Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homeopátia

Torolt_felhasznalo_715010
Torolt_felhasznalo_715010
Létrehozva: 2005. november 8. 18:40

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy használtatok-e már gyereknek, magatoknak, vagy családtagnak homeopátiás szereket. Ha igen milyen eredménnyel? Ki ajánlotta?

Köszi mindenkinek a véleményét!

  1. 2005. november 20. 15:35501.
    Ok. Itt végeztem, mert nem egyről "beszélünk".
    Amik nekem vannak klinikai vizsgálatok, abban az van, hogy sokkal jobb eredmény lett gyógyulásban, mellékhatásban a hp. szernek, mint a placeonak. Pedig ez egy francia ...... kiadvány, de már le sem merem írni a gyártót, mert reklámnak, meg kuruzslásnak, meg praktizálásra gondolsz. Szerencsére reklám nélkül is megy a homeopátia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (500)
    2005-11-20  13:57
  2. 2005. november 20. 13:57500.

    Miert kiabalsz, bant valaki?

    Engedd meg kerlek, hogy en dontsem el, mit csinalok, mit olvasok, mit irok a sajat idomben.

    A klinikai vizsgalatok azt hoztak ki, hogy a homeopatias szerek hatasa nem kulonbozik a hatoanyag nelkuli, placebo szerek hatasatol.

     

    előzmény:
    panka-bea (499)
    2005-11-20  09:30
  3. 2005. november 20. 09:30499.
    [ miert ne a szakirodalmat olvassam? ]

    AKKOR A SZAKIRODALMAT OLVASGASD, MERT ITT "SZERINTED" ÚGY SEM TALÁLSZ HASZNOS DOLGOT. AZ ORVOS NEM EGY SZERVÍZ, ÉS NEM CSAK AKKOR MEGYÜNK HOZZÁ, HA HALÁLOS BETEGEK VAGYUNK. Ő EZT TANULTA, ÉS Ő AD A KÉRDÉSEIDRE, KÉTELYEIDRE VÁLASZT. FOGOTVOSHOZ SEM AKKOR MEGYÜNK, HA MÁR FÁJ A FOGUNK, HANEM ELLENŐRZÉSRE IS, MEG TANÁCSOT KÉRNI EBBEN, ABBAM. NEM A SZOMSZÉDHOZ MEGYÜNK TANÁCSÉRT, HOGY MIT CSINÁLJAK A TV-VEL, HA NEM SZÉP A SZÍNE AZ ADÁSNAK, MEG NEM A NETEN KERESGÉLEK, HANEM SEGÍTSÉGÜL HÍVOK OLYA, AKI TANULTA, ÉS ÉRT HOZZÁ. AMIT NEM TANULTUNK, MERT PERSZE KÉPTELENSÉG LENNE, HOGY MINDENHEZ DIPLOMÁNK LEGYEN, ABBAN NEM SZÉGYEN SEGÍTSÉGET KÉRNI. DE TE ANNYIRA TUDSZ MINDENT, MINDENRŐL? ÉN SEM A HASAMRA ÜTÖK, ÉS ÚGY HASZNÁLOM A SZEREKET. HANEM HOMEOPATA ORVOS, GYÓGYSZERÉSZ, ÉS AZ ÁLTALAM ELVÉGZETT TANFOLYAM SEGÍTSÉGÉVEL.
    [olvasom a vilaghalon a beszelgeto csoportokat, ]
    A SZÁMÍTÓGÉP MŰKÖDÉSÉT, ÉS HASZNÁLATÁT IS AZ ISKOLÁBAN KELL MEGTANULNI. VANNAK JÓ SULIK, PL AMIBE ÉN JÁRTAM. KAPTAM EGY 5-ÖS OKJ-S BIZONYÍTVÁNYT. ÉS JÓ SOKAT TANULTAM ATTÓL, AKI EGYETEMET VÉGZETT.
    NEM EGY EMBER PRÓBÁLTA KI, HANEM TÖBB SZÁZ EMBER VÁLLALKOZOTT KLINIKAI VIZSGÁLATRA.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (497)
    2005-11-19  22:28
  4. 2005. november 19. 22:33498.

