Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. Torolt_felhasznalo_117116
    Torolt_felhasznalo_117116
    2003. január 18. 00:51101.
    Sziasztok!
    Milyen erdekes, mi 10 $-t fizetunk az orvosi vizitekert, es pld. a "kotelezo" vedooltaskor is ennyi a tarifa. Ugy latszik, valoban minden biztositasfajta mas es mas.
    Nori! Kicsit csodalkoztam, hogy igy nyilvanosan leirtad, hogy kapod otthon az ilyen-olyan penzeket a baba utan!Ugyanis en is ilyen szituacioban voltam: a babam mar kulfoldon szuletett, de egy ideig kaptam otthon utana a penzeket. Teljesen naiv modon azt gondoltam, hogy ez igy jogos (biztos vagyok benne, hogy Te is igy gondolod), mignem kiderult, hogy nekunk elvileg nem jarnak ezek, mivel kulfoldon vagyunk. Valami olyan szabaly van, ha nem vagy Magyarorszagon, akkor ezek nem illetnek meg! :-( De nem ismerem az erre vonatkozo pontos leirast, csak azt tudom, hogy nekunk kesobb vissza kellett fizetni bizonyos osszeget! :-(
    Ha gondolod, irj privatban, lehet, hogy megsem teljesen egyforma szituban vagyunk/voltunk. Bar nem hiszem, hogy Illetekes Elvtars eppen ezt a topicot olvasgatja, es ebbol neked valami problemad lesz!
    előzmény:
    nori67 (100)
     
  2. 2003. január 17. 21:41100.
    Szia Ttkriszti,

    Mi San Jose-ban elunk, es orommel olvastam, hogy Ti itt eltek a kozelben, Sunnyvale-ben. Nekem ket fiam van, a nagyobbik 10 eves lesz, a kicsi szeptemberben szuletett, most 4 honapos. O itt szuletett az USA-ban, ugy hogy o ateli szegenyke az egyidoben torteno 4 oltast. A ferjem itt dolgozik mar kb. ket eve, de junius ota elunk itt kint. Nagyon orulok, hogy "ratok talaltam". Marmint erre az oldalra, mert olyan jo sorstarsakrol hallani, ill. levelezni. Magyarokkal az autoszerelon kivul itt meg nem talalkoztam.
    Mi elinteztuk a picinek a magyar allampolgarsagot is, mielott kijottem, mindennek utananeztem, milyen papirokat kell beszerezni es mit hova kell kuldeni. Nekem otthon jar az anyasagi tamogatas es a GYED is, mert rendelkeztem valamennyi feltetellel. Itt valoban nincs semmilyen tamogatas. Ahogy olvastam, ti 5 $-t fizettek az orvosi vizsgalatert, mi 15 $-t, persze lehet, hogy masmilyen biztositasotok van. Mi meg nem voltunk a babucival kirandulni hosszabb idore, most tervezzuk, hogy kimegyunk a tengerpartra a hetvegen. En szoptatom, imad szopizni, de miutan az ejszakakat nem alussza vegig, 2-3 orankent felkel, ket napja elkezdtem neki adni a szopizas mellett rizspelyhet estenkent. Nagyon jol fejlett baba 18 pound, ami kb feleves koru baba sulyanak felel meg.

    előzmény:
    ttkriszti (58)
     
  3. 2003. január 17. 15:3899.
    Sziasztok.
    En Ausztriaban (Grazban) elek.
    Van köztetek aki itt el?
    Egy 14 honapos kislanyunk van.
    Nagyreszt itthon vagyunk. Eleg unalmas igy baratok nelkül.
    Jo ötletnek talalom ezt az oldalt.
    IRJATOK!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. január 17. 15:3098.
    Ja, a nev. Christoph+Anna. Szörnyü a csaladi nevünk, nem lehet hozza kacifantos nevet valasztani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. január 17. 15:2897.
    En Ttkrisztinek adok igazat, szerintem is a baba mozgott! Elöször olyan, mint egy kis lepke, ami csapkod a szarnyaval, aztan egy kiseger, vegül egeszen biztos leszel benne, hogy ezek nem a Te izmaid! Nyugodtan ird be a naptarodba, hogy erezted a babat!
    Tenyleg, pisivizsg. itt is volt. Meg suly, vernyomas, ultrahang mindig es ctg az Neked majd jön. Biztos nagyon jo a joga!
    előzmény:
    thaifold (96)
     
