Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igénybevett haj - S.O.S.

Torolt_felhasznalo_788555
Torolt_felhasznalo_788555
Létrehozva: 2005. október 23. 16:02

Sziasztok!

Biztos vagyok benne, hogy sok ilyen, vagy hasonló topic van már, de se időm, se energiám végigolvasgatni mindet.

Szeretném, ha itt megosztanánk egymással tapasztalatainkat.

Nem akarok ezentúl csillagászati összegeket áldozni olyan készítményekre, amik nem jobbak, mint egy 300 ft-os egyszerű balzsam!!!

Írtam már itt a hajanalitikusnak, de semmi választ nem kapok   elég szomorú, hogy csak akkor jön a segítség, ha fizetsz érte.

Nekem kb 20 cm-es a hajam, ennek fele teljesen el van töredezve. Tisztában vagyok vele, hogy le kéne vágatnom, de akkor nem megyek emberek közé! Bár így se sokkal jobb a helyzet.. foltokban hullik is a hajam kicsit, de még nem látványos! Sajnos nálunk ez örökletes dolog a családban.. nem szeretnék úgy járni, mint anyum, akinek 28 éves korában elhullott szinte az összes haja!

Az én tapasztalataim:

2 hónapja használom a Bánfi sampont és hajszeszt. Állítólag 3 hónap múlva hat látványosan. A Revalidot ki akartam próbálni, de mostmár nem fogom, egyrészt nagyon drága 3 hónapra havi 2 dobozzal, másrészt sokaknak semmit nem ér...Ugyanez a helyzet a Forcapil kapszulával is, bár arról még nem hallottam véleményt, csak azt tudom, hogy ilyen drágán nem veszem meg, ha nem garantált a javulás! legalábbis sokaktól hallottam ezt. A Bánfi mellett most használok a Fructis "Long&Strong" samponját is, de gondolom kb semmit nem fog érni az sem... ahhoz túl olcsó is. Ezenkívül Guhl hajregenerálót, és Guhl volumen növelőt használok.. mind a kettő mandulaolajos, állítólag az jót tesz ugyebár a hajnak.. még a Pantene hajregerenálóját használom, nekem eddig ez vált be a leginkább!!!! A hajam kinézete 1 fokkal jobb, valamint a tapintása is. Csakhogy ennél látványosabb javulásra vágyom!

Ricinusolajat próbáltatok már? Vagy a Forever Living Products aloe verás cuccait? Utóbbit a hajkúra.hu-n ajánlotta valaki, akinek kb ugyanaz a problémája, mint nekem, és állítólag neki bevállt! Bár nem olcsó. http://foreverlivingproducts.lap.hu/

Ja, és sajnos a hajszárítást sem tudom kivédeni!   Nagyon nem tetszik a hajam, ha nem szárítom be.  

 

  1. 2005. október 24. 21:0935.

    Szia!

    Hasonló a helyzetem, bár nekem nem hullik, és nem szálasan töredezik, mivel nagyon erős, hanem főleg a felső rétegek,tincsek. Nekem is göndör, én se birom ki szárítás nélkül.

    1. minél gyorsabban ess túl a szárításon, csavard törölközőbe.

    2. Placentás pakolás (serical) 1 liter 600 ft csak fodrászkellékesben

    3. az a "szar kence" : Kallos hajbalzsam, nekem is jó, sima fehér kiszerelés, 500 ml 300 ft

    4.golf balzsam, ha nincs időd hosszas pakolásokra,pár percig

    5. 1-2 centit néhányhavonta vágass azért, de olyan fodrásznál, akinek a 2 cm nem 6 (nekem volt már szerencsém ilyenhez is)

    6. Sok-sok folyadékot kell(ene) inni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_788555
    Torolt_felhasznalo_788555
    2005. október 24. 12:1834.

    Ez privi akart lenni...  

    Remélem hamarosan megtanulom végre használni a "privit neki" gombot  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788555 (33)
    2005-10-24  10:17
  3. Torolt_felhasznalo_788555
    Torolt_felhasznalo_788555
    2005. október 24. 10:1733.

    Szió!

    Le tudnád nekem írni, hogy a tojássárga-olivaolaj-méz-citromlé pakolást pontosan hogy kell alkalmazni?  

