Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zepterben főzni!

vörös
Létrehozva: 2005. november 17. 09:27

Sziasztok!

Engem különféle praktikák érdekelnének ki hogyan főz Zepter edényben? Persze jól bevált receptek és elkészítési módjai is!Kiváncsi vagyok a negatív tapsztalatokra is mert abból is tanulhat az ember.

Köszi mindenkinek! Várok minnél több finom bevált recepteket!!!

 

  1. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 25. 13:12301.

    Én még soha nem főztem tejberizst zepterben, de ahogy elolvastam a rizsfőzést annak alapján szerintem biztosan lehet.

    Rizset főztél már benne. Leírom a receptet ha érdekel ?

    előzmény:
    ágica1 (300)
    2006-02-25  12:52
  2. 2006. február 25. 12:52300.

    Sziasztok!

    Továbbra is kíváncsi lennék hogy tejberizst csak hagyományos módon lehet készíteni?
    Ma húslevest készítettem a gyorsfőző fedővel, tényleg hamar kész lett és finom bár még így is órákat töltöttem a konyhában mire mindent elmosogattam, elpakoltam, felmostam, stb.
    Csináltam még májat pörköltösen (nem tudom mi a neve pontosan), pároltam krumplit és zöldségköretet is hozzá. A leves tészta nem túl jól sikerült, nekem olyan ragacsosra sikerült, tényleg felszívta a vizet de ennek ellenére átmostam a ragacsossága miatt. Már rájöttem hogy sok vízben készítettem, fél kg tésztához nem kell egy liter víz sem igaz? Na én több mint egy litert tettem hozzá. Kíváncsi leszek hogy akkor is fog-e ragadni ha nem lesz sok a víz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 24. 22:04299.

    Tehát hagyományos módon főzöl benne, csak a gyorsaság és a kényelem ami miatt szereted ? Én mondjuk nagyon szeretem az ujdonságokat, de a családom azt hiszem a hagyományos kajákat jobban díjazza. Megpróbálom megtalálni az arany középutat.

    Más:

    Szerintem az eddigi receptekhez valami süti jó lenne. Nem ?

    Akkor jöjjön:

    Gyümölcstorta

    Az edény aljára alufóliát vagy sütőpapírt teszünk, majd arra kevés kristálycukrot szórunk. Erre helyezzük rá a gyümölcsöket (alma, körte, birsalma, ananász, banán, kiwi, stb.) Ezután elkészítjük a piskótatésztát. A tojások számának megfelelő mennyiségű evőkanál cukor és félfogósliszt (vagy rétesliszt) kell a tésztához. Először a tojásfehérjét kemény habbá felverjük, majd kanalanként adagoljuk hozzá a kristálycukrot. Ha a cukor elolvadt, akkor egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját. A lisztbe egy késhegynyi sütőport keverünk, majd lazán, kézzel szórva keverjük a masszába. Ezt a gyümölcsre öntjük. A befedett edényt takarékon addig melegítjük, amíg a hőmérő a piros mező közepéig ér, és a fedő mellett megjelenik a gőzcsík, majd elzárjuk. Ez azért fontos, mert a piskótatészta és különösen a gyümölcsök nedvességtartalmát ki kell hogy engedjük az edényből. A hőforrás elzárását követően még kb. 10 percig hagyjuk "dolgozni" az edényt. A piskótát kiborítjuk egy tálcára, és leszedjük róla a fóliát, vagy sütőpapírt. A piskóta tetejére ízlés szerint tehetünk gyümölcskocsonyát, vaníliaöntetet, tejszínhabot, vagy csurgathatunk rá csokoládét.

     

    előzmény:
    Lya (298)
    2006-02-24  20:38
  4. Lya
    Lya
    2006. február 24. 20:38298.
    Hagyományosan főzők, nem szeretem a reform ételeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303945 (297)
    2006-02-24  20:14
  5. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 24. 20:14297.
    De jó, akkor van itt aki sok tapasztalattal tud majd bennünket segíteni. Mi a kedvenced? Hogyan főzöl ezekben az edényekben ?
    előzmény:
    Lya (296)
    2006-02-24  14:53
  6. Lya
    Lya
    2006. február 24. 14:53296.
    Évek óta zepterben főzök és csak dicsérni tudom .
    Ajánlom mindenkinek!
    előzmény:
    vörös (1)
    2005-11-17  09:27
  7. 2006. február 24. 14:19295.