  6. 2003. január 17. 11:4296.
    Bar nem vagyok doki, a biologias tudomanyombol a Leu Leucytat (vagy Leukocytat?) jelenthet, ami egy vedekezo feherjeje a szervezetnek. Olyan mint a Monocyta, a genny fo alkotoeleme. Ez akkor van tobb a szervezetben, ha "valaki" ott garazdalkodik, de az lehet pl. egy virus is. Lehet, hogy nem is hugyuti volt a fertozesed, hanem egyeb, csak a sok-sok Leucyta megjelent a vizeletben is. Azert rakerdezek a dokinal legkozelebb, bar igy panasz nelkul szerintem fontoskodo kismamanak fog csak tartani. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 17. 09:5895.
    Elövettem a cetliket, amit a gép írt a vizelet-vizsgálatkor. Sok különbözö érték van rajta feltüntetve, de amikor ez a fertözés volt, mutatta a doki, hogy mit kell nézni. Ezt úgy írják:
    Leu*. aztán az áll: kb. 125 Leu/uL
    a másikokon, ahol "normális" volt, 15 áll. Sajnos, többet nem nagyon tudok erröl.
    Minden esetre vigyázz a megfázással, de úgy látom, tudod pontosan, mit kell tenned! :-)
    előzmény:
    thaifold (92)
     
  8. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 17. 09:4394.
    Úgy néz ki, kislány lesz. Bár pont tegnap hallottam, hogy hétfön egy ismerösöm kisfiút szült, pedig végig azt mondták neki, kislány lesz. Nekem a hasam is olyan "csucsos", mint amilyen a fiamnál volt. . már nem tudom, mit gondoljak. . . :-)
    a lányommal olyan voltam, mint egy hordó, szélesedtem nagyon. Mindegy, remélem, nemsokára megszületik és akkor majd biztosat tudunk:-)Lényeg, hogy egészséges legyen.
    A névválasztás már el van döntve: Ha kislány Celina, ha fiú Rafael lesz a neve. čn is úgy gondolom, hogy itt fog majd élni, itt kell, hogy ki tudják mondani a nevét, meg hát a magyaroknak sem idegenek ezek a nevek. A kislányomat egyébként Alice-nak hívják, a fiacskám Niklas.
    előzmény:
    ttkriszti (91)
     
  9. 2003. január 17. 07:5893.
    Szia Ttkriszti,
    nem vagyok biztos, hogy OT ereztem, a buborekos dologrol mar hallottam, de ez hatarozottan izomrangas volt. Valoszinuleg csak a joga gyakorlat volt nagyon kifacsart. . .
    Az UH havonta van nalam. A 7. heten jelentkeztem, akkor csak vizeletbol allapitotta meg a terhesseget, meg kicsit a pocom megnyomkodta. Aztan a 10. heten volt az elso UH, nagy dobbenet volt persze mindkettonknek a ferjemmel. . . :) Aztan a 14. heten, amit vegul is atkeresztelt a doki 15, 5 hetre, vegignezte az UH-s dokino az egesz testet, fejet meg combcsontot mert. Sajnos nem egy szoszatyarok, nincsenek hozaszokva, hogy a kismama a "technikai" reszletek irant is erdeklodik, ugy kell mindent fogoval kihuzni beloluk! CSak annyit modnanak mindig, hogy gratualalunk anyuka, egeszseges a baba. Csak igy tovabb, tessek sok tejet inni stb.
    A baba nemet nem akarjuk tudni. Elso unoka mindket iranyban, ha netan elveti a doki ("belogott a koldokzsinor, anyuka!"), akkor meg jon a csalodas-megkonnyebbules-nem-errol-volt-szo, legyen ez meglepi mindenkinek.
    A nevekrol ne is kerdezz. . . Magyarorszagon kettot anyakonyvezhetsz, franciaknal negyet. Magyarul csak fonetikusan irhatod a kulfodi nevet (Franszoa, Zsulien, Kler, Antoan. . . ), de a gyerek foleg kulfoldon fog elni, legalabbis a 18 eves koraig valoszinuleg, utana majd eldonti. Akkor hogy legyen mar akarmilyen tipikus magyar neve, amit egy darab kulfoldi nem bir helyesen kimondani? A ferjem csaladnevehez meg nem passzolnak a bibliai nevek (Adam, Daniel stb. ), mert akkor total zsido hangzasu lesz. Semmi bajom a zsidokkal, de ha valaki nem szuletett annak, ne is szarmazzon ebbol hatranya az elete soran. Mindenki tudja, meg mindig nem egyszeru zsidonak lenni. Szoval kuzdunk. . . :)
    Ti anyakonyveztettetek a gyerekeket otthon? Mi szeretnenk, ne kelljen neki Bangkokbol/Parizsbol anyakonyvi kivonatot kerni ha netan magyar lesz a valasztottja. . . :)
    előzmény:
    ttkriszti (90)
     
