Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegedi Kaáliba járunk!

picur555
Létrehozva: 2005. november 9. 10:53
Katuss javaslatára (akivel egy másik Kaális társasághoz írogattunk) létrejön most a Szegedi Kaális topic. Remélem itt is hasonló jó hangulatú társaság alakul ki és tudunk egymásnak hasznos tanácsokat és a kitartáshoz támaszt adni. Jó lenne ha nem csak a váróban köttetnének esetleg barátságok!
  1. 2009. június 22. 14:113276.

    Szisztok!

    Csatlakozhatnék?

    Megpróbálok visszaolvasni, hogy kicsit képben legyek!

    Az én sztorim extra röviden:

    kb. 2 éve szeretnénk babát a férjemmel, és április végén a hsg után össze is jött (amugy a jobb vezetőm el volt full záródva).

    Sajnos méhen kívüli lett, és el kellett távolítani a a petevezetőm, a másikat is kivették, mondván csak zavarná a lombikos kezelést az ott található Hidrosalpinx.

    Így most fél évet kell várnunk, addig megpróbálok informálódni, tapasztalatokat gyűjteni, rosszakat, jókat, minden érdekel.

    Mi a dr-nőnél voltunk konzin!

    Esetleg róla írna valaki?

    Köszönöm szépen előre is!

    Olvasok és jelentkezek majd

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 18. 13:393275.

    Sziasztok! Nagyon nagyon régen jártam itt, Talán akik régebben itt topikoztak, Ők emlékeznek rám...MINDENKINEK SZURKOLOK!!!

    Abban kérném a  segítségeteket, hogyha valaki menni akar a következő lombikra, amíg nem kezdődik maga a stimulációs hónap és előtte van uh vizsgálat, azért kell mostmár fizetni???

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. június 17. 09:393274.

    Nesszi! Nagy-nagy gratula, a bor meg egészségedre :-) mi lettél? gazdaságira jártál, ugye jól emlékszem? ájulás elég gáz, méh jó, hogy ilyen okos nagylányod van :-) a fosós tényleg jó volt arra, hogy lemenjen pár kiló :-)

     

    szép napot!

    előzmény:
    nesszicica (3273)
    2009-06-16  17:10
  4. 2009. június 16. 17:103273.

    Sziasztok Csajok!

     

    Katuss! Köszönöm kérdésed, sok idő után most kapcsoltam be a gépet, eddig tanultam, vizsgáztam. Ma délelőtt volt az államvizsga, és jelentem egy üveg tokay-i boron vagyunk túl. Tegnap este már olyan ideg voltam, hogy muszáj volt meginnom 1 pohár bort.

    Vége!!!!

     

    A mi kis családunkon is végig ment a vírus. A gyerek hipp-hopp átesett rajta, én pedig 4-10-ig nem tudtam felkelni a vécéről, hasmenés, hányás. Amikor végre úgy éreztem menni fog, akkor a kiszáradástól elájultam. Nem emlékszem semmire! A gyerek szólogatott arra ébredtem fel. Ő hívta az apját fel és szólt neki, hogy rosszul van anya! Olyan ügyi volt, azt mondta nekem, hogy amig aludtam fogta a kezem. Valszeg egy kis kimerülség is közrejátszott, így nem voltam a legfelkészültebb a mai vizsgán, de sikerült ez a lényeg.

     

    Kegyetlen egy vírus, 4 nap alatt 5 kilót fogytam. De sok idő után megint lapos a hasam, és beleférek a régi cuccaimba. Valami jó is a dologban.

     

    Edó!

     

    Nekem is elzáródás miatt volt a lombik, és 1. sikerült.

     

    A legjobbakat mindenkinek!

     

    Most bepótolom az elmaradt mosást, takarítást, úszik a ház!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 16. 12:213272.

    Szia Edó!

     

    Örülök, hogy ilyen jó benyomást tett Rád a Dr Úr, és meg is nyugtatott, hogy minden rendben lesz. Én ugyan a Drnőhöz járok, de a punkciókor és beültetésekkor a megfigyelőben szoktam találkozni a Dokival is, amikor jön megnézni a betegeit. Jó fej, jól el szokott poénkodni a lányokkal.

