Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. Torolt_felhasznalo_535034
    Torolt_felhasznalo_535034
    2007. január 9. 13:014326.
    Sziasztok!

    Van esetleg valaki esetleg a vilag masik oldalarol Ausztraliabol Perthbol?
    Nekem ket kis picurim van 1,5 es 3 evesesek.
    előzmény:
    Noricsi (4320)
    2006-06-08  13:26
  2. Torolt_felhasznalo_209952
    Torolt_felhasznalo_209952
    2007. január 7. 22:034325.

    Haliho Mindenki!

    A Segitségetekre lenne szükségem!!!!

    èn is Ausztriában élek és a párommal már polgári esküvönk megvolt és idénre tervezzük a templomit és a nagy lagzit.Mivel a páromnak több a rokona mint nekem igy itt lesz tartva, de nagyon szeretnénk ha lakodalomban egy magyar zenekar is játszana, na persze a legjobb az lenne ha tudnának németül(osztrákul) beszélni zenélni.(De ez csak álom ilyen szerencsénk nincs ugysem.)

    ilyen zenekart keresek akik itt élnek ausztriában ha tudtok valakit vagy hogy merre induljak nagyon hálás lennék

    elöre is köszönöm a segitségeteket 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. szeptember 12. 18:154324.
    Sziasztokl!
    Régen jártam erre.
    A mi lányunk 3 éves lett, ovis, bár nem mindig jár, mert messze lakunk az ovitól, de ez is használ, legalább gyerekek közt van.
    Jelentkezett valaki Anikónál?
    Jó sok idő eltelt azóta, hoyg Krisztina, irtad, hogy a férjed elutazik. Nekem is soknak tűnik, hát még neked... Egyedül voltál addig kint a gyerekkel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176462 (4322)
    2006-08-17  09:38
  4. Torolt_felhasznalo_118369
    Torolt_felhasznalo_118369
    2006. szeptember 6. 22:434323.
    Sziasztok!

    Olyan anyukákat keresek, akik külföldi /izraeli, német, angol, spanyol olasz,osztrák, szerb, román, szlovák, cseh,vagy bárhol.../ kapcsolatokkal rendelkeznek, vállalkozó szelleműek, nyitottak az új dolgokra! Van egy ajánlatom, amivel még pénzt is lehet keresni. Ha érdekelne a dolog, vagy kint van olyan ismerősöd, akiket motivál a pénz, írj egy mailt, és leírom, hogy miről lenne szó. Én is egy 2 gyermekes vállalkozó anyuka vagyok, nem szélhámos. Nem akarok becsapni senkit. Kizárólag üzleti céllal írok ide. Aki tud ajánlani érdemlegesen egy új üzlettársat, ajándékkal honorálom!!

    Köszönöm, hogy elolvastátok a h.szólásomat, üdvözlettel: Anikó, Budapest
    traniko@freemail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_176462
    Torolt_felhasznalo_176462
    2006. augusztus 17. 09:384322.

    hol vagytok??

    èn elkezdtem a sulit megint.. egy kicsit nehéz reggelente felkelni mert a Marcus nem alussza még át az éjszakát 

    Na remélem valaki jön erre hamarosan.

     

    Kristina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_176462
    Torolt_felhasznalo_176462
    2006. július 25. 20:184321.

    Sziasztok lányok!!

    Ezer éve nem jártam erre...De látom nem nagyon megy az élet ittt 

    Egy kicsit rolunk. Marcus fiam pénteken lesz 1 éves  nagy fiu. Mászik és megy ha fogjuk a kezét de nem megy még egyedül.

    A férjem 25 nap mulva jön haza amit már nagyon varunk és remélhetöleg marad 2évet itthon.

    Vettünk egy házat és december 1-én költözködünk, igy a Niclasnak majd ovodát kell cserélni, de már várja. Voltunk az uj ovodába és nagyon tetszett neki.

    Ennyit rolunk..

    Nem jöttök vissza?????          

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. június 8. 13:264320.

    Sziasztok!

    Mi is kint élünk Münchenben a Párommal meg a 4 és fél éves kislányával!

    Szivesen csatlakoznék hozzátok!

    Ja és már most az elején lenne egy kérésem.A pedagógia diplomámat a kétnyelvű óvodáskorú gyerekek nyelvi fejlődéséről irom.Ha vki tud nekem segiteni és kitöltene egy tesztet örökké hálás lennék!

