Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. 2004. július 19. 13:361551.
    sziasztok lanyok!
    17-én jöttem vissza Magyarororszagrol de ugy lattom itt mindenki eltünt. Vagy van még valaki? üdv Ani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. július 7. 16:551550.
    Sziasztok!

    En is Brusszelben elek, az EP-nel dolgozom meg par evig elorelathatolag.
    Judytak: ha szobelizni jossz akkor az utikoltseget visszafizetik Neked (legalabbis az en esetemben igy tortent). A legjobb a repulos megoldas, a busz nagyon hosszu es faraszto. A legolcsobb a repulojegy ha egy szombatot itt toltesz, szoval talan erdemes a szombat reggeli (6:20) geppel eljonni. Most ugy tudom az SN Brussels-nel van akcios jegy is. . Sok szerencset a vizsgahoz! Ne izgulj, tunj magabiztosnak, mosolyogj sokat, az mindig bejon ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. június 23. 13:481549.
    koszi, utananezek
    előzmény:
    ani. (1546)
     
  4. 2004. június 22. 21:581548.
    most lattam a Brusszelimagyarokon van több ajanlat
    előzmény:
    ani. (1547)
     
  5. 2004. június 22. 21:561547.
    Szia Kat2!
    kb egy honapja egy magyar lany körbeküldött e-mailt , hogy mindenféle munkat keres. De én töröltem :-(. esetleg valakinek megvan még. talaltam valamit megy priviben.
    előzmény:
    kat2 (1544)
     
  6. 2004. június 22. 21:491546.
    Szio!
    Megprobalok segiteni! Fapados közvetlenül Belgiumba csak egy van(lesz) amiröl te is tudsz. Ha repülögéppel szeretnél jönni eljöhetsz Kölnig és onnan vonattal a mai ar 55 euro 14-dikére de mikor mész haza? http://www9. germanwings. com/ Vagy van fapados Amszterdamba is de onnan nem tudom , hogy jönn a vonat. Kb mind a két varos 250 km Brüsszeltöl. Talan a legegyszerübb megoldas ha nincs senki aki eléd tud menni Kölbe: a busz. Kb 14 oras ut de mikor indulnak azt nem tudom , par éve voltam utoljara busszal. De a cég neve Eurolines az utolso katalogusban ez a cim van megadva :
    Budapest VOLANBUSZ Busstation
    Tel (0)1 485 21 00.
    Pesti vagy?
    a buszvégallomas elköltözött (par éve) azt hiszem a népstadionhoz vagy mi a pontos cim nem tudom de ott van a fradi palya mellett.

    Ha tudok még segiteni irj nyugodtan. üdv ani
    előzmény:
    judytak (1545)
     
  7. 2004. június 22. 13:571545.
    sziasztok, lanyok,
    tanacsot kernek. . .
    julius 14-en Brusszelben van dolgom (szobelizni megyek :o)
    csak azt nem tudom, hogyan-mivel menjek, hogy minel kevesebb idombe es minel kevesebb penzembe keruljon a dolog. . .
    fapados repulojarat nincs (15-etol indul. . . ) vagy van, csak en nem tudom?
    ertelmes vasuti osszekottetes nincs (vagy van, csak en nem tudok rola?)
    autoval ? mennyi ideig tart az ut Budapestrol Brusszelbe?
    buszjarat? hol keressem?

    elore is koszi a tippeket :o)
    előzmény:
    kat2 (1544)
     
  8. 2004. június 21. 13:121544.
    Sziasztok,
    En is itt élek Belgiumban immŕron 3 éve. Most talŕltam rŕ erre a forumra. Van egy kislŕnyom , neki keresek magyar dadust Brusselben (Berchem St. Agathe, Anderlecht kornyékén) . Tud nekem valaki segiteni?
    Elore is koszonok minden segitséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. június 19. 13:591543.
    Sziasztok lanyok, , ,
    az apos gépérol irok és nem tallalom a felkialto jelet.
    Na szoval az utunk ide jövet szörnyü volt mert egy parszol eltévedtünk és 12 ora alatt értünk ide. Mondtam is a férjemnek, hogy ennyi idö alatt mar Magyarorszaon is lehetnénk. De az intrennetröl kérte le a mostani utiranyunk "tervét" és lehet , hogy a legrövidebb lett volna elviekben de sajnos gyakorlatiakban meg Parizs melett jôttünk el és ott nagyon nagy volt a forgalom. Az idönk eddig nagyon jo volt tegnap is 34 fok. Az ide uton is nagyon meleg volt mar. De mara szombatra beborult és esik is az esö vagyis inkabb kis zaporok. (azért is ülök itt a gép elött és nem a medencében lubickolok.

