Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2013. augusztus 26. 18:2046901.

    ÓÓ, igen,igen, Évi, láttuk mi is a TV-ben, aztán éppen a ma délelőtti sétánkon, ahogy átmentünk hídon "a faluba", vagyis Tahiból Tótfaluba, szinte tapostuk az elhullott apró szitakötőféleségeket, annyi volt egymás hegyén-hátán. Furcsa, még sosem tapasztaltunk ilyesmit - csak hallani hallottuk, erre tessék, közelről láthatjuk.

     

    Hazafelé, a házunktól kb 30méterre rémes dolog történt: Dzsozi kisasszonyt a farka mellett a combján megcsípte egy lódarázs. 10 percen belül hatalmas riadalmat okozott (epilepsziához hasonló fetrengés, hátonfekvés, összeesés, hányás) aztán gyors telefon az állatorvosnak, s a szomszédnak köszönhetően (hála Istennek,hogy volt neki, a kis unokája miatt)  kálcium ampulla, injekciós fecskendőbe felszívva, és szájon át beadva. A roham elmúlt, utána még ugyanígyadtam neki vizet, közben az ínyét figyeltem - merthogy Leányzómnak rohannia kellett az autóvezetéshez szükséges egészségügyi vizsga első előadására. Le is késte a buszt, de amint felrakta a kezét, azonnal megállt egy autó, jól szituált úrral, aki nem csak a buszmegállóig, hanem egészen a házig vitte - így 3előtt 5perccel már telefonált, h odaért, s mi van a kutyával. Édesem annyira aggódott, és ebédelni sem tudott - az alatt az 5 perc alatt ette meg az elvitt dinnye és őszibarack szeleteket, amiket sebtében dobozba raktam neki.

    Azóta a teraszon ülök, kitelepültem a kis laptoppal, így figyelem -t. Közben nagyobbik Leányzóm is hazarohant, ő már megnyugodva bement - én még maradok, mint megfigyelő...bár egyre kellemetlenebb az idő, ugyanis néhány perce eleredt az eső

    előzmény:
    WestHill (46881)
    2013-08-26  04:02
  2. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 26. 18:0846900.

    Ezt készítem el a hétvégére! Elhatároztam, de, hogy meddig tart majd?!

    Nem lesz nehéz kiszámolni, marokszámra visszük a hűtőből, a lezárt dobozból...

    TERMÉSZETESEN MEGŐRZÉSRE! - Legalábbis ezt mondjuk a többieknek...

    Tulajdonképpen nem is füllentünk, hiszen megőrizzük! Ha nem is széfben, de a pocakunkban!

    *

    Karácsonyra majd becsomagolom a kisebbre vágott kockákat és felteszem a fára?!

    A  lányom szerint kár vergődni! Mennyivel egyszerűbb hűtőből, tálból lakmározni, nem a csomagolással bíbelődni, azután meg leszedni.

    Igaza is van 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46899)
    2013-08-26  18:04
  3. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 26. 18:0446899.
        Igazi Sportszelet 

    „Igazi” Sportszelet

    Hozzávalók:

    18 dkg tejpor
    10 dkg kakaópor
    1 dl víz
    1 rum (aroma)
    1 tasak vaníliás cukor
    50 dkg porcukor
    15 dkg margarin (pl. Liga)

    10 dkg keserűcsoki

    Szárazon összekeverjük a tejport és a kakaót, és alufóliával kibélelünk egy tepsit vagy tálat. Kisebb lábasba beleöntjük a porcukrot, rumaromát, margarint, vizet és a vaníliás cukrot. Óvatosan melegítve, bugyogástól számítva 2-3 percig keverjük /csak enyhe forrásig, semmiképp se főzzük túl/. Ezután beletesszük a tejpor és a kakaó keveréket, jól összekeverjük és a tepsibe öntjük. Hideg helyre tesszük. Másnap forró vízbe mártott, vékony pengéjű késsel felkockázzuk. Megpróbálhatjuk félig kihűlt állapotban is szeletelni, amikor még nem keményedett meg teljesen. Ebbe a receptbe kifejezetten margarin kell, abból is a magasabb hőmérsékleten lágyuló fajta, hogy ne olvadjon el a kezünkben.
    Olvasztott csokival, két menetben bevonjuk a tetejét és az alját, így még jobban hasonlít az igazihoz.

    Megjegyzés: én Ráma margarint használtam hozzá. Alul-felül becsokiztam, ezért több kellett a bevonó csokiból. Szeletelni lehetett már a dermedés után, de azt az igazi sportcsokis állagát csak később érte el. Elővigyázatosságból átszitáltam a tejport és a kakaót, mert nagyon csomós volt, de a szép sima állagát egy mixelőrúddal értem el, miután levettem a tűzről. (Így meg sok értelme nem volt az előzetes szitálásnak.) Nem mindegy, hogy milyen rumaromát használunk, de a legjobb az IGAZI RUM, méghozzá a portoricói, de ebben az esetben gyereknek nem adható. Csak magunknak meg a JÓ barátainknak. A rosszak pedig csak nyeljenek magukbank... aki nem tudta, hogy házilag készült, azt hitte, hogy igazi.

