Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. 2004. augusztus 31. 21:591576.
    Szia Brunyi!

    értem , hogy miröl irsz, csak szünetek utan, hogy ugymond együtt kezdjen a gyerekekkel. De nalunk nagyon rugalmasak azon a napon ahogy betöltötte a 2 és fél évet mehetünk. Sôt mehetünk elöre beszoktatni. Amit egyre több oviban kezdenek ellenezni. Az persze könnyebb a gyereknek de nehezebb az ovonéninek mert igy az az egy hét"gyors" szenvedés 3 lassu lesz.

    A nevet "beirni" azt ne vedd szo szerint! Lehet csinaltatni egy olyan ugymond szalagot amibe benne van a gyerek neve és azt varod bele a ruhaba én a VERITAS-ba tudom, hogy csinaljak. Mi csak csaladnevet csinaltattunk igy amit megörökölt a kicsi lehet tovabb varogatni. De ne izgulj lesz ra böven szükség. A fiam januarban sielni volt a suliban tiz napig és mindenbe bele kellet irni az tiz alsogatya 10 zokni 10 polo 10 pulover stb. Volt mar 2 hetes nyari taborban is.

    Most remélem én irtam érthetöen. szoval egy kb 0. 5 centiméteres ruhaanyag csik amibe beleszövik a nevet amit kérsz. Bocs jobban nem megy!

    Jo éjt mindenkinek!ANI
    előzmény:
    brunyi (1575)
     
  2. 2004. augusztus 31. 19:011575.
    szia Ani!

    hat bizony regen "lattalak" :))

    hogy hogy a kicsi okt-ben mehet, nem kell varnotok az oszi szunidot, es csak aztan kezdhet?
    mert itt nalunk, nem lehet csak ugy csatlakozni, csak minden egyes szunet utan lehet a iskolakotelest felvenni. (remelem erthettoen irtam:))

    gratula az iskolakezdeshez, gyorsan megy az ido, tegnap meg csak a karodon fekudt, es ma . . . . .

    meg egy kerdes, nehany holmijara ra kell irnod a nevet? ezt hogy csinalod???
    jan-tol Roxanne bolcsi lesz, es nekem a neveit minden egyes dolgara fel kell irnom, de a ruhara hogyan?????
    Kriske, ezt toled is kerdezem, hat van vmi jo otletetek. :)))
    előzmény:
    ani. (1574)
     
  3. 2004. augusztus 30. 13:371574.
    Brunyi fogad tiszta szivemböl a jokivansagaimat a kisbabadhoz. Sok örömet és kevés hanyast kivanok ANI
    előzmény:
    brunyi (1567)
     
  4. 2004. augusztus 30. 13:261573.
    Szia Kriske! és sziasztok lanyok!!

    Valojaban mostanaban nagyon elcsendesedtünk, bar nem igazan fognam a szuper nyarra. Bar a mult hétvégén a férjem a forma 1-en volt , este volt idöm a gép elé ülni, de nem talaltatam maganban semmi erdemlegeses közölni valot. Most hétvégén végig foglalt vagyok , péntek este Garou koncertre megyünk. Hétvége Blankenbergben és vasarnap este 21orara a reptéren kell lennünk mert jönn amyukam 2 hétre. A wizzair-rel. Na de elsejétöl kezdödik a suli legalabb a nagyfiu kirepül a kicsi csak oktober 7töl mehet oviba akkor lesz 2 és fél éves.
    Kriske szinte egy idöben kerültünk ki Belgiumba (én 96 novemberében). A férjed milyen anyanyelvü?
    A lakohelyetekböl tippelve flamand, de nem akarok gyorsan dönteni mert mi is laktunk 4. 5 évet Antwerpenben. Az én férjem francia anyanyelvü. Gratulalok a kisbabadhoz, "ö" mennyi idös?

    Lanyok ha erre jartok irjatok egy sort kivel mi van! üdv ANI
    előzmény:
    Kriske (1572)
     
  5. 2004. augusztus 28. 18:011572.
    Udv mindenkinek!
    En uj vagyok ezen a forumon, Brussel-tol nem messze Relegem-Asse-ban lakom a férjemmel és a kisfiammal, uton van a kisteso is. '97 ota vagyok Belgiumban, szivesen csevegnék Veletek, belgiumi magyar lanyokkal! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_973318
    Torolt_felhasznalo_973318
    2004. augusztus 25. 07:471571.
    Szia!

