Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2013. augusztus 6. 04:0446551.
    Ha egy ilyet meglatnek, lehet azt gondolnam rola, hogy enberevo, aztan csak a parade egy resztvevoje, igaz attol meg lehet.
  2. 2013. augusztus 6. 03:2246550.
    Hat hol hagytatok az a kutyulanyt, o a hazra vigyazott? Igy jar aki nem szeret uszni, otthon marad?
    előzmény:
    P.F.Dia (46541)
    2013-08-05  13:58
  3. 2013. augusztus 6. 03:2046549.

    "Be kellett csuknom az ablakokat, istenuccse huvos van. "

     

    Latszik, hogy az eszaki reszen elsz, nalunk az osszes kinyithato az uvegajto kivetelevel nyitva volt, azon el volt huzva az elsotetito, mert nagyon melegen sutott be a nap.

    Meg nem jon az osz, lesz meg melegunk, nincs vege az AC szezonnak.

    előzmény:
    Bagoly (46547)
    2013-08-05  21:54
  4. 2013. augusztus 6. 03:1546548.

    Az hallottam, hogy kb 10 evbe tellik amire nagyuzembe kerul forgalomba.

    Nalam nagyon reg volt lecso, pedig mar ketszer is vettem ugy paprika, hogy az lesz, aztan mindig masra hasznaltam el, nekem nincs kifogasom a gersli miatt, egyszr koretnek is csinaltam, lehet aproravagott hagymat, meg zoldborsot tettem bele, meg lehetett enni, csak az a lenyeg, hogy jol ki legyen mosva, neha toltottkaposztaba, nem a toltelekbe, hanem egy keveset teszek csak ugy bele, eleg suruseget ad neki, hogy nem kell berantani.

    En toltottokot csinaltam ma, abbol a pici babatokokbol, meg sose csinaltam, kolbasztoltelekkel toltottem, majd amikor megsult tejfollel es reszelt sajttal keszre sutottem, oszinten izlett, legkozelebb  kesz porkolttel fogom tolteni es tejfollel, talan sajttal is sutom keszre.  

    előzmény:
    Bagoly (46547)
    2013-08-05  21:54
  5. 2013. augusztus 5. 21:5446547.

    Mondhatom, nekem is iszonyu gusztustalannak tunt, szerencsere olyan sokba kerul az eloallitasa (jelen pillanatban); hogy nem kell felnunk tole.En kulonben is keves hust eszem, hehe! Ma azonban lecso lesz kolbasszal. Persze, ki tudja, mibol keszitettek a kolbaszt, jobb, ha nem tudom. Ja es az iment olvastam, hogy "gersli"-vel nagyon finom, tehat azzal keszitem, igy meg nem ettem! 

     

    Be kellett csuknom az ablakokat, istenuccse huvos van. 

    előzmény:
    WestHill (46545)
    2013-08-05  21:11
  6. 2013. augusztus 5. 21:1446546.
    Erre hiaba is varsz valaszt, csak azt ahogy a nagyneni is mondta, hogy milyen jo gyerek volt, ezek szerint megse, haborogni nem erdemes rajta.
    előzmény:
    Bagoly (46544)
    2013-08-05  15:17
  7. 2013. augusztus 5. 21:1146545.

    Reggel lattam a hirekbe, hogy azon kiserleteznek, hogy laboratoriumban allitsak elo a hamburgert a tehen stem cell-jebolo. A Google egyik tulajdonosa 344 milloi dollart adott a kiserletezesre. A kiserletezes eredmenyet ket onkent jelentkezo kostolta meg, akik azt mondtak hasonlit a husra, de hianyzik belole egy kis zsirossag

    Meg most is ha ragondolok szinte undorom lesz a hustol, hogy miket aknanak az emberekkel megetetni, remelem nem itt nalunk, daralt hust sose veszek, magam   daralom, egy nagyobb darab hust, vagy csirket meg remelem nem fognak tudni eloallitani, a gondolata is betegge tesz, brrrr.

  8. 2013. augusztus 5. 15:1746544.
    Most olvasgatom a reggeli hireket, s itt van egy felhaborito: 14 eves fiucskat rendor agyonlott. (New York). A nagyneni mondja, hogy olyan jo gyerek volt! Mi a felhaborito? Az, keremszepen, hogy 1) majusban mar a rendorseggel baja volt, mert lovoldozott 2) honnan volt a 9mm pisztolya? 3)  mit keresett hajnali 3 orakor az utcan? 4) meg volna nehany kerdesem, de ugysem kapok ra valaszt, hat csak csendben haborgok.
  9. 2013. augusztus 5. 14:3646543.

    Oh, no! Lehagyta a CN tornyot?

    A reggeli hirekben emlitettek, hogy az egyik temetobe "bereltek" kecsket, mert azok olyan szepen, rendben lelegelik a fuvet. Eszembe jutott PG kecskeje, gondolom, nagyok mar. Vajon meghalaljak a gondoskodast, adnak mar viszonzasul tejet? Vagy hiaba fejik oket, bakkecskek? 

    előzmény:
    WestHill (46539)
    2013-08-05  03:16
  10. 2013. augusztus 5. 14:3346542.

