Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2002. december 13. 23:5526.
    En mertem volna, de a doki nem engedett. Azt hiszem ez valtozo, de a legitarsasagok nagy resze a 30. hettöl nem szivesen visz magaval. Van, ahol orvos alairasa szükseges, de melyik doki vallalja szivesen ezt a kockazatot? Egy szükseglandolas eleg draga. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_369219 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_369219
    Torolt_felhasznalo_369219
    2002. december 13. 14:3425.
    Kedvs bátor repülosök! Ti hány hetese terhesen mertek repülni? k.
    előzmény:
    thaifold (24)
     
  3. 2002. december 12. 08:4224.
    Szia Rotorua,
    Ezt a veletlen egybeesest, pont a heten foglaltunk repjegyet a hetvegere Koh Samuira, kihasznaljuk az idot, amig meg repulhetek. Bar nem josol az idojarasjelentes valami jo idot, a budos Bangkokbol mar barhova szivesen kiruccanunk. Szerinted elefant trekkingre merjek jelentkezni, vagy kirazza belolem a gyereket az elefant?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_389616
    Torolt_felhasznalo_389616
    2002. december 11. 21:1423.
    Hello Thaifold! Sajnos mar nem, de ket eve en Koh Samui szigeten eltem es dolgoztam. Voltal mar ott? En most ujzelandon elek, de minden nyaron megyunk vissza nyaralni!
    előzmény:
    thaifold (19)
     
  5. 2002. december 3. 14:1422.
    Aki tud kérem segítsen nekem.
    Én Magyarországon lakom, és itthon vagyok a 14 hónapos pici lányommal, két nagyobb fiam iskolába jár már. Az itthoni törvények lehetővé teszik, hogy a baba 18 hónapos kora után kedves anyukája munkát vállaljon. Én mindenképpen itthon szeretnék maradni a Beával, és itthon szeretnék dolgozni.
    Most jön a kérésem. Én szépen tudok kötni, babapárnákat hímezni keresztszemesen. Aki tud valakit ott külföldön, hogy ezzel foglalkozik, azaz ilyen árukat bérmunkában csináltat, vagy ilyen árut szivesen árulna az szóljon nekem. Én sajnos nyelvet nem tudok, illetve az angolt nagy nehezen megértem, de azt is csak leírva. (Anyukám hiába mondta, hogy meg fogom bánni, hogy nem tudok nyelveket. Most már látom. )
    Előre is küöszönöm, ha valaki tud segíteni, akár privire is válaszolhattok. Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2002. december 3. 13:5021.
    Tudom, hogy ez itt nem a reklam helye, de erdekelne a velemenyetek, föleg a gyerekeseke, a Neveljünk 2 nyelven c. topicban. Akinek kedve es tapasztalata van, irjon bele! Köszi!

    Most mar biztos, hogy Gaba megszült, szoval minden jot, Gaba, ha megint feltevedsz a netre!

    Remelem nem hal ki ez a topic, jo olvasni, hogy nem vagyok egyedül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. december 3. 11:2720.
    Én Magyarországon élek, de 30-on túli nő vagyok. Ha gondolod kérdezz bátran. Már három szülésen túl vagyok.
    előzmény:
    thaifold (19)
     
  8. 2002. december 3. 11:2419.
    Sziasztok,
    Amint latom foleg Nemeto. ill. Franciao. -i magyarok chatelnek, de azert felteszem a vad kerdest:
    Van rajtam kivul meg egy orult, aki eppen Bangkokban keszul megszulni elso gyermeket? Vagy esetleg 30 koruli anyuka itt?
    De mar az is segitene ha ebbe a korosztalyba tartozo magyarul beszelo no lenne. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. december 2. 21:1918.
    Szioka! Remélem minden a legnagyobb rendben van. Nekem egy nyolc honapos fiam van. Nekem is az elsö volt. Belgiumban szültem meg . FANTASZTIKUSSAN kedvesek voltak a korhŕzban. Duplan szurkolok mert a hugom neve is Hanna. Bar itt (franciaul)nem ejtik ki a H betüt ezért mindenki rakérdez ujra a nevére. De ö büszkén viseli. Gratulalok a valasztasotokhoz. SOK SIKERT!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875099 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2002. december 2. 14:2617.
    Azert a fajdalommentes egy kicsit tulzas. . .
    De en is szurkolok Gabanak, szoval mindent bele, Gaba! Küldtem Neked egy privit, remelem megkaptad!(Hacsak nem vagy mar reg a korhazban. )

    JUJUKA! Nem vagy nacionalista! Szerintem a külföldön elö magyarok, ( mivel eleg kevesen vagyunk) tatsanak össze! Olyan jol esik neha magyarul beszelgetni, hülyülni. A mi humorunkat sem ertik+dijazzak külföldön annyira, ezert is jok a magyar baratok. Es mondanom sem kell, az otthon hagyott baratok is nagyon hianyoznak. Na meg a csalad.
    előzmény:
    jujuka (14)
     
  11. 2002. november 29. 21:1816.
    SZia nittifor!Menj a lap tetejére kattincs a forumra. Ott menjle a lap aljara addig amig meg nemlatod(Legyünk stilusosak) kattincs ra!kinyilo ablakban lesz 1 lista de nagyon nagy ezért lepj az aljan a masodik oldalra es ott lesz (Magyar nök/lanyok külföldön)SOK SIKERT!
    előzmény:
    nittyfor (10)
     
