Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homeopátia

Torolt_felhasznalo_715010
Torolt_felhasznalo_715010
Létrehozva: 2005. november 8. 18:40

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy használtatok-e már gyereknek, magatoknak, vagy családtagnak homeopátiás szereket. Ha igen milyen eredménnyel? Ki ajánlotta?

Köszi mindenkinek a véleményét!

  1. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 9. 12:25126.
    Igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819005 (125)
    2005-11-09  12:22
  2. Torolt_felhasznalo_819005
    Torolt_felhasznalo_819005
    2005. november 9. 12:22125.
    Köszönöm szépen.
    Az én véleményem az, hogy minden alternativ gyógymóddal lehet felelősségteljesen bánni. S ott használni, ahol, amikor hat. Van aki a hagyományossal is kockáztatja saját / ill. gyereke egészségét.
    De ez a topic nem erről szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586928 (123)
    2005-11-09  11:43
  3. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 9. 11:44124.

    Mi a mák az a HP-s drog???  

    mi mérhető?

    Jó! Mérd meg nekem azt a motivációt, amiért rákattintottál erre a topik címre. (Ugyebár nem volt külső kényszer csak egy belső késztetésed támadt.) Kérlek, írd le nekem mérőszámokkal, hogy mi volt ez a késztetés? Miért volt szükség arra, hogy föltehetőleg többször is megismételd ezt?

    Le tudod írni nekem méréssel azt a feszültségi - ernyedtségi fokot, amit maga az olvasott információk hatása kiváltott benned lelkileg? (A fizikai szimptómák, mint vérnyomás, stb... másodlagosak, én kizárólag a lelki hatás mérésést kérem tőled, hogy hogyan érzed magadat.) Erre kérlek add meg a mérőszámokat, a mérés módját és állíts fel egy kontroll csoportot akin ugyanezeket lemérhetjük. Naaaa? Bocs de ezek a dolgok egyáltalán nem mérhetők, mégis vannak, mivel te magad és az ittani soraid bizonyítják, hogy itt jártál, valószínűleg külső kényszer nélkül, saját jószántadból, több alkalommal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586928 (108)
    2005-11-09  00:08
  4. Torolt_felhasznalo_586928
    Torolt_felhasznalo_586928
    2005. november 9. 11:43123.

    Bár nem engem kérdeztél, de mint a kételkedők (mármint a csodagyógyszerek és varázslatokban kételkedők) egy tagja elmondom a véleményem, akár tetszik, akár nem

    Szerintem a te hozzáállásod a gyermeked HP-szerekkel kezeléséhez felelősségteljes, és kifogástalan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819005 (114)
    2005-11-09  09:11
  5. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 9. 11:34122.
    Igen, éppen ezt próbáltam itt elmagyarázni a 10 db petőfikötettel :D
    előzmény:
    senpenlamo (118)
    2005-11-09  10:40
  6. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 9. 11:33121.

    Valszleg akkor tudja megkülönböztetni őket - empírikus úton - ha feltételezzük, hogy az adott szerek között ott van a megfelelő. Az, hogy melyik szer "nem jó", az feltehetőleg nem fog látszani, mert vagy nincs információtartalma az adott szervezet számára (tehát nem lesz adás) vagy az infó azonos, mint a test saját információi, tehát nem lesz hatás. (Mindha egymás mellék két adót raknál, attól még nem fog változni a vétel.) Az empíria síkján ha mindet beszedi, és ezt külön-külön teszi, meg tudja figyelni, hogy az egyiktől érezhetően jobban lesz míg a többi nem okoz semmi változást. (Esetleg enyhe változásokat okoz, vagy nem a problémával direkt kapcsolatos változást)

    AnnAnn áááá, én itt az NLC-n egy csomó ember szemében egy hülye vagyok, előítéletekkel meg rossz dumával  (És kit érdekel, hogy ki szerint mi vagyok ..   ) Szóval a nénikék azért vajákolnak az SZTK folyosón, mert félnek az orvostól. De mondom, az orvosok többségének gőőőőőőze nincs saját félisteni mibenlétéről, vagy egész fura képe van róla.

