Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegedi Kaáliba járunk!

picur555
Létrehozva: 2005. november 9. 10:53
Katuss javaslatára (akivel egy másik Kaális társasághoz írogattunk) létrejön most a Szegedi Kaális topic. Remélem itt is hasonló jó hangulatú társaság alakul ki és tudunk egymásnak hasznos tanácsokat és a kitartáshoz támaszt adni. Jó lenne ha nem csak a váróban köttetnének esetleg barátságok!
  1. 2009. szeptember 14. 17:293326.

    Sziasztok!

     

    Katuss!

     

    Sajna most sok a beteg gyerkőc, ma már vittem oviba. Folyik az orra, de a kedve nagyon jó. Mindig megdicsérik milyen ügyi.

    Akkor érzi jól magát ha mehet valahová. Megy ovis néptáncra és ha felveszik ovis angolra legalább nem reklamál itthon, hogy nem mehet sehová. Tegnap este beszéltük a párommal, hogy lassan a suliba kell beíratni (már 4 éves lesz!). Olyan gyorsan nőnek!

     

    Jobbulást Ábelnek és a betegeskedőknek!

    előzmény:
    Katuss (3325)
    2009-09-14  12:19
  2. 2009. szeptember 14. 12:193325.

    sziasztok!

     

    Hogy vannak a beteg leányzók?

    sajna Ábel is elkezdett tüsszögni, folyik az orra, egyelőre bölcsi és homeo-val próbálkozunk. remélem gyorsan helyrejön, mert most nem tudok szabira menni. irjatok már kivel mi újság. üdv. Katuss

    előzmény:
    nesszicica (3324)
    2009-09-09  08:51
  3. 2009. szeptember 9. 08:513324.

    Ennyit az oviról!

    Este hányt, most folyik az orra, tüsszög, köhög. Kár volt este h1n1 vírusról olvasni már akkor beképzeltem, hogy biztos az. Hamarosan doki aztán pihi szigorúan.

    előzmény:
    nesszicica (3323)
    2009-09-08  21:02
  4. 2009. szeptember 8. 21:023323.

    Sziasztok!

     

    Biga!

    Csajszival minden rendben? A normaflornál én sem tudok jobbat. Folyadékpótlás! A Nesszinek sem írt semmit a doki amikor az oviban összeszedett egy hányós-fosós vírust. Sajnos tapasztaltam milyen kiszáradni azóta odafigyelek.

     

    Katuss!

    Nem sokat netezek mostanság kihasználom, hogy csajszi oviban és bepótolom az elintézni valókat.

    Kiakadtam ma ez a 2. hét és amikor mentem érte az oviba már folyik az orra. Azt se tudom mit adjak neki.

    Egyébként sem vagyok jó passzban. Munkakeresés ezerrel. Párom pedig esélyes egy újabb műtétre. Olyan sz.. a gerince, hogy megmondták neki egy rossz mozdulat aztán megint csak a kés segít.

     

    Kistesó téma nálunk is mindennapos, csak éppen a  témát a gyerek feszegeti. A múltkor is azt hallottam vissza, hogy a Vanesszának tesója lesz ugyanis ezt másoknak is mondogatja.

     

    Szamócalány! 

    Páromnak is kevés volt a katonája de neki viszérproblémája van. Lassan 4 éve azóta nem nézette, mivel panaszt  nem okoz neki így nem műtette meg.

    Mindenesetre ha van esély rá, hogy hormonpótlással javítható az állapot megpróbálnám.

    Sajnos engem túlstimuztak, rengeteget híztam (pedig odafigyeltem mennyit eszek). Engem lelkileg és testileg is nagyon megviselt, de nem szeretnélek a legelején megijeszteni így nem részletezem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578929 (3322)
    2009-09-08  16:21
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 8. 16:213322.

    Köszönöm azért, hogy írtál, azt hittem másoknál is volt már ilyen probléma, de úgy tűnik, hogy ez a dolog nem is olyan gyakori mint gondoltam.

