Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. Torolt_felhasznalo_176462
    Torolt_felhasznalo_176462
    2005. szeptember 5. 08:184150.

    Sziasztok lányok!!

    Ha még emlékesztek rám .

    Szoval julius 28-án megszületett a második kisfiam, Marcus-nak hivják. A szülés gyorsan ment ezért fájdalmas is volt. hajnali 2-kor keltem wc-re akkor láttam hogy véreztem egy kicsit( ja azt mondanom kell hogy elötte 2 este már voltak fájásaim de abba maradtak) de nem voltak fájásaim, reggel 4-kor megint keltem arra hogy vannak¨fájásaim, mértem öket és 3 percesek voltak, 3/4 5-kor betelefonáltam a korházba mondták menjek be ½6-ra voltunk bent. Akkor kivoltam tágulva 4cm-re aminek örültem mert igy nem küldtek haza.½8-kor jött a müszak váltás meg vizsgáltak még mindig 4cm voltam akkor mérges lettem hogy nem tágulok. 9-kor ki lukasztották a burkot hogy folyon el a vizem hátha jobban tágulok, kitágultam 5cm-re akkor már elegem volt mert a fályásaim erösek voltak. Azt mondta a szülésznö 11-kor kapok infuziot hátha segit. ½11-kor meg vizsgált még mindig csak 5cm-re voltam majd 3/411-kor szoltam hogy mintha tolofájásaim lennének azt mondta az biztos nem az, menjek wc-re, de ugy fájt hogy nem tudtam el menni. akkor meg vizsgált de semmi változás nem volt. 11-kor megvizsgált mielött az infuziot berakta volna akkora kitágultam 8cm-re 10 percre rá meg már nyomhattam 11:38-kor született meg Marcus 3860g-mal és 53cm-vel. délután 4-kor meg már otthon voltunk mert itt a másodiknál egyböl haza küldenek. A mult héten voltunk 5hetes vizsgálaton akkor volt 5,5kg és 59cm. szoval nö a pici fiam 

    Olvastam a pelenkárol irtatok. Itt (dániában) lehet venni sok félét a pampers-töl a fiam segge tiszta piros lesz igy azt nem szoktam venni viszont a huggies-sal meg vagyok elégedve vagy azt vay liberot veszek.

    Na nem irok többet hogy ne untassalak titeket.

    Puszi mindenkinek

    Kristina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 5. 05:134149.

    Citrus!

    Ez rettenetes! Teljesen átérzem a helyzeted! Ennyi tökkelütöttet egy rakáson! Én már valószínűleg üvöltöttem volna velük. 

    Teljesen jól tetted, hogy eljöttél. Biztosan nem lesz semmi baja a kislegénynek. És ráadásul a párod nélkül... jaj, én is ettől félek mindig, ha elutazik... hogy akkor lenne rá a legnagyobb szükség. Most már, remélem, kicsit megnyugodtál.

    Nekünk is elég nehéz hétvégénk volt. Bő két hete, hogy belemásztunk egy vírusos felső légúti fertőzésbe, úgy nézett ki, hogy végre kilábaltak belőle, ma már a következő oltásukra akartam vinni őket, erre hétvégén beütött az újabb kórság: az egyik hányt, a másiknak hasmenése van, belázasodtak, Csilla láza folyton 39 C felett volt, már-már a kórházban kötöttünk ki,de végül kihúztuk reggelig és irány a dokink. Azt mondta, jobb is, hogy nem mentünk a kórházba, mert az itt ugyan jól felszerelt, de órákig kell várakozni, mire sorra kerülünk és ugyebár az ott a beteg gyerekek gyűjtőhelye, csak még összeszedtünk volna valamit. Így küzdök tovább itthon a lázzal, de legalább Tündi jobban van. (kopp, kopp)

    Olyan sok kellemetlen "első" dologban van részünk, amióta itt vagyunk.  Tündinek itt volt először pelenkakiütése (két éves koráig azt se tudtam, mi az), most hányt életében először, Csilla is most betegedett meg eddigi rövidke élete során először... hajaj.

    Jómadár, az itteni pelusokkal a fő problémám az, hogy egyszerűen rosszak. Pampers itt sincs, pedig otthon mi is azt használtuk. Van ugyan egyfajta Huggies, de azt is erre a piacra gyártják, köszönő viszonyban sincs az európaival. Ezenkívül még 2 vagy 3 márka van, egyik ócskább, mint a másik. Először is rosszul fekszenek fel a gyerek testére, gyakori a szivárgás, a nedvszívó képességük töredéke a Pampersének, a szagokat meg végképp nem szívják fel (soha azelőtt még nem éreztem pisiszagúnak a gyerekem, itt ez is előfordult).

