Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Török a pasim

Torolt_felhasznalo_569532
Torolt_felhasznalo_569532
Létrehozva: 2005. november 18. 13:09
Szeretnék tapasztalatot váltani,akinek török vagy esetleg más nemzetiségü a barátja!!Irjatok 
  1. Torolt_felhasznalo_156143
    Torolt_felhasznalo_156143
    2009. Április 30. 06:27176.
    MÁR Ő IS EMLITETTE HOGY LEGYEK A FELESÉG,SŐT...AKKOR NEM KELL FÉLNEM TŐLE,HOGY MEGVER,VAGY BÁNTANÁ A GYEREKEIMET,MEG ILYENEK??TUDOM KI KELL ISMERNI,ÉS AZON IS VAGYOK.NEM IGAZAK A RÉMHÍREK,HOGY A NŐNEK KUSS???
    előzmény:
    Sabirah (175)
    2009-04-29  23:40
  2. 2009. Április 29. 23:40175.
    Házasságban gondolkodj, ne "kapcsolatban".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156143 (174)
    2009-04-29  23:24
  3. Torolt_felhasznalo_156143
    Torolt_felhasznalo_156143
    2009. Április 29. 23:24174.
    NEKEM 1 HÓNAPJA UDVAROL EGY TÖRÖK FÉRFI,RÉGGEBBRŐL ISMERJÜK EGYMÁST.ANNYI MINDENT OLVASTAM HOGY LE KELL ÜLJEK GONDOLKODNI HOGYAN CSINÁLJAM TOVÁBB.MERT NEM ROSSZ EMBER,DE AZÉRT A PARA ÉNBENNEM IS BENNEM VAN.2 KISLÁNYOM VAN,SZERETIK A GYEREKEIM,NEKEM SEM KÖZÖMBÖS..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_579513
    Torolt_felhasznalo_579513
    2009. február 17. 13:13173.
    Minden szavaddal egyetértek.. legalább mi "buta libák" tartsunk össze. :D Természetesen nem csak rózsaszín köd lebeg a szemünk előtt, hisz ugyanúgy lehet olyan tulajdonsága a szeretett embernek, ami minket zavar, ezt vagy megbeszéljük az illetővel, vagy elfogadjuk mivel nyilván nekünk is lehet olyan tulajdonságunk, amitől emberünk a plafonra ugrik. De ez csak is oda-vissza működik, a kettőnk érzelmi intelligenciája adja meg, hogy milyen lesz a kapcsolat és nem az, hogy milyen nemzetiségű. Nyilván vannak olyan dolgok, amik egy európainak nem megszokott, ez a másik fél kultúrájából adódik, és hangsúlyozom a kölcsönösséget (!!!), de ez széppé és izgalmassá tehet egy kapcsolatot. Azt nem állítom, hogy az elején elsősorban nem az exotikum vonz, de ha céljaitok vannak egymással, akkor a fentieknek érvényesnek kell lennie, akár állampolgárunk az illető, akár nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843463 (168)
    2005-11-22  21:08
  5. 2008. december 12. 03:42172.

    En azt szeretnem  kerdezni:

    Igaz  az,  ami mar  tobb Magyar ujsagban  emlitve  lett,

    hogy a  magyarorszagi  cigany-leanyok,  nagyon  sokan  arab  fiukhoz  mennek felesegul--es  kulfodre>

    MI  AKKOR  azoknak  a  vallasuk??

     

    koszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  6. 2008. december 12. 03:15171.
    Törökorszáhg a legvilágibb iszlám állam,teljesen szétvált állam-egyház és pl tilos is fejkendővel menni suliba.
    előzmény:
    enci/TR (160)
    2005-11-20  18:19
  7. 2008. december 12. 03:03170.

    Mi az, hogy Törökországban megengedett?

    Ha valami az Iszlám szerint nem megengedett, akkor azt nem csináljuk, mert mi az Iszlámot követjük.

    előzmény:
    enci/TR (160)
    2005-11-20  18:19
  8. 2005. december 12. 10:51169.
    Jaj, csak most sikerült visszatérjek a topikra, bár gondolom, nem hiányoztam. Bocsánat a kirohanásomért, de a topik címe nem azt suggallta, hogy muzulmán-keresztény vita folyik. Mindig felforr az agyamban a vér, amikor azt látom, hogy Törökországot és a törököket összemossák a Közép-Kelet többi országával. Csak amikor átgondoltam, akkor jöttem rá, hogy aki nem élt kint huzamosabbanj, az csak a sztereotíp médiából "értesülhet", ami szintén nem mutat valós képet. Szóval, a török népesség 90 százaléka muzulmán papíron, de kevesebb, mint 30 százalék gyakorolja a vallást. tehát ha török faszid van, nagyobb az esélye annak, hogy nem muzulmánt fogsz ki, mint hogy igen.

