Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homeopátia

Torolt_felhasznalo_715010
Torolt_felhasznalo_715010
Létrehozva: 2005. november 8. 18:40

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy használtatok-e már gyereknek, magatoknak, vagy családtagnak homeopátiás szereket. Ha igen milyen eredménnyel? Ki ajánlotta?

Köszi mindenkinek a véleményét!

  1. 2006. január 2. 12:53651.
    Ez tényleg nagy butaság!!!Voltál már homeopata orvosnál? Ők is az orvosi Egyetemen tanulják ezt, és a szerek Magyarországon és a Nagyvilágban, elfogadott, törzskönyvezett szerek, mint bármilyen más gyógyszer. Nagyon nagy követelménynek kell megfeleniük.
    előzmény:
    slynda (647)
    2006-01-02  10:03
  2. Torolt_felhasznalo_832618
    Torolt_felhasznalo_832618
    2006. január 2. 10:59650.

    Én allergiára szedtem 3éve és még nem a sárgaházból írok!  

     

    előzmény:
    slynda (647)
    2006-01-02  10:03
  3. 2006. január 2. 10:49648.
    Ne haragudj, de ezek elég nagy butaságok!!!
    előzmény:
    slynda (647)
    2006-01-02  10:03
  4. 2006. január 2. 10:03647.

    Szia!Én először azt hittem, hogy jók ezek a szerek.Nekem allergiára kellett volna.Megkérdeztem ezekről a bőrgyógyászom véleményét, és ő elmesélt egy történetet.Azt mondta, hogy ezek a gyógyszerek hatnak az idegeinkre, de mindenkinek másképp.A húga szedett ilyen gyógyszert, és megbolondult.Szó szerint.Azt is mondta, hogy neki vannak homeopata orvos ismerősei, és szerintük a a homeopátiás gyógyszerek rákot okozhatnak, mert a gyógyszer miatt a sejtekben energiatöblet alakul ki, a sejtek átalakulnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715010 (1)
    2005-11-08  18:40
  5. 2006. január 2. 10:00646.
    Köszönöm mindenkinek a választ. Csak hol találok homeopátiás orvost? Itt nálunk nemigen tudok róla hogy valaki foglalkozna vele. A III. ker-ben vagy Budán tud valaki ajánlani egy jó szakembert? Mert akkor máris felkeresem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. január 2. 08:55645.

    Szia! A könyvet olvasgasd, arra jó, hgy megismerkedj a homeopátiával. De ne kezdjed el magad gyógyítani magadat! A hom. orvos sem attól lesz jó hom. orvos, hogy elolvas egy könyvet. Ez egy spéci szakismeret, amit évekig tanulnak! Keress egy hozzáértő homeopata orvost, aki megállapítja, mire van szükséged és megmondja, hogy a hagyományos gyógyszeres kezelést abbahagyhatod-e, ha szedsz ilyeneket.

    A jó homeopata orvos olyan mint egy pszichológus, hosszabb időt szán Rád. Minden betegségnek vannak lelki gyökerei, ezt kell együtt megtalálni. És a homeopata bogyók egyáltalán nem ártalmatlan placebok, amiket nyugodtan be lehet kapdosni. Ezek is gyógyszerek, orvosságok, csak más szisztémával működnek, mint a szintetikusan előállított kémiai gyógyszerek. Nem mindegy, hogy melyik szert szeded, milyen hígításban, milyen gyakorisággal, mennyi ideig. A pánikbetegség nagyszerűen kezelhető homeopata módszerrel,  komoly szakirodalma és gyakorlata van.  Nyugodtan bízzál a módszerben, de szakszerű segítségre van szükséged!!!

    előzmény:
    Enelise (641)
    2006-01-01  19:59
  7. 2006. január 2. 00:01644.
    Enelise,  

      ha úgy gondolod, hogy a szorongásod ettől javulni fog, akkor mindenképpen szedjed őket, én nem beszéllek le róla.   Az általad említett homeopátiás készítményeknek nincs biológiai hatásuk, tulajdonképpen hatóanyag nélküli placebók.    

