Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2003. június 23. 03:222351.
    Rozmi, a kekeckedesen kivul meg beirhattad volna a velemenyedet is magarol az abortuszrol. Nem ugy tunt a beszamolo, mint egy elso balozo elmenye. Az o oszintesegere te szemetkedessel reagaltal, most veregetheted a valladat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939514 (2344)
     
  2. 2003. június 20. 21:462350.
    Tudom más életébe könnyű tanácsot adni, ezért ne haragudj meg, ha kéretlenül is tanácsot adok neked. Próbálj meg beszélni anyukáddal, mint nő a nővel. Hátha akkor jobban megérted azt, hogy miért tette. Abban az időben, amikor anyukád abortuszra ment, Te még fiatal voltál. Meg nem is olyan könnyű megbeszélni ezt másokkal. Akkor az ember magába fordul inkább. Azt írod soha nem beszéltetek igazán erről. Biztos vagyok benne, hogy anyukád egyáltalán nem volt könnyű abban az időben. Üdvözlettel: maszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (2348)
     
  3. 2003. június 20. 14:472349.
    Bizony gyilkosság az abortusz, de nem mindegy, h vki túl fiatal v túl idős a gyerekvállaláshoz. Egy minden szempontból terhes, nem kívánt gyereket megszülni viszont kegyetlenség. Egyszer én is átéltem, nem kívánom senkinek, nehezen hevertem ki, de ha eszembe jut, h most egy 10 éves gyerekkel kellene bajmolódnom, jónak érzem a döntésemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (2348)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 20. 14:102348.
    Most láttam én is ezt a fórumot és erről nem nagyon szoktam beszélni de meghatározta az életem egy szakaszát.
    Az én családomban az anyukámnak volt abortusza amikor én már 17 éves voltam. A hugom is váratlan gyerek volt, az ő esetében is felmerült az abortusz de szerencsére még "megúszta" és mindenki nagyon imádja, nagyon szuper nő lett!
    Amikor kiderült, hogy anyu terhes szóba sem jött, hogy megtartsa :(
    Az én szememben az abortusz egyfajta gyilkosság. Iszonyatosan nehezen éltem meg, hogy a leendő testvéremnek esély sem adtak a születésre. Ráadásul velem fizetette be anyu a csekket és soha nem beszéltünk igazán az egészről. Elment a kórházba apuval, hazajöttek és kész. Mintha mi sem történt volna. Én hosszú-hosszú hónapokig gyűlöltem őket és évekig eszembe jutott azon a napon mennyi idős lenne a testvérem (és fiú vagy lány?).
    Mikor pár éve váratlanul és nagyon rosszkor terhes lettem ebből kifolyólag szóba sem jöhetett az abortusz. A döntésemet erősen befolyásolta a felvázolt helyzet. Nehéz pillanataimban eszembe jutott mi lett volna ha. . . de soha, soha nem bántam meg a döntésem és tudom, ha elvetetem akkor a magzatom azt nem éltem volna túl. Azóta kicsit úgy érzem törlesztettem "Isten" felé anyu helyett és remélem meg lesz neki bocsátva ez a cselekedete. Nem vagyok vallásos (!) de hiszek abban, hogy ha egy életről döntünk azzal el kell majd valamikor számolnunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_463612
    Torolt_felhasznalo_463612
    2003. június 20. 12:092347.
    Sziasztok!

    Furcsa, hogy régóta topicolvasó-lévén csak most akadok erre a fórumra.

    Szeretném elmondani, leírni én is a történetemet, és akkor a végén kiderült, miért is írtam a furcsa jelzőt.

    16 éves koromban én is megszakíttattam egy terhességet. Először voltam szerelmes, nagyon-nagyon szerelmes. A fiú éppen katona volt, sajnos ezért nem volt velem, a döntés egyedül kellett meghoznom, ő azt mondta, bárhogyan döntök mellettem áll. Én fiatalnak tartottam magam az anyasághoz, és a nővérem is 17 éves volt amikor megszülte kislányát, ő éppen ezidő tájt vált az első férjétől és talán e rossz példa láttán, inkább az abortusz mellett döntöttem. Számomra borzalmasan fájdalmas élmény volt, akkor fizikailag, most mikor 24 évesen családod szeretnék, most meg lelkileg. 8 évnek kellett eltelni, hogy felfogjam a súlyát ennek a döntésnek.