  10. 2003. január 17. 07:4092.
    Szia Ditke,
    Ez a fertozes a vizeletben erdekelne!
    Nekem eveken at rendszeresen volt holyaghurutom, amit tuzetes kivizsgalas ellenere is csak az E. coli bakteriumra tudott minden doki fogni. Allitolag erzekeny vagyok, es a fenekemtol (mert hogy ez sima belbaci) tok konnyen atfertozodom, ha stresszes vagyok, vagy hideg a labam, es a hugycso verellatasa nem megfelelo. Kialakult bennem egy reflex, gyakran meg itt a harminc fokban is zoknit hordok a lakasban, es tenleg komolyan veszem a napi folyadekfogyasztast, foleg, hogy egyenletes legyen.
    A kezeles evekig antibiotikumokkal tortent, aztan mikor Nemeto-ban egyszer veletlenul kitapasztaltam a elesztos buzasor aldekony hatasat (kezdodo felfazasom ellenere elmentunk bulizni, es volt sor boven), inkabb eme hagyomanyos gyogyszerrel kuraltam magam mar a kezdeti tunetektol. Ugy kb. egy eve tunetmentes vagyok, bar most nem tudnek sort inni, ha beutne megis. Ennek ellenere megragadt a fejemben a fertozesed. Mit mutatott ki a doki? Mikrobiologias tenyesztest csinalt? Ha nem erzek felfazasos tunetet, akkor is erdemes lenne ilyen "pisis" eloelettel kivizsgalni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (87)
     
  11. 2003. január 17. 03:5691.
    Ditke, meg elfelejtettem megkerdezni, hogy kisfiut vagy kislanyt varsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (87)
     
  12. 2003. január 17. 03:5490.
    Szia Thaifold!

    Biztos hogy a babadat erezted mozogni, eleinte olyan mint ha buborek lenne es az mozognak a pocakodban. EMlekszem milyen izgalommal es kivancsisaggal vartam en is baba mozgasat.
    Hany UH vizsgalatot vegeznek ott?
    Nekem harom volt, egy a terhesseg megallapitasahoz, meg hogy elo terhesseg-e, a masodik az a 18. het kornyeken volt, ekkor vegig mentek az egesz babucin, hogy minden oke-e, meg vannak -e a sziv kamrai, vese meg az erek stb. Utanna volt egy a 30 het korul az en keresemre, hogy nezzuk meg pontosan a baba nemet.
    Milyen neveken gondolkodsz?
    Mi sokat vitaztunk a ferjemmel. Nalatok hogy megy a nevvalasztas?
    előzmény:
    thaifold (86)
     
  13. 2003. január 17. 03:4989.
    Szia Ditke!

    Azt akartam kerdezni, hogy kisfiaid vannak vagy lanyaid vagy mindketto. Latom , hogy irtad az eletkorukat. Bocs, figyelmetlen voltam:-)
    előzmény:
    ttkriszti (88)
     
  14. 2003. január 17. 03:4888.
    Szia Ditke!

