Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. Torolt_felhasznalo_875099
    Torolt_felhasznalo_875099
    2003. január 24. 23:40151.
    Sziasztok Lányok!
    Egy kis szünet után újra itt vagyok! Közben megszületett dec. 1. -én a kislányom, Hanna. :O)Imádnivaló kis csöppség! Csak sajnos nagyon hasfájós, állandóan sír szegényke! Az alvóskönyv jó ötlet, köszi, a jövő héten meg is veszem, mert már lassan 12 hete nem aludtam. . . :O)
    Utólag is köszi a szülés elötti bíztatásaitokat, akkor egy kicsit megnyugtatott. Egyébként az egész jobban fájt, mint amire számítottam! :O( Akkor azt gondoltam, hogy soha többet! Ma már csak a szépre emlékszem, arra, amikor a kicsit a hasamra tették és együtt bömböltünk a férjemmel a boldogságtól! (6 éve nem láttam őt sírni. ) A legrosszabb az egészben az összevarrás volt. . . 1 óra hosszat stoppoltak! :O( A kórház is nagyon szép volt, a dokik és a szülésznők is jó fejek és kedvesek voltak. Az volt az érdekes, hogy az egész szülést hárman "csináltuk" végig 1 db szülésznővel. A doki csak az utsó 5 percre jött be. Ez nagyon tetszett, hogy nem voltak feleslegesen "bámészkodó" emberek, nem volt tumultus. :O)
    Ez volt az eddigi életem legcsodálatosabb élménye! Nagyon boldog vagyok! Most kezdem csak lassan felfogni, hogy mami vagyok! Gyönyörű érzés! Azt hiszem a Hannának lesz még min. 1 vagy 2 tesója!
    Egy kicsit nehéz volt megszokni, hogy az eddigi pörgős, bulizós, mozgalmas élet után, most egy lakásra koncentrálódom! De gondolom, ha egy picit nagyobb lesz a baba, akkor már máshogy lesz. Pl. nagyon szeretném babaúszásra vinni. Azt halottam, hogy 3 hónapos kortól már lehet. Legalább ott könnyebben lehet megismerkedni más kismamákkal. Reménykedem, hátha lesz közöttük egy jó fej magyar lány is!
    Erről jut eszembe, ha valaki Németországban lakik mint én, írjon, hátha nem vagyunk messze egymástól. Én Reutlingenben leledzem, Stuttgarttól kb. 40 km-re. Csatkával már felvettük a kapcsolatot, láttam már fényképen a gyönyörű 2 pici gyerekét. :O)
    Most mennem kell, mert sír a kicsi és vissza kell altatnom, ami mindig is egy tortúra volt. . . . . :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 24. 21:57150.
    Bocs Mindenkitol! A technika ordoge. . . (Mar mint, hogy negyszer jelent meg ugyanaz az uzenetem. )A folytkov. nem arra vonatkozott, hogy 4x olvassatok el:))
    A vercukorszint meresrol: En megcsinaltattam Magyarorszagon is, mert akkor, mikor esedekes volt, meg otthon voltam. Az orvosom azt mondta, reggelire egyek meg egy zsemlet igyak kakaot es ugy menjek vervetelre. Minden rendben volt az eredmennyel, de itt az USA-ban is elvegeztek a vizsgalatot. Itt innom kellett a vervetel elott egy oraval - a szemelyzet szerint remes izu - szirupot. Felkeszultem a legrosszabbra, lehutve ittam meg, es nem is volt olyan remes. (Lehet azert mert edesszaju vagyok?) Minden rendben volt az eredmennyel. Egyebkent nem azert csinaltattak meg, mert a magyar eredmenyben nem biztak, szerintem tobbet hiztam, mint az atlag (1o kg plusz van rajtam most is), es a hizas hajlamosit a cukorbetegseg kialakulasara. Azt mondjak-irjak , hogy a szoptatas fogyaszt, en ezt nem tapasztaltam. (bar az elmelettel egyetertek. )
    előzmény:
    nori67 (146)
     