    Az természetes, hogy van benned izgalom, de hidd el, hogy amikor már elkezded a stimut, akkor pillanatok alatt elrepül az idő. Szinte fel sem tudod fogni az egészet, nem lesz alkalmad idegeskedni. Sajnos a két hét várakozás nem repül el ilyen gyorsan. Utólag pedig azt fogod mondani, hogy tényleg nem vészes ez a kezelés. Sokkal bonyolultabbnak és kellemetlenebbnek hangzik mint amilyen valójában. Hidd el, sajnos én már tapasztalatból mondom.

    Addig is élvezd ki a nyarat, hogy kipihenten és vidáman kezdhess bele az egészbe!

     

    előzmény:
    Edó* (3271)
    2009-06-16  09:40
  6. 2009. június 16. 09:403271.

     

    Sziasztok!

     

     

    BBogus! Elkezdtétek akkor? Bitzos rendben leszel! Szorítok!

    Katuss! Gratulálok Nektek szeretettel! Örülök nagyon, hogy összejött :-)! 

    Betthy! Akkor lehet, hogy találkozunk szeptemberben!? De jó lenne! Nagyon szurkolok Neked is!

    Hálásan ksözönöm mindenkinek, aki válaszolt, és puszi Nektek!

    Voltam a Kaáliban, minden úgy volt, ahogy mondtátok. Nagyon szimpatikus volt az orvos, és azt mondta, hogy nagyobb bajom az életben ne legyen (az elzáródás). Jól feldobott ezzel, nagyon örültem, hogy ezt mondja. Kovetkező mensinél kell mennem egy hormon vizsgálatra, és szeptember végén kezdünk bele, akkor jön a férjem haza külföldről, nélkülözhetetlen a pasas :-)). Várom már, egy kicsit azért van bennem drukk, azaz nagyon is, bár most még csak azt a kellemes izgalmat érzem, hogy tök jó lesz minden!

    Jó lenne tartani a kapcsoaltot Veletek! Én igyekszem feljönni többször, és bízom bebbe, hogy Ti is itt lesztek.

    Puszi

    előzmény:
    picur555 (1)
    2005-11-09  10:53
  7. 2009. június 11. 19:123270.
    csatlakozhatok hozzátok "magnak"?Én is Szegedre járok,ma kezdtem a 4.stimumat Edó,tapasztalatok?Milyen volt tegnap?Mikor kezdhetsz?Gondolom nem egyszerű belevágni,én 4 éve voltam utoljára,azóta érlelődött a gondolat,hogy folytatni kéne.Soha nem volt mondjuk kétséges,hogy megyek.e még,de össze kellett szedni magam lelkileg,és anyagilag is.Most éreztem úgy,hogy ismét jöhet a dolog.Állítólag ha tényleg csak a petevezetőveel van gond,az sokkal egyszerűbb,és eredményesebb.
    előzmény:
    biga29 (3268)
    2009-06-10  13:33
  8. 2009. június 11. 08:383269.

    szia Edó!

    és persze sziasztok Többiek!

     

     

    Nekem a 3. sikerült (közben volt egy sikertelen fagyi akciónk is) és egy gyönyörű fiam lett, már 22 hónapos! Betthy szerintem mindent leírt. én csak annyit tennék hozzá, hogy ne görcsölj a dolgon! persze könnyű ezt mondani, főleg utólag! 

     

    na munka hegyek várnak ma rám. Szép napot!

    előzmény:
    Edó* (3266)
    2009-06-09  15:30
  9. 2009. június 10. 13:333268.

    Szia Edó!

     

    Üdv itt! Ez a topik nem igazán pörög, nem is vagyunk sokan kemény magnak.

     

    Betthy nagyon klasszul leírta, és meg is előzött engem. Esetleg annyi, hogy az altatáshoz a vérvétel, ekg és belgyógy. nem lehet egy hónapnál korábbi az altatáshoz képest. Viszont a lombikos mensi első napjánál meg korábbinak kell lennie. Na, ezt jól megmondtam.

     

    Nekem a második lombik sikerült. Egy volt osztálytársamnak szintén. Viszont ismerek olyan gimis évfolyamtársunkat, akinek elsőre sikerült egy fiú-lány páros. Csak azt nem tudom, melyik Kaáliba járt.  Az azért könnyebb, hogy szegedi vagy, neked nem megy majd el fél napod talán egy-egy uhura. Illetve az egy-két órás oda-vissza utakat tudod megspórolni. Na, bedugulok, és majd írj, mi volt!!!

    előzmény:
    Edó* (3266)
    2009-06-09  15:30
  10. 2009. június 9. 20:493267.

