Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tinik és a terhesség

Torolt_felhasznalo_815565
Torolt_felhasznalo_815565
Létrehozva: 2005. november 1. 20:18

Kíváncsi vagyok. Mit gondoltok, ha egy tinilány teherbe esik? (most nem arról van szó, hogy védekeztek-e, vagy nem)

Abortuszt jevasolnátok; vagy megtartást, annak  a tudatában,hogy még ő maga is gyerek, nem lenne megfelelő háttere a babónak, stb.. ?

  1. Torolt_felhasznalo_769441
    Torolt_felhasznalo_769441
    2005. november 1. 21:4351.

    Azt gondolom, a lényeg az, h. az illető tinit senki ne kényszerítse se az abortuszra, se arra, h. akarata ellenére tartsa meg a babáját, ha nem akarja (van ilyen is).
    Annak sincs semmi értelme, h. megtartsa a babát és utána "megutálja" a kicsit, h. esetleg miatta nem úgy alakult az élete később, ahogy elképzelte.

    Nekem is volt egy abortuszom (igaz én elmúltam 20 éves) és először én is meg akartam tartani (a párom is, később ő lett a férjem), de visszanézve azt mondom jól döntöttem akkor. Viszont ha megszültem volna, biztos, h. nem adtam volna örökbe senkinek!!
    De nem maradtam le semmiről, azt hiszem. És az abortuszt is kihevertem. Ha újra akkoriban lehetnék egy valamit csinálnék másképp: inkább védekeznék! (és NEM inkább megtartanám!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. november 1. 21:4150.
    ... és van a negyedik eset, amikor normálisan feldolgozza az abortuszt és boldogan él tovább. Sőt, valószínűleg még nagyon sokféle eset van. Szerintem döntse el mindenki maga.
    előzmény:
    silviHemel (48)
    2005-11-01  21:38
  3. Torolt_felhasznalo_815565
    Torolt_felhasznalo_815565
    2005. november 1. 21:3949.

    na igen, a béranyaság is egy durva dlog..

    És mivan, ha a lány mindennél jobban szereti a pasiját, az meg nem szeretne gyereket semmilyen áron? Akkor mennie kell? Én azt sem élném túl azt hiszem.. Nem lenne, aki kettőnk miatt, magam miatt támogat.. Tudom, anyuka, rokonok is támogatnák, de valószínűleg az más.. Nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. november 1. 21:3848.
    Hat igen, van aki ugy megy abortuszra, mintha nogyogyaszati rakszuresre menne, nem is kimeli magat utana. Van aki belebetegszik es esetleg pszichologushoz kell jarnia. De van a harmadik eset, amikor nem tudja feldolgozni, egy eleten at faj neki, meg x ev mulva is sir miatt idonkent, de azert nem betegszik bele annyira hogy nyugtatokon eljen, vagy dilidokinal kosson ki.
    előzmény:
    riev (40)
    2005-11-01  21:29
  5. 2005. november 1. 21:3847.
    Ugyanígy gondolom én is!
    előzmény:
    silviHemel (45)
    2005-11-01  21:36
  6. 2005. november 1. 21:3646.

    Na, a roma lányok, megint más kérdés, szerintem...

    Én már több olyanról hallottam, akinek abortusz után nem vagy csak nagyon nehezen jött össze... Nem kivárás kérdése...

