Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. 2004. Április 14. 10:161501.
    Sziasztok Lányok!

    Magyar május 1-i mulatság!!!! Részletek www. lmsz. be. tf
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 13. 22:041500.
    Sziasztok! Ápr. 29-én megyek Belgiumba, Neerpeltbe a gyerekkórusommal egy fesztiválra. Jaj, de izgulunk!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. Április 13. 21:541499.
    Hú, Wilrijk ismerős nekem. . . Azt hiszem Bercehemben laktam, de olyan régen volt már!:) Közben eszembe jutott a nevük: Hansen. De gondolom úgyse ismered őket. Hát én nem az első "áldozatuk" voltam! Előttem már volt páran, a lány aki előttem volt, 1 hétig maradt. Ez már akkor is egy kicsit gyanús volt. :)
    Egy ismerősöm volt Hollandiában, emiatt oda akartam menni, de nem találtak nekem családot, csak Belgiumban. Ügynökségen keresztül mentem, de megvan a véleményem róluk, ugyanis azt mondták, hogy csináljak amit akarok, amikor megtudták, hogy kitett a család. Mondom, szerencsém volt, hogy volt magyar ismerősöm. Te mennyi ideig voltál kint?
    előzmény:
    brunyi (1498)
     
  4. 2004. Április 13. 12:101498.
    a csalad, ahol en voltam Wilrijkben lakott, es NAGYON rendesek voltak, csaladtagkent kezeltek.
    nem tudom szamit-e, de en voltam nekik az elso au-pair.
    hogy kerult ide, ugynoksegen keresztul?
    igy az utcanev nem mond nekem semmit. volt vmi nevezetes epulet a kozelben?
    es miert pont BE-be jottel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (1497)
     
  5. 2004. Április 13. 10:271497.
    Igen, belga család volt, azt már nem tudom melyik negyedben laknak, csak az utca nevét: Arthur Gomerelei (ha jól írom). Ez egy elég gazdag környék, kicsit messzebb a belvárostól. Már a vezetéknevükre se emlékszek, csak arr, hogy a nő neve Martin, a pasié Carl volt (ő norvég). Egyébként a nő volt a bunkó, a pasi mindig rendes volt velem. Tök rigolyás volt, iszonyú nagy elvárásokkal, már az első napon megmondta, ha nem leszek "jó", másnap már mehetek is haza. Hát ehhez csak 3 hét kellett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. Április 12. 19:521496.
    es merre voltal Antwerpenben? belga csalad volt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (1495)
     
  7. 2004. Április 12. 19:411495.
    Sziasztok!

    Én 3 évvel ezelőtt voltam Belgiumban 1 hónapig mint Au-pair Antwerpenben, de sajnos nagyon ráfáztam. NAgyon hülye családot fogtam ki, pedig tetszett a hely, meg minden. Alig bírtam hazajönni, de ez hosszú történet. Szinte szó szerint kiraktak az utcára, szerencsém volt, hogy egy másik magyar csajt ismertem a városban. Elég megrázó élmény volt, azóta se tudtam nagyon elfelejteni. . . De azért még egyszer szeretnék majd kimenni, Belgium szép ország!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 11. 17:461494.
    Elnézést az elözö üzenetet egy másik topikban akartam irni csak ugylátszik eltévesztettem a házszámot:))
    előzmény:
    bibic1945 (1493)
     
  9. 2004. Április 11. 17:441493.
    Sziasztok kellemes ünnepeket!
    Itt bosszankodom mert a mult héten szerdán este vagy 10 emailt küldtem a yahoon keresztül, de gondolom senki nem kapta meg. Bogie, Csipogo, Bözse, Bölcssali
    és még másoknak is igy akartam kellemes husvéti ünnepeket kivánni. Hol landoltak az emailjaim???
    Szegény nyuszi ma reggel biztosan fázott mert nulla fok körül volt és köd, esö kisérte a hideget.
    Azért ha dideregve is de ideért a "nyul" a gyerekek örömére:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 11. 12:591492.
    hat lanyok, nekem nem hianyzik az ontozes, pedig az en parom magyar szarmazasu, de szerencsere atvette az itteni szokasokat:))))Az este jol "kiunokaztam" magam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534716 (1491)
     