    Csirkemell-torta

    Hozzávalók: csirkemell, szeletelt bacon, reszelt sajt, liszt, tojás, vegeta, tejföl

    A csirkemelleket kicsontozzuk majd felszeleteljük. Megszórjuk a tetejét vegetával vagy más fűszersóval. Megforgatjuk lisztben, tojásban és reszelt sajtban. Egy kombitál alját kibéleljük bacon szeletekkel, és rárakunk egy sor panírozott húst, majd egy sor szalonnát. Ezt a folyamatot addig ismételjük, amíg el nem fogy a hús illetve szalonna. Egy tojást összekeverünk egy pohár tejföllel és a maradék reszelt sajttal, majd ezt ráöntjük. A tetejét szalonnával lefedjük. Forró sütőben fólia alatt sütjük. Ha elkészült, felfordítjuk a kombitálat - így kapjuk meg a tortaformát. Kidegen - melegen egyaránt fogyaszthatjuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. február 24. 12:37294.

    Jajj de orulok hogy van aktiv tagja is a topiknak. en mar kezdtem feladni a remenyt  

    Hetvegen kiprobalom valamelyik receptedet, talan a gombas csirket, majd megirom a vegeredmenyt.

    Nem foztel -vagy barki aki olvassa- toronyban? En azt ugy szeretnem kiprobalni, de infi kene hozza, hogy bator legyek  

    Privibe kuldom az e-mail cimem, mert en szeretnem kerni a receptjeidet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303945 (293)
    2006-02-24  11:42
  9. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 24. 11:42293.

    Sziasztok lányok ! 

    Jól elvagyok itt magamban. 

     A mai konyhatündér 12. rész Lazac andi burgonyával, rák szuflé
    Rábaközi Andrea műsora (2006)

    A régebbi recepteket összegyűjtöttem egybe. Ha valakit érdekel, írjatok privit. Sziasztok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 24. 10:14292.

    Sütő-főző edény. Beszúrtam a képét. Azt mondják nagyon sok mindenre lehet használni. Sülteket, süteményeket lehet készíteni a főzőlapon is. Én még nem láttam használat közben, de szívesen hallanék róla tapasztalatokat, mert gondolkodok egy ilyen edény vásárlásán.

     

    előzmény:
    ágica1 (290)
    2006-02-24  09:54
  11. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 24. 10:05291.

    További receptek, ahogyan igértem. Nem olvastam vissza, remélem újak lesznek:

    Zöldborsóleves
    20 dkg zöldborsó, 1-1 szál fehér- és sárgarépa, só, nagyon ikevés cukor, 2 evőkanál olaj, 2 evőkanál liszt, pirospaprika, só.
    A zöldborsót a karikákra vágott zöldségekkel, egy kevés cukorral, a sóval és fél dl vízzel fedő alatt megpároljuk. A zöld jelzés közepéig melegítjük kis energián. Le-vesszük a fedőt, rátesszük az olajat, meghintjük a liszttel és összekeverjük. Vízzel felöntjük, miközben kevergetjük. Rátesszük a fedőt és lassan, a zöld jelzés közepéig, háromnegyedéig melegítjük. Ha szeretjük ekkor tésztával, galuskával ízesíthetjük. Visszatesszük a fedőt, elzárjuk a hőforrást. 10 perc múlva tálalhatjuk, de amíg a zöldben van a mutató, nyugodtan hagyhatjuk. Jó sokáig meleg marad a leves.

    Gulyásleves
    30 dkg marhahús (aki nem szereti a marhahúst, készítheti filézett és kockára vágott csirkemellből is), 30 dkg burgonya, 1 fej vöröshagyma (közepes), 2 gerezd fokhagyma, 1 szál fehérrépa, 1 szál sárgarépa, 5 gomba, egy csésze zöldborsó, bors, pirospaprika, só.
    A hideg edénybe kevés olajat töltünk, kb. fél evőkanálnyit. Beletesszük a felkockázott hagymát, megpirítjuk, paprikázzuk és rátesszük a húst, a zöldségekkel együtt. Meghintjük sóval és hozzáöntünk fél deciliter vizet. Rátesszük a fedőt, magas lángon a zöld jelzés közepéig hevítjük. Ekkor rászórjuk a pirospaprikat, beletesszük a kockázott burgonyát, zöldségeket, és feleresztjük vízzel. Újramelegítjük a zöld jelzés közepéig, végéig, majd elzárjuk az energiát. Ha csipetkét is szeretnénk beletenni, akkor azt a hőforrás elzárása előtt tegyük.

    Gombás csirkeragu: 2 db csirkemell lebőrözve, csíkokra vágva
    10 dkg gomba szeletelve
    1 nagy hagyma kockára vágva
    1 paradicsom, 1 paprika
    2 dl tejföl
    Fűszerek: pirospaprika, vegeta, bors, bazsalikom

    Zsír és víz hozzáadása nélkül a tejföl kivételével minden alkotóelemet egyszerre kell beletenni az edénybe és össze kell keverni. Ha valaki akar egy teáskanálnyi olajat tehet bele, de nem szükséges. Alacsony lángon a zöld mező végéig kell főzni, majd elzárjuk a hőforrást és megvárjuk míg a sárga mezőig visszamegy a mutató. Természetesen a fedőt közben nem szabad emelgetni mert megszakítjuk a főzési folyamatot. Az ételt nem kell kevergetni, nem fog odaégni! A tejfölt csak a legvégén adjuk az ételhez. Nagyon finom: Jó étvágyat!