    És szivesen szerveznék hasonló korú gyerekeknek délutáni játszóházat, ha vkit érdekel és segitene!  

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_611131
    Torolt_felhasznalo_611131
    2006. június 5. 11:044319.

    Sziasztok lányok!

    Én Franciországban élek a férjemmel, aki szintén magyar, és itt fogom világrahozni a kisbabámat.

    Szivesen megismerkednék hasonló helyzetben lévő kismamákkal, mert jóformán sejtelmem sincs a francia rendszerről.

    Kérlek ha tudtok segíteni vegyétek fel velema kapcsolatot!!!

    Köszi Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_423684
    Torolt_felhasznalo_423684
    2006. május 7. 09:324318.
    Hello!

    Nemsokára utazom angliába Quorn-ba aupairnek, szeretném felvenni a kapcsolatot kint lévő magyarokkal. Aki a környéken van kérem írjon.  Kismuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782925 (4317)
    2006-03-12  23:42
  10. Torolt_felhasznalo_782925
    Torolt_felhasznalo_782925
    2006. március 12. 23:424317.
    Üdv Mindenkinek!!!

    Fantasztikusan jó ez a pedagógiai nevelési szaktanácsadás.

    Tök gyorsan kaptam választ egy számomra komoly problémára, nagyon korrektek és megoldották a problémámat.

    Valaki írta valamelyik forumon de ez annyira jó, hogy megosztom veletek, akit érdekel nézze meg!!!!!!!!!!!:

    www.szulokklubja.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_672157
    Torolt_felhasznalo_672157
    2006. február 21. 05:224316.

    Citrus,

    Jol tetted hogy nem adtad be ovodaba. Raer a nagy haza hozni a betegsegeket, ha mar a kicsi nagyobb es erosebb...

    En megbantam ezt a bolcsi dolgot. Sokkal nehezebb nekem, ha mindketto beteg otthon, mintha allandoan otthon vannak velem, de egeszsegesek.

    En Stockholmban elek. Epp tegnap kaptam meg a bevandorlasi hivataltol az allando tartozkodasi engedelyt. Eleg komoly hatarozatot kaptam. Ugy szol, hogy mivel bebizonyitottam, hogy a tarsas kapcsolatom ( nem a ferjem a parom) komoly szandeku -mert egyutt elunk meg mindig-es van ket kozos gyerekunk, ezert odaitelik. Ez a statusz nagy szo, innentol mar sok minden jar nekem. Ugyhogy most nagyon orulok.

    Jobbulast a betegeskedoknek. Kristina: remelem a magas laz mar elmult. Tetut en se akarok. Jajjjj.. mar annyi minden volt, de tetu meg nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_849510
    Torolt_felhasznalo_849510
    2006. február 20. 23:354315.

    sziasztok lanyok,

     

    orulok hogy emlekeztek ram.

    kristina szepek a gyermekeid, es oszinten sajnallak hogy elment a ferjed. mikor jon ujra haza?

    citrus, a gyermekfeltekenyseg nalun minden napos. a ket fiam kozott 17 honap a kulonbseg , a nagy gyakran feltekeny, neha raul a picire, es nem hagyja felallni, pedig ilyet senkitol nem latott. ettol fuggetlenul szeretik egymast, a jatekokkal egyutt jatszanak.remelem hamar kinovik, allandoan figyelem oket nehogy valami baj legyen, es mindig megmagyarazom miert nem szabad raulni pl a picire, es akkor ket napig nem csinalja, harmadik nap kezdi elolrol. idovel viszont elhagyjak majd, igy voltunk a teritovel. mindig szemet szurt nekik a terito, naponta szazszor vettek le az asztalrol, pedig vaza is volt az asztalon, soha sem tettem el a teritot, es idovel elhagytak ezt a rossz aszokast, ma mar nem nyulnak hozza, pedig elottuk van a dohanyzoasztalon, es jorgo, a 3,5 eves fiam mondja is nem veszi le , mert azt nem szabad. igy volt tegnap is, mondta nekem mama nem ulok ra a fulopre mert nem szabad, az faj neki.az en taktikam hogy mindent megmagyarazok, mit miert nem szabad es ugy latom ez segit.

    spenot te merre laksz?

    udv mindenkinek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176462 (4313)
    2006-02-19  09:06
  13. 2006. február 20. 23:154314.