  11. Torolt_felhasznalo_534716
    Torolt_felhasznalo_534716
    2004. Április 11. 01:001491.
    Kellemes Husvetolast kivanok en is mindenkinek. . . . . akkor itt el fogunk szaradni. . . . vagy most mi lesz lanyok????Szerencsere en paromat beavattam az otthoni szokasokba. . . kivancsi leszek hetfon vajon meglocsol -e ????Sot locsolo verset is tud az egy tok ket tok ot tok nem tokolok ontok!!!
    Puszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. Április 10. 20:241490.
    en is kivanok (csoki)tojasokban gazdag husvetot!! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 10. 18:431489.
    Csatlakozom Vukához: Kellemes ünnepeket mindenkinek!!! A locsolókat szerencsére itt megússzuk;)
    előzmény:
    vuka (1488)
     
  14. 2004. Április 10. 17:481488.
    szia Peko, jol "elcsavarogtal!:))))))Koszi a gratulaciot, mar van rola foto is a bem. oldalamon. Lanyok, suski, brunyi, aniko, Betty, voila72, mindenkinek kellemes unnepeket kivanok , azert pihenjetek is:vuka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (1487)
     
  15. 2004. Április 7. 21:221487.
    Szia Lányok!

    Megjöttem ismét:) Most csak röviden bejelentkezem, aztán holnap jövök hosszabban.
    Vuka, nagy, nagy gratuláció az unokához!!!! Én is babáztam a hétvégén;)
    Suski, tudom, hogy neked ígértem egy receptet, a gyümölcskenyeret, menni fog, nem felejtettem el.

    Bettykének is puszi, ha esetleg benéz ide!

    Szóval viszlát holnap, jó éjt lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_534716
    Torolt_felhasznalo_534716
    2004. március 31. 19:221486.
    OOOOOOO)))Tudom mar mirol beszelsz!!!!Nagy porkoltfozesben voltam a mult evben ferjem csaladjanak!A bogracs kicsi 10kg husnak, igy a felet a konyhaban, felet a szabadban foztem!Hmmm, njami njami!!!Tenyleg, meg a tanyert is tisztara nyaltak!
    előzmény:
    brunyi (1485)
     
  17. 2004. március 30. 19:161485.
    a hotmail-es e-maillel jott egy foto, fincsi kajaval :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534716 (1483)
     
  18. 2004. március 30. 17:401484.
    sziasztok lanyok, megjottunk a korhazbol, a baba-latogatobol:)))Nagyon aranyos es szep kislany, Marie a neve. Igen, suski, orulunk neki es koszi a gratulaciot. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534716 (1483)
     
  19. Torolt_felhasznalo_534716
    Torolt_felhasznalo_534716
    2004. március 30. 17:291483.
    Hali Lanyok!
    Brunyi!En Erperheidetol nem messze dolgozok, bar meg ott nem jartam. Bizti klassz lehetett egy kis lazitas!Melyik foztomrol beszelsz Brunyi?Amugy , barmikor johettek, csak idoben szolj!
    Biztos rossz lehet neked, hogy nem tudsz az anyukad mellett lenni most, de a fenykepeknek nagyon orulhet, szegenyke, legalabb erzi, hogy vele vagytok igy a messziben!
    Vuka!Gratulalok az unokahoz!!!!!!Biztos nagy az orom most nalatok!
    Bettyke!Erezd jol magad otthon!Meddig maradsz?1 honap?
    Voila!
    Vegleg hazamesz, vagy csak latogatoba?
    Peko, meg ismet orszagjaroban van, lesz mirol beszamolnia, azt hiszem!
    Nalunk minden ok, mostansag semmi erdekes , vagy kulonleges nem tortent. . . . hat ilyen is letezik!
    Csak faradtan erek minden nap haza a melobol, mivel rengeteg mindenre oda kell figyelnem, meg hat ugye a nyelvre is , ne hogy valamit felre ertsek, inkabb visszakerdezek, minthogy valamit is elertsek, szoval a fejem neha napjan zsong. Nem tudom miert, de ugy erzem Nemetorszagba meg Ausztriaba sokkal konnyebben belejottem a dolgokba!Talan azert mert itt inkabb a lenyegtelen dolgokra kell odafigyelni, nem a lenyeges dolgokra, s ugy erzem itt nem igen tudok szakmailag fejlodni, csak visszafele!Na , de se baj, addig mig nem talalok egy jobbat nincs mas valasztasom, hiszen mar annak is nagyon orulok, hogy gyorsan munkat talaltam!Remelem a tovabbiakban minden pozitivan fog valltozni
    Udv mindenkinek!!!!
    előzmény:
    vuka (1482)
     