  3. 2003. január 24. 21:46149.
    Ditke! Koszi az alvassal kapcsolatos konyvcimet! A nagyobbik fiammal semmi gond nem volt alvas tekinteteben, evett, aludt, vidamkodott a kisagyaban. Hathetes koratol vegigaludta az ejszakat. Lehet, hogy ezert is ert egy kicsit gyortelmesen, hogy most nem igy van. . . Bar most mar javult a helyzet egy kicsit, mert elkezdtem etetni a babucit rizspehellyel. (A gyermekorvossal megbeszleve. ) Itt a gyermekek elso etele nem a reszelt almapure-almalle, hanem a pelyhek. Miutan valoszinu azert ebred fel ejszaka, mert ehes, nem is delben kezdtem neki adni, hanem vacsorara. Ket hett el ezelott kezdtem adni, most mar eljutottunk akkora adagig, amitol mar jol is lakik. Nagyon tetszik neki a kanallal eves, jar a keze-laba , mosolyog s meg az eloket a szajaba tomi. Ejszaka igy mar 5 orat vegigalszik. Most meg nem merek tobb szoptatast helyettesiteni, nehony ne tudjam tovabb szoptatni. Majd jovo honaptol kezdem a gyumolcsokhoz is hozzaaszoktatni.
    folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (135)
     
  4. 2003. január 24. 21:46148.
    Ditke! Koszi az alvassal kapcsolatos konyvcimet! A nagyobbik fiammal semmi gond nem volt alvas tekinteteben, evett, aludt, vidamkodott a kisagyaban. Hathetes koratol vegigaludta az ejszakat. Lehet, hogy ezert is ert egy kicsit gyortelmesen, hogy most nem igy van. . . Bar most mar javult a helyzet egy kicsit, mert elkezdtem etetni a babucit rizspehellyel. (A gyermekorvossal megbeszleve. ) Itt a gyermekek elso etele nem a reszelt almapure-almalle, hanem a pelyhek. Miutan valoszinu azert ebred fel ejszaka, mert ehes, nem is delben kezdtem neki adni, hanem vacsorara. Ket hett el ezelott kezdtem adni, most mar eljutottunk akkora adagig, amitol mar jol is lakik. Nagyon tetszik neki a kanallal eves, jar a keze-laba , mosolyog s meg az eloket a szajaba tomi. Ejszaka igy mar 5 orat vegigalszik. Most meg nem merek tobb szoptatast helyettesiteni, nehony ne tudjam tovabb szoptatni. Majd jovo honaptol kezdem a gyumolcsokhoz is hozzaaszoktatni.
    folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (135)
     
  5. 2003. január 24. 21:46147.
    Ditke! Koszi az alvassal kapcsolatos konyvcimet! A nagyobbik fiammal semmi gond nem volt alvas tekinteteben, evett, aludt, vidamkodott a kisagyaban. Hathetes koratol vegigaludta az ejszakat. Lehet, hogy ezert is ert egy kicsit gyortelmesen, hogy most nem igy van. . . Bar most mar javult a helyzet egy kicsit, mert elkezdtem etetni a babucit rizspehellyel. (A gyermekorvossal megbeszleve. ) Itt a gyermekek elso etele nem a reszelt almapure-almalle, hanem a pelyhek. Miutan valoszinu azert ebred fel ejszaka, mert ehes, nem is delben kezdtem neki adni, hanem vacsorara. Ket hett el ezelott kezdtem adni, most mar eljutottunk akkora adagig, amitol mar jol is lakik. Nagyon tetszik neki a kanallal eves, jar a keze-laba , mosolyog s meg az eloket a szajaba tomi. Ejszaka igy mar 5 orat vegigalszik. Most meg nem merek tobb szoptatast helyettesiteni, nehony ne tudjam tovabb szoptatni. Majd jovo honaptol kezdem a gyumolcsokhoz is hozzaaszoktatni.
    folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (135)
     