     

    Sajnos azt tapasztaltam, hogy a kaáliba is pikk-pakk mindenkit lombikoznak, holott egy alapos vizsgálat lehet, hogy szükségtelenné tenné a lombikkezelést.

     

    a férjemre is ráfogták, hogy meddő, nincs mit tenni, csak a lombik segíthet.

    Mi ebbe nem nyugodtunk bele és elkezdtünk dokikhoz járni (nem a kaálisokhoz) és most egy x.-ik vizsgálat eredménye, hogy túl alacsony a hormonszintje...

    remélem ez jót jelent, mármint nem az a jó, hogy alacsony, hanem az, hogy ez gyógyszeresen kezelhető és talán a spermaszáma is feljavul...

    előzmény:
    biga29 (3321)
    2009-09-08  16:15
  6. 2009. szeptember 8. 16:153321.
    Én segítenék, de nem tudok. Nálunk inkább én voltam a nagyobb hunyó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578929 (3320)
    2009-09-08  14:36
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 8. 14:363320.

     Sziasztok!

     

    Nyitottam egy külön fórumot a témában, de senki nem írt

     

    Megkérdezem itt, hátha Ti is jártatok ilyen cipőben...

     

    Októberben kezdenénk a lombikbaba programot a férjem alacsony spermaszáma miatt kezdtünk el a szegedi kaáliba járni. Az elős vizsgálatnál 3,5 millió/ml, a másodiknál már csak 1 millió/ml volt a spermaszám.

     

    Azonban most kiderült, hogy a férjemnek a korához képest (33 éves) nagyon alacsony a tesztoszteron szintje. Sajnos csak napok múlva kaptunk időpontot a dokitól, addig meg megöl a nyugtalanság. Ez azt jelenti, hogy esetleg hormonpótlással javítható a spermaszám és akár spontán is lehet gyerekünk? A doki telefonba semmit nem mondott:(

     

    Aki hasonló cipőben jár vagy okosabb az alacsony tesztoszteronszint és a férfi meddőség témában mint mi, az legyen szíves írjon!!!

     

    MINDEN VÁLASZT KÖSZÖNÖK! Most olyan rossz ez a bizonytalanság, lehet, hogy mégsem kell a lombik?

     

    Köszi

    szamóca

    előzmény:
    picur555 (1)
    2005-11-09  10:53
  8. 2009. szeptember 8. 09:353319.

    Igen, nálam van. A héten igyekszem valahogy visszaküldeni postán. Addig is köszi, hogy itt lehetett. Sajnos nem sokat olvastam el belőle, nem igazán volt időm.

     

    Nem akarom elkiabálni, de ma reggel még nem kakilt a lány. Persze éjszaka igen.

    előzmény:
    Katuss (3318)
    2009-09-08  09:28
  9. 2009. szeptember 8. 09:283318.

    Biga! hogy van a leányzó? enyhült a hasmenés? azt akartam priviben kérdezni, de végül is itt is megtehetem, hogy nálad van a Suttogó könyvem? egyszerűen nem emlékszem rá, higy kinek adtam oda utoljára. hiába a kor, meg a rövid éjszakák :-) hiszti kezelése részt el kell újból olvasnom..... olyan akaratos kölyköm van... kitől örökölte???

     

    Nesszi! jó régen nem írtál már! hogy vagytok? Vanessza? Ovi? Férjed jobban van? 

     

    Na és persze a többiek. alig vagyunk a régi-régi társaságból. Picúr már hónapok óta nem írt. De KKim is sokszor eszembe jut, hiszem az ő sztorijuk a legnagyobb sikersztori itt a fórumon. 

    Zubikáékkal mi lehet? 

    előzmény:
    biga29 (3317)
    2009-09-07  21:15
  10. 2009. szeptember 7. 21:153317.

    Köszönöm a tanácsokat! Nálunk csak light cola van itthon, azért azt nem adok neki.

