Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség

bibic1945
Létrehozva: 2002. november 17. 17:35
A családom egyik tagja cukorbeteg lett. Nem egyszerü megtanulni ezzel a betegséggel élni. Ugy étkezni, hogy jó is legyen és az ember be tudja tartani az alöirásokat. Ha tudtok adjatok egy pár tanácsot.
  1. 2009. augusztus 13. 17:274526.

    most mértem meg a PalmLab mérővel 6.7 és ugyanabból a vércseppből a GlucoAlpha mérővel 8.1

     

    Legyek okos.... :S

     

    éhes voltam, de akkor nem eszek még várok egy kicsit.... 

    egyáltalán jó megoldás ez? 

     

    kettes vagyok, és a dokim igazából semmit sem mond ....csak megírja a receptet aztán már kint is vagyok....

    előzmény:
    plüssmackó (4525)
    2009-08-13  10:45
  2. 2009. augusztus 13. 10:454525.

    szia

     

    nos mielőtt kalibrálnád (mellesleg a használatijában szerepel az eljárás - ha akarod holnapra megnézem- ) korántsem bizonyos hogy baj van vele....

    négy tizedet simán mászhat amíg beérsz a klinikára.. és mellesleg a vénás vérből laborral mért vércukrot szerintem ne hasonlítsd össze az optoelektronikusan működő pontatlanabb mérővel (nem annyi az eltérés amúgy sem hogy jelentős lenne)

     

    no rég voltam itten... lendítsünk egyet a topicon :)

    előzmény:
    erika48 (4524)
    2009-08-11  08:05
  3. 2009. augusztus 11. 08:054524.

    van egy Accu Chek vércukor mérőm, amivel a köv. gondom van.

    Itthon reggeli mérésem (ujjbegyből) 6,9.

    Vérképnél klinikán vénás vérből 7,2.

    A leleten ugyanez a vér 6,1.

     

    Vettem "kalibráló folyadékot", ebben két kis fiola van, de nem tudom mit kell csinálni vele, hogy végre jól mérne.

    Ha tudná valaki, megbeszélhetném vele?

    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35
  4. 2009. augusztus 8. 19:044523.

    Azt hiszem megtaláltam azt a lekvárt amit keresel.

    Irj privit ha érdekel.

    előzmény:
    nakedbike (4499)
    2009-06-19  11:02
  5. Torolt_felhasznalo_816608
    Torolt_felhasznalo_816608
    2009. július 21. 17:024522.
    Én a 77 elektronikába szoktam vinni bekalibráltatni. Kb fél órát vesz igénybe és már kész is.  Gyógyszertárakban kalibrálást nem csinálnak.
    előzmény:
    Moolly (4521)
    2009-07-21  16:32
  6. 2009. július 21. 16:324521.

    Köszi! Azt a gyógyszertárban is megcsinálják? vagy hová kell vinni?

    dehát csak februárban kezdődött az egész és azóta használom az egyik mérőt, a másikat a múlthéten vettem :(

     

    előzmény:
    okina78 (4519)
    2009-07-20  20:52
  7. 2009. július 21. 16:324520.

    Köszi! Azt a gyógyszertárban is megcsinálják? vagy hová kell vinni?

    dehát csak februárban kezdődött az egész és azóta használom az egyik mérőt, a másikat a múlthéten vettem :(

     

    előzmény:
    okina78 (4519)
    2009-07-20  20:52
  8. 2009. július 20. 20:524519.
    Szia! Nem tudom milyen méröid vannak,de kalibráltatni kell öket, hogy milyen sürün az attol is függ mennyit mérsz.Mi rengeteget mérünk általában fél évente kalibráltatom .2 havonta pedig mikor konntrollra megyünk összemérjük a korházi géppel.
    előzmény:
    Moolly (4518)
    2009-07-20  20:21
  9. 2009. július 20. 20:214518.

    Sziasztok!

     

    Kettes tipusú vagyok, elég jól kordában tudom tartani a cukraim diétával, mozgással és Glukobay-jal.

    De két vércukormérőm van, és mind a kettő hitelesítet, elvileg jó... mégis ha egyszerre mérek, mint pl, most is, az egyik 6.5 öt mutat a másik ugyanabból a vércseppből 8.4-et. Ilyenkor mi van????? segítsen kérlek valaki, aki tapasztalt!!!!!!!!!!

