ha zajlik. Lehet nyaralnak, de forgalmas utcán nem hiszem, hogy fényes nappal, bement volna illetéktelen. A közvetlen szomszédokat szokták megkérni, hogy figyeljenek a házra, vigyék be a postát, a kukát. Persze a párom már elment körülnézni. Még azt mondják a nők kiváncsiak. Engem pl egyáltalán nem érdekel.


    Vízben, hűvösben ki lehet bírni, de kinn még árnyékban is borzasztó a hőség. Vigyázzatok magatokra. már családtagnak számít.


    Zsóka bírod még? Lányok fijjjú kimicsinál?


     

  2. 2017. augusztus 1. 13:0830375.

    A mi szerszámunk, meg ilyen. Persze, ha sikerült feltenni.

  3. 2017. augusztus 1. 08:2130374.

    Sziasztok! jó reggelt!


    Szegény sáskaúrfi, őt sajnálom. Nálunk is szokott néha lenni, a kertben én békén hagyom. Nekem ez már túl nagy bogárnak, és nem bánt. A marhahúst is azért nem szeretem, mert egyszer közelről, (1m.) belenéztem egy tehén szemébe. A birkáról meg azt mondta valaki, hogy mikor levágják akkor sír, szóval jajjjjj.


    Nagyon rossz éjszakám volt, körben nyitva volt minden, nálam ment a ventillátor, hogy ne halljam a mamát, mert éjjel beszél, lehet, hogy ébren van, lehet, hogy álmában, és horkol. Nem akarom hallani. Ennek ellenére állandóan fent voltam. Nem tudom álmodtam-e, vagy tényleg megtörtént, úgy éreztem, hogy a karomra esett valami, és mivel besüt az utcai lámpa láttam valami hosszúkás, kb. 1 cm-s valamit a karomon. Felugrottam, és már söpörtem is le, naná, hogy az ágyam felett, aztán villany, kerestem, nem találtam.Ezután még nyugtalanabbul aludtam, a fejemre húztam a takarót, persze melegem volt. Be kellett volna vennem egy dilibogyót este.


    Újra elfelejtettem amit napok óta írni akarok, és mindig elfelejtem. Ha eszembe jut, majd felírom valahová.


    Még egyenlőre fogalmam sincs mit főzzek, nem kívánok semmit, és ilyenkor nagyon nehéz kitalálni.


    Vigyázzatok a meleggel, ne menjetek napra, Éva, szüntesd be a kertészkedést amíg ilyen meleg van, habár a te döntésed, a te életed, úgy rongálod, ahogy akarod, mondaná a lányom.


    A Pistike nevű virágomat megütötte a guta, szegény egy hervadt, töpörödött valami lett, mintha leégette volna a levele, de nincs is napon, vagy tetűk tették tönkre, egyenlőre még nem dobom ki, várom a csodát.


    Sziasztok! Szép napot!


     

    előzmény:
    mandula2 (30370)
    2017-07-31  22:52
  4. 2017. augusztus 1. 06:4030373.

    Kávéééééééééééé! Jó reggelt, sziasztok.

  5. 2017. augusztus 1. 00:3730372.
  6. 2017. augusztus 1. 00:2930371.

    Még mindíg van a tavalyi fokhagmából, és csodák-csodája szép egészségesek. Nem szokott ilyen sokáig egészséges maradni. A pincében vannak kiterítve egy rácson,  hogy szellőzni tudjanak. Néhány évben be voltak fonva, mégsem voltak olyan szépek mint most, pedig akkor is tudtak szellőzni. Tavaly ősszel nem ültettem, tehát az idén nincs. Az egyik kertész barátaim sokat ültettek, azt mondták fognak adni belőle. Kora tavasszal láttam őket, akkor nagyon szépek voltak. Kb. ilyenkor kell őket kiszedni, és jóóóóóól megszárítani.


    Az üvegházat nekik ajándékoztam, ma vitték el.


                          Disturbed - The Sound Of Silence [Official Music Video] - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (30370)
    2017-07-31  22:52
  7. 2017. július 31. 22:5230370.

    Ez egy jó zenebona!