    Sziasztok,

    Kristina, szerencsesek vagytok, hogy nalatok nyoma sincs a feltekenysegnek. Nalunk van. Nem allando jelleggel, hanem hullamokban. Es ez a kicsi fejlodesenek megfeleloen mas jellegu is mindig. Eloszor amikor a Balint hazajott es napi x-szer szopni akart az volt a nehez, aztan amikor elkezdett a jatekokkal jatszani es most legujabban ahogy maszik es "megy". Es persze mindig ott akar lenni ahol a Markusz es o is azzal akar foglalatoskodni, amivel a nagy. Szerintem eddig ez a legnehezebb idoszak. Mit kaparinthat meg a Balint es  hogyan ossza meg a jatekokat a Markusz. Raadasul itt nincs bolcsode, az ovodat most janartol elkezdhette volna a Markusz, de pont az influenzaidoszak kozepen nem akartam, hiszen tuti, hogy folyamatos betegeskedes lenne a vege.  Igy itthon vagyunk szeptemberig. Ennek ellenere jelen van az egymas iranti szeretet is, pl imadnak osszebujni, a Markusz rengeteget puszilgatja, simogatja a Balintot, vigyaz ra, stb. csak meg a jatek(ok)ban nincs meg az osszhang. De remelhetoleg az ido segit.

    Spenot, nekem mindenki azt mondta, hogy az elso ev a legkemenyebb. En is mar visszafele szamolom a honapokat. Mar csak 2 es egy kicsi!!!

    Mielobbi gyogyulast minden betegeskedonek!

    citrus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176462 (4313)
    2006-02-19  09:06
  14. Torolt_felhasznalo_176462
    Torolt_felhasznalo_176462
    2006. február 19. 09:064313.

    Sziasztok lányok!

    A szerdán ment el a férjem  olyan neház volt föleg mert Niclas nagyon szomoru lett.  Csak az vigasztal nemsokára megyek anyuákhoz  már nagyon várom. A lars meg jön haza egy hétre április végén.

    Csodamano én is emlékszem rád 

    A testvéri féltékenységre nem tudok szolni mert nálunk még nem jelentkezett, Niclas 3és ½ éves volt amikor Marcus meg született ö az elsö naptol imádja a kis öccsét 

    Szegény Marcusom beteg, 39,6 fokos láza van tegnap ota nagyon meg is van fázva, nálunk is ugy van az ovibol Niclas mindent haza hoz. A multkor tetüt hozott azt nehéz volt ki irtani, hál isten mi nem kaptuk el.

    rakok fel egy képet roluk

    mindenkinek szép napot.

    Kristina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_672157
    Torolt_felhasznalo_672157
    2006. február 16. 06:094312.

    Szia Citrus,

    Meselj egy kicsit, ha van idod a tetverfeltekenysegrol. Szeretnek felkeszulni ra ha lehet. En azt hallottam sosem mulik el, csak mindig uj formaban nyilvanul meg. Lehet oket csillapitani, avval peldaul, ha kulon-kulon elviszik oket a szulok egy programra, es akkor csak vele foglalkoznak.

    Egyebkent tul vagyunk az elso 6 honapon. Hat... voltak nehez pillanatok. 2 dologra nem szamitottam. Az egyik hogy a babanak lesz egy veleszuletett betegsege , ami nehez legzessel jar. Kinovi majd de az elejen belehaltam egy kicsit, annyira szornyu volt. A masik, hogy a nagyobbik fiam a bolcsodebol napi rendszeresseggel hoz haza valamilyen betegseget, amit a kicsi is elkap. Most en is beteg lettem. Fullgyulladasom van, ez kb. 28 eve nem volt nekem...

    Csodamano: gratulalok, hogy elkoltoztetek, biztos vagyok benne, hogy nagy ko esett le a szivedrol, amiert nem egy eromu kozeleben eltek. Es hat a tenger.. meg  a nap.. na igen itt meg nagy ho van es hideg. Itt nincs tavasz. Majd majus vegen hirtelen lesz nyar. Addig meg 3 honap.

     

    előzmény:
    citrus (4311)
    2006-02-15  23:03
  16. 2006. február 15. 23:034311.

    Sziasztok!

    Kristina, en sokat repultem/repulok a gyerekekkel es szinte mindig vittem/viszek babakocsit. Nagyon hasznos, hiszen egeszen a beszallasig viheted es kiszallaskor a repulogep ajtajanal rogton megkapod, igy az utlevelvizsg (ha van) ill a csomagok osszeszedese konnyebb. Persze aztan nehezebb kimenni.