    Mainly Music csoportot találtunk, nagyon tetszik Tündinek, ha tudunk, megyünk is, de most már két hetet kihagytunk a kórságok miatt. Még jó, hogy nem tudja szegénykém számolni a napokat, mert így egy "jövő héten"-nel türelemre tudom inteni. Megismeri az épületet, ahova járunk (anglikán templom), és az séta közben is mindig útba esik. De a fertőzést is ott szedtük össze.  Soha nem értettem, hogy anyukák hogyan tudják nyugodt lélekkel elnézni, ahogy enyhén szólva náthás gyermekük a többi képébe köhécsel, prüszköl, ken mindenfélét mindenfelé. Lehet, hogy később Tündi se lesz ilyen jó kislány, de most még mindig odajönn hozzám, ha érzi, hogy csurog az orra, hogy töröljem meg. Sőt, saját zsebkendőt kért és magának is megtörli.

     

    előzmény:
    citrus (4148)
    2005-09-04  23:13
  3. 2005. szeptember 4. 23:134148.

    Hisz mi csak megfigyelesre mentunk –ezt alig kaptunk-, viszont leguti gyogylezelesbol rendesen kijutott. Iszonyu megkonnyebbules volt kilepni a korhaz kapujan. Aztan itthon kijott rajtam minden feszultseg, jol elbogtem magam. Este, nem mertem egyedul hagyni a fiukat a szobajukban, atmentem aludni hozzajuk, hatha kohog, fullad a Balint. De szerencsere semmi ilyen nem volt es ma is tok jol volt, nyoma sem volt rajta ez elmult 48 oranak. Persze azert meg mindig nagyon figyelem, mert allitolag meg kaphat vmi fertozest, de nagyon remelem, hogy nem es megusztuk ennyivel. Holnap ejjel jon haza a parom, ne tudjatok meg, hogy varom.

    előzmény:
    citrus (4147)
    2005-09-04  23:11
  4. 2005. szeptember 4. 23:114147.

    Sziasztok!

    Anyasagom eddigi legnehezebb napjai vannak mogottem. 2 nappal ezelott, penteken este furodtek a fiuk. Markusz tett a tenyerebe egy keves gyerektusfurdot, hogy megmosakodjon, de vhogy elfordult es veletlenul az egeszet a Balint arcaba kente. 1x ugy lattam, hogy leginkabb a szemebe ment es egy kicsi az orraba meg a szajaba. Siras. Megprobaltam kimosni, nagyobb siras. Majd inkabb uvoltes. Aztan kohoges, habzo szaj es all. siras. Ekkor mar nagyon megijedtem. Feloltoztettem mindkettojuket s hivtam az ugyeletet (maganklinikaet). Kijottek, s kozoltek, hogy irany a korhaz, mert egy kis folyadek kerult a Balint tudejebe. Termeszetesen ilyenkor van kulfoldon a parom, igy 3-asban indultunk a mentovel. Kiderult, hogy ez a klinika 2 eves kor alatt nem fogad a korhazaba gyereket, igy marad az allami. Nem voltak nagy elvarasaim, vegulis az orvos a lenyeg nem a hely. Szerencsere kulonszobat kaptunk. De egy olyan osztalyon, ahol fertozo leguti betegek vannak!!! A legfontosabb tanacsuk az volt, hogy csak a wc-re, meg a zuhanyzoba menjunk, mashova ne. Most az 1x, nagyon orultem, hogy a Markusz meg nem megbizhatoan szobatiszta. Mert ott tuti osszeszedett volna vmit. Ejszaka nem aludtam szinte semmit, csak arra figyeltem mikor kohog a Balint. De jol aludt. Szom reggel kozoltek, hogy 3 napig kell maradnunk, annak ellenere, hogy tiszta a kicsi tudeje, nincs laza, nevetgel es virgonckodik, semmi jele rosszulletnek. Teljesen kivoltam. Hogy itt 3 nap a Markusszal?! Sehol egy bolt/bufe, kajank, vizunk, pelenka semmi. Sietsegunkben csak 1 zacsko kekszet es nehany joghurtot vittunk magunkkal. Szerencsere elertem a baby sitterunket, s kertem hogy vigye haza a Markuszt, mert ezen az 5nm-en megbolondulok vele. A Balintot meg elkuldtek mindenfajta vizsgalatra, inhalacios kezelesre, hiaba mondtam, hogy o nem beteg csak egy kis baleset tortent vele. Aztan letoltak, hogy miert  ment el a Markusz, ot is ki kell vizsgalni, hisz o is ott aludt. Na, ekkor telt be pohar. Mivel egy masik idosebb (rendes) doki is megerositette, hogy a kicsivel minden rendben, mondtam, hogy mi hazamegyunk. O azt mondta, hogy megerti. Mondjuk a beleegyezese nelkul is leleptem volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. szeptember 2. 11:414146.
    Tuncsi, mi a helyzet a baba-zenevel? Talaltal valami jot? Es meselj az ott kaphato pelenkakrol. Mi a baj veluk? Ausztraliaban nem ismerik a Pampers-et. Mindig mast probalgattam, amikor ott voltunk most nyaron (telen :-) ) de egyikkel sem voltam ugy megelegedve mint a Papmers-el, amit itt hasznalok.

