Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Török a pasim

Torolt_felhasznalo_569532
Torolt_felhasznalo_569532
Létrehozva: 2005. november 18. 13:09
Szeretnék tapasztalatot váltani,akinek török vagy esetleg más nemzetiségü a barátja!!Irjatok 
  1. 2005. november 19. 07:56126.

    Jo reggelt! Mar irtam korabban, hogy termeszetesen vannak olyanok, akik hordanak fejkendot, de miert problema ez masoknak? Miert zavar ez Titeket ott Nemetorszagban vagy akarhol, ha kendot viselnek?!  

    Termeszetesen nem csak Ýsztambulban jartam az evek soran, talan a legkeletibb orszagreszen kivul bejartam az egesz orszagot. Persze, hogy vannak elmaradottabb videkek, ahol ugymond orzik a "hagyomanyokat", konzervativabban gondolkodnak, de altalaban nem ez a jellemzo. Ýsztambulban kb. 15 millioan laknak, az itteniek kozul a tobbseg nem hord csadort, azt hiszem, ez eleg elfogadhato osszehasonlitasi alap. Altalaban a keleti orszagreszbol, az elmaradottabb videkrol vandorolnak el Magyarorszagra, Nemetorszagba, stb, ok azok, akik elmaradottabban gondolkodnak, na ezert van az kulfoldon, hogy a torokok mar csak ilyenek. Azert ez kozel sem fedi a valosagot.

    Udv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. november 19. 07:24125.

    Meg ennyit! Vultal eldugott kis falukban is?

    Törökorszag nem csak isztambulbol all!

    előzmény:
    enci/TR (120)
    2005-11-18  21:02
  3. 2005. november 19. 07:19124.
    Es ez normalis szerinted? A sajat hazajukban nem tehetik meg, a hülye magyarok, nemetek stb. meg megengedik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206683 (117)
    2005-11-18  19:53
  4. 2005. november 19. 07:16123.
    Nem kell mennem törökbe, itt nemetben is van eleg (tul sok) török! Az utcan 100 török nö közül 99 kendöt hord, evek (evtizedek) ota itt elnek, megsem tudnak megszolalni sem nemetül, a multkor pl az orvosnal jot röhögtem a török paciens egy kukott sem tudott, a kiseröje is alig, hogy mondjak el hogy mi a bajuk? es az a legnagyobb baj hogy nem is akarnak nyelvet tanulni, egyszerüen nem akarnak beilleszkedni! Több evig török kavezokban dolgoztam, de egy nöt sem kellett kiszolgalni! A nö ha akart mondani valamit a ferjenek nem mehetett utana csak betelefonalt. A telefont en vettem mindig fel, szerencsetlenek a ferj neven kivül egy szot sem tudtak mondani. Egy török ismerösöm van (a több szazbol) akit mint embert szeretek, de ö is csalja a feleseget es eli vilagat mig az asszony otthon van a gyerekekkel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206683 (115)
    2005-11-18  19:48
  5. 2005. november 19. 07:01122.

    én idén voltam másodszor törökországba, csak kapkodtam a fejem, úgy kiabáltak utánnam, megúgy minden nő után nem tudtam sehol megállni a bazárban megnézni mer egyből rohantak oda, kitalálni mien nemzetiségű vagyok, mindenkivel kikezdenek, habár ne ismerem a te török pasidat de többségében, nem tudom..... szentem csak egy fájdalmas dologba kezdenél vele.. csábító meg minden, mer lenyügőző mien udvariasak és sármosak...

    De törökországba dalamanhoz közell komoly látvány volt az amikor a nő tolt egy teli talicskát kövel vagy fogalmam sincs mivel a férje meg mellette vidáman sétálgatott...  ez így igaz csak úgy néztünk... :S

    nem tudom... vigyázz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  6. 2005. november 19. 06:49121.
    Nem ijeszgetek senkit es buta sem vagyok, mindezt egy DOKUMENTUMFILMben lattam, ami a MAItörökorszagrol szolt 
    előzmény:
    .gyöngy. (118)
    2005-11-18  20:34
  7. 2005. november 18. 21:02120.