  4. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 26. 17:5046898.

    Hja még nem is említettem. Lehet itthon vásárolni DZSEM-fixet! Ha ezt használok, nagyon keveset kell álldogálni a tűzhely mellett, bekavarom és bekocsányosítja a szilvából-cukorból összeállított kutyulmányt.

    Hatalmas ötlet, áldás, aki kiagyalta.

    De az is igaz, messze nem olyan finom, mintha órákig kavartyolgattam volna. De ahhoz, mint tudjuk, erő kell.

    Abból pedig fogytán vagyok. 

  5. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 26. 17:4746897.

    Ki is nyúvadtam! Az éjjel még az is fájt, ha az egyik oldalamról a másikra fordultam.

    Hiába, nyomába sem vagyok drága Dédanyámnak, Aki ebben a korban?! Fiatalokat is meghazudtolóan tudott dolgozni. Nekem sok bajom van, pedig nem veszek róla tudomást, de jelentkeznek, sajna. 

    előzmény:
    WestHill (46869)
    2013-08-25  00:55
  6. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 26. 17:4546896.
     A fekete szőlőfajtából nem az Oportót, de az Izabellát szeretem. Ez utóbbi illatos és mézédes. Sajnos egyre kevesebbet találni.
    előzmény:
    Bagoly (46862)
    2013-08-24  20:29
  7. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 26. 17:4346895.

    A diófákról ami lehullik, azért áldást és köszönetet mondok a fáimnak. De azt soha nem engedném, hogy bárki is bottal verje az ágakat! Istenem, akkor a jövő évi rügykezdemények megsérülhetnének.

    Meg különben is. Annyira, de annyira szeretem a diófáimat, még azt a hatalmas dióbokrot, mely egy szem diót sem ad, csak van és kerek és hatalmas - amelyik valamilyen leesett dióból nőtt a lányomék szobájának az ablaka alatt.

    Van viszont mogyoróbokor, az idén termett pár szemet! Szép kerek a termete, sokszor meglocsoltam. 

    A szőlő is érik, most délelőtt volt egy hatalmas eső, most kimegyek lakmározni, ilyenkor a darazsak nem versenyeznek velem, hogy melyikünk éri el a legédesebb piros szemeket.

    Jómagam megrágom a szőlőnek a magját, úgy olvastam, rendkívül egészséges, sőt még a dinnyéét is.

    *

    Ma pihiztem, vízhajtóztam.

    Hiába nem mennek már úgy a dolgok, mint régen.

    *

    De MÉG ennek is, EZÉRT IS HÁLÁS vagyok Istennek, Sorsnak  - magamnak- mármint az erőszakos, akaratos természetemnek. Mert akkor is csinálom, ha elfáradtam. Ha utána kifekszem, mint egy brekus, az már egyenes következménye a saját magam hajkurászásának. De olyan jó látni a sorakozó üvegeket. Főleg a karácsonyi ajándékozásra szánt rumos szilvák?! Fantasztikusan finomak! No igen, abból magunknak is bebiztosítottam pár üveggel. Még a héten elteszek, mert őrületesen jó!

    *

    Szeretem én is az aszalt szílvát, csak úgy magában. 

    előzmény:
    Bagoly (46862)
    2013-08-24  20:29
  8. 2013. augusztus 26. 17:1546894.
    en is ismertem, nem most olvastam eloszor. de olyan szep, olyan egyszeru.
    előzmény:
    WestHill (46892)
    2013-08-26  14:32
  9. 2013. augusztus 26. 14:4246893.

    Nem hiszitek el mit lattam a Tv-be ma reggel, a kutyusokra akik felnek a viharoktol kitalaltak egy "Tundershirt" -vihar ing-nek hivjak, ami segit megnyugtatni azt a kutyust aki fel.

    Mellekelem kepen, hogy hogy nez ki.

    Ebony hala Istennek nem fel, de Roxynk es Shebanknal sem okozott problemat, ha dorgott es villamlott.

  10. 2013. augusztus 26. 14:3246892.
    Liat, Oszirozsa, orulok, hogy mindkettotoknek megnyerte a tetszeset az ir idezet, nekem is nagyon szep, ezert osztottam meg kis tarsassagunkkal es a minket olvasokkal.
  11. 2013. augusztus 26. 14:2946891.
    Na jo, oszd meg a titkot, kit oltek meg?
    előzmény:
    brampton (46879)
    2013-08-26  03:34
  12. 2013. augusztus 26. 14:2746890.