    Erröl jut eszembe Betty nalatok is mindenki szinte csoki barna, hogy itt senki sem dologozik mindenki csak napozik?? én egy hétig voltam törökorszagban és még igy is hofehérke vagyok az ittenni emberek mellett. Bar szeretem mit szeretem imadom a napot de nem vagyok az a napozo megszŕllot. Elnézést a hibakkért de alig lattom amit irok.

    Pici sziesztazik remélem még azért lesz ma joidö mert ma akartuk levinni a tengerpartra. Megint zuhog hallom Brrrrrrrrr

    Na sziasztok kellemes délutant mindenkinek. üdv Ani a tavolbol Ha-ha-ha
    előzmény:
    ChBetty (1542)
     
  10. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 16. 16:471542.
    SZISZTOK LÁNYOK!
    HOL VAGYTOK? MÉG NINCS ITT A NYÁR, HOGY IGY ELTŰNJETEK! NE MONDJÁTOK, HOGY SZABADSÁGRA MENTETEK! MINDENESETRE NAGYON HANYAGOLJÁTOK A FÓRUMOT! HALIHÓ! ÉBRESZTŐ MINDENKINEK! TESSÉK JÖNNI ÉS ÍRNI! NA, LEGYETEK JÓK ÉS GYERTEK! PUSZI MINDENKINEK! BETTY.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 16. 16:421541.
    Szia Ani!
    Mivel csak most olvasom a válaszodat, és ma már 16-a délután van, és irtad, hogy ma hajnalban indultok, tehát már hosszú utat tehettetek meg a mai nap folyamán. Remélem jó utatok lesz, az idő már szuper! Mondtam, hogy elkergetem az esőfelhőket mire ideértek! Na, majd írj ha visszajöttél. Jó utat! Betty.
    előzmény:
    ani. (1540)
     
  12. 2004. június 15. 22:101540.
    Szio!

    16-an hajnalban indulunk és kocsival megyünk! üdv Ani
    előzmény:
    ChBetty (1539)
     
  13. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 14. 15:271539.
    Szia Ani!
    Már erőlködik a nap, hogy előbújjon, tehát lehet hogy jobb idő lesz holnap. Azért hallom a madarak is csicseregnek, szóval remélem jó időtök lesz. Valóban St. Tropeztől úgy 40 km-re lakunk, Cannes az úgy 50-55 km. Cap d'agde hol van pontosan, azt nem tudom, de már hallottam róla. Majd megnézem a térképen, most már kiváncsi vagyok. Szia, és azért egy pulcsit dobjál be a böröndödbe. Mikor jöttök pontosan és mivel?
    előzmény:
    ani. (1538)
     
  14. 2004. június 14. 15:091538.
    Szia Betty köszönöm, hogy valaszoltal!

    A multheti kanikularol hallottam, irtak sms-ben , hogy a medence vice 28 fok volt. Az mar nem is hüsit ha belemész. én nem banam ha nem lenne az a nagyon meleg de azért egy kicsitt mégis. és esö ne!!!!!!!!!!!
    Amugy apossomhoz megyünk. Cap d ' agde -ban lakik. Ingazik oda és Antwerpen között. Nagyon szép hely. De még a közért is dragabb egy normalis helyhez viszonyitva. Na de valamit valamiért. Te milyen messze vagy onnan? Tudom , hogy mar irtad pontosan hogy hol laksz de nem emlékszem. Csak St Tropez-hez közel volt (ha) jol emlékszem. Vagy Cannes? Na mindegy nem tottozom. Zavard el az esöt mert nincs sok hely a böröndömben pulovereknek. szio Ani
    előzmény:
    ChBetty (1537)
     