    A pszichés betegségekre (szorongás és depresszió vonal) ható szerek esetében a gyógyszeres terápiába vetett hit és remény különösen fontos. Eleve megnyugtató ugyanis, ha te egy olyan gyógyszert vagy homeopátiás szert szedsz, amelyről úgy gondolod, hogy csökkenti a szorongásodat.   Ugyanis a szorongást nem csak gyógyszerekkel lehet befolyásolni, hanem a gondolkodásod megváltozása is eredményt hozhat.     

      A (kognitív) pszichoterápia esetedben igen fontos lenne és valószínűleg eredményt is hozna.  

    A leírt homeopátiás szereknek semmiféle hatásuk nincsen azokra az agyi biológiai folyamatokra, amelyek a pánikbetegséggel összefüggésbe hozhatók.  

       Ha a Coaxilból négynaponta egyet szedsz, annak szintén csak placebóhatása van, mert ilyen ritkán történő adagolás esetén nagyon-nagyon kevés jut be a szervezetbe.   Amennyiben nincsen komoly mellékhatása a gyógyszerednek (pl szexuális diszfunkció ) én szedném a helyedben az előírt dózisban.    


      denn
    előzmény:
    Enelise (641)
    2006-01-01  19:59
  8. 2006. január 1. 21:50643.
    Szia Enelise.
    Menj el homeopata orvoshoz. Én voltam egy tanfolyamon, homeopátiás, és ott azt mondta a doktornő, hogy először az okot kell megkeresni, és lelkiekben is megoldani a problémát, nem szerekkel kezelni. Itt nálad lehet pszichológus, vagy Pszichiáter kellene, vagy biztos voltál is már, és valahogy ezen neked kellene segíteni, hogy kicsit könnyebben vedd a lelkis akadályokat. Aztán még ha izgulsz, vagy nem megy valami vagy agyalsz, akkor lehet segíteni egy kicsit, gyógyszerekkel, vagy homeopátiás szerekkel, de nem ez a fő segítség. Pl.:ha valakinek eltörik a lába, attól még nem fog összeforrni, ha szereket vesz be, de ha megműtik, vagy begipszelik, és szed még szereket, akkor segít. de nem 100%ban. Semmilyen gyógyszer nem fog tudni segíteni 100%ban. Életmódváltás, lefoglalni magad mással, stb... Ez sem csodaszer, mint a gyógyszerek sem, neked is akarni kell, és segíteni magadnak, és családodnak rajtad.
    Sok sikert!! BUÉK 2006-ra!
    előzmény:
    Enelise (641)
    2006-01-01  19:59
  9. 2006. január 1. 20:27642.

    Szia!

    Én egy kicsit konkrétabb leszek, először 5 évvel ezelőtt kaptam ilyen készítményeket, de meglehetősen prózai betegségre, állandó torokgyulladásom volt, amit már az 5. garnitúra antibogyóval akartak megszüntetni, vagy késsel. Az utóbbit nem engedtem, belátták, hogy hülyeség. Nagyon sok előadást tartottam, és akkor kellett mennem egy 8 órásra, amikor már hangom is alig volt. Mákomra a megfelelő helyen volt az ea., az ottani főorvos ki volt kelve magából amikor elmondtam, hogy mit szedtem már, elküldte a sofőrjét, hogy hozzon homeopátiás készítményeket. Természetesen tiltakoztam, mert semmi varázsló kütyüt nem vagyok hajlandó beszedni, de mondta, hogy nyugodtan dolgozzam, nem gond, de ezt szedjem be, mert nem gyógyszer. Hát mit mondjak, 4 nap alatt végigjátszotta rajtam a szer a megfázás összes szakaszát, a lázat hőhullánokkal stimulálva (de megmértem és nem volt lázam, sőt nem is izzadtam) és utána elmúlt. Akkor kezdtem el megnézni, mi a nyavaját kaptam, mert piszok jó volt. Azóta a gyermekeimnek is csak ezt adom, ők pedig csak ezt szedik. (Azt nem mondom, hogy nem mennek orvoshoz, mert a suliból azért ki kell néha legálisan maradni, de 2 nap után kutya bajuk)
    Hát ennyi. Sajnos a te problémádra nem tudom, hogy mit kellene beszedned, de én a helyedben olyan orvoshoz fordulnák aki ezeket a készítményeket alkalmazza a gyógyászatban és semmi esetben sem ajánlom, hogy úgy válts le egy gyógyszert, hogy egy másik általad nem ismert hatásút vesz be. A homeopátia lényege, hogy saját betegségével szemben a szervezetet védekezésre kényszeríti. Kérlek, hogy menj vele dokihoz.
    puszi, fel a fejjel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715010 (1)
    2005-11-08  18:40
  10. 2006. január 1. 19:59641.

