Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség

bibic1945
Létrehozva: 2002. november 17. 17:35
A családom egyik tagja cukorbeteg lett. Nem egyszerü megtanulni ezzel a betegséggel élni. Ugy étkezni, hogy jó is legyen és az ember be tudja tartani az alöirásokat. Ha tudtok adjatok egy pár tanácsot.
  1. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 24. 13:2051.
    Naty!!!nagyon drukkolunk neked!!!!
    előzmény:
    naty77 (48)
     
  2. 2002. november 24. 11:1550.
    Almás piskóta

    5 tojás
    10 dkg liszt
    25 dgk alma
    fél sütőpor
    késhegynyi fahéj
    2 teáskanál édesítőszer
    A tojássárgáját a sütöporral, fahéjjal édesítóvel kikeverjük. az almát durvára reszelve hozzáadjuk, a tojásfehérjét kemény habbá verve a listtel együtt lazán hozzákeverjük, kikent és belisztezett tortaformában. v tepsiben közepesen meleg sütőben sütjük. Össz energiatart. 3260 kJ(780 kcla)
    Össz szénhidrát: 90 g

    Nagyon finom, nálunk sláger!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. november 24. 10:1449.
    Már írtam egy privit a Tiédre, most olvastalak a fórumon is, drukkolok Neked! Nekem már a lányom lassan annyi idős, mint Te , de megszenvedtem érte, ha más bajom volt is mint Neked, viszont tudom, hogy milyen dolog is ez! Nehéz, de mert nagyon akarod hát menni fog és megy is! A végeredmény pedig megéri!
    Megadnám a címet a receptek miatt, és én is elkérem az anyuéit, mert hogy nálunk Ő a főszakács, ezt a posztot kiharcolta magának:))
    Szia
    Manyi Címem: Manyi@netcity. hu
    előzmény:
    naty77 (48)
     
  4. 2002. november 24. 08:5648.
    Sziasztok! Párotoknak írtam már magánban választ, talána közösbe kellett volna, hogy mindenki "okosodjon", mint én tőletek.
    Én január óta vagyok cukorbeteg, 25 éves múltam. Tavaly volt egy vírusfertőzésem októberben, elvben az okozza. :-( Szóval mindenkinek azt ajánlom, hogyha beteg, akkor pihenjen, ne hordja ki lábon, mint én.
    Hamarosan kisbabát szeretnénk, folyik a beállításom a Szabolcs utcában, talán december közepén egedélyt kapunk. Így most nagyon nagyon vigyázok a diétára, 7 fölé nem mehet a cukrom. Ti is tudjátok, hogy ez milyen nehéz. De betartható! Egész jól megy. Sajna, a legjobb receptjeim nincsenek gépen, de sok fent van, ha megadjátok az e-mail címeteket, szívesen továbbítom őket. Nekem most a legnagyobb öröm, hogy ehetek a McDonaldsban, sajna az a gyengém. A krumplit nem nagyon bírom, így azt kihagyom, de vacsira megeszek egy szendvicset a BigmaCen kivül bármelyiket és eszek hozzá egy öntet nélküli Kertész salátát ez segít a puffasztot zsemle megfelelő felszívódásában. Legutóbb, én aki 30 CH-t ehetek vacsira 4, 7-et mmértem egy ilyen vacsi után. Igaz, utána sokat rohangásztam. Ebédre otthon 10 dkg sült krumplit sozktam enni 20 dkg párolt zöldséggel, így jól is lakom és finom is. A zöldséget először kicsit főzöm és utána vajat teszek alá és píritom, így finomabb.
    Örülök, hogy elindult ez a forúm itt, majd sűrűn benézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 24. 07:4147.
    Icipici édesitős tejszinhabot lehet kis torkos!!!Irtam itt a joghurttortát azt hiszem. Azt se kell sütni!!!!
    előzmény:
    csipogo (46)
     
  6. 2002. november 24. 07:0246.
    Egy icipici edesitos telyszinhabot ugye tehetek a tetelyere? Attolmeg finomabb lett. Jaj lehet holnap megcsinalom. Olyannagyon finomnak gondolom. Imadom az ilyen dolgokat. Jobban mint a sutott sutiket. Pedig azokat is nagyonszeretem. Ma is adott a baratnom annyit, hogy nagyon nehez volt meg allni, hogy eltegyem, es ne egyem. De en egy jellem vagyok. Majd parnap mulva. De picik. Es igen keves a cukor bennuk. Igy nem fog artani. Linzer, es van benne lekvar is. Azokat is nagyon szeretem. Szerintem meg nem tett elem senki olyan sutit, amit en ne szeretnek. Illetve egyszer kaptam egy egessz tortat. De keseru volt. Na azzalnem tudtam mit kezdeni. De amugy minden johet ami edes. Eleg nagy baj ez nekem. Mikor Jamikemet vartam erdekes akkor meg a sosat ettem. Ugy orultem neki. De aztana szules utan egy honappal minden vissza allt a regi kerekvagasba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (43)
     
