Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 24. 11:084200.

    Hű, 10 év az nagy idő! Remélem, mi nem maradunk addig. Ezzel már meg is válaszoltam a kérdésedet. Nem akarunk itt letelepedni, amíg van kereslet a párom munkájára, addig maradunk. Legalábbis így tervezzük. Aztán hogy mit hoz a jövő... ki tudja. Mind a ketten sokat utaztunk korábban is, de ennek ellenére (vagy éppen emiatt) elég "röghöz kötődők" is vagyunk.

    Asszem én is jobban szeretném Görögországot, mint Norvégiát, ha választhatnék. Nem lehet kellemes ilyen rideg emberek között. Ha jól számolom, akkor két fiad is már ott született. Tényleg, azt hiszem, legutóbb Te vetetted fel a témát, de mintha hamvába hullt volna: milyen nyelven beszéltek otthon a csemetékkel? Nálunk ugye ez nem kérdés, de nálatok érdekes lehet. 

    előzmény:
    fatkó (4199)
    2005-09-23  10:48
  2. 2005. szeptember 23. 10:484199.

    Én most már több mint tiz éve itt élek de a férjem már nagyon régóta, mert ő sem norvég hanem görög, ezért aztán ott is éltem két évet.

    Nem szeretnék itt megöregedni, az ország nagyon szép,nagyon sok jó dolog is van, de nem az én stilusom. Görögbe sokkal jobban éreztem magam de sajnos a munka miatt nem jött össze, hogy ottmaradjun De nem mondtunk le róla egyszer mindenképpen ki szeretnénk költözni. Itt az emberek elég hidegek, más a mentalitás, nem igazán engednek közel magukhoz, főleg ha meg idegen vagy akkor még előitéleteik is vannak. Szóval nekem itt társaság abszolut nincsen, ezért is nagyon örülök ezeknek a fórumoknak. Végül is elvagyok, itthon dolgozom + a négy fiú, a nap hamar elröpül, nyáron meg irány haza és Görög, olyankor kiélem a többi részét is.

    Ti ott szeretnétek maradni v. csak amig munka van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4198)
    2005-09-23  04:33
  3. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 23. 04:334198.

    Nos, a párom munkája hozott ide minket, de még csak 3 és fél hónapja vagyunk itt, tehát a szeretem-nem szeretemről még kicsit korai lenne nyilatkozni. Még most "tanulgatom" az országot. Igaz, jártunk már itt tavaly, de akkor csak 7 hetet és az inkább olyan volt, mintha turisták lettünk volna, noha akkor is melózni jött a párom.

    Egy biztos, nagyon bababarát ország, könnyű kisgyerekes anyukának lenni. Az élettempo is nyugodtabb . De van rengeteg apróság, ami zavar, sokat mérgelődök és értetlenkedem miatta, de majdcsak megszokom.

    És Norvégia milyen? Egy barátnőm turistaként volt ott, imádta. De ott élni mindig más, mint csak meglátogatni egy helyet. Nem? Mióta éltek ott?

    előzmény:
    fatkó (4197)
    2005-09-22  11:40
  4. 2005. szeptember 22. 11:404197.
    Hú, ez nem rossz! Hogy kerültél  oda? Milyen, szeretsz ott élni! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4196)
    2005-09-22  11:20
  5. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 22. 11:204196.
    Hihi. Hát ez igazán nem az én lenyűgöző teherbírásomat mutatja, hanem, hogy a Föld gömbölyű. Mi ugyanis most Új-Zélandon lakunk.
    előzmény:
    fatkó (4195)
    2005-09-22  09:17
  6. 2005. szeptember 22. 09:174195.
    Uh, te jó korán fennt vagy, hogy birod? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4194)
    2005-09-22  05:28
  7. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 22. 05:284194.
    Hm. Én is csak várom mindig, hogy valaki benézzen. Ilyenkor érsz rá, gondolom a srácoktól "megszabadulván" egy kicsit idecsüccsenni?
    előzmény:
    fatkó (4193)
    2005-09-21  22:21
  8. 2005. szeptember 21. 22:214193.
    Mi van lányok, nagy a csönd! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_229256
    Torolt_felhasznalo_229256
    2005. szeptember 20. 14:174192.

