Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség

bibic1945
Létrehozva: 2002. november 17. 17:35
A családom egyik tagja cukorbeteg lett. Nem egyszerü megtanulni ezzel a betegséggel élni. Ugy étkezni, hogy jó is legyen és az ember be tudja tartani az alöirásokat. Ha tudtok adjatok egy pár tanácsot.
  1. 2002. november 27. 06:2676.
    csak, hogy tudjatok, en 2 oraval "hatrebb" vagyok, szoval csak Csipogonak volt ideje agyba menni :-))) nekem meg nem :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. november 27. 06:2475.
    Lebuktal Csipikem :-)) Eppen most hallottam errol en is, elfelejtettem neked mondani , valoban ezeket a sejteket a majba ultetik be es termeli az insulint, de nem mindenkinek megoldas, es akinek ez van annak pedig a kilokodest meggaltolo gyogyszereket kell szedni allandoan. Van elonye es hatranya is, de remeljuk tobb elonye lesz, mint hatranya ha mar szelesebben elterjed a gyakorlatban. Mindenesetre nagyon jo lenne :-)))
    előzmény:
    csipogo (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 27. 05:5474.
    Valószinü insulintermelő sejtekről lehet szó. Hallani hallottam már róla én is, de hogy a gyakorlaban is megy már, arról nem.
    előzmény:
    csipogo (73)
     
  4. 2002. november 27. 05:4373.
    Meg most nem. Majd ha varandos lessz. Nem szabad felhizlalnia magat. Arra nagyonvigyaznia kell. !Natykam mirolbeszelsz? En itt el vagyok maradva. Mi az a beta selyt beultetes. Ird marmeg. Igenerdekel. Gondolom talanmegszunikaz operaciotol a cukorbaj? Vagy mi ez. Csaktapogatodzom. Ti ott tudjatok. De en itt nem. Lehet mas sem. Ded csak a magam neveben irok. Koszi a sok receptet nagyon jok. Szerbusztok. Szep joejt mindenkinek. Mar reg aludni kene. Bogikam elkoszont tollem. Hogy menjek mar aludni. Erre en meg nekiallok irogatni. Szerbusztok. jovok majd holnap. Addig is vigyazatok magatokra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 27. 00:5372.
    Natynak kell a kalória is !:-)))
    előzmény:
    Bölcssali (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 27. 00:5271.
    Köszi a recepteket!
    előzmény:
    naty77 (69)
     
  7. 2002. november 26. 21:0870.
    Ez nagyon finom- de én még a bacont és zsírt is lespórolom róla, a tejföl-túró szerintem éppen elég, és addig sütöm, míg pirulni kezd a teteje is, az alja és a széle is. Épp ezért jénaiba teszem, hogy látszódjon. Így könnyebb és bátrabban eheted- persze, ha ragaszkodsz a szalonnához:))
    előzmény:
    naty77 (68)
     
  8. 2002. november 26. 21:0169.
    Remélem tetszettek a receptek! :-))
    Egyébként hírt kaptam a szegedi műtétről is. Gondolom tudjátok, hogy Szegeden csinálják már a bétasejt beültetést. Kiderült, hogy apukám egy közeli barátja már kapott időpontot a műtétre, mert a prof sráckori vizipolós társa. Megígérte apukámnak a barátja, hogy kér nekem egy időpontot, amikor megnéz a prof és előre sorol a listán , ha úgy látja, hogy lehet.
    Kicsit megijedtem, persze a baba előtt semmiképp nem lenne a műtét, és látnám is a környezetemben a műtét utáni dolgokat a baráton, tehát nem vakon mennék bele.
    A múltkori diabétesz újság nem túl pozitívan ír róla. :-(
    Na mindegy, ez még a jövő zenéje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. november 26. 20:5768.
    A legkönnyebb:
    Tepsis túrós csúsza
    40 g bacon
    400 g túró
    5 dl tejföl

    400 g csúszateszta

    Tésztát megfőzzük
    Bacont felaprítjuk és megpíritjuk
    Túrót 4 dl tejföllel és sóval összekeverjük.
    Sütőt előmelegíteni.
    A kivajazott tepsibe tésztát beleöntjük, rá szallonazsír ésbacon, túró és alaposan összekeverni. Elsímitjuk, és tejfölt teszünk a tetejére
    Kb. 30 percig sütjük.
    Ennek a negyede egy ebéd adag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. november 26. 20:5467.
    Az abszolút kedvenc:
    túró fánk
    25 dkg liszt (kicsit kevesebből finomabb)
    25 dkg túró
    10 dkg margarin
    6 dkg glukonon
    2 tojás sárgája
    1/2 cs. sütőpor
    1 citrom reszelt héja
    olaj

