Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. 2003. január 9. 15:0951.
    Sziasztok lanyok!
    En is Brusszelben vagyok, aupair, egy nagyon jofej csaladnal. Elsosorban franciat tanulok, eleg jo es olcso sulit talatam, minden nap jarok 3 orat. ha valakit erdekel irok reszleteket. Ja, 23 eves vagyok, es a 'nevem' azert ilyen hulye, mert 20 masikat probaltam, s mar mind foglalt volt. szivesen talalkoznek itt en is valakivel, aki VEGRE magyarul beszel. . . csok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 9. 15:0950.
    Sziasztok lanyok!
    En is Brusszelben vagyok, aupair, egy nagyon jofej csaladnal. Elsosorban franciat tanulok, eleg jo es olcso sulit talatam, minden nap jarok 3 orat. ha valakit erdekel irok reszleteket. Ja, 23 eves vagyok, es a 'nevem' azert ilyen hulye, mert 20 masikat probaltam, s mar mind foglalt volt. szivesen talalkoznek itt en is valakivel, aki VEGRE magyarul beszel. . . csok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. január 8. 16:2849.
    Szia dinno! Kicsit késve bár, de most tudok csak válaszolni. Két törpe uszkárunk van, egy anya, meg a fiacskája. Sajnálom, hogy nektek nincs, nagyszerü élmény, én legalábbis úgy gondolom. Biztosan szegényesebb, unalmasabb lenne az életünk nélkülük. Persze nagy felelösség, de ha szereted az állatokat, akkor ezt igazán nem is érzed.
    Most más. Ez a Magyar Ház téma érdekes. Engen igazából az érdekelne, hol lehetne találkozni, barátkozni itt magyarokkal. Jó itt veletek dumcsizni, de néha hiányzik, hogy beüljek egy baráttal valahova egy kávéra, vagy elmenjünk együtt csavarogni a városba stb. . . Amit egyébként is szoktam otthon csinálni a barátaimmal. Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    dinno (36)
     
  4. 2003. január 8. 14:1648.
    Még az jutott eszembe, hogy ők (a magyar ház) szoktak szervezni minden évben valahogy tavasszal magyar bált/estet. Nem voltam még ilyenen, de a gondnokbácsi mesélte, hogy a jegyek nagyon hamar el szoktak fogyni.
    előzmény:
    ani. (46)
     
  5. 2003. január 8. 14:1147.
    Szia ani! Tulajdonképpen igen, itt jöhetnek össze az itt élő magyarok. Programok is szoktak lenni, amiről én tudok, volt már gitárest, karácsony előtt szokott lenni karácsonyi vásár (egyszer voltam rajta). Illetve heti rendszerességgel van magyar mise, vasárnap este 6-kor, amit követően sokan ott maradnak beszélgetni, lehet nézni a magyar műholdas tévéket is. Biztosan vannak egyéb programok is, csak én nem tudom. Amikor én voltam ott, többnyire csak idősebb emberekkel találkoztam. De már tényleg nagyon rég voltam ott (kb. 1, 5 éve).
    Na és mit szólsz ehhez a jó kis hideghez?
    előzmény:
    ani. (46)
     
  6. 2003. január 7. 21:0646.
    Szia dinno! Mi ez a "magyar haz" magyaroknak szerveznek talalkozokat?Az egyik ismerösöm volt egy magyar esten de azt mondta rajtuk kivül nem volt masik magyar.
    előzmény:
    dinno (45)
     
  7. 2003. január 7. 20:5745.
    Szia Catrine, au pairként nekem sincs tapasztalatom, de létezik itt egy magyar ház, ahol találkoztam már au pairként dolgozó lányokkal (bár már nagyon régen nem jártam arra). Azt sem tudom anno ők hogyan jutottak ide ki, de ha érdekel a magyar ház címét bemásolom ide neked:
    Magyar Ház 123, Rue de l'Arbre Bénit, B-1050 Bruxelles - Belgium
    telefon: (32-2) 648-5336
    Remélem sikerül a terved! Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854894 (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_854894
    Torolt_felhasznalo_854894
    2003. január 7. 19:3744.
    Szia Ani!
    Köszönöm szépen a választ!
    előzmény:
    ani. (43)
     