    Udv neked is! Itt bezzeg nem kell huteni magadat, eleg huvos van. Őszt emlegetnek. Nekem az jelenti a nyar befejezodeset, amikor megnyilik - es bezarul - a szokasos evi kiallitas, roviden EX. Az bezarul - iskolak kinyitodnak. En eppen ugy utaltam, mint a gyerekek. Nem beszelve arrol, hogy lanyaimnak egyenruhak kellettek, nemcsak zako, szoknya, bluz, de meg harisnya meg cipo is!

    Nini, egy szurke mokus berzenkedik az ablakparkanyon! Itt hiaba keres mogyorot, nem etetem.  

    előzmény:
    P.F.Dia (46541)
    2013-08-05  13:58
  11. 2013. augusztus 5. 13:5846541.

    Üdv. Lányok,

    tegnap mi is hűtöttük magunkat kedvenc tavunkban :) Álomi, bár rövidke volt, s legnagyobb meglepetésünkre mindenki Dzsozit hiányolta, kereste.

    előzmény:
    WestHill (46540)
    2013-08-05  03:40
  12. 2013. augusztus 5. 03:4046540.

    Ez a kis texasi allatkerti baby elefant is probalja furdozessel elvislehetove tenni a hoseget

     

    http://youtu.be/qlVgDMlugi0

     

     

  13. 2013. augusztus 5. 03:1646539.

    "Mega-city" szuletese, Shanghai valtozasa 26 ev alatt, a vilag masodik legmagasabb tornyaval a Shanghai Tower-rel ami 2.073 feet magas.

  14. 2013. augusztus 4. 19:4146538.

    Nem talaltam csak a 2012-es paraderol YTvideot, de gondolom az idei is eppen ugyan ilyen, a kulonmbseg az, hogy az iden nem kapnak hogutat, mert csak 22 fok van.

     

    http://youtu.be/yURq9Ayty3k

    előzmény:
    Bagoly (46536)
    2013-08-04  14:43
  15. 2013. augusztus 4. 19:3446537.
    Vagy a nagymama valamikori titkos szerelme? Megolte es mumifikalta?
    előzmény:
    Bagoly (46536)
    2013-08-04  14:43
  16. 2013. augusztus 4. 14:4346536.

    En is lattam a kepeket, a kis lingrisek nagyon aranyosak, atyjuk lion, anyjuk tigris, kutyalkodtak!

    Tegnap este a parades-autorol egy ifju leesett es a jarmu keresztul ment rajt, meg is halt. Elso aldozat!

    Tiltjak a dohanyzast az erkelyeken IS. Kerdem en, hat akkor a szegeny fustolok hova menjenek???

    Egy gyerek kutatott a nagymama padlasan es mumiat talalt. Ja, szepen be volt faslizva, ahogy illik. Apuka berakta az autoba es vitte vizsgalatra. Ki tudja, meg utobb egy reg elveszettnek hitt farao!  

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  17. 2013. augusztus 4. 04:4446535.

    Egy kis allatos erdekesseg.

    Az oroszoknal tigris es oroszlan szuloktol iyen kis keverekek szulettek, egyn honaposak.

     

    A masik a kepen a kis zsiraf, aki alig ket oraja latta meg a napvilagot.

  18. 2013. augusztus 3. 16:3146534.

    Erdemes tudni, hogy a mai nappal megkezdodott a 46. Caribbean Carneval szep varosunkban. 3 hetig tart es remek az ido! Nehany utcat holnap delutanig lezartak, hogy zokkenomentesen tudjanak vonulni teljes diszben levetkozve! 

     

  19. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 3. 13:4746533.

    a kecske meg tudja rági a vályogot! A kecske mindent megrág, de a kuty viszont a farostlemezt is meg tudja csócsálni.

    De itt, ebben a leíratban Bagoly humorát díjazom, mert a szalonnabőrkés bedörzsölést ki nem felejtette volna! Mivel azzal dörgöltem be a két fülét, hogy ne morogják meg a kutyok. Nem is morogták, szagolták volna, de a macsek ezt nem díjazta boldogsággal, jól beleharapott az ujjamba, kétszer is. Egyszer a körömbe, irgalmatlanul fájt, majd nem engedtem el, arrébb tette a száját és mégegyszer belém harapott, a felső ujjpercembe.

    Csütörtökön kaptam meg a Tetanuszt, most 10 évig rágcsálhat aki akar, mert "állítólag" 10 évre ad védettséget.

    Ezek szerint, ha ezt a macsekot oda transzporálhatnánk, akkor szíves-örömest megrágná a háznak a sarkát is...

    No, ki is telt a "szolgálati ideje" a macseknak. Istennek hála, nem kell izgulnom érte, nagyon szép cic volt, befogadta egy nálamnál is bolondabb nőszemély, aki kényezteti, s ott nincsen kuty. Igaz, a fülét biztosan megtörölgette, mert jó szalonna illatú volt! Nem szagoltam, gondolom - Lehet, hogy ezért fogadta be az öregasszony?! HúÚÚÚ, erre nem is gondoltam!- Hogy én milyen bolond vagyok! Hát igen, agyamra ment a meleg Bojana* 

    előzmény:
    P.F.Dia (46532)
    2013-08-03  13:26
  20. 2013. augusztus 3. 13:2646532.

