Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2003. július 17. 01:502376.
    szia sajnálom . . . én is abortusz ellenes vagyok és nem lennék képes megölni. . . de azért lehet hogy jobb lett volna ha megtartod ki tudja ilyenkor már hogy kinek mi lett volna jobb. .
    előzmény:
    mirázs (2374)
     
  2. 2003. július 17. 01:302375.
    Kedves Mirázs!

    Abortusz-ellenes vagyok, de megértelek!
    Mindezzel együtt: Lehet, hogy az lett volna a jobb. De ezt már sosem tudjuk meg. . .
    előzmény:
    mirázs (2374)
     
  3. 2003. július 14. 16:192374.
    Kedves fórumosok!Előre is elnézést kérek, amiért néhány ember lelkébe taposok, de egy éve én is elvetettem egy pici életet, mert az apukája egy héttel a bejelentés után autóbalesetben meghalt. Van egy4 éves kislányom, akit születése óta egyedül neveltem, Lacival imádták egymást. Nem tudtam vállallni a két kicsit egyedül, mert a párom szülei sem támogatták kapcsolatunk. A műtét során fertőzést kaptam, és soha többé nem lehet gyerekem. Pedig most már nagyon szeretnénk, de vége, a baba nem tud megtapadni. Most azon gondolkom, jobban tettem volna, ha megtartom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. július 10. 08:342373.
    Látom egyetértés van közöttünk! Üdv: maszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2372)
     
  5. 2003. július 10. 01:462372.
    Igazad van. És a legjobb az lenne, ha egyáltalán nem lenne szükség rá! :))

    (Szerintem ebben vitán felül egyetértünk, egy nő sincs, aki örül az abortusznak. . . )
    előzmény:
    maszi (2371)
     
  6. 2003. július 9. 12:332371.
    Szia, Te egy igen normálisan gondolkodó férfiú vagy!!
    Sajnos a férfiak nagy része, ha abortuszra kerül a sor, magára hagyja a nőt! Pedig jó lenne, ha férfiak is végig csinálnák az abortusz előtti procedúrát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2370)
     
  7. 2003. július 9. 01:202370.
    OK, ebben egyetértünk. Szerintem az abortusz sosem a lány felelőssége egymagában, hanem az övé IS. Meg a fiúé is, aki a gyerek apja. (OFF: a lányok sem szeretik a gumit. . . ).
    Ha összefekszem valakivel, akkor előtte tisztázzuk, akarunk-e gyereket. Esetleges alkalmi kapcsolatnál ez ugye alapból kizárt. És tartósnál? Ott úgyis tudom, akar-e a párom gyermeket. És ha mindketten akarunk, akkor hagyjuk csak abba a védekezést.
    Konkrétan a védekezés módja, az egy másik téma, de azt is közösen kell megbeszélni!
    előzmény:
    maszi (2369)
     
  8. 2003. július 8. 09:472369.
    A jeledből úgy tűnik fiú vagy. Szerintem a férfiak felelőssége is ugyanakkora, mint a nőké. A fogamzásgátlásban jobban részt vállalhatnának a férfiak is. Az esetek jóval nagyobb részében a nők védekeznek, mert a férfiak utálják a gumit. A nők meg nyomják magukat tele a sok hormonnal, teszik tönkre a méhszájukat a méhen belüli eszközök felrakásával. És a végén, mikor összejön a nem kívánt terhesség, akkor a nőké a döntés, övéké a felelősség, őket vetik meg és ítélik el, ha elvetetik a babát, és ők küzdenek meg a lelkiismeretükkel, ők csinálják végig a magalázó procedúrát a hivatalokkal, ők fekszenek az asztalra a megalázó pózban és az ő testüket teheti tönkre egy esetleges rossz orvosi beavatkozás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2368)
     
  9. 2003. július 8. 02:492368.
    Sziasztok!