    Az ismeros, hogy elmesz egy meregdraga, csili-vili rendeloben levo dokihoz, akihez egy csomo varakozasi ido van (tobb nap vagy tobb het) – na es akkor ele allsz a gyerekkel, o meg tavolrol megvizsgalja es kimondja a diagnozist. Vagy csak mellebeszel. Ausztraliaban is gyakori az ilyen. Es nemcsak orvosok, hanem mas teren dolgozokkal is ez a helyzet. Majd egyszer elmeselem meg mivel van bajom ott, ha lesz idom es ha erdekel valakit is.

    Ausztraliaban is nagyon nehez jo dokit talalni, allurok nelkul es aki becsuletes, lelkiismeretes es szereti amit csinal. Szerencsere itt mas a helyzet. Sokkal olcsobb es sokkal jobb az orvosi ellatas. Es nem kell elore idopontot egyeztetni, barmikor fogadnak. De nem is ausztral orvosok vannak, hanem mindenfele nacioju. A kedvenc gyerekorvosunk sziriai. Meg ismerek itt egy egyiptomi es egy szudani orvost is, akikre barmikor rabiznam magam…

    Citrus, elkepeszto, hogy felveteliztetik a 3 eves gyereket! Lehet, hogy ott ugy szokas. En 6 evesen felveteliztem eloszor, igaz ez meg Romaniaban volt. Most mar ott sincs felveteli ilyen fiatal korban. Majd remeljuk Ukrajna is valtozni fog egyszer...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. szeptember 2. 11:304145.
    Sziasztok! Spenot, lehet, hogy ti mar negyen vagytok?? Remelem minden siman zajlik vagy zajlott. Majd gyere es meselj!

    A babakocsikrol: hat nekunk van testverbabakocsink, hasznaltan szereztuk be, 40 eurot fizettunk erte. Most kezdtem el hasznalni csak, hogy mar nincs segitsegem es magamra vagyok a ket gyerekkel egesz nap. Majd teszek is fel kepet rola. Ennyiert (40 euro) itt mar uj testvebabakocsit is lehet venni, igaz gyengebb minosegut. (amit pl Indoneziaban, Thaifoldon vagy Kinaban gyartanak). Az enyem, a hasznaltan vett, USA-bol szarmazik. De elkepedve olvasom, hogy Svedorszagban a babakocsik 100 euro folott kezdodnek! Hat en ennyit egyszer fizettem, a legelso babakocsiert, amit a mai napig is nyuzunk es nagyon meg vagyok vele elegedve. De ennel tobbet nem adnek egy babakocsiert azt hiszem. Valahogy sajnalnam ra a penzt. Az itteni legjobb baratnom egy sved lany es a babakocsijukat Svedorszagbol hoztak. Hat nem mondom, hogy nem szuper meg minden, de nagyon nehez (sulyra) es borzaszto bonyolult osszecsukni (legalabbis nekem).

    Lehet, hogy mar nem is szukseges testverbabakocsi ilyen korkulonbseggel (20 es fel honap van a ket gyerek kozott). Szoval en megertem Tuncsit, ha o nem vett. Az jo, hogy Tundi szivesen gyalogol. Szerencsere Robi is, ezzel nincs gond. Viszont itt borzalmas a hoseg (45-48 fok minden nap), autoval kozlekedunk es sokszor kicsit tavolabb tudok megallni a kiszemelt epulettol. Na akkor kiszallunk a legkondis autobol, a ket gyereket "bedobom" a dupla babakocsiba es gyors menetelessel eljutunk egy legkondis helyre. Nem varhatom meg, hogy Robi (aki most 2 ev es 3 honapos) ott ballagjon mellettem lassan, komotosan, mert addig Szilvi (6 honapos) felfo a babakocsiban. Szinte minden masodperc szamit, amit a napon vagyunk. Minel kisebb egy gyerek, annal konnyebben kiszaradhatnak. Igy is ha csak 2-3 percet vagyunk napon, mondjuk delben, akkor Szilvi nagyon atforrosodik. Szerencsere vizet is szivesen iszik, es kap is mindig.

