Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2013. augusztus 20. 17:0846801.
    Tudom, volt mar macskank.
    előzmény:
    brampton (46799)
    2013-08-20  16:58
  2. 2013. augusztus 20. 16:5946800.
    es olyan meg nyugtato simogatni a bundajukat es kozben dorombolnak  Nekem sokszor idebujik a hatam moge a szekben vagy bepreseli magat melem aztan amikor nezem a filmet akkor kozben simogatom
    előzmény:
    Bagoly (46798)
    2013-08-20  16:46
  3. 2013. augusztus 20. 16:5846799.
    Pedig  hidd el olyan aranyosak Nincs sok baj veluk sokkal kevesebb mint a kutyakkal azt le kell vinni tobbszor setalni hogy a dolgat elvegezze  Nem lehet 2-3 napra otthagyni mert hova kulal??? a macska az meg elintezi a dolgat a homokjaban  ha van eleg viz es kaja  napokre el van egyedul is  alszik   konnyebben el lehet menni  valahova   es bujosak    meg okosok is    Van hogy nem igenylik a tarsasagot akkor elbujnak aludni 
    előzmény:
    Bagoly (46798)
    2013-08-20  16:46
  4. 2013. augusztus 20. 16:4646798.
    Ha ilyesmit olvasok mindig felkel a vagyam egy macska utan, de nehany perc mulva lekuzdom. 
    előzmény:
    brampton (46797)
    2013-08-20  15:09
  5. 2013. augusztus 20. 15:0946797.

    mostmar 3 eves    nem etetem semmi kuonossel a masikkal testverek es ez hatalmasra nott Biztos az apjara utott  mert az anyjuk nem volt csak normalis  meretu    erdetileg nem ot akartam  vacilaltam 2 kozott  a masik csodalatosan szep csikos volt  ez meg azert tetszett mert voros kutya voros macska   a masik a sotet azert lett szerencses mert az elsore hasonlitott[de ezzel rafaztam nem egy bartasagos cica   ha akarja jon  simogathatjuk de maskepp hozza se lehet nyulni   ] a voroset fesulhetem kormot vagok semmi baj a sotetet csapdab kell csalnom   pl a furdoszoba    vagy ha a kompjuteren vagyok neha bejon es az ablakba fekszik  olyankor kajabalok a ferjemnek  hogy gyorsan csukja be az ajtoto    na akkor tudja  nincs menekves   vinnyog kicsit de hagyja magat   akkor jol kifesulom kormeit levagom es  lesem a kovetkezo alkalmat mikor  huzhatom csobe   Vissza terve a vorosra   amikor picik voltak  fel akartam acsikosat kapni  [a sotet mar megvoly]   de elszaladt ez a kis mulya voros meg ott ult es nezett ram  na akkor te jossz mondtam es hagyta magat Szoval igy lett a nagy voros terrorista     a ferj hivja sokszor igy mert terrorizalja a hugat a sotetet

    Kutya mar nem lesz abbol az okbol kifolyolag sem  mert a kutya elel 15-16 evig  Hol vagyok biztositva hogy  ott leszek neki vegig  ha meg nem akkor szegeny egy jo kenyelmes agyonszerett eletbol oregsegere  hova jut   mert a gyerekeim egyik sem venne magahoz   es kinek kellene egy oregedo vagy oreg kutya   szegenynek a vege v fele  lenne borzalmas elete  Inkabb nem vallaom  a macsekokkal elvagyok es ha netan ok is elmennek akkor mar semmilyen allat nem johet szoba  az elozo okok miatt 

    előzmény:
    WestHill (46788)
    2013-08-20  03:53
  6. 2013. augusztus 20. 14:5846796.

    Jo reggelt kivanok mindenkinek, ne legyetek restek, jertej, jertek lelkecskeim! Tudjatok, hogyan nevezik azt, akinek "peanut butter" phobiaja van?

    Arachibutyrophobia. Sajnos, nem tudom megtanulni ezt az igencsak hangzatos szocskat, kulonben tarsas osszejoveteleken nagyon lehetne tundokolni vele, hogy mondom, sajnos, nekem arachibutyrophobiam van! Mindenki elhulne. Mit jelent pontosan? Hat a szenvedo alany attol fel, hogy a mogyorovaj a szajpadlasara tapad es ettol megfullad!  En azon gondolkodtam, ejnye, nekem is lenne valami, amitol irtozom..? Na igen, hosszas tanakodas utan rajottem, hogy nem szeretek porszivozni, vagyis valojaban attol felek, hogy a gep megharap!  

    Gyonyoru ido van, az iment cipeltem ki a ket szemetes vodrot, az egyiknek csak az aljaban lotyog egy apro kis zacsko, de elelmiszeres es nem akarom meg egy hetig tartogatni, nalunk, ugyebar nem heti 3x viszik el! 

  7. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 20. 08:3446795.

    A lányom és a vejem kalácsszeletekre kenve szeretik. Kanállal csak én vetemedem a lakmározására.

    *

    De nem hiszem, ha baj lenne, hogy őszintén megírtam - a gyengeségemet. Most minek mondanék mást, mint ami igaz? 

    előzmény:
    WestHill (46789)
    2013-08-20  04:06
  8. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 20. 08:3246794.

    NEM a nagy üveggel, a kisebbik üveggel végzek. De hangsúlyozom, ritkán, de az nincs ezer forint! Jóval kevesebb. Már régen ünnepeltem meg magamat, de tudom, hogy nem kerül annyiba. 