    Joreggelt mindenkinek,

     

    nem azt mondom, hogy mar meg is jottem, hanem meg el sem mentem, az ido olyan, amire mar napok ota varunk, esos, ugylatszik most ert el a megfelelo fulekhez Kovacs Kati esokero dala, de azert remelem nem negy napig fog esni.

    Melegnek meleg van, vagyis nagyon paras es hol kicsit esik csendesen, hol zuhog villamokat szorva. dorogve, de beismerem, ha nem is szeretem az esot, de  nagyon kellett, aranyat er.

    Kellemes hetet kivanok!

     

  13. 2013. augusztus 26. 10:3646889.
    W.Évi ! Gyönyörű ez az ir áldás, már olvastam, de most elmentem.....Köszi, hogy feltetted!!!
    előzmény:
    WestHill (46885)
    2013-08-26  04:36
  14. 2013. augusztus 26. 10:3446888.

    Jaj, Vali, persze hogy nem nyitottam üzletet, bár lenne sok -különösen kerámia, cserép-amik csak a helyet foglalják a gardrobban dobozokban, meg Kőszegen...Azokat jó lenne elpasszolni, de nincs rájuk nagyon igény, azért ingyért nem adnám....

    Itt a porcelánkedvelők csoportjában-csodálkozom is, inkább fiatal asszonykák vannak-...Ők -szerintem keresetkiegészitésként járják a piacokat, hagyatékokat- és ami megtetszik nekik, azt megveszik és eladják itt .Mindennap van valamelyiknek árusitása....Sajnos már párszor én is elcsábultam, de csak diszkréten....Meg gyüjtenek is sokan, tematikusan...Van aki csak a szószosakat, kiöntőket, kancsókat, cukortartókat....Meg nagy divat az angol jelenetes fajansz készlet/ étkészlet, teás, süteményes/.Fiatalok különösen veszik , ezt használják .Vannak, komoly "porcelán tudorok " is, akik utánaolvastak az egyes márkáknak, tőlük lehet kérdezni, ha nem tudjuk beazonositani...Nemrég feltettem egy kis rózsás fogantyuju bonbonost, kicsi.A jelzését nem ismertem....Kiderült, nivós régi német cég, ugyanilyent egy antikváriumos 39 ezer ft-ért árul most !!!!Anno nászajándékba kaptuk egy ismerőstől, évtizedekig a szekrény mélyén lapult, nem volt divat a porcelán, sőt....Kovácsoltvas , meg szines kerámiák-modernek- voltak a 70-es években..Most ugy látom, nosztalgia hullám van...szép csipkés, fodros, himzett régi ágynemű, párnák, teritők  nagyon kelendők....Meg minden mennyiségben a régebbi apróvirágos zsolnay készletek.

    Ha ilyeneket nézegetek este-krimi, meg szörnyfilmek helyett- jobb altató!

     

    Ja, elfelejtettem irni...Zoli-nagyobbik fiam- vett egy uj szuper Tv-t, mindent tud-számitógép is van benne stb- meg 3 D-ben is lehet nézni-szemüveggel az ilyen adásokat...Még csak kisérletezik ő is, mert a hétvégén vette...Néztem rajta egy rövid természetfilmet-szemüveggel---hát érezni lehetett a 3 dimenziót jól.Egy alligátor jött felém a Tv-ből......Meg a halak is ott uszkáltak a szobában....Érdekes....Ilyen mozi már nagyon régen van itt is a városban, de nem járunk.Már csak a nappaliban van -hagyományos  nagy , hatalmas képcsöves monstrum Tv-, a hálóban is LCD lapos Tv van .Egyenlőre, amennyit én nézem, nekem ez is megfelel...Fel tudom venni előre a sorozatokat is , be is állitottam a Szulejmánt, ha aznap elfelejteném.Egy másik magyar rövid sorozatot néha a neten nézek meg, kb.csak félóra, nem zavar a kis monitor.

    Itt is borult, hüvös az idő, de minimális esett csak, több kellene.Azt olvasom, a kukoricák nagy része elégett a hőségben, semmire nem lehet használni még a szárát se....

    Megsütötted a kukoricalisztes palacsintát Valéria ??Én is most vettem friss kuk.lisztet.Ki kéne próbálni...

    W.Évi, kellemes időtöltést a héten, legyen kellemes időtök, bár már hamar esteledik.....

    előzmény:
    Bagoly (46878)
    2013-08-25  22:42
  15. 2013. augusztus 26. 05:5746887.

    olyan szep ez az aldas! 

     

    en nem vagyok vallasos, de meg igy is gyonyoru. benne van minden jo, amit csak kivanni lehet egy embernek. 

    előzmény:
    WestHill (46885)
    2013-08-26  04:36
  16. 2013. augusztus 26. 05:5546886.

    jo reggelt!

    kit olt meg? ki aludt Hurrem agyaban es miert? aruld el legyszi!