  7. 2002. november 24. 06:5445.
    Koszonom szepen a kremes puding receptet. Megcsinalom. Meg van ket kremesem. Mitcsinaljak a fiam nem eszi. En meg ugye nemhagyhatom megromolni. Ma annyi pizzat ettem, hogy nem jutott ra hej. De honap jaj lessz nekik. Amig bent csucsulnek a hutoben ugysincs nyugtom tollul. Muszaj megennem oket. Szoval puszi mindenkinek. Megyek aludni. Holnap majd beszelgetunk. Szep almokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (43)
     
  8. 2002. november 23. 14:2644.
    Azért szeretek idejárni, mert itt mindenki olyan emberséges és kedves! Mindenkinek köszönöm, hogy segíteni akar, annak is, akinek most nem írom a nevét, nem kivételezésből ám! Szóval a vas- a Plussz-italokat iszom én is, és kb évente kétszer szedek kúraszerűen vastablettát, a legutóbb rágótablettát kaptam, de az se jobb, engem az is megzavar- és ráadásul amíg rágom, beleragad a fogamba, a nyelvemre, és még órák után is érzem a vas ízét, jobb amit le kell nyelni, hiába iszom rá bármennyit. Azért beszedem, csak gondoltam, hátha valakinek van valami jobb ötlete. Az étel tudom, sokmindent pótol, és igyekszem is így étkezni- a brokkoli is finom, nektek vannak jó receptjeitek? Én elég egyszerűen szoktam, csak megpárolom, és egy kis joghurtos öntettel eszem, vagy nyersen- mert úgy is finom. Hallottam, van saláta is - de ezt nem ismerem, mármint a brokkoli-salátát. A dokikban az dühít, hogy egyet nem fognak fel: én olyan helyen dolgozom, hogy óránként sokszor 50-60-szor fel kell álnom, leülni, mindezt úgy, hogy a fél város látja, és bizony vannak napok, amikor mindent kívánok csak ezt nem. . . . . Meg kell tanulni vele élni. Nohiszen! Férfiak, még ha nőgyógyász diplomájuk van is! Egy érző lelket ismertem köztük, de Ő már nem gyógyít- mert Őt nem gyógyította meg senki:(( Most egyébként kutya bajom jelenleg, de jó volt kiönteni a lelkem! A cukorral pedig tényleg vigyázni kell, tudom. Köszönöm a tippet mydmának, én is erre gondoltam, csak ellenőríztem, hogy jó-e, és nincs-e jobb. Most megyek egy kicsit " tartom a házat" mert délelőtt dolgoztam. Estefelé visszajövök! Addig is minden jót!:))
    előzmény:
    Bogie (39)
     
  9. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 23. 08:4043.
    Cö cö !Méghogy kicsik voltak a krémesek!én is ezt mondanám.
    Csipogó!
    puding:
    fél liter tej
    1 csomag pudingpor (ha ott nem kapsz, étkezési keményítő+vanilia aroma, vagy kakaó)
    2-3 kanál édesitőpor
    1 tojás fehérje
    A tejből kiveszel, és kikevered a port simára+ édesitő
    a többit felforralod, és belecsurgatod
    amikor már "puffog"kész, leveszed a tűzről. Ekkor kell belekeverni a
    tojás felvert habját. Vgy kivizezett formába öntöd, vagy télkákba, nagyon finom, he keversz bele egy kis reszelt almát. A vaniliásba.
    előzmény:
    csipogo (42)
     