     

    köszi

    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35
  10. 2009. július 20. 20:214517.

    Sziasztok!

     

    Kettes tipusú vagyok, elég jól kordában tudom tartani a cukraim diétával, mozgással és Glukobay-jal.

    De két vércukormérőm van, és mind a kettő hitelesítet, elvileg jó... mégis ha egyszerre mérek, mint pl, most is, az egyik 6.5 öt mutat a másik ugyanabból a vércseppből 8.4-et. Ilyenkor mi van????? segítsen kérlek valaki, aki tapasztalt!!!!!!!!!!

     

    köszi

    előzmény:
    bibic1945 (1)
    2002-11-17  17:35
  11. 2009. július 20. 19:194516.
    bocs tablettát...........nem látok már.....
    előzmény:
    okina78 (4515)
    2009-07-20  19:16
  12. 2009. július 20. 19:164515.
    Szia! 3-4 cseppet szokott citromlével limonádénak issza reggelente.Cseppet veszünk,a tabblettát nem is probáltuk.Ő még nem cukorbeteg csak oda kell figyelnie mert emelkedettebbek a cukrai.Neki bevállt,bár hallottam olyanrol akinek nem.De egy két hétbe beletelik amig hatni kezd.
    előzmény:
    smokey* (4514)
    2009-07-20  18:40
  13. 2009. július 20. 18:404514.

    Mennyit vesz be belőle naponta? Tablettákkal édesít?

    Nagyon keserűnek találtam és nem bírom megenni pedig hallottam róla, hogy jó.

    Köszi ha válaszolsz.

    előzmény:
    okina78 (4513)
    2009-07-20  13:10
  14. 2009. július 20. 13:104513.
    Szia! Légyszives csak egyetlen egy 1 tipusu diabost mutass aki meggyógyult!!!!!!!!!!!!!!!! Nem 2tipusut aki esetleg lefofy és diétázik és akkor nem kell neki semmi,hanem 1 tipusut! Gondolod ha lenne valami gyógymod akkor is inzulinoznám? de én abban nem hiszek hogy valamit eszik,iszik és visszanönek az inzulintermelö sejtjei! Ugyanis kipusztultak.Biztos van olyan akinek más  segit de az tuti nem 1 tipusu.Anyukámnak pl akinek kezdödö 2 tipusu van,tök jol karban lehet tartani a cukrát steviával............
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329465 (4511)
    2009-07-20  11:45
  15. Torolt_felhasznalo_329465
    Torolt_felhasznalo_329465
    2009. július 20. 11:474512.

    smokey!

    Minden érdekel, ami táplálkozással van összefüggésben :)

    Kérlek, küldd!

    előzmény:
    smokey* (4509)
    2009-07-19  14:50
  16. Torolt_felhasznalo_329465
    Torolt_felhasznalo_329465
    2009. július 20. 11:454511.

    Kedves okina78,

     

    Úgy látom nekem címezted a hozzászólást, bár meg nem neveztél.

    Először is...természetesen nem azért lesz senki cukorbeteg, mert szoptatják.

    Én a holisztikus gyógyászatban hiszek, ami az embert szellem-lélek-fizikális test hármasaként kezeli(és minden betegségnek tulajdonít mind három területről okot).

    Tény, hogy a fizika testnek nagyon sokat lehet ártani "mérgekkel".

    Ha utánanézel, akkor számos cikket, könyvet! is olvashatsz arról, hogy napjainkra a vegyes étrenden élő nők teje mennyire szennyezett toxinokkal(hús,hal,tejtermékek,zsíros-cukros-ételek,idegesk edés,stressz hatására). Itt persze nem csak az anyatejről van szó, hiszen a picit már méhen beül is táplálja az anya(táplálékkal, gondolatokkal, érzésekkel).

    A kislány esetében (aki nem "az", hanem "ő"-de gondolom csak elírtad) nem a tápszer a hibás. Ahogy fent kifejtettem abban hiszek, hogy minden betegség összetett, és több oka van.