     

     

    kezdem egy kicsit unni a sorozatot. ezzel a tegnapi zsarolassal valahogy kisiklott egy kicsit a tortenet. szep szep a szerelem. de valahogy olyan hihetetlen volt. 

     

    előzmény:
    brampton (46879)
    2013-08-26  03:34
  17. 2013. augusztus 26. 04:3646885.

    Most pillanatnyila ugy nez ki, hogy jovo heten nem leszek computerkozelbe, van egy kedves osi ir  aldas, megosztom veletek, remelem a ti tetszeseteket is megnyeri.  

     

    “Legyen előtted mindig út, Fújjon mindig hátad mögül a szél,  Az eső puhán essen földjeidre, A nap melegen süsse arcodat, s Amíg újra találkozunk, Hordjon tenyerén az Isten.”  (ősi ír áldás)
  18. 2013. augusztus 26. 04:2746884.
    Toronto es Torontokornyeki Lanyok mindenkinek esett az eso, meg most is esik, de vagy fel orat felhoszakadas volt, omlott, mint amit dezsabol ontenek gondolom minden hajbokol koszoni az esot, hisz nagyon reg esett, en is, mert Istenke locsolt, nem nekem kellett. 
  19. 2013. augusztus 26. 04:1746883.
    Csak Bagolynak sugd meg, en kibirom a jovo hetig, hogy megtudjam
    előzmény:
    brampton (46879)
    2013-08-26  03:34
  20. 2013. augusztus 26. 04:1246882.

    Nagyon szep kepeket tettel fel Zsuzsa, nagyon szep helyeken jart a fiad.

    Csak "ugy" megjegyeznem, hogy nagyon el vagy kutyalkodva, valamikor naponta irtal, kifogytal a szobol? Vagy inkabb az FB-re jarsz az tobb szorakozast nyujt?

    előzmény:
    őszirózsa (46877)
    2013-08-25  20:54
  21. 2013. augusztus 26. 04:0246881.

    Sziasztok,

     

    Dia, az angol Daily Mail-be nagy cikk van, hogy azt hiszem ezeket a bogarakat,`hivjak tiszaviragnak, hogy elleptek a kornyeketeket, nem lehetett kellemes, meg szerencse, hogy roved eletuek.

     

    There were so many insects in the northern town of Tahitotfalu, about 18 miles from Budapest, that cyclists had to cover their faces and cars were barely visible, even with their headlights on.


    Read more:
    Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

    előzmény:
    P.F.Dia (46861)
    2013-08-24  20:09
  22. 2013. augusztus 26. 03:3646880.

    A FB- on van itt sok minden irva rola    kepek stb ki mikor hal meg ki fogja jatszani a kovetkezo Hurremet stb mert ez  most a valosagban terhes  kiszall Vissza ment Nemetorszagba de csak a 3 -ik szezonnal lessz

     http://www.facebook.com/muhtesemyuzyil.hu

    előzmény:
    Bagoly (46878)
    2013-08-25  22:42
  23. 2013. augusztus 26. 03:3446879.
    Legyek unnep ronto?? en tudom kit olt meg veletlenul Hurrem helyett
    előzmény:
    Bagoly (46878)
    2013-08-25  22:42
  24. 2013. augusztus 25. 22:4246878.

    Igen vegre ismet meg  tudok jelenni a FB-ban, hát borzaszto, milyen ugyefogyott vagyok! Allandoan rossz jelszoval probalkoztam! Ugy kell nekem, miert nem maradok csak egynel! 

    Nezegetem a gyonyoru porcelanokat is, amiket felteszel, mar akartam kerdezni, uzleted van talan? Nekem van egy kis  zsolnai tanyerkam, Magyarorszag 1000 eves jubileumara adtak ki. Még nem tudom, ki örokli, ezek az idetlenek nem torodnek ilyesmivel, zsolnai, herendi, meisseni hidegen hagyja oket. 

    Most fejeztem be a #43 epizodot a Szulejman-adasbol, rettentoen izgulok, kit ölt meg az az utalatos asszonysag - tudom, hogy nem Hürrem, mert meg 2 gyerekkel tartozik a szultannak. Bosszant, hogy kanadai allomas nem vette meg! Az amerikait megertem, hogy nem: nincs benn eleg meztelenkedes, tikkadt nyogesek, ertelmetlen fajtalankodas es hasonlok!

    előzmény:
    őszirózsa (46877)
    2013-08-25  20:54
  25. 2013. augusztus 25. 20:5446877.

    Valikám ! Sejtettem, illetve reméltem hogy az FB-n megnézted a képeket.Azért ugye nem semmi helyeken fordul meg kisfiam..Megdolgozott érte...Szó szerint alig került valamennyi kis pénzébe, mert csak kevés dollárt váltott kp-ben, és nem fogadta el kinn semmi gép a kártyáit, pedig több is van neki.Eddig -Európában-mindenhol működött.Itt is a Médiamarktban simán fizetett vele .Egy szép, jó igazi panama kalapot akart volna még venni magának, de arra már nem futotta....Zolinak, meg magának vett 2-2 polót , meg apróságokat, amire szüksége volt.Taxi stb...Enni, innivalóra semmi nem kellett, mert mindent "álltak " !!A repjegyek is névre szólóan voltak lefoglalva a reptereken, csak be kellett jelentkezni....