  6. 2003. január 24. 21:46146.
    Ditke! Koszi az alvassal kapcsolatos konyvcimet! A nagyobbik fiammal semmi gond nem volt alvas tekinteteben, evett, aludt, vidamkodott a kisagyaban. Hathetes koratol vegigaludta az ejszakat. Lehet, hogy ezert is ert egy kicsit gyortelmesen, hogy most nem igy van. . . Bar most mar javult a helyzet egy kicsit, mert elkezdtem etetni a babucit rizspehellyel. (A gyermekorvossal megbeszleve. ) Itt a gyermekek elso etele nem a reszelt almapure-almalle, hanem a pelyhek. Miutan valoszinu azert ebred fel ejszaka, mert ehes, nem is delben kezdtem neki adni, hanem vacsorara. Ket hett el ezelott kezdtem adni, most mar eljutottunk akkora adagig, amitol mar jol is lakik. Nagyon tetszik neki a kanallal eves, jar a keze-laba , mosolyog s meg az eloket a szajaba tomi. Ejszaka igy mar 5 orat vegigalszik. Most meg nem merek tobb szoptatast helyettesiteni, nehony ne tudjam tovabb szoptatni. Majd jovo honaptol kezdem a gyumolcsokhoz is hozzaaszoktatni.
    folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (135)
     
  7. 2003. január 24. 19:50145.
    Ttkriszti meg kerdezted, pontosan hol fogok szulni. Noshat lehet, hogy meglepodsz, masok egyenesen kiakadtak, de en bizony Erdelybe megyek szulni. Bar az utobbi idokben jopar evig Magyarorszagon eltem, es Erdelybol mar 12 eve eljottem, de a szuleim ott elnek es ugy erzem az lesz a legjobb, ha ott lehetek a kozelukben a szuleskor. Az orvosi ellatas ott ugyan nem pont olyan jo mint itt, de sokkal embersegesebb es legalabb megertjuk egymas nyelvet. Itt sokan csak nyogve beszelnek angolul, foleg a noverek en pedig arabul nem tudok. A szuleim mar nagyon izgatottak, orulnek nagyon hogy reg nem latott lanyukat ujbol latni fogjak meghozza honapokig a babaval egyutt. Es az orvosi ellatas miatt nem aggodok. Ott is vannak mar modern felszerelesek es tudom, hogy megkapom az ottani legjobb ellatast mert el tudjuk intezni. (kenopenz, satobbi, de ez van, ismeritek ti is) Hogy EDA-val szulok-e foglamam sincs, majd kideritem mi van es mibol lehet valasztani, ha ott leszek, olyan ket honap mulva. En is ugy szeretnem, hogy szules kozben dontsem el, hogy kapjak-e erzestelenitot. Szerintem EDA-val megeri, sok jot hallottam errol, en pedig nem vagyok olyan sznob, hogy azt mondjam, az nem is "igazi szules", ha erzestelenitovel van. Biztos elfogadnam, minek szenvedni ha elkerulheto?
    előzmény:
    ttkriszti (136)
     
  8. 2003. január 24. 19:29144.
    Ez a baba-altatas engem is erdekel! Foglalkoztat a dolog, mivel en amugy is hetalvo vagyok es nem es nem birok reggel koran kelni. Tudom, hogy a hosszu alvasaimnak nemsokara vege, de azert jo lenne, ha a babam alvasaval nem lenne tul sok gondom. Sajnos nemetul nem tudok, igy a konyvet eredetiben nem tudom olvasni. Ditke, mikori kiadas a konyv? Ha mar egy -ket eves, talan angolra is leforditottak mar. S akkor mar meg tudnam rendelni az internetrol is. Thaifold, nem irigyellek az antibiotikumert. Nem tudom, ha felelotlen az, ha nem eloirasszeruen szeded, allitolag nem szabad a kurat megszakitani ha mar elkezdted, de ha kicsit kevesebbet veszel be naponta, talan az meg nem baj. En mar vagy 7 eve nem szedek semmilyen antibiotikumot. Akkor volt egy sulyos betegsegem (mellesleg ketoldali petefeszekgyulladas es feltem a fogamzokepessegemnek is annyi) de az antibiotikumok csak rontottak az allapotomon. Azota termeszetes alapanyagokkal es gyogynovenyekkel kiserletezem, igen jo eredmennyel. Mar irtak parszor fel azota is antibiotikumot natha es fulfajasos meg egyeb bajokra, de azota nem szedtem be egyet sem. Ki se valtom a patikabol. A fulfajasra fulgyertyat hasznaltam, a nathara harsfateat, echinacheat stb szedtem es csodak csodaja hamar, bonyodalmak nelkul meggyogyultam. A holyaghurutomra is irtak bogyot, de nekem a cranberry a mindenem, ettol nagyon hamar rendbejottem. Az nem baj Thaifold, ha felorankent vecezel, sot ez a jo, legalabb kipisiled a sok bacit, ezert is jo a rengeteg folyadek-ivas, mert kimossa a szervezetedbol a bacikat.