    17 éves voltam, amikor vége lett ennek a nagy szerelemnek. Azóta nem találkoztunk, kivéve mostanáig. Kb. 3 hete megkeresett. Nem tudtam mire vélni, azt hittem valami baj van. Találkoztunk. Kiderült, hogy azért keresett meg, hogy elmondja, én voltam élete nagy szerelme, élete legnagyobb hibájának tartja, hogy elhagyott engem, még mindig gyönyörű vagyok, és mellesleg a hétvégén lesz az esküvője, és a lány terhes. Paff voltam, és feldúlta az életemet ezzel. Két hétig semmiben sem voltam biztos, abban sem, hogy mit érzek a vőlegényem iránt (4 éve élek egy új párkapcsolatban, és két éve jegyeztük el egymást, azóta együtt is élünk).

    Feldúlta az életemet azért is, mert mi ketten soha nem beszéltünk arról, hogy én mit éreztem akkor, amikor elvetettük a kisbabát. És azóta sem tudtam senkivel sem megbeszélni. Azóta őrlöm magam.

    Úgy gondoltam, hogy talán most felnőtt fejjel ezt meg tudjuk beszélni. Beszéltünk telefonon, én mondtam neki, hogy mindenképpen szeretnék vele beszélni, egy számomra fontos dolog miatt. Megbeszéltük, hogy másnap találkozunk, de előtte hív, hogy pontosan mikor ér oda. Hát, azóta nem hív, én egyszer próbáltam, de nem veszi fel.

    Szörnyen nagyot csalódtam benne. Én nem akarom szétdúlni a családi életét, hanem egyszerűen csak jó lenne megbeszélni a legilletékesebbel, ezt a szörnyű lelki terhet. De most is csúnyán egyedül hagyott ezzel.

    Sajnos.

    Karolina
    előzmény:
    197712 (2343)
     
  6. 2003. június 20. 11:492346.
    Sziasztok! Nem vagyok abortusz párti. De aki még nem esett át rajta, az nem tudhatja mit él át az akinek így kellett döntenie. Olvasgattam a topicot, a hozzászólásokat. Az abortusz is, nagyon összetett dolog, összetett folyamat eredménye. Akkor amikor a fiatalok mennek abortuszra, vagy esetleg 16-18 évesen megszülik a gyereküket, az a család felelőssége is. A szülőnek, családnak kell olyan kapcsolatot kialakítania a gyerekével, hogy egy felelősségteljes ember váljon belőle. És ez ugyanúgy vonatkozik a fiúkra is, sőt!, mint a lányokra. Mikor abortuszról van szó, soha senki nem keresi a férfiak felelősségét, a nőket egyből elítélik, hogy megöli a gyermekét, de azt aki ebbe a helyzetbe hozta, aki ugyanúgy ott volt annál a bizonyos aktusnál, és aki ugyanúgy védekezhetett volna, arról soha egyetlen szó sem esik. Valaki írta, hogy hány millió abortuszt végeztek az elmúlt x időszakban hazánkban. Régebben írtam már, hogy a megelőzés mennyire fontos. Manapság, mikor a gyerekek tiniként aktív nemi életet élnek, az iskolákban nulla a felvilágosító óra, az iskola azt mondja nem az ő feladata. A szülő pedig örül, ha nem piszkálja a gyereke. Tisztelet a kivételnek, de a szülők jó része arra sem képes, hogy az óvodás gyerekének megtanítsa, hogy wc után mosson kezet, akkor mért várja bárki is ettől a szülőtől, hogy megtanítsa védekezni a gyerekét, vagy "uram bocsá" esetleg a leány gyermekét elvigye egy nőgyógyászhoz.
    Azt hiszem itt az ideje, hogy mi szülők nézzünk magunkba és már az óvodás korban megkezdjük a gyermekek felkészítését az életre. Itt elsősorban arra gondolok, hogy nagyon sokat beszélgessünk a gyerekkel, hallgassuk végig a mondandóját, figyeljünk a higiénés felvilágosítására. Szerintem a porszívózás várhat fél órát, de a gyerek mondandója nem, mert ő már fél óra mulva nem fogja elmondani, ha leintettük őt. És ez a viszony amit kialakítunk a gyerekkel az a kamaszkorban, a felvilágosításnál nagyon sokat fog segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. június 20. 02:422345.
    Ne törödj azokkal, akik nem látják a fától az erdőt. Elég nagy levegőt kellett venned gondolom, hogy ezt leird. Sajnálom.
    előzmény:
    197712 (2343)
     