    Egyetertek.

    nem zárható ki automatikusan

    De nem is fogadando el automatikusan, ha megengedsz egy kiegeszitest.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (493)
    2005-11-19  19:37
  5. 2005. november 19. 22:28497.

    Miert kuldesz orvoshoz, annyira nem vagyok hulye!

    Ha valamirol tobbet szeretnek megtudni akkor miert ne a szakirodalmat olvassam? Ha erdekel a TV mukodese, akkor nem a szervizbe megyek, hanem a konyvtarba vagy fizikaorara. Ha erdekel a szamitogep mukodese, akkor arrol tanulok es olvasom a vilaghalon a beszelgeto csoportokat, nem pedig szamitogepszervizbe jeletkezek be.

    Ha en "probalom ki" (vagy barki mas probalja ki magan, gyereken, macskajan, az egyetlen ember, nem ertekelheto.

    előzmény:
    panka-bea (492)
    2005-11-19  19:35
  6. 2005. november 19. 22:24496.

    A repülésről tudtommal abban a korban tekintélyes tudósok nyilatkozták, hogy lehetetlen. Nem olyanok, aki "buták" voltak, attól függetlenül, hogy nem volt igazuk.

    Abban a kerdesben butasagot mondtak. Az okossag vagy butasag (iazsag vagy hamissag) merceje nem az, hogy ki mondja. A merce az, hogy mukodik-e, hogy megismetelheto-e, vagy sem.

    Csak azt, hogy létezhetnek dolgok, amiket a mai tudomány egyelőre nem tud mit kezdeni, mert még nem olyan fejlett, ettől függetlenül előfordulhat, hogy  a gyakorlatban mégis nagyon jól működik. Nem biztos, hogy mindig az aktuális tudományból kell kiindulni.

    Ebben nagyon egyetertunk, de ez nem erv. Nem azt hianyolom, hogy nincs tuomanyos alapja. Ellenkezoleg: tul sok van neki, csak epp nem igazoilt es nem igazolhato!

    En annak bemutatasat hianyolom, hogy mukodik (a statisztikai elemzes szerint hatas azonos a hatastalan ures bogyoevela, plceboevel).

    En azt kifogasolom, hogy informaciorol, rezgesekrol beszelnek, mikodben senki nem latta azokat es senki sem tudja semmilyen muszerrel kimutatni. Ilyen esetben nem szabadna kijelento modban beselni rola, hanem csak feltetelesben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (489)
    2005-11-19  19:27
  7. Torolt_felhasznalo_841098
    Torolt_felhasznalo_841098
    2005. november 19. 22:01495.

    Sokan beszéltek már ezen a topikon arról, hogy a homeopatia segítségével meggyógyultak valamilyen betegségből vagy, hogy a homeopatia segítségével megelőznek bizonyos betegségeket. Az is elhangzott, hogy orvos írja fel kisgyerekeknek a gyógyszerek helyett. Engem nagyon érdekelne, hogy konkrétan milyen betegségnél használ a hp. és milyen betegségeket lehet megelőzni vele? Nem arra vagyok kiváncsi, hogy mit és hogyan kell szedni hanem, hogy mire és milyen gyógyszerek helyett?  Általánosságban már többször és többen is elmagyarázták ezt, de soha sem konkrét példák alapján. Pl. a gyerekek esetében nekem továbbra is meggyőződésem, hogy a hp-t akár orvosok, akár a szülők olyan esetekben használják csak, amikor a gyerek akkor is ugyanúgy meggyógyulna, ha nem szedne semmit, sem hagyományos  gyógyszert, sem hp. gyógyszert.

    Továbbá nagyon kiváncsi lennék arra is, hogy a hp. kúra mellett szükséges-e egészségesen és vitamindúsan táplálkozni, fontos-e a sport, a kiegyensúlyozott életvitel, vagy ennek nincs jelentősége, ugyanis a homeopatia-val mind az egészségtelen táplálkozás, mind stressz káros hatásai semlegesíthetők?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. november 19. 19:55494.
    Segítség!
    A barátnőmnek hormonkezelés miatt migrénes fejfájása van. (lombik program) A homeo szóba jöhet, mint gyógymód.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. november 19. 19:37493.