  15. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 14. 14:471537.
    Szia Ani!
    Csak most tudok neked válaszolni, sajnos nem volt internetünk, kicserélték a modemet, mert mindig szarakodott. Szóval az idő most nem a legjobb, idáig 35 fok volt, gatyarohasztó meleg, még éjszaka is. Igazi kánikula. Tegnap meg olyan felhőszakadás volt, hogy bokáig gázoltam a vízben. Örültem, hogy csak egy kis papucs volt rajtam, így nem lett vizes a cipőm. És a meteorológusok szerint egész héten ilyen esős-felhős idő lesz sajnos. Úgyhogy ha most akartok erre jönni, nem biztos, hogy szép időtök lesz. De lehet, hogy tévedtek az időjósok, és szép idő lesz, ha van egy kis szerencsétek. Ha kinézek az ablakon, akkor igen felhősnek látom az eget, bár nincs hideg. Hát, nincs strandidő. És különben miért jöttök erre? Nyaralni? Mindenesetre, kivánok nektek szép időt, és addigra mire ideértek, megpróbálom elzavarni az esőfelhőket!
    Jó utat! Betty.
    előzmény:
    ani. (1536)
     
  16. 2004. június 10. 20:571536.
    szia Betty! Milyen idöt mondanak a jövö hétre felétek?
    Mert szerdan hajnalban indulunk és ott leszünk vasarnapig a környéketeken.
    A gyerek meggyogyult de most nem is megyünk nélküle!

    Vasarnap szavazas csajok!!!!
    Szégyenemre legyen mondva, hogy magyarorszagon egyszer sem szavaztam. De sajnos nem is lett volna semmi de semmi értelme. Az orszag pénzeit a szavazatom nélkül is elsikasztjak. :-(

    Mi van lanyok mindenki ellustult vagy sok a tennivalo? év végi vizsgak? üdv ANI

    előzmény:
    ChBetty (1533)
     
  17. 2004. június 7. 14:021535.
    Sziasztok!
    Július első hetében, (júl. 03-06-ig) szükségem lenne szállásra Brüsszelben. Van valakinek ötlete, hol lehet olcsón megúszni? lehet jön a barátom is, így 2 főről lenne szó. előre is köszi minden 5letet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. június 2. 19:231534.
    sziasztok lanyok!Tegnap este hazaertunk, az ido szuper volt Mo-n, jo volt, de vagytunk mar haza a kis feszkunkbe. Meg sok tennivalom van, de fogok jonni, igerem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 2. 18:231533.
    Szóval Brunyi, mivel Te mondtad, nem is az Ani, ezért válaszolok neked külön, bár az előbb már leírtam, hogy valóban szuper idő van nálunk. Kívánom, hogy mindenkinél legyen ilyen ragyogó napsütés mint itt, főleg annak aki üdülni megy. Neked is Magyarországon locandiera és az összes Belgiumban élő leányzónak kívánok nagyon szép időt!
    Te is gyere majd írni sokat és jobbulást a kicsidnek, ha még beteg szegényke. Puszi. Betty.
    előzmény:
    brunyi (1527)
     
  20. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 2. 17:401532.
    Szia locandiera!
    Én még nem üdvözöltelek Téged, örülök, hogy olvasol minket, bár mostanában a jó idő miatt gondolom, mindenki hanyagolja egy picit a társaságot. Remélem, hogy Te is irsz majd itt, és lehet, hogy figyelmetlen voltam, de nem olvastam rólad semmit, igy ha megtennéd, írj egy picit magadról, ha van kedved. Jó?
    Szia , gyere Te is sokszor, és üdvözöllek nálunk! Betty.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_307211
    Torolt_felhasznalo_307211
    2004. június 2. 17:321531.
    Sziasztok Lányok!
    Örülök, hogy jön vissza a társaság! Jó volt egy picit olvasni, hogy kivel mi újság. Örülök, hogy mindenki jól van, én is jól vagyok, most találtam egy másik munkahelyet, ez jobb mint az előző volt, de annak is azért örültem, de ez most talán jobb lesz. Még nem biztos, hogy az enyém lesz a munka, majd pár nap múlva kiderűl.

