Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2013. július 31. 17:3046501.

    Szia Zsuzsa, gondolom jol ratok ijesztett a ferjed hirtelen jott magas laza, valoban csak a korhazi segitseg tudott leghamarabb rajta segiteni, de az a lenyeg, hogy rendbe jot. Az urulogos es ez a problema kozt van osszefugges?

    Na most mar mehet a visszaszamolas, jon a nagy csemete, keszulhetsz a kenyeztetesre.

     

    előzmény:
    őszirózsa (46498)
    2013-07-31  16:38
  2. 2013. július 31. 17:2646500.
    Szia Dia, el is hiszem, hogy meg maradtal volna, hiszen abban a nagy hoseg ami van M.O-on a viz mellett a legjobban elviselheto, de gondolom nem igen lehet felferissulni a Balatonba, mert nagyon fel van melegedve. Az iden nem apadt le nagyon a to vize mint tavaly, van, volt eleg csapadek?
    Ebony az iden elvezi legjobban a furdest es az uszast, szinte az egesz napot ott lehetne tolteni vele a vizbe, ha mas elfoglaltsagom nem lenne akkor o nagyon szivesen venne.
    előzmény:
    P.F.Dia (46492)
    2013-07-31  13:21
  3. 2013. július 31. 17:2046499.
    Nem lehet kimerni a vizet belole? Vagy nincs egy cso rajta, amin ki lehet folyatni belole a vizet, hogy tunt el belole a viz belole amig mukodott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46490)
    2013-07-31  08:19
  4. 2013. július 31. 16:3846498.

    Szia  !

    Dia ! Köszi az érdeklődést....Tulajdonképpen nem derült ki teljesen a láz, rossz közérzet oka..Lehet-volt egy csipése , elküldik urulógiára is...Keddtől-péntekig volt kórházban.Sok infuzió, gyógyszerek, muszáj volt, mert totál ki volt száradva, legyengülve.

     

    Hollandusom is kisebb nagyobb zürökkel, de visszaért Columbiából, tegnap délután beszéltünk, már aludt egy jót is, ma ment már dolgozni..Haza  10.én jön, 24-ig, már alig várjuk minden..

    Sejtettem , hogy valahol nyaralsz..Még maradtál volna biztos...

     

    Bagolyka !  Nem csodálom, hogy a családod imádja a gulyásodat...Ha jól meggondolom, nem egy óriási főzés, sőt nagyobb adagban még finomabb is..Marhahusból csinálod....

     

    A változatosság kedvéért, most a kerti vizcsap alsó elzárójánál volt hiba....tegnap kiásták, ma megszerelték és vissza is temették....

    Akkora gödör lett....Jó, most megnyugodtunk, mert félő volt, hogy a nappali alá befolyhat a viz..Ráfért már a teljes cső és csap csere, ez van, amit muszáj, azt meg kell csináltatni, felujitani..

    Nem is főztem, tegnap és ma is ugy hoztunk....

    Fülledt meleg van, felhős , de nem esik..Itt pár csepp esett tegnapelőtt...Porzik minden.

    Ma lesz a Szulejmán, beállitottam a rögzitőt, minden részét automatikusan felveszi.Összevárok pár részt, és egyben megnézem.

    előzmény:
    P.F.Dia (46492)
    2013-07-31  13:21
  5. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 31. 16:2746497.

    Semmi hátsó szándék nem vezérelt, mint soha! Csak éppen arra gondoltam, milyen jó is lenne ZSÁKOKBAN  ELTENNI A MELEGET A TÉLI ZIMANKÓS IDŐKRE!

    Idétlen egy gondolat, tudom.

    S, akkor jutott eszembe ez az aranyos népmese.

    Igaz, ott a lütyő (ütődött) szegényember a világosságot akarta volna bevinni a házába, nem sikerült.

     

    S, én is, MOST lütyőként viselkedem, hogy ilyen szamárság járt a fejemben, milyen jó is volna ezt a meleget bezsákolni?! Tudom, hogy eszement bolondság, de azért eljátszottam a gondolattal! Fát sem kellene venni, csak felmenni a padlásra és lehozni az újabb, meg újabb MELEGGEL MEGTÖLTÖTT ZSÁKOKAT!

     

    Kizárólag ilyen bolondság okán írtam le ezt a mesét, mivel nekem is ez a lükeség jutott az eszembe. De ha eljátszunk a gondolattal, s miért ne tennénk, valóban mennyi pénzt meg tudnánk spórolni?!

     

    Kérlek, kedves Bagoly, ne tárcsázd a diliházat, hogy vigyenek el, tudom, eszement ötlet, de jó volna, ez tény. Ezt senki nem tagadhatja. Jó, kivitelezhetetlen, de elábrándozni lehet?!

     

    No ezért, semmiféle hátsó szándék nem vezetett, mint még soha sem, azelőtt sem, egyszerűen ELÁBRÁNDOZTAM.

     

    Bojana* 

    előzmény:
    Bagoly (46494)
    2013-07-31  15:14
  6. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 31. 16:1946496.

    Már tegnap itt volt a szerelő. A gép műanyag borításának egyik oldala, ott, ahol a lángok felcsaptak, ott megolvadt. A dob jó, most beszéltem vele, a héten elszállítja, mert biztosan van benne olyan alkatrész, ami felhasználható.

    Elektromos tűz, van ilyen. Autók is jártak már így. Éppen a héten mondták be a tévében, hogy egy autó, menet közben kigyulladt. Sőt egy idős asszony, jó ismerősöm úgy járt, hogy a villanyboylere kapott lángra. Sőt a vezeték, ami a falban van, ha régi, mivel régen olyan textillel bevont vezetékeket használtak, ha túlfeszültség van, még az is lángra gyulladhat. Maga a mosógépszerelő mondta, hogy a saját nagyanyja úgy járt, hogy a falból van az a lyuk, ami le is van fedve egy olyan kis lemezkével, no onnan csaptak ki a lángok.

    *

    Mi nem értünk a mosógéphez, tény, hogy megjártuk. Ezért hangsúlyozom, hogy semmiféle elektromos gépet soha ne hagyjunk magukra.

    Igaz, a hűtőt úgy hagyom, hiszen azt nem is lehetne kikapcsolgatni, ha elmegyünk.

    De most ezek után, belénk állt a frász.

    De ez nincs napirenden, ez tény volt és rettenetesen megdöbbentünk!

    *

    Bojana* 

    előzmény:
    kirandulas (46491)
    2013-07-31  12:25
  7. 2013. július 31. 15:1646495.
    Orulok, hogy jol  erztetek magatokat es derus allapotban visszatertel! Van jo termes a kertben? 
    előzmény:
    P.F.Dia (46492)
    2013-07-31  13:21
  8. 2013. július 31. 15:1446494.

    Te Bojana, ez a mese bizonyosan rejt magaban valami tanulsagot, de en nem tudok rajonni, miert hoztad nekunk. Nem tudod, hogy mi mar kinottunk az ilyesmibol? 