    Csodamano, en termeszetesen emlekszem rad. Mindig irigykedve olvastam a tengerparti beszamoloidat. Gyere gyakrabban!!!

    Mi a velemenyetek a testverfeltekenysegrol. Van esely arra, hogy  elmulik (ha igen mikor) vagy ezzel egyutt kell elnunk?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_849510
    Torolt_felhasznalo_849510
    2006. február 9. 23:044310.

    sziasztok lanyok,

    nem tudom emlekeztek e meg ram, kb egy eve nem jelentkeztem, mert sajnos nem volt ra lehetosegem. en gorogorszagban elek, bar nekem mindenki ismeros, remelem en is nektek.

    sokat kell majd bepotolnom az olvasassal, de hamarosan kepben leszek.

    kristina gratulalok a masodik kisbabadhoz, lattam a kepet is , aranyos nagyon.

    mi lekoltoztunk a tengerparthoz, sartiban vagyunk, igy a gyerekeknek is sokkal jobb, a levego sokkal jobb , mint abban a varosban ahol korabban laktunk, ugyanis ot eromu vett korul minket, itt sokat vagyunk a friss levegon, es jorgo fiamat is most fogom ovodaba beiratni, ugyanis  ket honapot otthon voltunk magyarorszagon,igy nem irattuk be szeptemberben.

    udvozlok mindenkit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615228 (4309)
    2006-02-01  17:03
  18. Torolt_felhasznalo_615228
    Torolt_felhasznalo_615228
    2006. február 1. 17:034309.
    Kristina!!Mi nem vittünk babakocsit az utra ,amit késöbb meg is bäntam nagyon.De volt mäs is babäval a gépen és ugy történt näluk is ahogy azt Kriske mär leirta.Barätnöm is utazott Amerikäbol egyedül a babäval és ö szolt az ätszälläskor direkt hogy kell äm a babakocsi.Nem akartäk oda adni ,de megkapta.De ö valami INDIA AIRLINE-nal utazott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. február 1. 10:224308.

    Sziasztok !

    Kristina , a "11 és 12 kozott " azt az orara értettem nem a honapra !   Bocsi azt elfelejtettem odairni          Eliast 11 honapos lesz , reggel amikor felkel akkor cicit kap , reggel 8 korul , amikor a Bram is reggelizik , akkor o is megeszik egy szelet kenyeret , aztan fél 10-kor ismét cicit kap , ekkor lefektetem aludni , majd 11 és 12 ora kozott (dél korul) eszik kb 300 gr zoldséget , alszik egy keveset , 16 és 18 ora kozott kap kb 300 gr gyumolcsot + joghurtot , esetleg egy kekszet is vagy ismét egy szelet kenyeret és végul mielott lefekszik 20ora30 korul kap még 240 ml tapszert ........... napkozben meg kap vagy vizet vagy gyumolcslevet inni .

     

    En anno a Brammal utaztam repulovel , kétszer is , nem volt gond annak ellenére hogy a babakocsink jo nagy , olyan 3kereku fajta ... jelezni kell mielott felszallsz a gépre , hogy te babakocsival vagy ilyenkor altalaban javasoljak , hogy legutoljara szallj be és akkor jon egy rakodo munkas , hogy a babakocsit még mint utolso csomagot betegye a csomagtérbe ! és amikor szallsz ki a gépbol , akkor az ajtonal ott var a babakocsi ! vagy legalabbis nalunk igy tortént !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176462 (4307)
    2006-02-01  07:53
  20. Torolt_felhasznalo_176462
    Torolt_felhasznalo_176462
    2006. február 1. 07:534307.

    Sziasztok!!

    Kriske mennyi idös elias??? Itt azt mondják 5 honaposan ellehet naponta 2-szer adni nekik kanalas kaját, délben meg este. Marcus már kap 3-szor és 3-szor tápszert. Amig 1 éves nem lesz addig adni akarok neki tápszert mert akkor nem kell adnom neki vasat.

    g-eszter hát félek hogy nehéz lesz  de már 3honapja csak hétvégén jár haza. Szoval már valahol meg szoktam.

    Zsuzsa Most már marcus sem fog nagyon hizni mert abban korban van hogy egyre többet mozog.

    Lányok lenne egy kérdésem. Hogy tudom a baba kocsim haza vinni????? Koppenhágában át kell szálnom és várnom kell 3orát, igy ott kéne kocsi. Utaztatok már babakocsival??

    Na megyek mert Marcust le kell raknom aludni.