    Az én véleményem az, hogy minden bizonnyal akadnak esetek, amikor elfogadható lehet, bár az én gondolkodásomban ezek száma eléggé minimális.
    De rengeteg olyan eset van, amikor semmi nem szorítja rá az "anyá"-t, hogy elvetesse a gyereket, csak a kényelem szeretete. És ezt nagyon elítélem.
    És még valami fontos: Azzal kéne leginkább foglalkozni, hogy ne is merüljön fel a kérdés: azaz a fogamzásgátlással. Mert azért az évi több tízezer Mo. -i abortusz elhanyagolható töredéke olyan csak, hogy védekeztek, de nem jött be (mert pl. elszakadt a gumi, vagy ilyesmi).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. július 3. 10:062367.
    A következményekkel foglalkozó rész így zárul: "Ami tehát ebben az időszakban Magyarországon történt, példa nélküli a történelemben, az állami szociálpolitikának a döntő tényezője volt (zárójelben esetleg hozzátehető, hogy ez tudatos népirtás volt). "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. július 3. 10:042366.
    Egy kis érdekesség:
    "Az abortusz magyarországi vizsgálatának kiindulópontja, hogy 1945 és 1990 között összesen 5, 2 millió terhesség-megszakítás volt, ebből hétszázezer illegális. Az előadó szerint ez vezetett az 1981 óta folyamatos népességcsökke-néshez. A párhuzam szerint "ez a folyamat egy tudatos politika eredményeként alakult így. Ennek bizonyítéka például a hitleri abortuszprogram (…) Míg a néme-tekre abszolút abortusztilalmat vezettek be, addig a megszállt népekre teljesen liberális szabályokat alkalmaztak". Ezután további következtetések jönnek: "míg a németek erőszakkal akarták a Szovjetunióra ezt kény-szeríteni, addig nálunk ezt a saját állami vezetésünk valósította meg, feltételezhetően külföldi hatásra. " A jegyzetben a professzor megállapítja, hogy a "szociálpolitikának a centrális elemét alkotta a gyermekszületések visszaszorítása. " A logika a következő: a kiépített támogatási rendszer fenntartása jelentős megterheléssel járt az ország számára, tehát az abortusz liberalizálása, a gyermekek meg nem születése kiadáscsökkentést jelentett az államnak és a családoknak. A mellékelt számtanpélda szerint "ha egy gyermek nevelése havonta 20 ezer forintba kerül mind a családnak, mind az államnak, akkor az 18 éves koráig 9 millió forint kiadást jelent. Ha a 2 milliós népesség-csökkenést megszorozzuk ezzel a 9 millióval, akkor 18 ezer milliárd forint megtakarítást nyernek. " Ezek után világosnak tűnik, hogy "ha ezt a gondolatmenetet követjük, érthetővé válik ennek a kornak az életszínvonal-növekedése. "
    folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. június 24. 21:112365.
    Sziasztok!
    Csak beleolvastam néhány leveletekbe és van, akinek igazat adok, van, akinek mondhatnám, hogy másként is gondolkozhatna.
    Véleményem szerint nem vagyok ellene sem de mellette sem az abortusznak. Több szól ellene az én részemről, bár nem vetem el teljesen, mert tényleg előfordulhatnak olyan dolgok, hogy esetleg kiskorú esik teherbe, akkor azt mondom, hogy jól van, a nem várt gyerekkel ne rontsa el a gyerek és a saját életét. Mióta megy a "vita", hogy meglehessen választani a gyerek nemét, akkor gondolkoztam el azon, hogy ezzel lehet, hogy elkerülhető lehet egy-egy abortusz. (Pl. a fiúk betegsége elkerülése végett). Nem vagyok biológus, nem értek hozzá, de betegség miatt, ami a gyerek egész életére kihat és ezáltal csak szenvedne egész életében, akkor azt mondom, hogy biztos, hogy nem hagynám a gyerekemet szenvedni, és nem szülöm meg. De én nagyon gyerekpárti vagyok. Még idő előtt nem jött össze, hogy teherbe essek és ezen gondolkozzam, hogy korai-e megszülnöm vagy sem azt az ártatlan gyermeket, aki senkinek sem ártott, de biztosan megviselne engem is lelkileg egy abortusz.
    Sajnálom, ha valaki úgy gondolkozik, hogy csak az egyik oldalon, vagy ellenkező oldalon áll a véleményével, mert szerintem mindent számba kell venni ahhoz, hogy ne csak egyoldalúan gondolkodjunk.
    Nem akartam a beszélgetésetekbe "belerontani", csak ezt most el kellett mondanom, hátha kicsit hozzásegítek ahhoz, hogy még egyszer átgondoljátok a véleményeteket és utána vitatkozzatok rajta.
    Köszönöm, hogy meghallgattatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. június 24. 13:192364.
    Kedves Rozmi! nem fogok neked magyarázkodni a kiemelt mondattal kapcsolatban, de azt elmondom, hogy, igazad lehet. Akkoriban ez így tudatosan nem volt bennem, hogy én is szenvedjek, ne csak ő, de most azt hiszem felnyitottad a szememet. Köszönöm. Ez lehetett az oka. Az abortusz szomorú dolog nagyon és nem is ajánlatos sportot űzni belőle, de mint valaki írta előttem; bárkivel megeshet életének fogamzóképes szakaszában, hogy becsúszik egy terhesség. És ha az a terhesség nem kívánt, mindenkinek jobb ( a gyereknek is, ha azt nézzük, hogy esetleg nyomorban élne és miatta, az ő születése miatt nem jutna két ember - de legalább egy - egyről a kettőre), hogy még ott bent, csírájában elfojtsák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939514 (2344)
     
