Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség

bibic1945
Létrehozva: 2002. november 17. 17:35
A családom egyik tagja cukorbeteg lett. Nem egyszerü megtanulni ezzel a betegséggel élni. Ugy étkezni, hogy jó is legyen és az ember be tudja tartani az alöirásokat. Ha tudtok adjatok egy pár tanácsot.
  1. 2010. november 12. 13:024576.

    Sziasztok, csak karácsonyi topikba írtam eddig, mire rájöttem, hogy a téma ide vonatkozik.

    Szóval ha valakit érdekel, most lehet venni patikában vércukormérőt úgy, hogy nyereményjátékban is részt vegyünk és egész jó kis ajánékokat lehet nyerni. 

    Hátha valaki most akart venni ilyet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  2. 2010. november 3. 11:194575.
    Azt hiszem pont nem tudok menni, mert Münchenben leszek rokonoknál, de izgatottan várnám a beszámolód, ha esetleg mész, mert ilyenen én még sohasem voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-11-01  15:28
  3. 2010. november 1. 15:214574.
    Bocsi... látom, hogy már elküldtem ez a topikot, csak véletlen vol a másik :) De köszönöm a Dr. Info tippet :) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  4. 2010. október 19. 14:544573.

    Szia!

    Az utóbbi hetekben kerestem én is fórumokat, a Macosz mellett még a DrInfo.hu-n találtam használhatókat.

    De ha kérdésed van és itt felteszed, biztos válaszolgatnak rá.

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-10-18  22:12
  5. 2010. október 14. 22:204572.

    Egy kicsit alaposabb az orvosod, de szerintem mindenhol más.

    A háziorvosom egy 11-es éhgyomri mérés után azt mondte hogy 2-es diabétesz, szedjem a Metformint. Nagyon rosszul voltam tőle, és lefogytam 6 kilót 2 hónap alatt. Aztán a diabetológián kiderült hogy 1-es diab és inzulin. 3x4E és a bázis is 4, de jól eltalálták mert azóta nem volt 9 felett még étkezések után sem. Elmúltak a rosszullétek és szerencsére fogyni sem fogytam azóta. 

    Szept elején kezdtem az inzulint, azóta egyszer voltam a mérési naplóval, de megfelelőnek tartották az értékeket. Étkezés után sem több 6-7-nél. Lefekvés előtt még soha nem mértem, de most kiváncsiságból megmérem én is.

    Az étkezésekkel nekem is vannak gondjaim, néha megfeledkezem a kisétkezésekről, és a szénhidrátot számolva olyan mintha soha nem laknék jól:)))

    előzmény:
    recat (4571)
    2010-10-14  14:06
  6. 2010. október 14. 14:064571.

    Hú, ez fura. Nekem a három étkezés előtt-után és lefekvés előtt is mérnem kell, azaz 7x egy nap, hogy rendes diagnózist tudjanak készeíteni.

     

    Azt mondta a doki, hogy nagyon sokan elfelejtik, hogy étkezések után is mérni kell. És sokaknak nem derül ki időben a diabétesz, mert jó a cukruk az étkezés előtt, ellenben utánna lehet, hogy elszállnak. De mivel nem mérnek, ezért ez nem látszódik. Ezért fontos párokban mérni. A lefekvés előtti mérés is nagyon fontos, amolyan támpont, hogy lássa a doki, hogy a páciens miként kezdi az éjszakát. Ha nagyon alacsony lefekvéskor, akkor a bázis inzulin elkezd hatni és lehet hogy éjjeli meg arra ébred az ember, hogy teljesen lement a cukra. A rendszeresség tudom, hogy fontos, de olyan nehéz betartani, hogy egy időben egyek mindig. Pedig a doki csak így tudja beállítani.

     

    Mondjuk beállítás után nem tudom mennyit érdemes mérni.

    előzmény:
    pazsua (4570)
    2010-10-13  21:36
  7. 2010. október 13. 21:364570.

    Az inzulin beállítás miatt 3-szor kell mérnem, reggel és egy fő étkezés előtt, és után másfél órával. De néha megmérem akkor is ha nem érzem jól magam, legtöbbször ebéd után, mert nem mindig sikerül kiszámolni az 50 gr ch-t.

    előzmény:
    recat (4569)
    2010-10-13  10:51
  8. 2010. október 13. 10:514569.

    Nekem is Accu-Chek :) Sajnos nem tudom hol lehet beszerezni ezt a folyadékot, én még nem is hallottam róla, nézelődöm kicsit a neten, hátha találok valamit.

    Megkérdezhetem, hogy te hányszor mérsz egy nap? 

    előzmény:
    pazsua (4568)
    2010-10-12  21:46
  9. 2010. október 12. 21:464568.

    Sziasztok!

     

    Én egy kicsit gyakrabban cserélem, talán érzékenyebb a bőrőm.

     

    Accu-chek mérőm van, olvastam, hogy ezt időnként kalibrálni kell. Nem tudjátok hol lehet kalibráló folyadékot venni?