    Sziasztok! Elolvastam a hozzaszolasokat az elejetol, es meg kell mondjam, eszmeletlen nagy baromsagokat hordtak itt ossze nehanyan. Topcu-t ismetelni nem akarom, szinte ugyanazt irta le, amit en is gondolok. Jo par eve elek Isztambulban, ferjem torok, fel eves a kisfiunk. Joggal allithatom, hogy a topic hozzaszoloi kozul talan nekem a legkiterjedtebb az ismeretsegi korom a torokok kozott. Ha hiszitek ha nem, egyetlen olyan ferfi ismerosunk sincs, akire illenenek az alabban hozzaszolok altali jelzok (csapodar, veri a feleseget, stb.). A torok nok kozul a tobbseg nem hord kendot, nincs csadorba bugyolalva (anyosom platinaszoke, 63 evesen is sminkeli magat, nagyon ad magara, de nem csak o, hanem a torok nok legtobbje ilyen). Ha meg valaki kendot visel, konyorgom, miert kell "leszolni", lenezni, megvetni,? Ezt ok valasztjak, egyaltalan nincs rajuk eroszakolva a kendo viselese. Ez hagyomany, es a vallas tisztelete, nekik ez teljesen termeszetes.

    Elhiszem, hogy a Magyarorszagon es a nyugat Europaban elo torok ferfiaknal sokukra jellemzo a "csajozas, a tobb vasat tartunk a tuzbe" dolog, de miert van ez? Oszinte leszek, nem akarok senkit sem megbantani, de szerintem a torok lanyok, nok sokkallta erkolcsosebbek az europaiaknal. Most mondjam azt, hogy miert ne hasznalnak ezt ki a torok pasik?

    Na, csak ennyit akartam kozolni, tisztelettel: Enci

    Ja, es elhihetitek, hogy itt Torokorszagban a torok nok legtobbje nem ul otthon, ugyanugy dolgozik mint ferjuk, baratjuk, es nagyon sok csaladban a "no viseli a nadragot"!!!! Minden fontosabb es kevesbe fontosabb kerdesben kozosen dontenek, es igenis, a ferjek nagyon tisztelik a feleseguket. Bocs, hogy hosszu voltam, de egyszeruen szinte mar nevetseges, amiket itt osszehordtak sokan, legtobbszor megalapozatlanul. Persze lehet, sot biztos, hogy vannak balul elsult kapcsolatok, hazassagok, a torok ferj rettegesben tartja magyar feleseget, baratnojet, de ez mindenhol megesik, minden orszagban, kulturaban, mindegy milyen vallasu emberek kozott.

    Udv. Enci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. november 18. 20:44119.

    Szia!

    Nagyon örülök hogy megírtad igazságot , mert annyi hülyeséget írtak össze itt a lányok, hogy nem is volt kedvem hozzá szólni csak mérgelődtem magamban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206683 (115)
    2005-11-18  19:48
  9. 2005. november 18. 20:34118.
    Nagy butaságot írtál!!!  Az első világháború után amikor köztársaság lett Törökország ez megszünt ma már ilyen nem létezik Ha nem vagy biztos abban amit írsz ,akkor ne ijesztegess másokat 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414809 (44)
    2005-11-18  14:37
  10. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 18. 19:53117.
    Szia Melda.