    Hangsúlyozom, a KISEBBIK üveg! 

    előzmény:
    WestHill (46789)
    2013-08-20  04:06
  9. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 20. 08:3046793.

     szeretem, jól behűtve, KANÁLLAL - ahányszor elmegyek a hűtő előtt. Nem sokáig tart. Ezért nem is vásárolom, mert képtelen vagyok ellent állni. Sőt a családtagjaim is le vannak erről állítva. Ne vegyenek, mert irgalmatlanul hízlal és belakmározom, addig, amíg van az üvegben - addig járok rá. Az elképzelhetetlen, hogy bármedddig is ott hagyjam - kóstolatlanul- Ha pedig megkóstoltam, további kóstolgatás szükséges, hogy az előző kóstolgatás óta nem romlott-é meg?

    Szörnyű, tudom magamról, hogy fegyelmezetlen vagyok. De így szeretem magamat. 

    előzmény:
    WestHill (46789)
    2013-08-20  04:06
  10. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 20. 08:2746792.

    http://youtu.be/ThtbPzWzp3g

     

    http://youtu.be/Tht bPzWzp3g 

     

    Drága Bagolyom,

    de hiszen a nóta is arról szól, hogy.... klikkelj a linkre!

    *

    Még tizenéves koromban sokat bújtam a kutyákkal kapcsolatos szakkönyveket, onnét maradt meg a "tudományom", hogy melyik kuty mit csinál?! Milyen a jellemző tulajdonsága.

    Akkor pedig egy nagyon szép vizslám volt, a neve: Aranyos.

    Csodás, okos kuty. De nekem minden kutyom okos volt, mert mindig sokat beszéltem hozzájuk, nem kutyasorban voltak.

    *

    Bojana* 

    előzmény:
    Bagoly (46785)
    2013-08-19  21:05
  11. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 20. 08:1646791.

    Megértettem a fájdalmadat.

    Nekem is volt egy csodálatos mopszom, a Dorka!

    Hihetetlenül aranyos, olyan volt, mint egy kis manó. Sokban hasonlított a lányom kutyájára - Akit én napközben nyúzok, dögönyözök és kényeztetek, a Röffentyűre. Valóban pár évig, amíg Édesanyámat ápoltam, 6,5 évig nem is volt ilyen kutyám. Bubsim volt, Ő őrizte a házat, de ezt már írtam. Kétnaponta rohangáltam le etetni, a közbeeső napokban a szomszéd. Amíg élt a Férjem nem volt gond, csak egy év volt ilyen katasztrofális.

    Bubsink már 12. évében jár, az arcán látszik a kor. Nagyon szeretem. Hihetetlenül hiányzik majd, ha elmegy. Remélem nem súlyos betegséggel, mert attól megvédeném. Sokkal jobban szeretem, minthogy szenvedni lássam. Igaz, belekergülnék, de elaltatnám, az ő érdekében. Soha nem engedném meg, hogy szenvedjen.

    De nem is gondolok erre, az izületeivel van baj, nehezen áll fel, nehezen ül le, mintha magamat látnám. Ettől még vidoran él, remélem sokáig. Ha beindul, rohan, csak be kell indulnia - úgy, mint nekem.

    *

    Röföge?! Ő is egy kis manó, de furmányos, zsivány. Bubsi becsületes, soha nem lopná el Röffentyű csontját, ez fordítva nem igaz. Röffentyű önfeledten megteszi. De én visszaveszem tőle és nagy lelki fröccsök közepette leszidom, majd visszaadom a csontot Bubsinak, aki nyugtázza, hogy nem hagyom az érdekeit.

    *

    Ha kutyát akarsz valamikor, akkor csakis francia bulldogot szerezzél be, mert igaz, hogy hortyog, de nagyon aranyos! Igazi társasági kuty. Rendkivül okos, tud viselkedni, igaz nem véd meg még egy légytől sem, de szórakoztató.

    Az is igaz, hogy gülü szemei vannak, a cicák ezt kikapnák egy perc alatt. Úgy tud bámulni, különösen ha valami finomat eszel, még a nyála is elcsordul, mindezt Veled szemben teszi. Még akkor is, ha előtte torkig teleette magát! Hihetetlen egy mókás teremtés. Sokszor megnevettet, nagyon ragaszkodó!

    http://youtu.be/Nk50SEef8YM      

     

    http://youtu.be/Nk50SEef8YM

     

    *

    No igen, Röffentyű u.így néz ki és ilyen bohóc is. Kaczor cicám pontosan ilyen volt, mint ebben a videóban főszereplő cic. De a Te óriási hatalmas, robusztus vörös macsekod, a francia bulldogot egy nyekkentésre örökre elhallgattatná. Mert nem tűrné, hogy egy ilyen gülü szemű betolakodó ott lébecoljon az ő saját birodalmában!

    Tehát valóban, vagy kiskorban lehet csak őket összeszoktatni, vagy soha.

    A gülü szeme miatt viszont veszélyes is volna.

    *

    De mindenért kárpótolnak a többi cicáid, biztos vagyok benne, még akkor is, ha van egy fájó emlék a kutyudról. Igen, Dorkát sem tudom soha elfelejteni. No igen, Dorkili pedig így nézett ki picinek és nagyobbnak.

    http://youtu.be/zLefpNN1Yds  

     

    http://youtu.be/zLefpNN1Yds 

    annyira csúnya, hogy már attól GYÖNYÖRŰEK! Nézd azt a bambula fejét!? Mennyi kópéságra képes?! El nem hinnéd!

    http://youtu.be/9uuqXXT7VYo    

     

    http://youtu.be/9uuqXXT7VYo 

    *

    A kuty az AKI önzetlenül szeret, de minden lelkiismeretfurdikálás nélkül kinézi a legfinomabb falatokat is a szádból. Én pedig oda is adom  

    előzmény:
    brampton (46786)
    2013-08-19  21:58
  12. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 20. 07:4046790.