    Jomadár jol vagy???

    kristina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. január 31. 23:434306.

    Sziasztok !

    Kristina , az elias is kb 300 gr zoldséget eszik de én 11 és 12 kozott adom nek , gyumit meg 16 és 18 kozott kap , szintén kb 300 gr-ot . Szerencsére o is jo evo !

    Akkor jol emlékeztem , hogy Daniabol irsz ! csak nem akartam hulyeséget irni    Kisfiad jobban van mar ?

     

    Mi ma mentunk dokihoz , mert a Bramnak ekcémas a popoja  az Elias-nak meg csak nem akar elmulni az a franya megfazasa  kapott orrcseppet , meg kencét a mellkasara (eukaliptuszos) .......... jo lenne ha vége lenne mar ennek a hulye télnek !

     

    Jomadarral mi lehet ?

    Minden betegeskedonek jobbulast !!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176462 (4303)
    2006-01-30  19:14
  22. Torolt_felhasznalo_615228
    Torolt_felhasznalo_615228
    2006. január 30. 22:004305.

    Kristina!!Hät tényleg jo börben vana fiad!!Giuliano most annyi és ö sem soväny .De ö most lesz 14 honapos.

    Giuliano pénteken lebetegedett.Hasmenés,hänyäs, läz ,nemevés. Holnap megyünk dokihoz.Remélem nem vészes a dolog és azt is remélem hogy mi nem kapjuk el.

    Remélem mama és baba jol van.Tök jo hogy végre visszatértetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. január 30. 21:344304.
    Krisztina, hát nem irigyellek a férjed eluatzása miatt. Nekem az is rossz, ha egy hétre elmegy. Nagyon rossz lehet.

    Citrus, itt is hideg van nagyon. Már a minusz 10 foknak is örülünk, mert 20 is volt. Sajnos a fűtés (fakazán) nem birja, és már egy hete 16 fok van lakásban. Várjuk a nyarat

    Teljes gőzzel tanulunk ukránul, habár nem nagyon gyakoroljuk a magyar környezetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176462 (4303)
    2006-01-30  19:14
  24. Torolt_felhasznalo_176462
    Torolt_felhasznalo_176462
    2006. január 30. 19:144303.

    Sziasztok!!

    Kriske: nekem a nagy fiam is duci volt, most meg olyan mint egy csontváz, Marcus vacsorára meg eszik 300g zöldséges fözeléket, szoval van étvágya A nagy fiam elég gyorsan lázasodik az éjjel is láza volt és most érzem rajta hogy megint melegszik, holnap viszem orvoshoz mert eléggé köhög, habár a kicsi fiam is meg van fázva. Mi nem megyünk koszovoba mert a férjem katona és oda nem mehetünk. Mi dániában lakunk.

    na megyek a pici fiam sir.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. január 29. 21:524302.

    Sziasztok !

    Tuncsi , szerintem nagyon jo ha az ember tud kulfoldon is magyarokkal szot valtani !!! En ot évig ugy éltem brusselben , hogy szentul meg voltam rola gyozodve hogy én vagyok ott az egyetlen megyer és ez miatt nagyon-nagyon egyedul + pocsékul éreztem magam .... akkor még nem volt netunk sem , pedig ha lett volna akkor tudtam volna arrol a tobbi par ezer emberrol aki rajtam kivul brusseli magyar ....

    Zsuzsa , nagyon édes a fiad a képen ! azok a vampir-fogacskak  hat zabalni valo  Hihetetlen milyen gyorsan telik az ido !!! nemsokara mi is egyévesek leszunk !    

    Kristina , jesszus akkor a kisfiad akkora most 6 honaposan , mint az enyém most 10 honaposan !   tok jo ! Te honnan is irsz ?  bocsi de szita az agyam ! Ti nem mentek a férjeddel egyutt koszovoba ? bar asszem oda nem szivesen mennék  ha otthon leszel Mo-n azért még majd irsz nekunk ugye ?  

    Képzeljétek az Elias egy napig lazas volt , mar elmult , jelenleg "csak" jo taknyos szegény ... amikor lazasak a gyerekek azt annnnyira nem szeretem  olyankor olyan kis elesettek szegénykék ! Szerencsére a Bram sem lazasodik konnyen ! van olyan kisgyerek aki mar attol is belazasodik ha valaki leszidja vagy valamin nagyon felporgeti magat ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4298)
    2006-01-27  04:31

Címlap

top