    Spenot, en orulnek, ha megsporolhatnam a bilizest. Robi rendszeresen bilizik (meg van pelenka is azert) de az mindig egy ceremonia: sokat kell jatszani es szorakoztatni amig a bilin van. Remelem majd megtanulja hamar elvegezni a dolgat egyenesen a wc-be. :-)

    Most megy bolcsibe eloszor, vasarnap. (itt szombaton kezdodik a het). Hat nagyon kivancsi vagyok milyen lesz. Rettento anyas, lesz nagy siras az elejen, az biztos. Foleg azert teszem be (heti 3 alkalommal 4-4 orakat), hogy Szilvivel is tudjak foglalkozni egy kicsit. Pl elvinnem ot uszasra vagy baba-zene orara. Robival egy csomo mindent csinaltam, mikor o volt baba. Nem akarom, hogy Szilvi lemaradjon. De lehet, hogy akkor is bolcsibe adnam mar most Robit, ha egyedul lenne. En ugy latom, hogy kell neki a tarsasag, jot tenne neki. Na meg onallosodna is egy kicsit.

    Valaki kerdezte, hogy vannak-e itt angol bolcsik. Hat persze, hogy vannak, nagyon sok. Rengeteg itt a kulfoldi, nagy az igeny ra. O egy ausztral vezetes alatt levo bolcsibe fog jarni.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. augusztus 31. 10:274144.

    Sziasztok!

    Goirle, en is uuugy irigyellek az uszasert. Sajnos nalunk sincs a Markusz korosztalyanak.

    Spenot, nagyon drukkolok neked!!! Egyebkent nekem is Baby Bjorn kengurum van. Nagyon jo. En 20 e. HUF-ert vettem Bp-en.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229256 (4142)
    2005-08-29  20:15
  8. 2005. augusztus 29. 21:114143.

    gratula Ninanak! a nagy dologhoz.   es uszashoz .

    ugy irigyellek Titeket az uszas miatt , itt bizony nem sok usziban csinaljak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229256 (4142)
    2005-08-29  20:15
  9. Torolt_felhasznalo_229256
    Torolt_felhasznalo_229256
    2005. augusztus 29. 20:154142.

    Sziasztok!

    Ma olyan buszke vagyok az en kis torpemre .Vegre sikerult az elso csomagot a bilibe produkalnia!!Megtettuk az elso lepeseket...Hu....De lehet hogy csak veletlen volt(?) A lenyeg az hogy ujjongtam, tapsoltam es megjutalmaztam egy jegkremmel....valaki azt mondta unnepet kell belole csinalni...majd meglatjuk hogy segitett-e...

    Az uszason atleptunk egy nagyobb csoportba, mar olyan ugyes hogy gyakorlatokat hajtanak vegre....a vizben pedig semmi felelme nincs.A nyaron voltunk a papaval strandon es csak lesett mit tud a sajat lanya, sajnos a munka miatt nem tud jonni minket megnezni a rendes uszasra...

    Spenot- drukkolok en is! es egy gyors kevesbe fajdalmas szulest kivanok....

    Nekem is ugyan olyan Bjorn babyhordozom van csak vilagosszurke...tenyleg nagyon jo. -Brunyi

    Nalatok mennyi hogy azt mondod nagyon draga? Ugy emlekszem mi meg 75 euroert vettuk.....tenyleg nem olcsosag de szerintem megeri a gyerek kenyelmeert.....egy follepo a babakocsihoz hogy a nagyobb gyereknek se kelljen annyit gyalogolni majd 200 eu, egy kis lecdarab kerekkel!....rablas 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. augusztus 29. 11:144141.
    a lenyeg lemaradt a hsz-mbol: a fenykepek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672157 (4139)
    2005-08-29  08:55
  11. 2005. augusztus 29. 11:114140.

    szia!

    lehet, h mire ezt olvasod mar 2gyerekes anyuka vagy . DE hat ha meg is olvasnad: Szoritok, h szulesed gyorsan es "keves" fajdalommal jarjon!   v csaszaros leszel? otthon szulsz v korhazban? ha korhazban, akkor hasznald minden percet pihenesre, mert aztan ......