    TTkriszti, az en pocakom viszonylag pici, sokan meg nem is latjak rajtam, hogy terhes vagyok, pedig itt nyarias ido van es igy nem kabatokba jarok. Azt hiszem en kiveteles eset vagyok, senkit nem ismerek a kornyezetemben, akinek 5 honaposan csak ilyen enyhe domborulata lett volna.

    Thaifold, a szamolasos kerdes engem is megzavart, de szerintem a 18 het az meg igenis 4 honap, mert gondolj bele, egy honap tobb mint 28 napbol all. En az enyemet ugy mondom, hogy kiszamolom hany honap is van meg a varhato szulesig, ez majus 19-26 kozottre teheto, igy most januar vegen 5 honapos vagyok, feb kozepen 5 es fel, feb. vegen 6 es igy tovabb. Persze a ferfiak es a meg nem szult nok nem tudnak mit kezdeni a hetek szamaval. En sem tudtam volna mit csinalni egy olyan informacioval fel eve, ha valaki azt mondja ennyi meg annyi hetes terhes. En akkor meg azt sem nagyon tudtam, hogy 40 hetbol all a terhesseg, es hogy azt nem is a fogantatastol szamitjak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 24. 16:30143.
    Ja, a könyv címe "Jedes Kind kann schlafen lernen". A szerzök: Annette Kast-Zahn, Hartmut Morgenroth. (EUR 17, 80) :-)
    előzmény:
    thaifold (141)
     
  10. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 24. 16:27142.
    A könyvet sajnos csak németül találtam meg, azt hiszem, német psichologusok írták. ´Több módszert ír le, hogyan lehet a gyermekkel "megtanítani", hogy egyedül, a saját ágyikójában, nyugodtan aludjon el, és hogy aztán átaludja az éjszakát. Külön módszereket ajánlanak különbözö korú gyerekeknek. Tulképp arró van szó, hogy már napközben be kell tartani egy bizonyos ritmust, hogy éjszaka álmos legyen. Meg kell tanítani vele a különbséget nappal és éjszaka között (pl éjszaka nem pelenkázni, ha nem feltétlenül szükségesg. )A könyv elmagyarázza a gyerekek alvási ritmusát, (felnötteknnél is hasonló). Ennek ismeretében könnyebben meg lehet érteni, mit hogyan értelmez a gyerek. Ha megszokja, hogy mindig szopás közben alszik el, akkor ha éjszaka fölébred, nem fog megnyugodni, míg nem érzi anyukáját, esetleg szophat is. Ha viszont egyedül, kiságyában játszva alszik el, éjjel fölébredve se tapasztal mást, így nyugodtan tovább alszik. A könyv pontosan fölsorolja, mire kell figyelni, én itt nem tudom pontosan leírni, minden esetre én megpróbálom betartani elejétöl kezdve amit ott írnak. remélem, sikerül. A barátnöm ´kisfia születése óta betartotta a módszert, a baba pár hetesen átaludta az éjszakát(sokszor voltunk esténként együtt éttermekben vacsorázni, és a pici végig aludt mellettünk, gond nélkül a babakocsiban. Ma már 2 éves a "picúr", és ma is ugyanúgy müködik a dolog. Szívesen írnék többet, de a legjobb lenne lefordítani a könyvet és elküldeni. de kinek van erre ideje??Keresgélek még, hátha megtalálom a könyv magyar megfelelöjét!
    előzmény:
    thaifold (141)
     