    Pont most olvasok egy cikket, a komplementer medicináról szól, a pécsi orvostudományi egyetemen írta valaki. Van benne egy nagyon idevágó rész:

    "Csak egy medicina létezik, a tudományos és nem-tudományos megközelítések szembeállítása nem növeli annak hatékonyságát. Helyreállítani, megvédeni és megerősíteni az ember egészségét nem csak tudományos módszerekkel lehet. Ismeretlen hatásmechanizmusú eljárás értéke nem zárható ki automatikusan."

    Szerintem van benne igazság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. november 19. 19:35492.
    [ egyetlen emberen vezett megfigyelessel nem lehet eldonteni a kerdest.]

    MILYEN EGYETLEN EMBEREN? HOL ÉLSZ? EZT HOL OLVASTAD, HOGY EGYETLEN EMBEREN?

    [ Az elve tetszik, erdekel, ezert sokat olvastam rola]

    AKKOR HA AZ ELVE TETSZIK, KÖNYÖRGÖM, JELENTKEZZ BE EGY HOMEOPATA ORVOSHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!! CSAK LEHET , HOGY FEBRUÁRRA KAPSZ IDŐPONTOT????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (488)
    2005-11-19  19:15
  11. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. november 19. 19:29491.
    "A hagyományos orvoslásnál nincs ilyen probléma" - Mármint a vizsgálatok egyszerűbbek sokkal, nem kell vacakolni azzal, hogy minden ember egy egyedi lény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (489)
    2005-11-19  19:27
  12. 2005. november 19. 19:28490.
    Választ a homeopata orvos ad, ha elmész. De el sem fogsz menni, mert egy valaki, a fórumon nem tudott meggyőzni?
    Sok mindent meghallgatok, de olyan témába nem kapcsolódok, ami nem érdekel, mert haszontalannak tartom, és nem kötöszködöm benne. Nem úgy mint TE!
    Megismerni meg ne itt akard, mert Neked nem elég az, amit egy fórumon olvasol, persze bejegyzett, törzskönyvezett szerekről. Ne is legyen elég. Egy homeopata orvossal, vagy gyógyszerésszel kötöszködj, és kérdezz Tőle, amira választ szeretnél kapni. Megismerni nem itt kell, és nem itt fogod a homeopátiát. Meggyőződni akkor lehet, ha meggyőz Valaki, és kipróbálod. És hol győződtél meg arról, hogy ez nem jó, és nem hasznos, hanem haszontalan?
    És voltál már homeopata orvosnál? Mert ide negyon ráérsz jönni, szerinted haszontalan dolgokról fórumozni, de hogy elmenj egy homeopata dokihoz, arra nincs idő. Félsz biztos hogy meggyőz, és belédnyom egy NUX-VOMIC-át.
    Én nem haragszom, amúgy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (484)
    2005-11-19  14:20
  13. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. november 19. 19:27489.

    A mai tudományos módszereknek is megvannak a maguk korlátai. Az ennyire egyéni szinten gyógyító módszereket nagyon nehéz tudományosan mérni. Bár már vannak próbálkozások.

    Szerintem nem csak a rengeteg önkéntes nem áll a rendelkezésedre, hanem egy módszertanilag korrekt vizsgálat megszervezéséhez szükséges a háttértudás sem. Vagy tévedek?

    Ha az itt kapott "ingerült" válaszok alapján alakítasz ki véleményt a homeopátiáról, akkor az nem igazán objektív.

     A hagyományos orvoslásnál nincs ilyen probléma, hiszen ott mindenkit egyformának tekintenek.