    Ami a muzulmán-keresztény vegyesházasságokat illeti, aki úgy megy bele egy ilyenbe, hogy előtte nem tájékozódik minden lehetséges fórumon arról, hogy mi vár(hat) rá, magára vessen. Felnőtt emberek vagyunk, szerelmesen is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (159)
    2005-11-20  16:47
  9. Torolt_felhasznalo_843463
    Torolt_felhasznalo_843463
    2005. november 22. 21:08168.

    Seker Kiz !)) - a topikinditonak

    Kivancsian olvasgattam bele a topikokba..., nem volt turelmem elolvasni az osszest..., ezert csak szeretnem elmondani a sajat velemenyemet, merthogy...annyira "buta liba vagyok", hogy "torok a pasim"...Az en szemszogembol o nem "egy torok pasi", hanem az en pasim,akit imadok..., akivel egy az erdeklodesi korunk, aki elsosorban a baratom, majd csak azutan szeretom, elettarsam..., akivel egyforman sokat dolgozunk, akivel egyutt tanulok angolul, akivel meggyujtunk egy gyertyat az ortodox templomban (en katolikus, o muzulman), mert az van kozel hozzank es amugyis "egy az Isten/Allah/ Budha"...-nevezzuk barhogy..., egyutt hadonaszunk a Nutellas uvegben(erdekes modon mind2en imadjuk), imadunk csokolozni az ures moziban egy unalmas film alatt, mintha nem volna hazunk, imadjuk a kinai kajat es a francia bort..., a torok kekszet es a baklavates torokosen kesziti a legfinomabb torok kavet) Nem tudom...,remelem megertettel

     Iyi geceler tatlim)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_843463
    Torolt_felhasznalo_843463
    2005. november 22. 20:47167.
    Szia Nekem torok a pasim...Itt vagy ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  11. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 22. 14:40166.

    Csillagom, én nem mérgelődök.   Ezt miből gondoltad? Meg azt, hogy ártani akarok? Mégis, kinek? Ne vedd már személyes sértésnek, ha valaki nem csak szépet és jót ír a törökökről és/vagy a muszlimokról.

    Ha figyelmesen végigolvastad volna a topikot, észrevetted volna, hogy az ostoba tyúkok kifejezést Fatimama használta először. Amikor neki válaszoltam, akkor írtam azt, hogy "én azokat tartom..." – nem akarom ismételni.

    Kettőnk között az a különbség, hogy te mindent a vallásodon keresztül élsz meg és ítélsz meg. Mindent egy olyan szokás- és hagyományrendszer szűrőjén keresztül látsz, ami 1400 évvel ezelőtt lehet, hogy forradalmian új és modern volt, de mára bőven túlhaladott. Hogy ezek alapján melyikünk a korlátoltabb, ki-ki döntse el.

    Tartok tőle, a világnak én ezerszer nagyobb szeletét látom, mint jónéhány hittestvéred, akik csak egyféle életmódot tartanak üdvözítőnek. Nekem nem tetszik az iszlám életforma, azok alapján, amennyit megtapasztaltam belőle, amíg egy iszlám országban voltam jópár hónapig. Hidd el, ezalatt többet megtudtam róla, mint nagyon sokan azok közül, akik "jaj Mohamed de kedves" alapon belemennek az együttélésbe. A nem hízelgő véleményemet jogom van leírni, kinyilvánítani, még ha ez nem is tetszik akár neked, akár másoknak. Nem tapasztaltam meg teljes valójában, de nem is vágyom rá. Nem mehetek férjhez a világ minden népcsoportjából valakihez csak azért, hogy úgymond hitelesek legyenek az információim! Írtak ide egyébként szép számmal olyanok, akik együttéltek muszlim férfival, tehát tök autentikusak a témában, mégse csupa szép és jó tapasztalataik vannak. Őket félresöpörted azzal, hogy rossz hírét keltik a muszlimoknak. Pedig az ellenkező oldalról azt, hogy neked, Encinek és Fatimamának harmonikus az élete a török társa oldalán, senki nem vonta kétségbe.