    Én szeptember végén megyek szóbelizni és nincs egyetlen ismerősöm se. Sikerült a vizsgád? Nagyon szeretném ha fel tudnánk venni a kapcsolatot - függetlenül attól, hogy sikerült-e - hogy legyen valami elképzelésem, hogy mire számítsak. Végül is hogyan utaztál? Nekem Luxemburgba kell menni és Brüsszelig megyek fapadossal, onnan vonattal. Gond nélkül elszámolták neked az utazást? Szállást hol találtál?
    előzmény:
    judytak (1545)
     
  7. 2004. augusztus 24. 18:451570.
    koszi :))
    előzmény:
    vuka (1569)
     
  8. 2004. augusztus 24. 16:131569.
    szia Judit!Regen jartal erre(persze mi is)es nagyon orulok a jo hirednek, szivbol gratulalok nektek:))))
    előzmény:
    brunyi (1567)
     
  9. 2004. augusztus 23. 23:081568.
    EZ IS EGY DÔGUNALOM TOPIC!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 23. 21:451567.
    Sziasztok Lanyok!

    csak egy oromhirt szeretnek kozolni, 2005. marcius 9-re erkezik Roxanne kistestvere :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 13. 11:591566.
    Sziasztok!

    Nem vagyok ismeros a forumok kozott, de ugy lattam itt belgiumi erdekeltsegu emberek mozognak es mivel szeptemberben en is indulok, szeretnek tanacsot kerni toletek.

    Eddig ugy tunik, hogy fel evig maradok, Brusszelben, egy nemzetkozi szervezetnel. Nincs valami otletetek, hogy hogy tudnek minel kedvezobb aron vmi pici kis lakashoz/szobahoz jutni? Diakkent alakalmaznak es tenyleg nagyon keves penzbol tudok csak gazdalkodni.

    Elore is koszi, g.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. július 30. 11:121565.
    :))))) igen, valószínüleg nem fogjuk a szolgáltatásait igénybe venni;)

    Lányok! Most úgy néz ki, hogy egy darabig itthon leszek (kicsit szomorú vagyok miatta), mert ugye Görögországba nem mehetek a barátommal a kutyusok miatt. Na, nem mintha nem lehetne bevinni öket, de a hajón vannak furcsa rendszabályok. Szóval maradok.
    Egy kicsit írok is, mert már régen voltam.

    Szóval a papírok most már totálisan rendben vannak, bevittünk mindent a "gemente"-be, azonnal el is fogadták, most már csak be kell vonulnunk a nagy napon:) Meg kell mondjam, le voltam döbbenve, hogy itt milyen gyorsan mennek a dolgok. Ha összehasonlítom, hogy otthon kétszer kellett mindenhova mindenért visszamennem, heteket, vagy hónapokat várni. . . Na, de nem hasonlítom össze, majd kapok a fejemre;) Megvan, az a lényeg. Azt vettem észre, hogy nem is izgulok. Nagyon várom már a napot, de olyan nyugisan inkább. . . . Nem tudom, ti hogy voltatok vele.

    Az idö itt ragyogó, tegnap dolgoztunk is a kertben (a múlt heti munka folytatása), de hát még mindig maradt meló, mert ugye csak mi csinálgatjuk, ha itthon vagyunk. Végül is sokat apóstól tényleg nem várunk, azért lassan hatvan éves, de azért asszem befogom ha itthon lesz, szemételvitelre, meg könnyebb munkákra, mert így sosem leszünk készen. Egyébként nemsokára indul a lányokkal haza egy hét vakációra. A lányok nagyon várják, a Papa kevésbé;) Ugyanis viszi az unokáját is, három nyüzsgö kiscsajjal pedig nem könnyü;)

    Kutyusaim is egész jól vannak, Kokó rendesen kiheverte a gázolást, most ismét a krónikus, visszatérö fülgyulladásával szenved, de most kapott egy krémet, ami jónak tünik, nem kaparássza és ismét a régi a kedélye is. De az állatorvosi rendelöben mindig olyan ideges;) A többi kutya ül ott a rendelöben mint a szobor, csak az én kis bolond kutyusom nyüszköl meg szaladgál fel-le:)

    Utolsó hír: ma "üzletet" kötöttem a drágámmal:) Ha felhagy a dohányzással, akkor én is csak flamandul fogok beszélni:)))))) Persze ö határozta el, hogy le akar szokni, én csak ösztönzésként vetettem fel az ötletet. Persze nekem sem rossz, mert ha tényleg abbahagyja, kénytelen leszek csak flamandul dumálni;) Szóval mindegyönknek jó üzlet lenne.