    Sziasztok.

    Elkepedve olvasom hogy mennyi gond van nalatok az evessel...Szerencsere nalunk nincs gond vele...sot ha Nina-n mulna egesz nap enne.....az elejen o is idegenkedett a zoldsegektol de en ugy oldottam meg hogy a krumplipurebe kevertem a zoldseget husival igy aztan minden bement. Elkepeszto hogy a krumpliba mindent lehet keverni, brokkoli,karfiol zeller, repa hagyma....es sorolhatnam..volt olyan is hogy krumplit alig adtam hozza mar csak a zoldsegpure....es persze husi....mert anelkul el sem lehet kepzelni....Leves pedig johet minden mennyisegben....

    Mostmar pedig jo ideje kulon eszi a paroltzoldsegeket magaba...igaz az en lanyom nem sok fozeleket latott meg de szerintem igy is kap eleg vitamint...itt a fozelekeken azert van a hangsuly, nem?

    Ha pedig csemegezni akar magatol megy a hutohoz es gyumolcsot ker vagy leszeletelt paprikat vagy uborkat szoktam neki adni...eddig az edesseget nem ismertettem vele, meg csak a sutiket ismeri es parszor kapott 1-1 falat csokit de ennyi...es ugye mindjart 2 eves.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. szeptember 20. 10:234191.

    Szia Jomadar!

    Nalunk is kicsit hasonlo a helyzet, Markusz semmilyen fozeleket (csak olykor a soskat es a spenotot) nem eszik meg. En a kovetkezokkel szoktam trukkozni. Nalunk nagyon megy a kicsi husgonboc (fasirt) es abba sokszor daralok zoldseget pl. cukkinit, brokkolit, repat, piritott kaposztat. Igy imadja ezeket a zoldsegeket, amugy nem. Ugyanigy gyakran csinalok vacsorara krumplis lepenyt repaval, zellerrel, petrezselymmel. Bejon neki a pizza is, az sem gond, ha egy kis zoldsegpurevel kenem meg a tesztat, ra egy kis hus,  es sok sajt a tetejere.  Aztan sokszor vacsorara "kis hajokat" csinalok neki: kis kockara vagom a kenyeret, ra a sonka v sajt v fott tojases a tetejere v koze piros/ zold/ sarga paprika, uborka es az egeszet felszurom egy kis mua palcikara. Ezek meg soha nem maradtak ott a tanyeron.  

    előzmény:
    jomadar (4188)
    2005-09-19  21:33
  11. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 20. 07:004190.

    Az a karambolos eset tényleg ijesztő lehetett, Jómadár!

    A kocsi feltörésen simán túltettük magunkat, az ilyesmi sajnos otthon is mindennapos, amíg Pesten laktunk, volt részünk hasonlóban, csak a békés kis falunkban nem.

    A csőtészta receptjét megköszönném, szívesen kipróbálom, tényleg Tündi is általában megeszi a tésztát, sokszor üresen is, mert semmiféle feltét nem tetszik, amit ajánlok neki.

    A fiahordót szombat óta lelkesen használjuk, Csilla tényleg megnyugszik benne, ámbár úgy látom, hogy egy idő után kényelmetlennek találja, de abban legalább csöndben van. Azt meg úgysem akarom, hogy órákig lógjon benne, kirándulni úgysem ezzel járunk majd.

    Azt majd meglátjuk, mennyire lesz életképes a magyar játszóház. Az a három anyuka szervezi, akikkel eddig megismerkedtem, ők heti rendszerességgel találkoznak, a játszóház csak havonta egyszer lesz, a magyar klub keretében. Majd beszámolok róla.

    Ma újra elmerészkedtünk  a Mainly Music-ra. (Sokat kihagytunk a betegség miatt, meg napokig viharos idő tombolt, vitte a háztetőket meg a hajókat is, hát nem nagyon lehetett mozogni.) Tündi nagyon örült, amikor megtudta hova megyünk, kis híján végig futotta az egyébként kb. fél órás utat.

    előzmény:
    jomadar (4187)
    2005-09-19  21:20
  12. 2005. szeptember 19. 21:504189.