    Nekunk van WC-szukito (Bébéconfort) + hozza Ikeabol (sved&nbsp felallo. Bilink is van, de semmi extra, es mi a bilit hasznaljuk (lanyoknak konnyebb&nbsp. szerintem hulyeseg olyan allvanyszeruszukitot venni -mint a cikkben lathato foton. (persze ez az en velemenyem&nbsp

    a mi kengurunk babyBjorn (60euro korul volt), meg vagyok vele elegedve. most nagyon sokat hasznalom. 

    nalunk a bolcsi erdekes, ha Roxanne meg nincsen feloltozve, akkor mondja, h nem megyunk a gyerekekhez (bolcsibe), de amint az utcai ruhaja rajta van, alig lehet ot visszatartani. (igaz bucsuzaskor meg egy kicsit legorbul a szaja)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672157 (4139)
    2005-08-29  08:55
  12. Torolt_felhasznalo_672157
    Torolt_felhasznalo_672157
    2005. augusztus 29. 08:554139.
    Koszonom a cikket meg a velemenyt Brunyi!
    En olvastam ezt a cikket, de jo volt ujra olvasni. Ugy latom nalunk tenyleg az van, hogy Efraim erdeklodik a wc irant. Persze az is igaz, hogy nem tudja mi az a bili. Tobben azt javasoltak, hogy azert vegyek bilit, mert olcsobb mint a lepcso es szukito, es ha nem erdekli a bili, akkor vegyem meg a wc szerkezetet.
    Valo igaz, hogy kenyelmesebb lenne nekem, ha nem kene bilit mosni, de ha megveszem ezt a draga micsodat es nem jon be, akkor felesleges penz kidobas volt.
    Itt Svedorszagban is csucs szuper babakocsik vannak. Olyanok mint otthon nincsenek is, mert azok nagyon "sz@rnak" minosulnenek itt. Persze az arak is szepek. Hasznaltan is min. 100.000 Ft-nal kezdodnek. Hat, mi megprobaljuk a hordozokendo + Efraim a kocsiban cimu megoldast.
    Persze nem utasitanek vissza egy jo kengurut - amiben a svedek nagyon jok, mert itt csinaljak a Baby Björn-t, amit a vilagon mindenhol a legjobb kengurunak minositenek, de nagggyyyon draga... Marad a kendo.
    Itt egyebkent hatalmas baaby boom van es nagyon jo gyerekes szulonek lenni, mert mindenhol gondolnak a babakra. bababarat orszag. A buszon ingyenesen utazik egy felnot a babakocsival, stb...
    Itt ilyen nincs, hogy felveteli. teljesen ki is akadnanak ha felvetelizni kene a gyereknek. Itt a gyerekek jatszanak a bolcsiben - oviban, azt mondjak az a jo a gyereknek ha minel tobbet jatszik ehhez meg nem kell felveteli.
    Efraim nagyon szeret bolcsibe jarni. Olyan jo latni, hogy reggel nem ugy ebred, hogy nem akar menni, hanem amikor mondom neki, hogy mesz ma is a bolcsibe, akkor bologat es oltozik es veszi a kabatjat es mar menne.... En uuuuuuuuutaltam a bolcsit is meg az ovit is.
    Drukkoljatok, mert most mar barmikor szulhetek....
    Udv.
    Judit
    előzmény:
    brunyi (4138)
    2005-08-28  07:33
  13. 2005. augusztus 28. 07:334138.

    Spenot

    itt egy cikk : http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=18124

    itt egy kis izelito a cikkbol  

    Sok szülõt vonz ez a megoldás, hiszen így kihagyhatják a bilimosás nem túl lélekemelõ korszakát, ám sok gyerek kifejezetten ijesztõnek találja a WC-t, és nem hajlandó ráülni. A zaj, az alatta tátongó mélység elbizonytalanítja ebben az amúgy is bizonytalan helyzetben. Más gyerekek viszont úgy és ott akarják csinálni, ahogyan a szüleiktõl látják, és ezt érzik a legtermészetesebb helyszínnek. Ha úgy látja, hogy gyereke szívesen ülne rá a WC-re, vásároljon szûkítõt és fellépõt. Szûkítõ nélkül a gyereknek folyamatosan egyensúlyoznia kellene, és képtelen volna a kakiláshoz szükséges ellazulásra, fellépõ nélkül pedig éppen az önállósága csorbul, pedig emiatt választotta a WC-t.

    babakocsi, nalunk 2ev van a lanyok kozott, en bizony nem vettem ketuleses babakocsit. minek? talan nehany honapig jo  Roxanne setal, de mindig van vmi, amit tol (kicsi babakocsi v huz maga utan vmit ....)

    Citrus, micsoda szigor van nalatok  . Roxanne nov-ben megy oviba, ha hely van, akkor felveszik; nincsenek itt tesztek.

    Tuncsi,  . ha Tundi ilyen jol elsetalgat, NE tedd vissza Ot a babakocsiba.

    nalunk is a babakocsi-kenguru a nyero  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672157 (4134)
    2005-08-26  11:46
  14. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. augusztus 27. 04:154137.