    ...és vajon miből lehetett "az iskola sarka"?? -hogy a   ki tudták rágni ?

    előzmény:
    Bagoly (46527)
    2013-08-02  19:01
  21. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 3. 07:3746531.

    Szörnyű! Akkor Te is megtapasztaltad a félelmet. Mit tudott volna okozni, ha nem vagyunk itthon?!

    A lányom megfogadta, hogy ezek után, mindent kihúz a konnektorból. Eddig hiába mondtam. A telefontöltőt is benne hagyták. Most már nem.

    Nekem nincs páraelszívóm, pedig mindig vágytam rá.  

    előzmény:
    P.F.Dia (46528)
    2013-08-02  20:04
  22. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 3. 07:3346530.

    tönkre nevettem magamat! Valóban! No most azon drukkolhatok, ha boltba megyek, vagy emberek közé és eszembe jut a HÍRED! Tuttira azt hiszik meghibbantam, mert hogy úgy látszik, hogy ok nélkül, de vihorászom!  Hát igen. Ezen jót nevettem! Őrületes a humorod, amit már többször bebizonyítottál! Csak ne hívják ki rám a mentőt, hogy látszólag ok nélkül vihorászom. Nem írhatom ki a homlokomra, hogy Bagoly Híre az ok!

    Méghogy kirágták az iskola sssssarkát a kutyok!!

    S, elmaradt a tanítás Bojana 

    előzmény:
    Bagoly (46527)
    2013-08-02  19:01
  23. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 3. 07:2946529.

    Mert szépek a mesék, s van mondanivalójuk. Meglepő, de felnőttként is tetszik, sőt szeretem őket.

    *

    Most pedig egy fantasztikus képsorozatot küldök, márha sikerül?!

    Mindenképpen érdekes! Klikkelj!

    Folyó a tenger alatt2013.08.01. - csütörtök

    -

    Mexikó rengeteg megmagyarázhatatlan jelenség hazája, kezdve a maják elképesztő fejlettségétől egészen a chupacabráig, egyik-másikra magyarázatot adhat nemzeti italuk, a tequila hatása, akadnak azonban olyanok, melyek előtt a tudósok is értetlenkedve állnak.

    Cenote Angelita bár fizikailag tökéletesen megmagyarázható, egészen elképesztőés hihetetlen jelenség. A víznyelőben egyaránt megtalálható az esővíz formájában érkező édes és a sós, tengeri víz, melyeknek a sűrűsége különböző, nem keverednek egymással, sőt még egy vékony réteg kénhidrogén is megreked köztük pontosan olyan látványt nyújtva, mint egy felszíni folyó. Harminc méterrel a víz felszíne alatt. Anatoly Beloshchin fotói.

    -

    - 

    előzmény:
    Bagoly (46526)
    2013-08-02  18:58
  24. 2013. augusztus 2. 20:0446528.

    Ez egyszerűen rémes! valamikor én is hallottam hasonló esetet, vagyis, hogy egy fiatal pár éjszakai programra rakta a mosógépet, ami a konnektornál szikrát fogott, kora reggel arra ébredtek, h füstöl a fürdőszoba. Pokoli érzés lehetett. Én sem szeretem "magára hagyni" az elektromos dolgokat, így pl. mosógépet sem. A miénk egy jó ideje a garázsban van, betonpadlón, megfelelően biztonságos vezetékekkel, és kifolyókkal, a tetején nincs semmi (vannak,aki rá is pakolnak). Viszont ha jól tudom, hátul, alul van egy biztonsági szűrő, amit ki lehet tekerni, és a felesleges vizet ott, azon a részen le is lehet engedni - nem próbáltátok?

    Nekem egyszer az elszívó gyulladt ki, rá gondolni se merek,olyan rémes volt. Akkoriban papírfiltert árultak a páraelszívókhoz, amit évente cserélni javasolt(persze,nem mondják) - mi nem cseréltük, s egyszer valami fagyasztott húspogácsát sütöttem (na, azóta se!!), kirföccsent a zsír vagy olaj a serpenyőből, (már nem emlékszem, mivel sütöttem) és az elszívó olyan erősséggel turbofokozattal szippantotta be,vagyis fel a lángokat, hogy elzárni se volt lélekjelenlétem. Kétségbeesve ordítottam Férjnek, aki hála Istennek itthon volt, szinte beugrott az ablakon, lerántotta a falról az elszívót, amiből szinte csak egy fekete csonk maradt az égés után. Akkor már hiába zárta el a gáz főcsapját, perceken belül leégett. Tél volt, Mikulás-Karácsony között, az elszívó fölötti kormos polcokról lekókadt,leolvadt minden, a konyha fala sötétszürkén virított...Após másnap szépen kimeszelte, mostunk mindent, amit csak lehetett. ...mire jött a biztosítós pali, csak nézett, kereste a nyomokat - mondtuk, h nem nézhettük az ünnepek alatt azt a rémséget, így kimeszeltünk, a szagelszívót pedig nézze meg kint a hóban. Nézett,nézett, csak egy fekete dobozféleséget látott - kérdezte, csak nem ez? mondtuk: de igen! azonnal felvette a jegyzőkönyvet, semmit nem kérdezett.