    Szia Edó!

     

    Én is a szegedi Kaáliba járok, csak én a Drnőhöz. 3. lombikon vagyok túl, eddig sajnos eredménytelenül. Ha a genetikai vizsgálat eredménye jó lesz, akkor mi is szeptemberben megyünk a következőre.

    Az első konzin nincs vizsgálat. Először a főnővér beszélget el veletek, egy csomó adatot feljegyez rólatok. Ezután jön az első találkozás az orvossal. Ez szintén egy elbeszélgetés arról, hogy mióta próbálkoztok, miért van szükség lombikra. Az eddigi leleteket vinni kell, azt megnézi. A recepción ezeket le is fogják másolni. Miután az orvos mindent megtudott rólatok, elmagyarázza a lombik lényegét és azt, hogy nálatok milyen kezelés lesz, és persze a várható kezdést. Ciklusindítás előtti hónapban kell menni középidős ultrahangra, ha ott minden rendben, akkor következő mensinél indul a dolog.

    Szükség lesz még egy pár vizsgálatra, amiről listát kapsz. Ezeknek egy részét már elvileg telefonon mondták, amikor időpontot kértél, és már lehet, hogy meg is csináltattad: HIV, Hepatitis, spermiogramm, hormon, rákszűrés, baktérium...

    Ezeken kívül még kell egy friss vérvétel és belgyógyászati vélemény, hogy altatható vagy-e.

    Röviden ennyi!

    Sok sikert!

    előzmény:
    Edó* (3266)
    2009-06-09  15:30
  11. 2009. június 9. 15:303266.

    Sziasztok Lányok, Asszonyok!

    Új vagyok köztettek, de reménykedem, hogy befogadtok !

     

    Szegedi vagyok, és holnap megyek a szegedi Kaáliba az első konzultációra a Dr. Úrhoz. Izgulok, hogy mi lesz. Szeptemberben szeretnénk elkezdeni magát a babaprojectet.

    Hogy működik ez az egész? Tudom, hogy az orvos majd elmondja, de a Ti szemszögetekből valahogy "hitelesebb" lehet az egész.

    Van olyan akinek elsőre sikerült köztetek?

    Nekem, nekünk elzáródásom miatt nem jött össze a bébi, az mondta az orvosom, hogy ez reményre ad okot, hogy más bajom nincs, elvileg. Milyen vizsgálatokra kell számítani mondjuk az első konzultáción?

    Várom válaszotokat, és mindenkinek szép napot!

     

    Köszönöm

    L. Edit (Edó*)

    előzmény:
    picur555 (1)
    2005-11-09  10:53
  12. 2009. június 8. 10:133265.

    sziasztok!

     

    Biga! Tündér a lányod! 

     

    Nesszi! hogy állsz a vizsgákkal? Túl vagy a dolgon? hogy sikerült? Csajod?

     

    Betthy! Mi voltunk genetikán a 2. sikertelen lombik után. a kaáliban kaptuk a beutalót. egy doktornőhöz kerültünk. beszélgetés+vérvétel, kb. 3-4 hét alatt volt meg az eredmény, nem kellett semmit fizetnünk. Sok sikert!!!!

     

    Csajok, olyan rosszul vagyok, hogy az nem kifejezeés. Ábel a múlt héten elkapott egy fosós vírust. ő átesett rajta 3 nap alatt, ma vittem is bölcsibe. én viszont péntek óta a wc-n ülök, mindezt úgy, hogy közben épp itt van 5 kőműves, mert befejezzük végre a házat..... borzalmas.....

     

    Ábi jól van, annyit dumál, hogy zúg tőle a fejünk :-) és wc-be kakil, szinte 100%-ban. pisi még nem megy, de majd alakul az is.