    Csodálkoznál , hogy Magyarországi egyetemeken milyen sok török lány tanul!!! Mégpedig azért , mert tanulnának ám ők kinn szívesen, de Törökországban tilos az egyetemeken a kedőviselés. A kendős lányokat kitiltják. Ezért aki ragaszkodik ehhez, kénytelen külföldre menni tanulni, nagyon sokan ide hozzánk is, főleg a szegedi egyetemre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (110)
    2005-11-18  17:18
  11. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 18. 19:51116.
    Azt hiszem wien, te kérdezted valahol az elején még, hogy miért kérdi mindig meg hogy hogy van édesanyád.
    Az ő kultúrájukban az idősek, és méginkább a szülők, és természetesen főként az édesanyák nagyon nagy tiszteletet élveznek. Náluk ez természetes.
    Az országunkba érkező törökök számára az egyik legfurcsább, hogy nálunk mennyire magukra vannak hagyva az idős emberek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  12. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 18. 19:48115.
    Jajjjj Istenem.
    Elolvastam Bár csak félig, tovább nem is volt kedvem. Szörnyű.
    Elifkével az élen ez a töménytelen butaság és előítélet.
    Mintha egy külön állatfajról volna szó.Borzasztó.
    Higgyétek el, a törökök is csak egy nemzet. Ahol megtalálhatók mindenféle embertipusok. Műveltek és műveletlenek, szelídek és agresszívek, úőszinték és hazugok, hűségesek és hűtlenek.
    Elifke ki kéne utaznod néha törökországba. Meglepődnél , hogy az utcán az asszonyok cirka 60-70 %-a úgy jár mint itt nálunk is bárki. Fedetlen fővel, miniszoknyában, topban a fiatal lányok, eljárnak bulizni, a nők legnagyobb része dolgozik. Ez nem tilos egyáltalán hiába vannak férjnél Senki nem nézi le vagy veti meg őket.
    Aki pedig kendőt hord, az saját választása alapján teszi, és még jobban tisztelik ,mint bármely más nőt.
    Aztán néz körül Magyarországon. Nálunk "kultúráltaknál". Nézd meg pl a nane egyesület honlapján. Hány magyar, "keresztény" férfi veri , tartja félelemben a feleségét és a gyermekeit. Hány alkoholista van. Hány férfi csalja a feleségét???
    Törökországban egyáltalán nem megengedett a többnejűség, és a becsületbeli-gyilkosságok is tilosak. Ha történik ilyen, azt a törvény szigorúan bünteti úgy ahogy nálunk is.
    A török férfiak közül általában azok vannak szem előtt akik a " nagyon nyitott életet élő, nőzős, csapodár ..." tipus. Épp ezért vannak szem előtt, mert ők ilyenek. Keresik az alkalmat hogy feltűnjenek, elcsábítsanak majd hamar továbbálljanak más nőhöz. Ellepik a török -gyorséttermeket pl. És a nyaralóhelyeket. És őnekik köszönhetően a rendes török átlagember, akit nem látunk, nincs szem előtt megkapja az előítéleteket, hogy "hjjjjja, török " . Sajnos.
    Az én kedvesem is török, több mint két éve vagyunk együtt. Abszolút hűséges, törődő, mindenről megkérdi a véleményem , együtt döntünk, és nem szól bele , az én életembe. Ilyenekbe mint öltözködés stb főleg nem. Inkább csodálkozott eredetileg , hogy én kendőt hordok (előbb voltam muszlim, minthogy őt megismertem ) , mintsemhogy ezt elvárta volna. Az ő családjában is a nők egy kisebb része hord kendőt, aki akar, a többiek nem.
    Természetesen sok törökországi török családot ismerek általa, gyönyörűen , irigylésre méltóan élnek a legtöbben. A nők sokkal több tiszteletet kapnak , mint nálunk általában megszokott. A férjek ugyan úgy hűségesek, ahogy ők.
    És itt Magyarországon is ismerek több magyar-török vegyes házaspárt, akik hála Istennek évek óta boldogan élnek , szép családjuk van .
    Az hogy valaki, hogy bánik a családjával, nem nemzetiség ,hanem egyén kérdése.
    A legtöbb problémát az okozza , hogy a lányok "egzotikus keleti pasi" reményében belevetik magukat a rózsaszín ködbe, vagy egy-egy ilyen gyorséttermes fiúval, aki aztán csalódást okoz. Vagy a hétköznapok beálltával jönnek rá, hogy mégsincs se repülő szőnyeg se herceg, csak egy hétköznapi fiú hétköznapi bolondériákkal....és innentől kezdve beállnak a rosszhírüket szívesen keltők táborába
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  13. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2005. november 18. 19:14114.
    Húúúúúú, mennyi hozzászólásod lett itt egy délután alatt.
    Este végigolvasgatom őket, kíváncsi vagyok ilyen sok embernek van-e török kedvese
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  14. Torolt_felhasznalo_614393
    Torolt_felhasznalo_614393
    2005. november 18. 17:58113.
    Szia.Nekem volt Török,és Jugoszláv barátom is.Mi érdekel konkrétan?A Török barátommal 3 évig éltem eggyütt.Nagyon jó szivű volt.Ha szeretnek valakit,akkor azt tiszta szivvel szeretik,és annak megadnak mindent,és megis védenek mindentől,meg mindenkitől.Szeretnek kimaradozni,és félre menni.Nem jelenti azt,hogy akkor már téged nemszeret,csak ez van.Az araboknál,meg a Jugoszlávoknál is igy van.Még a Törökök azok,akik valamilyen szinten tisztelnek is.Nem mindegyikre igaz.Nem tudom ti mióta vagytok eggyütt,és hogy mennyire mély a kapcsolatotok.Eggyütt éltek-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569532 (1)
    2005-11-18  13:09
  15. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 18. 17:31112.