    Azt a macskát megsajnáltam, nem jelentkeztem érte, de nem volt gazdája, rám akarták varrni. Azóta már van gazdája, egy nálamnál is idősebb asszony, akinek nincsenek kutyái.

    Nem volt az annyira egyszerű harapás. Biztosan voltak a macska fogai között, vagy a szájában mindenféle baktériumok, mert majdnem egy hétig le volt meredve az ujjam, rendesen meg voltam rémülve. Rettenetesen fájt, de injekciót is kaptam vérmérgezés ellen. Még szerencse, hogy beszúrattam magamat. A mutató ujjamon a körmömnek az ujjam felőli része, tehát ahonnét kinő, még most is fekete. NEM A KOSZTÓL, de nagyon megsérült a körömágy.

    *

    Azonkívül nagyon aranyosak a kiscicák, de irgalmatlan sok a munka velük, mert mindent pakolnak, levernek, legalábbis Kaczorral sokat vesződtem, szeretettel. Az is igaz, hogy több évig nem volt karácsonyfánk sem. De megérte, nem bántam meg. Szerettem nagyon.

    *

    Az egérrel kapcsolatosan, ha megfogta a ragasztó, utána agyon is csaphatom. Ez úgy működik, hogy egy nagy téglát felemelek és ráejtem, majd egy idő után leveszem a téglát, leslagozom, az egeret NEM SLAGOZOM FEL! Addigra "kaputt" zacskóba és szemétbe. Mivel nem áshatom el, a Bubsi kiásná, aztán ragacs, meg a vesződség.

    *

    Sajnálom, sajnálom az egeret, de most ha nem megy a ragacsba, jön az egérfogó. Igaz, azt minden használat után le kell takarítani, s eléggé macerás, megpfuj!

    De inkább legyen pfuj, mint bármi fertőzés, amit ráhurcol(na) a tányérjainkra. Mivel egy egér minden piszokba belemászik.

    No meg a légy is, mindkettőt útálom.

    De az is tény, hogy nagyon aranyos kis pofácskája van az egérnek, nem félek, soha nem is féltem tőle, nem is undorodom, csak az egészségünk és a bútoraink, házunk védelmében kell a hóhér szerepét felvállalnom.

    Méreggel nem foglalkozom, mert megeszi, s valahol elszárad(na) amit nem moccantunk meg heti, vagy napi rendszerességgel.

    *

    A NUTELLÁT ennyire szeretem! Hűtőszekrénybe téve, majd onnan időnként bármilyen napszakban - kanállal - belakmározva. Szégyen de egy kisebb üveget 2 nap alatt is képes vagyok kivégezni, segítség nélkül 

    előzmény:
    Bagoly (46784)
    2013-08-19  21:03
  13. 2013. augusztus 20. 04:0646789.

    Ne gyerekeskedj mar, a Nutellat te nyalakodd.

    Az idezet angol, de nincs szukseg leforditani

     

    This product is from the Netherlands. "Pindakaas" is "peanut cheese" or peanut butter in Dutch. I found it in Match (supermarket) in Mammut I (website). It was about 1000 HUF for 500g.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46780)
    2013-08-19  20:32
  14. 2013. augusztus 20. 03:5346788.

    Te jo eg, mivel eteted azt a macskat, hogy ekkorara nott, milyen idos mar?

    A kutyusrol olvastam, amikor elvesztetted es az aranylag hosszu betegeskedeset, emlekszem amikor az elozot is elvesztetted, hat......nem mindegy, amikor ilyesmin  atmegy az ember.

    előzmény:
    brampton (46770)
    2013-08-19  13:55
  15. 2013. augusztus 20. 03:4746787.
    szia, megkerested a diamondot, nagyon szep, na de az az urhajo olyan, mintha cask ugy osszetakoltak volna, szinte elkepzelhetetlen, hogy a Holdon jart.
    előzmény:
    kirandulas (46775)
    2013-08-19  18:44
  16. 2013. augusztus 19. 21:5846786.

    A  spiccbol kitenyesztett fajta ugy hivjak Pomeranian  van fekete feher es voros   a voros olyan mint egy kis roka kolyok

    nagyonszerettem de szegeny nagyon beteg lett es igy elengedtuk meg csak 8 eves volt  bogtem mint a zaporeso meg ma is ha ragondolok Tobbet nem is lessz kutyam az mar biztos 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46781)
    2013-08-19  20:36
  17. 2013. augusztus 19. 21:0546785.
    Hogyan tudnalak kijavitani, en nem ismerem a kutya-fajtakat! Annyit tudok, van kiskutya es nagykutya. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46781)
    2013-08-19  20:36
  18. 2013. augusztus 19. 21:0346784.

    Ugy tudom, a mogyorovajnak nevezik az itteni peanut buttert, en sem igy, sem nutellanak nem eszem, egereket pedig nem kell irtanom. Allitolag egeszseges. Nem az eger - a mogyoro vaj. Ez a bizonyos ragacsos kinzokeszulek hogyan mukodik? Megfogja az aldozatot, s az aztan nehany napon belul ehen hal? Hat szerintem a regimodi egerfogo sokkal... hogyan is mondjam... humanusabb! Egy csattanas es kesz!

