Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2003. augusztus 6. 23:182426.
    Sziasztok! Túl vagyok rajta. Igaz, nem tegnap volt a műtét, ahogy eredetileg terveztük, hanem csak ma. Ugyanis arról volt szó, h hétfőn csak késő délután kell befeküdni. Mentem is 4 óra felé, erre elküldtek, h betegfelvétel csak reggel van, jöjjek vissza holnap. Úgyhogy kedden mentem vissza, ide-oda futkosás, vizsgálat, vérvétel után jöhettem megint haza, délután 6-ra kellett visszamenni. Felhelyezték este a lamináriát (az fájt eléggé), majd forgolódtam egész éjjel, aludni nem nagyon tudtam, 1 csomó minden kavargott a fejemben, meg elég nagy hőség is volt. A műtét délelőtt fél 11-kor volt, délután 2-kor már jöhettem is haza. A műtétből nem maradt meg semmi, bekötöttek 1 infúziót (már 10-11 hetes volt, kisebb terhességnél nincs infúzió. . . ), seperc alatt elaludtam, és teljesen tiszta aggyal ébredtem kb 20 perc múlva. A párom addigra már ott várt, végig velem volt utána. Ez egyébként nagyon tetszett, h tegnap este is addig maradt, amíg akart, és ma is végig ott lehetett!
    A doki szerint rendben ment minden, csak arra kell vigyáznom, h nehogy fertőzést kapjak. Hát ez rajtam nem fog múlni, az biztos!

    Amúgy hárman voltunk benn abortuszon, és az ágyszomszédomban fekvő lány ugyanúgy járt, mint én!!! Ő sem tudta, h a gumi ennyit ér. . . A másik lánynak ez már a 3. volt, eléggé félvállról vette az egészet, ráadásul meg is bánta utólag ("a következőt megtartom!"), ő nem volt túl szimpatikus. Borzasztó egyébként mennyi tragédiát láttam ez alatt az 1 nap alatt! A másik ágyszomszédom ikerterhes volt, de az egyik babája meghalt. A szomszéd kórteremben pedig 1 fiatal lánynak a halott babáját kellett kivenni, míg 1 középkorú asszony 2 halott babával a hasában érkezett a kórházba. . . Szörnyű volt tényleg!

    Jól vagyok, most igyekszem sokat pihenni, sajnos pár előre eltervezett program most ugrik (fürdés a balatonban, medencében. . . ), de azt hiszem, ennél többet ér az egészségem!
    Köszönöm mégegyszer mindenkinek, aki szorított!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. augusztus 3. 23:192425.
    Szia folli! Köszönöm Neked is! Bár elég "beszélgetős", lelkizős a párom, az a furcsa, h az abortusz témát nagyon kerüli. Persze mellettem van, + azért is kértem, h hétfő-kedd kelljen kórházban lennem, mert most hétvégén nem tudtunk együtt lenni, és azt ő sem akarta, h egyedül legyek a műtétet követő első 2 napban. Sokat rágódik a dolgon, azt mondja, de nem szeret róla beszélni. :((

    A doktornő új számomra -nem a régi lakhelyemen mentem nőgyógyászhoz, hanem Budapesten-, így nem nagyon ismerem, de az eddigi egyetlen találkozásunkkor maximálisan szimpatikus volt! Ő volt az első NŐ nőgyógyász, eddig csak férfiakkal találkoztam, de mondhatom, h ő volt a legszimpatikusabb! Azért ezt lekopogom:), de nagyon örülök neki, h épp hozzá kerültem! Igazad van, nagyon fontos, h milyen a doki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (2424)
     
  3. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. augusztus 2. 22:182424.
    Szia Adena!
    Nagyon szorítok neked!
    Szerintem az elkövetkező időkben beszélgess sokat a pároddal, a legapróbb, legrégibb dolgokról is, hátha az segít, nekem mindig bejött, ha problémám volt. És kívánom, hogy majd a jövőben nagyon boldog anyuka legyél!