    Na jo, csak viccelek, tudom, hogy szeretetbol hoztad! Csak az ingerel: MIERT?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46489)
    2013-07-31  08:17
  9. 2013. július 31. 15:1046493.

    Jol hangzik a levesed, de en inkabb maradok a gulyas mellett. Ha vegyes trutymat akarok, fozok irish stew-t! Mondtam mar, az unokak egyik kedvence a gulyas? Megigertem, hogy egy alkalommal nagy lakomat rendezek nekik. Kozben meggondoltam, tul nagy munka, mar elszoktam tőle. De egyenkint (vagy kettesevel) johetnek.

    Micsoda finom ido van!  

    előzmény:
    WestHill (46486)
    2013-07-31  03:21
  10. 2013. július 31. 13:2146492.

    Sziasztok!

    IGEN, igen, lent voltam Aligán, nemrég jöttünk haza (éjjel) ,

    internetem nem volt, így nem jelentkeztem (vagyis elméletileg volt mobil net, de mire leértem, a havi limitet elérték a lányaim, így nekem 1estére való maradt, azt meg egy néhány mondatos fontos üzenetváltással ki is aknáztam, így másnap már be sem tudtuk kapcsolni) ...persze, aki a Balatonra megy, nem kell számítógépet használni: a víz csodás, langymeleg, a kutyus imádta (legalábbis, amikor gumicsónakkal bevittük, s onnan menekülve úszott ki szépen), esténként sütögettünk, hatalmas adag salátákat ettünk a kertből szedett csodás zamatos paradicsomokból. Az utolsó két nap felkerekedett a szél rendesen, de azért még maradtam volna!Szúnyogok kevesebben voltak,mint gondoltam, legyek annál többen (nem tudni, miért, talán a lovardára gyanakszom, néhány utcányira van),úgyhogy függönyöket szigorúan be kellett húzni. A parton alattomos kis, szinte láthatatlan zöld rovarok jöttek, csíptek, szemtelenek nagyon, aztán a hangyák is ravaszul meglepik az embert, amíg ücsörög, aztán mire felér a nyaralóba, már csak a dudort és a viszketést észleljük.

    Őszirózsa, Férjed jól van? Mi lehetett az oka, kiderült?

     

    előzmény:
    őszirózsa (46471)
    2013-07-28  21:40
  11. 2013. július 31. 12:2546491.
    Szedjetek szet a mosogepet. Vannak benne sulyok attol olyan nehez. Igy legalabb megtudjatok azt is mi volt ami langra lobbant, ugyanis nem lenne szabad egy mosogepnek langokal egni. Ha electronikus balja van akkor elfustol de ahhoz hogy langal egjen ahoz kell valami ami kigyuladjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46490)
    2013-07-31  08:19
  12. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 31. 08:1946490.

    Most az a gondunk, nem tudunk mit csinálni a mosógéppel. Az alja tele vízzel, olyan nehéz, hogy két férfi is nehezen tudta kivinni az udvarra. Meg sem tudjuk borítani, de hová is legyen? Nem lehet kerti dísz? Még virágot sem lehet beleültetni? Meg a teteje alatt, az egyik oldalánál is kiolvadt. Randa egy látvány!Bojana*

    Mai nap még ki kell nyomoznom, hogy ilyenkor mi a teendő? 

    előzmény:
    Bagoly (46483)
    2013-07-30  17:41
  13. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 31. 08:1746489.

    Akkor a mese:

     

    Hol volt, hol nem volt, messze az Óperenciás tengeren túl, ahol a kismalac (legyen Mangalica) túr, élt egy szegény ember. Volt neki egy házacskája, takaros, kicsi ablakokkal, ajtóval. A szegény ember felesége egyszerre nagyon megelégelte, hogy a házban mindig olyan félhomály van, mert, hogy kicsik voltak az ablakok. Mondta is keservét az apjuknak!

    - Te Apjuk, valamit kén\' mán\' csenyálni, még varrni sem tudok ebben a setétségben. Nyáron még csak, kimegyek a tornácra, de télen, mit csenyáljak? Nem henyélhetek az ágyban naphosszát, csak azért, mert nem látok az orrom hegyénél tovább?! Tégyen mán\' valami turpisságot!

    A szegény ember erre előszedett egy zsákot és kiment a Nap sugara alá, békötötte, majd bent a szobában kioldotta a gondosan békötött zsáknak a száját. Megcsenyálta ezt többször is, aztán mégsem lett világosabb. Pedig már a víz csordogált a feje búbjáról is.

    Így esteledett rájuk. Másnap már kora reggel, a Nap ébredése után folytatta embert próbáló munkásságát.

    Arra ment egy okos ember!

    Mit csinál Kend-e? - kérdezi.

    Világosságot vinnék a házacskánkba, az asszony nagyon morgolódik, hogy nagy a setétség!

    Miért nem az ablak lyukát tágítcsa ki Kend?

    Jó vót az az öregapáméknak, apáméknak is, nekem miért ne lenne-e jó? - kérdez, mondja vissza a szegény ember.

     

    Erre az okos ember megsajnálja az lanyha észjárásút. Előveszi a szekercéjét és nekiugrik az ablaknak. Nagy lesz ám a sírás-rívás, az asszony is szaporítcsa a szóját: - Apjukom, szétszedik a házunkat, Istenem, mi lesz így már velünk?! - sistergi, a könnyei meg csak úgy szakadoznak a szemeiből kifele.

    De nem sokáig!

     

    Lám, lám, a szobában lett világosság! Erre áldomást ittak, barátságot is megköték, élnek, míg meg nem haltak. De hiszjen\' engem is várnak sűt vakarékra! Szedem is a lábaimat a nyakamba felfele, le ne maradjak róla!

    *

     

    A mesében direkt úgy írtam le, olyan fonetikusan, tudom a helyesírást, de ennek így van helye. Remélem csaltam mosolyt az arcotokra, a sok hüleséggel? Bojana* 

     

  14. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 31. 08:1646488.

    Sajnos, ma ismételten BEFŰTENEK nekünk... Tegnap kissé fellélegezhettünk, valóban hűsebb volt az idő, különösen este. Mára beígérték a 32 fokot. 

    Hááát, nem verem a fenekemet a földhöz fene nagy örömömben, két okból. Egy, hogy nem is tudnék felállni, a másik, hiába szenvedtetném magamata meleg jön, kérdezés nélkül! Sajna. Már elegen van.

     

    Jó volna, ha a Társaságunk egyik tagja, akár több tagja kitalálná, hogyan lehetne "zsákban" eltenni ebből a csudi nagy melegből télre?! Milyen jó is volna, ha télen csak levennénk a padlásról a telített zsákokat, bevinnénk a szobába, kinyitnánk és ömlene belőle a jó meleg.

    Aztán még számla sem lenne! Különben normális vagyok, ne féljetek tőlem! Csak megfordult az agyamban. Milyen jó is volna?

     

    álmodik a nyomor

    Sajna ezt még eddig nem sikerült senkinek megvalósítania...

