Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegedi Kaáliba járunk!

picur555
Létrehozva: 2005. november 9. 10:53
Katuss javaslatára (akivel egy másik Kaális társasághoz írogattunk) létrejön most a Szegedi Kaális topic. Remélem itt is hasonló jó hangulatú társaság alakul ki és tudunk egymásnak hasznos tanácsokat és a kitartáshoz támaszt adni. Jó lenne ha nem csak a váróban köttetnének esetleg barátságok!
  1. 2009. május 13. 16:493251.

    Ancs! Mi van már veled? Elkezdtétek már a stimut?

     

    Ttecus! Hogyan döntöttél?

     

    Én kicsit érdeklődtem bölcsi ügyben. Nem kell egy évvel korábban jelentkezni, csak az adott évben. Viszont: 16 gyerek van egy csoportban, és 2 gondozónő. No comment...

     

    Valaki van esetleg most akcióban? Hagy szurkoljunk már!

     

    Hoztam két új fényképet, május 1-én készültek. Alexandra 9 hónapos múlt most, 74 centi és 7,6 kg. Mászik mindenfelé, kihúzgálja a fiókokat, próbál felállni fél lábbal. Még mindig alszik délelőtt és délután is egy-egy órát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 17. 07:483250.
    Nem is az a kérdés, hogy szeptemberig belefogjak e, hanem az, hopgyha terhes leszek, márpedig annak kell lennem!!!!!!!!!!!, akkor valószínüleg másvalakit keresnek, az újan létesített munkahelyre. Ezért vagyok egy kicsit gondban, de úgy gondolom, hogy most kell mennem, mert telik az idő. Nem akarok "öreg" anyuka lenni!
    előzmény:
    ancs25 (3249)
    2009-04-15  13:59
  3. 2009. Április 15. 13:593249.

    De Pcos vagyok. Ezért is mentem vissza a doktornőhöz, hogy nézzen már meg. De nem látott semmi különöset, ezt a hetet még ki kell bírni, és ha nem jön meg, akkor ad norcolutot.

    Azért az hihetetlen számomra, hogy ennyire fel tud borulni a ciklusom. Korábban semmi ilyen panaszom nem volt, mindig időben megjött. Mi igazából a párom miatt kerültünk a Kaáliba, de amióta oda járunk, mindig produkálok valami újabbat.

    A jó munkahelyet ebben az időben tényleg nagyon meg kell becsülni, de az tuti, hogy ha mégegyszer kezdeném, nem mondanám már el, hogy hova járunk. Nem kell tudnia a főnöknek.

     

    Ttecus! Szeptemberig nem tudjátok megpróbálni újra? Még az új munka előtt? Ki tudja, hátha épp most sikerülne.

    előzmény:
    biga29 (3248)
    2009-04-15  13:23
  4. 2009. Április 15. 13:233248.

    Ancs! Ez a legrosszabb. Legalább volna valami oka a késésnek. Nem vagy Pcos?

     

    Ttecus! Sajnos ma már örülhet az ember, ha van munkahelye. Elhiszem, hogy nagy gond. Szerintem vágj bele most, mert ha nem sikerül, akkor elmehetsz szeptembertől az új helyre. Ha meg sikerül, akkor pár évig nem gond a mostani hülye mhely sem. 

    előzmény:
    ancs25 (3245)
    2009-04-13  21:07
  5. 2009. Április 14. 10:213247.

    Sziasztok!

    Sajnállak Ancsa! Kitartást!

    Nagy gondban vagyok! Segítség!!! Szeretném legalább még egyszer megpróbálni a beültetést. Nem akarok sokat várni, de lehet, hogy szeptembertől új munkahelyem lesz. Óvodapedegógusi állás van kilátásba, ami nagyon jó lenne, de egy egész tanéves feladat. Nem hagyhatom ott a csoportot évközben, mert ugye a következő az már sikerre megy!! De ha nem vállalom, akkor lehet, hogy sosem szabadulok meg erről a hülye munkahelyről! Nem tudom, hogy mit tegyek! Valakinek van ötlete???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. Április 14. 10:213246.

    Sziasztok!

    Sajnállak Ancsa! Kitartást!

    Nagy gondban vagyok! Segítség!!! Szeretném legalább még egyszer megpróbálni a beültetést. Nem akarok sokat várni, de lehet, hogy szeptembertől új munkahelyem lesz. Óvodapedegógusi állás van kilátásba, ami nagyon jó lenne, de egy egész tanéves feladat. Nem hagyhatom ott a csoportot évközben, mert ugye a következő az már sikerre megy!! De ha nem vállalom, akkor lehet, hogy sosem szabadulok meg erről a hülye munkahelyről! Nem tudom, hogy mit tegyek! Valakinek van ötlete???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. Április 13. 21:073245.