  10. 2002. november 23. 06:3442.
    Igazad van Bogikam. Nagyon orulok a sok jo receptnek. Anyukamnak is kimasolom, nem csakmagamnak. Es elkuldom neki is. De mareldicsekedtem a ferjemnek is, Hogy most mar en is fogok finom dolgokatsutni magamnak is. Orult neki o is. O ugyannem Diabetikus. De tudja mijen edes szaju vagyok. Ma vettem kremest, Persze nem diabetikusat. Nem volt nagyonedes szerencsere. De kettot megettem. Nem voltak nagyok. Hat neha azert eltudok csabulni. Szerencsere meg szunt az Osztrak cukraszda. Hu de nagyonszerette, mindene volt amit szeretni lehet. Es ezek itt meg nem mondom micsodak. Hagytak megszunni. Elmentem Magyarorszagra, Mire hazajottem nem volt. Kellett nekem elmenni. Na de legalabb nincs csabitas. Na de most majd csinalok en finomakat hala nektek. Mostmar tenyleg megyek aludni. Mindjart ejfel. Szerbusztok aludjatok jol tik is.
    előzmény:
    Bogie (39)
     
  11. 2002. november 23. 06:2541.
    Ma voltam a Coscoban, es akkor csinalta a no bemutatora akajat. Nem vartammeg amig keszen lessz. De azert megneztem mitcsinal. Tojas feherjet szepen felverte. A sargaja sehol. Es abbol csinalt rantottat. Elotte a hagymat szepen megdinsztelte, tett bele gombat, meg , es aztan osszekeverte a tojasfeherjevel. Es mind ezt sutopapiron csinalta, nem olajon. Garantaltan koleszterol nelkuli lessz a kaja. Hat nem vartam meg amig elkeszul. De en is megcsinalom. Gondoltam kozreadom. A sargajat le lehet fagyasztani. Es ha suttok valamit bele lehet tenni! Tessek kiprobalni. Koszonom szepen a sok csodas receptet!!!!! Holnap utan mindent szepen kimasolok. Holnap nem leszek itthon. Igy lehet nem is nezek be. De mindenkinek Kellemes hetveget, es idotoltest kivanunk. Es szep jo reggelt. Szerbusztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (38)
     
  12. 2002. november 23. 06:1940.
    Szerbusztok. Elokerultem. Jeges eso volt nallunk. Es meg eletben es egyben vagyok, enis meg az auto is. Szoval en ugytudom a maj pl, meg a belsosegek rengeteg vasat tartalmaznak. Es en Magyar vas tartalmi peszgos uditoitalt iszom mindennap. Az a beve hogy PLUSSZ Vas+C vitamin. @0-db van benne. Igen finom udito ital is egyuttal. Es en is ihatom mert nem tartalmaz cukrot. Ananaszos ize van. Es csatlakozom a tobbiekhez. Nem irom le megint. De minden jo amit ok irtak. A Koleszterol miatt nem ehetek annyiszor majat mint gondolnam. De azert a vas miatt, meg mert imadom azert eszem.
    előzmény:
    Bölcssali (37)
     
  13. 2002. november 23. 05:2139.
    Salikam draga, orulok, hogy jobban erzed magad :-))) Na az oregseget azt meg tegyed felre, nem vagyunk mi meg oregek :-)))))))
    Vashiany az nem jo, de probaltal mar "csak" etelekkel eleg vasat bevinni a szervezetedbe?? Nem tudom az esetedet, es orvos sem vagyok, de nekem is voltak ilyen gondjaim. Sok "red meat" vagyis marhahus, spenot, stb altalaban minden sotetzold zoldsegfele, nehany gyumolcs is, meg a tojas is. Miota itt vagyok Kanadaban a vas helyreallt, azelott nekem is irtak a pirulakat es szedtem. Itt sok marhahust eszem, spenotot minden formajaban, brokkolit, stb. Irjal kicsit bovebben errol . Ja mydmanak igaza van a cukor az nem kell. A kisgyerekeknek meg plane nem kellene, olvastam itt, hogy a gyerekek miatt nem hasznalnak edesitot. Emlekszem mikor az enyemek kicsik voltak, meg a vedono is azt modnta, hogy a cukor kell a gyereknek, a csontok miatt!! Igaz regen is onfeju voltam, meghallgattam ezt a marhasagot es tovabbra sem cukroztam a gyerekek eteleit. Napsugar(D vitamin) es kalcium kell a csontok fejlodesehez, az izmokehoz meg sok zoldseg es husfelek, meg gyumolcsok. :-))))))))))
    előzmény:
    Bölcssali (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 23. 02:5638.
    Tudom, hogy nem a reklám helye, de én glukonont használok. vagy ha a mamád misulinos, akkor a szakorvos felirhat szorbitot, vagy gyümölcscukrot. A glukonon vagy glukosweet majdnem mindenhol kapható. Vagy vegyél patikában szorbitot. A hatóanyag ugyanaz, de vigyázat, hasmenést is okokzhat, ha sokat teszel valamibe. Én ezért szoktam pl folyékonnyal kipótolni. A Canderel is nagyon jó, de nagyon drága. . . . . Ami a vashiányt illeti, hát én sem nagyon birok semmit, de tán valami injekció, vagy van most egy rágótablatta, Az kevesebb mellékhatást okoz , de azt irasd fel az orvossal. . . ja és tényleg nem árt, ha Te is kerülöd a cukrot, minden formában:-((
    előzmény:
    Bölcssali (36)
     