    Hidd el, van élet az iszlámon kívül is, és ha ez a szelete a világnak nekem nem is tetszik, attól még van elég érdekes és szép kultúra a világon, amit szeretnék megismerni.

    Minden jót, attól, hogy nem egyezik ebben a kérdésben a véleményünk, még nem vagyok az ellenséged, és nem akarlak bántani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206683 (164)
    2005-11-21  19:35
  12. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 21. 19:45165.
    Nem én személyeskedek, én senkit se ostoba libáztam le
    Pontosan igaz hogy a partnerünket a házasság elött mindig jól meg kéne ismerni. És ez nem csak vegyesházasságoknál van így!!! Rengeteg "normál" házasság is belebukik, hogy a hétköznapok beálltával jönnek rá, nem is ismerték a párjuk gondolkodását, viselkedését, szokásait....amit Aztán jönnek a konfliktusok, viták ,válás. A magyar házasságok hány százaléka végződik válással????

    Kirívó példák pedig ugyanígy mindenütt vannak, pontosan. Csak ez ugyan olyan, mint ha holnap Palibácsi Karakószörcsögön hazamegy, összeveszik az asszonnyal, majd megkéseli legfeljebb annyi lesz pár sor a hírekben , apró betükkel, 3 sorban hogy SZP karakoszörcsöki lakos.... (az meg véletlenül sem , hogy SZP karakoszörcsögi, római katolikus férfi..)
    Ha ugyanezt megteszi Ahmed, másnap 12 újság címlapján piros betükkel a fő hír....hogy Ahmet Karabulut pl török származású Iszlám férfi....
    Naná hogy ezek után mindenkiben az marad meg ,hogy a muszlimok teszik általában az ilyeneket.
    Neked van egy volt osztálytársad pl, egy ilyen példával, nekem és a topikon jó néhány pozitív hozzászólást író lánynak asszonynak pedig "saját török családja". Nem általánosítunk, nem írjuk ,hogy ott egyáltalán nem léteznek rossz dolgok, bűnök stb, csak azt ,hogy ugyan úgy vannak ahol a világon máshol, és hogy nem ez az átlag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352390 (163)
    2005-11-21  12:53
  13. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 21. 19:35164.
    Canim, ne mérgelődj, mert ártc a szépségednek (ha másnak nem is )
    A vitakultúrád inkább neked érdekes ,melyekszerint van a te igazad és ott vége. A világból mindig csak egy kis szeletet láthatsz, és hidd el a többi része sokkal hatalmasabb és sokoldalúbb mint hinnéd.
    A különbség köztünk, vitakultúrában, hogy te egy butus általánosító vagy
    Én azt monom , a törökök / és / vagy muszlimok közt is vannak jó és rossz emberek is. Te azt mondod a muszlimok mind megvetésre valóak.
    Én azt mondom a vegyesházasságokban (török magyar illetve muszlim -nem muszlim) is van rengeteg boldog és csodálatos,és a magyar-magyar házasságokban is van pocsék, veszekedős, megcsalós, agresszív... te azt mondod a vegyesházasságokba beugró nők OSTOBA TYÚKOK (ezt te íetad ilyen kifejezéssel!!), és hogy az ilyen házasság folyton elromlik, gyerekrablás nőverés stb ...
    Én azt mondom a török illetve muszlim férfiaknak is csak egy kis része nézi le a nőket illetve alázza meg azt, ugyan úgy mint bármely más nép tagjai vagy vallás követői, és rengeteg van köztük aki viszont a tenyrén hordozza, becsüli és egyenranguként becsüli a nejét...te azt mondod mindegyik rosszul bánik a nőkkel.
    Nézz már picit magadba, ne csak másokat szapulj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (162)
    2005-11-21  12:29
  14. Torolt_felhasznalo_352390
    Torolt_felhasznalo_352390
    2005. november 21. 12:53163.

    Nem kéne így személyeskedned, ezek nem érvek és nem teszik szimpatikusabbá és hihetőbbé, amit leírsz.