    Hát akkor te már sok muszlim országban jártál! 

    Az egyiptomi keresztények a koptok, akik az ókori egyiptomiak leszármazottjainak tartják magukat. Mondjuk engem kint simán átvert volna egy kopt gyümölcslé-árus, csak nem hagytam magam. Szóval ez a "mi is keresztények vagyunk" jó szöveg, de ez se jelent semmit. Egyébként a koptok arabul beszélnek, a kopt nyelvet csak a liturgiában használják, a templomban külön ülnek a nők és a férfiak. Valakitől hallottam kint, hogy az egyik ismerőse, egy magyar nő, egyszer egy kopthoz, másszor pedig egy muszlimhoz ment feleségül, és ez a nő azt mondta, hogy a koptoknál nehezebb a válás, mint a muszlimoknál.  

    Egyszer beszélgettem egy keresztény lánnyal, ő arról panaszkodott, hogy a lányok a kopt családokban is szigorúan ellenőrizve vannak, nem mehetnek el szórakozni sehova, akárcsak a muszlimoknál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (108)
    2005-11-18  16:56
  16. 2005. november 18. 17:30111.

    Remélem hogy most megszabadult tőle.A bátyja szerzett neki melót valahol jó messze vidéken,(és ugye bátyusnak nem mondunk ellent&nbsple vonult oda.Így talán a barátnőm most megszabadul tőle.Bár már mondogatta neki,hogy mi lenne ha ő is le költözne,szereznének neki is melót.DE bízom benne ettől talán több esze van.

    Mennem kell ,remélem te sem buksz le!

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (109)
    2005-11-18  16:58
  17. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 18. 17:18110.

    Kedves silviHemel! (Bocs, de közben kimentem spenótot főzni, és azt ugye nem lehet otthagyni...&nbsp

    Erről írtam én is. Hogy a kulturális gyökerek mennyire meghatározóak egy ember életében. A muszlimoknál a fiúgyerek az isten, ebben nevelkednek fel, a húgaikat és nővéreiket ők irányítják, az anyjuk bálványozza őket. Az utcán a kávézókban csak férfiakat látnak, a munkahelyek többségében férfiak vannak, a családban az apa az úr. Nézd csak meg, az európai és amerikai egyetemeken, főiskolákon milyen sok muszlim hallgató van – de csodálatos módon szinte mind hímnemű. Amíg Mohi mondjuk Londonban tanul és éli világát (mert azért szórakozásra a megvetett fehér nők is jók), addig a nővére otthon ül, vagy már rég férjhez ment.