     

     

    előzmény:
    recat (4567)
    2010-10-12  16:53
  10. 2010. október 12. 16:534567.
    Ne haragudj, rég nem voltam. Én akkor szoktam tűt cserélni, ha elfogy egy doboz tesztcsíkom. Lehet, hogy picit ritkának tűnik, de én akkor kezdem érezni, hogy a tű már nem az igazi.
    előzmény:
    pazsua (4560)
    2010-10-07  21:14
  11. 2010. október 11. 15:224566.

    Sziasztok!

     

    Minden betegség a lélekben eredezik, ez már általánosságban elfogadható. Hogy melyik lelki probléma milyen tüneti megvalósulást ölt, az sok mindentől függ! A lényeg, hogy ne nyomjuk el az eredendő okot tüneti kezeléssel, vagyis ha csak gyógyszereket kapkodunk be akkor a tünetek idővel elmúlnak, de a tünetet kiváltó okok megmaradnak.

     

    Nézzük cukorbetegséget milyen lelki blokk okozza:

    Cukorbetegség: A cukorbetegség arra utal, hogy az élet kellemes oldalát, az élvezetet, a szeretet nem fogadom el, mivel azaz érzésem, hogy nem érdemeltem meg a törődést.

    Kiváltó tényezői elsősorban olyan krízisek, megrázkódtatások, vagy szituációk, melyek a személyiség egészének újrarendeződését, átszerveződését kívánja meg: a terhesség, a pubertáskor, vagy a változás évei, de a hirtelen megszűnt munkahely, vagy a családi civakodások is magában hordozzák az okokat.

    Amit tenni kell:
    ... szembesíteni magam saját magammal. Elfogadni magam szeretetben olyannak, amilyen vagyok. Csak aki tulajdon lényét „magára öltötte” lesz képes szeretetet és örömöt befogadni és adni. Tehát ahelyett, hogy szüntelenül bizonygatjuk magunknak, hogy érdemesek vagyunk az életre és a szeretetre, élvezzük azt!

    ...folytatása a honlapomról elérhető!

     

    Ha kiváncsiak vagytok a részletekre katt a honlapomon belül a betegségtünetre (ez esetben a cukorbetegség kulcsszóra)

     

    Üdv:

    Inke

    www.eljharmonikusan.hupont.hu

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  12. 2010. október 11. 15:084565.

    Sziasztok 

    Van valaki aki használja a Victoza nevű injekciót? 

    Azt használom kb 2hónapja és minden nagyon jó volt tegnapig. Evés után fel ment a cukrom 8 fölé. Valakinek van valamilyen tapasztalata?

    Köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  13. 2010. október 8. 22:054564.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a válaszokat.

    A szénhidrát számolással még vannak gondjaim, nem mindig sikerül eltalálnom, így van amikor túl magas, vagy alacsony értéket mérek. Főleg az ebédnél van ez így, a többit kiszámolgatom.

    Most még nagyon hiányzik az esti nassolgatás, és sokszor úgy érzem, pl. a vacsinál hogy mégegyszer annyit is meg tudnék enni, de tudom hogy nem lehet.

     

    A sztiviát nem ismerem, majd utána nézek és lehet hogy ki fogom próbálni.Köszi.

    előzmény:
    szelina1 (4561)
    2010-10-07  21:22
  14. 2010. október 8. 10:224563.

    Sziasztok!

     

    Én "csak" IR-es vagyok, de tapasztaltabbakhoz lenne egy kérdésem.

     

    Szerintem csak városi legenda, de piszkálja a fantáziám, hogy egyszer azt olvastam, hogy a steviát összefüggésbe hozzák a meddőséggel.
    Igazából őszintén szólva nem hiszem, de érdekelne mások véleménye..

     

    Egyébként van otthon mindenünk: Stevia por, csepp, gyümölcscukor, xyllit és nyírfacukor (bár ezek ugyanazok, de így alakult).

     

    Köszi a válaszokat!

    előzmény:
    pappandri (4534)
    2009-10-26  15:15
  15. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2010. október 8. 08:434562.

    Sziasztok!

     

    Édesítőnek mi a sztíviát használjuk, a por és a tabletta változatnak nincs mellékíze, bár nem mindenhez jó, a palacsinta tésztát valamiért nem tudom vele megédesíteni.

    Van süssina por is, mert a sztívia elég tömény, óvatosan kell adagolni.

    Ha valamit meg akarsz szórni édesítővel, arra a süssina jobb. (vagy más por alakú édesítő)

    A sztívia ára magasabb, de tényleg nagyon kevés kell belőle.

    És természetes anyag.

     

    Gyümölcscukrot is használunk, de azt azért nem szeretem, mert ott a szénhidrát mennyiséget is igencsak megdobja a sütikben is pl.

     

    Nagyfiam cukorbeteg, már két éve.

    Az inzulinnal kapcsolatban nem tudok mit mondani, mert nála nem tart ki egy hónapig egy adag, úgyhogy nincs ilyen gondunk.

    A tűt nem sűrűn cseréli.

    Ahogy neked jó, azt szokták mondani, ahogy érzed.

    előzmény:
    pazsua (4560)
    2010-10-07  21:14
  16. 2010. október 7. 21:224561.