    előzmény:
    silviHemel (42)
    2005-11-01  21:31
  7. 2005. november 1. 21:3645.
    Igazad van ,ez nagyon osszetett tema, ezert nem szabad masok felett itelkezni. Minden nonek maganak kell tudnia ,hogy meg tudna-e tartani a babat az adott nem kivant terhessegebol, mivel csakis o ismeri a sajat helyzetet erzelmileg, egeszsegileg, anyagilag stb stb. De egy dolog biztos, hogy mindig a baba /illetve baba es anya erdekeit kell szem elott tartani, es mindent alaposan atgondolni, merlegelni mielott a vegleges dontes megszuletne. Mert elofordulhat hogy az ember azt hiszi h...."dehat nincs penz ,nem tudom megtartani" de ha beszel vkivel, radobben, hogy megis van esely megtartani, mert innen vagy onnan lehet penzt keresni, ez vagy az tud majd vigyazni a babara mig suliba jarok ,stb stb stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (37)
    2005-11-01  21:28
  8. 2005. november 1. 21:3544.
    Nekem is ezt mondták annak idején... És azért jó tudni, hogy az ember mellett állnak a szülők...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (43)
    2005-11-01  21:32
  9. 2005. november 1. 21:3243.
    Igen,érthető voltál. Ez nálunk nem volt kényszer! Tehát ez nálam sem volt még akkor sem kérdés,mert tudtam,hogy nagyon jó családi hátterem van,biztonságban fel tudtuk volna nevelni együtt a babát. Tehát akkor is megtartottam volna,ha ezt nem mondják. De ez csak az én példám.
    előzmény:
    hogolyo (36)
    2005-11-01  21:26
  10. 2005. november 1. 21:3142.
    Az nagyon ritkan fordul elo, hogy vki meddove valljon. En tudok olyan roma lanyrol, hogy 27 eves, es nem reg volt az otodik abortusza harom gyerek mellett !!! Valoszinu kivarta az abortuszt koveto szexmentes 4-6 hetet, ugye? Sokan nem tudjak kivarni azt ,hogy x ideig ne szexeljenek, aztan meg csodalkoznak hogy faj a szex meg esetleg szovodmeny alakul ki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844739 (38)
    2005-11-01  21:28
  11. 2005. november 1. 21:3041.
    Pontosan ezt írtam én is!
    előzmény:
    silviHemel (35)
    2005-11-01  21:26
  12. 2005. november 1. 21:2940.
    Az abortuszt is nehéz bevállalni. Utána van, hogy egy élet is kevés ahhoz, hogy kiheverje (persze ez is az érintettől függ, van aki simán túllép rajta)... Ha van rá mód, mindenképpen a megtartás mellett döntenék... Az egy dolog, hogy ki mit szól. Kit érdekel???? Az emberek egy ideig foglalkoznak vele, aztán gyorsan elfelejtik... Viszont az illető sohasem!!!
    előzmény:
    silviHemel (32)
    2005-11-01  21:23
  13. 2005. november 1. 21:2839.
    Sot ,en a beranyasagot sem vallalnam soha! Es miert? NEm azert mert onzo vagyok, hanem mert habar az a baba genetikailag nem az enyem, akkor is bennem fejlodik 9 honap soran, es hozzam no!!Mert valljuk be, melyik no tudna megallni hogy ne fuzzek erzelmek ahhoz a babahoz, akit a szive alatt hord 9 honapon keresztul, de csak mert genetikailag nem az ove, hogy tudna mar bemagyarazni a szivenek, hogy "bocs, de ez a baba csak kolcson van" ????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (34)
    2005-11-01  21:25
  14. Torolt_felhasznalo_844739
    Torolt_felhasznalo_844739
    2005. november 1. 21:2838.
     Egyetlen dolgot kell figyelembe venni, az anya, aki terhes lett, mit akar, szerintem a szülők már nem hagyják magára, amikor megszületik az unoka.Ami a pasit illeti, ha nem akarja a babát, inkább menjen. Abban úgysincs köszönet, ha csak a "gyerek miatt" maradnak együtt. Szóval én mindenképpen megtartanám.Mi van, ha elveteti-pláne családi nyomásra, mert ő mondjuk inkább hajlik arra, hogy megtartsa, és aztán soha többé nem lehet gyereke. Kit fog akkor okolni? Szembekerül a családjával, aki állítólag jót akart neki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. november 1. 21:2837.
    Megértem természetesen ezt az érzést. Én mondjuk ebben a témában egy kicsit elfogultabb vagyok,mint mások. Én is úgy gondolom,hogy nem tudnám örökbeadni a gyerekemet, de elvetetni sem! Tehát nálam nem lenne kérdés ez a dolog,de mondom,ez elég összetett téma,és más embereknél ez nem így működik.
    előzmény:
    silviHemel (32)
    2005-11-01  21:23
  16. 2005. november 1. 21:2636.

    "...fordulj hozzánk,megoldjuk,segítünk,de nem engedjük,hogy elvetesd!"