    Orulok, hogy a gyerekeid szep idot fogtak ki, megerdemlik a kellemes nyaralast, tudom, hogy sokat dolgoznak.

    Majd szamolj be a mogyoro-bokrod temeserol! En eddig csak olyant ismertem, amin lukas mogyorok termettek! Kivancsi vagyok, ertekelik-e a baratsagodat!  

    Te Bojana, alig egy hete macskat akartal, meg szalonnaval is megkented, hogy kedvesen fogadjak a kutyak - meggondoltad magad egy egyszeru harapas miatt?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46780)
    2013-08-19  20:32
  19. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 20:5546783.
    Köszönöm a híradást, megnyugodtam!
    előzmény:
    brampton (46782)
    2013-08-19  20:52
  20. 2013. augusztus 19. 20:5246782.
    Nekem mind a ketto meg van operalva meg 7-8 honapos koruk elott el lett intezve Ki nem mehetnek szoba azaz hazi macskak az elsot elutotte egy kocsi ezeket nem engedem ki Azert lett ketto hogy egymassal elszorakoznak es nem eszi a penesz oket hogy ki menjenek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46777)
    2013-08-19  20:17
  21. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 20:3646781.

    Úgy tudom, de ha nem jót mondtam, javíts ki, kérlek.

    Ez a fajta kutya a SPICC.

    Nagyon aranyos, kezes, de önálló is. Egy gazdás! 

    előzmény:
    Bagoly (46773)
    2013-08-19  15:03
  22. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 20:3246780.

    Azzal a mogyoróvajjal csak az a gond, úgy érted, az IGAZI NUTELLA?!

    Ha megvásárolom, akkor beteszem a hűtőbe és kanállal lakmározom,

    egyszerűen képtelen vagyok ellent állni a kísértésnek

    Az biztos, hogy másnap rohangálás van a mellékhelyiségbe, de nem tart vissza a "szenvedélyemtől" a Nutella lakmározástól.

    Még, hogy egér szereti?

    No ki is próbálom. Egyelőre füstölt szalonnát tettem a ragacs közepére. De nem izgatja magát az egér, a lányoméknál már ráfutott. De a konyhában is tettem a konyhaszekrény lehajló részére, de ott nincs sikere a füstölt szalonnának.

    Egérfogót teszek le, ha másképpen nem megy, de azt irgalmatlanul útálom, mert pfujjj! De ha nincs más, lépnem kell. 

    De azért beújítok egy Nutellát, remélem marad az egérnek is  

    előzmény:
    Bagoly (46772)
    2013-08-19  15:02
  23. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 20:2846779.

    Éppen most hívtak, csodásan érzik magukat, Siófok Sóstón vannak, egy campingben,  holnap reggelig. Holnap viszont NEM JÖNNEK AZONNAL HAZA, amiért én rettenetesen izgulok, mert hatalmas vihar lesz, minden hírben ezt olvasom.

    Állítólag 60 kilométeres erősségű szél is lesz, zápor, talán jégeső is. Velük van 2 kisgyermek, majd még hívom őket reggel, hogy szedelőzködjenek, inkább jöjjenek biztonságosan haza, mint rettegve későn délután, pláne este.

    *

    Csodásan érzik magukat, ők nem horgásznak, fürödtek, lángost ettek, játszottak a velük együtt - de külön házban - nyaraló házaspárnak a gyerekeivel.

    Csodásan érzik magukat!

    *

    Kiérdemelték ezt a pár napos - szombat estétől - holnap ? nem tudom meddig tartó pihit! Bízom, hogy rendben hazaérnek és időben.

    *

    Itthon meleg van, most este kimentem a szilvafákhoz, ettem finom, érett szílvát! Csodásan édes. Már a szőlő is érik, pirosodik. Mézédes.

    Amikor leszedem a szílvát, amit megeszem, meg a szőlőt, mindig MEGKÖSZÖNÖM a fának, a tőkének, hogy ilyen búsásan termett.

    Barátaim szerint azért teremnek ilyen bőven, mert mindig beszélek a fákhoz, no az öreg és a fia diófáimhoz is. No meg a bokor diófához, amelyik nem terem. De gyönyörű!

    A mogyoró bokromon már van pár szem termés, még csak csokoládés papíron láttam igazi mogyorót, meg persze a piacon. De így bokron még soha!

    Igaz, már lassan 5 éve is lesz, hogy megkaptam. Most terem először, de olyan boldog vagyok. Csodás, kerek a bokor! Ma is meglocsoltam, mert szereti a vízet. 

    előzmény:
    Bagoly (46772)
    2013-08-19  15:02
  24. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 20:2146778.

    Á L O M S Z É P !   Sőt, varázslatosan gyönyörű! Jogosan lehetsz büszke rá, légy okos! 

    Ne tedd azt, amit én.

    Inkább ki kell miskároltatni, nehogy összeszedjen valami szörnyű fertőzést.

    Az állatorvos szerint is én voltam a hibás, még most is sírok, ha rágondolok és rettenetesen szégyenlem magamat. De úgy voltam vele, miért vegyem el tőle a szerelem gyönyörét, úgy éreztem, megfosztom, nincs jogom ehhez. Elveszítettem rosszul értelmezett jószívűségemmel.

    *

    Ne legyél ilyen balga, mint én voltam! Az a csodálatosan lompos farka?!

    B Á M U L A T O S !    V A R Á Z S L A T O S !

     

    Egy    M E S E   EZ A   C I C ! 