    Na, most reggel csak ennyi gyorsan. Írjatok, legalább ilyen terjedelemben!!! Suskiról tudom, hogy nagyon dolgozik, elég nagy a hajtás most náluk.
    Pusszi mindenkinek, és várom a beszámolókat;), Peko
    előzmény:
    vuka (1564)
     
  13. 2004. július 28. 17:041564.
    bocs, de ez itt nem a reklam helye, es az eskuvo nem Magyarorszagon lesz, probalj ott hirdetni:))))
    előzmény:
    Bulho (1563)
     
  14. 2004. július 27. 22:241563.
    Esküvőre, partíkra stb élőzene megrendelhető.
    Duo felállásban, kítűnő hangulatot csinálunk. Nőfély, ceremóniamesternőt is tudunk bíztosítani. Hívjon, megyünk.
    T:+30/981 9417, 2922582
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 26. 22:511562.
    Szia peko!
    én is szeretnék gratulalni!
    oktober 2 az mar nagyon közel van :-)üdv ani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1561)
     
  16. 2004. július 25. 12:061561.
    Köszi a gratulációt lányok!!!! Közben változott az idöpont, mivel az étteremben már nem volt hely 25-ére, így aztán az új idöpont október 2:) Még jó, hogy a városházán rugalmasabbak mint az étteremben:))))
    Egyébként pedig a fordító is egy nap alatt elkészítette a papírokat. Csak ámultunk. . . De nagyon jól jött ki.

    Na, szóval reméljük ez az utolsó dátum most már. Most éppen kagylópucolásból jövök, ma lakoma lesz:)

    csók mindenkinek, Peko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. július 24. 17:391560.
    szia , en is gratulalok Nekd, de majd akkor kulon is:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1557)
     
  18. 2004. július 24. 17:381559.
    szia , az elozoekben olvstam, hogy kerdezted a kis Marie-t. Koszi, nagyon jol van szepen fejlodik es epen nyaral Franciaorszagban, jovo hetevegen jonnek vissza, mar alig varom, hogy ujra lassam:)))))remelem nalatok is minden rendben van, a pici lany is jol van
    előzmény:
    brunyi (1558)
     
  19. 2004. július 22. 21:361558.
    GRATULALOK!!!! :)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1557)
     
  20. 2004. július 22. 16:391557.
    Lányok!!!!!

    Megvan a dátum: szeptember 25:)))))))))

    Pusszancs mindenkinek, most gondolom megint eltünök egy idöre;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. július 20. 20:561556.
    Hello Suski, Lányok!

    Hosszú kihagyás után én is ma tértem haza, kb. egy órája, hogy itthon vagyunk.
    Meghoztam a papírokat, már csak itt kell beadni öket, remélem itt is ilyen simán megy majd mint otthon, csak tán kicsit gyorsabban.
    Persze otthon kétszer kellett visszamennem a minisztériumba, mert az egyik apostille-ról lefelejtették a minisztériumi pecsétet. Reggel kávézgatás közben vettem észre, na rögtön hívtam is öket, aztán gyorsan összekaptam magamat, és másodszor is bebumliztam Dunaújvárosból Pestre. Egy pecsét miatt! Elöször persze mérges voltam, de hát most ez van, bárkivel megtörténhet, különben is mikor ott voltam, elég hajtós napjuk volt. Csak ugye nekem ismét elment pénzem meg idöm a beutazgatásra. Még jó egyébként, hogy idöben észrevettem, mert ha itt látom csak, akkor biztos gutaütést kapok:(
    Na, szóval itt tartunk, a továbbiakról majd még beszámolok.
    Egyébként otthon nekem is nagyon melegem volt, pont a visszaútra kezdett el szemerkélni az esö.

    Most röviden ennyi, a héten még jövök, remélem lesz itt valaki, tényleg nagyon megcsappant a forgalma a fórumnak.

    Puszi mindenkinek, Peko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534716 (1554)
     
  22. 2004. július 20. 20:521555.
    Sziasztok Lanyok!
    mi megvagyunk!
    ha jo az ido mi is inkabb a kertben vagyunk, es igy a hazimunka estere maard.
    pici lany szepen fejlodik, mar egy honapja rojja a km-ket :))), nagyon szeret a konyhaban tevekenykedni, az asztalt megteriteni, a szekrenybol kiramolni :))) egy-ket szot mar tud mondani, es megerti, ha en magyarul beszelek hozza.
    mi most voltunk nyaralni a belga tengerparton, Nieuwpoortban (mert nem voltunk biztosak, hogy a kisasszony birna a hosszu utat, es a nagy meleget, majd jovore!? ez egyenlore egy nagy ?, mert ha minden jol megy marciusban jon a kisteso:)))
    en tervezem, hogy az osszel Mo-ra ugrom, de hogy mikor meg pontosan nem tudom (mar lassan 2eve nem voltam otthon).

    Suski, remelem minel elobb talalsz egy jobb munkahelyet!