    A tény az tény, sokan úgy vágnak bele a vegyes házasságba, hogy fogalmuk sincs arról, mit jelentenek a kultúrális, hagyománybéli különbségek. Szerelmesek és ennyi ott és akkor elég nekik, utólag pedig, amikor szembesülnek azzal, hogy egész más elvárásaik vannak a partnerükkel szemben és a partnernek is velük, akkor már ott a gyerek is, és megkezdődik a huzakodás és sárdobálás.

    És bármennyire is próbáljátok eltagadni, vannak kirívóan negatív példák. Itthon is vannak, de itthon is beszélünk róluk és mindenki igyekszik elkerülni. Én azt nem értem, hogy az ilyen vegyesházasságokban előfordult eseteket, miért akarják sokan elbagatellizálni, vagy szőnyeg alá söpörni. Vannak közöttük vallási fanatikusok szép számmal és bizony ezt ügyesen leplezik, amíg itt élnek közöttünk. Nagyon sok nő vesz zsákbamacskát, mert a párja addig normális, amíg egyszer haza nem látogat. Az én egyik volt osztálytársamnak is addig volt férje, amíg haza nem ment egyszer Iránba. Utána hülye lett, eldurvult, el is váltak. Két gyerek, apukát fél a közelükbe engedni, apukával egyáltalán nem meri elengedni őket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206683 (161)
    2005-11-21  00:40
  15. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 21. 12:29162.

    Hát igen, a topikindító valóban okulhat pl. ebből a hozzászólásból is, mert ha valaki fröcsögött ezen a topikon, akkor az te vagy.

    Érdekes egyébként a muszlim "vitakultúra", amely kimerül annyiban, hogy semmifajta kritikát, ellenvéleményt nem képes elviselni, és végső megoldásként átmegy személyeskedésbe. De nem akarok általánosítani: rajtad kívül voltak itt olyanok is a "másik oldalról", akik képesek voltak normálisan leírni a véleményüket, érveiket.

    További szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206683 (161)
    2005-11-21  00:40
  16. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 21. 00:40161.
    Örülök, hogy léteznek hozzád hasonló tökéletes emberek Melda, akik a világról mindent tudnak, akikre ha halgatnánk, mi szerencsétlen ostoba tyúkok, mindannyiónknak megmentenétek a lelki üdvét és az életét. Légy büszke magadra, nagyon felvilágosult vagy az élet és a világ minden területén, leginkább pedig olyan témákban amitől halvány lila gőzöd sincs
    Nem kívánom neked , hogy menj hozzá egy magyar, keresztény férfihez, aki pár év múlva megcsal fűvel fával, és otthagy pár gyerekkel, mert még a hozzád hasónlóknak sem kívánnék sohasem ilyet.
    A saját butaságaidat tényleg a végtelenségig tudod szajkózni, mint önmagad visszhangja.De ezzel hidd el, a másik vélemény képviselőinek semmit sem ártasz, maximum pár vidám percet okozol

    Azért elgondolkodtató, hogy a topikban a török férfiakról undorító általánosítást fröcsögő emberek mindegyike a következők alapján írta a véleményét : " dolgoztam az osztrákoknál egy ideig egy török kávézóban" "az egyik barátnőmnek volt egy rövid ideig egy török hapsija" "jártam kinn egyszer Istanbulban, a bazárban" " Törökországban voltam nyaralni xy helyen.." " kinn éltem egyiptomban egy darabig.."
    Háááát, ezek tényleg értékes információforrások egy nép életére vonatkozóan

    Viszont akik jó véleményeket írtak, azok hosszú évek óta élnek boldog párkapcsolatban török kedvesükkel illetve férjükkel, életük egészét vagy egy részét Törökországban élik. Rengeteg török vegyes és nem vegyes házasságot , családot ismernek, teljesen függetlenül, hogy muszlimok-e ahogy a törökök nagyon nagyon nagy százaléka , vagy nem (olyan csak egy volt )
    Szerintem ez sokat jelent

    Itt be is fejezem ,szerintem a topikinditó már okulhatott eleget
    Veled meg nem kívánok többet foglalkozni, mint a másik topikon annak idején, korlátoltságodat már ott is bebizonyítottad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (159)
    2005-11-20  16:47
  17. 2005. november 20. 18:19160.