    Ja, és nem tudom milyen viszonyban vagy az orvosoddal, de ha a bizalmatlanság legkisebb jelét is érzed magadban, akkor azonnal változtass! Én húztam-halasztottam, és nagyon rossz volt, amíg reménykedtem, hogy kiderül majd, hogy az orvosom nem egy pénzéhes "hentes".
    előzmény:
    Adena (2423)
     
  4. 2003. augusztus 1. 21:252423.
    Á, nem ettől nem félek, h fájni fog, csak kíváncsi voltam, h altatnak-e. A gerincérzéstelenítős bokaműtétemből sem éreztem semmit. Max előtte a tágítás fájhat, meg majd utána. . .
    Amúgy érdekes dolog, h 1 ismerősömmel is épp most történt. . . A fiút ismerem, a lányt nem. Még korábban írta a srác, h aggódik, és ma kaptam tőle mailt, h nem hiába. Már bánja h beavatott, meg is értem. Én is úgy gondolom, h ez rajtam és a páromon kívül nem tartozik senkire. Majd talán egyszer, utólag elmesélem a szűk családban, de szerintem csak akkor, mikor már boldog anyuka leszek, és mindez nem fog számítani. Mikor már én is úgy fogok rá visszagondolni, h ez így volt jó, és így alakult az életem jól, úgy, ahogy én szerettem volna!
    előzmény:
    maszi (2422)
     
  5. 2003. augusztus 1. 15:072422.
    Ne izgulj, nem fogsz érezni semmit. És pillanatok alatt elalszol.
    előzmény:
    Adena (2421)
     
  6. 2003. augusztus 1. 00:562421.
    Ühüm. Hát akkor csak remélni tudom, h nem fog fájni. Mind1, túlélem!
    Akkor az altatás biztos? Abban még nem volt részem. Szép kis ébredés lesz. . . !:((
    előzmény:
    maszi (2420)
     
  7. 2003. július 31. 20:362420.
    Mivel nekem már mindkét gyerekem megvolt az abortuszkor, ezért nekem a műtét alatt tágították ki a méhszájamat. Sajnos nem tudom pontosan mire gondolt a doktornő. Az altatás vénásan történik, mivel ez egy rövid altatás. Vagyis vénásan kapsz egy injekciót és kész. Persze nem tudom pontosan, hogy az orvosod, vagy a kórházban mi a szokás.
    előzmény:
    Adena (2419)
     
  8. 2003. július 31. 18:452419.
    Ja, még 1 kérdés.
    Mindenhol azt olvastam, h a méhszájtágítás fáj nagyon. A doktornő viszont fájdalommentes tágítást mondott. maszi, szomorce, nektek mi a tapasztalatotok?
    előzmény:
    Adena (2418)
     
  9. 2003. július 31. 18:432418.
    Hú, hát ez nem fog menni szerintem. Egyelőre 1 műtétem volt eddig, 1 bokaműtét, akkor is nagyon féltem, h esetleg vmi hiba becsúszik. . . Olvastam 1 2000. -ben írt cikket, amiben azt írták, h 32%-nak nem lehet abortusz után gyereke. De nem riasztgatott ezzel se orvos, se a családsegítő munkatársa, és ahogy elnézem a jeledet, Neked is született azóta picid. :) Mert én végülis ettől félek legjobban, nem mondom, h nem jut eszembe, h a következő már nem ilyen lesz. . . de ez annyira nem foglalkoztat, végülis, ha megszületik anno a bátyám, akkor utóbb a húgom nem született volna meg, hiszen csak 2 gyereket akartak a szüleim!