    Szia Spenót!

    Örülök, hogy megvagy. Nagyon eltûntél.

    Csatlakozom Citrushoz a wc-t illetõen. Szerintem csak így tovább, megspóroltok egy lépést.

    Ami a babakocsit illeti, nálunk Tündi úgy gyalogol, mint a kisangyal, legalábbis azon a határon belül, amit bír, messzebbre/hosszabb útra meg nem nagyon megyek vele. Ha mégis, akkor helyet cserélnek: Tündi ül a babakocsiba, Csilla meg a kenguruba. Ugyanez a helyzet, ha sietnünk kell valahová.

    Itt egyébként rendkívül népszerûek a különféle testvérbabakocsik, rengeteg változatban léteznek, és még a duplakocsi is pótülésezhetõ. Nagyon könnyû és fordulékony szerkezetek, az egymás melletti ülésesek többnyire háromkerekûek. Sokkal jobbak a kocsijaik, mint amit Európában láttam, egy-egy elvétve látható európai babakocsit messzirõl megismerni. De ez egy rendkívül bababarát ország, ez kétségtelen (kivéve a pelenkáikat, de az külön történet). De magunknak én már fölöslegesnek tartom beszerezni. Más anyukák már megjegyezték, hogy az én lányom milyen szépen sétál, bezzeg az övé mindig visszakéri magát a babakocsiba... hát nem fogom visszaszoktatni, ha nem muszáj. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672157 (4134)
    2005-08-26  11:46
  15. 2005. augusztus 26. 23:284136.
    Meg azt akartam elmeselni, hogy tegnap tulestunk az elso felvetelin. Szept-tol megint szeretnem a Markuszt vinni foglalkozasokra, s ehhez bizony el kellett vinnem ot szintfelmeresre. Nekem nagyon furcsa volt ez, hiszen meg 3 eves sincs. Szerencsere felveszik. Azert is orulok ennek mert a szomszed utcaban van, 10 percre tolunk, motorozva csak 5re. Mashol is van ilyenkor teszt vagy csak ebben a szigoru poroszos oktatasban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. augusztus 26. 23:184135.

    Sziasztok,

    Emma, ezt a folyik rolam a viz erzes nekem is ismeros. Egyebkent nekem a baratnom 1x mondott egy erdekeset: a sajat gyereked sirasa sokkal de sokkal jobban idegesit, mint a mas gyerek sirasa. Korabban nekem fel sem tunt, hogy egy kisgyerek hisztizik/sir a repulon, uzletben stb helyen. De ha a Markusz csinalja, rogton eszreveszem... 

    Judit, tenyleg hasznald ki az utolso napokat. Bar gondolom mar masok is mondtak ezt neked. Nekunk nincs testver felleponk, en egyszeruen beultettem a babakocsi elejebe/vegebe a kicsi melle a Markuszt.  Ilyenkor nagyon orulok, hogy a parom akkora Mercedes babakocsit vett anno. Nekem az a velemenyem, hogy ha ilyen konnyen megy a dolog a wc-be Efraimnak, ne vegyel mar bilit. Az utan ugyis a wc jon.

    előzmény:
    emma33 (4133)
    2005-08-24  09:51
  17. Torolt_felhasznalo_672157
    Torolt_felhasznalo_672157
    2005. augusztus 26. 11:464134.
    Sziasztok,
    Csak egy gyors bejelentkezes. Meg egyben vagyunk... Szept. 2-ra vagyok kiirva, az ugyebar jovo het pentek. Mar turelmetlenkedem, pedig tudom, hogy meg most kene kielnem mindent, amit csak lehet... A fiam elkedte a bolcsit. Nagyon jol beszokott. Epp ma van az unnepelyes megnyito. Annyira buszke vagyok ra.
    Egyebkent mar 2 hete minden ossze van keszitve csak a pelenkat nem vettem meg meg.
    Minden ruhat kaptunk ismerosoktol. Azt nem kellett venni. Ugy gondolom, hogy az elejen ugy is hordozokendoben lesz a baba, tehat neki nem kell babakocsi. Kesobb meg meglatjuk. Esetleg veszek Efraimnak egy ilyen allo patkat, amit oda lehet erositeni a babakocsihoz es akkor azon all. Neketek mik a tapasztalataitok? Testverkocsit nem akarok venni, mert allitolag nehez es szeles, nem fer be sehova. Esetleg velemenyek?
    Meg egy kerdes. Efraim ujabban jelzi ha pisilnie kell. Soha nem latott meg bilit. Ilyenkor segitek tartani es belepisil a wc-be. Nagyon erdekli a wc. Lehuzza, beleteszi a papirt, stb.
    Mit vegyek wc szukitot vagy bilit???????
    Itt mar egyebkent osz van. Korulbelul 10 nap volt szep, amikor nem esett es sutott a nap. Most mar hamar sotetedik is. Kezdodik a tel.
    Udv.
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. augusztus 24. 09:514133.