    Sziasztok egyszer már kértem a segítségeteket és kaptam is megfelelő válaszokat. Most ismét segítséget szeretnék kérni. Kaptam karácsonyra egy homeop. könyvet a címe Homeopátia a léleknek. Nekem pont jó mert pánikbeteg vagyok csak az a baj hogy annyi de annyi féle szer van benne , hogy nem tudom melyik lenne a megfelelő végigolvastam és több gyógyszer is kéne ahhoz hogy egységes legyen a kép. Létezik hogy 2 vagy akár háromfélét is lehet egyszerre szedni? Az a baj hogy több készítményben található meg amire szükségem lenne. De azért leírom melyek lennének amelyeket készülök megvenni és hogy mi a véleményetek róla.Helonias dioica D6,Arsenicum album D12, Staphisagria D12,CausticumD12.  A panaszaim: Szorongás állandó pánik leinkább a gyermekem túlzott féltése és az ebből eredő állandó készenlétben levés mikor mi történhet vele. Pánik a betegségektől való félelemtől,méginkább a balesetektől való egyszerűen bele sem merek gondolni hogy valamimből vér follyon vagy ilyesmi dolgok.Túl élénk fantázia tehát mindenben meglátom azt is amit nem kéne. Jelenleg coaxilt szedek de már csak 4 naponta 1 szemet és szeretném leválltani valamelyik készítményre.

    Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.

    Boldog új évet mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. december 18. 15:01640.
    Szia,

    én a migrénhez hasonló fejfájással és folyamatos rosszulléttel (hányinger, szédülés napokon át) kerestem fel Gazdagréten egy homeopátia orvosi rendelőt, kaptam két féle gyógyszert, de egyiket sem kell folyamatosan szednem. Az egyik fajtából még aznap, amior voltam, és másnap kellett bevennem 5 golyót. A másikból csak rosszullét esetén kell 5-öt bevennem. Sajnos még nem érzem a hatását, elvileg majd 4 hét múlva derül ki, hogy segített-e.
    Nagyon reménykedem; már háromszor ct-zték meg a fejemet, és a kórházban képtelenek voltak segíteni rajtam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. december 18. 12:19639.
    SÉRÜLÉST, BALESETET szenvedhetünk és a sokkos állapot kezelésére kiváló a C1000-es árnika  

    Te nem vagy normális. Szép dolog hogy szólásszabadság van de a te beszólásaidtól kinyílik a bicska a zsebemben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975507 (600)
    2005-11-25  17:35
  13. Torolt_felhasznalo_595991
    Torolt_felhasznalo_595991
    2005. december 17. 21:39638.
    Sziasztok!