    Látom, lelkes tudományhívő vagy, csak a vizsgálatoknak hiszel. Én is ilyen voltam  

    A repülésről tudtommal abban a korban tekintélyes tudósok nyilatkozták, hogy lehetetlen. Nem olyanok, aki "buták" voltak, attól függetlenül, hogy nem volt igazuk. Nem azt akartam mondani, hogy amit valaki tagad, az igaz. Csak azt, hogy létezhetnek dolgok, amiket a mai tudomány egyelőre nem tud mit kezdeni, mert még nem olyan fejlett, ettől függetlenül előfordulhat, hogy  a gyakorlatban mégis nagyon jól működik. Nem biztos, hogy mindig az aktuális tudományból kell kiindulni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (488)
    2005-11-19  19:15
  14. 2005. november 19. 19:15488.

    Nem tudom kiprobalni, nem all rendelkezesemre elegendo, statisztikailag szignifikansan kiertekelheto onkentes, akiken kiprobalhatnam.

    Ha arra godolsz, hogy miert nem szedek be ilyen szert: miert szednek? Ha nem szukseges, akkor semmilyen gyogyszert nem szedek. De ha szednek is, egyetlen emberen vezett megfigyelessel nem lehet eldonteni a kerdest. Errol mar sok szo esett itt.

    Az elve tetszik, erdekel, ezert sokat olvastam rola, am feloldhatatlan logikai ellentmondasokhoz jutottam.
    Amikor ezeket szova teszem, akkor ingerult valaszokat kapok, magyarazat helyett, mintha valakit a vallasos erzuleteben sertenek meg.

    Egyetertek, leteznek jelensegek, amiknek nincs magyarazatuk. De itt ugy latom, hogy a helyzet forditott, van magyarazat (a homeopatia elve) de nincs hozza jelenseg (komolyan veheto merheto hatas).

    Akik a repulesrol azt mondtak, hogy lehetetlen, nagyon buta emberek voltak, vagy olyanok, akik sosem lattak meg szunyogot, legyet, fecsket, denevert, oszi falevelet... az, hogy voltak/vannak buta emberek akik tagadtak valamit, ami nyilvanvalo, nem erv amellett, hogy minden, amit valaki tagad az igaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (487)
    2005-11-19  18:57
  15. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. november 19. 18:57487.

    Miért nem próbálod ki előbb, mielőtt ennyire kategorikusan elutasítanád?

    Ez a fórum tényleg nem az a hely, ahol kielégítő válaszokat kaphatnál, de elég sok könyv jelent meg már  a témában, valószínűleg könyvtárakban is hozzájuk lehet jutni. Valószínűleg többet tudnál meg a témáról így.  Vagy akár felkereshetnél egy homeopata orvost is egyszer. Persze ez a te döntésed.

    "Meggyöződök arról, hogy ilyen vagy olyan az ismereteim alapján" Milyen ismeretek alapján? Mert ha csak innen-onnan olvasol a témában, akkor nem biztos, hogy tényleg széleskörű ismereteid lesznek, és esetleg azért utasítasz el valamit, mert túl keveset tudsz róla.

    Egyébként létezhetnek jelenségek, amiknek egyelőre nincs tudományos magyarázata. De ez még nem jelenti azt, hogy ezek nem léteznek. Ha jól tudom, a repülésre is azt mondták, hogy tudományos szempontból lehetetlen, most mégis repülők szelik az eget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (484)
    2005-11-19  14:20
  16. 2005. november 19. 17:00486.
    Egyetertunk, hogy az emberi hulyeseg es hiszekenyseg hatartalan.
    előzmény:
    kristyn (485)
    2005-11-19  16:24
  17. 2005. november 19. 16:24485.

    Nem hiszem, hogyha a doktornénink adja a beteg gyermekemnek, akkor a haszontalan kategóriába tartozik és azt sem hiszem hogy a vak hiten alapulna.

    Mi alkalmazzuk ha betegek vagyunk, és használ.

    Azt gondolom, ha nem érdekel valakit, akkor minek aggatja a körmét. Ha pedig ennyire érdekel a téma, akkor fogadd meg panka-bea - korrekt - tanácsát, menj el egy homeopata orvoshoz, és ő felvilágosít. Senki nem mondta, hogy mi mindent tudunk, csak egy kérdésre válaszoltunk, pontosabban utána néztünk hogy azt az ominózus golyócskát hogyan kell alkalmazni.