    Szia! Nem felejtettem el valaszolni az erkolcsossegrol irt hozzaszolasra; az erkolcsossegre en azt ertem, hogy otthon Magyarorszagon a statisztikak alapjan a fiatal lanyok mar 15-16 eves koruktol elnek nemi eletet, es szerintem ez igen-igen helytelen. Gyakran elofordulnak ugye az un. "egyejszakas kapcsolatok", ami itt nemigazan jellemzo. Ha egy torok lany elkezd egyutt jarni egy fiuval, nem fekszik le vele rogton az elso heten, ami azert otthon nagyon gyakori. Persze kivetelek mindig vannak mindket oldalon.

    A masik dolog, ami a muszlim no-nem muszlim ferfi kapcsolataval kapcsolatos (na ezt jol megaszontam), emlitettem korabban, hogy baromi nagy kulonbseg van muszlim es muszlim kozott. Lehet, hogy az arab vilagban ez meg ervenyben van, be kell tartani, de felhivnam a figyelmedet, hogy Torokorszag NEM ARAB ORSZAG! Ýtt igenis megengedett.

    Egyaltalan nem ugrottam neki senkinek, csak azt nem szeretem, ha valaki hallomasbol vett dolgokra alapozza a velemenyet. En, aki itt elek, azt hiszem tisztan latom a helyzetet, probaltam megcafolni az ugymond' vadakat.

    Megint megismetlem, azok, akik Magyarorszagon es a nyugatabbra levo orszagokban elnek torokok, hogyis mondjam, nem igazan a magasan iskolazott retegbol kerulnek elo (kivetelek persze vannak), ok sajnos rossz fenyt vetnek a hazajukra.

    Tudom nehez, de probaljatok meg elhinni, hogy az itteniek nem olyanok!

    Udv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (158)
    2005-11-20  16:38
  18. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 20. 16:47159.

    Kedves Fatimama!

    Csattanós választ adtál az egész vitára azzal, hogy a férjed, akivel sikeres házasságban élsz, nem muszlim. Mert itt többen a keresztény nő - muszlim férfi kapcsolat buktatóira próbáltuk meg felhívni a figyelmet. Én azokat tartom ostoba tyúkoknak, akik nem veszik figyelembe a kiáltó kulturális különbségeket, beleugranak egy vegyesházasságba, pár év múlva megbánják, de akkor már késő, és közben jól tönkreteszik a saját és a gyerekeik életét.

    A "csak" lánykádra légy nagyon-nagyon büszke! 

    A rizspuding-receptedet pedig, amit a Süssünk-főzzünk topikba írtál, ki fogom próbálni. 

    előzmény:
    fatimama (151)
    2005-11-19  19:50
  19. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 20. 16:38158.

    Örömmel hallom, hogy a török lányok ezekszerint szabadon élhetik a saját életüket. Csak azt nem értem még mindig, hogyha ugyanúgy élnek, mint az európaiak, akkor mire alapozod azt, hogy erkölcsösebbek nálunk? Mert erre elfelejtettél válaszolni.

    Egyébként nem tűnt fel a hozzászólásaimból, hogy én nem a törökökről, hanem általában a muszlimokról beszélek? Azt, hogy muszlim nő nem házasodhat össze, csak muszlim férfival, az ELTE arab tanszékén tanító arabista prof.-októl hallottam. Úgy gondolom, ők igazán elfogulatlanul ismerik a témát.

    Elhiszem, hogy neked tetszik Törökország, az ottani emberek és szokások, de miért kell nekiugrani azoknak, akiknek nem? Tudod, nekem is rosszulesik, ha azt hallom, hogy Ausztriában ki van írva, hogy magyarok, ne lopjatok, de nem kezdek el hőbörögni, mert tudom, hogy sajnos van pár ilyen honfitársam. Amikor külföldön vagyok, igyekszem úgy viselkedni, hogy bebizonyítsam, én nem azok közé a magyarok közé tartozom, akik pl. a hotelokban minden reggel lepusztítják a svédasztalt. Szóval ha a kedves muszlim fiúcskák, akik itt Európában vannak, normálisan viselkednének, akkor kevesebb lenne az előítélet velük szemben.