     

    Szlány! Engem sem viselt meg, mondjuk a doktornő nagyon profin módosított a második stimumon az első tapasztalatai alapján. Én sem híztam a hormonoktól, mert túl sokáig nem is kaptam őket. Amikor telefonálsz, megmondják mikor menj, és utána 2-3 naponta kell menni uhura a leszívásig. Ja, és minden uhukor vérvétel van reggel. Én a második beülti után már rögtön aznap este vasaltam, karácsonyi hajrá a mhelyen, otthon is mindent megcsináltam, és sikerült. Az első után feküdtem, és nem sikerült. Igazán és is kb. úgy álltam hozzá, mint Katuss, hogy most azért sem görcsölök rajta. Bár azért ez nem mindig sikerült. Most hirtelen ennyit. Ha van kérdés, szólj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 7. 14:063316.

    a kólás dolgot már hallottam, igaz sose próbáltam, főleg mert ahányszor nálunk kóla van a házban... talán évente 1-2 alkalommal.

     

    Szamócalány, Ábelről látsz lejjebb is friss fotót, épp a wc-n ül :-) 2 éves és 1 hónapos. Engem nem viselt meg egyáltalán fizikailag, de nem vagyunk egyformák. Hízni se híztam. Egyedül a punkció nem egy kellemes dolog, főleg az ébredés utáni pár óra, de akkor meg elfoglalod magad azzal, hogy hány sejted lett, majd az utána következő napokban, hogy milyen a megtermékenyülés, mikor lesz beültetés stb. szóval nem érsz rá magaddal foglalkozni.  Lelkileg már más tészta, én a 2. után elég szarul éreztem magam, majd rögtön ezután volt egy fagasztott embriós akciónk, ami szintén nem sikerült (5 fagyiból egy se ébredt fel), na az még rátett egy lapáttal, vágül úgy mentünk a 3. lombikra, hogy már nem izgattam magam a dolgon, szinte kötelességből és láss csodát :-) egyébként nemrég írtam, hogy jövőre mi is megyünk megint!!!!  na lépek, csak kajaszünetet tartottam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578929 (3314)
    2009-09-07  12:05
  12. 2009. szeptember 7. 12:393315.
    Ne nevess ki,de ami nálunk utoljára bejött,azt Dániában élő unokatesómék ajánlották.Ott a 3 hónapos babának ment a hasa,és a doki legnagyobb megrökönyödésünkre a Coca_colát ajánlotta.Persze ki kell keverni a szénsavat belőle,és neki csak 1-2 kanálnyit kellett adni.Használt.
    előzmény:
    biga29 (3312)
    2009-09-07  11:14
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 7. 12:053314.

    Szia Katuss!

     

    Gratulálok a kisfiadhoz Láthatnék róla képeket? Mennyi idős most?

    Én már azt sem bánom ha 5x kell menni, csak legyen már babánk, én esküszöm mindent kibírok

     

    Azt megkérdezhetem, hogy Téged testileg mennyire viselt meg az egész eljárás? értem ezalatt a kapott gyógyszerek, műtétek stb.

    Már nagyon izgulunk, hogy mi lesz, hogy lesz.

     

    szamóca

     

    előzmény:
    Katuss (3311)
    2009-09-07  09:18
  14. 2009. szeptember 7. 11:533313.
    jobbulást! gyomorrontás vagy más? folyadék apránként és ha van otthon ..... porod (nem jut eszembe a neve elektrolitokat tartalmaz, kiszáradás ellen))! +normaflore!!!! mást szerintem nem tehetsz.
    előzmény:
    biga29 (3312)
    2009-09-07  11:14
  15. 2009. szeptember 7. 11:143312.

    Lányok, gyors segítséget kérek szépen, aki tud:

     

    Alexandrának elég csúnyán megy a hasa. Semctát kap, krumplit, banánt. Van esetleg valakinek valami bevált szupi receptje hasmenés ellen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 7. 09:183311.

    sziasztok!

     

    Biga, ha hazajöttél dobd egy privit légyszi, akarok valamit kérdezni. 

    Mészitüci, mi van veled? Tegnap láttalak, elférsz még az autóban kényelmesen?napokban átugrom hozzád, visszavinném a kisbicajt, mert Ábi kiakaszt vele. 