    Akik esetleg nincsenek fenn az FB-n , nekik raktam fel a képeket, Pl. Évikém Neked is!!!

    Dia is reagált az FB-n a képekre már, neki meg különösen érdekesek -"szakmai szempontból "is.

     

    Ma is esegetett az eső, váltakozva, de száraz marad minden, a kertben vastagon meg van repedve a föld sok helyen....

    Most már rendszeresen jövök a friss hirekkel, beszámolókkal...majd utólag is az elmult hetekről, ami érdekesebb lehet.....

     

    Ja a képek,a felvételek szuperek, szeret fotózni, nagyon komoly NIKON gépe van, azért meglátszik, hogy nem egy kis házi masina, mint az enyém...Már nézegette a Médiamarktban a kisebb, de jobb korszerűbb gépeket-nekem gondolja karácsonyra, mert hogy már nem olyan éles az optikája !!!!!

    előzmény:
    Bagoly (46876)
    2013-08-25  17:33
  26. 2013. augusztus 25. 17:3346876.

    Nagyszeru volt olvasni a beszamolodat, mar hianyoltalak. Remek helyen lehetett a fiacskad, a fenykepek nagyon jok, kulonben lattam oket a FB-on is, orultem nekik.  Itt nagyszeru az ido, remenykedunk, hogy valamikor esik az eso, de 3-4 nappal ezelott is csak igergettek, egy csepp sem esett. Jelen pillanatban zizegnek a cicadak - ez azt jelenti, meleg van!

    Nalunk is csak most kezdodott a szilva, Bojana nagyon jo helyen lakik, ha mar nemcsak azt, de diot is szuretelhetett. 

     

    előzmény:
    őszirózsa (46874)
    2013-08-25  15:02
  27. 2013. augusztus 25. 15:0546875.
    folyt...
    előzmény:
    őszirózsa (46874)
    2013-08-25  15:02
  28. 2013. augusztus 25. 15:0246874.

    Sziasztok !

     

    Lassan vége a nyárnak, hollandusom is tegnap visszarepült, igy csak hármasban maradtunk..Este , mig várt a csomagjára, felhivott, hogy épségben landolt...Ma meg átrándul a közeli Belgiumba egy régi brazil kollégához , baráthoz, akik holland nejjel , 2 kislánnyal érkeztek oda Angliából. Ők ott kapőtak állást valamelyik egyetemen..Szóval jobb is, le lesz foglalva, 2 éve ugysem találkoztak, akkor volt náluk egy hosszu hétvégén a briteknél, azóta született a második ,kislány is.

     

    Valikám! Kitartott tegnap este is az idő a Savária  Karneváli felvonuláson, meg a többi programon is, ma már szemerkél az eső, hidegebb van, sötét, nem szeretem.....A fiuk voltak többször is a városban, állitólag óriási tömegek voltak, megteltek a szállodák a környéken is, meg rengeteg helyen szállóvendégek is voltak..Mondjuk, most éppen nem órültem volna nekik...

    Felrakok pár képet kisfiam Columbiai utjáról, nagyon szép helyeken voltak fogadva, mondták a szervezők is, hogy ekkora luxus még nem volt eddig....Az első 4 kép BarranQuillában készült, ott volt a 100 fős szervező, rendező, feladat kijelölő 5 napot.Csodálatos spanyol stilusu /1920-ban épült szállodában ".A képek önmagukért beszélnek..Innen repültek tovább Santa Marta üdülőhelyére a tengerpartra.Modern toronyház szerű szállodák voltak...2 személynek volt kb. 50 nm-es-mint egy kisebb lakás-apartmannja .Nagyon vigyáztak rájuk, fegyveres őrség volt állandóan , több mint 2000-en voltak a világ minden részéről, meg több alkalommal is látogatták columbiai miniszterek stb az Olimpiát...nagy élmény volt, csak fárasztó persze...A tengerpartra a 4.ik nap jutottak le kicsit pihenni, fürödni, addig a versennyel voltak elfoglalva.Már meghivták jövőre is, az meg Fokvárosban lesz /Dél-Afrika/

    A héten készülünk Kőszegre, megnézzük a szilvát, de itt még nem hiszem, hogy érne nagyon, még kompótnak se, nemhogy lekvárnak.Mióta drága szomszédunk elment....nem sok kedvünk van kimenni.74 éves özvegye ujra gyakorolni kezdte az autóvezetést, mert a mostani kocsijukat sem vezette már. Vett egy használt, de nagyon jó állapotu SUBARU.t, ami 4 kerék meghajtásu, igy a hegyen könnyen tud vele közlekedni, igy nem szorul mindig fuvarosra..Régebben -óránként jártak az autóbuszok-, most teljesen megszüntették, pedig nagyon sok idős él már egész évben a hegyen.Ő, ugy tervezi, hogy amig nincs nagy hideg, hó, kint marad, csak utána költözik be a városi lakásukba...A két mudi kutya miatt meg ugyis rendszeresen fel kell járni-fiával felváltva-..Nagyon-nagyon maga alatt van pedig, Miklós pár hét alatt ment el, de ugy, hogy javulásnak indult....