    Remélem másnak is megjön a kedve, hogy csatlakozzon a fórumhoz, és megosszuk egymással a tapasztalatokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 24. 09:54290.

    Szia Bocsika!

    Nekünk nincs tv paprikánk így nem láttam még ezt a műsort, de az általad ajánlott oldalon szét fogok nézni ha a lányom engedi (14 hónapos).
    Mi az a Zepter Quadró?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 23. 20:04289.

    Elnézést a végéért de kb 3-szor futottam neki, és egy kicsit zavaros lett. Akkor olvastam át, amikor, már megjelent.

    Szoktátok nézi a tv paprikán a konyhatündért.

    Ő zepterben főz, a főzési technikája átmenetet képez a hagyományos technikák és a zepteres eljárások között,de szerintem nagyon jó.

    A www.tvpaprika.hu oldalon a receptek között olvasható jónéhány recept.

    Használ valaki köztetek Zepter Quadrót. Érdekelnének a használatával kapcsolatos tapasztalatok.

    Ultratitános grillserpenyőt vennék, ha valakinek lenne eladó. Üdv.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 23. 17:37288.

    Hozzávalók:
    60 d kg marhacsont
    40 dkg leveszöldség
    5 dkg gomba
    5 dkg kelkápostalevél
    1 zöldpaprika
    1 paradicsom
    1 fej vöröshagyma (nagyobb fej, héjastól)
    2 gerezd fokhagyma
    petrezselyemzöldje (összekötözve)
    10-15 szem egész bors

    Elkészítés:
    A csontot alaposan megmossuk és 2-3 órán át főzzük (A termoellenőrön a mutató a zöld mező vége előtt álljon valamivel, itt a legkisebb fokozatra kapcsoljuk, esetleg teljesen lezárjuk). Ekkor hozzáadjuk a zöldségeket és együtt fözzük még egy kb. 1 órát. Leszűrjük és metélttésztával vagy daragaluskával tálaljuk.

    Elkészítés gyorsfőzőben (Syncro Clickben):
    A csontot alaposan megmossuk és kb. 1 l vízzel az edénybe tesszük. Az edényt Syncro Clikckel lezárva a zöld mező végéig melegítjük (eleinte erős fokozaton, ha a nyomásjelző felemelkedett, gyengén!). Ekkor a hőforrást elzárjuk. Megvárjuk amíg a nyomásjelző gomb nem látszik (nincs nyomás az edényben, ez kb. 30 perc). Ekkor kinyitjuk az edényt és hozzáadjuk a zöldségeket, füszereket és az előbb leírtak szerint felhevítjük az edényt. Ha a nyomás lecsökkent és nem látható a nyomásjelző pálca, elkészült a leves. Leszűrjük és metélttésztával vagy daragaluskával tálaljuk.

    Ez egy nagyon bevált recept állítólag. Én is neten találtam. Bemásolom majd ide a többit is hátha egy kicsit pezsdül a topic.

    Nekem nagyon rendes a tanácsadóm, de sajnos még nekem nem volt időm vele leülni főzőcskézni. Pedig nagyon jó lenne, hogy kitapasztaljam, hogy mit lehet kihozni at edényekből. Szóval másolok még egyet kettőt, hogy felpezsdüljön a topic. tényleg nagyon jó lenne, ha egy kicsit pezsdülnénk.

     

     

    előzmény:
    ágica1 (287)
    2006-02-23  14:05
  15. 2006. február 23. 14:05287.

    Sziasztok!

    Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra bár úgy látom nem túl nagy a forgalom. Mostanában sikerült Zepter edényeket vásárolnom, nagyon örülnék ha nem halna ki ez a fórum és olvashatnék jobbnál jobb ötleteket, recepteket.
    Azt szeretném kérdezni hogy tejberizst csak hagyományos módon lehet készíteni?
    Húst már készítettem olaj és víz nélkül, fölötte burgonyát pároltam szűrőedényben, afölött pedig zöldséget reszelőbetétben. Nagyon jó lett és a lényeg hogy hamar végeztem. Hétvégén húslevest tervezek készíteni a gyorsfőző fedőmmel, nagyon izgulok hogy sikerül majd. A fűszerezéssel még bajban vagyok, ki kell tapasztalnom hogy mennyit is tegyek belőlük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 16. 20:12286.
    Ma megfőztem az első Zepteres vacsorát. Az edényt felmelegítettem, ebbe tettem kockára vágott csirkemellet, mindkét oldalán megpiritottam (olaj, zsiradék nélkül), amikor kész volt rátettem sárgarépa csikokat és fedő alatt megpároltam. Zöld közepéig hevítettem, majd lezártam a gázt. Vártam míg vissza megy a sárga mezőbe. Habarást készítettem tejszin+étkezési keményítő+méz+mustár, bors+petrezselemzöld egy kevés hagymakrém, jól összekevertem és kiforraltam. Tésztával fogjuk enni. Nagyon finom lett. És tényleg nem ragadt le a mártás pedig nem is nagyon kevergettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. február 14. 10:20285.

    szia Eperke, probaltam tegnap irni ,de nem ment at..