    *

    Ha nem jár ki, akkor nincs baj! Vigyázz rá, MESÉS! 

    előzmény:
    brampton (46771)
    2013-08-19  13:59
  25. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 20:1746777.

    Kutyodat szívből sajnálom. 

    Az ÓRIÁSI, SZIGORÚ ARCÚ valóban csodálatos vörös kandúrod ÁLOMSZÉP!

    *

    A két heverésző pedig olyan, mint a régi rajzfilm figurák a két nyugdíjasról szóló filmben az Irma néni és a Károly bácsi, a Frakk kuty és a két "lókötő" cic - Szerénke és Lukrécia, de nagyon aranyosak voltak. Majd előkeresem a YouTube-on+

    SIKERÜLT is!

    Jó szórakozást hozzá!

     

    http://youtu.be/LmPk9waz7GI

     

     

             http://youtu.be/LmPk9waz7GI 

     

     

    No éppen a lányom Röffentyű kutyusa (nappal az enyém!) az ágyba nem jöhet be, mert kint az udvaron is bóklásznak, Bubsi pedig nem is férne be

    *

    De a cic, Kaczor sokszor feküdt a lábamnál. De úgy, hogy el is zsibbadtam, olyan aranyosan aludt, inkább tovább zsibbadt a lábam, de nem fordultam meg

    *

    Hát igen, nagy állatbolond vagyok, az biztos!

    *

    De ez a HATALMAS VÖRÖS, TISZTELETET PARANCSOLÓ ÓRIÁS MACSKÁDNAK - még köszönni is kellene, olyan varázslatosan szép!

    Valami álom! Olyan szigorú az arca?! Hihetetlen, IGAZI kandúr. Csak nehogy úgy járjon, mint az én Kaczorom! Mindig tologattam az operálását, hogy kimiskároltassam. Utólag bevallom, végtelenül bolond voltam! Mindig összeszedett mindenféle macskabetegséget, aztán rohantam az orvoshoz.

    No olyankor természetesen nem jöhetett fel az ágyra, de végülis egy ilyen csúnya fertőzés vitte el, hasmenés, hasmenés és teljes legyöngülés. Egy nap alatt végzett vele.

    *

    Vigyázz erre a csodálatos Kandúrodra! Ne hallgass a szívedre de az eszedre. Bár én is megléptem volna.

    *

    Csodálatosan szép! Jó egészséget mindnyájuknak!

    Természetesen Neked is a legjobbakat kívánom Bojana* 

    előzmény:
    brampton (46770)
    2013-08-19  13:55
  26. 2013. augusztus 19. 19:1646776.

    Latszik az urhajon, hogy a hosszu oda-vissza utazas megviselte!

    Hallottam, nehany ember, mikor meglatta a hirhedt gyemantot, felkialltott: "csak ekkora"? 

    előzmény:
    kirandulas (46775)
    2013-08-19  18:44
  27. 2013. augusztus 19. 18:4446775.

    Hat ez a kep nem sikerult a legjobban :))

     

    A masodik kepen a holraszallo urhajo. Eloben nagyon torekenynek nezz ki.

    előzmény:
    Bagoly (46774)
    2013-08-19  15:07
  28. 2013. augusztus 19. 15:0746774.
    Valosagban nem lattam, de kepeken gyonyoru a gyemant! Ahogy ismerem a tortenetet, nagyon sok hölgy nyakan ekeskedett! 
    előzmény:
    kirandulas (46769)
    2013-08-19  13:18
  29. 2013. augusztus 19. 15:0346773.
    Szep fejlett macskak, a boldogult kutya meg olyan, mint egy kis roka - nagyon aranyos!
    előzmény:
    brampton (46771)
    2013-08-19  13:59
  30. 2013. augusztus 19. 15:0246772.

    Igen, Bojana, mogyorovaj es ne ajuljal be a hallatara, itt kanadai egerekrol van szo, akik ugy latszik, finnyasak. Es folosleges bemergesedned,  a szalonnat is kerulik!

    Nalunk (lekopogom); nincs eger, a cottageban sincs, de mindig mindenki vigyaz, hogy ne hagyjuk az ajtokat nyitva. 

    Majd meselj, gyermekeid hogy' ereztek magukat,  nem emlitetted, viz mellett voltak? Halasztak?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46765)
    2013-08-19  08:26
  31. 2013. augusztus 19. 13:5946771.
    Itt latni milyen hatalmas nagy a voros  ugyan azon az agyon fekszenek a kicsi kenyelmesen a voros alol meg szinte ki se latszik a macska agy  Vennem kellett egy jo nagyot neki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46767)
    2013-08-19  08:35
  32. 2013. augusztus 19. 13:5546770.

    Az elson a kis kuttyom van O mar az orok vadaszmezokon rohangal szegeny

     A masodik a nagy voros terrorista kandur  

    harmadikon latni akkora amekkora a kutya volt Nagyon jol kijottek egymassal a

    negyediken mind ket cicom hevereszik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46767)
    2013-08-19  08:35
  33. 2013. augusztus 19. 13:1846769.

    Haromszor voltam DC-ben egy-egy hetet. A masodik alkalomal kizarolagosan a museumok lattogatasa volt a cel. Mit mondjak? Az egy het arra volt eleg hogy atrohanjunk 17 museumon es igazan nem tudtuk elvezni oket, hisz museumot nem igy kell latogatni.......