    Deepdiver: A TV adás hullám- részecske kérdése régi vitatéma. Egyesek bizonyítottnak vélik, mások vitatkoznak a dologgal. Én nem tartom annyira fontosnak ezt a kérdést, mert valószínű, hogy mindenkinek igaza van. Amit fontosnak tartok, az a tapasztalati része a dolognak, hogy működjön. A működés elvének megértése a következő lépés. Mivel nem vagyok se fizikus, se kémikus, se bio .... ugyanilyen, nem akarok belemenni olyan okfejtésekbe, amik számos oldalról még a szakmabeliek oldaláról is támadhatók. Nekem, kisembernek ez a rezgés/információ-elvű magyarázat és a dolog hatékonysága együtt elegendő. De pl. az is ugyanígy elegendő, hogy az antibiotikum kúra kísérletektől megbetegedtem, és a mellékhetásoktól szenvedek. Ezek pedig bizonyított kísérlettel, sok sok hatóanyagot tartalmazó gyógyszerek voltak, vényre kaphatóak. Amúgy a mérés ebben az esetben maga a gyógyulás. Ha a készülék (test) működik és az adás (homeó bogy&oacute jó minőségű és a kettő együtt van, és bekapcsolt állapotban (tehát bevette a szert az illető) akkor a változás megtörténik a kívánt irányban. Lesz Maci a TV-ben és lesz gyógyulás a testben. Az információ attól mutatódik ki, hogy meggyógyul a kutyám. Aki veszi az adást. A mérőműszer a test és a mérték a harmónia állapota, amikor nem fáj semmi minden műxik benne. Deepdriver én egy ilyen vizsgálatot olvastam aminek elraktam a linkjét és ami azóta is 404-es ...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (93)
    2005-11-08  23:13
  7. Torolt_felhasznalo_122871
    Torolt_felhasznalo_122871
    2005. november 9. 11:06120.

    Elnézést: XI. és XXII. kerület!

    a.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_122871
    Torolt_felhasznalo_122871
    2005. november 9. 10:57119.

    Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Tudtok ajánlani a X. -XXII. kerületben jó homeopata orvost?!.. Ha igen milyen óradíjjal dolgozik?

    Köszönöm,

    a.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. november 9. 10:40118.
    Átolvastam az írásaitokat.
    Itt nem nagyon lehetnek érvek,nem nagyon lehetnek méréssel ellenőrzött eredmények.
    A miértje éppen a homeopátia hatásmechanizmusában keresendő.
    Abban,hogy minden ember egy,és megismételhetetlen,a rá jellemző rezgésével együtt. Nehéz a homeopátiával gyógyítani,mert nehéz eltalálni,hogy egy embernek éppen melyik szer a leghatékonyabb...és ha ez sikerül,akkor azért megismételhetetlen,és méréssel is igazolható,mert másnap már ugyanannak az embernek sem biztos,hogy ugyanaz a szer hat.
    Tehát lehetnek sikeres esetleírások,de nem lehet ugyanúgy tesztelni,mint egy gyógyszert,mert nem a benne lévő vegyi anyag hat,mint a gyógyszerekben,hanem az általa hordozott rezgés beindíthatja a szervezetben az öngyógyítást.
    Tehát nem várható itt semmiféle érvelés,és olyan bizonyíték,amit Dd vár.Éppen ezeket a bizonyítékokat keresi most a tudomány is.
    Pláne egy laikustól nem várható el,hogy itt tudományos szinten érveljen,legfeljebb valóban csak ajánlani tudja,hogy akit közelebbről érdekel,járjon utána.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_715010
    Torolt_felhasznalo_715010
    2005. november 9. 09:56117.
    A Mari nénis témához az alábbi linket találtam. Orvosoktól számokkal alátámasztva akit csak ez hat meg: http://www.biokultura.org/kiadvanyok/biokultura_folyoirato k/2002/2002_3.htm#homeopatia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715010 (1)
    2005-11-08  18:40
  11. 2005. november 9. 09:45116.
    Jó reggelt

    Nos, én visszatérnék Mari nénihez.
    Kedves Deepdriver, pont a hp lényegét hagytad figyelmen kívül! Nincs 300 db Mari néni, csak 1 van! Egyedi és megismételhetetlen. De mondjuk van 2 Mari néni tüdőlötyögéssel, ők totál különbözőek, ezért nem ugyanarra a szerre fognak reagálni, valamint Mari néni tüdőlötyögése és Pista bácsi májkopogása is lehet, h ugyanattól gyógyul meg. Nem alkalmazható a hagyományos kettős vak kísérlet, sztem.