    Nem tudja valaki, hogy hol lehet megvenni a "Homeopátia enciklopédiája" c. könyvet?? Internetes rendelésre már nincs időm, egy könyvesbolt kellene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_235192
    Torolt_felhasznalo_235192
    2005. december 1. 10:21637.
    Nekem erről az jutott az eszembe,hogy a régi öregek nem szedték a gyógyszereket. Én vidéken nőttem fel, a nagymamám vidéki paraszt asszony,idén töltötte a 85 évet és emlékszem gyerekkoromban sokat mesélt,hogy amikor betegek voltak gyógynövényekből csináltak teákat ,sőt még arra is emlékszem,amikor én beteg voltam ovodáskoromban. Bekente a mellkasom disznózsírral és a sparhelton melegített téglát,becsavarta ronggyal és a lábamhoz tette. Sokkal egészségesebben éltek és arra emlékszem,hogy a régi öregek olyan szép piros pozsgás arcúak,egészséges színűek voltak,nem sápadtak. Igaz más világ is volt.....  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (616)
    2005-11-25  21:17
  15. Torolt_felhasznalo_235192
    Torolt_felhasznalo_235192
    2005. december 1. 10:09636.

    Sziasztok! Megosztom friss tapasztalatomat. Hétfő óta beteg vagyok,de csak ma reggel mentem el orvoshoz,mert már elment a hangom és nagyon rosszul voltam reggelre. Orvos ritkán lát,mondhatni  volt,hogy 1 évig nem voltam orvosnál. Akkor megyek el vizsgálatra,ha nagyon muszáj. Igy ma meglepődésemre a házi orvosi rendelő nagyon átalakult. 1 orvos helyett 3 rendel és az egyik közöttük homeopátiás módszerekkel gyógyít. Mivel reggel odaállítottam megkérdezték,hogy melyik orvoshoz szeretnék bemenni,azt válaszoltam mindegy csak minél előbb menjek,mert nem érzem rosszul magam. Igy a homeopátiáshoz kerültem,mert tőle jött ki először beteg. Pozitívan álltam hozzá,amiket mondott a homeopátiáról,gondoltam magamban,hogy ártani csak nem árt Igy kaptam egy Echinacea angustifolia D6 bogyót.

    Tapasztalatom még nincs,mert soha nem szedtem homeopátiás gyógyszereket. De,ha beteg voltam,vagy a gyerekeim,mindig kamillatea,hársfatea,méz és gőzölés volt. A fiam az antibiotikumokat rendszeresen kihányja,ezeket a bogyókat elszopogattam és,mintha cukrot ennék kb. olyan az íze. Lehet,hogy a későbbiekben a gyerekeknél is fogom használni.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715010 (1)
    2005-11-08  18:40
  16. 2005. november 28. 18:12635.

    Ket kerdes, ket valasz:

    "tudatunktól függetlenül létező entitások" - 1. és hogyan észlelsz a tudatodtól függetlenül entitásokat? 2. Akik a tudományt művelik, őket sem befolyásolja kicsit sem a tudatuk?

    1. A tudattommal (erzekszerveimen keresztul). De tolem fuggetlenul letezik, azaz akkor is van, ha en nem vagyok, ha en nem eszlelem. Tobb ember, akarki aki arra jar egymastol fuggetlenul ugyanazt erzekeli. Muszerrel merheto. Megorokitheto kepen, hangban vagy egyeb hatas altal.

    A tudatomtol fuggetlenul leteznek, de termeszetesen a tudatomon keresztul veszek roluk tudomast.

    2. De igen, termesztesen befolyasolja. Es ezt tudjak is. Ezert szeretnek mindenfele kontroll kiserletet, vak-probat, es masok (akik mashogy gondoljak) altal megismetelt kiserleteket.  Torekszenek az elfogulatlansagra, az objektivitasra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (631)
    2005-11-27  21:59
  17. 2005. november 28. 18:01634.

    3. harmadik dimenzió
    A következő lépésben feljebb emelkedünk a testet körülvevő, finom energiamezők szintjére.
    Ennél is érdekesebb azonban a biomágneses erőtér.
    A testet mágneses felhő veszi körül.

    Termeszetesen az energia es magnesesseg nem azt jelenti amire en gondolok, ugye? :-( 

    A magneses felho ugye magnetometerrel nem merheto, es semmi koze nincs a magnesvas altal es az elektomos arammal atjart tekercs altal eloidezett jelenseghez, amely a magestut elforgatja, es amely egy vezeto tekercsben aramot indukal es igy merheto...