  11. 2003. január 24. 10:01141.
    Ditke, a konyv cime, illetve ha nem olyan hosszu begepelni, akkor a modszer lenyege engem is nagyon erdekelne! Hipnotizalni kell a babat? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (135)
     
  12. 2003. január 24. 09:57140.
    Szia Ttkriszti,
    Ot napig kell szednem, elvileg napi harmat, de a gyomrom annyira erzekenyen reagalt ra, hogy most napi kettot veszek csak be. Lehet, hogy felelotlen, de probalok inkabb a cranberryvel irtani.
    Ez a Vitamin World is egy ilyen nemzetkozi halozat? Nekem mondjuk vitaminokra nem igazan van szuksegem, szerintem eletemben nem ettem ennyi es ennyifele gyumolcsot, zoldseget. A szupermarketben mindig leragadok a zoldseges osztalyon, es be kell hogy valljam, van amelyik nap nem is eszek husit, bar nem vagyok vega. Mindennnek olyan halize van, szerintem a csirket is tengeri herkentyuk hulladekaval etetik, az itt baromi olcso lehet. Igyekszem tejtermekeket enni, de abbol nincs valami nagy valasztek. Marmint tej van negyvenfele, attol az meg tej marad, de sajtok, hat mit mondjak. Olyan lekiismeretfurdalasom van neha, de ebben a melegben egy marhasult nekem egy remalom, pedig abban lenne vas is, feherje is.
    Lehet, hogy utana kellene neznem, mit esznek a vegetarianus kismamak?
    előzmény:
    ttkriszti (137)
     
  13. 2003. január 24. 09:46139.
    Szia Jomadar,
    Azt hiszem, en egy szot se szolok az itteni terhesgondozasrol, a tiedhez kepest a dokim egy szoszatyar, magyarazos tipus… Bar megjegyzem, nekem semmilyen AFP ertekem nincs, se a 0-as rendszerben, se a Unit/ml-ben. Amikor bementem a felfazasommal a dokihoz, o eppen valahol Kinaban csatangolt, es egyik kollegaja vizsgalt meg. Ha o nem nezi meg az adatbazisban (szerencsere mindegyik hozzafer), akkor meg most is eszem a kefet, hogy rendben van-e minden.
    A cranberry juicet sikerult vegulis egy normal elelmiszeruzletben megtalalnom (kb. 3 dolcsi/fel liter, huhh), szerencsere ez is amcsi termek, tartosito-, szinezek-, es cukormentes! A csomagolas szerint ez Amerika legkedveltebb reggeli itala, haat Ttkriszti ti tudjatok ot Amerikaban… Azert kiramoltam a polcot, ha ettol doglenek a bacik, rajtam ne muljon.
    Koszi a GNC Shop otletet, megkerestem en is a homepage-n es van itt egy a kozelben. A kollegaim azt mondjak, az egy “drug store”, de ok nem tudnak igazan kulonbseget tenni egy antibiotikum es a homeopatia lenyege kozott. Delutan benezek.

    A baba mozgasat en is a 18. heten, azaz most par napja ereztem eloszor. Szoval akkor ferjemnek kb. ket het mulva lesz erezheto? Mar tiszta ideg, hogy o nem erez semmit, de meg ha en erzem is, mikor rateszi a mancsat, a melegtol abbahagyja a kis piszok. Vagy megijed?

    Amugy hogy van ez a szamolassal, a negyven het az tiz honap. Ha a 18. hetembe vagyok, akkor negyhonapos vagy othonapos terhes vagyok? A ferfiismerosok erdekes modon altalaban a honapra kerdeznek, es mindig gondba vagyok az “atszamitassal”.
    előzmény:
    jomadar (132)
     
  14. 2003. január 24. 05:46138.
    Szia Ditke!

    Hogy vagy ? Gondolom mar nagyon szamolod a napokat?
    Irnal par sort arrol a babaaltatasi modszerrol, amit az a konyv targyal? Elore is koszonom:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (135)
     
  15. 2003. január 24. 05:43137.
    Szia Thaifold!