    Szia!

    Én is csak gyümölcsfruktózt használok, nem szeretem a Pötyik ízét. 

    Azzal is főzök, s nagyon bevált. 

    Mézet is szoktam venni, bár az is mesterséges méz, de nagyon jó íze van, s néha azt eszem reggelire.

    A tű: változó. Én naponta szoktam cserélni.

    Valamiért tű fóbiám van, s rettegek, hogy valamit összeszedek.

    De hallottam, hogy valaki csak hetente cseréli.

    Szerintem ahogy érzed. A két nap tökéletes.

    Valamikor én is tovább húzom, nem tartom hűtőben, csak a meg nem kezdett csomagot, viszont ha tovább tartogatom, akkor nem mindig tökéletes a cukrom. Össze-vissza tud kavarodni.

    Szóval, ha ügyes vagy, akkor jól meg tudod oldani a szénhidrát fogyasztás számlálásával.

     

     

    előzmény:
    pazsua (4560)
    2010-10-07  21:14
  17. 2010. október 7. 21:144560.

    Szia szelina!

     

    Nekem nagyon sok kérdésem lenne, kezdő cukorbeteg vagyok. Másfél hónapja derült ki és én is 1-es.

    3x4E actrapid,este 4E insulatard. Már kérdeztem egy hsz-ben hogy milyen gyakran cseréltek tűt, de sajnos nagyon kevesen látogatják ezt a fórumot.

    Most úgy döntöttem hogy 2 naponta, akkor még nem fáj.

    A nappali inzulinom az elfogy egy hónap alatt, de az éjszakainak a fele még megvan . A használati azt irja, hogy 6 hétig lehet szobahőmérsékleten. Mit csináljak a maradékkal? Használjam tovább?

    Melyik az az édesítő amit használsz, aminek nincs mellékíze?

    Most a fruktózt használom, mert kicsit idegenkedek ezektől a mesterséges dolgoktól. 

     

    Üdv. Zs

    előzmény:
    szelina1 (4559)
    2010-10-07  19:07
  18. 2010. október 7. 19:074559.

    Sziasztok!

     

    Én már 4 éve cukorbeteg vagyok, 1-es.

    Szívesen megosztom veletek a tapasztalatom, s szívesen olvasom a tieteket is!

     

    Bár látom az utolsó hozzászóásokon, hogy elég döcögősen megy a topic!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  19. 2010. szeptember 30. 12:514558.

    Látom sajnos nem halad a fórum, pedig jó lenne megosztani a tapasztalatokat, kérdéseket feltenni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  20. 2010. szeptember 26. 14:434557.

    Mondj valamit róla légyészives.

    Vásároltam tablettát olyat ami a béta sejtek terelődését fokozza a vércukrot lenyomja állitólag.

    Köszi.Üdv. Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-09-13  16:57
  21. 2010. szeptember 16. 14:244556.

    Én is azt olvastam sok helyen, hogy naponta, de nincs saját tapasztalatom, én csak cukorgyanús vagyok, úgyhogy rendszeresen méregetem.

    Sajnálom, hogy ezek a hasznos fórumok ilyen döcögősen működnek.

    előzmény:
    pazsua (4555)
    2010-09-14  21:24
  22. 2010. szeptember 14. 21:244555.

    Sziasztok!

     

    Nemrégiben derült ki, hogy cukorbeteg vagyok, valószínüleg 1-es típusu. Pár napja adom magamnak az inzulint, 3-szor Actrapid, este Insulatard. Lenne pár kérdésem ha tudna valaki tanácsot adni.

     

    Milyen gyakran kell a tűt cserélni a tollban? Nekem azt mondták hogy 4 naponta, de nagyon sok helyen azt olvastam, hogy minden szúrásnál.

    A gyógynövény boltban ajánlották a növényi inulin(kapor) tablettát. Használt ez már valakinek? Vagy tudtok olyan készítményt ami esetleg segít? Vagy ezek a dolgok csak a 2-es cukorbetegségben segítenek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. augusztus 31. 16:274554.

    Nem vagyok érintett,  ezért nem tudom biztosan, de gondolom, alapból nézik a vércukorszint mellett ezt is, mivel nagyon fontos információt ad a cukorbetegség diagnosztizáláshoz.6% alatti érték a jó, egészségeseknél 4-6 % között szokott lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164594 (4553)
    2010-08-31  14:03
  24. Torolt_felhasznalo_164594
    Torolt_felhasznalo_164594
    2010. augusztus 31. 14:034553.

    köszönöm a hasznos tanácsokat,remélem nálam mégsem ez lesz a probléma,de a vércukor/inzulinr.vizsgálatra elmegyek.Ilyen háttérrel jobb félni mint megijedni.

    A HbA1c -t külön kell kérni,hogy nézzék,vagy ezt alapból vizsgálják ilyenkor?

    előzmény:
    Inaara (4550)
    2010-08-30  16:18
  25. 2010. augusztus 30. 17:344552.
    Sziasztok! Próbáltátok már a vércukorszintet csökkenteni aloe vera termékekkel? Több terméke nagyon hasznos és jótékony hatású.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top