    Egy halom dolgot nem tudsz így megvizsgálni a világon. Vegyük korábbi példámat a pszichoterápiát. Hozol 300 Mariskát, aki bepisil - elvárod, hogy kezeljék őket egyformán? Elvárod, hogy akár 2t is kezeljenek egyformán? Itt sincs 300 Mariska - mindig csak 1 van.
    Bizonytalan vagy attól, h nem tudod halálpontos kémiai folyamatokkal leírni, hogy mi van mögötte, vagy mi a baj?

    A másik kérdés: nem értem, h ez miért kavar Benned ekkora indulatokat, sztem nagyságrendekkel többen gyógyulnak meg tőle, mint akiknek nem használ, vagy urambocsá árt.. és mondjuk akik meghalnak tőle (ha van ilyen egyáltalán). Ellentétben a hagyományos nagyonbevizsgált nagyonhiperszuper, nagyonszakorvosokáltal nagyonsokpénzért írt gyógyszerekkel. Sztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. november 9. 09:39115.

    Kedves Deepdiver, miért támadod mindig ezt a szegény homeopátiát? Tényleg szelíd gyógymód és hatékony, de nem mindenható!!! Hidd el, a klasszikus orvoslás sokkal többet ártott már az emberiségnek.

    Mit érdekel engem az a sok tudományos blabla, amivel körbejárják ezt a témát, ha egyszer működik a dolog!

    A népi gyógyítás is tkp. évszázados megfigyeléseken és tapasztalatokon alapul, semmi mérés és összetétel-vizsgálat stb! Mégis csodálatosan működik.

    Te miért nem próbálod ki Magadon? Akkor megértenéd miért szeretjük a homeopátiás gyógyítást!

    Egyébként tényleg 229 cm magas vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (112)
    2005-11-09  01:29
  13. Torolt_felhasznalo_819005
    Torolt_felhasznalo_819005
    2005. november 9. 09:11114.
    Szia!