    Vuka, hogy van a kis Marie?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534716
    Torolt_felhasznalo_534716
    2004. július 20. 17:351554.
    Sziasztok Lanyok!
    Hat igen, tenyleg regen nem adtam magamrol hirt, de a munka ellepett rendesen, hiszen itt a szezon!S ha meg neha napjan szabadnapot kapok, s engedi az ido, uton vagyunk parommal!Bizok benne, a szezon utan tobb idom lesz ujra a kellemes tarsasagotokban eltolteni par oracskat!Akar itt, akar msn!
    A munkaval nagyon "befaragtam" utalok ott dolgozni, s erosen keresgelek mas utan, de eleg nehez foleg most igy a szabadsagok miatt valamit is talalni!Na , de nem adom fel, nezegetem tovabbra is gozerovel a munkakat!
    A kezdetek kezdeten ugye nem mertem soha nemet mondani, barmit is kertek, stb, aztan jol ki is hasznalta a fonoknom . . . Persze valahol en is hibas vagyok, de nem gondoltam volna, hogy minden alkalmat megragad, s a vegtelensegig kihasznalnak!Na, de most mar tudom, hogy hogy mennek itt a dolgok, s a kovetkezo helyen bizti okosabb leszek!
    Nincs rendszeres munkabeosztas, hogy legalabb elore egy hettel tudom, mikor hogy dolgozok. Amikor megkertem, hogy egyhettel elore szeretnem tudni a munkabeosztast(ami valahol normalis dolog), hogy az itthoni tennivaloimat hozza tudjam igazitani, olyan ellenszenves lett velem par napig, mintha valami igazan nagy dolgot kertem volna tole!Na, de mindegy, amig be nem tellik a pohar addig maradok, bar mar nem sok energiam, s idegzetem van az ottani sok hulyeseget elviselni.
    Most mar megertem miert cserelodnek az emberek havonta!Olyan nepvandorlas van, ket kezemen nem tudnam mar megszamolni hany kollegaval dolgoztam az 5 honap alatt!
    A hetveget Brugge-ben toltottuk!Voltun Gent-be is a Gentse feesten!Szuper volt, bar jobb lett volna a hangulatom, ha nem hulla faradtan vonszolom magam a hetvegen, raadasul ebben a valltozatos idojarasban jol meg is faztam!Igy a kozerzetem eleg vacak volt, de a korulmenyeket leszamitva minden szupi volt!Remelem jovorenatha es faradsag mentesen vehetek reszt a Gentse feesten.
    De hihetetlen , hogy mennyire pang a Belga tengerpart!!!Mindenki csak panaszkodik, hogy nincs vendeg!Meg is ertem, hiszen nem a legolcsobb helyek koze tartozik, s az emberek inkabb melegebb orszagokat valasztanak(meg olcsobbat). Hiszen mar 300Eur-tol lehet egy hetet deli orszagokban eltolteni teljes ellatassal!
    Mi oktoberre tervezzuk a magyarorszagi utunkat.

    Peko!Hogy alakulnak a pappirok?Bocsi a jo multkor jol eltuntem a netrol, de valami kellemes virust kaptunk, hirtelen minden eltunt a geprol, Jan fogta is a fejet rendesen, majdnem az osszes feltoltott dokumentum oda lett!

    Pusszantok minenkit, tovabbi jo nyarat mindenkinek, nem tudom mikor jutok ismet gep ele!
    Suski
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 20. 09:451553.
    Szia Vuka!
    Mi ötödikén ékkeztünk Pestre az elsö hetünk kanikula volt az ottani meterologia szerint igaz , hogy meleg volt nagyon a levegö és ha kibujt a nap akkor nagyon égetett. De nem volt felhötlen az ég. A masodik hétre meg lehült a levegö néha szemerkélt az esö és néha ha kibujt a nap akkor ismét perzselt. Az itteniek szerint amig oda voltunk itt végig esett. Ma sem fényesebb az idö :-(. A batyamék jöttek hozzank 2 hétre de ök is inkabb lemondtak a varosnézést az idö miatt. Bar tegnap reggeltöl estig Brüsszelt jartak. Most mennek kell hiv a pici . üdv Ani
    előzmény:
    vuka (1552)
     
  25. 2004. július 19. 19:291552.
    szia Ani!Hat nemigen jar ide senki kozzulunk csak elvetve. peko intezi az eskuvoi papirokat, suskirol reg nem tudodk, meg brunyirol sem. Betty dolgozik, meg a parizsi topicon lattam. En meg szinte allandoan xszemezek, mindig akad esemeny a csaladban, amire varrok valamit, . Amiota jo az ido, inkabb a kertben vagyok en is, mint a gepnel, szia/EvaRemelem jol ereztetek magatokat, ott jobb volt az ido, mint itt gondolom.
    előzmény:
    ani. (1551)
     

Címlap

top