    Erről jut eszembe egy régi népmese!

     

     

  15. 2013. július 31. 03:4546487.

    Allatbaratoknak, Nepalba novekszik  a szaporulata a Royal Bengali tigriseknek.

    Csodalatosan szep simogatnivalo "cicuka" 

     

  16. 2013. július 31. 03:2146486.

    Aki nem kedveli a Magyar gulyas levest, esetleg megprobalkozhat a hollanddal

    En a magyarnal maradok, mert nem kedvelem annyira a baberlevelet, plane ennyit, szerintem nem bele valo,  gulyaslevesbe nem szoktam tenni fokhagymat, csipetket ellenben igen, es aki kitalalta ezt a receptet talan furdeni akar az olajba, hogy 1 dcl olajat hasznal? Minek a hus alaple, ha marhalabszarbol van fozve?

     

    Holland gulyásleves

     

     

    Hozzávalók: 4 személyre

    - 2 burgonya
    - 1 szelet zeller
    - 1 fehérrépa
    - 1 sár garépa
    - 1 gerezd fokhagyma
    őrölt bors

    - 3-4 babérlevél
    - 1 dl étolaj
    - 1 vörösh agyma
    - 30 dkg marhalábszár
    - 2 liter húsalaplé

     

    A marhahúst kockákra vágjuk, és a felforrósított olajban kevergetve hirtelen megpirítjuk, elősütjük. Hozzáadjuk a finomra vágott vöröshagymát, a zúzott fokhagymát és a babérlevelet. Sóval és borssal ízesítjük, majd felöntjük annyi húsalaplével vagy vízzel, hogy félig ellepje. A húst takaréklángon puhára pároljuk. Ha szükséges, időnként pótoljuk az elpárolgott folyadékot. Amikor már majdnem puha, hozzáadjuk a megtisztított, hasábokra vágott zöldségeket és a kockákra vágott burgonyát. Felöntjük a maradék húsalaplével, és a levest utánízesítve készre főzzük

  17. 2013. július 31. 03:0346485.

    Ahogy igy elnezem elegge duhong a "uborkaszezon" , nem kellett orakat itt tolteni, hogy visszaolvassak.

    Nalunk nagyon kellemes ido volt, pont olyan amilyet szeretunk, mert Ebony anyja lanya tehat termeszetes oneki is az a jo, mint nekem, napkozbe paranelkuli meleg, ejjel kellemes huvos, hogy jol lehessen aludni.

    Most jottunk be a locsolasbol, kezd parasodni az ido, de valogatasra nincs lehetoseg avval kell elni, amit az idojarasfelelos a nyakunkba varr.

    A valtozatossag kedveert tegnap lecsereltek a vizorat, igy most mar ezt sem fogja leolvasni a leolvaso, igazabol nem tul nagy szukseg volt a munkajara, mert egyszer egy evben olvastak le, evi negy alkalommal jon a vizszamla, azon van a szemetszallitasi dij is, de csak a hasukra utottek es kuldtek egy osszegrol szamlat, amit be kellett fizetni, amikor leolvastak, akkor jott ki az igazi szamla, en minding a rosszuljarok kozt vagyok, mert joval nagyobb osszeget kell kifizessek elore, aztan a masik ket fizetesnel ra van irva ezt nem kell befizetni, mert plusszba vagyok. Na most ez meg fog szunni, mert ez az ora el van latva egy szerkenytyuvel, ami minden mililiter vizfogyasztast rogton tovabbit, pont ugy ahogy az aramfogyasztas is van, a computeren meg tudom nezni akar minden nap is az elozo napi aramfogyasztasomat es azt is, hogy mennyi villanyszamlara szamithatok, hat nem fantasztikus ez a technika?    

  18. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 30. 18:0246484.

    Én sem áramtalanítom a lakást, ha elmegyek. Hiszen a hűtőt nem húzom ki, érthető okokból. De a boylert, mosógépet, tévét, számítógépet soha nem hagyom "bedugva", sőt pláne bekapcsolva!

    Félelmetes volt, most várjuk haza a vejemet, aki a barátaival hozza haza a másik gépet. Ez BIZTOSAN nem bír ki 10 kemény évet, mert ez a mosógép 10 évet dolgozott, de nagyon keményen. Még Kispestre vásároltam, Édesanyámnál is sokat mosott, no meg azóta is. A mosógépszerelő mondta, akit kihívtunk most, nézze meg mi történhetett vele. Azt mondta, valamilyen vezeték elszakadt és a víz valahová befolyt, ezért lett a tűz!

    De a mosógépszerelő felkészített minket arra, hogy a mostani gépek nem élnek ilyen sokáig.

    Már nem olyan anyagból készítik, mint a régieket. De, hát ezt tudjuk az autókon is. A mostaniaknak milyen vékony a lemeze? A régiekkel "büntetni" lehetett! Említeném a Moszkvicsot, a Wartburgot, a régi Skodát! Azoknak aztán volt vastag lemezük, mindenféle kütyü nélkül sokkal biztonságosabbak voltak, mint ezek a mostaniak.

    Mert a karosszériájukat MEGCSINÁLTÁK, nem csak vékony lemezkékkel burkolták a járgányokat. Mint most, ugyebár?!

    A rendőr igazságtalanul járt el. De hát itthon is volt hogy halálra vertek ey roma embert ok és indok nélkül egy kihallgatáson. De a rendőrök jól le is zárták, gondolom, megkapják ott bent a magukat, pláne ha romák lesznek a szobatársaik. Arra pedig 99 % esélyük van. Mert nem lehet eltagadni, a romákból sokkal többen vannak a "kaptárban" (börtönben), mint a magyarokból. Ezek tények, ezen nincs mit szépíteni. 

    Jól elintézték a bírák azokat a rendőröket, akiket megfosztottak kinevezésüktől, rangjuktől és becsukták azok közé, akik a bűnük miatt, bizony iszonyatosan megleckéztetik őket. Nem is sajnálom. Aki büntetlenség okán bánt másokat, csak azért mert neki rossz a kedve, az minden rosszat kiérdemel! Csak az a baj, hogy az ártatlan emberen legyen az magyar, román - ember! - már nem lehet segíteni. S, Ő is élet, mindenképpen. Akárhová tartozik, pláne, ha ártatlan. 

    előzmény:
    Bagoly (46483)
    2013-07-30  17:41
  19. 2013. július 30. 17:4146483.

    Valoban felelmetes lehetett, jo, hogy eszrevettetek, jo, hogy egyaltalan volt otthon valaki!

    En nem aramtalanitom a lakast, mikor elmegyek, de bekapcsolva nem hagynek semmit. Ferj viszont elzarta a melegviz tartalyt, mielott mentunk a cottageba. 