    Tegnap el kellett mennem. De mesélek egy sztorit a placebóról. A kistestvérem (16 évvel fiatalabb, mint én) mindig is fejfájós volt. Első osztályban nagyon. Akkor nyúltam kinomban a placebóhoz. Adtam neki egy szép nagy kerek C vitamint. És segitett. Aztán az iskolaváltás megoldotta a fejfájást. 6. oszályban újra kezdte a fejfájást. Akkor már nem múlasztotta el a placebó, de enyhitette (!!!). S hogy mi volt a baja?
    Közben elkezdtük orvoshoz hurcolászni, mert hányt is mellette, és fogyott. Márciustól augusztus végéig járkáltunk vele orvoshoz. Amikor kiderült a baj, életveszélyben volta a gyerek. De addig többször mondták, hogy semmi baja, csak hisztis. A hiszti oka rosszindulatú agydaganat volt (!). Ennyit a hagyományosról orvoslás ügyességéről.
    Műtét, és másfél évig kemoterápia. Közben újra tanult beszélni, járni, nyelni, stb. S néha kapott homeopátiás szert is. A kezelőorvos tudtával. Mert házipatikában használjuk. Tehát akkor, amikor még nem vinném orvoshoz. Vagy már látta, és a tudtával.
    Amióta használjuk a homeopátiás szereket, azóta kissebbik fiam kétszer kapott antibiotikumot. Mert kellett. De volt, hogy a hagyományos gyógyszerrel nem tudták kezelni a köhögését. Olyan rohamai voltak, hogy hányt és bepisilt egyszerre köhögés közben. Hiába irt rá bármit a doktornőnk. Homeopátiás gyógyszerrel már az első éjszaka látványosan csökkennek a rohamok, s 2-3. napra már nem köhög. Igen, tudom, mi a baj, a mandulája okozza megfázáskor a fül-orr-gégész szerint, aki kivetetné. De a gyerekorvos szerint még nem kell. Amióta a homeopátisás gyógyszert adok neki, hogy köhög, már nem okoz bajt a mandulája. Ha választanom kellene, hogy placebo, vagy műtét, nem gondolkodnék egy percet sem, ha tudom, hogy mindkettő megoldja a bajt. Naná, hogy elviszem orvoshoz. De apróságokban sokat segit, tapasztaltam.
    S az elején azt mondtam, bár lehet, hogy félreérthető volt, hogy a Boiron azt állitja, hogy a komplex szereit megvizsgálta placebós kontrollcsoportos kisérlettel. Pontosan, idézem: "Kettős vak kontrollált klinikai vizsgálatban". Szerintem a többi gyógyszert is igy vizsgálják, nem?
    S nem érdekel, hogy bizonyitott-e, mert csak apróságoknban használjuk (szerencsére általában ninsc nagyobb gond). De azokban szinte mindig jobb, mint bárnmi, s ha nem hat (mikozben nem is árt) még mindig van lehetőség, idő bevetni a hagyományost.
    De engedélyeztetve van, s tudom, mi van benne. Ez pl. nem jellemző az FLP-s termékekre, ezért azt már én sem merem adni a gyereknek. Pláne, hogy azt nem orvos ajánlja általában.
    Mi a véleményed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (60)
    2005-11-08  21:41
  14. Torolt_felhasznalo_715010
    Torolt_felhasznalo_715010
    2005. november 9. 08:31113.

    Köszönöm szépen MINDENKI véleményét! A pro és kontra véleményekben is találtam igazságot és szerencsére ma mindkét módszer hívei és ellenzői találnak orvosságot bajukra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715010 (1)
    2005-11-08  18:40
  15. 2005. november 9. 01:29112.

    Ok, hagyjuk abba, ha nem akarsz ervelni. En elmondtam a sajat erveimet, ha nincs ellenerv (hanem keressek magamnak mashol) akkor ennyi.

    Aura merese:
    keresek olyan szemelyt aki latja es megkerem irja le.
    megismetlem tobb mint tizszer, kulonbozo szemelyekkel es kulonbozo aurakon.
    Az eredmeny magaert beszel.
    Ilyen egyszeru.

    Mellesleg, lehet fotot is vasarolni rola: http://www.aurafenykep.hu/ azt lehet digitalizalni, merni, elemezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338244 (110)
    2005-11-09  01:17
  16. Torolt_felhasznalo_338244
    Torolt_felhasznalo_338244
    2005. november 9. 01:24111.
    Még csak annyit: mint írtam,törvény szabályozza,hogy világhíres hp készítményt csak orvos adhat,tehát az önjelölt kuruzslók eleve kizárva a kőrből.
    S mint írtad?
    Az orvos tudja, hogy ilyenkor mit kockáztat (a beteg életén kívül) a szakmáját, a szabadságát, rengeteg pénzt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586928 (108)
    2005-11-09  00:08
  17. Torolt_felhasznalo_338244
    Torolt_felhasznalo_338244
    2005. november 9. 01:17110.

    VitalMedia Portal Site : Alternatív gyógyászat


    ,,Az európai helyzethez hasonlóan a nem-konvencionális medicina különösen az Amerikai Egyesült Államokban elfogadott, 1992-ben az USA kormánya létrehozta az Alternatív Gyógyászati Hivatalt (office of Alternative Medicire, OAM), azzal a feladattal, hogy az alternatív medicinával kapcsolatosan végezzen kutatásokat és igazolja az eredményeket."