    Kerlek mondd, hogy tevedek, es azt jelenti...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_975507
    Torolt_felhasznalo_975507
    2005. november 28. 17:40633.

    Ezt is idézem

    Szükség van egy olyan egészségügyi modellre, amely mind az orvosoknak, mind az alternatív gyógyítóknak megfelelő és egységes elméleti alapot nyújt a munkájukhoz.

    Keith Scot-Mummby kutatásai vezettek a négydimenziós elmélethez:

    1. Az első dimenzió
    Az egészség, a betegség és a gyógyítás témakörének első alapdimenziója a fizikai test és a materiális környezet szintje. A modern orcostudomány java része ezen a szinten fejti ki a tevékenységét.

    A diagnózis felállítása ezen a szinten nem mélyül el, a betegség kialakulása mögött rejlő okok tovább lapulnak a háttérben.

    2. második dimenzió
    A baktériumok és a vírusok által hozott betegség mögött is ott rejlik az egyén állapotának sajátos mintázata: a hajlam, az ellenállóképesség és az életszakasz minősége

    3. harmadik dimenzió
    A következő lépésben feljebb emelkedünk a testet körülvevő, finom energiamezők szintjére.
    Ennél is érdekesebb azonban a biomágneses erőtér.
    A testet mágneses felhő veszi körül.
    Az említett mezőket fizikai síkon manipulálhatjuk és átrendezhetjük, az auraterápia, a reikiki és az akupunktura segítségével határtalan lehetőségek nyílnak meg a biomágneses és rezonanciakezelés előtt.

    4.negyedik dimenzió
    Végül, a kvantumenergia törékeny hídján áthaladva elérkezünk a tudományon és a fizikai valóságon túl eső területre és belépünk a lélek, a szellem, avagy a psziché birodalmába. Ez a dimenzió világít rá az élet igazi értelmére és jelentéseire, ezért a gyógyulás szerves részeként kell kezelnünk.

    Fel kell ismernünk, hogy spirituális lényünk nem más, mint földi életünk alapja, ezért legfontosabb célkítűzésként összhangba kell hoznunk a teremtéssel

    A környezetszennyezés mellett létezik egyfajta "mentális és spirituális környezetszennyezés": A világ agresszív jelenségei.

    Lényünk belső környezetének személyes szennyezettsége önmérgező hatásokat produkál, ami kifelé betegség formájában jelentkezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_975507
    Torolt_felhasznalo_975507
    2005. november 28. 17:10632.

    Egy két új info a gyógyszervizsgálatokhoz. Ezt idézem egy szakmai lapból

    " A gyógyszert az emberi vizsgálatok első fázisában egészséges embereken próbálják ki. Csak ebben az esetben lehet fizetni az önkénteseknek. A Magyarországi tarife 40-70 ezer forint. Toborozni újsághirdetésben enm lehet, de nincs is rá szükség, mivel a kísérlet híre hamar terjed  a bennfentesek között.

    Ebben a fázisba csak azt vizsgálják hogy történik-e valami szokatlan az emberi szervezetben, illetve hogyan szívódik fel és hogyan ürül ki a szervezetből.

    A gyógyszerek hatását a következő szakaszokban vizsgálják a betegségcsoport páciensein. Ekkor már nem lehet pénzt adni a résztvevőknek , de a kórházi kezelésüket a kutató cég fizeti. Magyarországon évente 200-250 új vizsgálatra kérnek engedélyt a gyártók, ezek 10%-át utasítja el az etikai bizottság

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. november 27. 21:59631.

    Szerintem ne téveszd össze a térképet (tudomány) a várossal (valóság).

    Hogy ki mit ért a valóság alatt az egyéni, szubjektív dolog, az emberi észlelés sem a valóság tökéletes mása, ugyanígy a tudomány leírásai sem, az bárhogy is szeretnék azt sokan. Arról nem is beszélve, hogy a tudomány leírásai is változhatnak az évek során.