  8. 2003. június 18. 18:422344.
    Kedves 197712!
    Én megértem az olyan embereket, akik betegség vagy más egészségügyi okból elvetetik a gyereküket, annak ellenére, hogy abortuszellenes vagyok. Sok vita folyik arról, hogy gyilkosság-e vagy sem. Szerintem az. Az a gyerek abban a pillanatban élni kezd és minden joga megvan az élethez. Soha nem lennék képes megölni egy magzatot, van is két gyerekem. Amin kiakadtam, az az, hogy, idézem szavaidat: "A hasam nagyon fájt, de én nem kértem fájdalomcsillapítót, mint annyi szobatársam", ettől különbnek érzed magad a szobatársaknál? Vagy ez egyfajta lelkiismereti dolog, hogy "legalább én is szenvedek. . "? Mert a magzat is szenved. Bocs, de nem akartalak ezzel sértegetni, csak úgy általánosságban ez a véleményem.
    előzmény:
    197712 (2343)
     
  9. 2003. június 18. 14:402343.
    Még műtét előtt láttam egy mellettem lévő ágyon fekvő lánytól, hogy egy tiszta bugyiba betétet rakott és előkészítette a párnája alá; ezt én is megcsináltam még műtét előtt és eldöntöttem, hogy az átázott, elmozdult vattát lecserélem erre. . . Nagyon nehezen ment a felállás és az akció is eltartott vagy 5 percig. A végére kezdett kitisztulni a fejem, szóltam is a nővérnek, hogy legyenszíves, cserélje ki a lepedőmet. . . Szerencsére később nem lettem rosszul, a hasam sem fájt és lázam sem lett, így délután ötkör telefonáltam a barátomnak, hogy jöhet értem. Jó volt otthon lenni végre és tudni, hogy megszabadultam valamitől, ami , , tönkre tette volna az életemet", ám mindez már több mint 6 éve történt és bizony egyre gyakrabban eszembe jut, hogy vajon fiú, vagy lány lett volna? Hogy milyen lenne, hogyan élnénk, ha mégsem tettük volna meg? Mindamellett, hogy nem bántam meg, a fájdalom, amit a lelkemben érzek, az idő múlásával egyre erősebb. . .
    előzmény:
    197712 (2342)
     
  10. 2003. június 18. 14:402342.
    1997. 01. 05. 18 éves voltam.
    2 héttel előtte már meg sem lepődtem, mikor a terhességi teszt bebizonytotta a sejtelmemet. Akkor már második hete késett és a hasam folyamatosan fájdogált. A tesztet a barátommal együtt végeztük el. Pozitív lett. Másnap nőgyógyász. Akkor voltam először nőgyógyásznál életemben és szörnyen megalázottnak ésbutának éreztem magam. Az orvos elküldött ultrahangra (hat hetes petecsomó volt látható), majd a Családvédelmi szolgálathoz (fel sem merült bennünk, hogy megtartjuk; suliba jártunk és még mi magunk is gyerekek voltunk), ahol egy idősebb nő megkérdezte, hogy miért kell megölni azt a szegény gyereket. Megírta a , , beutalót" a műtétre, de elmondta, hogy 3 munkanapot várni kell mielőtt bemegyünk a kórházba (esély a gyereknek, hátha meggondoljuk magunkat). a három nap letelte után a barátommal és az anyukájával elmentünk a kórházba (az enyémnek nem akartam elmondani, annyi gondja baja volt akkoriban) és leültünk a váróban. Nagyon sokan vártak még ott rajtunk kívül, egészen megdöbbentem. Mindannyian kaptunk egy ismertetőt, le volt írva, hogy mi fog történni velünk, ki kellett töltenünk egy nyilatkozatot, hogy nem vagyunk érzékenyek egyes szerekre. Furcsa, de mindvégig egyáltalán nem úgy gondoltam rá, mint , , gyerekre, akit meg fogok ölni", hanem, mint egy olyan tényezőre, ami ha bent marad, tönkre fogja tenni az életemet és nagyon vártam már, hogy megszabaduljak tőle. Ezért megkönnyebbültem, de féltem is ugyanakkor, mikor végre elkezdődött a két napos megpróbáltatás. A felvétel napján délután már be kellett menni a műtőbe, hogy feltegyék a lamináriát (tágítót; nemszült nőknél ez szükséges, hogy a méhszájat kitágítsák a műszer számára). Ez szörnyen fájt. Ahogy felnyomták a méhszájamba, úgy éreztem szétszakadok. . . . Ezután még a műtőben félretoltak és hagytak pihenni kb 10 percig, aztán a műtősfiú viszavitt az ágyamba. A hasam nagyon fájt, de én nem kértem fájadlomcsillapítót, mint anyi szobatársam, hanem megpróbáltam aludni valamit. Reggel aztán szép sorban elkezdtek szólítani minket. Mikor én kerültem sorra, először kimentem a folyosóra és ott vártam. Az előttem szólított lányt kicsit később kitolták a műtőből (megrémültem, mikor láttam a vért a lepedőjén és hogy mennyire nem volt magánál. . . Nem számítottam altatásra. . . Kocsival betolták a kórterembe és a műtősfiú tette vissza az ágyába az eszméletlen lányt. Mikor beszólítottak a műtőbe, megint csak a megkönnyebbülés vett rajtam erőt és örültem, hogy az utolsó fázishoz érkeztem. Beadták az altató injekciót, pillanattal később egy furcsa vegyszerszagot éreztem és lecsuktam a szememet. . . . Az ébredés keserves volt. Sokáig mocorogtam, közben elmozdult a vatta és ahogy dőlt a vér, persze mind az ágyon landolt. Visszaaludtam kicsit, hallottam, hogy a többiek beszélgettek, ez erőt adott, hogy nekem is fel kellene kelnem végre. . . . Kinyitottam a szememet, de nem keltem ki az ágyból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. június 10. 07:362341.
    Szerintem is. Egy 18 eves lany meg gyerek. Nekunk van a csaladunkban egy no. 16 evesen szult. O es a kislanya hozzank koltozott a baba szuletese utan. Anyuek ugy bantak velunk, mintha 3-an lennenk testverek. Olyanok is voltunk. En lattam, hogy mennyire eretlen meg anya szerepre. A sztori vege (a mostani), hogy a lanya boldogtalan, emberi roncs, az anyja ugyszinten. Segiteni nem tudunk, minden kapcsolatunk megszakadt.
    előzmény:
    azott (2339)
     