    Amennyiben ez így van,akkor ezen a helyen gondolom kérhetsz,és kaphatsz olyan információkat,amik megfelelő választ adnak a kérdéseidre.Az nlc-n nincsen erre kiképzett szakértő gárda,tehát nem itt kellene az észt osztani,hanem ebben kompetens személyekkel kellene vitatkoznod.
    S hogy mi minden létezik,amit Te nem tudsz megmérni,azt kérdezd meg egy kínai,vagy egy tibeti orvostól,ugyanis a keleti gyógyászat alapjai ezeken a nemlétező dolgokon nyugszanak.A keleti orvosok nagyon sokat tudnak erről. Ők is gyógyítanak,csak egészen másként. Ha ismersz ilyen személyt,érdeklődjél nála.Csak egyetlen példa: a szemeddel nem látod az aurát,mégis ott van,benne élsz,hozzád tartozik.Van,aki látja..de ezt persze Te nem hiszed,mert nem tudod megmérni...attól még ott van,és látható.
    Itt már későre jár,jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (109)
    2005-11-09  00:13
  18. 2005. november 9. 00:13109.

    Olvastam róla.Akik ezt állítják,részletesen leírják az állításaik alapjait.

    En is olvastam, nem lattam semmi bizonyitast, csak allitasokat. Ha Te olyat is olvastal, ahol bizonyitjak, kerlek idezd, szivesen tanulnek belole.
    A magyar törvények szerint homeopátiával csak orvos foglalkozhat,csak ő alkalmazhatja ezt a terápiát.Akkor ezek az orvosok mind tévednek?

    Igen, ma mar irtam ezt, nem valtozott a velemenyem.


    Hol van olyan mérőműszer,amivel ez a hatás mérhető?
    Hol van olyan mérőműszer,amivel a placebo hatás mérhető?

    Alabb leirtam, hogyan kell merni a placebo hatast,  a masodik csoport mari nenijeit kell megszamolni.

    Az életben rengeteg dolog van,ami létezik,működik,de szemmel nem látható,a tudomány jelenlegi eszközeivel nem mérhető,mégis van.

    Mutass egyet is! Ami letezik, az "merheto". Mutass csak egyet ami letezik es nem merheto, en leirom, hogyan merd. Ha nem sikerul, akkor meggyoztel.

    Egyszer a tudománynak is tovább kell lépnie,mert amíg ezt nem teszi,nem tud fejlődni.

    Ha nem tudja merni, akkor nem tud tovabblepni, hiszen honnan tudhatna, hogy a vizsgalat targya letezik-e?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338244 (107)
    2005-11-09  00:02
  19. Torolt_felhasznalo_586928
    Torolt_felhasznalo_586928
    2005. november 9. 00:08108.
    le lett írva a válasz.
    Olvasd el. A mérőműszer amit keresel a "kontrollcsoport" és a "statisztika".

    Azért van egyébként ilyen törvény, amilyen, hogy ne önjelölt kuruzslók adjanak vakbélgyulladásra "HCG2 XXX 2000 cofs" világhírű homeopátiás készítményt.
    Az orvos tudja, hogy ilyenkor mit kockáztat (a beteg életén kívül) a szakmáját, a szabadságát, rengeteg pénzt
    Szóval csak olyan betegségre fog HP-s drogot adni, amikor nem veszélyezteti vele a betege életét / egészségét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338244 (107)
    2005-11-09  00:02
  20. Torolt_felhasznalo_338244
    Torolt_felhasznalo_338244
    2005. november 9. 00:02107.
    Ezeket a dolgokat nem én állítom.
    Olvastam róla.Akik ezt állítják,részletesen leírják az állításaik alapjait.
    A magyar törvények szerint homeopátiával csak orvos foglalkozhat,csak ő alkalmazhatja ezt a terápiát.Akkor ezek az orvosok mind tévednek?
    Hol van olyan mérőműszer,amivel ez a hatás mérhető?
    Hol van olyan mérőműszer,amivel a placebo hatás mérhető?
    Az életben rengeteg dolog van,ami létezik,működik,de szemmel nem látható,a tudomány jelenlegi eszközeivel nem mérhető,mégis van.
    Egyszer a tudománynak is tovább kell lépnie,mert amíg ezt nem teszi,nem tud fejlődni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (104)
    2005-11-08  23:51
  21. Torolt_felhasznalo_586928
    Torolt_felhasznalo_586928
    2005. november 9. 00:02106.
    hehe
    hasonlót írtam le mint deepdiver, csak más megközelítésből