  14. 2003. június 23. 17:502363.
    Negativ vélemény akkor lett volna ha témához szólsz hozzá, és arról irod le a gondoltaidat. Nem is bántna senkit, tudod 50% mellette, 50 ellene.

    Valakinek, aki kitárulkozik elötted (ami biztos nem volt könnyü), kiemelni egyetlen mondatát, belekötni, megalázni nem negativ vélemény hanem a bizonyitványod. Amire aztán ráteszed a pecsétet az "ugy látom a távolság bátorságot ad" megjegyzéssel. Ez is csak egy nagativ vélemény ugye azokról akik nem otthonról irnak.

    Jó, ha valakinek kialakult véleménye van, de a saját nagyságodhoz nem mások letiprásán keresztül vezet az ut. Ha meg néha olyan csuszik ki meggondolatlanul szádon ami nem kellene, nem fog téged kisebbiteni, vagy a jellemeden csorbát ejeteni ha azt mondod: elnézést.

    Az jó, hogy a terhességmegszakitásról negativ véleményed van, és kivánom sose kerülj olyan helyzetbe, hogy át kelljen élned. De tudod vannak olyanok is, akik akaratuk ellenére lettek gazdagabbak ezzel a tapasztalattal, mert mondjuk védekezés mellett estek teherbe, vagy egy betegség miatt kellett megszakitani a terhességüket. Ne itélj, és ne sértegess.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939514 (2360)
     
  15. 2003. június 23. 12:472362.
    Ez nem egy negativ vélemény volt, hanem személyeskedés! Különbség van a kettő között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939514 (2360)
     
  16. 2003. június 23. 10:582361.
    A legfontosabb figyelmeztető jel az lenne, ha nem jönne meg, mert mindig rendszeres, a másik amikor terhes lettem az amúgy kicsi melleim láthatóan megnőttek, még az orvos nem is igazolta a dolgot már tudtam, de szerencsére azt akartam is. Először megcsinálnék egy terhességi tesztet, de sürgősen elmennék az orvoshoz is. Remélem továbbra sem lesz személyes tapasztalatom az abortuszról, lelkileg és testileg egyaránt megrázó lehet, viszont megtartani egy nem akart gyereket szintén lehet, hogy nem a legjobb döntés.
    előzmény:
    dr.judy (2355)
     
  17. 2003. június 23. 10:542360.
    Érdekes hogy egy fórumban sem fogadják el a negativ véleményt.
    De miért? Ha nekem ez a véleményem, nem fogok mást írni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (2356)
     