    Gondolom a cuccokat összekeverjük, aztán mennyi ideig kell hatni hagyni? Az öblítés hogy zajlik?

    Üdv, Helga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217027 (19)
    2005-10-23  18:40
  4. Torolt_felhasznalo_498949
    Torolt_felhasznalo_498949
    2005. október 24. 08:3632.

    Sajnos fogalmam sincs,de úgy emlékszem,hogy max.200 Ft volt akkor egy üveg belőle.

    Kb.2 dl lehetett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (11)
    2005-10-23  16:58
  5. Torolt_felhasznalo_393424
    Torolt_felhasznalo_393424
    2005. október 24. 08:2231.
    HElló!

    A Forever-es cuccok tényleg nagyon jók, én a samponjukat nem próbáltam még, de a haformázókat használom és nem szárítják annyira ki a hajam, mint a hagyományosak. Nekem is minden nap be kell szárítanom, mert különben elég gáz lenne a hatás
    Egyébként a páromnak nagyon sok gondja volt a fejbőrével, zsírosodott, de mindemellett száraz is volt, ergó korpásodott a fejbőre. A Foreveres Soap-ot kipróbálta, hogy használ-e, mert a bőrére nagyon jó volt, és használt! Rendeződött a fejbőre már pár napi használat után! Szóval ha csak fele ennyire jó a samponjuk is, akkor merem azt is ajánlani
    És mióta az Aloe Vera gélt iszom, azóta tényleg gyorsabban nő a hajam már mennem is kéne melíroztatni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788555 (1)
    2005-10-23  16:02
  6. 2005. október 24. 07:2430.

    Sziasztok.

    Nekem is nagyon hullott  (hullik), a hajam, kb fél éve van gondom vele. Hát elöször fogamzásgátlot cseréltem , akkor javult a helyzet mert már láttam visszanőni a babahajakat. De még mindig nagyon hullt. Erre kiderült hogy egyik fogam be van gyulladva, és gennyes, de nem fájt mivel gyökérkezelt volt, és az ideg ki lett belőlle szedve. Most azt kezelem (zsálya+ kamilla teával öblögetek, nagyon jó, már mulik) , és már a hajam se hullik annyira. Ja igen: minden hajmosás után, mikor már a balzsamot is lemostam leöblitem a hajam jó erősre fözött csalán teával. Ez nagyon használ neki, egyre kevesebb hajam hullik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_788555
    Torolt_felhasznalo_788555
    2005. október 23. 22:0829.

    Szia!

    1500 ft nem sok, ha tényleg hatásos. Neked mennyit nőtt a hajad, amióta szeded? Nekem 2 hónap Bánfi használat után is ugyanaz a helyzet, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem nem hullik ki sok hajam, inkább úgy mondanám, hogy pár év alatt hullott ki nagyon sok (3x ennyi volt..)

    Te úgy használod a Bánfit, ahogy elő van írva? Tehát hajszesz után mégegyszer megmosod? Ha igen, rajta hagyod a sampont pár percig? Én max 1 percet szoktam, mivel törölközőt nem tehetek a samponos fejemre, a la nature meg lecsöpög az egész sampon... hogy hagyjam rajta pár percig?  Sütőélesztővel mit kell csinálni?

    előzmény:
    mama3 (28)
    2005-10-23  19:44
  8. 2005. október 23. 19:4428.
    Szia! Jó ajánlatot kaptál, valóban jó a kalcium-kovaföld kapszula. Harmadik hónapja szedem (napi 3x1 tabletta), az ára elfogadható, attól függ hol veszed - 1500 (DEM)-1800 Ft + még használom a Bánfi sampont, hajszeszt, balzsamot és így tegnapi ötödik hajmosás után (hetente mosom) "már csak 1/2 maréknyi hajam hagyott el", az eddigi 2 maréknyival szemben. Nos, ezt komolyan mondom. Sőt, én még hallottam, hogy a sütőéletsző is jó (az igazán nem drága) így egy 5 dkg-os élesztőt négy napra beosztok. Hát a hajért mindent....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788555 (24)
    2005-10-23  19:07
  9. 2005. október 23. 19:2027.
    Pedig most írtam neked privit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788555 (26)
    2005-10-23  19:18

Címlap

top