    Par nappal ezelott egy tulbuzgo es nyilvan hibbant rendor 9 lovessel legyilkolt egy 18 eves fiut -  egy kes volt nala. Nagy a felhaborodas, kulonosen, hogy a rendort felfuggesztettek ugyan, de teljes fizetessel! Mifele eljaras ez? Termeszetesen a kulonleges csoport vizsgalja, de a kulonleges csoport kulonleges rendorokbol all! Meg SOHA nem fordult elo, hogy akarkit megbuntettek volna! Most meg azt sem mondhatjak, hogy a gyerek veszelyt jelentett masoknak - nem volt korulotte senki!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46480)
    2013-07-30  15:39
  20. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 30. 16:4646482.

    http://youtu.be/ewdbilSWjaM

     

     

            http://youtu.be/ewdbilSWjaM

     

     

    A család "rabszolgája" a robotporszívó!

    Nem elég, hogy a  porszívózást "bevállalja" - de még a macsekutaztatást is rábízzák. Helyesebben potyautas?

    Hát kérem, alássan, a Macsek tuttira biztosan, hogy jegyet nem vásárolt- Bojana*

  21. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 30. 15:4046481.

    folytatás 

     

    Most viszont végignéztem azonnal az ajánlatokat, s vannak lehetőségek, hogy RAKTÁRRÓL, tehát NEM ÜZLETBŐL sokkal olcsóbban és kedvezményes áron - leszállítják az újat, csekély "64 ezer forintért"... Sőt még a véleményeket is elolvashattam, amelyek bizony nagyon fontosak. Megrendeltünk egy másikat, nyomott áron - raktárról! Isteni szerencse a szerencsétlenségünkben, pontosan 70 ezer forintot tartalékoltunk a lányommal előre nem látható kiadásokra. Erre a pénzre úgy vigyáztunk, egy kiflire sem költöttünk volna. Most bezzeg milyen jól jött! 

     

    Mondta is a lányom, milyen nagy szerencse, hogy összerakosgattuk ezt a pénzt. Most miből vásároltunk volna új gépet?!

    SZÖRNYŰ! Most ismét kezdhetjük a malacpersely "etetését". Hiába, mindig érhetnek minket bajok, muszály valami tartaléknak lennie, gép, kórház, kutyák, betegség, ház, bármi szerelés - miatt.

    Most ismét ki lettünk "ganézva" - rendesen.

     

    Tehát NEM ÜZLETBŐL, mert az ÜZLETEK MÁR RÁTESZIK A HASZNUKAT! Raktárról érdemes vásárolni, nyomott áron! Újak, de már a raktárak is árusítanak. Így az olcsóbb!

    *

    Ügyeljetek az elektromos készülékeitekre, még szerencse, hogy nem estem pánikba, azonnal lekapcsoltuk a villanyórát. Még elképzelni is borzalmas, ha bárki áram alatt locsolta volna a lángoló gépet zuhannyal, vízzel!

    A benne lévő ruhát most a lányom kimosta kézzel és ISTENI SZERENCSE, hogy a régi hagyományos kerek Hajdú centrifugáról nem mondtam le, őrzöm. Most "Ő" segített ki a bajból minket!

      - Bojana*  

  22. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 30. 15:3946480.

    Drága Barátaim!

    Ha csak olvasom,mert hallani már hallottam ilyesmiről - soha nem hittem volna el - de most MEGTAPASZTALTAM!

     

    A felültöltős Elektrolux 10 éves mosógépünk KIGYULLADT!!!! Éppen ment a program, 50 fokon - és büdöset éreztem. A lányomat hívtam, mert éppen szabadnapja van és látjuk, hogy a mosógép tető alól jön ám ki a füst! FÜST!!!

     

    Azonnal kapcsoltam, a lányom kiment a tornácra, lekapcsolta az kapcsolóórát, tehát nem volt a házban áram.

    Visszarohant, kinyitottuk a gép tetejét és IGAZI LÁNGOK NYÚJTÓZKODTAK ki a gépből!

    Félelmetes volt!

    No azonnal ment a zuhanyból a víz, alig akartak a lángok kialudni!

    A gép alja tele vízzel, mert program közben gyulladt ki!

    A gép dobjában benne a VÍZES RUHÁK!

     

    Természetesen annak ellenére, hogy lekapcsoltuk az áramot, a tető alól "nyaldostak ki a lángok," - amikor felemeltük. Hihetetlen FÉLELMETES volt!

    Eddig sem, SOHA NEM HAGYTAM BEKAPCSOLVA A MOSÓGÉPET, amikor elmentünk hazulról!

    De sokan megteszik! Pláne, hogy vannak már olyan gépek, hogy késleltetett mosás! Amikor munkába mennek, bekapcsolják időre és ekkor meg akkor bekapcsol a gép és mire a gazdi hazaér, addigra pontosan végez a gép a mosással. Nem áll a kimosott ruha a gépbe, nem szagosodik bele!

    EZ NAGY KÖNNYELMŰSÉG! BÁRMENNYIRE IS HIRDETIK!

    SOHA, de SOHA ne tegyétek!

    Én még a boylert is kikapcsolom, ha elmegyek. A számítógépnek a hosszú aljzatba bedugott dugóját is hatástalanítom, mert a hosszú több dugaljos hosszabbítót a piros gombjánál kikapcsolom. Tehát nem megy az áram sehová!

     

    FIGYELJETEK, mert a mosógépszerelőt felhívtam. Azt mondta, hogy a motor, sőt a fűtőszál is KIGYULLADHAT!Három hónappal ezelőtt javította, akkor a mosógép csapágyas cserére szorult. Más baja nem volt, csattogott. A javítás után halkan, rendben ment. Égbekiáltó, milyen dolgok vannak. Még belegondolni is borzalom, ha ment volna a gép és nem vagyunk itthon. Porig égett volna a házunk!

     

  23. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 30. 06:4546479.

    FOLYTATÁS - 2. rész

    Éjszaka esett az eső, most is csepereg, valamivel jobb a levegő, mint tegnap, de még mindig meleg van. A térdem begyulladt, alig tudok menni. Sőt feküdni is, csak az ellenkező oldalamon. Úgy, hogy nem vagyok a csúcson.

    *

    Jó egészséget, minden, de minden jót és szépet kívánnék Mindnyájatoknak és magamnak is  - Bojana*

    *

    Hja, Szulejmán!

    Az idegesít, hogy mindenki les mindenkit. Mindenről tudni akarnak. Ettől én megbolondulnék?!!!!! Azok a sokat mondó pillantások. Szörnyű! A szultán édesanyját nagyon útálom, még azt is meg akarja határozni, hogy a fia kivel feküdjön le és kivel nem. Ami a háremet illeti, egyáltalán nem volt boldog az életük. Kiszolgáltatva, ágyasnak lenni nem nagy dicsőség.

    Hüremnek pedig nagyon előjött az a féltékeny, nehéz természete. Már nem is szeretem. Amikor az elején olyan aranyos, vidor teremtés volt. Mára már nem is olyan szép! Megkopott a szépsége, a szeme is olyan kicsit kigúvadtá vált, lehet, hogy pajzsmirigy problémái vannak? De a modora, mint a pokróc! Ugráltatja a hozzá beosztott lányt, aki állítólag régen a barátnője volt. Megcsömörlöttem ettől a nőtől.