    Utána 2évig nem volt konyhai elszívóm. Később, amikor felújítottuk a konyhát (a falra polc helyett üvegajtós szekrény került, alatt a a régi csempe helyére üveg,stb) akkor már felbátorodtam, s vettünk újra elszívót, amit a szekrénybe lehet építeni. Nem látszik a motorja, csak alul egy vékony, 4cm magas, kihúzható rész, persze, már fémszűrős, amit negyedévente szorgalmasan tisztítok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46510)
    2013-08-01  02:26
  25. 2013. augusztus 2. 19:0146527.

    Most nekem is eszembe jutott egy mese, de nem mese am, igaz tortenet!

    Nehany gazficko kölök lopott jofele abalt szalonnat, bekentek az iskola sarkat. A kutyak kirágták. Tanitas elmaradt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46523)
    2013-08-02  17:12
  26. 2013. augusztus 2. 18:5846526.
    Miert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46525)
    2013-08-02  17:54
  27. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 2. 17:5446525.

    A leghíresebb Andersen mesék! 

    Sokszor, nem titkolom, még ma is olvasok meséket. Benedek Elektől is. Nagyon szeretem. De van mesegyűjteményem sőt mondák könyve is.

    Remélem, sikerült áthoznom?!

    Megkíséreltem, megkísérelem szeretettel, Bojana:

     

    A rút kiskacsa,A császár új ruhája,A kishableány,A kis gyufaárus lány,A tűzszerszám,A hókirálynő

     

  28. 2013. augusztus 2. 17:2346524.
    Az altalad inditott topicon "cell" mar informalt ott kapod a legmegbizhatobb felvilagositast Canadarol  http://www.cic.gc.ca/english/index-int.asp
    előzmény:
    Sunflower (46518)
    2013-08-02  13:45
  29. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 2. 17:1246523.

    Ezt a szalonnás módszert a régi parasztemberek rendszeresen használták. Ha pl. két kutyát akartak összebarátkoztatni, még kicsi korukban. De az én kutyám no meg Röffentyű sem bántotta a cicát, csak szagolgatták volna. 

    Persze a szalonnás bekenés! Hihetetlen varázslat. Nem ugatták, nem morogtak, CSAK szagolgatták volna. A cic, pedig kapálódzott, de én ugye betekertem, csak a feje volt szabadon.

    Arra legmerészebb álmomban sem gondoltam volna, hogy kétszer is belemártja a fogát a jobb kezem mutató ujján lévő körömbe és a felső ujjpercembe?

    Megtette.

    Tehát nem maradhatott. Már szerencsére jó helye van, kutyamentes övezetben, egy nálamnál is állatbolondabb idős asszonynál.

    *

    Tegnap megkaptam a Tetanuszt. Hihetetlen, mennyire segített, estére már lappadt a pirosság, sőt a lüktetés is elmúlt. Be is kötötték, de újbólagosan le is fertőtlenítették a harapások nyomait. Most már levettem a pólyát, lefertőtlenítettem, s most azzal az ujjammal nem gépelek. A többivel pedig igen. De nagyon hiányzik az biztos.

    *

    No most egy jó ideig nem jön a házhoz macsek, az biztos.

    *

    Így legalább a madarak gond nélkül élhetik az életüket a kertben. Kaczor cic mellett életveszélyben voltak.

    *

    Igaz, ma még ki sem moccantam, itt a házban kellemes az idő. Délelőtt ettem egy vajaskenyeret és 3 szép paradicsomot. Most ittam egy limonádét és ettem előtte-utána finom édes sárgabarackot. Nem is hiányzik a főtt étel. A lányom tegnap este sütött tarját, készített rizst is hozzá, zöldségeset. Mondta, hogy egyek, de sokkal jobban érzem magamat most azzal, amit ettem.

    Holnap készítek finom zöldbabfőzeléket- azt nagyon szeretjük langyosan. Jó fokhagymásan, langyosan! Majd a lányom biztosan süt rá virslit, de én üresen szeretem, most. Máskor én is eszem a virslit, egyéb húst, de most ebben a melegben kímélem a szervezetemet. Amennyiben lehetséges, nem eszem húst. De jól érzem magamat. Igaz, már enyhülhetne a idő. 

    No, most akinek van üdülője Balatonon, Hévizen, Velencén meg ahol víz van, jól megszedi magát anyagilag. Nem is irigylem, mert azt a sok idegen embert eltűrni, bizony eléggé lélekromboló! Ráadásul folyamatosan. De ugye, mindenért fizetni kell. A nyaralóknak a szobáért, a nyaralási lehetőségért. A tulajdonosnak meg el kell tűrnie azt a sok mindent, ami az ilyennel jár. Pl. a rosszul nevelt gyerekek visítását, az esetleges hörpintgetést, a virágok letaposását meg egyéb dolgokat, értem ezalatt az esetleges rongálást.

    De már az is megterhelő lenne nekem, hogy bárkit eltűrjek idegent, magam mellett. Sőt ki sem bírnám. Inkább kenyér és víz, de nekem ne vijjogjon senki idegen mellettem.