  20. 2004. március 30. 12:331482.
    Ma megyunk megnezni a kisasszonyt, es a mamajat, de azt mar tudjuk, hogy 50 cm es 2. 970 deka:)))Bovebben majd, amikor visszajottunk, szia
    előzmény:
    brunyi (1481)
     
  21. 2004. március 30. 11:171481.
    hat felreolvastam :)) de igy is szep lesz, amit csinalsz.
    gratulalok az unokahoz! es hany kiloval es cm-vel szuletett?
    előzmény:
    vuka (1480)
     
  22. 2004. március 29. 22:511480.
    sziasztok lanyok!brunyi koszi, hogy elolegezed a szep jelzot, de nem babakosztum lesz, hanem koszonto, es kozben vasarnap megszuletett a baba, kislany:))ugyhogy most az adatokat mar rahimeztem, meg a hatteren dolgozok, hetvegen akarom odaadni, be lesz keretezve. Majd felteszem a bem. oldalamra!
    szia zsuzska, udv koztunk!
    előzmény:
    brunyi (1478)
     
  23. 2004. március 29. 21:131479.
    Szervusztok!

    Brunyi köszi, hogy irtal!!! Igen, Stekene ott van, ahol irtad es a baratnöm ferjhez ment oda. A ferje belga, egesz nap dolgozik, es Tündi ugyan dolgozik, de hianyzik neki a magyar szo. Van egy tünderi öteves kisfia, Janos, en meg ilyen helyes kisfiut nem lattam. Nyugodt, szofogado es a magyar, amit beszel, valami zsenialis. jo lenne, ha valahogy össze tudnalak Benneteket boronalni, legalabb egy talalka erejeig. Ha jol ertettem Neked van egy egyeves kislanyod, szerintem Janoska szivsen elbabazna vele, az en ketevesemmel /szinten lany/ orakig eljatszottak. Tündi pedig tenyleg jopofa nö. ö volt a legjobb baratnöm, amig mindketten Nemetorszagban laktunk. Ha gondolod, megirom priviben a szamat.
    A többieknek is szep estet kivanok, igy ismeretlenül, innen Svajcbol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. március 28. 13:381478.
    szia Zsuzska!
    ha jol tudom, akkor a varoska Sint-Niklaas kozeleben van?
    mi Antwerpentol eszakra lakunk, es szerintem mi lakunk a legkozelebb a baratnodhoz a topik latogato lanyok kozul!?
    mit csinal a baratnod? au-pair?

    Sziasztok lanyok!!!!!
    mi is megvagyunk.
    mult hetvegen voltunk Erperheide-ben (center parc), ugyanis Roxanne marc 18-an 1eves lett. jol erztuk magunkat (usztuk, nagyokat setaltunk, kerekparoztunk, es jot pihentunk :)
    sajnos anyumrol kiderult, hogy parkinsonja van :( most probaljak a segito gyogyszert megtalalni.
    olvastam szornyu dolgokat e betegsegrol, es en meg nem tudok segitni neki a jelentletemmel :(((( hat kuldom rendszeressegekben az unokarol a fotokat :))

    Vuka, gratula az unokahoz, kesz van a babakosztum? biztos szep lesz/lett!!
    Betty, jol "nyaralast" otthon. elvezz minden percet!!!!! milyen az ido odahaza?
    Voila72, mi meg nem ismerjuk egymast. SZIA!
    Suski, orulok, hogy munkat talaltal. az e-mailed alapjan finomkat fozol, mikor johetunk kostolni? :)
    Peko, hogy vannak a novenyed?

    lanyok johetne mar egy kis tavaszi melegseg!!!
    Roxanne most alszik, igy tudtam bovebben irni, aztan majd megyunk setalni, hisz elvezni kell ezt a gyonyoru napsuteses idot. :)
    előzmény:
    zsuzska4 (1477)
     
  25. 2004. március 27. 22:211477.
    Sziasztok Lanyok!
    Zsuzska vagyok, Svajcbol es szeretnem megkerdezni, hogy van-e valaki közületek Stekene környekeröl? A baratnöm ugyanis ott lakik, es egyelöre meg senki magyarral nem talalkozott arrafele.
    Ha van valaki, aki raadasul egy nagyon jopofa magyar lannyal szeretne talalkozni, irjon es en tovabbitom neki a cimet. Ugyanis egyelöre meg nincs internete, de hamarosan lesz.
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top