    "tudatunktól függetlenül létező entitások" - és hogyan észlelsz a tudatodtól függetlenül entitásokat? Akik a tudományt művelik, őket sem befolyásolja kicsit sem a tudatuk?

    Tapasztik: igazad van, tényleg elkanyarodtunk a topic eredeti témájától, bocsánat érte, hiszen biztosan van, aki konkrétan a homeopátiáról szeretne olvasni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (629)
    2005-11-27  20:02
  21. Torolt_felhasznalo_692551
    Torolt_felhasznalo_692551
    2005. november 27. 21:07630.

    Juj!

    Eléggé elkanyarodott a topic a kezdeti cimtől, illetve témától!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. november 27. 20:02629.

    Érdekes  a tudomány defíniciód, mert valamilyen szinten ez a vallásokra is érvényes lehet, a hívők számára a saját vallásuk a  valóságot írja le. A vallás mégse tudomány.

    Amennyiben a valosagot irja le: tudomany.
    Hogy megsem tudomany, az valoszinuleg azert van, nem a valosagot irja le.

    Nyilvan mast ertunk valosag alatt.

    En a marxi "tudatunktol fuggetlenul letezo" entitasok osszesseget nevezem valosagnak. Mindharom szo fontos a meghatarozasban.

    Sugarzik a bodogsagtol - atvitt ertelmu, kepes kifejezes. Nem zavar. Nagyon tetszik. Elkepzelem, ahogy a mosolygo arcarol abodogsag sugarai felem haladnak, megerintenek...

    A gyogyszer hatasa epszilon sugarzassal adodik at a viznek. - konkret al(ternetiv)tudomanyos szovegkornyezet. - zavar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (628)
    2005-11-27  19:16
  23. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. november 27. 19:16628.

    Érdekes  a tudomány defíniciód, mert valamilyen szinten ez a vallásokra is érvényes lehet, a hívők számára a saját vallásuk a  valóságot írja le. A vallás mégse tudomány.

    Egyetlen közismert jelentés? A sugárzásnak pl. a tudományos jelentése az egyetlen közismert jelentése? És mi van azzal, hogy "sugárzik a boldogságtól"?  Lehet, hogy az a jelentésük, ami téged zavar, azok nem "közismert"-ek, de egy bizonyos embercsoportnak akkor is jelenthet valami más. Kicsit olyan az, mint az argo, a tolvajnyelv, a diáknyelv, de a tudományos szaknyelv is idetartozhat: egy réteg, csoport nyelve.

    Az olvasók többsége tanulta a felsorolt szavaknak a tudományos jelentését. Igen, ez több mint valószínű, de nem biztos, hogy emlékeznek is rá, vagy ha meghallják ezeket a szavakat, akkor valószínűleg nem a tudományos jelentés lesz a legelső ami beugrik. Nem mindenki olyan tudományos beállítottságú, mint Te.

    A nyomott hangulat nem egyenlő a depresszióval (mint pszichiátriai szakkifejezés) erre próbáltam utalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (627)
    2005-11-27  18:57
  24. 2005. november 27. 18:57627.

    Az olvasok tobbsege kozepiskolat vegzett, vagy ha azt nem is, jart altalanos iskolaba. Ott tanulta ezeknek a szavaknak a jelenteset. Az egyetlen kozismert jelenteset.

    Tudomany - ismeretek rendszere, amely a valosagot irja le valamilyen szempontbol es valamilyen szinten.

    A depresszio (alacsony nyomasu legkori kepzodmeny) konnyen kialakul es megszunik (odebbmegy) egyetlen nap alatt.
    Vagy az illeto arra gondol, hogy nyomott volt a hangulata, az is elmulhat egy kedves szotol...

    A depis voltam kifejezesben engem a kedveskedo-kicsinyites zavar, a depi, az ongyi, bari, es tarsai, kulon topik targyalta oket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (626)
    2005-11-27  18:26

Címlap

top