Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. 2003. január 22. 20:22126.
    Szia Thaifold!

    De aludnom kellett volna akkor, de ekkor vagyok szabad, alszik a haz. :-)

    Rosszul fogalmaztam, azt akartam volna irni a vizelettel kapcsolatban, hogy a cranberry savas es savassa teszi a vizeletet es nem volna szaporodnia a baciknak.
    Mindjart megnezem mi a cranberry. Ez a gyumolcs nincs Magyarorszagon. A szotar szerint voros afonya. Borzasztoan szavanyu mikor nyers. Brrr a hideg is kiraz tole. A blueberry a kekafonya, ez nagyon finom. A ribizli meg currant-nak hivjak. Van piros red meg fekete black currant.
    Jo munkat es utana jo pihenest.
    előzmény:
    thaifold (125)
     
  2. 2003. január 22. 09:56125.
    Ez az AFP tenyleg eleg idetlen szerintem is. Mar tobb helyrol hallottam, hogy mar a baba elvetetesen gondolkozott a kismama, aztan megis raszanta, hogy megtartsa, es egy makkegeszseges kisbaba lett az eredmeny. Szerintem mi se tudtuk volna elvetetni, tenyleg csak a megnyugtatas a jo benne, azutan, hogy az ember ket-harom hetig sikideg. Az utobbi mellekesen jobban art a babanak.

    Ezt a cranberry-s sztorit most hallottam itt eloszor, en mindig ugy tudtam, hogy bazisosnak kellene lenni a vizeletnek. Kar, hogy nem mehetek laborba, megmernem az eddigi "gyogyszerem", az Erdinger soer pH-jat. :)
    Amugy a citromosviz mennyisegtol, amit lenyomok az utobbi ket-harom hetben, a savanyu uborkakrol mar ne is ejtsek szot, nem szabadott volna a baciknak elszaporodni. A cranberry egyebkent a ribizli vagy az afonya? Utananezek a helyi kinalatban, el tudom kepzelni mennyiert adjak, ha van. . .
    Mond csak, neked most nem aludnod kellene? Tudom, nekem meg dogozni. . . :)
    előzmény:
    ttkriszti (124)
     
  3. 2003. január 22. 07:23124.
    Szia Thaifold!!

    GRATULALOK a babad mocorgasahoz! MEg milyen iciri-piciri, de maris boxol!:-))))))))))))))))

    Orulok, hogy jo lett az AFP eredmenyed. Ennagyon megjartam a teszttel es ha mar hamarabb utanna olvastam volna a teszt pontatlansaganak akkor sok idegeskedestol megkimelhettem volna magam. A teszt az esetek tobbmint 35%-ban false positive eredmenyt ad. Az orvosom mondta es olvastam is, hogy itt nalunk lassan mar bevonjak es nem fogjak alkalmazni. A mi esetunkben mikor Andrist vartuk a teszt false positive eredmeny t adorr Down korra igy amnio-t csinaltattunk, ami persze mutatta, hogy semmi baj, teljesen egeszseges a baba. Soha nem felejtem el, hogy Andris a teszt utan mikor otthon pihentem, azon a napon mozdult meg eloszor. Vagyis ekkor ereztem eloszor a rugdosast.

    A felfazasodra vonatkozva, irtam egy e-mailt, internetrol csatoltam ket web oldalt.

    Igyal sok cranberry juice-t. Itt ezt javasoljak. Allitolag nagyon savas es emiatt segitt megszabadulni a baciktol ami a fertozest okozza.
    Vigyazz magadra es pihenj,
    Kriszti
    előzmény:
    thaifold (122)
     
  4. 2003. január 22. 04:49123.
    Szia Ditke,
    Olyan szintre fejlesztettem az alvapisilest (marmint a klotyon) mar most, hogy reggelente nem tudom megmondani, hanyszor voltam. Lehet, hogy veszek egy muanyagbabat, es nekiallok a "pelenkazunk a sotetben csukott szemmel" mutatvany begyakorlasahoz. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (116)
     
  5. 2003. január 22. 04:44122.
    Szia Ttkriszti,
    Az uzeneteiras nekem se egyszeru, a legkevesebb, ha ketszer megy el. Ird Wordben, ha van a gepeden, es masold be az ablakba. Kevesbe bosszanto, ha elszall.

    Egyenkent jo hireim vannak, vegre megjott az AFP es minden normalis! Es tegnap ujsagolvasas kozben egy igen hatarozottat rugott a kis thai boxos ott bent, ez mar nem belmozgas volt!! :)
    Kivancsi vagyok mit alkot ma joga kozben?