     

    Szamócalány!

    Mi hasonló cipőben járunk(jártunk). a férjemnek látóterenként van 1-2 mozgó és 1-2 mozdulatlan, mégis van egy gyönyörű fiunk, igaz a 3. lombikból. nála azt állapította meg az urológiai vizsgálat, hogy valószinűleg a katonaságban elszenvedett mumpsz fertőzés miatt roncsolódtak a vezetékek és az egyik heréje is, szerencsére az a kevés kiskatona viszont ép, egészséges. ami szedett, és talán az javított is: E vitamin, cink, szelén, maca vibe + mi beadattuk a gynevac kúrát is mindkettőnknek. mi is a doktornőhöz jártunk, jó kezekben vagytok!

    Főnök, munkahely téma:  én szerencsés helyzetben voltam, mert a lényeg, hogy a meló el legyen végezve, hogy azt 11-től csináltam adott esetben, Szegedről visszaérve, az mindegy. Én mindig dolgoztam a lombikok alatt, szóltam, hogy később megyek, de 100 km távolságból  is megoldható volt, ált. legkésőbb 12-re mindig visszaértem, és azokon a napokon tovább maradtam. Csak a punkció és a beültetés napján voltam táppénzen pl. az utolsó alkalommal, amikor Ábel sikerült. 

     

    na megyek, meló van. sziasztok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578929 (3310)
    2009-09-04  13:59
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 4. 13:593310.

    Sziasztok lányok!

     

    Mi is a szegedi kaáliba járunk, októberben kezdődik az első programunk. Még nem is igazán tudom mi vár majd ránk. A doktornőhöz járunk, kedves mindenki, de túlzásba nem viszik a tájékoztatást, úgyhogy nem tudom mi fog velem történni. Annyit tudok amennyit a neten utánaolvastam

    Annyit mondtak, hogy az októberi vérzésem első napján hívjam fel őket.... Ok, de utána mi lesz???

     

    A páromnak 3,5 millió/ml a spermaszáma, a tegnapi eredmény még tragikusabb lett, 1 millió/ml. Már csak a lombikban bízhatunk. Bár még jövőhétre ígérték az urológiai vizsgálat eredményét, hátha valami belső gyulladás vagy akármi okozza ezt a rettentő alacsony számot, de már nem nagyon bízom ilyesmiben.

     

    Nekem is nagy gondom a főnökömnek való beadagolás. Tud a dolgoról (mármint, hogy a párom meddő és folynak a vizsgálatok), de azt nem tudja, hogy mi már most szeretnénk elkezdeni a lombikprogramot. Ráadásul most neveztek ki, azt sem tudom, hogy közöljem vele, hogy bocsi én most sokat ki fogok maradozni a munkából

     

    Szívesen fogadok minden tanácsot, akinek szintén a párjával volt probléma, vagy úgy egyáltalán hogyan is folyik egy ilyen lombikprogram, mennyire viseli meg a szervezetet stb.

     

    köszönöm előre is

    szamóca

    előzmény:
    picur555 (1)
    2005-11-09  10:53
  18. 2009. augusztus 28. 22:223309.
    de hol van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 28. 22:193308.
    csak 1 kép erejéig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 27. 10:353307.

    szia szomszédlány! :-) végre itt (legalább) látlak. hogy vagytok? napok óta nem látlak az utcán, persze amennyit én otthon vagyok.... Ábel mostanában max. az apjával bringázik esténként a tőled kapott 3 kerekűvel. (egyébként nem akarja magától hajtani, tologatnunk kell még mindig, pedig tudná már hajtani.) Párod mikorra ér haza?

     

    és persze sziasztok újak és kevésbé újak. sajnos elég kevés időm van mostanában a topikot olvasgatni. kitartás lányok!!!!

    nekem a háziorvos anno nem adott az utiköltséghez papír, át is mentünk máshoz....

    szerintem a stimu alatt nyugodtan dolgozzatok, már akinek van hol. én mondjuk az első kettő alatt pihentem a beültetés után, amikor meg Ábel sikerült, akkor a beültetés napján egy kft. alapító taggyűlését kellett este levezetnem. utána napokban is annyi melóm volt, hogy estére értem mindig haza és mégis sikerült. szóval a franc se tudja mi a jó. mindenki tegyen úgy, hogy utána nyugodt legyen a lelkiismerete. 