    Irigyellek a jo egeszsegbiztositasodert.
    Nalunk csak a vedootasokert nem kell fizetni. A tobbi koltseg a biztositasod tipusan mulik. Van olyan is hogy csak 5 dollart az onreszed, de az nagy megkotesekkel jar. csak beutaloval mehetsz szakorvoshoz. Nekunk dragabb a biztositasunk, de ugy vagyunk a ferjemmel, hogy csak egy eletunk van es inkabb fizetunk tobbet csak ne kelljen varni arra, hogy akkor menjunk szakrendelesre, amikor a biztosito engedi.
    Itt USA ban nincs gyes, gyed, . A nok altalaban hat hetet kapnak, hogy otthon maradjanak a babaval-es jar jogilag- de fizetes nincs.
    Mikorra varod a babat. Mekkorak az idosebb gyerkoceid. Nekem van egy haram es fel eves kisfiam meg 2 honapos kislanyom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657225 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 16. 15:2487.
    sziasztok!Nálam is mindig vizeletet vizsgálnak. az én orvosomnak van egy gépe, ami az összes értéket kimutatja. kapok mindig egy cetlit, amin minden érték rajta van. cukor és fehérje-tartalom is, ahogy ti mondtátok. de nálam például a vizeletböl állapították meg, hogy valami fertözésem volt(én nem vettem észre semmit), ami például koraszülést válthat ki. kaptam rá kenöcsöt, és legközelebb már ok volt az érék.
    olvastam, hogy beszéltetek a szülés költségeiröl. . . nálunk mindent a kötelezö betegbiztosító fizet, én már a 6. hónaptól itthon vagyok, nem kell dolgoznom, és ugyanannyi ´"fizetést" kapok a biztosítótól, mint amikor dolgoztam. A szülés, és minden vizsgálat, ami elötte és utána szükséges, ingyenes. persze vannak itt is privát orvosok, akik pénzt kérnek, de én úgy látom, hogy azok sem jobbak, mint a többi. én eddig nagyon elégedett vagyok.
    egyébként a vizsgálatok, amik a gyermek 3 éves koráig szükségesek ingyenesek, söt, ha mindet megcsináljuk, kapunk 2 év után egy egyszeri összeget mint "jutalmat", ami kb. 40 000 Ft-nak felel meg.
    nálatok van ilyen??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. január 16. 05:3486.
    Szia Ttkriszti,
    Megnyugodtam, hogy nem kell kukkolni. . . :)
    A vizeletem mindig megnezi a noverke, de sajnos nem elottem. Szerintem is a cukrot, pH-t, feherjet nezhetik, mast nem nagyon lathatnak benne. A ket het az AFP-hez hetfon jar le, mobilszamot adtam meg, hogy tutira elerjen a doki, ugyhogy minden csorrenesre fraszt kapok. . .
    A mozgas meg nem indult be. Vagyis tegnap jogazni voltam, es az egyik elegge kifacsaros gyakorlat utan eppen pihenofekvesbe tekeredtem vissza, es akkor mintha valami izom rangast eszleltem volna. De azota semmi, es tenyleg csak egy kis bizserges szeru volt. Pedig mar ugy szeretnek valamit erezni, tudom hogy forog, mint a motolla, mert lattam a kepernyon, alig lehetett lemerni a labat!
    előzmény:
    ttkriszti (85)
     
  17. 2003. január 16. 03:1285.
    Szia Thaifold, Csatka! Udvozlunk Ditke 74 kozottunk!
    Meg nem talalkoztam itt massal, aki Becsben elt.

    Kulonben az en orvosem sem kukkantott be. Mikor megkerdeztem azt mondta, hogy azert nincs belso vizsgalat, mert minden egyes ilyen vizsgalatnal meg van az esely valamilyen fertozes elkapasara. Belso vizsgalat nalam is csak a 38 hettol volt. Csak a szivhangot hallgattuk meg, vernyomas ellenorzes, megmerte a pocakom nagysagat es kesz. Ja es persze minden alkalomkor vizelet vizsgalat. Ilyenkor nezik, ami az egyik legfontosabb, hogy van-e cukor a vizeletben. Persze nezik a fehrjet, Ph erteket is. Olyan tesztcsikot tesznek bele nalunk ott elottem a nover es rogton szol ha van valami gond. Szerencsere nekem semmi gondom nem volt. Terhesseg alatt kialakulhat terhessegi cukorbetegseg, ami persze kesobb megszunik.
    Thaifold, mikor lesz meg az AFP eredmenyed? Nem sokara fogod erzni, hogy mocorog a babucid, vagy mar erzed?
    előzmény:
    thaifold (81)
     
  18. Torolt_felhasznalo_657225
    Torolt_felhasznalo_657225
    2003. január 15. 17:0284.
    sziasztok! čn új vagyok itt. Bécsben élek´, már 7 éve. Most vagyok 38. hetes terhes a harmadik babámmal. A "nagyok" 4 és 3 évesek. Nekem jó orvosom van, minden vizsgálatkor csinál ultrahangot is. mind a három gyereknél ö volt a doki, és még egyszer se kukkolt be. szerintem a méhszájat meg tudják nézni ultrahangon is.
    Van itt valaki, aki esetleg itt Bécsben vagy a környéken lakik??
    Ki hol lakik közületek? Örülnék, ha megírnátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. január 15. 14:3583.
    Nekem mindig bekukkolt a doki, a mehszaj miatt is, hogy rendesen zarva van-e. Bar az enyem tul ovatos doki, de szerintem ez a vizsgalat a terhesseg alatt is megmarad. Az elsö gyereknel masik dokim olt es az is bekukkolt. . .
    előzmény:
    thaifold (81)
     