    *

    Tény, hogy eléggé morc medve tudok lenni, amikor nincs kedvem senkihez. No de engem nem is fenyeget bármilyen veszély, hogy nyaralókat kellene eltűrnöm. Mert nincs is nyaralóm! Ez a ház kétszobás, van egy távoli rokony, aki időnként ír, én neki soha. Mindig megszellőzteti, hogy jönne hozzánk látogatóba. Mivel az ország másik felében lakik, nem tudna visszautazni. Többször pedzegette, hogy van olyan felfújhatós matraca, azzal jönne, s akkor itt is tudna aludni. Mindig megdícsértem, hogy ilyen előre látó, hogy matraccal a hóna alatt látogatja végig a mindösszes - közeli- és távolabbi rokonyait, eltartatja magát, kifűtenek rá, aztán 1-2 hét múlva tovább is áll. Micsoda agymen! Így kell spórolni rezsin, lakmán. Más rokonyoktól hallottam, hogy mindig visz 2 kiló krumplit, meg befőttet 1-2 üveggel. Aztán ezért 1-2 hétig biztosítja az ellátását. Micsoda trükkös asszonyság! 

    No élből hárítok. Az ilyen "kedves" ötletére azonnal megvan a kész válaszom számára. Senkit, soha, semmikor! aláírás: Bojana*

    Most csodálkozzatok, mert én mindig ámulatba esemnem fárad el! Továbbra is megpróbálja, úgy évente négyszer! Hihetetlen szívós fajta. Teszi ezt 2008 óta. Hihetetlenül szemtelen. Hja, van szememeg esze is! Turpis egy nőszemély! Az utazását is megoldja, mert MÁV nyögdíjas. Neki áll a világ, no meg azok a rokonyok, akik képtelenek NEM-et mondani. Ők eltűrik, én megkergülnékattól, hogy akár vele, akár mással meg kellene osztanom a szobámat. Hiába, morc medve lettem - Bojana 

    előzmény:
    Bagoly (46521)
    2013-08-02  15:37
  30. 2013. augusztus 2. 15:5046522.
    Igen...már googlet is kérdeztem. De több helyen kutakodás - tágabb körű infók. 
    előzmény:
    Bagoly (46520)
    2013-08-02  15:33
  31. 2013. augusztus 2. 15:3746521.

    Bojana, hogy van a serulesed? Ugyelj ra, mert egy allat-harapas veszelyes lehet! Gondolom a kiscica nincs beoltva még! 

    Micsoda ötlet, szalonnaval kenni a fuleit! Jo, hogy a kutya nem harapta le a fejet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46511)
    2013-08-01  02:37
  32. 2013. augusztus 2. 15:3346520.
    Minden forumozo legmegbizhatobb baratja a Google - mindenfele informaciot megtalalhatsz. 
    előzmény:
    Sunflower (46518)
    2013-08-02  13:45
  33. 2013. augusztus 2. 14:0146519.
    Köszönöm a választ. Egyelőre a párom van nagyon "megindulva", mert neki lenne biztos munka. Én már nehezebben kezdek  megint mindent nulláról, mert éltem már külföldön hosszabb ideig. Most itthon végre a szakmámban dolgozom néhány éve és sajnálnám megint feladni. Majd még jelentkezem, hogy hogy alakultak a dolgok. 
    előzmény:
    Bagoly (46513)
    2013-08-01  16:15
  34. 2013. augusztus 2. 13:4546518.

    Sziasztok!

     

    Indítottam egy topikot ezzel a szöveggel:

     

    "Kanadában"  tapasztaltakat kérdezném. 

    Tegnap szóbakerült Kanada, mint kivándorlási cél. Amerika is jó lenne, mert ott még rokonok is vannak, de tartunk tőle, hogy legálisan nem maradhatunk hosszabb távra. (Fontos, hogy néha haza tudjunk látogatni.)

     

    Úgy olvastam, hallottam - vmikor régebb -, hogy Kanadában szívesebben fogadják a felsőfokú különlegesebb végzettséggel  rendelkező emberkéket. Meg hogy nem is annyira szigorú az ott tartózkodás legális háttere. Mennyire igaz ez?

     

    Lényegében minden érdekességre, fontos dologra kíváncsi lennék Kanada ügyben. :) Hogy működik a letelepedés, kell-e előre munkát keresni, úgy kimenni, vagy lehet nyelvtudással könnyen találni? Mennyire nyitottak az ottaniak?

     

    Speciell a Nagy-tavak környéke érdekelne. 

     

    Köszönöm szépen a segítséget! 

     

    Ha van időtök és kedvetek írkálni, szívesen veszek minden infót!

     

     

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  35. 2013. augusztus 2. 02:3846517.
    Dia, akkor nagyon jo nalatok a viz, habar mi tobbszor nyaraltunk Lellen es Foldvaron, gyerekkoromban meg egyszer voltam uttorotaborban Szantodon, mindenutt nagyon jo volt a viz, fokozatosan melyulo, egyedul az uttorotaborban az ivovizzel nem voltam megelegedve, szornyu rossz volt, olyan mint a tej, teljesen iztelen, allandoan szomjasak voltunk mert nem vette el a szomjunkat, akkor meg nem lehetett a "szurosok" es a "nemszurosok" kozt valogatni, igy iszod nemiszod az volt.  
    előzmény:
    P.F.Dia (46505)
    2013-07-31  19:08
  36. 2013. augusztus 2. 02:2946516.