  12. Torolt_felhasznalo_875099
    Torolt_felhasznalo_875099
    2002. november 29. 18:0415.
    Sziasztok!
    Köszi jujuka, hogy drukkolsz nekünk, de még mindig semmi jele, hogy a kicsilány, akinek egyébként Hanna lesz a neve, ki akarna jönni. Nagyon kényelmes lehet neki bent. Nekem már annál kevésbé. De azért még mindig be vagyok egy kicsit szarva. :O) Holnap megyek a kórházba vizsgálatra, hogy minden rendben van e, így 2 nappal a kiírt időpont után.
    előzmény:
    jujuka (14)
     
  13. 2002. november 29. 14:0414.
    Bocsi! még azt akartam irni, hogy szurkolok nektek, hogy minden könnyen fajdalom mentesen zajlodjon (marmint a szüles)
    előzmény:
    jujuka (13)
     
  14. 2002. november 29. 14:0313.
    Sziasztok!
    En Franciaorszagban elek!nekem is hianyoznak a magyarok nagyon! talan ezért vagyom annyira vissza! Bar az is lehet, hogy egy picit nacionalista vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875099 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_875099
    Torolt_felhasznalo_875099
    2002. november 27. 11:4512.
    Sziasztok. Én Reutlingenben (Stuttgarttól kb. 40 km) élek a férjemmel és pocakomban a kisbabánkkal. Már bármelyik pillanatban megszülethet, holnapra, nov. 28. -ra vagyunk kiírva! :O) Egy kicsit izgulok a szülés miatt, mert ő lesz az első babánk és még teljesen ismeretlen dolog elé nézek a napokban. Ha esetleg van saját élményetek a német kórházakról, dokikról, akkor szívesen olvasnám, saját magam megnyutatása képpen. Köszi szépen.
    Egyébként nekem is hiányoznak a jó fej ismerősök, barátok, (akikkel néha össze lehetne jönni és jókat röhögni, mászkálni), na persze meg a szüleim, húgom, mert sajnos mindenkit otthon hagytam. Ha esetleg Stuttgart és környékén éltek és van kedvetek megismerkedni, írjatok. Bár most gondolom a baba születése után pár hónapig nem nagyon leszek utazóképes, de utána mindenképpen.
    Várom leveleiteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_369219
    Torolt_felhasznalo_369219
    2002. november 26. 17:1511.
    Sziasztok, tudom, tu" a szénakazalban, de nem ismer vki egy jo nogyógyászt Mannheim környékén? k.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. november 26. 09:5310.
    Egyetértek veled. Mi magyarok külföldön aranyosak vagyunk. Mert összetartunk. Nekem jelenleg nincs kivel. Meg béna is vagyok, egyszerüen nem tudom az általad ajánlott oldalt nyitni. De nem adom fel. . .
    előzmény:
    mbogica (9)
     
  18. 2002. november 25. 17:429.
    sziasztok, a tema cime: "Magyar nok/lanyok kulfoldon" es a tovabbi temak kozott van a "Legyunk stilusosak" kozott. . . hogy miert???. . :) Gyertek, sok szerettel varunk mindenkit, mi magyar csajok a nagyvilagbol nagyon arik vagyunk. . :)
    előzmény:
    ani. (8)
     
  19. 2002. november 25. 17:148.
    Szia nekem sem sikerült de kiszedtem a gép memoriŕjŕbol a cimet és ugy léptem be
    előzmény:
    nittyfor (7)
     
  20. 2002. november 25. 16:537.
    Engem is érdekel a téma, csak
    Olszországban. Különben mi az a topik, meg hogy tudom megnézni a magyr nok/lanyok kulfoldon-t?
    előzmény:
    batkaman0 (3)
     
  21. 2002. november 25. 15:496.
    Szia! Én Portugáliában élek a férjemmel és a 9 és fél hónapos kislányommal. Szerintem is nehéz ismerkedni, itt elég zárkózottak az emberek, nem olyan nyitottak mint mi. Én próbálom magam elfoglalni, persze ha a kislányom engedi, és mellette még van energiám.
    előzmény:
    anita106 (1)
     
  22. 2002. november 25. 15:495.
    Szia! Én Portugáliában élek a férjemmel és a 9 és fél hónapos kislányommal. Szerintem is nehéz ismerkedni, itt elég zárkózottak az emberek, nem olyan nyitottak mint mi. Én próbálom magam elfoglalni, persze ha a kislányom engedi, és mellette még van energiám.
    előzmény:
    anita106 (1)
     
  23. 2002. november 25. 15:374.
    Kedves Anita!
    En is ugyan ebben a "cipoben" jarok csak Miamiban. Nagyon nehez baratokat talalni. Nekunk is hat honapos a kisfiunk. Szeretnek en is babas mamakkal megismerkedni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2002. november 25. 14:233.
    Egesz pontosan Magyar nok/lanyok kulfoldon, kukkants be oda is!
    előzmény:
    batkaman0 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2002. november 25. 14:182.
    Kedves Anita! Van mar egy topik ilyen temaban, ahol sok orszagbol vannak lanyok asszonyok. Koztuk en is, mi is Munchenben lakunk (es rajtam kivul meg vannak paran!):-) A mi babank 16 honapos.
    előzmény:
    anita106 (1)
     

Címlap

top