  15. 2002. november 22. 20:2237.
    Bogienak és csipogónak köszönöm az aggódó szavakat- már sokkal jobb, nem igazán voltam én beteg, csak betegségérzetem volt, fáradt, kimerült voltam és hát ami baj, hogy nem születtem fiúnak- nehéz napjaim legnehezebbike volt éppen, ilyenkor minden rosszabb mint egyébkor. A baklövésem helyrehozható volt, megoldódott, nem is fájt volna annyira, ha éppen nem vagyok magam alatt. De ha már itt tartunk, nem tud valaki valami jót vashiány pótlására? Többször szedtem többféle vaspótlót, de az első 2-3 hét után hasmenést okoztak, és így csak, mint egy feneketlen vödör, ürül a vas belőlem, és bizony néha nagyon letesz. Az orvosok hümmögnek, hogy persze, ez érthető, meg az én koromban- 48 vagyok, hát öreg?- ezt meg kell tanulni kontrollálni, és felírnak valami más tablettát ami vasat pótol, de akkor nem tudok tejet inni, meg a már említett gond is fellép. Étkezzek egészségesen- de tipp erre sincs. Vagy ez már egy másik fórum témája legyen? Csakhogy Ti itt olyan segítőkészek és összetartük vagytok. Nos? Mit tudtok nekem javasolni? Ami a topic életbentartását illeti, rajtam nem múlik! Jövök, amikor tudok, itt jó a hangulat, jobb, mint sok más topicon ahol gyakori a vita- itt csak segítőkészség van. Egyébként én magam nem vagyok cukros, de van rá esélyem, dédmama, nagymama, anyukám. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. november 22. 20:1336.
    Drága mydma, segíts! Milyen édesítőport használsz, mert nem mindegy, iszony drágák és nem mind jó. Gondoltam, veszek a Mamának, legyen karácsonyi süti amilyet csak szeretne, de nem tudom, melyikkel érdemes próbálkozni:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (29)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 22. 19:0635.
    Nézd meg a mákos recepteket, ott ir Fröken egy isteni almás, mákost. Na azt én kipróbáltam cukor nélkül. Nagyon finom lett!!
    előzmény:
    Bogie (34)
     
  18. 2002. november 22. 18:5734.
    OK :-))) tudod sok suti van amit "at lehetne" alakitani cukormentesre, csak nem tudtam hogyan !!!! Koszi az otletet, meg is fogom probalni!! Hogy te milyen kis okos vagy :-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 22. 18:5233.
    Bogie!én általában fele annyi édesitőport teszek bele, mint amennyi cukrot irnak, és egy tojással többet. Ha nem elég édes, jöhet még pár csepp folyékony.
    előzmény:
    Bogie (32)
     
  20. 2002. november 22. 18:4932.
    Koszi :-))) Ez lesz az elso amit megsutok , az almas, nagyon szeretem az almasat :-))))Nezegettem en a sajat receptjeimet is, de ahol pl 30 dkg porcukrot irnak, ott az a " mennyiseg" nem potolhato nehany csomag edesitovel. Szoval nagyon jok a receptjeid , irjad csak oket, tudom Csipogo (Csipike) is nagyon orul nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 22. 18:3631.
    Hát én irhatom!