    Valahol van rola fenykepem is ( a diamondrol) Nem a legjobb minosegu kep mert ahol a draga kovek vannak ott sotet van es mindenki vakuval fenykepez. A gyemant egy 'uveg kalitkaban' van es az vissza veri a blitz fenyet :)

     

    Lattam a holdra szallot is. Megvallom oszinten nem mertem volna elmenni vele az urbe :)

    előzmény:
    WestHill (46763)
    2013-08-19  01:46
  34. 2013. augusztus 19. 13:1246768.
    A bokor ekkora lesz szerintem. Telen cask egy csonk az egesz. Amiket lattol azok hajszal vekony agak amit lengedez a szel es tele van viragal. Oszel mind elszarad es csak a torzs marad ami igen kicsi. Nem tudom hogyan terjed. Nekem ez a masodik ev hogy megvan es szeretnem terjeszteni de nemj merek hozza nyulni :)))
    előzmény:
    WestHill (46762)
    2013-08-19  01:44
  35. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 08:3546767.

    Ma hajnalban, 5 órakor már slagoztam a kertet. Olyan csodás illatot ad a föld, a frissen meglocsolt fák, lombok! Szinte egy dúsított oxigén-sátorban érzem magamat!

    Ma még nagyon jó lesz az idő, de holnapra megérkezik a hűs, meg az eső, meg a vihar, a szél! No ezt nem várom szeretettel. Biztosan sok embernek ismételten megrongálja a szél, a vihar a házát, netán az autóját? mert talán jégeső is esik? Ki tudja?

    *

    Bagolykám, Neked nem keseríti meg az életedet egyetlen egerentyű sem? Ha nem, akkor Te hogyan védekezel, hogy ne is legyen? Most ebben a melegben a nyitott ajtón, ablakon - besettenkedtek. A legnagyobb bosszantásomra.

    *

    Kitette a lányom is a ragacsos papírt a szobájába, középre füstölt szalonnát, de nem megy rá, az egérfogót utálom, mert az nagyon hóhér munkát végez, nem, nem szeretném a maradványokat leszedni a gyilkos eszközről, pedig a végén csak ezt kell letennem, ha másként nem megy. Mármint a ragaccsal. VAlami módon meg kell szabadulnom ezektől. Mert már ketten vannak, egy a lányomék szobájában, egy pedig a konyhaszekrényben VOLT tegnap este.

    Jó kis plusz munkát csinált a beste egere, kipakoltam - bepakoltam - nem találtam - mérges voltam - elfáradtam - elegem volt,  - dühös voltam. Minden bajom volt!

    *

    Tehát ha nincs más, egérfogó. Pedig azt nem nagyon szeretném, eléggé undorító. S, nincs Férjem, akivel elvégeztetném az "eltakarítás" megtisztelő feladatát. 

    előzmény:
    Bagoly (46759)
    2013-08-18  16:51
  36. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 08:2946766.
    Gyönyörű a virág, de a CICA?! Álomszép! Csodás, ezüstszürke jó tömött a bundája! Látszik,  hogy jól tartod! Jó egészséget Mindnyájatoknak, vigyázz rá! Bojana*
    előzmény:
    kirandulas (46754)
    2013-08-18  12:23
  37. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 19. 08:2646765.

    Mogyoróvaj?!!!

    Beájultam!

    *

    Tegnap a konyhaszekrényben motoszkált, rágcsált egy egér. Majd megbolondultam. Este szétszedtem a konyhaszekrényt, természetesen addigra már kimászott, biztos valamelyik sarokban tönkre vihogta magát - mármint az egér- rajtam, aki bőszülten pakoltam. 

    Bemérgesedtem, ismét kiraktam a ragacsos papírt, középre a füstölt szalonnát.

    Ma reggelre ott volt a szalonna, egér sehol.

    Valóban sokat és módszeresen ki tudják borítani az ember jányát ezek az egerentyűk. A fertőzés az, amitől rettegek, mert minden piszokba belemásznak, ki tudja honnét - hová mennek.

    *

    Én nem félek tőlük, nagyon szép kis állatkák, a farkukat leszámítva. De veszélyesek, mint írtam, a fertőzés miatt. No meg képesek összerágni mindent, az meg csúnya és bosszantó.

    *

    Valóban a cicám, Kaczor már régen megfogta volna, de szegénykém, már meghalt. Nem is olyan régen. Rettenetesen sajnálom. Sokszor és szeretettel gondolok rá.

    *

    Most nem szeretnék a házhoz egy macsekot, mert amíg kicsi, mindig rámol, félteni kell, nehogy kimenjen, a szomszédban lakó kutyok nehogy elkapják, aztán meg a fertőzésektől.

    Nincs hozzá most sem kedvem, sem türelmem. No meg annyira szerettem Kacort, el kell telni egy időnek, hogy másik macsekot meg tudjak szeretni.

    De egy kismacskához sok, nagyon sok türelem kell, Kaczorom is pakolt, rámolt, levert, még a nagy kaktuszt is megtámadta. Karácsonyfát nem tudtam két évig állítani, mert a tetejéről szedtem le. Mindent lecincált, a végén feldöntötte. Tehát feldíszítettem, aztán szedhettem le, mert cicát nem raktam ki, hideg volt, a cic kicsi, tehát ő maradt, karácsonyfa pedig nem.

    Ehhez most nincs "kanalam". Azaz türelmem.

    *

    Pedig szükséges egy házban a macsek, mert egy jó macsek pótolhatatlan vadász!

    *

    Bojana* 

    előzmény:
    brampton (46758)
    2013-08-18  16:35
  38. 2013. augusztus 19. 01:4946764.

