Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. Torolt_felhasznalo_621121
    Torolt_felhasznalo_621121
    2005. július 15. 06:301626.
    Sziasztok!

    3 évre Belgiumba megyünk a férjem munkája miatt. (Itthon lemondattak a családi pótlékról, viszont informálisan hallottam arról, hogy kint esetleg kérhető. . . Tudtok erről valamit?, hogy kinek is jár kint családi pótlék?, a mi esetünkben magyar állampolgárságú a család, kinti bejelentett lakcímünk lesz. . . . )
    (Próbáltam nézegetni a neten. . . , de csak flamandul találtam valamit. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 13. 19:561625.
    ja, kutya az már van kettö:))))) de zömével bent tarózkodnak, persze ha kint vannak, és arra téved egy macska, akkor van vadászat;)

    pont most egy 10 perce nézek ki az ablakon, hát egy fekete-fehér foltos kapar ám buzgón a kertben. Kopogtattam neki, felemelte a fejét, nézett érdekesen. Na, szaladok ki hangos sicc, sicc, sicc, felkiáltással, akkor elfutott, de csak a nagy fenyö alá. Én meg utána, még mindig sicc, sicc, sicc. . . . Elég muris lehettem, na:) De miért pont ott kapar, ahol a virághagyma van elásva???? Tudom pontosan hol van, mert lekaróztuk öket. Máshol nem kaparnak, csakis a hagymák felett. És természetesen egy rakás kakával is megáldott a foltos:(
    És a szomszéd tele van macskákkal, minden évben több van. De hogy miért pont hozzánk szeretnek jönni, fel nem foghatom:/
    előzmény:
    Kriske (1624)
     
  3. 2005. Április 13. 18:391624.
    :)
    Ne haragudj a cicakra, mert ha mindenféle "ajandékot" kapsz toluk , az azt jelenti , hogy szimpi vagy nekik ! :)
    De ha ok mégsem szimpik neked , amit megértek , akkor egy kutya beszerzése szerintem segitene. . . persze a kutyus is szaladgalna a viragok kozott. . . ugyhogy asszem ez sem az igazi megoldas.
    Inditani kéne egy ilyen topicot : "hatékony macska-uzö szerek a kertben" , talan ad valaki valami jo otletet !!!
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1623)
     
  4. 2005. Április 13. 14:411623.
    Lányok, asszonyok!!!!

    Tessék kérem íni, mert aztán megint a sülyesztöbe kerülünk.

    Lenne egy kérdésem is azokhoz, akiknek kertjük van. Most olvastam itt a szakértöi oldalon, hogy otthon lehet kapni valami ultrahangos macskariasztót. Nem hallottatok erröl? Lehet vajon itt is kapni ilyet? Vagy valami hatásos dolgot a macskák ellen?
    Már lassan ott tartok, hogy agyonütöm öket:( Na, ez csak vicc, de tényleg feltuningolják az agyamat, nagyon mérges vagyok. Most tettük rendbe a kertet, leraktuk a hagymákat, hát teljesen fel van minden kaparva, persze hogy a hagymák helyén túrnak, a kakáról már nem is beszélek, mikor kertészkedés közben belenyúl az ember. A másik, hogy idehoznak minden dögöt, a szép pázsitot locsolgathatom én, ma is televan madármaradvánnyal, meg tollal szerteszét:(((( Ja, és szokott egér is lenni, meg mindenféle csont, ételmaradvány, amit idehurcolnak hozzánk:(

    Nagyon szeretnék valami hatásos szert. Ha más nem lesz, végigjárom az összes üzletet, hátha van valahol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 7. 12:451622.
    Sziasztok!

    Na, megjöttem, a városban voltam. Ez egy röhej, hogy a hülye hobbiboltba már biztos készülök vagy két hónapj, erre mindig közbejött valami. Na, ma bemegyek: "verlof tot en met 7 april". Hát ekkora pechet!!! De már vissza nem megyek csak ezért holnap. Majd tán szombaton ha megyünk be valamiért, megnézem nyitva van-e.
    De legalább bevásároltam a mellette levö állatkereskedésben:) Kutyusoknak kellett rágókát venni, mert elfogyott. Most az asztal alatt élvezik;)))

    Tényleg Suski! Van már új kutyusotok? . . vagy egyenlöre letettetek róla?

