Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. 2003. január 27. 23:04101.
    szia Veggie!Az én férjem hust enne hussal (örömmel hallom, hogy nem minden belga ilyen)ANI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (95)
     
  2. 2003. január 27. 20:13100.
    Szia Balga! Nyáron várlak, addigra csinálok Nektek jó forró nyarat, amúgy magyar módra!
    Sziasztok, Mindenki!
    Üdv:Anikó53
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 27. 19:5899.
    Sziasztok ! Veggie, West-Vlanderen-ben ilyen szep ido volt ma ? Itt (Leuvenben) a szokasos. . . :-( Mennyi idosek a gyerekeid ?? Aniko, az ido itt is rossz, es meg abban sem lehetunk biztosak, hogy a tavasz sokkal jobb lesz. Nem baj, nyaron megyek a jo kis meleg Budpestre !
    előzmény:
    Aniko53 (98)
     
  4. 2003. január 27. 18:3998.
    Szia Balga! Örülök, hogy a kis levélkédben engem is megemlítesz, szinte meghat. Sokat jártam egy időben Csillaghegyen, elég jól ismerem. Persze nem jobban mint Te, nyilván! Itthon borongós, szomorkás idő van, és köd. Csúnya tél. Nagyon várom már a tavaszt, -remélem, megérem. Sziasztok lányok, jó hetet kívánok nektek ott a messziben. Üdv:Anikó53
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. január 27. 17:3397.
    Szia lanyok!Ugy latom nincs nagy nyuzsi ma erre. persze tudom mindenkinek van eleg dolga. Gyonyoru ido van ma, erdemes egy jot setalni es nem a billentyuket nyomogatni. Mikor vagytok itt?Szivesen beszelgetnek gyereknevelesrol, beilleszkedesrol, nyelvtanulasrol (en meg mindig eleg rosszul beszelek flamandul) es meg sok minden masrol. Ket nagyobb es egy kicsi gyerekem van (istenem de imadom oket) es most (meg) nem dolgozom. csok ! Veggie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 27. 10:4196.
    Szia Veggie, orulok, hogy idetalaltal !Gyere maskor is es neha egy-egy fimon vegetarianus recepttel is meglephetsz !
    Aniko, en is budai voltam (vagyok !!) meg megvan a kicsi hazam Csillaghegyen. Minden nyarat ott toltunk a gyerekekkel.
    Ani, en is ugy hallottam, hogy a wallon teruleten sokkal kevesebb a hazi feladat. Es hogy a wallonok altalaban kicsit lazabbak. . .
    udv mindnekinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. január 26. 23:3795.
    Sziasztok belga-magyar lŕnyok! Most bukkantam rŕtok čs őrulők, hogy van egy hely ahol lehet egy kicsit dumcsizni. 4 éve élek belgiumban(West Vlanderen) a férjem flamand, 3 gyerek+ 1 kutya. (termčszetesen magyar vizsla)Vegetŕriŕnusok vagyunk (a kutyŕt kivéve). Szeretek itt élni, csak a magyar szó hiŕnyzik és a magyar humor. Ha van kedvetek "beszélgetni" vŕlaszoljatok. Csók addig is mindenkinek! Veggie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. január 26. 17:5994.
    Szia Ani! Képzelem, hogy hiányozhat a vizsla:ha én 3 napra elutazom Keszthelyre anyukámhoz, - a kutya vonítva és depressziósan vár 3 napig. Ez drótszőrű, van szakálla, bajsza, szemöldöke, és egyszerűen GYÖNYÖRŰ!!!4 éves, az anyja Küllemvilággyőztes, de én nem versenyeztetem. Ő szoba-kutya, csak sokat kell vele törődni, kompenzálva a "nem-vadászást". Tüneményes jószág. Ő a mi "harmadik" gyerekünk szinte. Hisz a másik kettő már olyan nagy, ki is repültek a családi fészekből. Te mióta hiányolod Budapestet? Jársz haza elég sűrűn, ha ilyen nosztalgiázós vagy? Majd én beszámolok az itthoni dolgokról;bár gondolom, megteszi ezt más is helyettem.
    Érezzed Te is nagyon jól magad ott Belgiumban, - én rátok irigykedem még mindig egy picit. . .
    Szia másik Anikó! Üdv szeretettel:Budapesti Anikó
    előzmény:
    ani. (92)
     
  9. 2003. január 26. 17:0193.
    Szia balga!Nalunk a nagyfiu az elsô két évet flamandul jarta és a rakövetkezô kettôt franciaul(itt allitolag a jog szerint nem lehet több a lecke 20 percnél). De fél ora alatt ŕltalaba kész. Igy marad ideje mas aktivitasra is. Igy hétvégéken persze zajosabb a haz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (87)
     
  10. 2003. január 26. 16:4592.
    SZIA Aniko Köszönt egy masik Aniko!Teljesen felhozod bennem a nosztalgiat!Az elsö Budapest miatt a masodik nekem is volt 11 évig egy angol vizslam(pointer)ami ha lehet még aktivabb mint a magyar vizsla. Igy hat én irigykedek rad , hogy otthon a latyakba (bar sar itt is van, most is esik!)sétalhatsz a kutyaddal.
    előzmény:
    Aniko53 (85)
     