    Mennyi ideig kell szedned az antibiotikumot?
    Tenyleg, Jomadar jo otletett adott a cranberry capsulaval kapcsolatban. En is ismerem a GNC uzleteket, ferjem ott vesz minden fajta vitamint. Az en prenatal vitaminjaim is onnan valok. Erdemes benezned, bar nem a legolcsobb vitamin uzlet. Meg megprobalhatnad a Vitamin World uzletet is.
    Jobbulast es szerencsere mar mindjart itt a hetvege. Mar en is alig varom. holnap, pentek delben jon haza a ferjem Koreabol :-)
    előzmény:
    thaifold (129)
     
  16. 2003. január 23. 23:50136.
    Szia Jomadar!

    Mar kezdtunk hianyolni. Orulok, hogy minden rendben van. A vercukorszint meresenel ehgyomorra meg kellett inni egy orult borzalmas lottyot, ami olyan volt mint a sprite es szensavas is, majd egy ora mulva vettek le a vert. Nekem jo lett az eredmeny, semmi bajom nem volt.
    Az AFP-re visszaterve szerintem minden orszag mas erteket hasznal, mert az enyem sem nulla volt.
    Mekkora mar a pocid? Pontosan hol fogsz szulni? Gondolkodsz EDA-n?
    előzmény:
    jomadar (133)
     