    Ami bosszant: festettuk az ordogot a falra, erre elojott a felfazasom. Kaptam a dokitol egy antibiotikumot, Urispas neven fut, allitolag nem art a kicsinek. Azert szerettem volna utananezni, FLAVOXYl-HIDROKLORID (flavoxate-hydrochloride az angol neve) a hatoanyaga, de halon elegge nehez rakeresni az anyagra, illetve terhesekre milyen hatassal van.

    Szedett mar valaki ilyen hatoanyagu gyogyszert hugyuti fertozesre? Elegge emelygek tole, bar sose birtam az antibiotikumokat.
    előzmény:
    ttkriszti (120)
     
  6. 2003. január 22. 00:33121.
    Szia Nori!

    En mind a ketszer az El Camino korhazban szultem Mountain View-ban. Gyonyoru, modern es tiszta korhaz, egyszemelyes szoba. Kedves, figyelmes noverek es orvosok. Csak jo emlekeim vannak a korhazrol.

    Szerencsere az en babam kb 6 hetes kora ota ataludja az ejszakat. Altalaban este 10-tol reggel hatig alszik, de volt mar olyan is, hogy fel nyolcig aludt a kismanocska.

    Gondolom jo faradt lehetsz :-(
    előzmény:
    nori67 (118)
     
  7. 2003. január 22. 00:29120.
    Szia Thaifold!

    Harmadjara irom az uzenetet, mert valami oknal fogva mikor megirom es kuldom ujra az jon elo, hogy lepjek be es mire belepek eltunik a megirt uzenet.
    Szoval, azt irtam, hogy igen, en is voltam alomkoros. Este nyolckor mar masiroztam aludne es meg a kedvenc TV musoraim sem tudtak ebren tartani. Hetvegeken meg en aludtam delutan a kisfiam helyett. Mihelyt letettem a fejem en mar aludtam is, o meg huzott ki a szobabol jatszani az apjaval.
    Aludj Thaifold nyugodtan, mert kesobb a terhesseggel nehezebb lesz. Ugy a nyolcadik honaptol mar nagyon kenyelmetlen volt fekudni. Mire elhelyezkedtem egy nagy nehezen megtalalt kenyelmes pozicioban, mar kelhettem is fel pisilni.

    Gratulalok a ferjedhez! Irigyellek milyen jo dolgod van. Foz es sut! Nahat. . . :-))))))
    előzmény:
    thaifold (115)
     
  8. 2003. január 20. 20:40119.
    Szia Ditke!
    En sovarogva gondolok a nyugodalmas, "ataludt" ejszakak utan! A harmadik harmadban a meleg miatt, az allando pisiles es a nagy pocak miatt en sem tudtam rendesen aludni, de a kicsi megszuletese ota sem aludtam egyfolytaban negy oranal tobbet. Ugyanis, bar mar negyhonapos es a konyvek szerint mar tobbet kellene aludnia, de az en kisbabam annyira szeret enni, hogy haromorankent felebred meg mindig. Sokszor ugy erzem magam reggelente, mint akit osszetortek. Ilyenkor egy zuhany mindig erot ad. Csak azon gondolkodom, vajon mikor tudom magam egyszer ugy igazan kialudni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (116)
     
  9. 2003. január 20. 20:31118.
    Szia ttkriszti!
    Azt hiszem en olvastam pontatlanul, amit a biztositasotokrol irtal. Nekunk eddig meg nem volt nagy gond a mienkkel, szerencsere az a szulesz-nogyogyaszno benne volt a listajukba, akit valasztottunk. Az a korhaz Los Gatosban, ahova mentunk, az nem volt benne, de az orvosunk ott osztalyvezeto, azert oda mentunk, igy meg van egy kis intezkedni valo, hogy mennyit kell fizetnunk. Most azt intezzuk, hogy ne kelljen semmit sem, bar a korulmenyek miatt, amilyen ellatasban volt reszunk, nem sajnalnank az onresz kifizeteset sem.
    En az otthoni egeszsegugyrol is jokat tudok mondani, en a terhessegem egy idejet otthon toltottem, es nagyon figyelmes volt, segitokesz volt az otthoni (fizetett) orvosom. Miutan genetikai vizsgalaton is voltam, van tapasztalatom a Shopf Merei Korhazrol. (Lattam, hogy korabban volt tema. )Sajnalatos, hogy az egeszsegugy otthon itt tart. A kortermek, az etkezes - remes. De errol nem tehetnek az ott dolgozok. En azert orulok, hogy a masodik kisfiamat ilyen jo korulmenyek kozott szulhettem meg (privat szoba, fajdalomcsillapitas, tisztasag) olyan volt, mint egy szalloda. Tudom, hogy otthon is van erre lehetoseg, de azert kulon kell fizetni. Nekem az is tetszik az itteni rendszerben, hogy a biztosito megkuldi masolatban, mennyit fizetett ki. Hat sokkolo volt a szules "ara"!
    Az autoszerelot, akihez jarunk Sandornak hivjak es az El Camino Real-en dolgozik, ha jol emlekszem. En meg nem lakom regota itt, ezert sok esetben csak a terkep alapjan, illetve emlekezetbol tajekozodom.
    előzmény:
    ttkriszti (103)
     
