Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség

bibic1945
Létrehozva: 2002. november 17. 17:35
A családom egyik tagja cukorbeteg lett. Nem egyszerü megtanulni ezzel a betegséggel élni. Ugy étkezni, hogy jó is legyen és az ember be tudja tartani az alöirásokat. Ha tudtok adjatok egy pár tanácsot.
  1. 2017. augusztus 19. 17:024633.

    Sajnos én 6 éve (a férjem hirtelen, lelkileg végtelenül megviselő halálát követően)lettem cukros. Nem voltam kövér, nem volt magas a vérnyomásom, nem ettem sok szénhidrátot, naponta járok úszni. A háziorvosom vizsgálatokra küldött, ahol féléveket kellett várni, ott a váróban meg órákat. Mindenhol csak gyógyszereket adtak és csak annyit mondtak, hogy fél év múlva menjek vissza. No ebből elegem lett. Elkezdtem aktívan foglalkozni a témával, természetes (gyógyszer nélküli) gyógymódokat tanulmányoztam. Az orvos által felírt gyógyszeradagot lassan (állandó ellenőrzésem mellett) az orvos tudta nélkül lassan csökkentettem. Elértem mostanra csak 1-2 egységgel magasabb a cukorszintem a normálisnál. (6 évvel ezelőtt 20,5-ről indultam)


    Egyszóval ha valaki nagyon figyel magára, törődik magával, a témában aktívan tájékozódik, akkor a cukorbetegségből is MEG LEHET GYÓGYULNI!!!!!!!!!!  

  2. 2017. augusztus 13. 14:084632.

    Abban teljesen egyetertek veled, hogy az emberi szervezet nem finomitott szenhidratok fogyasztasara lett tervezve, es hogy elsodlegesen ezek tartos fogyasztasa all a cukorbetegseg hattereben.


    Azzal azonban nem ertek egyet, hogy a finomitott szenhidratok fogyasztasa onmagaban azonnal megszunteti a 2-es tipusu cukorbetegseget, szerintem nincs is ilyen tudomanyos tapasztalat.
    Egyreszt a 2-es tipusu cukorbetegseg altalaban hosszu evek helytelen taplalkozasa kovetkezteben alakul ki, ami az inzulinszintet noveli es inzulin rezisztenziat hoz letre. A finomitott szenhiratok elhagyasa termeszetesen kulcs tenyezo az egeszseg helyreallitasaban, de ettol a gyogyulas nem valoszinu, hogy bekovetkezik, azonnal meg semmikeppen.


    Az emlitett magas inzulinszint miatt ugyanis a belso szerveken (peldaul vese, hasnyalmirigy) zsir rakodik le a cukorbetegge valas folyamata soran. Az inzulin hormon alakitja ugyanis a szenhidratot zsirra, ha magas az inzulinszint, akkor meg hatekonyabban alakitja zsirra. (Ha valakit el akarunk hizlalni, inzulint kell bevinni a szervezetebe).


    A cel a magas inzulinszint megtorese, amihez a szenhidratok bevitelet minimalizani kell (LCHF etrend - pl. napi 20 g szenhidrat). Az etrend azonban meg mindig csak egy lepes az egeszseg fele, ugyanis az inzulinszintetet nem csak a szenhidratok emelik, de peldaul az allati feherjek is (peldaul tojas es hal is).
    Vagyis ha eszunk, az inzulin emelkedik.


    Ha bojtoluk, az inzulinszint nem emelkedik, raadasul a szervezet atall a zsir alapu uzemmodra es hatekonyan egeti a szervezetben lerakodott zsirt. Igy messze hatekonyabb, mint az a helyes taplalkozas onmagaban.


    A gyogyulas altalaban tobb honapot, akar evet is tarthat.


    Az altalam az utobbi hozzaszolasomban a cukorbeteg gyogyitasara javasolt LCHF dieta es idoszakos bojtoles tehat termeszetes modon megtori az inzulinrezisztenciat.

    előzmény:
    castaneasativa46 (4631)
    2017-08-13  13:06
  3. 2017. augusztus 13. 13:064631.