    Francia almás
    1 kg alma meghámozva, vékony szeletekre vágva
    1/2 l tej
    4 tojás
    12 dkg liszt
    8 dkg margarin+a forma kikenéséhez
    2-3 kanál édesitőpor, vagy annyi folyékony, hogy a tej édes legyen
    őrölt fahéj
    vanilia aroma v reszelt citromhéj a tésztához.
    Egy laposabb tűzálló üvegtálat, vagy cserépedényt margarinnal jól ki kell kenni, és a fahéjjal megszórt almát egyenketesen beleszórni.
    A tojássárgáját az édesitővel, a margarinnal, a liszttel, és a tejjel
    ki kell keverni. Nem megijedni!!híg lesz. Hozzákeverni a tojások felvert habját.
    Az almára kell önteni, és előmelegitett sütőben, takarékon megsütni. Ha túl hamar pirul a teteje, sütőpapirt kell rá tenni.
    Készithető szilvával is.
    A szilvás tésztája abban különbözik, hogy abba csak 3 dl tej kell, de kell 1 cs sütőpor. Felezett szilvákra kell önteni. Sütés ugyanaz.
    Jó étvágyat!!!
    előzmény:
    Bogie (30)
     
  22. 2002. november 22. 18:1130.
    Irjad csak a recepteket mydma :-)) Igaz en nem vagyok cukros, de ezek a receptek nagyon jonak tunnek, masnak sem art oket megprobalni. Biztos is, hogy segit egy kicsit egeszsegesebben elni :-)))))
    Kedves bolcssali :-)) remelem minden jol van :-)))))))
    Csipikem a masikban irtam tobbet, olvassad el ottan :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (27)
     
  23. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 22. 17:5229.
    Csokoládémáz tortára, vagy más kevert sütire
    15 dkg édesitőpor
    10 dkg vaj
    5 dkg kakaópor
    fél deci tej, vagy rum.
    A krémhez valókat simára ki kell keverni, és akkor kell a tortára, sütire önteni, amig az forró!!!megolvad, lecsorog az oldalán is, és amikor kihűl, szép fényes lesz, mint a csoki. Az Íze is jó. Csipogó, pótolhatod a csokihiányodat. Az előző receptet könyvből irtam ki. Én kipróbálnám csokimázzal is!!!!meg tejszinhabbal.
    Itthon lehet diétás habot kapni, de felverheted a tejszint is édesitővel.
    Ha nincs meggybefőtt, tegyél bele mélyhűtött meggyet megfőzve, vagy más piros gyümölcsöt. Eper, málna, szeder. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 22. 17:4428.
    Kapaszkodj!!!!!TORTA!!!

    Boros meggytorta
    8 tojás
    8 evőkanál édesitőpor
    8 evőkanál őrölt mandula
    5 evőkanál zsemlemorzsa
    1 üveg diétás meggybefőtt
    1 pohár vörösbor
    2 evőkanál édesitőpor
    a tepsi kikenéséhez, vaj, zsemlemorzsa
    A tojások sárgáját az édesitőgranulátummal fehéredésig keverjük, majd hozzáadjuk a mandulát, és a morzsát. Ezután a keménxre felvert tojásfehérjét beleforgatjuk, és a kikent, morzsával behintett tortaformába öntjük. A meggybefőttet leszűrjük, a levét félreteszük. Kimagozzuk, és a tésztára szórjuk. Előmelegitett sütőben kisebb lángon(165°C) addig sütjük, amig a tűre nem ragad. Ha kihűlt. tálra rakjuk. A befőtt levét a vörösborral, és az édesitőporral összekeverjük, és tálalás előtt 1 órával a tortára öntjük, hogy jól magába szívhassa. Frissen jó.
    előzmény:
    csipogo (25)
     
  25. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 22. 17:3227.
    Csipogó, mennek a receptek
    Diós beigli
    a tésztához:
    50 dkg finomliszt
    25 dkg margarin, 2 dl tejföl
    1 csomag sütőpor
    2 citrom reszelt héja
    6 dkg Glukosweet édesitőpor/ez kb 2 evőkanál/
    a töltelékhez:
    3dl tej
    20 dkg édesitőpor, vagy 50 csepp folyékony
    40 dkg darált dió. 5 dkg mazyola
    a tészta nyújtáshoz liszt
    A tésztához valókat gyors mozdulatokkal összegyúrjuk, és amig a töltelék készül, behűtjük
    A töltelékhez a tejet az édesitővel felforraljuk, majd a diót, és a mazsolát is hozzáadjuk.
    A tésztát 3 részre osutjuk, lisztezett deszkán kinyújtjuk, a diókrémmel megkenjük, és feltekerjük. Sütőpapirral bélelt tepsire rakjuk, és előmelegitett sütőben jó közepes lángon kb 25 percig sütjük.
    Mivel tojás nincs benne , hetekig friss marad, nem szárad meg. . . .
    Kiváncsi lennék, meddig fogod rejtegetni. . . nem fog hetekig állni :-)))
    előzmény:
    csipogo (25)
     

Címlap

top