    Ami a munkát illeti, totálisan egyetértek. Mármint avval a részével, hogy találni elég nehéz. De amit még nem értek, hogy pl. elküldi az ember a pályázatát, erre meg sem nyikkannak. . . otthon legalább annyit kapott az ember, hogy "köszi nem kellesz". Itt semmi. . . . Pedig meddig tartana egy sor bepötyögni e-mailen, a CV-ben ott a cím. Na, mindegy. . . Kitartás!!!
    Ja, nézd meg tanfolyam ügyben az www. NTI. be-t. Hátha találsz valamit, én most böngészgetem, hétvégén megbeszélem a családdal.

    Ami a kertészkedést illeti, valszeg azért vagyok én is ilyen lelkes, mert nem kell mellette egész nap dolgoznom. Megmondom öszintén lenne kedve a fenének még kertészkedni egy munkanap után. Esetleg hétvégén. Mi is hagymás virágokat vettünk, majd novemberben fel kell szedni a hagymákat, aztán jövö tavasszal megint lerakni. Bumm. Remélem elöbujnak. . . ;)

    Na, megyek takarítgatok, mert elment fél napom ezzel a mászkálással. De elöhívattam a fényképeket is, tavaly nyári termés:))) Jó idöben vagyok. . . :) Majd az ideit meg jövöre. . . ;)

    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534716 (1621)
     
  6. Torolt_felhasznalo_534716
    Torolt_felhasznalo_534716
    2005. Április 7. 10:431621.
    Sziasztok lanyok!!!!!

    Gratulalok a picurhoz Brunyi!!!!!Elegge eg a pofim, ilyen gyorsan eltellt 9 honap?!
    Hat tenyleg eleg regen nem jartam itt!!!!

    Latom Peko, te is ezerrel keresed a munkat!!!!!Akkor kitartast hozza!!!!!!
    En lassan egy eve keresek egy masik allast, de annyira nehez, hogy nem is gondoltam volna. . . . .
    Szeretnek en is valami tanfolyamot keresni szeptembertol. Hatha akkor tobb lehetoseg nyilik!
    Csak az a gondom, hogy nem tudom milyen tanfolyamot vegezzek!Mi erdekelne?!Stb stb
    En teljesen el vagyok keseredve, s neha ugy erzem nincs mar erom!
    Persze a munkahelyem meg ratesz egy lapattal, mert ami ott folyik az mar csucs!
    Ma is megyek dolgozni, s kiderul, hogy ma szabadnapos vagyok!Jo , hogy igy kozlik az emberrel!!!!!
    A tobbirol ne is beszeljunk!!!!
    Pedig ha nem talalok idokozben valami mast, akkor meg 11 honapig huznom kell ott az igat!Utanna mar meglesz a ket eves munkaviszonyom, ami azt jelenti, ha akar mi is tortenik en is jogosult leszek a munkanelkuli segelyhez!Bar nem szeretnek vele elni, ugy mint itt sok no!

    A kerteszkedest mi is elkezdtuk a mult hetvegen, rendberaktuk a kertet!En is gondolkodok , hogy viragosito, de elment tole a kedvem. Egy kicsit magam alatt vagyok most!Hogy mikor lesz mar vege a sok torturanak???Pedig talan a viragok egy kicsit felviditananak!oooo)))))))-vagy megsem?!o)))))
    Na, nem sirankozok mostmar, orulok , hogy legalabb egy toredeket most leirtam, egy kicsit meg is konnyebbultem!
    Regebben mindig olyan vidam voltam, maskepp vettem az akadalyokat, de itt(legalabbis a munkahelyemen) ugy leirjak az embet, hogy mire eszbekapok , mar hulyenek is neznek, s hamar megragadjak az alkalmat, hogy kihasznaljanak!
    Persze ez az en hibam is, korabban nem tudtam nemet mondani, viszont a mult heten elosszor sikerult, aminek ugy orultem!!!!

    Most megyek, ha mar igy szabadnapos lettem , bongeszgetek a vdab weboldalan, hatha ma talalok valamit!!!!