    Sziasztok!

     

    Biga köszi a kérdést, nagyjából sehol.

     

    Közel 50 napja nem jött meg!!! Annyira el vagyok kenődve. Baba nincs a dologban, voltam a doktornőnél, cisztát sem látott. Igy most várunk.

     

    Többiek, veletek mi újság?

    előzmény:
    biga29 (3244)
    2009-04-12  19:30
  8. 2009. Április 12. 19:303244.

    A Húsvéti nyuszi hozott nektek valamit...

     

    Ancs! Hol állsz már? Jó lenne szurkolni valakinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 23. 13:123243.

    Nekem ez lesz a harmadik. Az első még tavaly februárban volt, a második meg májusban. Akkor történt, hogy a 6. hét környékén elhalt.

    Utána sajnos családi tragédia történt, így kihagytunk egy kicsit, októberben szerettünk volna újra menni, de akkor meg cisztáim lettek, és nem akartak elmúlni. Így idén felbruárban tudtunk újra nekifogni, de akor meg nem termékenyültek meg, mondjuk akkor meg beteg lettem a műtét előtt. De azt hiszem, hogy ezt írtam.

     

    Szóval ez megint a harmadik lesz.

     

    A munkával én is kacérkodom, főleg, hogy be kell vallanom, de nagyon szeretem csinálni. Még leírni is szörnyű. Ugyan a főnököm fenruárban elküldött, de most újra itt vagyok, és hatalmas ígéreteket kaptam, hogy nem úgy gondolta, és hogy kikímél, ahogy csak lehet. Megjegyzem, ez már 3. hete megy is neki.

     

    Úgy gondoltam, hogy egy-két napot otthon maradok a beülti után, aztán meg egy kicsit bejárok. Itt úgyis tudja mindenki, mi a helyzet.

    Mondjuk függ attól, hogy kis bogyókat kapok, vagy a progiszurit. Februárban a dokinő a szurit adta volna, lehet, hogy most is így lesz.

    előzmény:
    ttecus (3241)
    2009-03-20  10:56
  10. 2009. március 20. 14:113242.

    Ttecus! Nagyon sajnálom én is! De nehogy már a harmadik után abbahagyd! A tb ötöt fizet. Legalább azokat használd ki. Pfúj, miket mondok, nem fog kelleni öt!

     

    Ancs! Szorítok neked is! Majd folyamatosan várjuk a híreket. Nekem olyan jó olvasni, hogy hány petesejt van, hány termékenyült meg, stb. Mész dolgozni a beülti után? Én már másnaptól mentem.

     

    Nesszi! Én is be fogom adatni a bárányhimlő elleni oltást. Azt mondták, ha el is kapja, nem lesz annyira vészes.  Lehet, hogy akkor hamarabb meggyógyultok, mint a két hét?

     

    Katuss! Milyen helyes fiúk vannak a családban... Igen, tudom, hogy a fenékrázásból lesz a mászás, csak előbb kúsznia kellene. Azt meg nem igazán hajlandó. Alexandrának az egyik alsó foga kint van, de még alig látszik. A másik viszont még nem. Remélem, hamar követi a mellette lévő is. Nem akarom, hogy egyfogú legyen. Mint a mesében a klasszikus vasorrú bába.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 20. 10:563241.

    Anikó!

    Következő mensi után kell menjek középidős ultrahangra, akkor fogjuk megbeszélni a dokival a továbbiakat, amint lehet újra elkezdem!

    Neked hanyadikbeültetésed lesz? Nekem ez volt a második. sok időt, 3 évet hagytam ki az lső és a második között, most nem akarok ennyit várni! Neked kitartást, minden rendben lesz!

    előzmény:
    ancs25 (3240)
    2009-03-18  14:58
  12. 2009. március 18. 14:583240.

    Ttecus!

     

    Így már értem, igazán sajnálom. A bizakodásos rész a legnehezebb az egészben. Ez nektek hányadik próbálkozás volt?

     

    Én 19-én voltam a középidős ultrahangon, minden renben, volt őeteérésem is - ami egyébként amióta a Kaáliba járunk nem volt.

    Úgy számolom, hogy valamikor 24-25 körül jön meg, és aztán kezdün, ha ott is minden oké.

     

    Nagyon várom, és valahol rettenetesen tartok is tőle.