  11. 2003. január 26. 14:0791.
    Szia Balga! Csak azért írok ismét, mert úgy látom, nagybetűvel kellett volna írni a neved, és és "lebalgáztalak", ne haragudj érte, nem volt szándékos. . Most már tényleg sziasztok, viszem a kutyámat sétáltatni a hegyre, ami itt van a kert végében, messzire nem kell mennünk. Jól kiugráltatom, hogy nyugtom legyen picit tőle, mert hiperaktív egyébként. Szia, üdvözöllek a 4 csemetéddel és belga férjeddel együtt! Anikó
    előzmény:
    Aniko53 (90)
     
  12. 2003. január 26. 13:5890.
    Szia balga, örültem kedves pár sorodnak, felüdített. Nem is gondoltam, hogy valaki reagál rá. Köszi!Én már csak a jó öreg Budán öregszem meg, (még ennél is jobban?!), de a Benelux Államok körbeutazásáig nem igen halok meg!Legalábbis így tervezem, aztán majd dönt a sors. Dolgozol a gyerekek mellett? Már egyáltalán nincs honvágyad? Ezek buta, laikus, csak itthonról feltehető kérdések, tudom, de érdekelne. Kellemes vasárnapot mindannyiótoknak, baráti üdv: Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (86)
     
  13. 2003. január 26. 13:5789.
    Szia Balga,
    nem lep meg hogy gyakori látogatók vagytok, örömmel talalkoznék/nánk veletek, nem fogom elfelejteni. Bár még elég távolinak tunik!mire felöltöztettem ma a két kicsit, és kiértünk már lehetett visszafelé kanyarodni. Kacsinthatna a nap azért, hogy ma nem gondolja komolyan :). és tavaszra már a kislányunk is járni fog.
    Azt gondoltam, hogy itt a suliban a hosszu napokba már a beleférleckemegoldás is, és tetszett a gyerekek szerda délutáni pihenoje, csak hogy lehet ezt munka mellett kisebb gyereknél megoldani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 26. 12:2488.
    Kiskiwi, mi gyakran jarunk a Kessel-Lo-i Povinciaal Domeinba, itt lakunk 5 percre tole . . . Tavasszal megbeszelhetnenk egyszer, hogy talalkozunk ott !
    előzmény:
    kiskiwi (82)
     
  15. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 26. 12:2287.
    Szia Ani, az en gyerekeim mind itt szuletek, egyforman jol beszelnek flamandul es magyarul. A papa belga. Mostmar mind a negy iskolaba jar (elso, harmadik es otodik osztalyba) okos gyerkek :-) !!! De szerintem borzaszto sok lecket kapnak. Mire hazajonnek az iskolabol, mar majdnem 4 ora, uzsonna es vacsiig szinte egyfolytaban nyuglodnek a leckevel. Foleg az otodikes nagyfiu. Persze most epp vizsgaidoszak van, szerencsere vannak lazabb idoszakok.
    Mindenkinek kellemes vasarnap delutant kivanok !
    előzmény:
    ani. (84)
     
  16. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 26. 11:5586.
    Szia Aniko, koszi a "belekotyogasert", tetszik amit irtal ! En mar 14 eve lakom Belgiumban, ide jottem ferjhez. Eleinte tetszett, erdekes volt megtanulni a nyelvet (flamand, az tulajdonkeppen holland, csak maskepp ejtik ki), a szokasokat. Hamar beilleszkedtem, talaltam munkat. . . megis szerettem volna hazamenni. Ma mar nagyon orulok, hogy maradtam, mert tulajdonkeppen nem Belgiummal volt bajom. . . Erdekes kis orszag, szeretem a furcsasagait, a helyes kisvarosokat, a tengert, a finom eteleket, az embereket. Azt hiszem tenyleg "jo nekem"!!!!
    Egyebkent en sem vagyok mar "csitri", 42 eves vagyok, csak keson kezdtem. . .
    Ha van kedeved, gyere maskor is beszelgetni ! Szia !
    előzmény:
    Aniko53 (85)
     
  17. 2003. január 25. 15:4185.
    Sziasztok! Kicsit beleolvastam a "beszélgetésetekbe", bocs érte. Nagyon irigy vagyok Rátok, - persze ez csak vicc, de kifejezetten jó lehet Nektek ott Belgiumban. Én Budapestet imádom, de Belgium vonz valami miatt. Talán el sem adnának a francia tudásom miatt, - bár ki tudja?Ti fiatalok vagytok szinte mind, én 49 vagyok 2 nagy gyerekkel, (26 és 23)egy klassz férjjel és egy csodás vizslával. Egyébként szabadúszó újságíró vagyok. Érezzétek jól mind magatokat ott kint, - ma itthon Budán ragyog a nap, olvad a hó és tavaszi a levegő. Jó itt is, - de Nektek sok sikert a kinti boldoguláshoz.
    Elnézést a belekotyogásért!
    Sziasztok: Anikó, aki szivesen lenne e helyetekben. . .
    előzmény:
    ani. (84)
     