    Van még abból a rengeteg fokhagymádból? Idén milyen volt a termés? Két gerezdet én is elültettem, de sehol semmi. Olyan hófehér, gyanítom hogy minden csírát kiöltek belőle, viszont borzasztó a szaga és az íze. Dohos és keserű. Olyan, mint Hófehérke almája - illetve a gonosz boszorkányé!! - kívülről gyönyörű, belülről meg . Kínomban vettem egy tubus fokhagymakrémet, most azt használom.


    Ma újra porszívóztam, de óvatos duhaj lévén, megnéztem, hogy mi van a csőben? Nanáááá hogy a kishaver már ott kaparászott! Mondtam hogy jó ötlet a nejlonozás, a frász tört volna ki, ha megint rám ugrik.


    A másik kép pedig a muskátlimról készült /van egy pár ilyen tő, idén vettem először ebből a fajtából/


    érdekes formájú a virága, az pedig furcsa, hogy amikor elnyílik, akkor az elnyílt virágok közül növeszt egy újabb szárat és azon hozza a legújabb virágait. Lehet hogy a képen nem jól látszik, de mindenképpen érdekes.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30368)
    2017-07-31  21:47
  8. 2017. július 31. 22:2030369.

    Köszi, minden stimmelt. Megnéztem, de aztán újra rájöttem, hogy nem való nekem hogy nézzem ezeket a "művészeket". Azért mert valaki színpadon áll, miért kell átmenni szenvedő bohócba? Amikor még tini voltam, akkor sem ájultam el attól, mert valaki a világot jelentő deszkán állt. Ez az M.Bolton figura... a kis loknijaival, a kopaszodó homlokával, a mű rekedtségével. Na igen, a lovak és a táj!


    A Scorpions zenéjét, ill. ezt a nótáját ismertem, kedveltem, de esküszöm nem nézek oda, ha még egyszer meghallgatom.


    Kedves Főzenebonaigazgatópaprikatermelő egyetlen Konyhafiúnk köszönjük hogy ennyit fáradsz értünk, hogy a reggeli kávé mellé még zenével és bonával is ellátsz minket. A paprikáid változatlanul gyönyörűek. Ma vettem észre, hogy a nagy ládában /ami a zöldséges "kertem" lett/valami nagyon egyenletesen kel, de fogalmam sincs, hogy minek a magját ültettem szépen zsinórba. Talán pár nap múlva már felismerhető lesz, de az sem kizárt, hogy esetleg eszembe jut. Ma is találtam két paradicsom palántát, azok is mentek a ládába. Már béreltem standot az egyik piacon!


    Klári bevallom férfiasan, hogy én is megszámoltam a gereblye fogait! Az üzletben az eladó mondta, hogy ennek a márkának nincs szélesebb változata, mint amelyiket mi vettük. Ma is használtam, szuper!


    Nagyon meleg volt ma, erre mit találtam ki? Gulyásleves, utána palacsinta. Hőség volt kint, katlan volt bent, a leves jó forró és csípős volt, így amikor ettük, ugyancsak folyt rólunk, ami folyni szokott. A palacsintáim cafatosak lettek. Ilyen még nem volt. Tapadt, ragadt, szakadt!!! Férj ugyan mondta, hogy nem baj, finom az úgy is, de bosszantó hogy talán a liszt, vagy a tej miatt lett olyan amilyen és csak annyi.


    Este jól meglocsoltam, de aztán iszkoltam befelé, nehogy megtaláljon egy béka, sáska, sikló vagy szőrös lepke. brrrrrrrrrrr


    Vera sokat gondolok a szitudra, jó lenne már valamilyen megoldást találni, ami mindenkinek jó lenne.


    Zsóka ott van még?


    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30366)
    2017-07-31  21:15
  9. 2017. július 31. 21:4730368.

    A paprikát szoktam sütni/főzni sokféleképpen. Egyik kedvencem tojás helyett krumplival.


    Kis kolozsvári/húsos szalonna, hagyma, amikor bele teszem a paprikát, ugyanakkor gyalulok bele krumplit is, nagyon vékonyra az uborka szeletelővel. (apróra reszelve még gyorsabban megsül). Teszek bele fokhagymát is.


    A lecsót is szoktuk variálni, nagyon néha abba is teszek kevés kruplit, de legjobban szeretem hagyományosan, tarhonyával.


    Töltve mi is paradicsom szószban főzzük meg, van amikor megcukrozom a szószt, van amikor nem. Változatosság az élet fűszere.