     

     

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  29. 2013. augusztus 25. 14:4846873.

    En lattam (tobbszor is a TV-ben); felelmetes. Lassankint az egesz kornyek, vegul egesz Louisana viz ala kerul. Most aztan kezdodhetnek majd a vádaskodasok, pereskedesek, evekig elhuzodnak es az ugyvedek elegedetten vihognak, mert ugye, ki mas hasznosodna belole?  Floridaban hasonlo a helyzet - sinkhole-sinkhole hatan van es nyilnak meg egymas utan. 

    Ma elhataroztam, hogy valami szilvas-trutymat sutok. Nagyon szeretem a szilvat, megorultem, mikor meglattam, vettem egy dobozzal, aztan rajottem, nem is szeretem olyan nagyon, 2-3 eszemet elnyamnyogok es eleg. Most aztan ott a szilva... Gomboc otlott fel, de tul sok a veszodtseg vele - nincs idom! Tehat marad a szilvaslepeny - ha eszedben van valami, vagy barki ismer egy egyszeru, gyors es finom receptet, szoljon! 

    előzmény:
    WestHill (46871)
    2013-08-25  04:02
  30. 2013. augusztus 25. 05:4146872.
    Ez a veszely mar nem fenyeget   ha ha haha
    előzmény:
    Bagoly (46866)
    2013-08-24  21:24
  31. 2013. augusztus 25. 04:0246871.

    Lattatok veletlenul ezt a videot Louisianaba van, valamikor egy banya volt, ami osszeroppant es az ureg a mai napig el mar egy 24 acre-s to van folotte, sok ember kikoltoztettek, mindent nyel el ez a "sinkhole"

     

    giant sinkhole in louisiana

     

    x

    http://youtu.be/cp7no2B322E

    Ha nem mukodik sajnalom, tanulo vagyok ezen a teren.

  32. 2013. augusztus 25. 01:0046870.
    Ebonynak nincs ilyesmire alkalma o csak belulrol figyeli a kisnyul madarak es a mokusok ugykodeset, habar  mostanaba mokusok es a madarak is eltuntek, egyedul a kis bestia nyuszi eszegeti a liliom leveleket, minden nap kevesebb van, most se szoroz se oszt, de tavasszal, ha addig nem kapja el a "markalab" biztos sok bosszusagot fog okozni.  
    előzmény:
    P.F.Dia (46861)
    2013-08-24  20:09
  33. 2013. augusztus 25. 00:5546869.

    Hat.....Bojana en is elhultem tevekenykedeseden, amikor utoljara irtal meg sem emlitetted, hogy mibe vagod a fejszed, ez meg egy fiatal egeszsegesnek is dicsosegere vallna. Csak felebredtel egyik reggel es nekifogtal, szilvat szedni es kulonbozo finomsagokat gyartani a szilvabol, te egy "Wonder Women " vagy.

    Volt itt egyszer egy sorozat annak volt a cime 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46858)
    2013-08-24  16:19
  34. 2013. augusztus 24. 21:5446868.

    Nem tudom, jelzett-e, de a boldogtalan macskankat pontosan eltalalta!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    terdszelikatica (46867)
    2013-08-24  21:40
  35. 2013. augusztus 24. 21:4046867.

    Koszonjuk 

     

    Kulonben az amerikai gorenynek fertelmes buzebol az iszonyatbol 6x lovel ki  es pontosan celoz. Allitolag jelzi is hoyg tamadni fog.

    előzmény:
    Bagoly (46866)
    2013-08-24  21:24
  36. 2013. augusztus 24. 21:2446866.

    Muszaj megosztanom ezt a jotanacsot mindenkivel: 

     

    "Ne halj meg szüzen! Terroristak varnak rad a Paradicsomban." 