    Nekem is imádták a fiúk a tésztákat, ugy látszik ezt mindegyik kisgyerek imádja.

    Neked fantasztikus lehet, hogy nem csak hogy ennyi helyen jártál de éltél is. Hol tetszett a legjobban? Nem volt nehéz mindig mindent összeszedni és menni. A gyerekekkel nem volt gond, /nem emlékszem mekkorák/  mert nekem a fiúk miatt nehéz volt a költözés. Iskolaváltás, más nyelv, követelmények, barátok nagyon sok nyivákolás volt.  Melyik nemzetiség volt eddig a legszimpibb?

    előzmény:
    jomadar (4188)
    2005-09-19  21:33
  13. 2005. szeptember 19. 21:334188.
    Szia Fatko, gondolom mar megnezted a bem.lapomat es azota tudod a valaszt a kerdeseidre. :-)

    Hat a fozelekekbe hiaba varazsolnek meg osszeturmixolt ujabb zoldseget, mert hozza sem nyul Robi. Viszont a krumplit szereti, csak krumplifozeleket meg sosem csinaltam. Nem is tudom milyen, nem hiszem hogy ettem ilyet. De majd utananezek es kiprobalom, abba vagy krumplipurebe teszek majd turmixolt repat, hatha ugy elfogadja... Rajottem, hogy a spenotot siman megeszi, a ricottaval keverem es canelloni-ba toltom (mi ez magyarul, csoteszta?) Nagyon egyszeru kaja, hamar elkeszul es nagyon finom. Sajtos besamelmartas kerul a tetejere, Robi nagyon szereti... Szoval most tesztafeleket fogok zoldsegekkel kiprobalni... Meg jo sok sajttal. Majd beszamolok az eredmenyrol.

    Tuncsi, ha erdekel megirom ezt a spenotos csotesztat hogyan keszul, hatha nalatok is bevalik.
    előzmény:
    fatkó (4185)
    2005-09-18  22:07
  14. 2005. szeptember 19. 21:204187.
    Hat sajnalom az auto feltorest,de tul kell lepni rajta. (konnyu mondani egy kivulallonak...) Meg jo, hogy nem tortent nagyobb baj.

    Par napja a baratnommel a gyerekevel es a ket sajat gyerekemmel ultunk az autoban, en vezettem. A 3 gyerek (meg egyik sincs 3eves) hatul, bekotve, Kb 55 km/h val mentunk, egy nagyon zsufolt, tobbsavos uton. Elottunk kettovel valami gubanc miatt hirtelen megallt egy auto, az elottem levo belerohant, serules is tortent. Ratapostam a fekre, ma is elenken emlekszem a kerekek csikorgasara...Par centire alltunk meg a balesettol... Semmi bajunk nem lett, a gyerekek meg sem mukkantak. Nagyon megijedtunk a baratnommel. Arra gondolok, milyen szerencsenk volt. Nem akarok sokat ragodni rajta. Szoval ezen ertem azt, hogy tul kell lepni a bajokon. De hat nem konnyu.

    Jo volt hallani egy kis jo hirt is Tuncsi, hogy szerveztek egy magyar jatszohazat. Jo sok magyar lehet kinn, ha kisgyerekesekbol is gyulik annyi, hogy jatszohazat tudjatok szervezni.

    Robi is ranezesre utasitja el a kajakat, pont mint a te lanyod... Amikor elkezdtunk kozossegbe jarni Robival (jatszohazakba), kb 8 honapos koratol, nos azota mindig volt valami: takonykor, hasmenos virus, hanyos virus, torokgyuszi, egynapos laz, kiutes es tarsai...Egyszer meg a konyoke is kifordult a helyebol, na jo ez nem ragalyos... De azert nem torvenyszeru, hogy most mar mindig elkap valamit Tuncsi. Most Robi bolcsibe jar, gondolom lesz meg reszunk betegsegekben. Kezdi megszokni a bolcsit, (mostanaban kezdte) es kezdi megszeretni. Azert reggel meg sir es remulten kapaszkodik belem...