    Suski Te hogy vagy a munkával? Ott vagy még ahol dolgoztál, amikor legutóljára beszéltünk? Az igaz, az már nem most volt. Talán február végén, nem is tudom.

    Peko, örülök, hogy Te is írtál, és tök irigyellek, hogy mehetsz Pedroval ide-oda. Sajnálom a kutyusodat, de örülök, hogy jól van, és nem lett komolyabb baja. Biztos nagyon rossz lehetett látni szegényt amikor a balesete történt. És melyik kutyus járt igy? Szegénykékre nagyon kell figyelni, mert futkároznak, örülnek a friss levegőnek és megtörténik a baj. A mi kutyusunk is ilyen volt. Olyanok mint a gyerekek. Rájuk is nagyon kell figyelni. Ha majd mész Pedroval valami új és szép helyre, mesélj ám majd nekünk, jó!?

    Vuka, ha hazajöttél gyere ám mesélni, hogy milyen volt otthon!
    Megy valamelyikötök mostanában haza? Én nem, pedig szivesen mennék. Téged is irigyellek vuka, hogy otthon vagy, pedig én is nemrég voltam otthon, és nem is kevés ideig. Több mint egy hónapig. De jó volt. . . . . mmmmm(nagy sóhaj)

    És Ani, itt valóban nagyon meleg van, kár, hogy nektek a török utatok alatt nem volt nagyon jó idő, de azért biztos jól éreztétek magatokat. Merre jártatok? Láttatok sok szép dolgot? Én még soha nem voltam Töröko. ban, de egyszer szivesen megnézném azt is. Meg persze sok másik országba is szivesen elmennék.
    Igazából, legközelebb majd Spanyolo. ba szeretnénk elmenni, meg talán Portugáliába is, mert innen azért nincs olyan rettenetesen messze. De majd meglátjuk. Most egyenlőre nagyon örülök, hogy dolgozhatok, valószínűleg teljes munkaidőben, és most ez a legfontosabb.
    Itt tényleg nagyon meleg van csajok, igazi kánikula, rengeteg túristával már, amit nem nagyon szeretek, mert rengeteg autó van és minden, de hát itt ez van. Belgiumban ilyenkor milyen idő van? Gondolom az ittenihez képest pár fokkal hidegebb. Itt már májusban is nagyon meleg van.
    Hétvégén voltunk az én drágámmal egy delfin parkban, én még soha nem láttam igazi delfint, de olyan aranyosak voltak! Meg voltak fókák, pingvinek, és nagyon jó bemutatók voltak, kis show műsorok voltak velük. Meg volt egy nagyon jó bemutató, néhány gyilkos bálnával, na, az nem semmi volt! Nagyon jó kis élmény volt, és egész nap ott voltunk.
    Na jó Lányok, most befejezem, látom írtam bőven, majd írjatok sokat. Megyek csinálok vacsira egy kis lasagnát, és az én egyetlenem is már nemsokára itthon van.
    Szóval puszi mindenkinek, legyetek jók! Betty.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_534716
    Torolt_felhasznalo_534716
    2004. június 1. 23:011530.
    Sziasztok lanyok!!!
    En is jol leleptem mostansag a terkeprol!!!!
    De ezer intezni valo, munka, suli, hetvege Tirolban, szoval nem unatkoztam!
    Vasarnap repul parom Mexicoba a cegtol, persze dolgozni megy ket hetre, igy szerintem ismet estenkent itt fogok csucsulni a gep elott!
    Peko!Hogy alakulnak a papir dolgaid?Gratula a vizsgadhoz!!!!Gyogyulgat a kutyid?Szegenykem, biztos megrazo lehetett!Bocsi, hogy igy eltuntem, de mentsegemre legyen, hogy minden ugy osszejott mostansag!Igerem tobbszor jelentkezek ezutan!
    Jo volt egy kicsit olvasgatni a hireket rolatok csajok, azert neha neha csak beugrik mindenki hirt adni magarol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1529)
     
  23. 2004. június 1. 18:181529.
    Sziasztok Lányok!