    Két gyerekes esti rutinhoz nem tudok szólni :-)), de Citrus, nem próbáltad azt, hogy ha már lefeküdt Marcus, akkor már nincs élményeztetés, csak unalmas anya? Bocs, ha igen, meg lehet, hogy Marcus ehhez már nagy, csak nálunk ez jön be.

    Amúgy mi is voltunk közben otthon, Catherine iszonyú jól érezte magát, mindent megevett (lángos, kovászos uborka, töltött paprika, ami csak elékerült), mindent megértett magyarul is, aminek nagyon örültem. Ráhangolódott a lakótelepre is, "zörög valaki a lépcsõházban, kiszaladok, szomszéd néni, lift, szomszédfiú, a játszin kutyát hajkurászok, jövök-megyek, a piacon barackot "találok" (lopok), aztán a néni nekem adja." :-))

    A repülõzés nem volt pihentetõ, maradjunk ennél a megfogalmazásnál.  :-)) "Rohangálok a folyosón, minden utashoz odamegyek, megnézegetem õket, mit fognak mondani milyen nyelven. Anya a nyomomban, nehogy valakinek a laptopját megnyomjam. Ha a stewardessek leültetnek, az elõttünk ülõ haját szeretném piszkálni, ha leszíjaznak, üvöltök, és egyáltalán: egy percig nem akarok egy helyben lenni, anyáékról folyik a víz." Na, ez volt. :-))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. augusztus 24. 09:414132.

    Sziasztok!

    Látom, beindult az élet! Jómadár, aranyos lehet Szilvi, hogy mindig mosolyog!

    Igen, tudod, én is tapasztaltam ezt a "napi 20 percet alszom, de csak ha úgy van kedvem" rendszert. Hadd biztassalak: Catherine most 15 hónaposan másfél-2 órákat alszik délután. 10 hónaposan, amikor mászni kezdett, beállt legalább 1 órára, amióta meg jár, úgy kifárasztja magát, hogy jókat alszik. Persze, állítólag (a szakkönyvek szerint) neki most olyan lenne az alvásigénye, hogy éjjel 12 óra, nappal 2-2,5 , ehhez képest 2 órával le van maradva. De azt mindig is tudtam, hogy alvásügyben az én lányom nem a szakkönyvek nagy olvasója, hi-hi. :-))))

    Szóval valószínûleg Szilvi is többet alszik majd, ha mászik.

    Család - hát igen, én is azóta érzem a távolságot jobban, amióta Cathy megvan. Nem csak a segítség miatt, amire sokan céloznak, hanem amiatt, hogy Catherine-nek jobb lenne, ha rendszeresen nagyizhatna, és anyukámnak is.  Több ember, többféle inger, nagyobb változatosság, alkalmazkodóbb, boldogabb gyerek. Ugyanakkor meg...hát hazaköltözni? Azt mégsem tudom elképzelni.

    előzmény:
    jomadar (4109)
    2005-08-19  21:29
  20. 2005. augusztus 24. 07:114131.

    Tuncsi, nezd meg e bem.oldalam. ott lathatsz egy vilagoskek szinu szekfeleseget a kadban. ez addig jo, amig a gyerek nem tud ulni, igy nem kell ot tartani 

    maxi-cosi, talan autosules  magyarul??????? tudod, ahol a gyerek "tud fekudni/ulni"? (nezd meg a bem.oldalamon van egy kep (Charlotte 4hetesen) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4130)
    2005-08-24  05:25
  21. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. augusztus 24. 05:254130.

    Citrus! Nálunk is mind gyakrabban marad Csilla valós, tartalmas szopizása és altatása a Tündi meséje utáni idõszakra, éppen azért mint nálatok: nagyon figyel. Ha elalszik mese közben, akkor még felzavarom szopizni.