    (lassú net)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586928 (105)
    2005-11-09  00:00
  22. Torolt_felhasznalo_586928
    Torolt_felhasznalo_586928
    2005. november 9. 00:00105.
    Ez nem így működik. Ez az áltudósok érvelése.
    (Bizonyítsd be, hogy nem a HP gyógyszerben elbújt láthatatlan kaporszakálú törpék gyomlálják ki belőled a betegséget)

    Szóval nem a vitapartnernek kell bizonyítani, hogy nem valamiféle érzékelhetetlen, mérhetetlen, varázslatos rezgések gyógyítanak, hanem neked kéne valamiféle mérést produkálnod - idézned.
    Ha nem tudsz, az még nem jelenti azt, hogy nem lehet igazad, de azt sem, hogy igazad van.

    Szóval tételezzük fel a legegyszerűbbet: nincs igazad nincs csodarezgés, varázsmágnesesség.

    Ezzel együtt lehetséges, hogy a HP gyógyszerek általunk ismeretlen módon hatnak. Ezt a hatást ember és állatkísérleteken keresztül be lehet bizonyítani, és hidd el, ha a hatás bizonyított, befogadja majd a hagyományos medicína a HP gyógyszert a hatásmechanizmus ismerete nélkül is.

    Lenyomozhatatlan tanulmányokra, jógik, "híres emberek" legendáira hivatkozni már a századelőn is illetlenség volt.
    Pont ez a misztifikáció és titkolózás ami a legtöbb embert zavarja a homeopátiában. Ez a hozzáállás inkább a vallás és a varázslatok jellemzője volt ezidáig.

    Nem akarnék világnézeti vitába belemenni, de manapság világos bizonyíték kell ("és nem ígéret") ha valamit állítunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338244 (100)
    2005-11-08  23:28
  23. 2005. november 8. 23:51104.

    Mindig annak kell bizonyitani, aki allit valamit. Ez alapelv, ha nem fogadod el, akkor itt a parbeszed vege.

    Ha azt allitod, hogy vannak rezgesek, mutass ra, hol vannak.
    Ha azt allitod informaciot hordoznak, mutass ra.
    Ha azt allitod, hogy ez hat a szervezetre, mutass ra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338244 (100)
    2005-11-08  23:28
  24. 2005. november 8. 23:49103.

    Úgy alapvetően Neked mi az álláspontod, hogy Mari néni meggyógyuljon, mind1 mitől vagy csak akkor gyógyulhat meg, ha tudjuk, hogy hogyan mentek végbe a szervezetében a folyamatok?

    Mindegy, hogy mitol gyogyul meg. Nem erdekes, hogy ertjuk-e. Szamos gyogyszer hatasat sem ertjuk, megis hasznaljuk.

    Ami lenyeg, hogy be tudd, mutatni, hogy ha veszel 300 db Mari nenit akiknek ketoldali tudolotyogese van, veletlenszeruen harom csoportba osztod oket, az egyik csoportnak homeopatias szert adsz, a masiknak azt mondod, hogy homeopatias szer, de kozben nincs benne "hatoanyag/informacio" es a harmadik csoportnak nem adsz semmit.
    Idealis kiserletbe Te sem tudod, hogy melyik szerben van HP es melyik ures, csak a kiserlet vegen mondja meg neked a gyogyszeresz.

    Visszahivod oket kontrollra egy honap mulva. Megszamolod, melyik csoportban hany egeszsege, hany beteg es hany halott Mari neni van.

    Az eredmenyt leirod egy szaklapban.

    Ezzel engem (es minden szkeptikust) meggyoztel annak a konkret HP vagy egyeb szernek a hatasarol.

    előzmény:
    AnnAnn (99)
    2005-11-08  23:23
  25. Torolt_felhasznalo_338244
    Torolt_felhasznalo_338244
    2005. november 8. 23:48102.
    Jó éjt kétAnn!
    előzmény:
    AnnAnn (101)
    2005-11-08  23:45

Címlap

top