    Szoval van 2db uj, gyorsfozom, elado, mert nekem mar van ketto es ezt a 2db megvalnke, toluk, ugy kaptam ajandekba, dobozaban vannak. ara..en olyan 25000ft re gondoltam, de csre is erdkelne masra ,jelenleg kersek fuggetlen jo minosegu mobiltelefont is..vagy Paly statiton IIgépet is...

    Eleg rugalmas vagyok, csaj azert jo lenne ha mar el tudnam adni, van egy Zepteres szakacskonyvem is elado, mert abbol is 2db van.

    Akit erdekelnek irjank,udv mindenkinek.Dora

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816201 (277)
    2006-01-25  13:21
  18. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 9. 11:03284.

    Semmit, délután 4-ig a munkahelyen voltam, és bundás kenyér lett a vacsorából. Ma sem lesz időm, azt hiszem ez már a hétvégére tolódik. A tervben amúgy húsleves volt, párolt zöldséggel. Brokkolit, karfiolt répát akartam párolni hozzá.

    Rántott húst pedig a sepenyőben, lehet, hogy ez lesz.

    De gondolkodtam monjuk pörkölt, fölötte krumplit párolni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_492151 (283)
    2006-02-08  22:20
  19. Torolt_felhasznalo_492151
    Torolt_felhasznalo_492151
    2006. február 8. 22:20283.
    Mit alkottál ma?

    Én az őszintét megmondom ,maradtam a hagyományos használatnál.Igaz ahhoz kicsit drágák ezek az edények, de ez van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303945 (282)
    2006-02-07  12:28
  20. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 7. 12:28282.

    Örülök, hogy végre járt erre valaki.

    Holnap tartok próbát ez ügyben, a párom ugyanis nem lesz otthon így nem ciki ha valamit elszúrok. Érdeklődtem, amúgy egy másik fórumon, és azt mondták hogy be lehet tenni.

    Sajnos a szitám a jelenlegi edényemhez, még nem jó 24 cm-es kell hozzá, de lesz az is nemsokára.

    Holnap jelentkezek valami beszámolóval.

    Szúrkoljatok. Ha van valami ötlet, hogy mit főzzek egy 5,8-as edényben+kombitál+reszelő párosításban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_492151 (281)
    2006-02-07  10:54
  21. Torolt_felhasznalo_492151
    Torolt_felhasznalo_492151
    2006. február 7. 10:54281.
    Szia!
    Látom nem tolonganak erre a népek.
    Nekem nincs kimondottan szűrőedényem,de az a rács, ami reszelő is egyben ,olyan igen.Azon pl.pároltam már zöldséget leves felett.
    De pl.a túrógombócot is lehet szűrőedényben, de én ennek hiányában kombitálba csináltam.

    Szerintem nyugodtan ki lehet próbálni a kombitálat a sütőbe,mivel nincs műanyag része.
    Ha megtetted írj,kiváncsi vagyok.Bár lehet,hogy én is kipróbálom, csak megint kéne egy kis löket+kedv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303945 (279)
    2006-02-02  11:14
  22. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 3. 08:57280.
    Sziaztok a kérdésem még mindig a régi, hátha valaki pont erre jár. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2006. február 2. 11:14279.

    Sziasztok Zepteresek !

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek emeletes főzés ügyében. Milyen ételeket szoktatok ilyen módszerrel késziteni.  Mire kell odafigyelni? Lehet-e például a leves fölött a szűrőben krumplit főzni, zöldséget párolni ? Vagy ezen kívül bármilyen ötlet jöhet?

    Másik kérdésem a kombitálakban mondjuk tudok-e felfújtat készíteni a sütőben ?

    Köszönöm előre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_807428
    Torolt_felhasznalo_807428
    2006. január 29. 12:57278.

    Sziasztok!

    Normális-e, hogy az edények 3-rétegű alsó része az első néhány használat után inox színről fokozatosan bronzos színű lesz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_816201
    Torolt_felhasznalo_816201
    2006. január 25. 13:21277.
    szia szerteném megkérdezni tőled, hogy kb milyen árban van egy ilyen gyorsfőző fedő? köszi: Györgyi
    előzmény:
    samuel14 (231)
    2005-12-15  11:58

Címlap

top