    Szerintem egyébként még Törökország nem is annyira durva hely a női jogok szempontjából, mint más iszlám ország, egyrészt, mert szeretnének bejutni az EU-ba, és most próbálnak megfelelni az európai emberi jogi szabályoknak, másrészt, mert annakidején Atatürk – nagyon helyesen – kíméletlenül kettéválasztotta az államot a vallástól és a vallási alapon működő törvénykezéstől.

    előzmény:
    enci/TR (155)
    2005-11-20  10:35
  20. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 20. 16:18157.
    Fúúúj... Hát ha ez az "elöl semmit, de hátul mindent szabad" dolog igaz, akkor akkor a muszlimok undorítóan képmutatóak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352390 (150)
    2005-11-19  16:49
  21. Torolt_felhasznalo_352390
    Torolt_felhasznalo_352390
    2005. november 20. 12:37156.
    A véreslepedős sztori igaz, itthon történt Magyarországon egy főiskolai kollégiumban. Mindenki meg volt botránkozva, ő meg nem értette miért.  Egy törökországi, asszem kurd pasi hordozta körbe és ugrált büszkén, mint a majom. Már akkor évek óta itt volt Mo-n és nem esett le neki, hogy ez itt nem szokás. Hallottam, hogy utána még két évig együtt járt a csajjal, de azután elment az országból.
    előzmény:
    enci/TR (155)
    2005-11-20  10:35
  22. 2005. november 20. 10:35155.

    Tudjatok, nagyon sokan elnek Torokorszagban magyarok, akik ide jottek ferjhez, vagy ide nosultek meg. Ýgen, az utobbira is van pelda boven, ugyhogy az, hogy muszlim no nem mehet hozza mas vallasuhoz, nem igaz. Szemelyesen ismerek magyar ferfiakat (neha a konzulatus szervez osszejovetelt bizonyos alkalmakbol, ilyenkor roffen ossze a helyi magyarsag, innet az ismeretseg), akik torok, muszlim not vettek felesegul. Semmi problemajuk nem volt a beilleszkedessel, a vallasi kulonbseggel, a parjuk csaladja abszolut befogadta oket. A magyar noknek sem volt ilyenfajta problemajuk, mindenki bekesen, boldogsagban el torok ferjukkel.

    Nalunk szinten ez a helyzet, en katolikus vagyok, ferjem muszlim, de egyaltalan nem probalta ram eroszakolni a vallasat. Sot! Olyan nincs, hogy karacsonykor ne lennenk otthon, tiszteli a mi hagyomanyainkat, szokasainkat, vallasunkat.

    Ja, amugy meg a torok lanyok is ugyanugy jarnak vegyesen szorakozni a fiukkal, hazassagkotes elott szintugy volt mar baratjuk, altalaban nem szuzen mennek ferjhez, ugyhogy a kedves hozzaszolo (lejjebb valaki irta ezeket) nincs igazan tisztaban ezekkel a dolgokkal, de lehet, hogy o onnet Magyarorszagrol jobban tudja?!

    A veres lepedos sztori sem kutya . Torok muszlim es pl. iraki muszlim kozott oltari nagy a kulonbseg. Ýlyen dolgok mar Torokorszagban reg nem leteznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_352390
    Torolt_felhasznalo_352390
    2005. november 20. 09:34154.

    Biztos, hogy vannak jó kapcsolatok is, de mint írod a férjed nem muszlim.

    Egyébként ha valaki egy idegen kultúrából való emberrel kezd kapcsolatot, előtte nem árt, ha megismeri azt a kultúrát, és nem utolsó sorban az se árt, ha önmagáról tudja, hogy mennyire képes alkalmazkodni ahhoz. Sztem a legtöbb ilyen kapcsolat ott durvul el, hogy mindkettő megpróbálja a sajátját erőltetni és nem veszi figyelembe, a másik igényeit. És ez sajnos ha a férfi muszlim, oda vezet, hogy a nő lesz elnyomva. Ezért a sok általánosítás.

    előzmény:
    fatimama (151)
    2005-11-19  19:50
  24. Torolt_felhasznalo_352390
    Torolt_felhasznalo_352390
    2005. november 20. 09:30153.
    Ajánlok egy jó könyvet: Antonio Gala:  Török szenvedély a címe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. november 20. 08:53152.

    Sziasztok!

    Szerintem az a probléma hogy pár primitív utcai árus  és döner árus viselkedéséből vonjátok le azt a következtetést ,hogy milyen egy egész ország ,amikor csak Isztambulban több ember él, mint a mi egész országunkban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top