    Milyen a sling, mar meg is kaptad? Remelem Csilla megnyugszik majd es neked is lesz egy kis nyugalmad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4186)
    2005-09-18  23:37
  15. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 18. 23:374186.

    Sziasztok!

    Azt mondják, lehet, hogy a gyerekülést akarták ellopni (más érték tényleg nem is volt a kocsiban). Nem gondoltam volna, hogy még arra is "utaznak". Azóta kivesszük a kocsiból. Állítólag ez egy "jó", környék, biztonságos, bár kocsifeltörések előfordulnak, ahogy most megtudtuk. Nem hiszem, hogy a külföldi mivoltunk lenne a gond, elég nemzetközi a környék.

    Ezek a zöldséges trükkök engem is érdekelnek, Tündi is elég egyoldalúan táplálkozik és az a fő baj, hogy ránézésre utasítja el az ételeket. Ha nem rokonszenves, meg sem hajlandó kóstolni.

    Köszi az érdeklődést, Jómadár, most éppen jól vagyunk, de hogy ez mennyire lesz tartós, azt nem tudom, hiszen már jó ideje így megy: amikor már azt hiszem, hogy túl vagyunk rajta, újra kezdődik...

    Képzeljétek, vettem Csillának egy slinget, mert annyit üvölt, hogy az elviselhetetlen, és az eladóról (interneten vettem) kiderült, hogy magyar, rajta keresztül már össze is ismerkedtünk néhány magyar anyukával, éppen most szerveznek magyar játszóházat.

    előzmény:
    jomadar (4178)
    2005-09-17  21:30
  16. 2005. szeptember 18. 22:074185.

    Szia!

    Négy fiam van, a legnagyobb 12 lessz, köv. 11 lessz, köv. 8,

    és a kicsi másfél. Szóval van kicsi és nagy is, mindenből a legjobbat. Egyébként nekem is a kicsi ,Pavlos eddig mindent megevett, most rájött, hogy csak akkor eszik, ha ő eszik, nem hagyja magát etetni. Az agyamra megy, főleg ha ilyen leveses kaja van.  A zöldségeket próbálom összeturmixolni, pl a főzelékekben, próbálj meg olyan főzelékekbe is zöldséget turmixolni amibe amugy nem raksz pl. krumplif., lencsef., bab., karalábéf. stb.Észre sem veszik csak finomabb lessz tőle, meg egészségesebb,, legfeljebb a répától kicsit pirosabb lesz.

    Nekem a férjem görög, és mivel ők rengeteg zöldséget esznek ezért már én is átvettem, de jobb is.

    Egyébként nekem az összes fiúnak ilyen periódusai voltak az evéssel, szóval mindig abban bizom hogy majd elmúlik már, mert nekem eddig a kényszer nem igazán jött be, csak hiszti lett belőle meg az én étvágyam is elment. Neked hány gyerkőcöd van és milyen idősek és tényleg te hol élsz? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. szeptember 18. 20:234184.
    Robi vizelete nem volt budos, de rozsdabarna szinu volt, azutan is meg sokaig, hogy elkezdte az antibiotikum kurat. Fokozatosan tert vissza a normalis szinre, gondolom a gyogyszer hatasa nyoman.