     

    Ábiról majd teszek fel új képet. olyan nagyfiú már, pedig nem rég még én is csak izgulhattam, hogy sikerül-e vagy sem. 

     

    egyébként úgy tűnik jövőre mi is nekifutunk mégegyszer, elvégre van még 2 dobásunk, Ábi meg ne tesó nélkül nőjőn már fel, de mi lesz, ha ikrek sikerülnek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796782 (3297)
    2009-08-18  16:41
  21. 2009. augusztus 25. 22:553306.
    Nem tudom milyen viszonyba vagy a háziorvossal,elég nehezen adja meg egyik másik.A lényeg,mond,hogy hánysz,ill.hányingered van a sok hormontól(ami épp igaz is lehetne)és ezért autóval KELL menned.Ha rendes,még írhat rá 1 kisérőt is,a Káliban szegeden ez senkit nem érdekel(nem is kérdik,csak pecsételnek)annak is kifizetik az útját.Szóval szerintem érdemes.
    előzmény:
    ciklon111 (3304)
    2009-08-25  22:30
  22. 2009. augusztus 25. 22:373305.

    Nem örültek nekem sem a munkahelyemen....

    A férjem mondta, hogy most már ne foglalkozzak a melóhellyel és most már csak arra gondoljak, hogy sikerüljön. De miylen rosszindulatúak a munakhelyen...hihetetlen...pedig eddig dolgozatm rendesen!! És nem is tartottam titokban, mert mondtam, hogy ez lesz, tehát nem most szembesültek vele, hanem már jóval korábban tudták, hogy gondok vannak a babygyártással.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796782 (3302)
    2009-08-25  10:36
  23. 2009. augusztus 25. 22:303304.
    Éppen foglalkoztatott a gondolat, hogy valahol megkérdezem ezt az útiköltség térítést mivel, kb. 3 évvel ezelőtt már mondott ilyesmit egy ismerősöm. Köszi az infot! Így most már tutira tudom! Nagyon rendes vagy!
    előzmény:
    bbogus (3303)
    2009-08-25  15:44
  24. 2009. augusztus 25. 15:443303.
    Mivel látom,hogy te is messziről jársz,te tudsz róla,hogy jár útiköltség térítés az utakra??,Nem mondja senki,de igen is téríti a tb.Én most kaptam 30 ezer ft.En is 80 km-ről járok.Csak háziorvostól kell kérni,és a Káliba kérés nélkül pecsételnek.Ne hagyjátok ki lányok,ebből lesz az ikerbabakocsi.
    előzmény:
    ciklon111 (3301)
    2009-08-21  18:58
  25. Torolt_felhasznalo_796782
    Torolt_felhasznalo_796782
    2009. augusztus 25. 10:363302.

    Szia! Én csak úgy tudtam  megoldani,hogy munkanélkülire mentem.

    Sokan panaszkodnak,hogy félnek a munkahely elvesztése miatt .

    Nekem  van két barátnőm is akiknek azért nem sikerült ,mert ahelyett,hogy feküdtek volna otthon,bementek heti 2-3 napot dolgozni beültetés után rögtön. Nehogy elküldjék őket,mert a főnökök nem mindenhol megértőek.Főleg majd amikor gyesről menne vissza az ember... Aztán sírtak,hogy már megint nem sikerült.Pedig a gyes lejárta után egyik lánynak sem tuti,hogy marad helye ott ahol eddig volt.Én vállaltam a kockázatot,a mai világban egyébként sem biztos semmi....

    Én babát akartam!

    Nem is érdekelt mi lesz 3 év múlva ,az az igazság egyszerre csak egy dologra lehet koncentrálni...szerintem

    előzmény:
    ciklon111 (3301)
    2009-08-21  18:58

Címlap

top