    Szóval ha fel is szed valamit az európai viselkedésből, az csak máz, és addig tart jobb esetben, amíg Európában van. És ahogy írtad, lehet, hogy az európai kollégákkal jó fej, de otthon már nem. Nem tudja levetkőzni a neveltetését, a hazai szokásokat. Ez a nagy gond az ilyen vegyes együttélésekkel. Mert az persze már nem érdekli a muszlim macsókat, hogy az európai nőnek is megvan a maga kultúrája és értékrendje, elvárják, hogy ő alkalmazkodjon hozzájuk teljesen. Na most van, aki képes lenyelni a békát – egészségére! –, de a többség nem, és akkor jönnek a rémisztő sztorik, itt is olvashatjuk. És ezek szerint a muszlim nők is szeretnének több szabadságot, pláne, ha Európába kerülnek, és látják, hogy itt hogy élnek a nők. Többségük persze úgy lett nevelve, hogy ezt nem veszi vagy nem akarja észrevenni, de azokat nagyon sajnálom, akik, mint a kollégád felesége is, változtatna az életén, de nem tud....  

    előzmény:
    silviHemel (103)
    2005-11-18  16:29
  18. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2005. november 18. 16:58109.
    Befogadó nyilatkozat. Azt lemondhatja igaz ugyanannyiba kerül, mint az elkészitése. Ki is jelentheti, de akkor tarthat a bosszútol.. Szegény csaj, fogalmam sincs mit javasolhatnék.
    előzmény:
    *Sára* (107)
    2005-11-18  16:47
  19. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. november 18. 16:56108.
    Egy magyar lány volt, azt nem tudom, hogy helyi párja volt-e Azt mondta, hogy Tunézia a legeurópaibb afrikai ország. A strandon a fiatal lányok normál európai fürdőruhában voltak, jó nem tanga meg topless, de nem is eltakarva a fél testüket. Az idősebb nők valóban lepelben fürödtek. Egyébként nem tetszett az ország úgy ahogy van... de ez egy másik történet. Egyiptomban is jártam, nekem mint túristának csodálatos élmény volt.  Igen, ott tényleg 1 nőt, ha láttam a szállodában, pedig több szállodában is voltam. Törökországban vegyesen voltak, férfiak is, nők is. Ott a férfiak valóban nagyon kedvesek voltak, néha TÚL kedvesek, Egyiptomban meg néha féltem tőlük, mármint attól, hogy megérintenek, amit nem szerettem volna. De pl. az egyik arab egy boltban felvilágosított, hogy nem kell ám félni tőle, mert Egyiptomban vannak keresztények is, mint pl. ő. Ez egy érdekes élmény volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (106)
    2005-11-18  16:44
  20. 2005. november 18. 16:47107.

    Az a baj,hogy ez a pasi ettől kényelmesebb sokkal.

    Meg sajna a barátnőm elkövette azt a hibát hogy hagyta magához bejelentkezni állandóra a tartózkodási engedély miatt .Meg aláírt valami nyilatkozatot is talán.És ennek is itt van a fél családja,köztük a bátyja,aki az "isten".Gondolom nem kell bemutatni az öccs-báty viszonyt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (105)
    2005-11-18  16:41
  21. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2005. november 18. 16:44106.

    Kedves Delfin!

    Az idegenvezető persze helyi erő volt, és férfi, esetleg olyan magyar nő, aki helyihez ment feleségül, nem?  