                           Selena - I could fall in love - YouTube

    előzmény:
    Tete (30367)
    2017-07-31  21:29
  10. 2017. július 31. 21:2930367.

    Mivel olyan sokat küldtél lecsó is lesz. Én töltöttnek csak 2-3 darabot teszek  paprikába a többi gombóc. Sokan vízben főzik ki a tölteléket és paradicsomszószt készítenek külön, abba rakják a főzés után. Amikor először hallottam csak csodálkoztam, hogy a főzővíz meg pocsékba megy?Nem egyszerűbb a paradicsomba tenni rögtön? Néha dobok bele zellerzöldet vagy bazsalikomot.  Holnap megy a kóstoló.


    Mi lecsónak szeretjük a színes paprikát, mert a piros édesebb, és valahogy zamatosabb jobban kijön az íze. A paradicsomot meg szoktam nyúzni, akkor nem pöndörödik össze a bőre az ételben. De ez az én mániám, mint a fél centisre vágott zöldbab.


    Tojásos sült paprikát szoktatok csinálni? Egy kis füstölt szalonna, rá hagyma, zöldpaprika és a végén tojás. Semmi fűszerpaprika, semmi paradicsom. Sima olajjal is jó, nem fontos füstölt szalonna. Mi találtunk egy "füstös bácsit" a saját készítésű hentesáruját  árulja, Ő annyira finom füstölt szalonnát csinál. A párom már mindent azzal főzne. Még szerencse, hogy nem tervezünk mostanában madártejet készíteni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30365)
    2017-07-31  20:31
  11. 2017. július 31. 21:1530366.

    Van amikor szerzői jog miatt nem lehet bárhol/bárkinek megnézni egy bizonyos valamit.


    De ezt talán igen, mert ez az a szám....Scorpions - Still Loving You - Peters Popshow (30.11.1985) - YouTube


                         i miss you like the deserts miss the rain - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (30361)
    2017-07-31  12:07
  12. 2017. július 31. 20:3130365.

    Jó estét, jó estét azoknak akiknek az van.Mi most ebédeltünk.


    A Pap-Ritákat már el is küldtem, fénypostával mentek 1 tucat....Az én véleményem szerint kicsit ízletesebb ha többféle paprikából van, de az "igazi" akkor lenne, he lenne köztük érett szegedi is, amire még várni kell.


    Joe, aki szivesen osztogatja mindenkinek amikor van saját/fincsi.


    A második képen látható, ami cigány-paprika, lehet hogy csípős/édes, vagy naggggggyon erős......ki tudja, mivel elfajult.


                    Michael Bolton - Said I Loved You...But I Lied - YouTube

    előzmény:
    Tete (30364)
    2017-07-31  19:56
  13. 2017. július 31. 19:5630364.

    Joe kérnék szépen pár paprikát, töltött papritának. Küldök belőle vissza kóstolónak. Léccilécciléccíííííííí! 2-3 elég!


    A mai nap délután a picike ül a Papa mellett és megszólal: Papa neked is tetszett a családozós nap. Melyik kicsim? Hát a mai, mert ma is családoztunk. Ugye mi főztünk és együtt ettünk, meg gyakorlatilag egész nap itt vannak nálunk, mert itt hűvös van. Akkor ez családozás.


    Holnap megint közös ebéd lesz, a menyemnek ne kelljen főzni. Azt hiszem jövő héten már megy dolgozni, meg a picike is  bölcsibe. A naggyal meg majd tanulni kell. Kiderül mit sikerült kivakációzni az okos kis fejéből.


    Csütörtökön vagy a kicsik alszanak itt, vagy én náluk, mert a szüleik mennek bulizni. Attól függ, itthon lesz még vagy sem.


    Legyen kellemes, enyhe éjszakátok, szép álmaitok, vidám ébredésetek. Senkinek ne fájjon semmije.

  14. 2017. július 31. 16:1730363.

    Vera nem semmi történet, amin Ti átmentek, lassan egy hónapja. Nem csoda, ha kómás vagy.