  18. 2003. január 25. 14:3684.
    Szia Balga !A te gyerekeidnek, hogy megy a suli?Te magyarul beszélsz velük?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (81)
     
  19. 2003. január 25. 14:3483.
    mi ki hasznaltuk a napsütést most jöttűnk meg a parkbol!De mar el bujt a nap(esik)legalabbis itt!Szia kiskiwi majdnem egyidôsek a picijeink az én fiam 9 és fél honapos. Akkor még otthon szülted meg!üdv ANI
    előzmény:
    kiskiwi (82)
     
  20. 2003. január 25. 13:4982.
    sziasztok,
    Köszönöm. Izgatottan varjuk azt az ovit mindannyian, remélem majd en is azt gondolom amit ők :).
    brusszeliek vagyunk, azon belül is Evereben lakunk. Tavaly májusban jöttünk ki, eddig eleg nagy volt a jövés menés Bp-Br. között, kb 6 hetente mentünk, vagy valaki volt itt nálunk, de idén majd legközelebb húsvétkor utazunk. a kicsi lányunk 11 honapos, mostanaban már nem dijazza a hosszabb ücsörgéseket. (elnézést az össze-vissza ékezetekért, már megszoktam hogy nem lehet használni) két hete van csak netem, azota ha a bébik napközben egyszerre alszanak, vagy fektetés után huppanok elé. sajnos még nem találtam itt angolul is elérhető, pl. indexhez hasonló tartalomszolgáltatót, igyhát elég kevessé vagyok képben belgiumról.
    Inkább a sajat tapasztalatok, turistáskodtunk, igy még ősszel volt szerencsénk a Kessel-Lo-i provincial parkhoz, lehet hogy ez itt átlagos, de a felét sikerült végigjátszani 1 nap alatt, nagyon tetszett.
    szolit valaki mennem kell, sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 25. 12:5381.
    Sziasztok !
    Kiskiwi, nekem is is furcsa volt eleinte, hogy itt az ovit, iskolat nem igazan nyitjak meg a szulok elott. Add be a gyereket, aztan a tobbi az o dolguk. . . Nincs kozos evnyito, evzaro a szulokkel, meg anyak napjan sem szavalnak a mamaknak rovidnadragban. . . :-( De szerintem add be azert a kisfiadat, biztosan hamar megtanul flamandul (vagy franciaul ?) es jol fogja magat erzni a hasonlo koruak kozott.
    PS: a belgak szerint a belga oktatasi rendszer a legjobb a vilagon. Ez szo szerint igy jelent meg az ujsagban. . .
    DE ! En azert tenyleg szeretem oket. . :-)
    előzmény:
    kiskiwi (78)
     
  22. 2003. január 25. 11:2380.
    Sziasztok! Mit szóltok ehhez a szép napsütéshez? Csak maradjon ilyen jó sokáíg!
    Szia kiskiwi, nekem ezen a téren még nincsen tapasztalatom. Ti hol laktok? Üdv.
    előzmény:
    kiskiwi (78)
     
  23. 2003. január 24. 21:1479.
    Szia!Az én tapasztalataim:nalunk 3 évesen kerűlt oviba egy flamand szo tudasa nélkűl(teljesen egyedül)két honapra ra teljesen eligazodott. Az idöjarasrol hat ha összel esik az teljesen normalis ha télen az is ok . Tavasszal aranyet ér . De, hogy tavaly juliusban végig esett amig otthon kanikula tombolt. hat?Te honnan irsz?üdv ani
    előzmény:
    kiskiwi (78)
     
  24. 2003. január 24. 14:0178.
    udv mindenkinek,
    kicsit nehezen bukkantam ratok. csaladunk pillanatnyilag az expat format kepviseli a spalettan, budapestiek vagyunk, apa munkaban, jomagam itthon ket nagyon fiatalkoruval. Kisfiunk februar elejen kezdi majd az ovit, illetve itt iskolat, egyenlore csak ekes magyarsaggal beszel, de a tarsasag, meg a nyelvtanulas miatt ugy gondoltuk megprobaljuk, csak aggaszt hogy fel kell adnia az ora nelkul indulo reggeleket, es hogy feltalalja-e magat nyelvtudas nelkul, ha esetleg van valami jotanacsotok szivesen vennem. az ovoneni nem volt tul lelkes hogy a beszoktatasnal, ha kell en is ott legyek, ez itt atlagos? mellesleg teljesen pozitivan csalodtam a belga idoben, az osz teljesen elviselheto volt a korabban festett esos remkepekhez kepest es karpotoltak a hosszabb nappalok.
    A karacsonyfakat dec. kozepen eddig nem ertettem, de hatarozottan van benne racio.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 21. 22:3677.
    A strandrol én is hallotam a belgŕk persze ki vannak akadva tôle!Félve én is megemlitettem a férjemnek az otthoni bŕnyatavakat(nudista) nem akarta, hogy részletezem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (76)
     

Címlap

top