    Ha van otleted, hogy an lehetne a zoldsegeket "elrejteni" a kajaban, szivesen veszem. Egyebkent Robit is hagyom parszor kezzel enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706112 (4180)
    2005-09-18  13:09
  18. 2005. szeptember 18. 20:174183.
    Noveszti, Robi regebb evett zoldseget, mindenfelet habzsolt, alig lehetett leallitani az evessel. Feltem, hogy tuleszi magat. A zoldsegeket is falta, Mindent. Ez igy volt 15 honapos koraig. Azota csak csipeget es csak bizonyos kajakat eszik meg. Gyumolcsbol csak es kizarolag 3 felet: alma, banan es szolo. De ez javulas, mert a banant sem ette a kozelmultig. Es persze a szolobol is csak a mag nelkuli es nagyon edes megy. Az alma megy valogatas nelkul. A tobbi gyumolcsot meg sem kostolja, de ha megis,nagy nehezsegek aran raveszem, hogy kostolja meg, akkor par ragas utan kikopi.Es ez igy megy mindenfele kajaval, 15 honapos kora ota. A kivetelek (amit hajlando megenni): rizs, teszta, krumpli, rantott csirke es rantott hal, kenyer, muzli, sima joghurt. Szoval ezeket eszi, mast nem. Vagyis nagy neha (heti 1x kb) megeszik par szem kukoricat, es egy-egy harapasnyit/szeletnyit az uborkabol. De csak ha kedve van hozza. Kekszet es csokit nagyon ritkan kap, heti 1-2 alkalommal. Ragcsalni evesek kozott almat vagy szolot szokott, vagy cornflakes-et. Nem erdekli semmi zoldseg es hiaba fozok valtozatosan, sokfelet, hiaba van itthon edes mandarin, barack, szilva, ra se hederit. Abban remenykedem, hogy ez valami makacs ellenallas amit majd szep lassan kino es hogy nincs koze ahhoz, hogy esetleg nem szeretne a tobbi etel izet. Az emesztese, energiaja, egeszsege altalaban rendben van es a ferjem nem erti mi bajom, hiszen eszik ez a gyerek, hat miert kell akkora huhot csinalni abbol, hogy van olyan amit NEM eszik? MAjd enni fogja kesobb es kesz. Szoval o itt nem lat problemat, lehet en vagyok a tul dilis. :-)

    Ma szerencsere volt egy kis sikerem a gyerekeknel a zoldsegevest illetoen. Csinaltam zoldseglevest es kivettem belole par szem zoldseget, osszeturmixoltam egy kis level, es odaadtam Szilvinek kanalbol. Gondoltam lesz ami lesz, marmint ha hajlando kinyitni a szajat. (mert sokszor csak zart szajjal uldolgel etetes kozben...) Etelizesito is volt a levesben, de so meg nem. Van egy etelizesito kocka amit teszek bele, "organic" anyagokbol van, gondolom nem artok vele annyira neki sem. Hat nagyon falta a kajat es repetat is kert!! Ilyet! Ha latta volna valaki, nem hiszi el nekem, hogy Szilvi nem evett eddig semmi zoldseget! Ugy latszik az eddigieket tul izetlennek talalta. Ugyhogy batrabb leszek, ezentul a zoldsegleveseket es husleveseket neki is adom majd turmixolt formaban. Azt hiszem ki kene probalni, hogy a turmixolt zoldseget osszekeverem egy kis tesztaval es odaadom Robinak (o 2 eves mult) hatha ugy megeszi. MAgaban a turmixolt kajat meg sem kostolja, bar erdekelte az elejen hogy mit is adogatok kanalbol a kishuganak de egyszer megkostolta, utana kikopte, azota nem erdekli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706112 (4180)
    2005-09-18  13:09
  19. 2005. szeptember 18. 20:164182.
    Szia Fatko! Erdekelne egy par trukk, hogyan es milyen kajakba mixeled bele a zoldsegeket, hogy a gyerekek megegyek. Es mekkorak a gyerekeid? Nem emlekszem hogy irtad volna.

    előzmény:
    fatkó (4181)
    2005-09-18  16:27
  20. 2005. szeptember 18. 16:274181.

    Sziasztok!

    Én nagyon örülök ezeknek a fórumoknak, mert itt nincs senki akivel élőben is meg tudnám beszélni a dolgokat.

    Én itthon dolgozom, a férjem üzletében segitek be + a négy fiú és a férjem előző házasságából van egy nagylányunk is de ő már nem lakik velünk.Zajlik az élet de ide mindig megpróbálok belépni/csak nem mindig sikerül nem tudom miért/főleg elég későn mikor már alszanak a fiúk. Zöldséget nekem se akarnak enni pedig a görögök aztán mindenhez salátát kérnek, próbálkozom, próbálkozom majd csak sikerül. Egyedül a főtt zöldit eszik meg, persze azt is tukmálás után. Azokba a kajákba amibe lehet beleszoktam turmixolni a zöldséget és többet is mint kell és akkor észre sem veszik és minden izé nélkül megeszik.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_706112
    Torolt_felhasznalo_706112
    2005. szeptember 18. 13:094180.

    sziasztok!