    Mandula előre persze, hogy nem köszöntünk, babonából sem. Csak jeleztem készüljetek, buli lesz.


    megfőzte az ebédet, mert engem meglepett 2 kg zöldbabbal, és azt szeretem mindjárt elrendezni. Mindenkinek ízlett az ebéd. Én evés után beájultam a melegtől a medencébe. Alig vártam. A kedvesem főzte az ebédet, forrt a víz a zöldbabnak, amikor kiszedtem gőzölgött a tálcán, ment az edénybe a másik adag, szóval "kellemes" hőmérséklet volt a konyhában. De így már elég lesz télire, nem kell több. Tudom már azt mondjátok magatokban, hogy dilinyós vagyok, de ma is készült gazpachó. Minden nap másképpen csinálom, ma került bele fokhagyma meg bazsalikom. Nem tudok betelni vele. Ez olyan mint a párom karfiol levese. Most is van a hűtőben. Neki a karfiol nekem a másik.


    Vagy két órát evezgettem a medencében, feküdtem a gumimatracon, néztem a kék eget, persze napernyő alatt, anélkül még vízben sem birnám. Most a keleti tájolású teraszon árnyékban 35 fok van.


    A gyerekek hancúroznak, vendég kissrác is van, a mieinken meg a szomszédságén (nővérem unokáin) kívül.


    Holnap unokaszitterkedés nekem, a párom viszi a kocsit szerelőhöz. Tolató radar nincs benne gyárilag, meg riasztó. Azokat akar beszereltetni. A főzést nem tudom, de a mai "konyhaszauna" után nincs kedvem ismételni. Majd este kitaláljuk. A kis drágámmal hárman vagyunk "párban". Már a kedvesem csak vigyorog a barátomon. Ő meg a menyem bírják ezt az időt.


    Igyatok sok hideg folyadékot, pihenjetek    a hűvösben. Akinek dolga van korán reggel csinálja, míg nincs meleg. Mandula, hallod? Nekem ilyenkor a kedvenc munkáim a pacsálósak. Délelőtt lemostam az összes kerti bútort, mezitlábasan, bő vízzel. Ott tapicskoltam nagy élvezettel a fűben.


    Joe Te is óvatosan a kapálással. Látod nem kellett volna gyomot is ültetni.


    Jegeskávé valakinek? Csinálok szívesen.

  15. 2017. július 31. 13:2530362.

    A tegnapi nap valahogy kimaradt az életemből, állandóan kómában voltam, félálomban, vagy egészben. Bárhol elaludtam, ahol egy pillanatra leültem. Kevés emléktöredékem van, pl. ebéd után a mama rosszul lett,  ( nem én mérgeztem meg. )


    Kiültettük a karfás székre, ami egy mozdulattal rötyivé alakítható, ha benne a vödör. Meg akartam mosdatni, de csak a karjáig jutottam, mert ájuldozott. Aztán figyeltük, megszereztük az ügyelet, a mentő számait, hála az égnek egyikre se volt szükség, de még éjszaka is rossz érzésem volt.


    Felébredtem, mert a kutyák rohangáltak a lakásban. Az állandó alvótársam a Hanika, szaladt ki velem, mikor kimentem, és látszott rajta, hogy fél. Vissza sem akart jönni velem. Akkor én is kicsit beparáztam, mama felől is érdekes hangok jöttek, de nem akartam villanyt kapcsolni, így semmit se láttam, csak hallgattam a szuszogását. Álmában beszél, mint a fia, néha ő is rám hozza a frászt.


    Aztán részletekben elaludtam 9 óráig. A derekam kikészült a sok fekvéstől, úgy látszik már ki voltam borulva, azért aludtam annyit.


    Ma mikor felébredtem apa már kivette az ágyból, tejeskávét adott neki, persze s kenyeret nem ette meg, aztán csodálkoztak közösen, hogy mama megint szédül és rosszul van. Megetettem vajas kenyérrel, tejjel, jobban lett.


    A postás az állandó beszédtéma nála, apa elment a postára ötvenedszer is, de lekéste a postást. Holnap reggel készült újra bemenni, és csoda történt, megjelent a postás magától. Most nagy az öröm és boldogság, mama részéről, mi is örülünk,  mert elintéződött végre a dolog. Mellesleg mama éppen a rötyin üldögélt kisdolog miatt, nem nagyon akarta, hogy rátegyem a kispokrócot, mert nem értette, hogy jön a postás.Már az összes szomszéd hallotta, hogy jön a postás, csak ő nem. Végre sikerült betakarni, bejöhetett a postás, azt az örömet, amit okozott, el se tudta előre képzelni.