    Azt meg tudja nekem mondani vki, h altatásban csinálják v gerinc-érzéstelenítéssel? Ezt elfelejtettem megkérdezni, és a doktornő sem mondta.
    előzmény:
    maszi (2417)
     
  10. 2003. július 31. 17:022417.
    Adena! Még egy tanács, amit nekem is az orvosom tanácsolt, mint azokat is, amiket az előbb leírtam. Próbáld meg a dolgot egy egyszerű műtétnek felfogni, ne gondolj arra, hogy mi is az tulajdonképpen. Ez egy orvosi beavatkozás és kész, különben az ember belebolondulna.
    előzmény:
    Adena (2416)
     
  11. 2003. július 31. 11:572416.
    Szia, Neked is köszönöm, a tanácsokat is! Szabadságon vagyok, úgyhogy menni fog a pihenés, az emelést, cipekedést meg szerencsére van kire bízni. Most értünk haza a Családsegítő Szolgálattól, eddig nagyon kedves volt mindenki, pedig féltem, h lesz, aki majd lenéz, megaláz. De ezt le is kopogom gyorsan, hiszen a neheze még hátra van. . . :(
    előzmény:
    maszi (2415)
     
  12. 2003. július 31. 09:262415.
    Szia Adena! Én is drukkolok Neked! Ha megengeded adnék egy-két tanácsot a műtét utánra! A műtét után legalább 2-3 órán keresztül ne kelj fel. Feküdj, aludj, pihenj. Csak, akkor kelj fel, ha nagyon kell pisilni, utána feküdj újra vissza. A műtét után minél később mész haza annál jobb. Otthon pihenj sokat, még az elkövetkezendő egy-két napban annyit amennyit csak tudsz. A rákövetkező 1-2 hétben ne emelj, cipelj. Hogy jól gyógyuljon és regenerálódjon a méhed és a méhnyálkahártya. Szorítok Neked! Üdv: maszi
    előzmény:
    Adena (2414)
     
  13. 2003. július 31. 00:342414.
    Ritkán? Hát nem elég az? Nálunk egyszer szakadt el, de a doktornő szerint az sem biztos, h akkor történt. . . (!!!) Én eléggé utánanéztem a dolgoknak az utóbbi napokban, és sajnos tény, h a gumi nem biztonságos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2413)
     
  14. 2003. július 30. 23:202413.
    Ez igaz lehet, de itt a legnagyobb gond szerintem az alkalmazással lehet. A mai gumik aztért már elég ritkán szakadnak, ha pedig nem szakad ki, akkor gyakorlatilag nulla a teherbessés esélye. Feltéve, hogy minden ejakuláció a gumiba történik, és ezzel szokott probléma lenni. . .
    előzmény:
    amitola (2403)
     
  15. 2003. július 30. 15:132412.
    Köszönöm, nagyon kedves vagy! Jövő kedden lesz, nem is tudom, mit mondjak? H várom h túl legyek rajta? Tulajdonképpen igen, de messze van még, h elfelejtsem az egészet. Anyukámnak is volt abortusza még fiatalon. Ő és apukám bár nem túl határozottan, de megtartották volna, nagyapám nem engedte. . . Így utólag már nem bánja anyu a dolgot, hiszen lettünk mi ketten a húgommal, lett 2 egészséges gyereke, akik sokkal alkalmasabb időben, tervezetten születtek. Engem ez vígasztal valamelyest.
    Meg körülnéztem neten a témában, és találtam én is ilyen harcos feminista mozgalmakról írást, az nagyon tetszett. Jó, h most már van hozzá jogunk, h döntsünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580217 (2411)
     