    Én úgy tudom, hogy az ember csak az ősök hasnyálmirigyével rendelkezik - genetikusan - az ősember pedig nem fogyasztott finomitott szénhidrátot. Se cukorfélét - a ritka méztől eltekintve . se lisztet, se keményítőt. A hasnyálmirigy ezért általában túl van terhelve, ezért olyan gyakori a cukorbetegség. /A kristálycukor - répacukor - voltaképpen egy összetett cukor /C12H22O11, ez az összegképlete, két egyszerű cukormolekulából áll/ ezért elég nehéz lebontani. Ezért olyan gyakori a cukorbetegség. Ehhez még hozzá kell számítani azt, hogy az élelmiszergyártók a cukros üdítőket előszeretettel reklámozzák, mert elég magas rajta a hasznuk. Nagyon sok mindenben van cukor, amiről nem is gondolnánk, hogy tartalmaz /pl.majonéz/


    Ha megszüntetnénk a finomított szénhidrátok fogyasztását, elméletileg azonnal megszűnne a cukorbetegség, mert az egészséges szervezet nem igényli feltétlenül a cukrot /A rákos - deformált sejtek viszont csak a szőlőcukrot tudják hasznosítani, ezért elméletileg az összes rákos megbetegedést is meg lehet fékezni diétával/ Persze ez csak elmélet, akik ehhez jobban értenek, jobban tudják. 

    előzmény:
    Walaki_mas (4630)
    2017-08-13  10:08
  4. 2017. augusztus 13. 10:084630.

    Ebbe a forumba is beirom, hatha valaki utananez es segitseget jelent neki:

    A 2-es tipusu cukorbetegseg az esetek tobbsegeben GYOGYITHATO, visszafordithato.
    Az magyar gyakorlatban a tunet kezelesevel foglalkoznak, a vercukorszintet probaljak a megfelelo hatarok kozott tartani. A valos problema, az inzulinrezisztencia, ezt kell megtorni, es a szervezet mukodese helyreall, akar tobb eves gyogyszer es inzulin hasznalat utan is.

    Az ingyenes es rendkivul egyszeru modszer:
    - helyes taplalkozas (LCHF etrend)
    - idoszakos bojtoles (intermittent fasting

    Rengeteg ingyenes informacio talalhato a kovetkezo oldalakon (angolul):
    1) Dr. Jason Fung: Intensive Dietary Management Blog
    https://intensivedietarymanagement.com/
    2) Diet Doctor
    https://www.dietdoctor.com/



    Ezekkel az eloadassorozatokkal erdemes kezdeni:
    https://intensivedietarymanagement.com/category/lectures /type-2-diabetes-lecture-series/
    https://intensivedietar ymanagement.com/category/lectures/the-aetiology-of-obesity-l ecture-series/


     

  5. esi
    esi
    2014. május 9. 12:274629.
    Sziasztok!

    Segitsegeteket szeretnem kerni egy anyuka megtalalasaban. A szivemen van az esete, azert szeretnem megtalalni.
    Debreceni vagy Debrecen kornyeki. A kisgyereke nem reg lett cukorbeteg. Ezert az ottani korhazba kerult a gyerekkel, ahol 3 nap alatt kihajitottak. Sajnos ilyen helyzetben nem eleg ez a 3 nap. Ketsegbe esve hivta fel a budapesti Bethesda korhaz szakorvosnojet, akitol csak egy felorat kert barmikor amikor az orvosnonek megfelel.

    A tortenetet eddig tudom. Az orvosnotol biztos megkapta a szokasos es humanus orvosi segitseget.  Azert keresem mert lehet, hogy tudok a gyerek szamara olyan gyerekorvost ajanlani, aki nem kezeli, hanem meggyogyitja a gyereket.

    Koszonom elore is a segitsegeteket!

    Esi
    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35
  6. 2014. január 11. 12:524628.

    Ha valakit érdekel, minap bukkantam erre az igencsak hasznos kis dologra. Egy egyedi adatokkal gravírozott és szép karkötő. Itt találtam: www.proid.hu 

    A páromnak is vettem, hogy ha véletlenül bárhol-bármi érné, rosszul lenne, akkor tudják ki ő, kit értesítsenek és hogy cukorbeteg. Ajánlom nektek! 

  7. 2013. szeptember 6. 08:444627.
    Sziasztok! Nagymamám cukorbeteg, viszont mostanában elfelejti beadni magának az inzulint, illetve a többi gógyszerét (sajnos szed vagy 30 féle gyógyszert :() - ez sajnos egyre többször fordul elő és én és a család többi tagja sem tud mindig mellette lenni a munka meg az iskola miatt. Nem tudtok valami megoldást, amivel mindig észben tartaná? (Kérlek, ne mondjátok, hogy szedjen memóriajavító gyógyszert, azt is szed)
    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35

Címlap

top