  20. 2003. január 15. 09:3282.
    Egyebkent jol vagyok, attertem a ketorankenti etetesre. . . marmint a magamera! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. január 15. 09:3081.
    Szia Ttkriszti,

    A terhesgondozas azert egy fokkal jobb. . . :)
    Eddig ket UHn voltam, azt nem tudom hogy ezek hany D-s kepet neznek, mert nekem mindegyik egy dimenzios. Arrol viszont fogalmam sincs mekkora a babam nyaki borredoje, se arrol, hogy megvan-e az orrcsontja. A verteszteket a Spock konyv szerint eddig jol csinaltak, most az AFP-re varok. (Es nem felek, minden rendben lesz, semmi baja nincs, miert is lenne pont neki, szoval nem felek, nem felek, nem felek. . . )
    Pisit mindig megnezik, de ne kerdezd mire, vernyomast is mer, meg tapogatja a pocom. Viszont "be" meg egyszer se kukkantott (juniusban voltam kotelezo rakszuresen meg Nemeto-ban, arrol tud. ). Nektek be szoktak kukkolni?
    Folsavat, vasat elejetol fogva, kalciumot ket hete szedet velem a doki, masrol meg nem tudok, hogy szednem kellene. Kellene valami mast?
    A kovetkezo vizsgalat ha minden rendben megy majd februar 5-en lesz, addigra leszek elvileg a 20. hetem kornyeken. Mire koncentraljak a vizsgalatnal?

    A gyerekorvossal ugy vagyok, hogy egy cseh lany elottem szul mintegy 8 hettel ugyanabban a korhazban, ha az ove bejon, akkor oda megyek. A szulesze nem szimpi, mert imad csaszarozni, az enyem "termeszetbarat". Ha a gyerekdokija megse lenne jo, akkor meg majd a korhaz homepagerol megprobalok valami europai diplomasat keresni (sokan csinaljak Nemeto-ban, Franciao-ban. ).
    előzmény:
    ttkriszti (80)
     
  22. 2003. január 15. 02:3280.
    Szia Thaifold!

    Remelem a terhesgondozas nem ilyen nevetseges, mint az orvos story amit irtal.

    Hogy vagy? Milyen vizsgalataid voltak eddig? Gyerekorvost kerestel mar ?
    előzmény:
    thaifold (76)
     
  23. 2003. január 14. 19:0679.
    Kriszti, multkor az amerikai szomszonyom elmagyarázta nekem, hogy jobb ha felkészülök előre a betegségemből, tudom hogy milyen teszteket kellene megcsináltatnom, . . .
    És hogy ha megvolt mundjuk egy labor vizsgálat akkor telefonáljak rájuk egészed addig mig meg nem kapom az eredményt. Ugyanis nem magától értetődő hogy felhivnak, vagy elküldik. Ő ezt mind azzal magyarázta, hogy oly kevés az eü-ben dolgozó, és annyira leterheltek, hogy nagyon sokszor kimaradnak ilyen lépések. ( ez vonakozik mint a pozitiv, mind a negative teszteredményekre)Szerintem a te dokid is azért ajánlotta a kétévi vizitet, hogy csökkentese a munkáját.
    Különben multkor , novemberben, uj szakorvost kerestem. Hat rendelőt hivtam fel és mind csak áprilisra tudott volna nekem időpontot adni.
    Jó mi? Szörnyű!
    előzmény:
    ttkriszti (78)
     
  24. 2003. január 14. 18:0878.
    Szia Thaifold,

    Csatlakozom Csatkahoz, en is orult jot nevettem az elemlampas dolgon.

    Velem az tortent, hogy itt javasoljak, hogy evente keresd fel a haziorvosodat. Kulonben en egeszseges vagyok, de idojarasvaltozaskor borzaszto migrenetm volt, addig mig el nem kezdtem hasznalni az Imitrex injekciot.
    Szoval megyek az orvoshoz, megmeri a vernyomasom es kozolte, mivel egeszseges vagyok eleg ha ket evente jovok es ha kell a gyogyszerre recept akkor csak telefonaljak be .

    előzmény:
    thaifold (75)
     
  25. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. január 14. 13:2577.
    Ezen jot röhögtem. Neha azon gondolkozom, vajon nem nyerte-e egy-ket doki tombolan a diplomajat?
    előzmény:
    thaifold (76)
     

Címlap

top