  10. 2003. január 20. 19:54117.
    Szia Ditke!

    Remelem nem baj, hogy en is hozzaszolok ehhez a temahoz, de en is szultem EDA-val es anelkul is. Az en tapasztalatom az, amit mar annnyian mondanak, hogy minden szules, minden baba mas. A nagyobbik fiamat Debrecenben szultem a klinikan termeszetes uton, fajdalomcsillapitas nelkul. Akkor ugy ereztem, hogy nagyon fajt, de ki lehetett birni. Most szeptemberben szuletett meg a kisebbik kisfiam az USA-ban. A babuci ugy jelentkezett, hogy elkezdett szivarogni a magzatvizem egy hetfo reggel. Az itteni korhazrol csak jokat tudok mondani. Egyagyas szuloszoba, a szulest kovetoen privatszoba 2 napig es a ferjem velunk lehetett ejjel-nappal, amit ki is hasznaltunk. A korhazi szemelyzet nagyon tapintatos, felkeszult es szakerto volt. A babuci velunk volt allandoan. Visszagondolva, Magyarorszagon nem kaptam ennyi segitseget a szules utan, mint itt. (De ezt nem kritikakent irom az otthoni egeszsegugyrol, bar otthon is baba-mama korhazban szultem. ) Visszaterve ad EDA-ra: amikor bementunk a korhazba, infuziot kaptam - fajaserositot, es kulonbozo adatokat vettek fel, tobbek kozott, hogy gatmetszeshez hozzajarulok-e, igenylem-e , ha szukseg van ra, es kerek -e fajdalomcsillapitast. Akkor meg ugy gondoltam, hogy nem lesz ra szuksegem, de montam, hogy szolok, ha ugy gondolom, hogy igenylem. Kb. harom ora mulva olyan eros fajasaim lettek, hogy arra gondoltam leugrom a szuloagyrol es elszaladok. . . Persze tudtam, hogy ez nem segitene. Mondtam a ferjemnek, hogy szoljon , kerek erzestelenitest. Fel oran belul mar tul voltam az egesz eljarason, nagyon gyorsan intezkedtek. A gerincbe adott erzestelenitesnek az az elonye, hogy a babuciba nem megy at semmi az erzestelenitobol. A fajasaim 5 perc mulva annyira csokkentek, hogy csak a muszeren lattam, hogy mekkora erosseguek lehetnek az osszehuzodasok, en ereztem is, de egyaltalan nem fajt. Amikor a tolofajasok jottek, azt is meg lehet erezni, es tulajdonkeppen fajdalmak nelkul szultam meg a kisfiamat, aki 15, 40-kor szuletett meg. A gatsebemre is adtak erzestelenito spary-t, s ettol semmi fajdalmat nem ereztem a seb gyogyulasa soran sem. Akik lattak a szulest kovetoen azt mondtak, meg sem latszik rajtam, hogy szultem, az embernek nem kell erolkodnie, nem meriti ki annyira a szules, mint enelkul. Egyebkent a noverem Budapesten a Szent Janos Korhazban szinten EDA-val szult, de otthon meg egy kicsit korulmenyesebben ennek az igelylese, elore be kellett jelentenie, es csak akkor adjak be - ha jol emlekszem ugy mondta, - ha a foorvos engedelyezi. Szoval nekem csak jo tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban, nagyon orulok, hogy igenybe vehettem, mert valoszinu nem lennenek ilyen jo emlekeim a kisfiam szuleteserol. Gondolkoztam rajta, hogy idovel az en fajdalomturo kepessegem valtozott meg, mert az elso szulesemnel -igy utolag - nem emlekszem ekkora fajdalomra. Egyszoval nagyon orulok, hogy ezt valasztottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (108)
     