    Pedig megfogadtam, hogy többet nem jövök ide... Ezek után megint Einsteinnek kell igazat adnom, mert szerinte: "Két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi hülyeség.... de az előbbiben  nem vagyok biztos."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (484)
    2005-11-19  14:20
  18. 2005. november 19. 14:20484.

    Szoval Ti sem tudjatok a valaszt... no nem baj. Lehet, hogy nincs is valasz? Persze ezt be is lehetne ismerni. Nem szegyen.  Legfeljebb kicsit kinos az elozmenyek utan.

    Hogy miert kerdezek: mert szeretem megismertni a vilagot es az emberek gondolkodasat. Kivancsi vagyok olyan dolgokra is, amiket nem hasznalok. Ugye ti is meghallgatjatok az urhajozasrol szolo hireket, annak ellenere, hogysose fogtok urutazni.

    Azutan tudod, ha megismertem valamit, es meggyozodok arrol, hogy ilyen vagy olyan az ismereteim alapjan, azutan tudok csak donteni arrol, hogy hasznalni, vagy elutasitani fogom. Ha arrol gyozodok meg, hogy valami jo es hasznos, akkor hasznalni fogom. Ha arrol gyozodok meg, hogy haszontalan, nem fogom hasznalni. Egyelore, tovabbi ervek es valaszok hianyaban a homeopatia az utobbi, a haszontalan katagoriaban tartozkodik az en ertekrendemben.

    Sajnalom, a vak hit nem az en vilagom. Ezert nem kell haragudni.

    előzmény:
    panka-bea (482)
    2005-11-19  09:41
  19. Torolt_felhasznalo_444648
    Torolt_felhasznalo_444648
    2005. november 19. 10:23483.
    Ez így igaz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975507 (465)
    2005-11-18  19:25
  20. 2005. november 19. 09:41482.
    Utolsó válaszom! Homeopata orvost kérdezz!!!!!!! Ő minden kérdésedre, kételyedre válaszol. De minek a kérdés, és miért a kétely, he Te úgy sem használod, és nem is akarod????????????????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322943 (481)
    2005-11-18  23:02
  21. 2005. november 18. 23:02481.

    Ha elmentek, akkor ki fogja nekem megvalaszolni a kerdeseimet, eloszlatni a ketelyeimet?

    Az immungyengeseg tunetei...?
    Es mi okoz ilyet tomenyen...?

    Ne hagyjatok butan meghalni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. november 18. 23:00480.

    Azt hiszem én sem jövök erre többet!!! 

    Jó éjszakát Neked is!

    Üdv: kristyn

    előzmény:
    panka-bea (479)
    2005-11-18  22:56
  23. 2005. november 18. 22:56479.
    Szia Kristyn!
    Szerintem hagyjuk, mert úgy is lesznek olyan emberek, akik kiforgatják a szavainkat, és nem elegendő az a válasz, amit mi adunk. Mert mi csak laikusok vagyunk. Erre vannak a tanult homeopata orvosok, gyógyszerészek.
    Szia, jó éjt.
    előzmény:
    kristyn (477)
    2005-11-18  22:43
  24. 2005. november 18. 22:51478.
    Szegény TOPIC indító Sós Ildinek válaszolnék, tömören, röviden, mert elájul ettől a fórumtól így.
    IGEN, csak ezt használom a gyermekem, családom, és magam gyógyításában, betegségek megelőzésére. Nagyon jó eredményekkel, és homeopata orvos, homeopata gyógyszertár, és gyógyszerész ajánlásával. Remélem ez kielégítő, nem zavaros, és nem másokat bosszantó válasz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715010 (1)
    2005-11-08  18:40
  25. 2005. november 18. 22:43477.

    Lassan én is feladom, és kezdem bánni hogy segíteni akartam...

    Visszatérve, nem azt mondtam hogy védőoltás, de hogyan magyarázzam a hatásmechanizmust, hogy érthető legyen?!?!? Az immunrendszer stimulálását akartam modellezni! 

    előzmény:
    panka-bea (476)
    2005-11-18  22:35

Címlap

top