     

    Szerencsére most dolgozom. De a főnökömnél nem lehet tudni semmit nagyon előre. Így legalább le tudom kötni magam, és nem agyalok egyfolytában.

     

    TI mikor mentek újra?

     

    Anikó

    előzmény:
    ttecus (3239)
    2009-03-17  09:45
  13. 2009. március 17. 09:453239.

    Sziasztok! Köszönöm, hogy így aggódtatok, de sajnos nem sikerült. Hétfőn 2-án beültettek 2 szedercsíra nagyságú embriót, nagyon szép volt a nyálkahártyám, így minden remény meg vo9lt arra, hogy megtapadjon. Minden rendben volt, ettem a vitaminokat, meg ittam a vizet hűségesen, és érdekes kívántam is. Máskor csak pár deci vizet ittam egész nap, most a 3 litert simán meg tudtam inni. Hányingerem volt és nagyon jól esett pihenni! hétfőn, 9-én kellett volna megjönni, de nem jött meg. Persze pár napig nem is reménykedtem, de pénteken, már kezdtem beleélni magam, vasárnap azonban megjött a mensesem. Hétfőn kellett volna teszutet csinálni.  Természetesen nem csináltam tesztet, hívtam a Kaalit! A doktor szabin van a doktornő pedig mondta, hogy ma reggel csináljam csak meg a tesztet, utána hívjam. Megcsináltam, természetesen negatív lett.  Majd a legközelebbi sikerül. És utána abbahagyom akkor is ha sikerül, akkor is, ha nem. Nem fogok, most olyan sokat kihagyni, mint a múltkor.

    Otthonról 3 hete nem tudok internetezni, mert nem jó a rendszer, ezért nem jelentkeztem ilyen sokáig. Puszi mindenkinek!

    Ancsa! Hol tartasz???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. március 16. 22:043238.

    Sziasztok!

     

    Ttecus! Sajnálom!!!!!!!!!!!!

     

    Katuss!

     

    Igen megkapta  a védőoltást! Viszont össz, van rajta 20 pötty, nagyon kevés szerencsére! Se láz, semmi!

    Hétfőn újra ránéz a dokinéni, de a szurinak köszönhetően nem lesz vészes. Még ma jött ki pár pötty, de nem is viszket neki, annyira kevés. Nem bánom, hogy beadattam, mert unokatesó pl. nem látszik a pöttyektől. Állítólag cm-enként vannak a pöttyök, és hiába kenik viszket neki nagyon.

     

    Mondjuk mostmár más az oltóanyag, mint 1 éve. Azt hiszem 2 szuriból áll, Nesszi pedig 1-et kapott.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ancs25 (3237)
    2009-03-16  20:06
  15. 2009. március 16. 20:063237.

    Ttecus!

     

    Igazán sajnálom. Lehet tudni valamit, miért nem termékenyültek meg? Ha van időd, irj. Én is hasonló cipőben voltam fenruárban. 4-ből egy sem lett .

     

    Mikor mentek újra?

     

    Anikó

    előzmény:
    ttecus (3235)
    2009-03-16  10:55
  16. 2009. március 16. 13:403236.

    sziasztok!

    ma itthon, Ábel náthás, így inkább nem vittem. idén 58 nap szabival gaszdálkodhatok, így maradtunk. múlt héten volt nagy elbeszélgetés a gondoónénikkel, remélem megoldódik a dolog. pénteken aludt Ábel 1 órát és nagyon jókedvűen jött haza. sajna itt ilyen csoportok vannak, ahol akár 1,5-2 év korkülönbség is van a gyerekek között, ami szerintem rossz, de én nem értek hozáá ugye....

     

    TTecus, sajnálom, majd legközelebb......

     

    Nesszi! a védőoltás ellenére lett Vanessza bárányos? na ez szép, ezek szerint nem vég 100%ig? én is be akarom majd adatni, de vajon van értelme? gyógyuljatok!

     

    Ancs! hát akkor szurkolunk 2 hét múlva!

     

    Biga! hogy repül az idő! ngyon formás a csajszi! abból a fenekhintázásból lesz hamarosan a mászás. aztán majd csak lestek, hogy beindul az élet :-) nem győztök majd utána futni:-) a súlya teljesen rendben van, Ábel ennél kevesebb volt ilyen idősen, bár ő nem mérvadó, elég nyeszlettke volt. 

     

     

    teszek is fel képet róla, olyan nagyfiú már, és annyit dumál, hogy nem gyűzzük hallgatni :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 16. 10:553235.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, nem tapadt meg egyik sem. Holnap már dolgozok majd jelentkezem és mindent leírok!! Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. március 15. 21:563234.