     

    Többiek? remélem csak nyaraltok, pihentek:-)

     

     

    előzmény:
    betthy (3260)
    2009-06-04  11:47
  13. 2009. június 5. 14:443264.
    Nekem elvileg nincs IR-em, de én Metformint szedtem. Viszont úgy emlékszem, hogy már a stimu előtt abba kellett hagynom. Nekem ezt akkor a drnő mondta. Lehet, hogy te más vagy az IR miatt. Az viszont igaz, hogy x idő után szabadott volna csak lombikozni, amikor valamennyire helyreáll a pm.
    előzmény:
    betthy (3263)
    2009-06-05  11:39
  14. 2009. június 5. 11:393263.
    Azt elfelejtettem leírni, hogy a harmadik lombik előtt az összes eredményem rendben volt, TSH szuper, jól beállt a pm működésem. Igen ám, de az endokrinológus tanácsára a beültetés után abbahagytam a Merckformin szedését. Most viszont megtudtam egy lánytól, akit Dr. Tűű kezel (ismert meddőségi endokrinológus Bp-en), hogy nem szabad abbagyni, mert az még segítheti is a megtapadást. Persze lehet, hogy akkor sem sikerült volna a 3. lombik, ha szedem tovább a gyógyszert, de valami magyarázatot mindig próbál az ember keresni.
    előzmény:
    biga29 (3261)
    2009-06-04  18:38
  15. 2009. június 5. 11:333262.
    Igen, Szegedre járok. Nem is a Kaálival és a Drnővel van problémám, hanem az endokrinológusommal. Az első lombik után irányított hozzá a Drnő, és kiderült, hogy IR-ám és pajzsmirigy alulműködésem van. Ezekre kaptam gyógyszereket, és két hét múlva kezdődött a második kezelés. Direkt rákérdeztem az endokrinológustól, hogy biztosan elkezdhetjük-e. Igennel válaszolt, és a Kaáliban a Drnő sem mondta, hogy várjunk még, amíg beáll a pm működésem. Pedig nekik kellett volna tudni, hogy a kontrollt meg kellene várni. Persze utólag volt olyan kedves az endokrinológus, és azt mondta, hogy teljesen felesleges volt a második lehetőségemet ellőni, hiszen előre borítékolható volt a sikertelenség. Kérdem én, ezt miért nem akkor mondta, amikor direkt rákérdeztem. Ezért akarok olyan szakembert keresni, aki lombik témában járatos, mert nem szeretném feleslegesen ellőni a támogatott lehetőségeimet.
    előzmény:
    biga29 (3261)
    2009-06-04  18:38
  16. 2009. június 4. 18:383261.

    Szia!

     

    Sajnálom a sok sikertelen próbálkozást. Én szívesen segítenék, de mi nem voltunk genetikán, mert nekem a 2. lombik sikerült. Pedig nem vagyok az ideális páciens, mert már akkor is elmúltam 35, amikor a beültetés megvolt. Meg egyébként is nem szegedi vagyok. Ha jól tudom, egyedül Nesszi az itt.

     

    Mindenesetre sok sikert! Egyébként Szegedre jársz a Kaáliba? Csodálkoznék, mert szerintem ott nagyon jó orvosok, biológusok és személyzet van.

    előzmény:
    betthy (3260)
    2009-06-04  11:47
  17. 2009. június 4. 11:473260.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni, hátha tudtok nekem információval szolgálni.

    Mi most vagyunk túl a 3. sikertelen lombikon. Úgy gondolom, hogy ennél a pontnál már szükséges egy genetikai vizsgálat. Volt valaki közületek a Genetikai Központban Szegeden? Tényleg adnak a Kaáliban beutalót erre a vizsgálatra? Gondolom egyébként elég borsos ára van.

    A másik kérdésem pedig, hogy tudnátok-e ajánlani jó meddőségi endokrinológust Szegeden? Kezdem azt hinni, hogy az én aktuális orvosom nem igazán jártas lombik témakörben.

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. május 21. 09:103259.
    Még mindig jönnek a fényképek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 21. 09:093258.
    Sziasztok! Hoztam nekte tegnapi fényképeket...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. május 18. 21:533257.

    Sziasztok!

     

    Ezer éve nem voltam, de látom mindenki elfoglalt. Most is csak a jegyeimet néztem meg, hátha valamelyik tanár feltett valamit aztán megyek tanulni.

     

     Nagyon szépek a gyerkőcök, és mekkorát nőttek!

     

    Nesszi is sokat fejlődött, az ovi jó hatással van rá! Nagyon önálló lett. Mostmár egyedül megy a vécére, és becsukja az ajtót, hogy ne lássuk. Ma kiabált, hogy anya gyere nézd meg mit csináltam a vécével! Telerakta papírral, de púposra ám, és jót nevetett rajta.