  17. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 23. 22:42135.
    Nóri! itt van egy könyv, aminek a címe "jedes Kind kann schlafen lernen". "minden gyerek meg tud tanulni aludni". Több barátnöm is kipróbálta már a módszert, és eddig még mindenkinek sikerült. Ez abban segít, hogy a baba egyedül aludjon el (ringatás, körbecipelés nélkül), és hogy végigaludja az éjszakát. Utána fogok nézni, szerintem van ez angolul is. Čn is meg fogom próbálni ezzel a módszerrel altatni a babát, hátha sikerül megúszni a sok éjszakázást! :-) Addig is kitartást!
    Jómadár! Nálunk is mértek vércukor szintet, a 26. héten. Éhgyomorra kellett menni, inni egy iszonyatosan édescukros folyadékot, aztán egy óra múlva vettek egy cspp vért egy ujjamból, és ott azonnal megmondták, hogy minden rendben van. Meg kell mondanom, nemirigyellek az ottani orvosodért, de az a lényeg, hogy te jól vagy, akkor biztos minden ok! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 23. 22:31134.
    Nóri, köszi a részletes leírást az érzéstelenítésröl, én azt hiszem, így fogok szülni. Az elsö két szülés olyan nehéz volt, hogy úgy érzem, megérdemlek már egy fájdalommenteset is! :-). Föleg, ha tudom, hogy a babának nem ártok vele. . . nálunk is úgy van, hogy az ember egyszerüen szülés közben kérheti, én döntök, hogy kérem-e és nem a föorvos. Itt is nagyon jó az ellátás a kórházakban, análkül, hogy bármit fizetne az ember. Söt, kis táblácskák kérik, hogy ne adjunk a személyzetnek borravalót, úgysem fogadhatják el!így biztosított, hogy mindenkivel egyformán bánnak!!
    Most, hogy egy hétig bent kellett feküdnöm a kórházban a lábam miatt, ott voltam a babás-mamás osztályon, megismertem az orvosokat-növéreket. Söt, szülésznöket is. Vicces, de az egyik szülésznö magyar, és mikor megtudta, hogy én is az vagyok, nagyon aranyosan bánt velem. Megkaptam a talafonszámát is, hogy hívjam, ha bármi kérdésem, bajom van, azt mondta, a bab születése után is! És mindezt ingyen, szimpátiábol, magyarságból. . !Azt igérte, hogy ha szülök, és ö szolgálatban van, bejön hozzánk és ö lesz a szülésznöm. Nekem ez nagyon jól esett. Söt, kiderült, hogy a babákat ellátó növérek között is van egy magyar! Jó, hogy mi magyarok itt külföldön összetartunk, szerintem jobban, mint otthon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. január 23. 22:01133.
    Thaifold, az elobb beirtam a google keresobe azt hogy "GNC Bangkok" es rogton az elso talalat kiadott egy webcimet, ahol arrol ertesultem, hogy 27 GNC bolt van Bangkokban. A GNC valami amerikai gyogynovenybolt halozat vagy mifele, egesz biztosan talalsz ott Cranberry tablettat, de kerdezz ra a juice-ra is, szerintem keresre megrendelik neked. Persze az ottani arat nem tudom, lehet, hogy tul draga. Itt ket es fel liter kb 3. 46 US dollarnak megfelelo penzbe kerul. Nekem nagyon sokat segitett. Az anyosom hasonlo gonddal kuzdott, o a tablettat szedte es rendbejott. En a kukoricaliszttol kezdve a csalanteaig (malnalevel teat is) az itteni GNC boltban veszem. Mas: hanyadik hetben erezted a babadat eloszor? En a 18. het elejen. Mar a ferjem is erezte, persze csak gyengen, a 20. heten. Es mennyit hiztal eddig? En most +5 kilonal tartok a 23. hetben. Na, most mar irjatok ti is, tele lett az oldal az en hozzaszolasaimmal. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. január 23. 21:52132.
    Na itt vagyok ujbol. Az itteni terhesgondozassal kapcsolatban meg annyit, hogy a terhesseg alatt vervetel osszesen haromszor van, a 12 het korul az elso, a 18 het korul a masodik, ezek rutinvizsgalatok, tobbfelet vizsgalnak, pl vashianyt, es a harmadik vervetel kesobb van. Ezt a harmadikat nekem most a 23. hetben csinaltak es most a vercukrot nezik. Ja, es eddig meg nogyogyasz nem latott. A korzeti orvoshoz jarok, havonta egyszer sulymeres es vernyomasveres, megkerdezi hogy vagyok es aztan viszlat. Na jo, meg volt valami: eddig ketszer hallgatta meg a baba szivhangjat Dopler-rel. Az AFP-vel meg az van, hogy itt nincs is ilyen. Azert nincs, mert itt Szaudiban ha veletlenul rossz is az AFP vagy mas ertek es kiderul, hogy a baba beteg, nem szakitjak meg a terhesseget. Akkor meg minek vizsgalni, hogy egeszseges-e a baba? Szoval ez igy eleg durva, de sajnos ez van. Az abortusz itt tilos, meg akkor is ha a magzat sulyosan karosodott. Mivel en kulfoldi vagyok, nekem kulon keresre es engedellyel es sok penz fizetese utan megcsinaljak az AFP-t is. De terhessegmegszakitast nem csinalnak meg kulfoldieknek sem. Az AFP-t en kertem, par hete volt, de nem olyan erteket mondtak, amit eddig olvasgattam a babavarok foruman, hogy a jo ertek a 0, 7 es 1, 5 kozott, hanem az jott ki, hogy 69. 78 IU/ml es emelle az informacio hogy hanyadik hetben mert milyen ertek a normalis. Az orvos csak annyit mondott nekem, hogy az ertek a tablazat szerint normalis es viszontlatasra. Semmit nem magyaraz, es ha barmit is kerdezek, ezzel vagy massal kapcsolatban azt mondja, minek aggodom, minden rendben, nincs semmi baj. Nagyon duhit ez a lerazos, nemtorodom hozzaallas. Itt nem szoktak meg, hogy egy terhes not erdekelnek az orvosi adatok es reszletes magyarazatot var. Mas orvoshoz nem nagyon mehetek, mert a biztosito nem fizet es nem is tudom hova-merre induljak. Szerencsere kitunoen erzem magam, eddig abszolut semmi panaszom nem volt, igy sok olvasassal probalok tajekozodni, nem pedig az orvostol kerdezni. Ket honap mulva hazamegyek es ott magam valasztom meg az orvost. Mar nagyon varom. Ja es a vercukor miatti vervetelhez ehgyomorra kellett erkezni, lecsapoltak a vert, aztan hazakuldtek. Nem itattak meg velem semmi edes folyadekot elotte, amit masoktol hallok hogy ok vegigcsinaltak. Ti errol a vercukor-szint meresrol mit tudtok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. január 23. 17:19131.
    Most olvastam vissza, a cranberry-t en is ajanlom, nekem is azt mondtak/mondjak az orvosok, hogy kronikus holyaghurutgyulladasom van (mar 18 eves korom ota, most 32 vagyok) es ez mar igy is lesz, torodjek bele. PAnaszom nem nagyon van, ha neha tobbszor kell vecere jarni, egy hetig en is cranberry juice-t iszok, napi minimum 4 poharral (kb egy liter). Meg Ausztraliaban fedeztem fel, ott van es itt Szaudiban is szerencsere. Magyarorszagon nem ismerik, es TTkriszti jol irta, ez vorosafonya a redcurrant a ribizli. De ha nem talalsz juice-t akkor ajanlom tabletta formajaban, csak be lehet szerezni valami naturaboltban ott Bangkokban is.
    előzmény:
    thaifold (129)
     