    Sziasztok!

     

    Biga! Nagyon formás kiscsaj! Huncut szemei vannak!

     

    Nesszin reggel piros pöttek jöttek ki. Nagyon valószínű, hogy bárányhimlő! 1 hete hányós vírusban volt benne, el se múlt már folyt az orra, most pedig 2 hétig összeleszünk zárva. Begolyózik a gyerekek nélkül. Szegény kisbarátai a héten 3 gyerkőccel is találkozott, remélem nem fertőztünk le mindenkit!

     

    Este sírt, hogy kenjük be, ne lássák meg a barátai. Ennyit a védőoltásról! REmélem arra jó lesz, hogy nem jön ki rajta sok pötty és nem lesz semmi szövődmény!

    előzmény:
    biga29 (3233)
    2009-03-15  13:05
  19. 2009. március 15. 13:053233.
    A 7 hónapos fényképek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 15. 12:053232.

    Katuss! Remélem, megoldódik a bölcsis gond. A gondozónők tudják a piszkálást? Ha nem tesznek ellene semmit, szólj a vezetőnek. (Na, osztogatom ám a tanácsokat..., én aki bölcsit csak kívülről láttam.) Viszont a bilizés nagyon ügyes dolog!

     

    Ancs! Nekem a bölcsességfogam olyan 8-10 évvel ezelőtt vették ki. Nekem még bent kellett vele maradnom a kórházban vagy 3-4 napig. Sok sikert előre is, és várjuk a folyamatos híreket. 3ezer hsz-t elolvastál? Mi vagy te, időmilliomos?

     

    Nesszi!  Bizti nagyon édesek együtt a gyerekek. Amikor a kisöcsém volt óvodás, én pedig főiskolás, volt, hogy délután én mentem érte, és belestem hozzájuk. Nagyon aranyosak voltak.

     

    Remélem, Ttecusnak jó hírei vannak!

     

    Alexandra 7 hónapos múlt, valójában alig 6 hónapos lenne,  és 7 kiló. 68-as és 74-es ruhákat kell ráadni. Ő inkább hosszára nő, de azért vannak sonkái is. Fordul minden irányba, hason körbe mászik, fel-fel próbál térdelni, és olyankor hintáztatja a fenekét. Alszik délelőtt és délután is 1-2 órát. Fényképet majd rakok fel, de még le kell őket kicsinyíteni. Mi nem megyünk sehová ma, nehogy belekerüljünk valaki tüntesének az útvonalába...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. március 13. 15:453231.

    Kata: számora nem világos, hogy lehet ilyen nagy korkülönbséggel egy csoportba rakni a gyerekeket? Vagy csak egy csoport van?

    Ilyenkor ennyi idő még nagyon sokat számít.

     

    A bölcsességfogam meg meghagyjuk még egy darabig. Tegnap voltam a Kaáliban a doktornőnél, és annyit mondott, hogy sokszor van, hogy terhesség alatt kell kivenni, és akkor is megcsinálják. Így úgy döntöttünk, hogy következő ciklusban indulunk.

     

    Jobb is lesz így, mert már lassan másfél éve kezdtünk oda járni, és lassan azt már el is felejtem, hogy miért. Annyira természetes, hogy odamegyek, történnek a dolgok, a végén nincs baba, és majd megyek újra. A lényeg, hogy már nem akarunk üres hónapokat. Most végre nincs ciszta, kezdhetünk 2 hét múlva.

    előzmény:
    Katuss (3229)
    2009-03-12  10:01
  22. 2009. március 12. 19:053230.

    Sziasztok!

     

    Katuss!

     

    Lehet, hogy akkor van némi probléma  a gondozó hozzáállásával is.

    Beszéltél vele arról, hogy piszkálják a gyereket? szerintem nem szabad lenne hagyni pláne, ha ekkora  a korkülönbség! Megszakadna a szívem, ha a gyerekem bántanák!

     

    Nesszinek 2 tündéri ovónénije van és látom mi van altatásnál. A csajom nem siet hazajönni, így megvárja a déli olvasást és még hagyják, hogy csenben rajzoljon nekem valamit mielőtt eljön.

    A nagyobbak is igénylok, hogy megsímogassák, betakarják. Az ovónéni mindig valamelyik gyerek ágyánál van, éppen aki igényli.