  37. 2013. augusztus 24. 21:1546865.
    Oszinten szolva, ugy emlekszem en is nevettem, mert ki nem allhattam a szomszed kutyajat bizonyos okok miatt! Persze nem nevettem, mikor a mi macskankat ketszer lespriccelte az amerikai goreny!  
    előzmény:
    terdszelikatica (46864)
    2013-08-24  20:56
  38. 2013. augusztus 24. 20:5646864.
    tudom most nem illene nevetni, de ilyet en is lattam mar es felelevenedett bennem a kep 
    előzmény:
    Bagoly (46863)
    2013-08-24  20:37
  39. 2013. augusztus 24. 20:3746863.
    Meg jo, hogy nem akarja megenni! Emlekszem, egyszer a szomszed kutyaja abajgatott szarvasbogarat, az meg nem volt szegyenlos, beleakasztotta a csapjait a kutyus orraba. Volt nagy zaj, az utca osszes kölyke kirohant, a kutya forgott, a bogar kapaszkodott,a vilagert sem engedte el szegeny aldozatat, s mindenki uvoltott,  vegul a kutya ugy odavagta a bogarat a foldhoz, hogy csak nyekkent. Ekkor megszabadult tole es behuzott farokkal elsomfordalt.  
    előzmény:
    P.F.Dia (46861)
    2013-08-24  20:09
  40. 2013. augusztus 24. 20:2946862.

    En mar a felsorolas olvasasaba is elfaradtam, hatha meg nekem kellett volna mindazt a munkat elvegezni! Te egy nagyszeru asszony vagy, Georgina asszony! 

    Mikor Kamonban laktunk, nagyon szep nagy kertunk volt es 2 hatalmas diofa is, bizony ott csak keso osszel ert meg a dio es nem csungtek a faagakon, fel sem ertuk oket, lőccsel kellett leverni! S meg utana kellett varni, hogy szaradjon, mert elofordult, hogy nem esett ki a zold burokbol!  

    Eppen most vegeztem egy tal fekete szolovel, ha egyszer elkezdem enni, nem tudom abbahagyni! Mar nehany eve, hogy mag nelkuli. Istenuccse, hianyolom a magocskait! El szoktam ropogtatni a fogam kozott.  A gorogdinnyejet is. Manapsag mar az is mag nelkuli. Csuda modon elkenyeztetik az embereket! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46858)
    2013-08-24  16:19
  41. 2013. augusztus 24. 20:0946861.
    Szép nagy példány lapul a levelek között! Nálunk a kutyus venné kezelésbe: a múltkor hosszú perceken keresztül toporgott előtte és ugatta. Ugyanezt csinálta egyik késő este egy hatalmas szarvasbogárral a teraszon!
    előzmény:
    WestHill (46844)
    2013-08-23  17:16
  42. 2013. augusztus 24. 20:0546860.

    Köszönöm, Lányok - valóban jobb neten, reklámok időhúzása nélkül nézni a filmet, és ezt a felet, amiről lemaradtam (Szulejmán), így fogom pótolni! de bevallom, nekem mégiscsak kényelmesebb a nagy tv képernyőn nézni, mint itt a kis monitoron. Talán nem vagyok elég modern, de nekem a filmhez nagyobb kép, és más hangzás dukál, mint mondjuk ezen a laptop monitoron, aminél most vagyok, Leányzóm szobájában, avagy a nagygépen (ha ott ülök, általában munka miatt kapcsolom be, így furcsa társítanom a szórakozással) Ifjabbik Leányzóm imád itt "ezen" filmet nézni: ágyban fekve ölébe veszi a masinát, és elmélyülten filmet néz, néha még füldugót is használ. Másik Leányzóm letölti, s a kis "adathordozó"-t debugja a nagy tv-jébe (a tetőtérben) és ott nézi(k).

    Lehet, hogy ha nem lenne a lakásban TV, akkor csak innen nézném a tv-műsorokat

    előzmény:
    brampton (46845)
    2013-08-23  17:46
  43. 2013. augusztus 24. 19:4946859.

    Aranyat ér a sok saját gyümölcs: szilvából, dióból télire is el tudsz tenni, Bojana, így nem kell drága pénzért megvenni. Mi, akiknek nincs se szilvánk, se diónk (vagyis van egy szegény kis szilvafa, de örültünk, ha 30db-ot éretten és kukacok nélkül meg tudtunk enni róla összesen - a többi féléretten leesett, diófánk a Balatonon volt a kapu előtt, egykor, de 25év után valami történt vele, és "kaput" ) szóval NINCS, így az aszalt szilvát 20-25dekánként vesszük a piacon, a diót szintén nagyon megfontoltan. Manduláról ne is beszéljünk, mindig is irigykedve gondoltam az olyan mediterrán országokban élőkre, akiknek saját kertben terem. Nemrég voltunk Ábrahámhegyen (említettem előzőleg), aki nem tudja, annak elmondom, hogy a Balaton északi partján egy kedves kis üdülőhely, az út egyik oldalán vízparti telkekkel,másik felén szőlőheggyel. Ide mentünk fel kirándulni, ahol teljesen véletlenül felfedeztem egy mandulafát: földre pottyant kis csúnya, szőrös valamik, némelyik kettéhasadt burokkal - hát kérem, ez volt a frissen leesett mandula. Néhányat zsebre ill. táskába vágtam, azt hiszem, ki kell szárítani, s utána megtörni...még nem foglalkoztam ele, most jutott eszembe,meg is nézem (remélem,nem penészedett meg)

    Viszont van: paradicsom, abból most elég sok, sőt, fél órával ezelőtt egy kedves, -szomszéd utcában lakó- barátnőnk is adott egy vödörrel, át kell válogatni (lehet, hogy holnap főzök egy jó adag bazsalikomos paradicsomszószt?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46858)
    2013-08-24  16:19
  44. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 24. 16:1946858.