    Te jo eg Bojana, meg jo hogy a kutyak nem haraptak le a kiscica fejet, gondolvan finom fustolt falat.

    Sajnallak, hogy a cica vedekezes gyanant rajtad toltotte ki a bosszujat, remelem gyorsan rendbe jon az  altal okozott serulesed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46511)
    2013-08-01  02:37
  37. 2013. augusztus 1. 21:3146515.
    Bagoly mar valaszolt a kerdesedre, en meg annyit tennek hozza, hogy mennyi penz eleg a megelheteshez az mindig a szemely, szemelyek igenyetol fugg.
    előzmény:
    soleluna (46512)
    2013-08-01  10:27
  38. 2013. augusztus 1. 18:5646514.
    Na, Bojana, latom mostanaban rad jar a rud! Ne kezdj semmi fontos dologba, ne hagyd el a lakast, legjobb, ha beulsz a kenyelmes karosszekbe egy pohar borral es nezed a TV-t! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46511)
    2013-08-01  02:37
  39. 2013. augusztus 1. 16:1546513.
    Mivel en Torontoban lakom, mas varosokrol nem tudok velemenyt mondani, W.-rol Csipogo, C.-rol Kysslina tudna beszelni, de a haszontalanok mostanaban kerulnek bennunket! Talan majd beneznek. Annyi bizonyos, Calgary eghajlata sok kivannivalot vonz maga utan: a telek hidegek chinook szellel tarkitva, ez azt jelenti, hogy varatlanul jon a meleg s nem ritkasag -20C es 10 perc mulva +5C.  Termeszetesen fak. bokrok nincsenek. Ennyi a tudasom. Torontorol sem tudnek tobbet, habar 50 eve itt elek, annyi bizonyos, a vilag 10 legdragabb varosaai kozott szerepel. Minden draga, de vannak fak! Keress a Google-ban, elszorakozhatsz egy-ket napot! Majd meg jelentkezz, szeretnem tudni, mi van veled, mit dontesz, hova mesz.
    előzmény:
    soleluna (46512)
    2013-08-01  10:27
  40. 2013. augusztus 1. 10:2746512.

    Szia Bagoly, 

     

    köszi a gyors választ. Tudom, nem könnyű általánosítani egy ilyen nagy országban. A város Winnipeg lenne vagy Calgary, és egyelőre egy személy, aztán hárman lennénk, de akkor már 2 fizetés. Néztem a lakbérek elég magasak, de Mo.-ról is lenne havi fix. 400 dollár, ami ha egy részét fedezné, akkor már nem olyan vészes. Autó most kettő van, azok árából talán telne kint is egyre. Így mik a kilátások?

    előzmény:
    Bagoly (46508)
    2013-07-31  19:32
  41. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 1. 02:3746511.

    Drága Bagolyom,

    tegnap jól megjártam.

    Egy ismerősöm hozott egy kiscicát, AKIT én nyaktól lefelé be is tekertem egy öreg tiszta törölközőbe. Kevés füstölt szalonnával megkentem a két fülét, és meg akartam szagoltatni a Bubsival és Röffentyűvel, a gülüszemű francia bulldoggal.

    Erre a két kuty békésen meg is szagolta volna, nem is bántotta volna, ez egy régi paraszti módszer lett volna... Igen, sok a volna szó.

    A macsek menekülni akart, ki akarta szabadítani a kezét, hogy jól kikaparja a szegény Röffentyűnek azokat a gülü szemeit. Én nem engedtem, a bánat gondolta volna,  hogy a macsek beleharapott az ujjamba. De úgy hidd el, hogy a jobb kezem mutatóujjának a KÖRMÉBE, meg az első ujjperecben benne is hagyta a foga nyomát.

    Minden csupa vér, a macsekot sikerült begyumászolnom a dobozba én rendbetettem magamat, azonnal telefonáltam, hogy hátra arc, vigyék a macsekot, nem tudok vele mit kezdeni.

    Pedig aranyos volt, szép szürke, de legfőképpen kicsi! De nagyon benne volt a kutya-útálat.

    Megfogadtam, igen, megfogadtam, nem lesz macsek. De mivel kertes a házunk, bizony jól jön egy egérvadász. A szomszédban van termény, így várható, hogy egy-egy egér hozzánk is betéved.

    Most is ki tudja, megfordult a fejemben, hátha a mosógép vezetékét egy egér rágta szét? Most bedugtam a boylert, inkább sűljön meg, minthogy szétrágja. No még azt hiányozna a pénztárcánknak!

    *

    Az ujjam délelőtt alig fájt, lefertőtlenítettem. Mivel reggel főztem, így maradt pár darab mosatlan, meg a hűtőben is összepakoltam, onnan is kijött egy-két lábas.

    Mivel a kezem megsérült, úgy gondoltam, mivel jó forró vízben szeretek mosogatni, majd délután elvégzem.

    Délután neki is ugrottam, el is mosogattam. De utána úgy lüktetett az ujjam, azt hittem, megkergülök. Még fájdalomcsillapítót is be kellett vennem. Meg van kissé dagadva, piros is. Figyelem, hogy nehogy jöjjön a "csík" ami vérmérgezést mutatna. Szerencsére nem. De az tény, hogy most érzem, mennyire hiányzik ez az ujjam. Most gépelek MÁR vele, MÁR nem lüktet, de nagyon érzékeny.