    És babusgatják őket, kinek mi az igénye. Egy-két puszit is lenyom a hízelkedősebb gyerkőcnek. A nagyok pedig kikísérik a kicsiket pisilni, inni, ráadják a cipőt, kabátot a kicsikre nem hallottam, hogy bántanák a kisebbet.

     

    A gyerek kérésére holnap ott is fog "aludni", alig bírom hazacibálni. Kíváncsi leszek, mert rég nem aludt délben. Piszok vagyok de remélem nem is fog, mert akkor este nem tudom lefektetni csak 11-kor é s akkor reggel nem bír időben kelni.

    Azt nem értem miért kell mindenkinek feküdni. Van ovi, hogy aki nem alszik el egy idő után kap egy könyvet, hogy nézegesse, stb. Csak le kell foglalni a gyereket, és nem zavarja a többieket.

     

    hogy lekopogjam, nálunk nincs csúnya beszéd és társai. Max. rászól a gyerek a másikra, hogy : Te meg mért tanultál meg ilyeneket mondani!

     

    Anikó!

     

    Kirázott a hideg!

    Amin kiakadtam,hogy van már 2 éves korban is rossz fog, van akinek több is. Állandóan ellenőrzöm a gyerkőcét, és este közös fogmosás! Szerencsére elég nagy az állkapcsunk! Viszont az egyik unokatesómnak két fogsora volt. Amikor váltotta  tejfogakat kétsorban kezdtek kinőni. Szegénykének ki kellett szedni, mert elég káosz volt a szájában.

     

    előzmény:
    Katuss (3229)
    2009-03-12  10:01
  23. 2009. március 12. 10:013229.
    na csak beindul a toik újra. lehet, hogy indítok egy topikot a bölcsis gondjaink miatt. úgy érzem egyre rosszabb lesz és én nem tudom, hogy mit tehetnék. Ábel eddig szivesen járt, de rászállt egy 3 éves csoporttársa (ő ugye csak 19 hónapos) és rendszeresen piszkálja Ábelt a gondozónők pedig nem lépnek közbe. ráadászl az alvással is vannak gondok, mert csak 15-20 percet alszik, majd felébred és zavarja a többieket, amit a gondozónők nehezen tolerálnak és (szerintem) rosszul kezelnek. Ábel még igényli a babusgatást, de nem kapja meg, így vissza se alszik, fáradt, türelmetlen lesz és ez egy ördögi kör....... napok óta örlődök, hogy mi legyen. lelkiismeret furdalásom van, úgy érzem, hogy már nem szeret oda járni és nem érzi jól magát. persze ez nem mindig igaz, stivesen mesél a bölcsiről, de reggelenként néha bizony sírás van....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. március 11. 21:553228.

    Sziasztok!

     

    Unokaöcsém tündéri kis gyerkőc volt. Aztán jött a bölcsi, no meg a dackorszak. Lényeg, hogy innentől átéltünk vele egy-két kinos pillanatot: "hülye vagy, buta vagy, szégyeld magad". Ezt ismerősnek, ismeretlennek elmondta. Sajnos, ilyeneket is tanulnak ott.

     

    Nekem 25 fog fér el a számban, nagyon kicsi az állkapcsom. Vágják, varrják, mindent, ami lehetséges.

     

    Olyan jó, hogy irt végre valaki. Visszaolvastam a kezdetekig, olyan jó volt látni, ahogy támogattátok egymást.

     

    Anikó

    előzmény:
    nesszicica (3227)
    2009-03-11  16:22
  25. 2009. március 11. 16:223227.

    Sziasztok!

     

     

    Velünk nem sokmi történik. Én íroma szakdolit, stb. csajom pedig élvezi az ovit.

    Két tündéri ovónénije van (én választottam) és semmi probléma nincs a gyerekkel. Szereti őket és az ovit is, ez a legfontosabb.

    Nincs reggeli hiszti az öltözésnél, stb. 1 hétig beteg volt és rosszul volt, hogy az ő barátja szomorú, mert nincs ott. Olyan édesek amikor tornáznak, jó lenne néha ott maradni vele és látni mit csinál egész nap.

     

    Ábel nagyon ügyi a bilizéssel!

     

    Valóban sok rosszat is tanulnak a gyerkőcök a közösségben, de ez velejár.

    Nesszi kezd begolyózni, ha pár nap nem lehet közöttük.

    Hamarosan megyünk is a kisbarátjához játszani, mi pedig pletyizünk egyet!

     

    Hú, én azt sem tudom van-e bölcsesség fogam!

     

    előzmény:
    Katuss (3226)
    2009-03-11  13:05

Címlap

top