    Na, végre én is idetolom a "képemet", jó régen írtam már. De mentségemre legyen mondva, hogy össze-vissza vagyok itthon, most ugye hogy vége a sulinak, tudok menni a barátommal mindenfelé. Köszi az érdeklödést Brunyi, 89%-os lett a vizsgám, csak egy százalékkal marad el a tavalyitól;) Persze lehetett volna jobb is, de a második félévtöl hiányoztam eleget, és az összpontszámba beleszámít az órai munkánk is, de hát ugye aki nincs ott, azét nem tudják pontozni;)

    Ani, üdv újra "itthon", kár hogy olyan rossz idöt fogtatok ki:( Megfázásban nekem is volt részem három hete, egy hétig szenvedtem vele:( Két hete pedig elütötte egy autó az egyik kutyusomat egy német pihenöhelyen, de irózatos nagy szerencsével életben maradt, ráadásul semmije nem tört el, belsö sérülesei sincsenek. Ma sem értjük hogy lehetett ekkora szerencsénk, de persze nagyon örülünk. Szörnyü volt, mikor láttam a kocsit keresztülgördülni rajta, sírt nagyon, és vonszolta a kis hátsó felét:(((((( De most már nagyon jól van, focizik is, mint régen, csak még nem tud olyan magasra ugrani, mint azelött, de hát ahhoz is kell még egy kis idö:)

    Vuka hazajött már?

    Pusszancs mindenkinek, írjatok, élesszük fel újra egy kicsit a topicunkat!!!:))))
    előzmény:
    brunyi (1527)
     
  24. 2004. június 1. 13:111528.
    sziasztok!
    SZerencsésen hazaérkeztünk törökorszagbol! A picifiam nagyon hianyzott (ö allitolag csak az elsö nap kérdezte , hogy hol vagyunk)de amikor megérkeztünk nagyon örült két kézzel simogatta az arcomat és mondta, hogy "szejet" ez az ö szeretlek-je na de szerintem ez is csodalatos egy két éves gyerektöl. A magyar tudasabol semmit nem felejtet ugyaugy automatikusan beszél hozzam magyarul a többiekhez meg franciaul. Most egy jo nagy nathat kezelünk közben de ez Murphy törvény akkor lett beteg amikor mi elutaztunk.
    Az idö törökorszagban sem volt valami fényes az este nagyon hideg , volt egy napunk teljesen felhös is. Ez az elsö alkalom , hogy majus végén ilyen hideg a levegö mas alkalmakkal kimondottan kellemes volt. De ez Bodrum környéke és allitolag szelesebb mint a többi rész.

    Mindenki nagyon eltünt , pedig az utobbi idöben én voltam a leglustabb. üdv ANI
    előzmény:
    brunyi (1527)
     
  25. 2004. május 30. 19:091527.
    szia Locandiera!
    hat itt egesz nap esett az eso, de annyi vigasz, hogy tegnap azert szep nap volt!

    SZIASZTOK Lanyok!
    egy kicsit eltuntem, ahogy ide ert a jo ido, egybol "kikoltoztunk a kertbe"; igy a hazimunka estere marad :)))
    most pentek estere belazasodott a pici lany (39, 4°C), es nem akart csokkeni, igy tegnap meglatogattuk az orvost. nincsen nagy baj, csak legalabb 4fog fog erkezni a kozeljovoben, ennek tudhatobe a magas laz. mara mar eletvidamabb a kisasszony.

    Vuka, jo utazast!!!! (remelem, meg idoben vagyok) :))) hogy van Marie?? szepen fejlodik?

    Peko, hogy sikerult a vizsga?

    CHBetty, gondolom nalatok szuper ido van :)

    Ani, hogy sikerult a toroki utazast. tudtad elvezni ( a gyerekek nelkul????)
    előzmény:
    locandiera (1526)
     

Címlap

top