  11. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 20. 12:43116.
    hát, az elején én is rengeteget aludtam, most már hálás lennék, ha tudnék. . most már csak egy bizonyos pozíció esik jól, aztán legtöbbször még elkezd táncolni a baba a hasamban, aztán ha ö megnyugodott, akkor meg garantáltan mennem kell wc-re. Aztán kezdödik a dolog elöröl. Sokszor az éjszaka közepén felébredek, aztán nem tudok visszaaludni. Korábban sose voltak alvási problémáim, majd ha itt lesz a picúr, akkor majd tudnék biztos aludni, de majd ö nem fog hagyni! :-)
    előzmény:
    thaifold (115)
     
  12. 2003. január 20. 09:05115.
    Szia Ttkriszti,
    Alomkorom volt, mar komolyan kezdtem aggodni. Szombat este vacsi utan este nyolckor ulve elaludtam a fotelban, pedig ilyent meg sose csinaltam. Ferjem attamogatott az agyikoba, kiszedtuk a kontaktlencsem, aztan ejfelig se kep, se hang. Ejfelkor felebredtem, hogy ehes vagyok, rendkivul egeszsegesen benyomtam ket szelet frissen sult mandulas leveles tesztas sutit (francia kaja, ferjem egesz nap ezzel szoszolt). Majd visszatertem agyikomba, es ot perc mulva se kep se hang, reggel kilencig, azaz kb. 13 orat aludtam egy rovid kajaszunettel egyutt. Majd reggeli, kb. egy ora hosszat, ismet elalvas a fotelban, transzport agyikoba, es delutan egykor ebredtem, nem tul frissen. Na ekkor mar elegem lett, bealltam a hideg viz ala.
    Gyakran lesz meg ilyen szerintetek? Remelem csak hetvegekre korlatozodik, mert a billentyuzet eleg kemeny az irodaban. . . :)
    előzmény:
    ttkriszti (113)
     
  13. 2003. január 20. 08:18114.
    Szia Ditke!

    Irtam privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (108)
     
  14. 2003. január 20. 08:18113.
    Szia Thaifold!

    Hogy volt a hetveged? Mit csinaltal?
    Ha meg van az AFP eredmenyed hivj, oke? Emlekszem en is hogy vartam!
    Vigyazz magadra.
    Ja es az FDA az Federal Drug Administration. Itt az USAban ok hagynak jova minden fajta gyogyszert mielott forgalomba helyezik.
    előzmény:
    thaifold (111)
     
  15. 2003. január 20. 07:33112.
    Jaj, bocs nem akartalak!
    :-)
    előzmény:
    thaifold (111)
     
  16. 2003. január 20. 05:42111.
    Ttkriszti, ne idegesits. . . :)
    előzmény:
    ttkriszti (105)
     
  17. 2003. január 20. 05:40110.
    Szia Vitval,
    Udvozlunk korunkben!
    Nemeto. eleg nagy. . . Megis merre?
    En ex-stuttgarti vagyok, ha netan nogyogyasz kellene. Gyomrod, hogy van? :)
    előzmény:
    vitval (109)
     
  18. 2003. január 18. 19:39109.
    Sziasztok, en Nemetorszagban lakom.
    En a 7. hetben vagyok terhes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 18. 12:34108.
    szerintem ez a hasforma kérdés nem is olyan fontos. Ha belegondolok, nem igazán logikus, hogy kisfiúnál "hegyes" a has, ez valószínüleg a baba fekvésétöl függ.
    A ti neveitek is szépek, gratulálok!
    Február másodikára vagyok kiírva. Még valahogy olyan messzinek tünik!
    Az EDA-t nagyon fontolgatom. Eddigi babáimat "természetesen" szültem, rengeteg fájdalommal. Úgy érzem, mostmár "megérdemlek" egy fájdalommentes szülést.
    Mesélj, milyen egy szülés EDA-val?!?! Nagyon kiváncsi vagyok!
    előzmény:
    ttkriszti (106)
     
  20. 2003. január 18. 09:46107.
    Hello Kriszti
    Örülök a hirnek, hogy irtad Ditke is Ausztriaban el. Most sajnos nem tudok neki irni, mert eleg sok a tennivalom. Most is a kislannyal a kezemben pötyögtetek. De meg hosszu a mai nap biztos sor kerül ra.
    Kivanok neked szep napot!