    Na, most meg végrendelkezik a mama, jajj, szörnyű. Egyszer ez a negatívum, aztán egy másik, harmadik, de minden órára jut valami. Pedig megírta a horoszkópom, hogy a negatív emberek társaságát hanyagolnom kell.


    El is felejtettem amit írni akartam, úgy megkeverte az agyam ez a téma.


    Nagyon melegem van. és ideges vagyokkkkkkk!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (30352)
    2017-07-30  18:15
  16. 2017. július 31. 12:0730361.

    Ezt a videót sajnos nem lehet megnézni. :-(


    A paprikáid gyönyörűek, fehérek és özönlenek biztosan jó a földed is, meg a palánták is jó fajtájúak.


    A poharakat majd vasárnap ragadjuk meg, mert nem iszunk előre a medve /FőzenebonaigazgatóÚr/ bőrére, de AKKOR IGEN!

    előzmény:
    Sheriff-2 (30359)
    2017-07-30  23:23
  17. 2017. július 31. 06:0330360.

    Ez meg itten a jó kis frissen főtt kávé. Tessék-tessék, jó szívvel kínálom. Sziasztok, jó reggelt. Üres mindegyik, de a belevalókat is megtaláljátok. Kinek-kinek szája íze szerint.


    Joe, soklépcsőset ne vegyetek, gondoljatok majd az öreg korra, ami majd valamikor sokára lesz.Köszönjük a zenét is, bonát is, beosztjuk.


    Kimicsinál?

  18. 2017. július 30. 23:2330359.

    Van amikor viccelődik az NLC....Scorpions - Still Loving You ( lyrics ) - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (30357)
    2017-07-30  23:12
  19. 2017. július 30. 23:1730358.

    Persze ugye 3 a Magyar-igazság.....


                  Roxette - The Look - YouTube


                         Heart - Alone - YouTube


    Kellemes jövő hetet/Auguszt.......Richard Clayderman - Hungarian sonata - YouTube

  20. 2017. július 30. 23:1230357.

    Hova lett a többi szöveg?????????

    előzmény:
    mandula2 (30356)
    2017-07-30  23:10
  21. 2017. július 30. 23:1030356.

    Jájjjjjjjj a nyakam, még mindig bizsereg és egyfolytában kaparászást érzek rajta!!!


    Jó estét.


    Este jót aludtam - vacsora után - Férj nyitva hagyta a konyhaajtót a terasz felé. Gondoltam becsukom, leengedem a rolót, amikor valami a nyakamhoz vágódott, aztán szépen kezdett mászni rajtam. Gyorsan odakaptam, koppant egy nagyot, én meg sikítva szaladtam ki, mert egy hatalmasra nőtt nagy zöld sáska volt az. Lehetett olyan kb. 8 cm hosszú. Előkaptam a porszívót, a nyakamra tekertem egy törölközőt és nagy levegőt véve bemerészkedtem a konyhába. A dög ott terpeszkedett a függönyön.  Jó találmány ez a porszívó. Délután láttam egy pókot is az egyik sarokban, azt is utána küldtem. Egyék meg egymást, ha egyáltalán túlélték az "utazást". Ilyenkor egy zacskót húzok a cső végére és legumizom, nehogy kijöjjenek a dögök, mert volt már olyan, hogy beszippantás után szépen masíroztak ki a cső végén!


    Ma három órakor reggeliztünk, már ájuldoztam az éhségtől. Nem gondoltam hogy beiktatunk egy temető látogatást. Egy ismerősünk sírját akartuk megkeresni, aztán csak gurultunk ide-oda, sok híresség és "nagy"családok sírjait, kriptáit csodáltuk meg. Soha nem szoktam temetőből elhozni egy fűszálat sem, de ma lecsíptem egy pár centis növényt az egyik kedvenc írónőm sírjáról, elültettem itthon. /nem hiszem hogy ő küldte volna a sáskát/Zsóka igen,

    előzmény:
    Tete (30353)
    2017-07-30  21:20
  22. 2017. július 30. 23:0330355.

    Nahát, a zene-bona csak úgy lemaradja magát.....


               Alannah Myles - Black Velvet - YouTube

  23. 2017. július 30. 22:5130354.