    Pusszancs lanyok!!!!!
    előzmény:
    brunyi (1610)
     
  7. 2005. Április 6. 20:011620.
    elképzelésem van, csak pontosan lefordítani nem tudom. . . bár tán nem is fontos;)

    az én keresztlányom is 28-án ünnepelt, de ö már az ötödiket. . . el sem hiszem. . . Marie is nemrég született. . . meg a keresztlányom is nemrég volt egy kis pocok, most meg már önálló kis lény, saját kívánságai, akarata (igen erös néha, anyukája szerint) van;)

    Jó lett a magasságméröd is nagyon:)))) Én most fejeztem be pár apró mintát, megpróbálom felvarázsolni a bememre. Kéne egy nagy képet csinálnom, el is van kezdve, de azóta is ott pihen. . . valahogy nincs affinitásom hozzá. . . . Pedig ajándékba szánom.
    előzmény:
    vuka (1619)
     
  8. 2005. Április 6. 19:501619.
    Kozben mar kileptem, vacsiido van. na es mit jelent tudod mar?Koszi Imre jol van, igen kerteszkedunk, mar a karalabe palantak kezdenek kibujni:)))A Marie nagy huncut es meg mindig gyonyoru nagy a szeme es all, mint a covek, meg lepeget:))Marc. 28-an volt 1 eves, dok. a bem-en:))Most megyek vissza a konyhaba, puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1618)
     
  9. 2005. Április 6. 19:431618.
    :)))))))) Hahó!!!!

    Hát elsöre én is azt mondtam rá, irgum-burgum:D

    Ugye, mondtam, lassan elökerül mindenki;) Tessék jönni, mesélni, mi van a kisunokáddal! Imre hogy van?

    Dolgozgattok ti is a kertben, most hogy jó idö van? (volt)
    előzmény:
    vuka (1616)
     
  10. 2005. Április 6. 19:311617.
    szia, latod csak meg kellett kerdezned, merre vagyunk:))))))
    előzmény:
    Kriske (1614)
     
  11. 2005. Április 6. 19:291616.
    szia, ugy hogy "irgum-burgum":)))))Na jo csak ugrattalak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1615)
     
  12. 2005. Április 6. 17:001615.
    úgy látszik, csak nálunk ilyen bonyolult, ugyanis Brunyinak sem volt kötelezö a francia nyelv ismerete, meg a lengyel lánynak sem. . . Na, mindegy. Tán keresek egy másik tanfolyamot. Nézegettem már párat, csak azok fizetösek. Szeretnék elöbb munkát. . .
    Egyébként van valami tapasztalatotok az NTI-vel? Olyasmi lehet, mint az ELO?

    lenne még egy kérdésem: hogy fordítjátok pontosan, hogy "inburgeringstraject" ?

    előzmény:
    Kriske (1614)
     
  13. 2005. Április 6. 16:511614.
    Szia Peko!

    En egy "verzorgende" tanfolyamot végeztem a Familiehulp-nél.
    Miért ilyen bonyolult egy "bediende" tanfolyam ?

    A villamokat én is szeretem , csak a kisfiam fél tole egy kicsit. . .
    Viszont én meg a széltol kergulok meg . . . ! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1613)
     
  14. 2005. Április 6. 16:411613.
    Szia Kriske!

    Egy sima "bediende cursus" lett volna:/

    Na, ma is lefárasztottam magam, most egy kávéval üldögélek itt. De készen akarok lenni a kerttel, mire jön a rossz idö (már ha jön, nagyon szeretném, ha elkerülne minket). De péntekre még vihart is mondanak. . . villámlással:/ Nem tudom, ki hogy van vele, de én hülyét kapok a villámlástól. Ráadásul apósom házába állítólag már kétszer becsapott, tönkretett minden elektronikát.
    Ennek ellenére apósom meg a férjem nagyon szeretik a vihart, kiállnak az ajtóba, úgy csodálják a villámokat:)
    előzmény:
    Kriske (1612)
     
  15. 2005. Április 6. 16:101612.
    Milyen tanfolyamrol van szo ? . . . ha szbad belekotyognom ?;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 5. 21:311611.
    hát nem tudom, lehet, hogy a kerület nem jó szó. . . vagy esetleg úgy, hogy közigazgatási kerület. . . szóval hogy több gemeente tartozik egy körzetbe. . . Mi pl. Genkhez tartozunk, ha jól tudom, ott is lett volna a tanfolyam. Viszont a csajszi egy gemeente-vel arréb lakik, de így már máshova tartozik. na, lehet, hogy kicsit bonyolult voltam, de néha én is belekeveredek itt;)
    előzmény:
    brunyi (1610)
     