    Szia: Ivett
    előzmény:
    ttkriszti (104)
     
  21. 2003. január 18. 04:44106.
    Szia Ditke!

    Nem tudom, de ez a hasformma dolog nalam nem valt be. Mind a ket esetben csucsos hasam volt es ket kulonbozo nemu babaim lettek. . :-)

    Mi is azon igyekeztunk, hogy olyn neveket talaljunk, dr ez inkabb csak a kislanynal sikerult, Viktorianak hivjak, persze itt c van a k helyett az anyakonyvi kivonatban. A kisfiamat Andrisnak hivjuk mi, de Andrew nak van anyakonyvezve, mert itt az Andrist nem tudjak kimondani.
    Nagyon szep neveket valasztottal.
    Melyik napra vagy kiirva? Majd szurkolunk. Hany napot kell bent lenni a szules utan? Tervezel EDA-t? En mind a kettot EDA-val szultem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (94)
     
  22. 2003. január 18. 04:11105.
    Szia Thaifold!

    Szerintem is igazad van, hogy a Leu az Leukocyte -t jelenthet, feherversejt, ami az immunreakcioban jatszik fontos szerepet. A vizeletben normalis korulmenyek kozott nem talalhato leukocita. Ha a vizeletben megjelennek a leukocitak akkor az utalhat cystitisre vagy holyaghurutra, hugycsu fertozeses megbetegedesere, vese gyulladasra es rossz esetben meg a vese tuberculosisos megbetegedesere.

    Kulonben en is allandoan zoknit hasznalok, meg alvashoz is. Nagyon fazos labam van.
    előzmény:
    thaifold (96)
     
  23. 2003. január 18. 03:57104.
    Szia Ivett!

    A Ditke is Ausztriaban lakik.
    En is orulok ennek a forumnak mert tenyleg nehezebb baratok nelkul. Nagyon jonak tartom en is ezt a topicot, mert annyi minden erdekeset lehet megtudni a kulonbozo orszagokrol, az ott torteno gyereknevelesrol vagy orvosi ellatasrol.
    Nekem van egy 3, 5 evs kisfiam meg egy 2 honapos kislanyom.
    Holnap jon a ferjem anyukaja es majus vegen egyutt megyunk vele haza. Vagyis csak en meg a ket gyerkoc. A ferjem 3 hettel kesobb jon, mert neki csak 4 het szabija lesz a nyarra. IGy en az elso harom hetet a szuleimmel tudom tolteni. Mar nagyon varom a nyarat!!!
    előzmény:
    Ivett.Graz (99)
     
  24. 2003. január 18. 03:52103.
    Szia Nori!

    Biztos rosszul irtam vagyis nem pontosan fogalmaztam. Mi nekunk nincs copayment mikor az orvoshoz megyunk, hanem bizonyos szazalekot fizetunk. Igaz igy dragabb de megeri, mert olyan szakemberhez megyunk es abba a korhazba ahova akarunk. Volt a legelejen HMO -nk, de koszonjuk nem kerunk belole. A ferjem megbetegedett es borzaszto volt, hogy nem mehettunk szakemberhez mert eloszor a sajt orvosnak kell megoldania problemat es csak utanna utalhat be szakorvoshoz.

    Tenylge vigyazz mit irsz, ha valami olyan akkor irj privit, mert tenyleg nem lehet tudni kiolvassa a topicot.

    Jo kozel lakunk egymashoz. En jovo heten kezdem a tavaszi szemesztert a San Jose State Egyetemen.

    Melyik auto szerelohoz jartok aki beszel magyarul? EN ismerek egyet, Bela a neve es Mountain View ban a Castro street en van a szervize.
    előzmény:
    nori67 (100)
     
  25. 2003. január 18. 01:14102.
    Szia LasPalmas!

    Lehet, hogy nagyon naiv vagyok, mert ilyen nyiltan irtam, de nem vagyok gyakorlott abban, hogy kik elhetnek vissza azzal, amit irok. Ezutan ovatosabb leszek! Egyebkent en otthon utanjartam a tamogatasoknak, s miutan rendelkezem a megfelelo biztositasi idovel, jarnak bizonyos tamogatasok, a csaladi potlek mondjuk nem. Egyebkent mi nem veglegesen jottunk az USA-ba, haza fogunk menni idovel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (101)
     

Címlap

top