    Most már elegem van a "kalandokból". Jobban szeretem a békés, nyugalmas napokat!

    Közben arra ébredtem, mert elaludtam pár órát, hogy a gyomrom is ég, remélem nem lesz gondom. Nem szokott égni az sem, úgy, hogy elegem van.... Kissé Bojana* 

    előzmény:
    Bagoly (46506)
    2013-07-31  19:19
  42. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. augusztus 1. 02:2646510.

    Drága WestHillem, ezt magunk sem értjük. A vejem a barátjával kicibálta az udvarra, az alja még mindig tele vízzel, a dobból a lányom kiszedte a ruhákat, amiket kézzel mosott tisztára, majd Istennek hála, a fürdőszobában tartom a régi Hajdú centrifugámat, azzal kicsapatta a vízet és ki is teregette a ruhákat.

    Ilyet még el sem tudtam képzelni! Amikor a fedő alatt füstölt, akkor azonnal lekapcsoltuk az áramot, addig nem is nyúltunk hozzá, majd nagy óvatosan egy fakanállal nyitottuk fel a fedőt. S, a dob mellől jöttek fel a lángok.

    A mosógépszerelő, mert kihívtuk, hja igen a héten majd ő viszi el a gépet, mert felhívtam, hogy vigye el, ha még van benne jó alkatrész, használja fel. A dobnak semmi baja, legalábbis így felülről nézve. De a mosógépnek az egyik oldalánál fent bizony beolvadt.

    Még belegondolni is borzasztó! A mosógépszerelő azt mondta, valamilyen vezeték eltörött, vagy kilyukadt s ezért lett ez az elektromos tűz. Ilyet még soha nem láttam, de el sem tudtam volna képzelni.

    Itt a faluban egy nagyon aranyos, idősebb asszony, Bözse néninek pedig az elektromos boylere gyulladt ki, de neki a fürdőszobájának a fala is csupa, de csupa korom lett pár perc alatt.

    Neki is szerencséje volt, hogy otthon volt.

    Hallottam olyat is, hogy valakinek a RÉGI VILLANYVEZETÉKE, mivel nálunk is, 2008- ban amikor áthuzattam a vezetékeket, ha hiszed, ha nem, olyan textilborítású volt a VILLANYVEZETÉK! A hajam is égnek áll, hogy régen mennyire nem foglalkoztak a villamos tűzzel. Tehát olyat hallottam, hogy a falban lett egy rövidzárlat és bizony abból a lyukból, nálunk is van a falon, mely egy kicsi lemezfedővel van lezárva, no onnan jöttek ki a lángok. Iszonyat.

    De a tévében éppen ma mondták be, hogy egy ház rettenetesen leégett, most vásárolta a család, pár hónappal ezelőtt. ELEKTROMOS TŰZRE gyanakszanak.

     

    Nagyon sok évvel ezelőtt a saját unokatestvéremnek az udvarán volt egy olyan lemezgarázs. Akkor nyáron is rettenetes meleg volt, az autójuk ott volt abban a lemezgarázsban. Egyszerre kigyulladt. Mindenki, de úgy hidd el, mindenki arra gyanakodott, hogy olyan forróság volt abban a lemezgarázsban, talán az autóban lévő benzin csinálta az öngyulladást?

    Nem, megállapították, hogy az autóban lett valamilyen zárlat, s attól gyulladt ki.

    *

    Most éjszaka kimentem a fürdőszobába. Felkapcsoltam a villanyt. Az ablak nyitva, de rács is van rajta. Ezért tudjuk az ablakot nyugodtan nyitvahagyni. Ahogy felkapcsoltam a villanyt, láttam egy icipici egeret rohangálni. Azonnal arra gondoltam, lehetséges, hogy az egér belement a mosógépbe? Talán Ő rágcsálta el a vezetéket? No most bekapcsolta a boylert, mert olyan kétéltű boylerünk van. Ha akarom, alulról fűthetem, s  úgy melegíti a vízet, de ha bedugom, akkor elektromosan, akkor viszont a fűtőspirál a boyler tetején van, természetesen a burkolat alatt. S, akkor úgy lesz melegvízünk. No én most bedugtam, ha bement az egér, akkor sűljön inkább meg, minthogy most a boyler vezetékét rágcsálja meg.

    Ki tudja?

    Nem vagyok elektromos szakember.

    De senkinek nem kívánom azt a riadalmat, amin keresztül estünk a lányommal.

    No igen, a víz még mindig benne van a mosógépnek az aljában, majd a szerelő mielőtt elviszi, leszedi a gépnek az alját az udvaron, s akkor elfolyik a víz is. Hogy el tudja vinni. 

    előzmény:
    WestHill (46499)
    2013-07-31  17:20
  43. 2013. július 31. 19:3446509.
    En soha nem feltem a viharoktol, de olyan ádáz egihaborukat soha eletemben nem eltem meg, mint a cottageban! 
    előzmény:
    P.F.Dia (46507)
    2013-07-31  19:28
  44. 2013. július 31. 19:3246508.
    Hűha, ez fogas kerdes es nagyok sok mindentől függ. Melyik varosrol volna szo? (Egyik dragabb, mint a masik). Hany ember elne ebbol a penzbol? Mik a kiadasok? Lakber? (altalaban magas). Auto? (Szukseges). Mennyi a havi torlesztes? Biztositasok? 
    előzmény:
    soleluna (46503)
    2013-07-31  17:45
  45. 2013. július 31. 19:2846507.