    Liszt, sütőpor, só összekever
    Vaj, túró, tojássárgája, glukonon összegyúr
    Citromhéját belereszelni túróba
    Összekeverni, jól kidolgozni, 1/2 órát pihentetni
    Lisztezett deszkán ujjnyira nyújtjuk
    sok olajban aranysárgára sütjük
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. november 26. 20:5066.
    Ötperces pogácsa
    3 dl tej 8 dkg Ramaval forássig hevítünk. Folytonos keverés mellett belekeverünk 16 dkg lisztet és addig keverjük, amíg el nem válik a fazék falától.
    Kihűtjük, belekeverünk 3 tijást egészen, és 12 dkg reszelt sajtot (füstöltből finomabb) és egy kávés kanál sót.
    A kész masszából vajazott tepsibe kiskanál segítségével diónyi halmokat rakunk és közepes tűzön megsütjük. Melegen finomabb.
    Kb. 40 darab lesz és 4 CH/darab
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. november 26. 20:4865.
    Itthon vagyok, elővettem a kézzel írt receptkönyvem, ebben osk jó titok van, gyorsan valami könnyűt beírok nektek. :-)
    Gombás húsgombóc:
    30 dkg darálthús
    15 dkg gomba (én többől csinálom)
    1 tojás
    hagyma, olaj, fűszerek
    Hagymát lereszeljük, píritjuk, gombát apró kockára vágva megpíritjuk, fűszerezzük. (só, bors)
    A húst a tojással, gombával összegyúrjuk és lapos fasírtokat csinálunk, kis olajon lassú tűzön megsütjük.
    Én még mellé is adok goombát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. november 26. 20:4564.
    Mindenkinek nagyon köszönöm a drukkolást!!! Jól esik, hogy emgoszthatom ezt veletek, mert nekem z nagyon fontos. Ugyan a doi mondta, hogy ne görcsöljek, de nem érzem úgy, hogy görcsölnék, csak sokat gondolok rá, hiszen ezért fogom szigorúbbra a diétát, hetek óta. Hát lehet nem rá gondolni? :-)
    előzmény:
    Bogie (63)
     
  14. 2002. november 26. 19:0763.
    naty :-))) meg egy drukkolo :-))))
    előzmény:
    naty77 (58)
     
  15. 2002. november 26. 17:0462.
    Szerbusz Naty. En is drukkolok neked. En pont a baba varas kozben lettem cukros. Ki lehet birni. Csucsultem itthon 4-honapot. Ugy hogy nem lehetett semmit csinalni. De meg erte. 10-eves a kisfiam. Lehet neked meg ezt sem kell. Szoval biztos sikerulnifog. Es a babat megne feltsetek nem hiszem, hogy orokolne. Azt a dokik nagyon szepen kitudjak kuszobolni, ha betartod a dietat. Nallunk itt Canadaban irto faramuci a dieta. En annyi szaraz kajat talan soha nem ettem mint akkor. Mindentol feltettek. Otthon ebben azert nagyobb a gyakorlat. Es van sok jo masfajta melegetelrecept is. En azert nem is tudok sokfele sutest, meg a fozesre is magam toljottem ra. Mert ezek itt nem igen segitenek ilyesmiben. Biztos ugy vannak vele csinald meg magadnak. Te tudod mit szeretel. Na most nagyon irigy lettem ratok. Dietas szalon. Imadom a szalont. De, hogy meg dietas is. Biztos finom is. En abban nem is almodozok. De rendes szalon hoznak a Magyar henteshez, igy azt tudok majd venni remelem. Csak egyenkent fogom enni, hallod Mydma!!!? Koszi, hogy aggodol ertem. Ez csakvicc volt. De nem lehetett kihagyni.
    előzmény:
    naty77 (58)
     
  16. 2002. november 26. 16:4661.
    Szerbusztok. Puszi mindenkinek. Nem ertem ra azert nem voltam par napig. Koszonomszepen a sokjo receptet. Mindjart masolom is oket. Kaptam enis egy jo tanacsot, mert nekem a koleszterol is sokegy kicsit. Azthiszem 7-vagy8-volt valahogy igy. Szoval a sutopapiron meg kell dinsztelni a voroshagyma kockakat. Csak ugy bele kelltenni a sutopapirt a serpenyobe. De ha nincs akkor tegyetek bele nagyon pici olajat. Es ha a hagyma mar jo akkor a tijas feherjet megsozod, es teszel bele valamijen fuszerkevereket amit szeretel. Ha nem akrsz akkor ki is hagyhatod. Szoval a tojas feherjetfelveted, a sargajat le lehet fagyasztani. Es a felvert feherjet osszekevered a hagymaval es kisutod rantottanak. Finom, es garantaltan jo nekunk. Probaljatok ki.
    előzmény:
    Bölcssali (60)
     