  12. 2003. június 10. 07:232340.
    A 16 evesekrol meg ne is beszeljek. Szerintem a Prokator altal megnevezett torveny oket szolgalja, kozben a csalad szerepenek a felborulasarol van szo ott is. Itt is
    előzmény:
    azott (2339)
     
  13. 2003. június 10. 07:212339.
    bocsanat, kozben belekopogott a kislanyom es elkuldte. Szoval erzekeny tema.
    Felelotlenseg, Lina, egyezem vele, de a mi eszunkkel meg tapasztalatunkkal, szerintem egy 18 eves lanynak toleralja az elet , mert szandekmentes, nem igazan kategorizalhato. Inkabb szulje meg az elso gyermeket 30 eves koraban, minthogy ne tudjon mit kezdeni vele 18 evesen, szerinted nem?
    előzmény:
    azott (2337)
     
  14. 2003. június 10. 07:092338.
    Eleg felreertheto voltam amikor a 12 hetrol irtam. Az abortuszt en sem gondolom vedekezesi modszernek, mindossze krizishelyzet eseten az elso 12 hetig gondolom elfogadhatonak. Barki eleteben elofordulhat valamiert, hogy akaratan kivul esik teherbe. Nem az abortuszrol ki-be jarkalo nokre gondolok, hanem a fogamzokepes eletszakaszban, ami 12-13 eves vagy akar korabban is kezdodhet egesz 50-60 eves korig eltart, tehat 40-50 ev, es 1x, 2x megeshet veletlenul. A tobbi felelotlenseg.
    előzmény:
    Prókátor13 (2335)
     
  15. 2003. június 10. 06:582337.
    Kedves Kisangyal, a technikai reszben sajnos nem tudok segiteni. En, amint olvashattad is, elvben nem vagyok abortuszellenes, tehat, ha ugy iteled meg a helyzetedet, hogy egy gyermek itt es most szoba sem johet kulonbozo szemelyes okoknal fogva, akkor aludj el es essel tul rajta. A kovetkezo minden alkalomkor viszont szamolj a lehetosegekkel, mert ugyanazokat a lepeseket szamtalanszor ismetelgetni es tudja az ember, hogy mivel jatsszon. Nagyon fiatal vagy, negyven eves korodra atertekeloDnek a dO~
    előzmény:
    *kisangyal (2307)
     