    Nem is újságoltam, hogy egyik nap pokoli dörgések, villámlások zajlottak, ami a Balatonnál szerintem mindig zajosabb és félelmetesebb, mint mondjuk a városban, és nagy kegyesen leesett pár csepp eső.

    Másnap reggel megnéztem a hordókban (merthogy ott is gyűjtjük az esővizet, na, nem komoly tartályban, csak 3kisebb hordó van az eresz végéhez rakva, amit egy borostyánnal befuttatott paravánnal álcáztam), hát "kéremalássan" az egyik hordó negyedéig volt víz, de nem akármilyen, hanem sárgás, barnás, olyan színe volt, mint egy fekete teának. Gondolom, a tetőről jött koszt vitte le (lapostető van, fiatal koromban sokszor felmásztam napozni )

    előzmény:
    őszirózsa (46498)
    2013-07-31  16:38
  46. 2013. július 31. 19:1946506.

    Ha legkozelebb ilyen "lütyő" dolgokon jar az eszed, ne hangoztasd, fogd vissza magad!

    Csak viccelek! Neha szukseges egy kis vidamsag!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46497)
    2013-07-31  16:27
  47. 2013. július 31. 19:0846505.

    Évi, a Balaton vize azon a szakaszon, ahova mi járunk (múltkor sokat meséltem róla), számomra a legeslegtökéletesebb: az elején sekély, térdig ér, négykézláb mászkálhatunk és játszhatunk kutyalányunkkal, vagy gyerekekkel, aztán szépen, lassan mélyül, s már 1-2 fokkal hűvösebb, így lehet úszni. Valamelyik nap akkora szelet korbácsolt a szél, hogy a 4személyes gumicsónakot alig tudtuk visszavezetni, így aztán a sekélyebb részre eveztünk, ahol egyik Kisleányzóm a zsinórnál fogva húzta, így gyorsabba haladtunk a parttal párhuzamosan előre.

    Volt ott - a sok közül - egy kutya (ír szetter fiú) aki szintén nem akar úszni, gumimatraccal viszik be (papa,mama,nagymama), majd visszafelé a part felé remekül úszik. Naponta megvan az 5-6 hossz, amit megtesz.

    előzmény:
    WestHill (46500)
    2013-07-31  17:26
  48. 2013. július 31. 18:5946504.

    A "jó termés" talán erős túlzás, bár a paradicsom vadul érik, és állítom, az aligai a legfinomabb(a déli part talaja és napsütése jót tesz neki), az őszobarackfák közül az egyik érik,sőt, mostanra le is érett, nem volt túlzottan ízes, most fog beérni egy másik, ez nagyon finom, s a legöregebb fán terem, a harmadikon még kicsik a gyümölcsök, az a későbbi. Most kezd szépen érni a feketeszeder, csodás lugasokat alakított ki Apu - a lecsüngő ágakról kutyuslányunk már szemezgetett . Rengeteg a körte, de még kőkemény - a fa csodás alakú, gyerekkorom óta formára alakítjuk Apuval, most is igazítottam rajta.

    A szőlő még későbbi szüretelésű, nagyon sok felesleges ágat levágtam, hogy tudjon szellőzni, érni, s délelőttönként kicsit kapálgattam is (na,nem szakadtam meg,de reggeli torna helyett nem volt rossz), a szőlősor előtt petrezselyem zöldell - szép, kétféle, fodros és normál, sokat szedegettük mindenféle ételbe, salátákba. Van még zeller, ez idén kevésbé szép, és akad még egy bokor oregano. Más termésről nem tudok beszámolni, mert nincs. Volt 1hónapja meggy, vége a szezonnak, és a magasan lévő ágak elérhetetlenek - most is lehullott a nagy szélben pár fonnyadt szem, csak piszkolta a padlót (ha nem lenne magja, lehetne aszalva fogyasztani)

    előzmény:
    Bagoly (46495)
    2013-07-31  15:16
  49. 2013. július 31. 17:4546503.
    Kedves topic-látogatók. A cím miatt keveredtem ide, s bár nem tudom jó helyen járok-e, de szeretném tőletek megérdeklődni, hogy egy 4000 dolláros nettó havi fizetés Kanadában elfogadható-e, illetve egy nagyvárosban elegendő-e a megélhatésre. Köszönöm a válaszotokat.
    előzmény:
    WestHill (46502)
    2013-07-31  17:34
  50. 2013. július 31. 17:3446502.

    A gulyaslevest en zoldseggel fozom es csipetkevel, es marhalabszarbol, de baberlevelet es fokhagymat nem szoktam  bele tenni.

    Igazabol nem olyan nagy munka "osszetrutymalni" egy gulyast.

    előzmény:
    Bagoly (46493)
    2013-07-31  15:10

Címlap

top