    De félretéve a gonoszkodást, hiába jár jól anyagilag a válás után a nő, ha utána nem tud elhelyezkedni és eltartani magát és a gyerekeit. A válás után kapott pénzből kell utána hosszú évekig élnie, és innen nézve már nem ugyanaz a leányzó fekvése. Vagy visszamegy a családjához, apuci felügyelete alá, vagy gyorsan keres másik férjet, aki eltartja, és kezdődik minden elölről. Mert ugye az is feltűnt neked Tunéziában, hogy elsősorban férfiak dolgoznak majd' minden területen. Bátran ki merem jelenteni, ez a jellemző a muszlim országokban, noha eddig még csak Egyiptomban voltam, igaz, ott többször is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (104)
    2005-11-18  16:31
  22. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2005. november 18. 16:41105.

    Rövidebb ideig éltem kint, és én is rengeteg családot láttam akik nagyon boldogok voltak. Szó sincs arról hogy boldogtalanok lennének a nök. Legalábbis többségben nem, azért kivételt is láttam. De más az ha egymás közt házasodnak, mert eleve a nö is úgy van nevelve, hogy neki ez teljesen természetes. Láttam a férjem rokonain pl, nagyon is elégedettek azzal ami van. A gond akkor van, ha ezt egy europai nötöl várják el. Föleg ha elötte ök is europai modjára éltek.

    Sára: még egy módszert tudok ajánlani, nálam mondjuk nem vált be, (csak majdnem, ugyanis a férjem családja, rámenösebb volt) Fél évig dolgoztam azon, hogy a férjem akarjon megszabadulni tölem, erre a családnak 1 orájába telett hogy lebeszélje, mert rossz fényt vet a családra, de hátha a barátnödnél. Rá kell ébreszteni a pasit, hogy nem akar a barátnöddel élni.. Ha saját magától szakit és nem a csaj akarja dobni, akkor leszállnak. Mert a hangsuly azon van hogy ö dönti el mi legyen, nehogymár egy csaj rugja öt ki... Csak utáltassa meg magát a pasival, és ha a pasinak lesz elege talán ö dobja és még büszke is lesz magára, hogy megtette.

     

    előzmény:
    silviHemel (103)
    2005-11-18  16:29
  23. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. november 18. 16:31104.
    Olvasgatlak benneteket egy ideje... Nem tudom, de nekünk Tunéziában az idegenvezető is azt mondta, hogy tiltott a többnejűség, erre emléxem, sőt, válás esetén a nőnek ugyanannyi joga van, mint a férfinak, sőt lehet olyan, hogy egész "jól jár" a nő, mármint anyagilag. Úgy tudom Törökországban sincs már többnejűség, mintha ott is mondta volna az id.vez.,de erre nem esküdnék meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (100)
    2005-11-18  16:25
  24. 2005. november 18. 16:29103.
    NEkem is van ket bangladesi munktarsam, ferj es feleseg. Muszlimok. Nagyon nagyon rendes, modern emberek. DE, azert latszik pl. a sracon hogy muszlim, ugyanis nem engedi a felesegenek hogy heti ketto napnal tobbet dolgozzon. Otthon kell foznie, takaritania, stb stb, es emiatt a lany sirt, mert a paromnak panaszkodott, hogy mondja meg a ferjenek hogy o bizony tobbet szeretne dolgozni, mert szeret munkaba jonni. Otthon meg unatkozik stb.... Szoval ok rendes emberek, de azert a sracon latszik egy-ket dolog..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (100)
    2005-11-18  16:25
  25. 2005. november 18. 16:27102.
    Hát nem irigyellek téged sem.De lehet a barátnőmnek is ezt kéne csinálnia.Csak nagyon nehéz munkahelyet találni,és ő szegény elég szarul áll anyagilag.Meg hát a fiát sem akarja elszakítani a barátaitól,meg sportol is a gyerek,és kamasz.
    De ő is állandóan retteg,hogy figyelteti vagy ő figyeli hogy mikor mit csinál.Nem mer menni sehova még most sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (99)
    2005-11-18  16:20

Címlap

top