     

    Megvolt életem első anyáknapi ünnepsége is, nagyon jó érzés volt, olyan büszke voltam az én drágámra!Apa jött kamerázni!

     

    Holnap pedig mennek kirándulni Ópusztaszerre, csomagoltuk a szendvicset, nagyon készült, remélem reggel nem ilyed meg a busztól (eddig csak kocsival utazott). Legszívesebben kocsival követném a buszt és a távolból figyelném a csajszit, hogy minden rendben van-e. Kicsit para vagyok, eddig csak velünk volt kirándulni.

     

    Nálunk gyerkőc nem lesz sajna (pedig egyre jobban vágyom rá), most épp egy cisztát találtak  a vesémben, és egyéb bajaim vannak ebből kifolyólag, és már nagyon unom. Amióta megszületett a drágám én nem voltam egészséges. A nőci azt mondta nekem nem kell megijedni, rendbejön! De 30 évesen állandóan orvosnál vagyok már nagyon kikészít, a 90 éves nagymamám meg vígan elvan azonkívül, hogy megöregedett semmi baja.

     Mint az öregeknek megvan mikor milyen bogyót eszek, milyen teát iszok, stb.

     

     

     

     

    előzmény:
    biga29 (3256)
    2009-05-18  09:51
  21. 2009. május 18. 09:513256.

    Köszi szépen!

     

    Azóta megnéztem egy másik DM-ben is, de ott sem volt ugyanolyan. Majd azért még szétnézek.

     

    Nekünk ilyen alvós rongy a Micimackós Tigris van, és szombaton gyorsan vettünk még egyet. Majd felváltva adom oda neki. Cseles vagyok, mi?

    előzmény:
    Katuss (3255)
    2009-05-18  09:33
  22. 2009. május 18. 09:333255.

    szia! Teszveszentaláltam egyet, ma jár le a licit, remélem sikerül. az a baj azzal, hogy kettőt akarsz venni, hogy nem tudni, melyik lesz a kedvenc. ez az alvós hónapokig nem kellett, majd egyszer csak elkezdett vele aludni, és azóta nem is lehet mással, csak azzal :-)

    Alexandrának boldog névnapot!!!! 

    előzmény:
    biga29 (3254)
    2009-05-15  18:00
  23. 2009. május 15. 18:003254.

    Katuss!

     

    Megnéztem neked a mellettünk lévő DM-ben a plüss alvós akármit, pont ugyanolyan nem volt. Még van Kecskeméten másik két DM is, alkalomadtán ott is megnézem. Viszont jó ötletet adtál, megpróbálok én is beszerezni a mi alvósunkból még egyet.

     

    Ábel még mindig nagyon helyes pasi...

    előzmény:
    Katuss (3253)
    2009-05-14  13:22
  24. 2009. május 14. 13:223253.

    sziasztok!

     

     

    Jó régen nem írtam, de mentségemre legyen, hogy más se nagyon!!!!!! 

    Biga, nagyott nőtt a lánykád, nagyon édes! 

     

    Többiek???? Nesszi? KKim? Picúr és persze mindenki más??? hogy vagytok? szurkolhatunk valakinek? 

    Hogy vannak a babák????

     

    Ábel már 21 hónapos. Szerencsére mostanában minden OK!!!! Bölcsi dolog megoldódott, szépen alszik, nincsenek gondok. ÉS 1 HETE LESZOKTATTUK A CICIRŐL!!!!!  végre, végre, már nagyon muszáj volt.viszonylag könnyen ment. bár nekem lelkiismeret furdalásom van, bekentük a cicit körömrágás elleni ecsetelővel, így beteg, rossz lett. szegény Ábi folyton mondogatja, hogy beteg anya, beteg a cici, és segít kenegetni, mert persze azért még rá-rá próbál, hátha meggyógyult. A szája be nem áll, majdnem folymatosan és elég szépen beszél, csak az r betűvel gyűlt meg a baja, szerintem úgy 5-600 szót tud, a ragozás még nem a tuti, de mindenki érti, hogy mit mond. már egyedül levetkőzik és az öltözésnél is segít, kaki, pisi már legtöbbször a bilibe megy. a wc-re sajna nem hajlandó ráülni, de egyelőre nem erőltetjük, ráér.

     

    1 kép, és megyek is!

     

    Írjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 13. 16:513252.

    Na, az nlc önállósította magát, és elküldte a hszt.

     

    Szóval a két fénykép. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top