     

    Egy anyától talán természetes reakció a Tiéd...egyből elutasításra, tagadásra talál, hogy ők bármit is rosszul csinálhattak a gyerekükkel kapcsolatban...hiszen mindenki tökéletes anyuka szeretne lenni, a holisztikus gyógyászatban mégis nagyrészt a szülők felelősek a gyerek 6-7 éves koráig bekövetkező betegségekért(pl manapság rengeteg az allergiás gyerek-az anyaméhben elszenvedett tramumákra, és a rengeteg toxinnal szennyezett tejre vezetik vissza kialakulását)

     

    Ha nem hiszel semmiben, csak az inzulinban, akkor az a Te dolgod, de ha más meggyógyul csodalekvártól, méregtelenítéstől, akkor afellett talán nem kéne tovább siklani és el kéne fogadni, hogy nem mindenki vallja a Te nézeteidet.

    Ha nem hiszel sem a lelki-sem szellemi dolgokban, akkor nézz meg egy statisztikát arról, hogy menyivel egészségesebbek azok, akik nem esznek húst/halat..mennyivel kevesebb az allergia, a szív és érrendszeri megbetegedés, emésztési probléma vega szülők gyerekénél.

     

    Én semmit nem saját kútfőből mesélek, mert nem vagyok orvos, viszont az egyik leghíresebb magyar természetgyógyász tanácsait követem, és az Ő nézeteit vallom. Sok csodát láttam már életemben, amit a nyugati orvoslás soha nem érne el!!!!!!!!

    Túl sok pénz van abban, hogy mindenkit gyógyszerekkel tömjenek. Ez egy korrupt világ és a nyugati orvosokat önhibájukon kívül már ennek rendelték alá. Csak a keleti orvoslásban hiszek!

     

    Minden jót, erőt, egészséget a fiadnak...  

     

    előzmény:
    okina78 (4510)
    2009-07-19  16:13
  17. 2009. július 19. 16:134510.
    Sziasztok! Ne haragudjaok régen irtam ide de ezt nem tudom szo nélkül megállni..... Komolyan gondolod hogy az én fiam azért lett cukorbeteg mert szoptattam????????? És akkor a másik két gyerekem ugyan vajon miért nem? És ismerek olyan cukorbeteg kislányt akit egy percig sem szoptatott az anyukája mert sajna nem volt teje akkor az mitöl lett diabos? Tán azért mert ő meg azt a csunya tápszert ette??????????Lehet hinni mindenféle csodaszerekbe de ha az én gyerekem 48 orig nem kap inzulint belehal..........  Ezen kéne elgondolkodni... nem a csoda lekváron...........Bocs de ez most ki jött belölem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329465 (4504)
    2009-07-16  22:41
  18. 2009. július 19. 14:504509.

    Akkor majdnem egyformán táplálkozunk de én nem eszem tejterméket sem.

    Ezt a cikket olvastam nem is olyan régen de én tanultam erről még anno.

    Nem tudom érdekel.-e egy honlap esetleg privibe átküldöm.Nagyon jónak tartom.-szólj aha gondolod.Táplálkozással van összefüggésben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329465 (4508)
    2009-07-18  23:16
  19. Torolt_felhasznalo_329465
    Torolt_felhasznalo_329465
    2009. július 18. 23:164508.

    Én igyekszem mérgek nélkül élni. :)

    Nem eszem húst, halat,cukros ételeket és csak nagyon kevés tejterméket fogyasztok.

    A méregtelenítő kúrák természetesen hatásosak! Természetes gyógymódok, amiben manapság nem hisznek az emberek, mert csak azt akarják fogyasztani, ami kemikália, ami szintetikusan előállítható.

    Ha már a koleszterinről kérdeztél, talán érdekes lehet a következő cikk részlet:

    "A hús káros hatásai közül kiemelkedik a magas koleszterintartalma miatt kialakuló érelmeszesedés. A növények és az állatok egyaránt tartalmaznak koleszterint. A koleszterin két fajtáját érdemes ismernünk: a HDL- és az LDL-koleszterint. A HDL koleszterin szállítja az LDL koleszterint. Ha nincs elég HDL a szervezetben, az LDL-hez képest, akkor az LDL koleszterin lerakódik az érfalakra. Ez abban az esetben következik be, amikor túl sok LDL-koleszterin tartalmú ételt fogyasztunk. Az állati eredetű ételek sok LDL-koleszterint tartalmaznak. A növényekben kevés LDL- és sok HDL-koleszterin van, ami védőfaktorként szolgál az érelmeszesedés ellen. (Dr. W. Donner). Az LDL-koleszterin lerakódása az érfalakra az érelmeszesedés első lépcsőfoka. A betegség második fázisában megindul az úgynevezett plakk-képződés, melynek során intenzív sejtburjánzás indul be. Ezek a sejtek sok koleszterint és kötőszövetes rostokat tartalmaznak. Ez utóbbira a betegség harmadik szakaszában kalcium- ionok rakódnak. Az erek elveszítik rugalmasságukat, és keresztmetszetük nagy mértékben csökken. Ezzel számos egyéb betegség kockázatát drasztikusan növelik, melyek közül a legfontosabbak: szívizom-elhalás (infarktus), agylágyulás, agyvérzés, végtagelhalás, trombózis, magas vérnyomás, epekő-képződés (Dr. Szollár L.). Az ischémiás szívbetegségek, köztük az infarktus első számú kockázati tényezőjének számít a magas koleszterinszint. A szívizom-infarktusban megbetegedettek mintegy 30%-a extrém magas vérzsírszinttel rendelkezik. Ma már közhelyszámba megy az a kijelentés, hogy kerüljük a zsíros ételeket. A több éven keresztül tartó vizsgálatok a világ különböző pontjain egyértelműen bizonyították, hogy a vér koleszterinszintjének (étrendi úton történő) csökkentése döntő mértékben csökkenti az ischémiás szívbetegségek gyakoriságát (Dr. Szollár L., Dr. J. Gainer, Dr. O. Lindahl stb.). "

    előzmény:
    smokey* (4507)
    2009-07-18  15:00
  20. 2009. július 18. 15:004507.

    Úgy vagyok ezekkel a méregtelenítési módszerekkel, hogy semmi nem bizonyitja a hatákonyságukat és ezért nem is hiszek bennük.

    Egészen biztos lehetne találni még a neten egy csomót, hogy kedvünkre válogassunk.

    Néha csinálok én is fokhagymával való méregtelenítést több hónapost,- volt már csalán, citromos-olajos a máj méregtelenítésére.

    Per pillanat vastagblet méregtelenítek, kapszlákkal, de túl vagyok a colonixen,próbálom kiűzni a szervezetemből a nehézfémeket, csökkenteni a koleszterint egészségesebben táplálkozni.

     

    Nagy kérdés kinek van igaza és jó-e amit csinálok? Persze ha ártani nem tudok vele magamnak rosszabb nem lehet, esetleg a citromkúrától kilyukad a gyomorfal.

     

    Hallottam már, hogy a koleszterinszint csökkenthető, éhgyomri citrozomással.Csak a logikáját nem értem és ha igy van miért magas az emberek koleszterinszintje? Egy életen át citrom iszogassak mert ha megvan a hajlam fújhatom a bűrköt:)

     

    Köszi, hogy bemásoltad. Te már méreg nélkül élsz?:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329465 (4506)
    2009-07-17  15:50
  21. Torolt_felhasznalo_329465
    Torolt_felhasznalo_329465
    2009. július 17. 15:504506.

    Íme akkor néhány tipp méregtelenítésre:

    Alapvető szabály, hogy méregtelenítés alatt lehetőleg ne fogyasszunk húst, halat, fehér cukrot, fehér lisztet!

     

    CITROM-KÚRA

    Remek vese és máj tisztító, kitűnő vesekő,epekő, vizesedés ellen. Gyulladáscsökkentő, vértisztító.

     

    Frissen facsart átszűrt citromlevet kell inni 3 hétig 3 szor egy nap és lehetőleg szívószállal, hogy a fogzománc ne sérüljön.

     

    Reggel mindig éhgyomorra, ebéd és vacsora előtt pedig fél órával. Maximum kétszeresére higíthatjuk szűrt vízzel.

     

                       Reggel        Délben           Este 

    Első nap:    1citrom          1                   -

    2.nap            1                 1                   1

    3.nap            2                 1                   1

    4.nap            2                 2                   1

     

    Így emeljük az adagot, míg a 7. napra eljutunk 3-3-3hoz

    A második hét minden napján 3-3-3 citromot kell fogyasztani.

    A 3.héten pedig szépen leépíteni, pont visszafelé ahhoz képest, ahogy első héten kezdtük.

     

    FOKHAGYMA-kúra-nagyon erős méregtelenítő, fertőtlenítő!