    Brunyi! Miféle kisszékben ül Charlotte a kádban? Valami spéci, kádba tervezett darab? És mi az a maxi-cosi? Nagyon tudatlan vagyok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. augusztus 23. 10:314129.

    szia Citrus!

    leirom en is nalunk, h zajlik az esti "menetrend" .

    vacsi utan, irany a kad. e honapban kezdett nalunk a ket leanyzo egyutt furdeni. a kicsi a szekeben ul a nagy kadban, es olyan nagy szemekkel nezi a ngyot  , ahogy o a jatekaival jatszik. persze Charlotte is kap jatekot, de o meg inkabb megkostolja .

    szval eloszor a kicsit veszem ki, addig a nagy egyedul uralja a kadat . miutan a kicst feloltoztettem, ot lerakom a foldre, es csodalhatja a nagy oltozkodeset. 

    nalunk eloszor a Roxanne kerul agyba, (addig a kicsi az apjaval van - de ha nincs apa, akkor maxi-cosiban vegiguli a nagy "esti szertartasat"). Roxanne "mente": tejivas, mese olvasas (csak 1konyvet valaszthat!!!  pl Marek Veronika konyvei Boribon...), az esti puszi, es szunditas. (mivel delutan mar nem akar aludni, az esti lefekves ellen nincsen semmilyen kifogasa&nbsp.

    aztan jon a kicsi megszoptatasa. (persze vannak tiltakozasok, ha a maxi-cosiban ul, de ringatom, es mostanaban ot is erdeklik a mesek&nbsp.

     

    előzmény:
    citrus (4128)
    2005-08-23  10:08
  23. 2005. augusztus 23. 10:084128.

    Szoval, a nagyobbal kezded. En eddig mindig a kicsit tettem elobb az agyba, aztan jott a Markusz, mert o a nehezebb eset. Nala az esti lenyugvas sokkal hosszabb, sokszor alkudozik meg plusz mesekert, jatekert. De akkor ma kiprobalom forditva. Hatha. Egyebkent en is egyre kevesbe tudok szoptatas kozben meselni, mert a Balint mar nagyon figyel, szinte mindig kacaraszik, sokszor esze agaban sincs ilyenkor enni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777450 (4127)
    2005-08-23  04:57
  24. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. augusztus 23. 04:574127.

    Szia! Mint "fórumbitorló", kicsit félve szólalok meg.  

    Nem tanács jön, csak elmesélem, mi hogyan csináljuk. "Egyszerre" természetesen nem megy. Én vacsora után elõbb megfürdetem Tündit, a nagyobbat, aztán õ végignézi a kistesó fürdését. Majd Tündit ágyba teszem és bevonulok hozzá Csillával esti mesét mondani. Ezalatt Csillát is megszoptatom, eldajkálom (változó sikerrel, mert mostanában egyre jobban figyel a hangomra és minden szóra boldogan vigyorog). Ha elég hosszú a mese, akkor többnyire elalszik. Tündi ugyan nem, de lenyugszik, megvolt az esti rituálé és magára lehet hagyni.

    előzmény:
    citrus (4126)
    2005-08-22  22:40
  25. 2005. augusztus 22. 22:404126.

    Sziasztok!

     

    Kati, kerdezted a repulest 2 gyerekkel. Szerencsere ez most jobban ment mint gondoltam. Habar a Balint sokat sirt, a Markusz nagyon jol viselkedett a gepen, nezelodott, olvasgatott, jatszott, szunyokalt, nem hisztizett. Sokkal nehezebb volt a leszallas utan a buszozas, az utlevelvizsgalatnal a sorban allas ill. a csomagok osszeszedese, mivel a Markusznak mar nagyon futhatnekja volt, a Balintnak meg mar sehogy sem tetszett a kenguruban. De tuleltuk.

     

    Egyebkent nalunk egy szobaban alszanak a gyerekek. Mikor hazamentuk a Balinttal, csak ket ejszakat tudott a mi haloszobankban aludni, mert utana a Markusz is at akart koltozni, sehogy sem akart egyedul aludni. Ekkor ugy dontottem, hogy akkor inkabb en megyek a Markuszhoz a Balinttal. Ejszaka amikor siras volt kimentuk a nappaliba, ott setalgattam vele. 6 hetes volt a Balint amikor visszajottunk Kijevbe, s azota ok a gyerekszobaban alszanak en meg a haloban. Sajnos, csak 1 gyerekszobank van, de legalabb jo nagy. Azert olykor nagyon nehez ez az egyuttlet. Altalaban a Balint ebreszti fel a Markot, s ez a huzosabb. Szerintem a Balint mar megedzodott napkozben, nem zavarja, hogy a Markusz sokszor enekkel altatja magat, meg azzal kel, ritkan ebred fel erre. Nem akarom elkiabalni, most mar 1 hete atalussza a Balint az ejszakat, kevesebbet faj a hasa, csend van, igy en sem rohangalok at hozza. Viszont az esti lefekves az kaosz a javabol olykor. Ti hogyan fektettek le egyszerre ket gyereket??? Adjatok tanacsot legy szi’!  

    Elore is koszi, citrus

    előzmény:
    jomadar (4116)
    2005-08-21  17:18

Címlap

top