    *

    Szerintem az egész sorozatban a Matrakos a legjobbképű férfi. No igen, én biztsan Őt választottam volna Szulejmánnak. Az is igaz, a Szulejmánt megtestesítő színész, nagyon jól játssza a szerepét. Ki tudja mutatni az uralkodói vénáját. Erre is kevesen képesek!

    *

    Nálunk holnap lesz Szulejmán, ha elaludnék, szerencsére az Rtl Most-on megnézhetem másnap. Ez nagyon jó megoldás, ennek tudok örülgetni, hogy időtől függetlenül is megnézhetek műsorokat.

    *

    Hja igen, a Barátok közt szünetel, de azon kaptam rajta magamat, régebben szorgalmatosan néztem, az utóbbi időben egyre inkább nem. Besokkaltam. Mindenki-mindenkivel összefekszik, s nem is látnak ebben kivetnivalót. Válnak, hazudnak egymásnak, furmányoskodnak. Egyre jobban keresném a békét, az biztosan unalmas. De ezt az összevisszaságot valahogyan nem díjjaznám.

    *

    Bojana*

    *

    Hja, küldök a levelemmel -   - talán visz egy kis hűs levegőt Neked, Nektek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46478)
    2013-07-30  06:45
  24. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 30. 06:4546478.

    Drága Bagolyom,

    jómagam semmiféle kencét nem bírok elviselni. Olvastam, de nem csinálom,mert nem szeretem, ha ragadok. Bármi okból. A naptejet is RÉGEN, manapság soha nem megyek Napra, így nem is szükséges, nehezen kentem magamra, csakis tudatosan, de nagyon úÚÚúútáltam.

    Meg kell mondanom, hogy most az egyszer tévedsz, ezzel a konnektorba dugható - alul valamilyen lötty is van, tehát párolog a szúnyogriasztó, de nekünk bevált.

    Egy negyed szúnyog sem jött be azóta hozzánk, pedig nyitva az ablakunk.

    *

    Köszönöm a helyreígazításod, családfádat illetően. Azért csodás dolog lehet Nálatok egy-egy karácsony. Úgy elképzeltem! Nekem is voltak életemben olyan időszakok, amikor összeröffentünk. Ma már nem és rettenetesen hiányzik.

    *

    Most, hogy megnyitottam a nlcafe.oldalt, ott láttam a nyíregyházi sóstóról írt cikket. Az ajánlatokra is ráklikkeltem és meg is döbbentem, milyen szépség és nem láttam még? Boldogan eltöltenék 2-3 napot a fürdőházban, sőt meglátogatnám az állatkertet is. 

    De az árakat megnézve, eléggé húzósak. Hiába, egy teljes évet kell spórolni, de nagyon - hogy a következő évben pár napot - önfeledten eltölthessünk.

    *

    Fájó szívvel olvastam, mert rákerestem a régi balatonszéplak-felsői újságírói üdülőre. Minden évben ott nyaraltunk, csodálatos volt. Saját parkkal, kerítéssel. A fiam akkor még kicsi volt, menüs rendszer volt az ebédlőben, időnként bográcsoztunk is. 3 épület volt. Az egyikben a rádiósok, a középsőben a magyar újságírók, a harmadik épületben, az Interpressben pedig a külföldi újságírók nyaraltak. De ami ma már elképzelhetetlen, sőt megfizethetetlen is lenne! Két hetet!!!!! A kapun kilépve, pár méterre volt a Balaton víze, saját stéggel. Ott próbálták a fiamat megtanítani az idősebb munkatársaim horgászni! Hű, soha nem felejtem el azt az ordítást, mert kölcsön botot adtank neki, 5 éves volt és egyszerre valami ráakadt. Természetesen azonnal megsegítették és egy fickándozó angolnát fogott ki! Az én fiam olyan ordítást csapott, hogy KÍGYÓ! Azóta sem fogja kezébe a horgászbotot a munkatársaim pedig megnyúzták, mert azt úgy kell, mi pedig árgus szemekkel figyeltük, majd kizsigerezték, felkarikázták és arra már nem emlékszem, hogy megsütötték-e avagy bográcsozták?! Mi azt tudom, finom körözöttes kenyeret ettünk családdal és nagyon jókat énekelgettünk a tűz körül.

    Sőt az akkori ZÁRT kerítés mögötti részen volt egy bár is, az volt a neve, hogy Orion. Egy lába volt, s nagyon jó volt ott a hangulat.

    Most szomorúan olvastam, hogy ír magja sem maradt. Lebontották, eladták. 

    Micsoda kártyacsaták voltak?! S, olyan jó volt önfeledten együtt lenni. Akkor ne voltak lesi fotósok, színészek is bátran kifeküdtek a napra. Senkitől nem kellett tartaniuk.

    Mi pedig, akik egész évben együtt dolgoztunk, vagy külön s az is előfordult, hogy csak telefonon érintkeztük. Olyan jó volt személyesen is találkozni, persze ilyenkor mindig beszéltünk a munkáról. Mert attól képtelenek voltunk elszakadni!

    Micsoda élményeim voltak a Tihanyi Újságíró Üdülőben is?! Igaz, ez még működik, ezt MÉG nem rombolták le.

    Ezt a mai dolgozók fel sem fogják, hogy régen KÉT HETET nyaralhattak! De szakszervezeti, vagy MUOSZ tagsággal sokkal olcsóbban, mintha itthon éltek volna.

    Micsoda pihenés volt?! Micsoda ellátás, saját konyha volt mindkét helyen.

    *

    Ez is az "átkosban volt", de fogalmunk sem volt arról, hogy elbúcsúzhatunk ettől. Az új időkben ilyen nem lesz, sem pihi 2 hétig, sem megfizethető szállás. Mert irgalmatlan kemény árak vannak ám!

    *

    FOLYTATÁS!

    előzmény:
    Bagoly (46477)
    2013-07-29  21:47
  25. 2013. július 29. 21:4746477.

    A konnektorba dughato szunyogriaszto nem er semmit! A szunyogok messze elkerulik, hiszen nem ereznek semmi szagot, ami odacsalna oket! Mikor meg lelkesek es naivok voltunk, mi is vettunk,  a bogarak, szarnyas rovarok egymasutan ropkodtek a fenybe, ott aztan agyoncsapta oket az aram, s reggel a sok artatlan kis tetemet osszesoporhettuk, de egyetlen szunyog nem volt koztuk. Ezekutan nem hasznaltuk tobbet. 

    Na, tobbet en sem irok okos ajanlatokat, mert senki nem figyel ra! Emlitettem (tobbek kozt); mibol keszitsd az olajat, ami magadra kenve tavoltartja a szunyogokat, hat eszrevette valaki? Neeeem!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46473)
    2013-07-29  18:09
  26. 2013. július 29. 19:0246476.