  17. 2005. Április 5. 21:231610.
    probald meg a masik keruletet. (egy hatranya lehet, h nem kapsz km penzt)
    de hogy erted masik kerulet?
    en Kapellenben laktam, es a tanfolyam Antwerpenben volt. a tanfolyamomat az ATEL szervezte ( a VDAB segitsegevel).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1609)
     
  18. 2005. Április 5. 21:171609.
    tényleg röhej, mert pl. a lengyel barátnöm tesója ugyanarra a tanfolyamra jár, csak másik kerületben, és ök választhattak angol, meg francia között. itt viszont kerek-perec kijelentette a csaj, hogy nem járhat, aki nem tud. De nem értem, mondjuk miért ne lehetne a tanfolyam közben tanítani franciát azoknak, akik még nem tudnak. Elég intenzív végül is, minden nap lenne negyed kilenctöl fél ötig, fél éven keresztül. Nemááá, hogy ebbe nem fért volna bele pár francia nyelvlecke???

    Most nem tudom, járhatnék-e másik körzetbe (pl. ahova a lengyel csaj), vagy kötelezö oda, ahova a mi gemeente-nk tartozik? írtam levelet a VDAB-s csajnak, de még nem válaszolt:/
    előzmény:
    brunyi (1607)
     
  19. 2005. Április 5. 21:131608.
    igen úton van, remélhetöleg most hétvégén itthon lesz.

    Nekünk is most lesz elöször virágos kertünk, mert eddig csak díszbokrok voltak benne. . . meg egy kicsit a gyepet is feljavítottuk, mert kikopott egy-két helyen. Sövénnyírás mindig van, de az a fiúk feladata. Meg majd lassan kirámoljuk a padlást, múltkor körülnéztünk. . . hát én csak a fejemet dugtam fel, egyrészt mert annyi minden van ott, hogy el se fértem volna tán, meg elég félelmetesnek is tünk a kupi;) Szóval lesz mit tenni:)))
    előzmény:
    brunyi (1605)
     
  20. 2005. Április 5. 21:121607.
    ez rohej, en sem tudtam franciaul es nalam ez nem volt gond. igaz nem en voltam egyedul aki nem tudott. az en csoportomat felosztottak akik mar jol beszeltek, es akik nem. ez alapjan is vizsgaztunk (a nem tudoktol egyszerubb kerdeseket kaptunk.
    es nem tudtatok ervelni, h vannak olyan allasok, ahol a francia nem annyira fontos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1606)
     
  21. 2005. Április 5. 21:091606.
    képzeld brunyi, voltam azon a tanfolyamon (pontosabban a megbeszélésen), amit a múltkor emlíettem, erre közölték, hogy nem járhatok, mert nem tudok franciául. . . Persze ezt a VDAB-s csaj nem mondta, hogy szükséges:/ Rajtam kívül még ketten feláltak, hogy akkor ök is haza, mert ök sem:/
    előzmény:
    brunyi (1603)
     
  22. 2005. Április 5. 21:071605.
    irigylem azokat akiknek szep viragos kertjuk van. nekunk van kertunk, de meg nem vonz az igazi kertszekedes. igaz mar elhataroztam, h ha lanyok nagyobbak lesznek lesz majd egy zoldseges kertunk. addig amig ez megvalosul, csak nezem a "groen vingers" adasait, es gyujtom az otleteket. :))))
    ferjed uton van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1604)
     
  23. 2005. Április 5. 21:011604.
    igen. . . hétvégén ültettünk egy csomó virágot, most kicsit átrendezzük a kertet. . . én szeretek túrkálni, mert otthon nem volt kertem, egy kicsi balkonom csak, de ott vagy kiégtek a gyönyörü futópetuniáim, vagy a szél cibálta le öket:( tán két hétig voltak szépek az egész szezonban:(
    előzmény:
    brunyi (1603)
     
  24. 2005. Április 5. 20:591603.
    a napsutes tenyleg kicsalogatja az embert a kertbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1602)
     
  25. 2005. Április 5. 20:481602.
    beletrafáltál:)))) tényleg kertészkedem. . . . ma is, tegnap is. . . ha az idö engedi holnap is, mert a gazok még virítanak a kisúton:/

    előzmény:
    brunyi (1601)
     

Címlap

top