    Dia,

    emlitetted amikor Aligan voltatok, hogy a fuge fa nem igen hozott termest, vegul is volt rajta legalabb kostolo?

    Hogy all a kicsi lanyod a Kresszek? Mar levizsgazott, vagy talan mar a jogositvanya is meg van?

    Meg mentek kicsit nyaralni?

    előzmény:
    P.F.Dia (46752)
    2013-08-18  10:29
  39. 2013. augusztus 19. 01:4646763.
    Nem emlekszem ra, hogy dicsekedtel vele, hogy lattad, emlekezetes elmeny.
    előzmény:
    kirandulas (46756)
    2013-08-18  12:41
  40. 2013. augusztus 19. 01:4446762.

    Szia,

    a cica gyonyoru, nem is nez ki olyan "fenevadnak" aki felelembe tartja az aprovadakat.

    Persze van belole hasznod, mert amit megfog, meg ha el is veszed tole, akkor is biztos megtanulta, hogy messzirol elkerulje a hazatok tajat is.

    A rozsaszinviragos bokrod, most ahogy lattam, hogy milyen epp ma reggel akadt meg szemem  Ebonysetaltatas kozben eggyen, de az sarga volt. vajon nagy bokor lesz majd belole?

     

    előzmény:
    kirandulas (46754)
    2013-08-18  12:23
  41. 2013. augusztus 18. 18:1346761.

    Nagyon jo cikk! Mindig erdekeltek a Tudorok! Halasan koszonom es johet tobb is!

    Hat kerlek, lattolgattam, a viragaimat itassam, vagy magamat? A viragok nyertek. En enyhitem szomjamat egy pohar fröccsel. 

    előzmény:
    terdszelikatica (46760)
    2013-08-18  17:26
  42. 2013. augusztus 18. 17:2646760.

    Bagoly!

     

    Olvastad   ? Nem sifilis 

    What a Modern-day Autopsy Revealed about Henry VIII

    A team of British investigators in 2010 performed an autopsy on a computer-generated corpse that conclusively identified obesity as the king’s killer.

    Henry’s armor charts his expanding size. 

    http://redroom.com/member/frank-sanello/writing/a n-epidemic-that-still-plagues-the-world-killed-henry-viii 

     

    http://redroom.com/member/frank-sanello/writing/an-ep idemic-that-still-plagues-the-world-killed-henry-viii

     

     

     

    Te meg locsolsz azzal a draga vizzel ?

     

    http://hereandnow.wbur.org/2012/07/27/grass-green-drough t

    TURF PAINTING SPREADS AS DROUGHT RAVAGES LAWNS

     

    http://bigstory.ap.org/article/turf-painting-spreads-dro ught-ravages-lawns

    http://www.silive.com/news/index.ssf/2012/07/the_grass_i s_never_greener_on.html

    előzmény:
    Bagoly (46759)
    2013-08-18  16:51
  43. 2013. augusztus 18. 16:5146759.

    Szervusztok, Vandorlelkek, latom egeresztek, bogarasztok, gyumolcsevessel toltitek az idot, nekem mar nem kell torni az eszemet, mirol irjak. A macska kepet elnezegettem, hasonlit az en Pamacsomra, nyugodjon bekeben, csak nem volt zold szeme, az alla alatt egy kis feher folt viritott. "Russian Blue" faj volt, nagyon bekes, jotermeszetu allat!

    Na lam, eszembe sem jutott, hogy a vadlibak is felnonek es gyakorolniuk kell a gagogast! Most megnyugodtam, megsem a nyar veget jelzik! Gyonyoru ido van, szebbet kivanni sem lehet! Ejjel eshetett volna egy kis csapadek, akkor nem kellene mennem ontozni a novenyeimet! A muskatlik gyonyoruek, kar lenne ertuk, ha szomjan-halnanak! 

  44. 2013. augusztus 18. 16:3546758.

    Mar nincs ilyen probalema 3 eve miota a 2 macsek  otthont talalt nalam elso evben bejottek de ezek ki nyirtak  Lennt jatszottak vele en meg visitva rohantam a ferjemert  [en meg nem fogom]  ott dobaltak utottek vagtak szegeny egeret   amikor letettek lestek ha csak meg mozdult mar ra ugrottak   aztan a ferjem vette el mar kesz volt egy zacskoba es kidobta  ezek meg mint a orult kerestek egesz nap  na ez volt az utolso azota semmi

    a mergezett magtol nem doglott meg  ugy etettem mint a hazi allatot  befottes uveg tetejebe tettem mindennap elfogyott ujra tettem ez ment heteken at mindig megette es utojara mint irtam a csapdat szortam tele maggal az fogta meg [es persze a ferj  takaritotta el]  nem hiszed el semmire nem mennek ra ami otthon mukodik se szalonna se dio vagy sajt semmi nem kell nekik Aztan mondtak ezek a flancos canadai egerek csak a mogyorovajra  reagalnak  az mukodik 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46757)
    2013-08-18  14:44
  45. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 18. 14:4446757.

    Nekünk is a nyitott ablakon besétálnak az egerek, igaz, csak kettő, de nekem már az is sok!

    Drága Kaczorom meghalt, mármint a Cic, így vadász nélkül maradtunk.

    De!

    Lehet kapni a boltban olyan ragacsot, amit tubusban árulnak. Egy vastagabb papírra, mi kiürült papír tojástartónak a belső dudorát lenyomtuk, s arra tettünk füstölt szalonna darabkákat, szám szerint kettőt. A közbeeső "sétatérre" pedig nyomtunk a ragasztóból.