    Nem a fiam volt, hanem a legifjabb unokam.  Ő meg a leanyunokam, akik leggyakrabban latogatnak. De a fiam is igergeti, mar itt az ido, hogy jojjon. Emlitettem neki a Szulejmant, azt mondta, utananez es megszerzi az osszes epizodot! Oszinten szolva, mar egy kicsit alabb hagyott a lelkesedesem, elolvastam es az a gyanum, tulsagosan kiszineztek. Ez a baj a regi tortenetekkel! Mindenki azt mond, amit akar! S nem birom elnezni nekik, hogy mit csinaltak a Lajos kiralyunkkal! Ez egy szarvas hiba volt! Ezek utan, mennyire lehet hinni az iroknak es rendezoknek? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46474)
    2013-07-29  18:27
  27. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 29. 18:2846475.
    www.koponyeg.hu 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46474)
    2013-07-29  18:27
  28. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 29. 18:2746474.

    HúÚÚúú Bagolyom, ebből az egész menüből csak a fasirtot ismerem, a sűlt szalonnát, a sajtot. De még olyat nem is hallottam, hogy savanyú uborkát kirántottak volna? Érdekes lehet!

    A lányom tegnap csodát művelt, de ketten ettünk meg egy csirkecombot, mert a meleg miatt nincs étvágyunk. Megsütötte a húst gyros füszerrel, megtöltötte a combokat sajttal és megsütötte. Hja igen, előtte kifilézte, kiszedte még nyers korában a csontokat. Nagyon szép és főleg nagyon finom is volt. De a vejem lakmározott egy egészet, uborka salátával. Ma semmi nem fogyott a húsból, nem vittek magukkal én is csak nyers paradicsomot ettem, meg hideg teát. No igen, egy sós kiflit is. De semmire nem vágyom, csak egy kicsi hűsebb levegőre.

     

    Most ismét rákattintok a www.koponyeg.hu-ra. Ott beírom, hol élek és kidobja a rendszer, hogy mire számíthatok az elkövetkezendő napokban. Szombaton megnéztem, kissé megvígasztalódtam, különösen azért, mert az éjszakákon legalább kapunk levegőt!

    *

    No igen, a vérhígítóra figyelek, beszedtem, mert ebben a melegben még jobban besűrűsödik a vérem. Ezért minden nap beveszem, de volt olyan, hogy nemcsak este, de másnap délben is, mert éreztem, rosszul vagyok.

    *

    Nagyon jó egészséget kívánok Mindnyájatoknak, jó lakmákat, nagyon örülök, hogy ebben az időben együtt voltál a fiaddal. No igen, most rákérdezek, mennyi idős a Te Fiad, az enyém most augusztusban tölti a 43. évét, teljesen bele van szomorodva, hogy MÁR ennyi idős. Mondtam Neki, remélem, hogy még eléri a dupla 2x43 évet is! Egészségben, erőben.

    Mindnyájunknak ezt kívánom! - Bojana* 

    előzmény:
    Bagoly (46472)
    2013-07-29  00:33
  29. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 29. 18:0946473.

    Bizony mondom, olyan betegségekről hallok, olvasok, hogyigen, kb. így nézek ki! Ezek a fránya szúnyogok már nemcsak a maláriát terjesztik, de mást is. Remélem, ott Nálatok MÉG nincsen ilyen nyavalya. Itthon MÁR van, sajnos. Vásároltunk is a lányommal olyan konnektorba dugható szúnyogriasztót! Bizony mondom, hogy régen ami Afrikában elfogadott betegség volt, mára már itthon is megtalálható. Nagyon kell vigyázni mindenfajta csípésre, nemcsak a kullancsokra. Égbekiáltó!

     

    Embernél a klinikai tüneteket a laza bőralatti szövetekben elhelyezkedő féreg (Dirofilaria repens) okozta helyi elváltozások uralják. A csomók bárhol előfordulhatnak, de leggyakrabban a felsőtestre (fej, szem, nyak, felső végtagok, mellkas) lokalizálódnak. Belső szervekben ritkán fordulnak elő. Míg a test különböző részein kialakuló bőr alatti csomó sokáig észrevétlen maradhat, addig a szem körüli, elsősorban a kötőhártya alatti elváltozások korán feltűnést keltenek. A fájdalom és az egyéb gyulladásos tünetek miatt a beteg korábban fordul orvoshoz.

    Csak erős idegzetűeknek

    Ide kattintva láthatja, hogy néz ki a szívférgesség kutyában! Figyelem, sokkoló kép!

    A szóban forgó parazita fonálférgeket bármelyik hazai szúnyogfaj terjesztheti. Jelentős szúnyogártalom elsősorban akkor alakul ki, ha a tavaszi és nyár eleji átlaghőmérséklet magas és a lárvafejlődéshez szükséges tenyészőhelyek (állandó és időszakos vízgyülemek) az országban nagy területen kialakulnak. Ez nem kivételes jelenség, hiszen az idei évhez hasonló helyzet alakult ki 2010-ben is, ugyanakkor a nagyobb szúnyogpopuláció fokozottabb járványügyi veszélyt jelenthet. Arra is fel kell tehát készülni, hogy a szúnyogok elszaporodása szempontjából kedvező környezeti változások (árvizek, belvizek, melegebb tavasz), a globális felmelegedés következményeként egyre gyakrabban jelentkezhetnek, és ennek hatására leginkább a vízpartokon és környékükön alakulhat ki közegészségügyi és járványügyi szempontból is kihívást jelentő szúnyogártalom. 

    előzmény:
    Bagoly (46472)
    2013-07-29  00:33
  30. 2013. július 29. 00:3346472.

    Oh, el is felejtkeztem az etel-beszamolorol. En jambalayat ettem shrimppel, fiukam fasirozottat, hatalmas adagot kapott hatalmas zsomlere, megrakva sajttal, sulszalonnaval, sult hagymaval meg mindenfele kutyagumival, meg a tetejere tuztek neki egy kirantott savanyu uborkat is! Megkostoltatta velem, nagyon erdekes ize volt, de nem rossz! Melleje persze krumpli jart. Mindketten ugy jol laktunk, alig birtunk felallni. De muszaj volt vasarolni, azert mentunk. Negy nagy szatyorral jottunk haza.

    Huha, mi a csuda tortent a ferj-uraddal? Szerintem is megcsiphette valami, jo, hogy mar semmi baja! Meglepo, mennyi ujfajta nyavalya van mostanaban!

    Itt az utobbi napokban nincs kanikula, nagyon elviselheto az ido. Fiammal beszeltem , 2 hetig volt a cottageban, neje csak egyet toltott ott, hivta a kotelesseg. A masodik heten, vagyis mult heten akadt egy-ket huvos nap, na ja, az is elofordul.  