  16. Torolt_felhasznalo_580217
    Torolt_felhasznalo_580217
    2003. július 30. 11:532411.
    Szorítok neked!-ha lehet ilyet mondani. . .
    Mikor velem történt a dolog, láttam egy beszélgetést a tévében. Valami olyan volt benne, hogy: Mi indokolhatja egy élet kioltását? És a válasz: Egy másik élet!
    ( Gondolom a te életed. . . ) Ez erőt adott a döntéshez.
    Aztán láttam még egy film-részletet utána, a múlt századról szólt, a feminista mozgalomról. Egy harcos nő követelte a jogokat a szabad abortuszhoz. A nők jogát. Ez is eléggé megvigasztalt.
    :. . ). . . Egy könnyes mosoly. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. július 30. 09:502410.
    Ja, még annyit kiegészítésként, h szedtem gyógyszert korábban évekig, azért hagytam abba, mert állandóan közti vérzésem volt, és a doki csak annyit mondott rá, h az nem gond, természetes. Hát nekem gond volt. . . De ha tudom, h az óvszer ennyire megbízhatatlan, akkor inkább maradtam volna a tablettánál. :((
    előzmény:
    Adena (2409)
     
  18. 2003. július 30. 09:412409.
    Sziasztok!
    Én is utánanéztem. . . sajnos csak most, miután óvszer használata mellett terhes lettem. :o(( Azóta olvastam nőgyógyász tollából, h az óvszer nem a terhesség megelőzésére, hanem csak késleltetésére jó. . . A teherbeesés aránya 15-20%.
    Nem tudjuk megtartani a babát. Szívem szerint megtartanám, de sajnos nem olyanok a körülmények. Szeretnénk majd gyerekeket a párommal, de most nem tudjuk még vállalni. :*((( Remélem, a műtétnek maradandó következményei nem lesznek!
    előzmény:
    amitola (2403)
     
  19. 2003. július 29. 10:232408.
    Majd jon hozzad ujra. . nyugi. Tudja o, hogy mi a tenyallas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580217 (2407)
     
  20. Torolt_felhasznalo_580217
    Torolt_felhasznalo_580217
    2003. július 29. 07:002407.
    Nálam is ez volt. Annyira nem tudom feldolgozni. Elmentem az orvoshoz, és közölte, hogy nincs semmi-legalább hagyta volna bizonytalanban! Bevettem a gyógyszert, és. . .
    Hat hét után. . .
    Azóta vajon megszületett máshova? Mit élnek át az elvetettek?
    szömi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 28. 23:002406.
    Mármint a tablettás?
    Jó kérdés. Tényleg, mit csinájon?

    Van egy barátnőm, az ő anyukája 3 hónapos terhes koráig tablettát szedett, mert csak akkor vette észre, hogy babája lesz. Ő megszülte.

    Azt hiszem, hogy a tabletta kifejezetten nem tartozik a bébik fejlődését segítő dolgok közé. Ilyenkor azt hiszem elvetetik, a lehetséges károsodások miatt. (javítsatok ki, ha tévedek, nem tudom hogy mi a menetrend ilyenkor)
    előzmény:
    kysslina (2405)
     
  22. 2003. július 28. 22:522405.
    Es azaz 1% mit csinaljon??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (2404)
     
  23. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 28. 22:502404.
    Igen, én is úgy emlékszem, hogy a tabletta 99%-os vagy 98, de az óvszer csak 90 körüli. Amúgy a hibaszázalék szerintem itt is a körültekintés hiányából fakad. Én is használtam óvszert még "kezdő" koromban, sosem volt semmiféle "baleset", vigyázni kell a megfelelő felhelyezésre, és ha mégis elszakadt, hát van esemény utáni tabletta is. És persze én személy szerint a minőségi árukra esküszöm.
    előzmény:
    amitola (2403)
     
  24. 2003. július 28. 22:362403.
    Sziasztok!
    Én is.
    Azért hadd jegyezzem meg, hogy egyszer uténanéztem a fogamzásgátló módszerek megbíhatóságának, és az óvszer esetében 100 nőből 3 - 25 teherbe esik a használatával, ami azért elég sok szerintem. A legmegbízhatóbb a tabletta volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2402)
     
  25. 2003. július 28. 22:202402.
    Hölgyeim, nagyon tetszik mindkét hozzászólás, teljesen egyetértek velük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top