    Először 2 hálószobásat kezdtem nézegetni, de mégis inkább 3 legyen, valami 150-200 nm. körűlit. Itt maradunk ahol most élünk, tehát nem költözünk Alaszkába sem, meg Floridába sem....Árban valahol negyed millió $$$$$$ értékben.


          2 ami tetszik, de még csak nézegetek, mert úgy gondoltuk maradunk még 1 évet, és utána következő Tavaszon adjuk el a jelenlegit.


                385 Lindsay Ln, Brookfield, WI 53045 | MLS #1535208 | Zillow


                      610 Mac Henry Cir # C, Brookfield, WI 53045 | MLS #1516790 | Zillow


    Vannak ott képek, a nyilakkal lehet őket nézegetni.


    Hááááááát szóval a fűvet/gazokat azért ültettem a PapRiták közé, hogy ne legyen nagyon unalmas....

    előzmény:
    Tete (30353)
    2017-07-30  21:20
  24. 2017. július 30. 21:2030353.

    Joe gyönyörűek a paprikáid. Bizony lenne is kedvem tölteni párat belőle, finom édes paradicsomba belefőzni. Nyammm! Terveztem, de elmaradt.


    De mit látok? Ott a harmadik sor végén jobbra, csak nem egy szál gyom nő? Vicc vóóóóóóóóóóóóóót, nehogy komolyan vedd.


    Majd teszel fel képeket, hogy milyen stílusú házakat nézegettek? Mi mindíg megbeszéljük, hogy kisebb autót veszünk, aztán soha nem sikerül. 


    Akit érint,  a hétfő kukanap, nálunk szelektíves is.


    Holnap családi ebéd, a papritás krumpliba fő egy pár karika füstölt kolbász, a férfinép kedvéért, virsli a gyerekek miatt, tojásrántotta  sül mellé miattam. Meg uborka saláta a fele tejfelesen.


    Ma valahogy elfogyott egy óriás görögdinnye, némi főtt kukorica, valamennyi fagyi. Megint itt volt az összes gyerek.Holnapra már beígértem sárgadinnyét, meg kopasz barackot. Joe mi a nektarint hívjuk így. 


    A medence vízszintje kb 10 centit apadt, a hancúrozás következtében. A focimeccs végére a fiam a fejét fogta, úgy kifocizták a füvet. Szóval zajlik az élet. Holnap elbúcsúzunk a júliustól, lányok augusztusban már hűvösebbek az éjszakák, meg a hajnalok. Most kezd jó levegő lenni, eddig a hintaágyon heverésztem. begorombult, mert éjjel megcsípett valami a combomon, iszonyatosan viszket, ha hozzáérek fáj. Ronda vörös, forró. Ilyenkor befúj egy flakon Chemotoxot, az ágy alá, a szekrények mögé, ahol úgy gondolja, hogy megbújhat pók Én meg rosszul vagyok a szagától, még egy darabig biztosan nem megyek be a hálószobába. MIndenhol szúnyogháló van, hol a bánatban jönnek be dögök? Meg mi csíp ekkorát? A gyerekeim jól szórakoztak, hogy ez nem csípés, hanem lóharapás. Könnyen vigadnak, nem nekik fájdogál meg viszket.


    Legyen kellemes éjszakátok, szép álmokkal, vidám ébredéssel.


    Zenei Főigazgató Úr, hát a muzik? 


    Valaki befogadhatna, mert még nagyon büdi van a szobában a Chemotoxtól.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30352)
    2017-07-30  18:15
  25. 2017. július 30. 18:1530352.

    Sziasztok Jjjjjááááányok,


    A Július tényleg nagyon gyorsan elrepűlt, itt rengeteg eső volt, itt-ott kisebb árvizek is, de volt benne jó is, kertet nem kellett locsolni. Ez a hétvége végre csodálatos időt hozott, jégeső nélkül. Verának igaza van, a gazt nem kell kapálni.


    Azt hiszem vágleg elhatároztam hogy elköltözünk kisebb helyre, már nézegetem mit lehet venni.....


    Aki hetvenkedik, annak a füleit jóóóóóól megkell rángatni, ameddig le nem ér a bokájáig.Aki pedig hatvenketteskedni fog, annak mééééééééég jobban....


    Most így néznek ki a fehérözön Pap-rita-Jancsik, rövidesen lehet őket tölteni.

Címlap

top