    Akinek sok-sok erett paradicsoma van, annak hoztam egy receptet, hogyan kell kesziteni az eredeti paradicsom levet: keverogepben keverj el 3/4 kg erett paradicsomot, 2  kozepes pore-hagymat, 2 gerezd fokhagymat (ezeket elozoleg vagdalt el); 1 poharra valo bazsilikomot, 1/4 poharnyi petrezselymet, 3 evokanal bor-ecetet es 1 evokanal sot. Nem kell osszepaszirozni, csak darabokra vagdalni!  A leheto legfinomabb luku szitat tedd egy edeny fole, ontsd bele a trutymat, takard le es tedd a jegszekrenybe legalabb 12 orara. NE kevergesd, NE paszirozgasd, egyaltalan ne csinalj vele semmit,  engedd, hogy a leve szepen lecsepegjen. Ha bantod, zavaros lesz! Kb. 2 poharra valo finom paradicsom levet kapsz! 

    előzmény:
    őszirózsa (46471)
    2013-07-28  21:40
  31. 2013. július 28. 21:4046471.

    Sziasztok !

     

    Nem tüntem el bucsuzás nálkül, csak ujfent "mozgalmas " hetünk volt...

    Az már csak ráadás, hogy tombol a KÁNIKULA, ma már alig birjuk...

     

    A már "szokásos nyári kórház" most férjnek lett aktuális. Pont egy hete vasárnap délután -a hőségben-elkezdett fázni....39.2 volt a hője celziusban..Nem kivánt se enni, se inni....Kedd délután  került a házidokinkhoz, beküldte a kórházba...A vérképe valami erős gyulladást mutatott, de más tünet nem volt, csak ez az állandó magas láz, bevette a maximumot a lázcsillapitóból., de már hajnalban is ugyanannyi volt.

    Bizonytalan eredetű fertőzés miatt az Infektológiai osztályra került, ahol kezdték adni neki az infuziókat..Ráfért....Hála isten , láza lement azonnal, vissza sem tért, igy pénteken hazajöhetett..Kérdezgették, hogy háziállatok vannak-e még papagályra is rákérdeztek...Egy csipés volt a karján, de nem friss, lehet, az okozta, vagy ki tudja...Mindenesetre nem hiányzott!!!

     

    Most már eszik, iszik, nagyon odafigyelek ebben a melegben....

    Hollandusom is irt Bogotából, most repülne Atlantába, de áttették a holnapi járatra, igy ujabb 1 éjszakát kell ott tölteni, pedig már jönne vissza...Bogotában a napsütés ellenére, kimondottan hüvös van..2800 méter magasan van...

    Péntek korán reggel Kőszegen voltam, a nyári alma fele a földön, félig megérve...Jól beöntöztem, meg egy körtét is, de még maradt bőven.Ugy sárgulnak a fák levelei , mintha ősz közeledne... Itt van augusztus a jövő héten, és elmegy ez a nyár is...

    Évink a cottegában lehet.....Ő legalább Ebony kedvéért elutazik.

    Csak nagyon lightos  dolgokat főzök, vagy nyersen...sok zöldféle, gyümölcsök.Mennyei sárgadinnyék vannak, meg piros is, de azt csak fiam szereti...

    Dia is talán a Balcsin volt, van ????

    Ha kapnék szép sárgabarackot-nem sokat max.5-6 kg-ot- akkor eltenném lekvárnak.Lehet, hogy elkéstem....Nem tragédia, mert már kaptam barátnémtől pár üveggel, meg maradt tavalyról is ....Sőt drága unokanővérem fiáék is rengeteget szoktak eltenni , onnan is várható..

    Valikám ! Még el vagyok maradva, végülis fiucskáddal milyen vendéglőbe mentetek, vagy mégis főztél ????Ugy tapasztalom, hogy mindent szeretnek, amit Te készitesz....

    Akkor ugy vannak Veled, mint a fiaim is..Még kicsik voltak, itt volt apósom, és panaszkodott valamelyik fiacskámnak, hogy ahonnan hozatja az ebédet, nem valami jó.... Erre kisfiam nagy komolysággal megjegyezte, Hogy Papa  az nem a ZSUZSI  konyha  !!!Jót nevettünk, mikor elmesélte.....

     

     

    előzmény:
    Bagoly (46470)
    2013-07-27  23:21
  32. 2013. július 27. 23:2146470.
    Ha utazni szeretnel, de nem tudsz valasztani a vilag varosai kozul, itt van egy kis segitseg: a harom legbaratsagosabb Tokio, Cancun es Lisbon. A legbaratsagtalanabb: Moszkva, London es Hong Kong.
  33. 2013. július 27. 17:4746469.
    Minden ehes embernek lunch: lehet maradek rizs, couscous, arpagyongy, (barley); nekem eppen egy adag quinoa volt. Szokasos modon ecetes ontetet keszitettem, (mint a magyaros krumplisalatahoz) es vekonyra szelt hagymat tettem bele, nehany felbe vagott cseresznye-paradicsomot es 1 (csak 1 szemelyre) oszibarackot falatokra vagva. 20 percig hagytam, aztan kiszedtem az ecetbol, osszekevertem mindezt + nehany kanal ecetet a quinoa-val, megszortam snidlinggel, nehany fekete olajbogyoval (azt szeretem); rahalmoztam osszetepett salata (arugula) levelre, amit kisse bespricceltem az ecettel. 
  34. 2013. július 27. 15:3246468.
    Vege van a nyarnak! Erzem a szelét az ősznek! Jo, hogy meg nem raktam el a teli holmikat, ugy latszik, hamarosan szukseg lesz rajuk! S eppen ma olvasgattam a TV uj musorait, s milyen valtozasok lesznek, ki marad, kit menesztenek. Ja, Ziva az NCIS-ben --- tavozik. Sajnalom, az egyetlen musor volt, ahol mindenkit kedveltem es hianyzik majd!
  35. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 26. 20:3246467.

    Kedves Bagoly!

    Most nemcsak a lakmákról  álmodozom, de klikkelj a címre! Eléd tárul a varázslat! Olyan, de olyan szép!

    Igen, MOST éppen ebben gyönyörködtem. S, lásd, mennyire nem vagyok önző és írigy, azonnal behoztam a topicunkba! - Bojana*

    Jó szórakozást a többi topic Társamnak is! 

     

    Hollandia Velencéje- GiethoornVilágutazó

    Ez a festői kis holland falu a  Nationaal Park Weerribben-Wieden szélén fekszik, Steenwijk várostól kb. 5 kilométerre, dél-nyugatra. 

    előzmény:
    Bagoly (46458)
    2013-07-26  16:33
  36. 2013. július 26. 17:1746466.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46465)
    2013-07-26  17:13
  37. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 26. 17:1346465.

    Ez nagyon szép. Ismerősnek olvasom, ismerősnek hallom, de nekem sem jut eszembe, hogy kinek a okossága. 

    De mindenképpen jó és MEGKÖSZÖNNÉM!Bojana* 

    előzmény:
    Mosolyka lettem (46463)
    2013-07-26  16:49
  38. 2013. július 26. 16:5246464.
    Itt is soap. Szappanoperáknak hívjuk, nem népoperáknak.
    előzmény:
    Bagoly (46442)
    2013-07-24  15:31
  39. 2013. július 26. 16:4946463.