    Ez is egyfajta kényszer. Ha te 16 évesen (nem feltétlen felelőtlenségből, de bármilyen okból) teherbe estél volna, és akkor ott felelősséggel úgy döntesz (nyilván mérlegelve minden körülményt), hogy elveteted, akkor ha a szüleid nem engedik (márpedig az engedélyükre szükség van), lehet, hogy soha nem bocsátottad volna meg nekik (és lehet, hogy joggal). Tudom, hogy ez nem apróság, nem vicc, és egy kicsit durva, de igenis mindenkinek joga van elkövetni a maga hibáit. De csak addig, amíg ez nem megy más rovására. És ebben a helyzetben, ha te abortusz mellett döntesz, az max. a saját magad kontójára rossz döntés. De ha magad úgy döntesz, hogy megtartod, és a gyerek közel sem úgy nő fel, ahogy kéne, akkor az már más kára! (érthető voltam?!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (29)
    2005-11-01  21:17
  17. 2005. november 1. 21:2635.
    Szerintem senkit nem szabad befolyasni a donteseben. Minden ember elete es szituacioja mas es mas. Minden nonek/lanynak maganak kell eldontenie, mert vannak olyan esetek amikor az abortusz mellett dontenek, es nem azert mert nem akarjak megtartani a babat, hanem azert mert NEM TUDJAK. Es hidd el, biztosan nekik is nagyon faj, de vannak olyan helyzetek mikor az esz mellett kell donteni, nem a sziv mellett, sajnos. Nem szabad senkit sem elitelni.
    előzmény:
    riev (30)
    2005-11-01  21:17
  18. Torolt_felhasznalo_815565
    Torolt_felhasznalo_815565
    2005. november 1. 21:2534.
    Egyetértek! Soha, soha nem adnám oda.. Már a pocakban hihetetlen szálak kötik össze a babót az anyucival.. Jaj az szerintem az abortusznál is rosszabb lehet..
    előzmény:
    silviHemel (32)
    2005-11-01  21:23
  19. 2005. november 1. 21:2433.
    Na igen... Ezt én sem tudnám megtenni... Van némi tapasztalatom a 9 hónapban...  
    előzmény:
    silviHemel (32)
    2005-11-01  21:23
  20. 2005. november 1. 21:2332.
    Egyetertek abban, hogy ha van ra mod, jobb megtartani a babat. Viszont az orokbeadast nem mindenki tudna bevallalni erzelmileg!!!! En ha mar odaig jutnek, hogy vallalom a 9 honapot, akkor SOHA sem valnek meg a gyerekemtol, SOHA nem adnam orokbe! Mert egy baba akar az elso 8-10 hetben is nagyon az anya szivehez tud noni, nem hogy 9 honap alatt!!!! Soha nem adnam orokbe a gyerekem ,aki bennem fejlodott. De ez az en velemenyem, akinek nem lenne semmi lelkiismeretfurdalasa hogy vhol a vilagban el egy gyereke, az adja orokbe, ha elbirja viselni a fajdalmat hogy lemond rola. Mert en nem tudnek lemondani rola soha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (29)
    2005-11-01  21:17
  21. 2005. november 1. 21:1831.
    Egyetertek.
    előzmény:
    kicsiniki (27)
    2005-11-01  21:16
  22. 2005. november 1. 21:1730.

    Szerintem a helyes döntést csak az érintett hozhatja... Itt nem lehet igazából tanácsot adni, az embernek a saját lelkiismerete szerint kell dönteni. Ha jön, mert jönni akar, vajon van-e jogunk elvenni az életét? De mindenki más értékrend szerint él / gondolkodik...

    Én a magam részéről a baba mellett döntenék, bár már nem vagyok tinilány (10 éve sem lett volna kérdéses, hogy megtartom-e), de nagyon érzékenyen érint a téma - a jelemből is látszik - nekem már csak napok kérdése, és anyuka leszek! Viszont nem jött össze valami könnyen, és rengeteg lányt ismerek, akinek nehezen, vagy egyáltalán nem akar összejönni, pedig legfőbb vágyuk, hogy babájuk legyen...

    Szia Csakcsokis! Hogy vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (1)
    2005-11-01  20:18
  23. 2005. november 1. 21:1729.

    Sziasztok!

    Én mindenképpen amellett vagyok,hogy meg kell tartani a kicsit, ha van rá mód. Azt könnyű kimondani hogy abortusz,meg hogy könnyebb egy abortuszt elviselni,mint azt hogy más neveli fel a babát! Ez szerintem elég önző kijelentés,és elég összetett is a téma. Abba nem gondol bele senki, hogy például hányan boldogan,szeretetben felnevelnék a babát,mert nem lehet saját gyerekük? Vagy abba,hogy a gyermek,ha megszületik, és felnevelik, esetleg milyen hálás lesz az életéért?

    Az én szüleim 16 éves koromban,amikor már volt párkapcsolatom,azt mondták: "védekezzetek,de ha esetleg terhes lennél,fordulj hozzánk,megoldjuk,segítünk,de nem engedjük,hogy elvetesd!"

    De ez csak az én véleményem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. november 1. 21:1728.
    Ja, es meg egy dolog: szerintem !!! csak azert ,mert az ember fel a kornyezet reakciojatol, nem szabad elvetetni a babat, mert nem az o eletuk ,es az embernek nem szabad csak az o velemenyuktol/megszolasuktol valo felelem miatt lemondani a sajat gyerekerol. Szoval ezzel azt akartam mondani, ha vki abortusz mellett dont, az ne azert ne tartsa meg a babajat, CSAK mert fel hogy mi lesz ha xy, Pista bacsi vagy a szomszed mit szol majd hozza....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. november 1. 21:1627.
    Felelősséggel kell döntenie,ha nem tudna a babónak megfelelő életkörülményeket teremteni és a babó szenvedve élné le az életét én elvetetném.Nem korrol van szó,egy 14 éves is fel tud nőni egy ekkora probláma sulya alatt.Ha viszont kellemes és jó élete lenne és csak azért nem szüli meg mert fiatal és kényelmetelen azt elítélem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top