  18. 2003. június 23. 10:442359.
    Azt hittem, hogy egy fórumban mindenki a saját véleményét írja. De úgy látom, hogy nem lehet, mert azt kell írni, ami mindenkinek a kedvére való. Valószínűleg másnak is ezt irtam volna, de igazad van, nem olvastam vissza, mert nem is néztem hogy milyen hosszú ez a topic. Pont az ő levelére reagáltam, bocs. De őt sem akartam ezzel megbántani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (2356)
     
  19. 2003. június 23. 10:282358.
    . . . és, hogy mindig. :o)
    előzmény:
    maszi (2357)
     
  20. 2003. június 23. 10:252357.
    Soha ne mondd, hogy soha!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210098 (2354)
     
  21. 2003. június 23. 10:212356.
    Ha beleolvasnál a topicba láthatnád, hogy Kysslinának nagyon is van véleménye, és egyébként igazat adok neki abban, hogy tényleg leszóltad szegény kislányt!
    Ő leirta a történetét a gondolataival, érzéseivel együtt - valamennyire kitárulkozott előttünk. Te pedig azonnal szúrtál.

    Ja, mielőtt rajtam is számonkérnéd a véleményemet - javaslom olvass vissza. . . . . és nem azért bátor a Kysslina mert "messze van" hidd el Ő közelről mégbátrabb, sőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939514 (2353)
     
  22. 2003. június 23. 10:202355.
    elég szomoruan hangzik hogy tabletta mellett teherbe esni!:-(
    és miböl érzed ha bekövetkezik?mert azt tudom hogy hányinger és nem jön meg, ezenkivül miböl még?
    előzmény:
    mosimaci (2352)
     
  23. Torolt_felhasznalo_210098
    Torolt_felhasznalo_210098
    2003. június 23. 10:052354.
    Sziasztok!

    Én eddig úgy voltam vele, hogy meg tudom érteni, még akkor is, ha "csak " nem kívánt a gyerek. De amióta babát várok, és pontosan tudom, hogy mikor mekkora, láttam fényképeket, és tudom, hogy a 10. héttől teljesen felismerhető egy kis ember, és láttam a sajátomat mozogni, rúgkapálni forogni az ultrahangon (szintén a 10. héten) azóta azt mondom, hogy soha nem lennék képes elvetetni. (Illetve egy esetben, ha beteg lenne, akkor talán)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. június 23. 09:532353.
    Félreértetted amit írtam, nem kekeckedés és nem szemétkedés. Az őszinte véleményemet írtam le, sajnálom, ha neked nem tetszik. Amúgy meg látom, a távolság bátorságot ad. . . ne legyen ekkora szád, írd meg a véleményed a témáról, ne a másiknak a véleményét kritizáld.
    előzmény:
    kysslina (2351)
     
  25. 2003. június 23. 09:352352.
    Tizenévesen én is úgy gondoltam, hogy ha becsúszik egy terhesség megtartom, szerencsére már elmúltam 20 éves mikor a fiam megszületett. Soha nem volt abortuszom és bár még mindig úgy gondolom, hogy szörnyű élmény lehet, ha tabletta szedése mellett (ami azt mutatja, hogy védekezem és tényleg igyekszem megelőzni) mégis véletlenül teherbe esnék nem tartanám meg. Szerintem ki kell használni, hogy manapság már nem a természet határozza meg, hogy mennyi gyereke lesz egy nőnek, hanem tudatosan dönthet róla. Az nyilván nem normális ha valaki évente megy abortuszra, de életünk folyamán egyszer azért előfordulhat, hogy becsúszik egy nem kívánt terhesség, azért senkit nem tudok elítélni, ha úgy dönt, hogy elveteti. Egyébként én (így 30 fölött)megértőbb vagyok a szüleimmel - akár múltbéli dolgokkal kapcsolatban is - mint tizenévesen voltam, lehet, hogy egyszer Te is meg tudod majd bocsátani anyukádnak amit tett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (2348)
     

Címlap

top