     

    6hétig esténként 3 gerezd elfogyasztása (nem magában)

     

    CSALÁN TEA -kúra

     

    6 hétig 1liter/nap elfogyasztása

     

    MÁJ -MÉREGTELENÍTÉS:

     

    zsálya-tea 3 hétig 5dl/nap

    fehérüröm -tea 3 hétig 5dl/nap

     

    VESE-MÉREGTELENÍTÉS:

     

    tejsavó-kúra reggel éhgyomorra 1dl

    dinnye-kúra  reggel-délben-este 1nagy szelet dinnye remekül átmossa a vesét

    nyírfalevél, aranyvessző,zsurlótea fogyasztása naponta!

     

    kamillás guruló kúra fekély ellen:

    2,5 dl kamilla tea elfogyasztása után le kell feküdni az ágyra és jobbra-balra gurulni, hogy jól átmosson mindent.

     

    előzmény:
    smokey* (4505)
    2009-07-17  13:31
  22. 2009. július 17. 13:314505.

    Kíváncsian várom, a méregtelenítási ötleteidet.:)

     

    Majd mutatok én is valamit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329465 (4504)
    2009-07-16  22:41
  23. Torolt_felhasznalo_329465
    Torolt_felhasznalo_329465
    2009. július 16. 22:414504.

    Sziasztok,

     

    Én nagyon új vagyok itt, ezért azzal kezdeném, hogy nálunk a Nagymamám cukorbeteg, nem én, de ettől függetlenül érint ez a kérdés.

    Nagyon érdekelnek a népbetegségek és a természetes gyógymódok!

    Én abszolút elhiszem, hogy létezik temészetes csodaszer, csak épp nem engednek teret neki, mert a cukorbetegség óriási biznisz! Annyi pénz van benne, hogy nem érné meg azt mondani a diabeteseseknek, hogy egyenek egy kis csoda -lekvárt helyette.

    A ráknak is van ellenszere, de butítják a népet, mert a rákban még nagyobb pénz van. Egyszerűen szörnyen mocskos az egész gyógyszer-ipar és a nyugati orvoslás!

    A hétvégén voltam egy előadáson, ahol a szervezet elmérgeződéséről esett szó. Ezt megosztom Veletek:

    A Fő okok fizikális szinten, amik megbetegítik a szervezetünket, azok a homotoxinok: gyógyszerek(pl: állatok húsában is megtalálható anabolikus szteroidok, antibiotikumok, nyugtatók és neuroleptikumok), vegyszerek, adalékanyagok, nehézfémek (pl halban), rovarirtók...stb

     

    1. Exkréció- normál kiválasztás (ezt nem részletezném :) )

    2. Reakció- rendellenes kiválasztás (túlzott izzadás, orrfolyás, köhögés, láz, heveny gyulladás...stb)

    3. Depozíció-megkezdődik a mérgek lerakódása (epekő, vesekő, súlytöbblet, ciszták, mióma)

    4. Impregnáció-a mérgek sejten belüli térbe hatolnak (állandó fejfájás, migrén, gyomorfekély, szív és érrendszeri panaszok)

    5. Degeneráció-sejtek leépülése, sorvadása (reuma, köszvény,cukorbetegség, TBC, sclerosis multiplex)

    6. Neoplazma- rosszindulatú elfajulások (leukémia, szarkóma, tüdő-, máj-, veserák)

     

    Amint látjátok a cukorbetegség arra utal, hogy a szervezet nagyon megtelt méreganyagokkal! Gyerekek esetében ezért az anyuka szervezete a felelős...(az anyatej az egyik legkárosabb étek napjainkban,annyi benne a toxin).

    Én úgy tudom, hogy sokat számít, ha az ember elkezdi gőzerővel kipucolni a mérgeket!!!

    Erre számos módszer van, de leginkább a májat és a vesét kell megtámogatni, hogy megfelelő legyen a kiválasztás.

    Ha érdekel Titeket, szívesen megosztok néhány méregtelenítő módszert, amit cukorbetegek is alkalmazhatnak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2009. június 23. 11:174503.

    Nem lehetne tőlük megkérdezni? Engem is érdekel, csak az a gond, hogy a fiam 1-es típusú cukorbeteg, és ezek a teák és egyéb készítmények 2-es típusnál szoktak segíteni.

    De hátha mégis.

    előzmény:
    nakedbike (4501)
    2009-06-22  08:51
  25. 2009. június 23. 11:004502.

    Nem csak Neked, nekem is zavaros a történet.

    Érintett lennék én is de pesszimista ilyen térden.

    előzmény:
    nakedbike (4501)
    2009-06-22  08:51

Címlap

top