  9. 2003. január 7. 15:1643.
    szia catrine!én jŕrtam nyelviskolaba franciat tanulni(Antwerpeni egyetemen)ott 400 euro volt a tandij 10 hétre. A többi kérdésben nem tudok segiteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854894 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_854894
    Torolt_felhasznalo_854894
    2003. január 6. 19:1742.
    Sziasztok!
    Ugyan én még új vagyok köztetek és kisbabám sincs, de szeretném, ha válaszolna valaki pár kérdésemre.
    Szeretnék au pairként dolgozni Belgiumban/Brüsszelben. Főleg a nyelvtanulás miatt szeretnék kimenni, mert úgy tudom, ott szinte mindenki beszél franciául, németül és angolul. Gondolom, hogy akkor nyelviskolák vannak is kint, mindhárom nyelvből. Ezen kívül érdekelne még, hogy milyenek az árak, mennyire lehet megélni egy au pairnek? A családok hogy viszonyulnak egy magyar lányhoz? Sokaktól hallottam, hogy nagyon lenézik az itthoniakat. . .
    Ha valaki tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék.
    előzmény:
    ani. (41)
     
  11. 2003. január 6. 17:5341.
    ¨Szia dinno! A pici fiamat Anthonynak a nagyot Kevinnek hivjak. Hat nem volt könnyü a valasztas. Dominikan mar én is voltam de engem nem hoditott a tengerpart. Az arab részeket sem kedvelem igazan(Tunézia)Spanyolorszag tetszett föleg Tenerife. Jut eszembe olasz is szép!
    előzmény:
    dinno (40)
     
  12. 2003. január 6. 15:5840.
    Szia, akkor ő egy igazán stramp kis baba, ha 6 hetesen már Törökországban nyaralt. Mi a nevük a gyerekeknek? Engem igazából mindenhova jó élményem fűz, ahol jártunk már. Európában a kedvencem Svédország, ahol gyönyörűek a fehér (napfényes) nyári éjjszakák. Bár én mindenhova szívesen elmegyek, nagyon szeretem Franciaországot, az ezernyi arcával, vagy a meleg Spanyolországot. De különösen vonz a homokos, pálmafás trópusi tengerpart is, bár ilyen helyen csak egyszer jártam még, Dominikán, de az felejthetetlen volt. Ti milyen helyekre szerettek utazni?
    előzmény:
    ani. (39)
     
  13. 2003. január 5. 18:1239.
    Tavaj majus végén voltunk(a fôszezon elôtt)igy nem volt kanikula. Nagyon jo idö volt nem kelett szaladni hajnalban nyugagyat foglalni volt hely. Most voltam elöször Törökorszagban kellemesen csalodtam. Mi Antalya-tol voltunk 10-kmre közel a repülôtérhez. A pici(mert akkor még csak 6 hetes volt)nagyon jol birta. Az etetés egyszerü volt mert még cicizet. Az emberek kedvesek voltak és elôzékenyek. Igaz, hogy nem volt homokos tengerpart(pici miatt ugy is csak a medencénél voltunk). De nagyon szép és a varosban tényleg lehet sétalni van élet!Idén is készülünk de még nem tudom hova van valami jo élményed?SZeretek kriprobalni uj helyeket(és érdekességeket)ANI
    előzmény:
    dinno (38)
     
  14. 2003. január 5. 10:4838.
    Szia, a nyaralás tényleg jól hangzik, jó lenne valami klassz meleg helyen tölteni ezeket a hideg téli napokat. Ti a picivel is neki mertek vágni az utazásnak? Olvastam, hogy tavaly Törökországban voltatok. Mennyire tetszett?
    előzmény:
    ani. (37)
     
  15. 2003. január 4. 23:2037.
    Szia dinno!Engem a tegnapi napsütés teljesen "nyaralos" hangulatba hozott bar egy kicsit még korai.
    előzmény:
    dinno (36)
     
  16. 2003. január 4. 09:5736.
    Szia ani, itt válaszolok. Örülök, hogy nálatok nem lett gond az árvíz miatt, de szörnyű látni, hogy vannak házak, amelyekben bokáig ér a víz. Én is azt kívánom, hogy süssön a nap, de legalább ne essen az eső!
    Peko milyen kutyusaitok vannak? Bár én nagyon szeretem a kutyákat, nekünk sajnos nincsen.
    előzmény:
    ani. (35)
     