    Jomadar! a furcsa szinu vizelet Lorinak is volt mar. De nem volt annyira sotet, mint ahogy Te mondod Robinal, viszont iszonyu budos volt. Ugyhogy en is vittem orvoshoz, bar nem a korhazba. A pisizacskot nekunk sikerult feladni, de o sem akart belepisilni, csak akkor ha reggel eves utan fel oraval adtuk ra, mert mondta a doki, hogy akkor tuti hogy fog pisilni. De rament egy par tiszta zacsko mire sikerult jol felhelyezni...Amugy nala nem talaltak semmit vegulis...es par nap mulva el is mult.

    A gyerekeig csak most nem esznek zoldseget? Robi regebben sem evett?Szilvi meg talan konnyebben befolyasolhato talan...Nem tudod 'elrejteni' valahogy hogy ne ismerje fel Robi hogy mi az? en biztos megprobalnam, vagy valami vicces modon talalni (arcot kirakni stb). nalunk sokszor meg az jon be, hogy hagyom hogy egyen kezzel...de ezen a korszakon ti mar tul vagytok RObival.

    Cicusmarol en sem tudok semmit sajnos..

    előzmény:
    jomadar (4179)
    2005-09-17  21:55
  22. 2005. szeptember 17. 21:554179.
    Velunk meg az a helyzet, hogy mi is korhazban a surgossegin kotottunk ki egy verofenyes napon. (itt mindig verofenyes napsutes van :-) A jokedvembol latszik, hogy nem volt nagy baj vegul es mar tulvagyunk a dolgon. Szoval az volt, hogy egy napon Robinak nagyon sotet volt a vizelete. Ijesztoen sotet. NEm tudtam mit kezdeni vele, gondoltam na majd a kovetkezo "szebb" szinu lesz es nem tettem semmit. De azert megneztem az interneten mit irnak errol es hat nem volt semmi megnyugtato. Hogy "aszongyahogy" (bocs Emma, toled kolcsonoztem ezt a remek kifejezest ) szoval valami olyasmi hogy sotet vizelet kisgyerek eseteben sulyos vesemukodesi rendellenessegre utalhat, AZONNAL meg kell mutatni az orvosnak. Igy hat en azonnal elmentem de csak epp surgossegi gyerekrendeles volt. Rogton ott tartottak vervetelre, megvizsgalta belgyogyasz es urologus, utana irany az ultrahang, Persze Robi rettenetesen sirt sok "doktor bacsi" miatt, emelere fel-le jarkalastol, na meg a tutol (vervetel) es attol a hideg izetol amivel az ultrahangot csinaljak. 2 es fel orat toltottunk a korhazban a vizsgalatokkal. Szerencsere tudtam hivni a bejarono-mindenesuket, hogy addig itthon vigyazzon Szilvire. A ferjem persze dolgozott es a telefonja ki volt kapcsolva. (tanit, egyetemen). A vegen kiderult valami hugyuti fertozese van, es eros antibiotikumot kapott 10 napig. Nahh, hat ennek ugyan nem orulok, de annak igen, hogy nem volt se laza se vesegyulladas stb. amivel a korhazban ijesztgettek. Es a jokedve megmaradt meg az etvagya is OK volt, nem ugy mint mas gyogyszeres kezeleskor.

    Azert az erdekes volt, ahogy vizeletmintat kellett (volna) gyujteni. Egy specialis zacskoba kellett volna pisiltetni, de amikor ezt "feladtuk" Robira, akkor uvoltott es fel napig nem pisilt inkabb. Vegul steril bilibe pisiltettuk es onnan kerult a kis uvegbe, amit adtak az ertekes mintavetelhez. Meg mindig nem vilagos mitol kapta a fertozest, ket lehetseges ok van, az egyik hogy egy elozo elhuzodo torokgyulladas mellekhatasakent lett hugyuti baj, a masik meg hogy a kakiban levo bakteriumok kerultek valahogyan a hugycsobe, de ezt nem ertem, mert honapok ota nem kakil pelenkaba. Hat mindegy, tulvagyunk rajta...

    Noveszti, orulok, hogy sikerul hazakoltoznotok, tudom neked ez nagyon sokat jelent. Cicusmarol te sem tudsz semmit?