  16. 2003. június 10. 06:532336.
    Minden ut a csaladhoz vezet. Visszacsatolodik sok temakorben. Van munka eleg.
    előzmény:
    Prókátor13 (2335)
     
  17. 2003. június 10. 06:442335.
    Nem csak a 12. hétig elvégztt terhességmegszakitásról kellene tudni felnőtt fejjel dönteni, de magáról a védekezésről is, ha már valaki annyira felnőtt, hogy nemi életet él. Persze védekezés mellett is teherbe eshet valaki. Nem vagyok abortusz ellenes. csak nagyon nagyok a számok. És szerintem ez az anyák hibája. Már kiskoruktól tudatositani kellene a lányokban, hogy ez rossz! Ha a gyerekem meghallgatja ezt százszor meg ezerszer, tudatosodni fog benne. De hogy mutasson példát az az anya, aki maga is ki-be jár a kórházba terhességmegszakitásra?

    A többi amiről irtam csak az emberi felelőtlenség.
    előzmény:
    azott (2333)
     
  18. 2003. június 10. 06:142334.
    Irjad ezerrel.
    előzmény:
    Prókátor13 (2332)
     
  19. 2003. június 10. 06:142333.
    Erre meg mar nem is tudok mit mondani, oszinten. Kezdem azt hinni, hogy nem is magarol az abortuszrol, mint tenyrol kell beszelgetni, mert az maga a kovetkezmeny. A sokfelesegunk kozos nevezore hozott per pillanatnyi allasa egy temaban, amit ki elolrol, ki hatulrol, alulrol, felulrol kozelit meg. Neha az derul ki, hogy a 12ig hetig elvegzett terhessegmegszakitas a nemes vallfajok koze tartozik. Pl. a partrendelethez kepest. Egy no azert vallalja az egyeni felelosseget a dontesevel kapcsolatban, ami meg a humanus kategorian belul esik, mivel a sajat eleterol is szo van. A tarsadalmi szintre athelyezett dontes a tobbi mutato fuggvenye is. Szerintem.
    előzmény:
    Prókátor13 (2331)
     
  20. 2003. június 10. 06:062332.
    És ha már egyesek ennyire érzékenyek ezekre a gyilkosság számba menő abortuszokra, hol vannak ők amikor a már megszületett életet kellene megoltalmazni?

    Ugye felháboritó, és szivszorongató megtudni, hogy előrehaladott terhességeket szakitanak meg, 5-6 hónapos végső emberi formára kifejlődött csecsemőket darabolnak fel?

    És a már meglévő gyeremekere ki figyel?
    Magyarországon minden hónapban meghal egy gyerek szülői bántalmazás következtében (és minden héten megöl egy asszonyt a férje).
    És ezek a kimondott bánatalmazásból eredő halálesetek. Hányan halnak meg a szülói, felügyelői gondoskodás hiánya miatt? Csak az elmult két hétben vizbefulladt egy 7 és egy 4 éves kisfiu. Emberekkel kürülvéve strandon. Amikor veri a szomszéd a gyerekét, hányan csukják be az ablakot. Miért vannak tele a korházak összeégett, egy életre megnyomoritott gyerekekkel?
    Olyankor hol vannak a felháborodottak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. június 10. 05:492331.
    A késői terhességmegszakitás csak egy része a csecsemőgyilkosságoknak. A világ bizonyos tájain elfogadott a már megszületett gyermek lemészárlása. Lásd: Kina, ahol csak az első gyeremeket ismerik és fogadják el. Biztosra tudom, hogy 10 évvel ezelött még hallgatólagos pártbizottsági rendelet volt érvényben a második gyermek likvidálására. És az orvostól várták el, hogy születés után fejtetőbe adjon halálos injekciót. Nem hiszem, hogy sokat változott volna a helyzet, bár az utóbbi években felmerült az abortusz teljeskörü betiltása is Kinában.
    előzmény:
    kysslina (2329)
     
  22. 2003. június 10. 05:442330.
    Az alábbi számok mögött ott szerepel az emberi felelőtlenség, érdektelenség. A család és a társadalaom nem megfelelő példamutatása, a valódi felvilágositás hiánya. Előfordul nagyon számban, hogy valaki védekezés mellett teherbe esik. De azt nem gondolhatja senki komolyan, hogy ez a 6. 000. 000 nem kivánt terhesség védekezés mellett jött létre, illetve egészségügyi okokból lett megszakitva.