  22. 2003. január 23. 17:11130.
    Sziasztok! Thaifold, jolesik, hogy hianyolsz, hat kicsit eltuntem, de nem mas topicba. Nem volt mostanaban idom jonni, illetve csak egyszer, akkor csak olvaso uzemmodban, a gep nem enged bejelentkezni, igy irni nem tudtam. Akartam sokmindenrol irni, pl. nevekrol, irod, hogy Mo-n a kulfoldi neveket magyarositva irjak, hat szerintem csak kivetelt tesznek azzal, akinek a ferje kulfoldi! Mi is sokat gondolkoztunk a nevadason, a ferjem ausztral szeretnenk olyan neveket adni amiket magyarul is angolul is konnyen ki lehet ejteni. Eddig ugy van, ha fiu lesz a babank, akkor Robert Zoltan neveket kapja, ha lany, akkor Sylvia Joanne lesz, igy irva nem Szilvia-nak mivel Ausztraliban fogunk elni. Ugy hallom, bar magyar allampolgar gyereke kaphat magyar allampolgarsagot de eleg maceras az ugyintezes, igy nem tudom ha most rogton kerni fogom-e. Csak almelkodok, hogy neked minden honapban van UH, hat itt osszesen ketto van, a 18. es a 38. heten rendesen. En kertem a 6. hetben is mert volt egy kis barnasozasom, feltem, hogy veteles, de kiderult, nincs gond. Belso vizsgalat nincs itt sem, es elob furcsanak talaltam, de most mar inkabb orulok, hogy nincs, ha jol erzi magat a kismama szerintem jobb is ha nem piszkaljak "ott". Az AFP-rol is irhatnek. . . Majd jovok vissza kesobb es irok meg. Most rohanok tovabb. Udvozlet a csapatnak es az uj tagoknak is! Jomadar
    előzmény:
    thaifold (129)
     
  23. 2003. január 23. 09:41129.
    Nyakalom a teat, asvanyvizet, gyumileveket, meg szedem a gyogyszert. Igy gyakrolatolag tunetmentes vagyok, azaz felorankent klotyora rohangaszok. Mintha elotte nem kellett volna eleget. . .
    Jomadar rendesen eltunt, nem tudom, hol garazdalkodik, lehet, hogy valami jobb topicot talalt? :(
    előzmény:
    ttkriszti (128)
     
  24. 2003. január 23. 07:03128.
    Szia Thaifold!

    Azt hiszem nekem is izlene ez a bizonyos Rote Gruetze. Sajnos imadom az ilyen fajta eteleket.

    Hogy van a felfazasod?
    Nem tudod mi van Jomadarral? Eltunt!
    előzmény:
    thaifold (127)
     
  25. 2003. január 23. 05:34127.
    Talatam cranberryt, igaz csak aszaltat nem let, de ez is eleg savanya, mert nem cukrozott (amcsi termek). Azt hiszem, lattam mar ilyent nemeteknel, csak ott megfozik lekvarszeruen nagyon keves cukorral, es leontik vaniliaszosszal, vagy tejszinnel, es elneveztek Rote Gruetze-nek. Eleg taplalo. . . :)
    előzmény:
    ttkriszti (126)
     

Címlap

top