    Timcius, veled/veletek mi a helyzet?

    Zsuzsa, remelem jol telik a vakacio Amerikaban es a repulout is siman ment. Varjuk a beszamolot.

    Bocsanat akit kihagytam. Irjatok, ha van idotok. En most megint eltunok par napra azt hiszem... Bolcsibe szoktatas meg egyeb suruje az eletnek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. szeptember 17. 21:304178.
    Sziasztok lanyok! Gratulalok Spenot ujszulott fiahoz! Kitartast az elso idokre!! Hat ugy nem konnyu, ha nincs segitseg.

    Es Kristina, neked is gratulalok Marcushoz, bar o mar nem eppen ujszulott. Remelem jol vagytok es a nagyteso is jol elfogadta a kicsit.

    Goirle, en meg emlekszem Marjara, ikrei vannak es par nap a kulonbseg koztuk es az en fiam kozott. Azt hiszem az ikrek lombik eredmenyekent jottek a vilagra es nem hitte volna, hogy termeszetesen is teherbe eshet, de hat ime most jott meg a harmadik lurko is. Egy masik forumban szoktam ot olvasgatni. Gratulalok en is neki is, kuldtem is privit, nem hiszem hogy itt meg olvasgat minket.

    Fatko, udvozlet a forumon. Kozben beleolvastam az altalad inditott topicba, orulok, hogy jol beindult es remelem azert itt is jol fogod erezni magad. Bar itt mi nem vagyunk annyira porgosek, mint a masikon. Sokan jarunk ide, de csak ritkan irunk. De itt sem a tokfozelekrol van szo, szoval nyugodtan johetsz. :-) Ti hogy kerultetek a gorog paroddal Norvegiaba? Es mekkorak a gyerekek? Energikus no lehetsz, ha 4 gyerekkel siman elbirsz es meg a netre is jut idod. :-)

    Citrus, hat meg olvasni is szornyu volt azt amin keresztulmentetek a korhazban. Es foleg, hogy meg a parod sem volt ott. Egy idegen orszagban ket pici gyerekkel amugy is nehez, hat meg ha surgosen korhazba kell menni! Remelem azert jobban vagytok.

    Tuncsi, egyutterzek veled, nagyon sajnalom ami tortent az autotokkal. Mi lehetett az oka annak, hogy pont a ti autotokat szemeltek ki? Volt benne valami ertekes elvinnivalo? Gyakori ott az ilyen bunteny? Remelem a biztosito fizeti a kart. Mindenesetre nagyon rosszul eshet, alig vagytok ott az orszagban es ilyen tortenik. Remelem nem azert mert valakinek szemelyes baja van veletek, csak egyszeruen epp a ti autotok szurt szemet valami vandal allatnak. A gyerekek mar jobban vannak?

    Kriske, ne a aggodj, hogy a 6 honapos fiad nem maszik es meg nincs foga es nem all negykezlabrastb, Az en lanyom 7 honapos mult es ugyanezek vonatkoznak ra. Es meg az is, hogy nem akar semmilyen zoldseget enni. Es ejszaka is ker enni. Aztan a 27 honapos fiam sem eszik semmilyen zoldseget egyaltalan! - mar gondolkoztam, hogy inditok egy ilyen topicot, nagyon tanacstalan vagyok. Szoval egyik gyerek sem eszi a zoldseget, pedig azt hittem hogy ilyen velem nem fordulhat elo.

    Bocs, hogy igy suritve irok mindenkinek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. szeptember 17. 10:314177.

    sajnalom, ami veletek tortent. (gondolom, h mit erezhetsz, ugyanis en is 1x igy jartam, az uszodai oltozoben csak az en szekrenyemet feszitettek fel (es minden papirom benne volt&nbsp , es nem en voltam csak az uszodaban.

    biztosito fizet? nem lehet, h kifigyeltek azt, h kulfoldiek vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4175)
    2005-09-17  01:21
  25. 2005. szeptember 17. 10:274176.
    hat nem ment at, biztos ez az e-mailcim jo?
    előzmény:
    fatkó (4173)
    2005-09-16  20:24

Címlap

top