    Szervusztok Lelkecskék! 

    Jókat és szépeket Neked, drága Bagolyom!

    Mind az öt szilvafám rogyásig megrakodva az érett szilvával. Tettem el befőttnek édesen, savanyúságnak, rumos szilvát kisebb üvegekbe karácsonyi ajándéknak, a sütőm elromlott. Megcsináltattam, majd a sütőben - tepsiben! - készült több fordulóban is az IGAZI szilvalekvár. De főztem dzsemnek is.

    *

    A diófáknak az ágai is meghajoltak a sok-sok diótól. Nincs nap, hogy ne köszönjem meg a Fáknak, ezt a sok jót, amivel megajándékoznak minket. Talán érzik a szeretetemet, a hálámat, azt mondják a régiek. Igen, a fáknak is van lelkük.  

    Ezenkívül még nagyon, de nagyon sok van. Reggelente szedem és eszem, csak úgy a fáról, csodálatosak a hajnalok. A szőlő is terem, már pirosodnak a szemek.

    A darazsak is megtalálják, most résen kell lennem, nehogy olyan fürtöt fogjak meg, amelyen már rajta a méh vagy darázs?!

    *

    Kellemes az idő, olyan borongós, de nem esik. De az ég kékjét sem látom, sőt felhőket sem.

    *

    Jó egészséget, jó kedvet, minden jót és szépet kívánnék! Bojana* 

     

     

    előzmény:
    Bagoly (46848)
    2013-08-23  18:49
  45. 2013. augusztus 24. 13:4646857.

    A reggeli hirekben mar bizonyosra veszik, hogy a CNE etelmergezest a "cronut" burger okozta. Hat nem is csodalom, en csak elolvastam, hogy mibol all es emelygett a gyomrom! A masik hir, amin napok ota lovagolnak, hogy a Justin Trudeau potozik. Hat istenkem, aptya is szitta, nem csinalt nagy titkot belole, az anyja meg hirhedtte valt, nemcsak fustolt, minden mast is megprobalt!

    Most vegleg eldontottem: Bush ostoba volt, Obama meg naov. Es mivel a naivsag butasagbol ered ----! 

  46. 2013. augusztus 24. 02:5746856.

    Na akkor gyarapodott a fozorepertoarod, biztos jo volt szalonnaval es sajttal megvaditva.

    En, ha elkeszitem csak szalonnat piritok, azon fogom a hagymat megdinsztelni, lecsot, ritkan ha fozok paprikaskrumplit, akkor is fustoltszalonnat piritok es azon dinsztelem a hagymat.

    előzmény:
    Bagoly (46854)
    2013-08-23  23:47
  47. 2013. augusztus 24. 02:5246855.

    En csak abba a gyerekdalba, gyerekkoromba hallottam a dodollerol, az Elias Tobias egy tal dodolle.........stb.

    Meg fogom csinalni, de nem egymagaba, hanem husmelle koritesnek, husevofajta a familia .

    előzmény:
    Sheriff-2 (46853)
    2013-08-23  23:17
  48. 2013. augusztus 23. 23:4746854.
    Tralla-la, elkeszult az egy tál  dödölle  (vagy gánca, ki hogyan szereti); ettem belole es nagyon izlett. Persze, feljavitottam,  apro sultszalonnat es reszelt cheddar sajtot hintettem a tetejere, s betettem a sutobe lepiritani. Elozoleg az utasitashoz illoen galuskakat szaggattam a hagymas zsirba. Az edeny lehetett volna nagyobb, kisse osszealltak. Ecetes fejessalataval fogyasztottam. 
  49. 2013. augusztus 23. 23:1746853.

    Azt hiszem ezt, vagy ehhez nagyon hasonlót gancának is neveznek.

    Gyerekkoromban ettem elég sokszor.

    előzmény:
    WestHill (46851)
    2013-08-23  20:37
  50. 2013. augusztus 23. 22:0046852.

    En is eppen igy olvastam az ujsagban. Csereptalam nincs, tehat egy vas serpenyobe rakom. Mar alig varom, hogy elkeszitsem es ehessem! 

    Ja, fuget akartam venni, mert izgat a kukorica-lisztbol keszult palacsinta, aztan elfelejtettem. Nem lattam, tehat kiment az eszembol. Nekem nem szabadna etelekrol olvasni! 

    előzmény:
    WestHill (46851)
    2013-08-23  20:37

Címlap

top