    "Az utóbbi fél évszázadban Magyarországon megdöbbentő számú abortuszt hajtottak végre. A meglévő adatok csak a legális művi terhességmegszakításokra vonatkoznak, nem számolva bele a törvénytelen beavatkozásokat és a spirál, valamint gyógyszeres abortív hatást előidéző szereket. 1950 és 1980 között összesen 4. 528. 240 abortuszt végeztek, azaz átlagosan naponta 325-öt. A kivágott magyar életek száma Svájc 1950. évi lakosságával azonos. Az abortusz hirtelen 1956 után hatalmasodott el. Ekkor engedélyezték államilag. 1957-1966 között 1. 642. 417 abortuszt végeztek, az évenkénti átlagos szám 140-180 ezer közötti volt. Az abortuszok száma ezen a magas szinten állandósul 1973-ig, majd a fogamzásgátlók hatására csökkent és 1977-től a családáldás elleni védekezésnek a hormonális fogamzásgátlók szedésével történő gyakorlata terjedt el. 1967-1976 közötti tíz évben az abortusz 1. 616. 787 volt. Ebben az időszakban voltak évek, amikor az abortuszok száma kétszázezer fölé emelkedett, majd 1974-től 100. 000 alá csökkent. 1977-1987 évek közötti abortuszok összes száma egymillió alatt maradt: 902. 286, az éves abortuszok száma pedig 78. 000-90. 000 között ingadozott. 26 Napjainkig a számok elérik a 6, 5 milliót.

    Abasáron 1991-ben egyedülálló emlékművet állítottak, az akkor "még csak" 5 millió kioltott magyar gyermekéletért, amelyet azóta számos bel- és külföldi politikus keresett fel, és rövid idő alatt az élők közös engesztelő imahelyévé vált. "

    előzmény:
    kysslina (2329)
     
  23. 2003. június 10. 03:112329.
    Lehet, hogy hulyeseget irok, de az elso 3 honapban mar azert tudni lehet, hogy veszelyezteti-e a magzat az anya eletet vagy sem. Az a 12 het eppen eleg arra, hogy valaki eldontse, hogy kell-e neki a gyermek vagy sem. A magzat fejlodesi stadiumait ennyire nyilvanvaloan semmibevevo emberek nem nevezhetoek a torvenyhozasra alkalmasnak. Ha egy no 6 honapig nem tud donteni, az mar hordja ki es adja orokbe, de ez a modszer minden csak nem emberhez melto.
    En azt mondom 12 hetes korig rendben, dontson az anya, ha az elete, ha a korulmenyei, egeszsege ugy diktalja, azonban kesobb csak a sors.
    előzmény:
    Prókátor13 (2328)
     
  24. 2003. június 9. 05:332328.
    Nagyon jól megfogalmaztad a gondolataidat, egy igen kényes témában. Azért arra kiváncsi lennék, hogy állna a kérdéshez az a 139 képviselő, aki az abortusz törvény szigoritása ellen szavazott, ha mondjuk a lányuk állna eléjük 8 hónapos terhesen, hogy a megszakitás mellett döntött. Mit lehet várni az egyszerü emberektől, ha azok akikre az ország vezetését bizták, nem tudnak kellő felelősséggel dönteni. És hol van itt az ember?
    előzmény:
    azott (2327)
     
  25. 2003. június 7. 06:342327.
    Egyebkent, az eredeti temahoz visszaterve, latjatok, milyen ellentmondasokba keveredik az ember. Szerintem senkinek sincs joga ahhoz, hogy egy meg nem született élet felett döntsön! -irtad. Es mindjart azutan: Mindenki a saját élete felett dönt.
    A sajat elet a gyermek vallalasa is.
    A sajat elet alatt ertendo esetleg egy helyzet felmerese, atlatasa, hogy van-e eselye a megszuletendo emberkenek hozza melto eletre, avagy sem. Az anya per pillanatnyi tudasa, erettsege bizony fokozott tenyezo, mert tole fugg a gyermek jovoje, ez is meghatarozo.
    Teljesen szenvtelenul kovetkeztetve irom ezeket a dolgokat, csak logikusan gondolkodva, en minden uj eletet megaldanek, csak ehhez hit, remeny es szeretet is szuksegeltetik, aki egynek is hijan van, nem biztos, hogy hasonloan tud allast foglalni es ezt is el tudom fogadni. Ez az, amit nemigen lehet torvennyel regulalni, mert termeszetfuggo
    előzmény:
    princess13 (13)
     

Címlap

top