    Bajból, fájdalomból nekem is kijutott bőven,de hidd el, az alkat kérdése is, hogy valaki így viselje ahogy Te. Én is alapjában véve optimista vagyok, de bizony annak a legkisebb fűszálnak a kiásásához nincs elég erős ásóm. Ez nem csupán elhatározás kérdése, erre születni kell olyannak, mint Te vagy. Csak gratulálni tudok, hogy ennyire derűsen tudod nézni az életet, miközben tengernyi bajjal küszködsz. Ha  ebből a derűből át tudsz adni, és át tudok venni én és mások is, talán visszahat rád is, és még könnyebben hordozod a terheket.

    Tudom, szereted a mondásokat, aforizmákat. Most nekem is eszembe jutott egy. Nem tudom, kitől van, de nagyon megjegyeztem.

     

    Szólj, gondolj, tégy jót, s minden szó, gondolat és tett tiszta tükörként fog visszamosolyogni rád.

     

    Kívánom, hogy érezd ezt a mosolyt, és sorold oda egyéb életelixíreid közé!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46435)
    2013-07-24  06:25
  40. 2013. július 26. 16:3746462.

    Nem beszelve arrol, hogy draga! Tobbet nem veszem.

     

    előzmény:
    Mosolyka lettem (46460)
    2013-07-26  16:34
  41. 2013. július 26. 16:3746461.
    Ne restelld magad, Bojana! Ha mágnes nem is vagy, sőt Ágnes sem, édekes írásaid vonzóak. Máris tekerek fölfele, és olvasok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46434)
    2013-07-24  06:12
  42. 2013. július 26. 16:3446460.
    Micsoda átverés ez a bébi sárgarépa!!!
    előzmény:
    Bagoly (46429)
    2013-07-23  21:46
  43. 2013. július 26. 16:3346459.
    Köszönöm Neked  a meghívást, kedves Bagoly. Sűrűn nem jövök, de egyszer egyszer megnézem majd ezután is, hogy milyen az élet az nlc-n, és természetesen azt is, hogy ebben a topikban mi történt. Amint látom, van mit olvasni,  ha lépést akarok tartni a történésekkel. Nem biztos, hogy mindig sikerülni fog.
    előzmény:
    Bagoly (46428)
    2013-07-23  21:27
  44. 2013. július 26. 16:3346458.
    Mar megint szep az elet? Neked minden nap tejberizst kell enned, hogy allandoan annak lasd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46457)
    2013-07-25  20:46
  45. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 25. 20:4646457.

    Nem volt szándékomban, csak elsoroltam, meg elábrándoztam, miket is szeretek!

    No és ami a legütősebb "ajánlatom" - tejberizs, a tetejére málna, vagy meggyszörpöt - KEVESET! Aztán be a hűtőbe... Fantasztikus! A tejberizsbe a végén belekeverek reszelt citromhéjat is, kevés cukorral készítem, de az vaníliás cukorral!

     

    No, megér egy misét, az tutttttiri!  szép az ÉLET  tralllallalah!pláne hideg gyümölcsrizzsel, vagy tejberizzsel, de ha gyümölcsrizs, az is fantasztikus! Meggyszemekkel, vagy ananász darabokkal, vagy málnaszemekkel - jól behűtve!

    előzmény:
    Bagoly (46456)
    2013-07-25  18:33
  46. 2013. július 25. 18:3346456.

    Jo,hogy ma ebedeltem, nem tudsz felizgatni! 

     

    Liat, megtalaltad a Wikiben, amit ajanlottam? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46455)
    2013-07-25  17:53
  47. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. július 25. 17:5346455.

    Háááát, akkor döntöttem, nem megyek lakmározni... mivel ami úszik, kúszik és mászik azt nem szeretem.

    De ami röfög valamint csöre van és kapirgál azt igen. Már a kacsát SEM, a libát is csak alkatrészenként sütve, a nyakát töltve, a MÁJÁT sütve, libazsíros kenyérre vékonyan szelve, jó fokhagymásan, borsosan... Hát maga a csoda!

    De nagyon finom a liba aprólékból a rizottó, de a sűlt libacomb is párolt káposztával... hagymás krumplival...

    *

    A "röfögöt" pedig nem is tudnám leírni, hányféleképpen - vadasnak, pörköltnek, sűltnek, töltött húsnak, rántottnak, húslevesbe az oldalast, de az is nagyon fini megsütve!

    A csirek pedig?! Elsősorban rántva, sütve, töltve, grillezve, pörköltnek nokkkkkkkellllllllllllllivel.....

    *

    Most pedig elénekelem, hogy assszonygya:

     

    http://youtu.be/qeDnfvk9Xtc  

     

        http://youtu.be/qeDnfvk9Xtc

     

    http://youtu.be/qe Dnfvk9Xtc  

     

        http://youtu.be/qeDnfvk9Xtc 

     

     

    No igen, Kiss Manyi előadásában csodás az álom. Királyfi, meg hófehér paripa nélkül - csak magában hogy assszonygya: nokelllli-nokelllivel... hát már mit lehet itt enni, kérném szépen, ha leragadtam ennél a álomnál, akkor leragadtam. De jó álmodozni, az biztos, ha már nem teszem meg, mert sajna vigyáznom kell a dekáimra 

     

    előzmény:
    liat (46452)
    2013-07-25  13:25
  48. 2013. július 25. 15:3446454.

    na akkor jo reggelt neked!

     

    en is most keltem fel...a delutani alvasombol.

     

    a tonhal nalunk is tuna,  es a rak szinten shrimp. ugy latszik a modern heberben nem volt ra mas szo, ezert atvettuk az angolbol. nem baj..igy legalabb nemzetkozileg ertheto.

     

    szoval nalad fel 2-kor van fel nyolc..akkor tehat..szoroz oszt fejszamol, 8 ora az elteres kozottunk. jo tudni. 

    előzmény:
    Bagoly (46453)
    2013-07-25  13:35
  49. 2013. július 25. 13:3546453.

    Valoban lazac - magyarul. A tuna meg tonhal. A shrimp meg garnela-rak. A Good Morning meg Joreggelt, amit koszonok eme szepseges korai napon. Fel-nyolc van. Iszom a kavemat, mert egesz ejjel nem ettem es ilyenkor ehes vagyok. Az ej folyaman az ablakba akasztott aszparaguszom leejtegette hosszu szarait, majdnem fel orat vacakoltam vele, mig felrogzitettem oket, egyet meg le is vagtam, sargult. Ha igy haladunk, oregebb lesz mint en! El is felejtettem, hogy vigyazni kell vele, egy tuskeje megbokte az ujjamat, jol osszeszidtam, hogy ez a hála, amiert rendbe teszem!

     

    előzmény:
    liat (46452)
    2013-07-25  13:25
  50. 2013. július 25. 13:2546452.
    szerintem lazac. nalunk is salmonnak mondjak. de kivancsian varom, mit mond Bagoly.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (46451)
    2013-07-25  13:01

Címlap

top