  17. 2003. január 3. 20:3835.
    szia peko!Mar 4 éve is ez volt az ar(azotta nincs kutyank)!itt a szolgaltatasért joval többet kell fizetni mint otthon(nemhiaba a jo olcso magyar munkaerö!De amitt itt megcsinalnak azt legalabb jol!(borotvalast valalok Ha-Ha-Ha)ANI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 3. 15:1534.
    Szia Peko, en a sajat fodraszommal vagyok igy, neha azt gondolom, hogy buszjeggyel egyutt olcsobb otthon fodraszhoz menni !!!
    Nagyon boldog uj evet kivanok minden Belgiumban elo "sorstarsamnak " !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (33)
     
  19. 2003. január 3. 14:1233.
    Szia Ani! Láttam a tv-ben a tudosítást az árvízröl. Mindig megijedek ilyenkor, nekem ugyanis van egy kis víziszonyom. Nem súlyos, de ahhoz elég, hogy a gyomrom görcsbe ránduljon. Örülök, hogy benneteket nem érintett.
    Most egy kérdés: van valakinek tapasztalata kutyakozmetikus terén? Én ugyanis nagyon megdöbbentem ma, amikor bejelentettük a két kiskutyánkat nyírásra. 22 euro egy kutyusért!!! Ennek kevesebb mint a feléért nyírnak otthon! De állítólag ez általános itt Belgiumban, nem lehet olcsóbbat találni. Talán jobb lenne megtanulnom kutyát nyírni:)
    előzmény:
    ani. (31)
     
  20. 2003. január 3. 13:1132.
    Sziasztok! Boldog Új Évet minden Belgiumban élőnek! Én Brüsszelben vagyok, a szintén magyar férjemmel. Mi most négy hetet otthon voltunk, igazi szép havas, fehér karácsonyunk volt. Itt azonban már az én tavaszi virágaim is kibújtak, féltem is őket, mert a naptárszerinti tavasz azért még odébb van. Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. január 2. 23:2831.
    Szia peko!Boldog uj évet!A mi vŕroskŕnk még a hiradoban is volt az ŕrviz miatt!Ahol mi lakunk ott nem volt semmi hŕl'istennek. A mai napsütés azért felviditott mŕr alig vŕrom a tavaszt. Tévében volt egy müsor , hogy bejegyezték a nagykônyvbe az idei tavasz december végén kôszôntôtt be(a rügyezés miatt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (30)
     
  22. 2003. január 2. 20:5630.
    Sziasztok, Boldog Új Évet mindenkinek! Mit szóltok ehhez a jó kis idöhöz itt Belgiumban? Bár állitólag már nem tart sokáig. Pedig a tavaszi virágaim már elöjöttek. Szegénykék meg fognak fagyni.
    előzmény:
    ani. (29)
     
  23. 2003. január 2. 15:0429.
    Sziasztok!Nagon sok boldog ujévet mindenkinek!!Remélem az ujévben visszatalŕltok erre a forumra is. üdv ANI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. december 22. 21:0228.
    szia! Mar mi is feldiszitettük a fat egy hete!Olyan jo nézni, hogy szép sorban gyűlnek ala az ajandékok(mi nem ugy csempészük oda). Picur(8 honapos)nem tud nekik ellen allni a jarokajaval mindig ott csibészkedik. én is fiukkal vagyok körbevéve. Van még nagy(9 éves). Tudod mit kért karacsonyra!? radiotelefont(Jövöre lehet kocsit kér)Természetesen szo sem lehet rola. Remélem azért igy is örülni fog!Gondolom neked is feladtak a leckét a fiaid!szia ANI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2002. december 21. 22:2527.
    Sziasztok ! Jo lenne, ha sokan irnank ide ! En mar 14 eve elek itt, Leuvenben lakom a 4 fiammal. 10, 8, 8 es 6 evesek. Iden eloszor en is december kozepen felallitottam a karacsonyfat, 14 ev utan kezdek kicsit elbelgasodni. . .
    előzmény:
    ani. (26)
     

Címlap

top