  17. 2002. november 26. 10:1060.
    Csak ügyesen, okosan, kitartóan! Ha a támogatottságodat nézem már a neten is elég magas- drukkolunk!:))
    előzmény:
    naty77 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 26. 09:4959.
    Ha igy haladsz, egy év múlva lesz baba!. . . drukkolunk, jó?
    előzmény:
    naty77 (58)
     
  19. 2002. november 26. 08:5258.
    Szia! A Szabolcs utcában elkezdték a teljes körű kivizsgálásomat, tegnap voltam az új nőgyógyásznál. Nemcsak a telefonban fiatal. . . :-( Talán ezért elég visszafogott, óvatos, távolságtartó, ami engem zavar. Elmondta, mire figyeljek, nem mondott újat, mert a belgyógyász már elmondta ezeket. Megmutattam a hőgörbéimet, megállapította, hogy nagyon jók, de halálosan feleslegesnek tartja a hőmérőzést, szerinte ettől csak görcsös leszek. Ha starttól számított 6 hónapon belül nem leszek terhes, elkezdnek kivizsgálni, de szerinte nincs félnivalóm, mert ha jók a cukraim, akkor jó lesz a ciklusom és szép tüszőrepedésem lesz. :-) Nem kell hozzá mennem, csak, ha pozitív tesztem van. Kérdezte a védekezést, és javasolta, hogy használjak Pharmatex krémet, mert a síkosítás sem utolsó szempont a mi esetünkben. :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. november 25. 19:0557.
    Majd írd meg, kaptál-e? Drukkolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 15:4056.
    Húúúha, rohanok!Köszi!
    előzmény:
    Bölcssali (55)
     
  22. 2002. november 25. 15:3755.
    Ma kaptam diabetikus szaloncukrot a Plussz disznkontban, ugyanannyi az ára mint tavaly csak harmadával kevesebb van benne- viszont van és ez a lényeg! Ha érdekel valakit, szerintem országosan van a nevezett helyeken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. november 24. 17:0254.
    Szia! Köszönöm! a Glukagont nem is láttam még sehol, én Glukonol-ra emlékszem, az nagyon drága és nem is volt olyan jó, viszont ennek így most utánanézek hétfőn. Nekünk a Poli Sweet bevált, de megnézem milyen a Huxol, mert most fogytán vannak a készleteink. Köszönöm a tanácsot!A banánt meg különösen! Meg fogjuk próbálni, mert anyukámnak nem kell még gyógyszer sem, csak a diéta, és most kapott egy teát ami állítólag rendezi a cukrot is, meg méregtelenít, bizakodunk! Aki ezt ajánlotta, az beszélte rá a nyáron a Grapefruit magkivonat cseppekre is ( gyógyszertárban 1200 ft körül van egy két heti adag) és képzeld el, az addig merev lábujjai, amik miatt nehezen járt cipőt alig tudott felhúzni, most rendbejöttek, mindenki csak csodálja, még az orvosa is, hogy milyen jó lett a járása!:)) Ráadásul az én náthámat is kikúrálta vele. :)) LEgyen jó napod, és ha van kedved írni, nekem van! Valamikor azt mondták rám, én vagyok Mikes Kelemen női reinkarnációja- már ami a levélírást illeti!:)) Szia Manyi
    előzmény:
    naty77 (48)
     
  24. 2002. november 24. 14:0553.
    Elnézést de felcseréltem a neveket mydma Téged külön üdvözöllek, és naty77 neked meg drukkolunk.
    előzmény:
    bibic1945 (52)
     
  25. 2002. november 24. 13:5652.
    Kedves minkdenki. Két hete amikor elöször irtam a fórumba még álmodni sem mertem, hogy ennyi válasz fog érkezni. Itt ültema a PC elött és azon gondolkodtam, kivel tudnám megosztani a gondjaimat a cukorbetegséggel kapcsolatban. Ki tudna tanácsot adni. Nálunk a férjem lett beteg. Nagyon sok jótanácsot olvastam a leveleitekböl. Jó pár receptet kinyomtattam, amit köszönök Nektek. Remélem megmarad ez a fórum és mindig tudunk egymáson segiteni. Čn is gyüjtöm a recepteket és ha van valami jó akkor megirom Nektek. mydma közösen drukkolunk Neked. Kivánok mindenkinek jó hétvéget és vigyázzatok magatokra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top