    Az egér, bárhogyan is kepeszkedett, nem érte el a szalonnát, csak akkor, ha belelépett az általa nem ismert, szagtalan akármibe. No meg is fogta. Akkor már ki is lehet dobni. Mert van a ragacsban valami, amitől - átmegy az örök vadászmezőkre, mármint az egerentyű.

    Én is sajnálom, veszettül, de nem lehet, hogy a házat, az ételünket össze-vissza mászkálják, fertőzés veszélye miatt. A rágcsálást pedig nem is lehet elviselni, meg kárt is csinálnak, szekrényben, falban, mindenben.

    *

    Hülye állatbolond vagyok, ráadásul nem is félek az egértől, meg sajnálom is, de le kell vennem a szívemről a kezemet. Most a lányom szobájában van letéve egy tojástartó, meg egy cipősdoboznak a teteje. Az is körbe-karikába be van "festve" ragasztóval, középen van egy rész kihagyva, ott van a csali, a füstölt szalonna.

    *

    Talán, ha ilyet beszerzel, Te is mentesülsz az egérbandától. Az egérfogót nem bírom elviselni, mert ott agyoncsapja, sőt szétnyomja a szerencsétlent a szerkentyű. Ahhoz viszont gyomor kell, mert nagyon undorodom.

    A mérgezett maggal az a baj, hogy belakmározza és bárhol felfordul, akár a szekrényed mögött és nem is tudsz róla, s ott szárad el. No ezért ezt sem szeretném.

    Ez a ragacsos megoldás, nekünk bejött.

    Használd ügyesen, csak kutya - macska nehogy rálépjen! Erre vigyázz!

    No meg gyerek!

    Tehát ha ilyet leteszel, csak éjszakára, és mentesíteni kell a szobát gyerektől, állatoktól ajtó-ablak becsuk, hogy véletlenül sem mehessen rá a cic!

    Mert meghal.

    előzmény:
    brampton (46739)
    2013-08-18  01:21
  46. 2013. augusztus 18. 12:4146756.
    En lattam a hope diamond-ot a museumban (Smithsonian-ban)
    előzmény:
    WestHill (46737)
    2013-08-18  01:02
  47. 2013. augusztus 18. 12:3746755.

    Niagara kornyeken is ugyan ezeket az allatokat fogod talalni :))

     

    Ket evel ezelot egy nap nekunk oz jot a hatsoudvarba. Nem tudom hogy keveredet ide mert azert volt mit jojjon az erdobol idaig, teny hogy itt volt. Az nap delutan meg egy coyote volt az udvarban. Edesapam azt hitte hogy egy kutya es meg akarta fogni hogy haza vigye a gazdajanak :)))

     

    A coyote mondjuk rendszeres vendeg telen a varosban. Siman atjonek a varoson es itt portyaznak ejjelente. Jancsi tobbszor lattot.

     

    En is fogtam be mar groundhog-ot, meg nyesdet is. Egyszer egy raccoon is horogra kerult de ot elengedtem. A kert vegeben szoktak eljarni. EN ezt cask ugy hivom hogy a higyway. Estenkent lehet latni a raccoon csaladot vonulni :)))

    A raccon nalam nem jot meg fel a hazhoz. A paradicsomban a groundhog csinalt kart ezert kellet menyen. Nyesdet pedig befogtam mert a madar allomanyt tizedelte meg. Most megint lattam egyet lehet hogy csapdaba kerul az is. Csak nem volt idonk foglalkozni vele mostanaban. Mert ugye elkell vinni valahova meszire ahol nincs lakot terulet. Nos ilyen a kornyeken nincs, igy valaki mast szoktunk boldogitani miutan elereszuk a zsakmanyt.

     

    Az egere a legjobb megoldas a ragasztos csapda es abba tegyel mogyoro vajat (peanut butter). Ne kerdezd miert de annak nem tudnak ellenallni :))))

     

    Szoritok hogy minden rendben menyen az orvosi vizsgakkal

    előzmény:
    brampton (46739)
    2013-08-18  01:21
  48. 2013. augusztus 18. 12:2346754.

    Szia,

     

    Welcome Home!

     

    A friss fuget en prosciutto-val szoktam enni. Ugyszinten a sarga dinyet. Probald ki

     

    Kertel kepet a texas-rol es a cicamrol. Elhoztam neked oket. Nezd meg a mityikemet, ugy nezz ki mint egy verszomjas vadasz?

     

    A multkor egy vakondot hozot haza. Azt is megmentettem. ELoszor azt hittem hogy eger (nem sokkal volt nagyobb) Jancsi jobban ert hozza mint en mondta ez nem eger..... Cicatol elvenni, vakondot elereszteni, mar az en dolgom. Mondjuk nem nagy munka mert kerem tole es elengedi szo nelkul a zsakmanyat.

    A vakond visoznt hihetetlenul sima szorel rendelkezik. Mint a barsony olyan!

     

     

    előzmény:
    WestHill (46751)
    2013-08-18  04:36
  49. 2013. augusztus 18. 10:3246753.
  50. 2013. augusztus 18. 10:2946752.

    Köszönöm, Évi, máris belepillantottam! MIlyen kár, hogy nálunk nincs ez az áruház - tudnék választani kedvemre. Vannak ugyan mások, de a tengeri "herkentyűkből" /rákféleségek és halak/ nálatok nagyobb a választék (érthető okokból)

    előzmény:
    WestHill (46744)
    2013-08-18  02:05

Címlap

top