Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. 2007. február 16. 21:02301.
    Szia Matiz!
    Azt szeretném kérdezni, hogy nektek nem jár dupla családi pótlék? Hiszen tartósan betegek. Én is rá fogok kérdezni a dokinál...
    Pepe
    előzmény:
    matiz (300)
    2007-02-10  07:24
  2. 2007. február 10. 07:24300.
    Szia Laperla!

    Marci vegyes csoportba járt, nem is ott volt a gond, hanem a más csoportba járó gyerekekkel... például az udvaron játék közben, kiránduláson.
    Néhány nagyszájú beszólt neki, hogy hazudik, ha azt mondja, hogy ötéves, mikor csak akkora mint egy kiscsoportos stb. Az én fiam nagyon érzékeny...ez nagyon rosszul esett neki. Amikor pedig felnőtt - pl. dajka néni - tette a megjegyzéseit... az nagyon-nagyon bántotta. Én viszont nem zavartattam magam... a dajka nénivel négyszemközt elbeszélgettem.
    Persze a legelején a saját óvó-és dajkanéninknek elmondtam, hogy valszeg azért ilyen kicsi... mert növ.hormon hiányos... a bátyja után következtetem ezt stb. A vizsgálatokkor viszont az egész csoportja nagyon szurkolt neki.
    A suliban is az első szülői után ottmaradtam, mondtam a tanító néniknek (kettő van), hogy hatszemközt akarok velük beszélni... és elmondtam a "problámát".
    A suliban könnyebb a helyzet, van az osztályban kettő kisebbséghez tartozó gyerkőc is, akik egész jól beilleszkedtek + egy beszédhibás és sokat betegeskedő kisfiú, akinek szintén sokmindenben segíteni kell.
    Ha a párhuzamos osztályokból valaki megjegyzést tesz, azt már rutinosan kezeli... az anyukákat pedig én /ha rossz passzban vagyok..hát nem igazán kedvesen... legfeljebb utána meg sem ismer/
    Ne aggódj, nem lesz semmi baj, a lényeg, hogy a gyerkőccel .. majd ha már nagyobb lesz, sokat beszélgess, hogy ez az ő "betegsége", de így kezelhető.. és idővel akkora lesz mint a társai. Ha a kicsid fejében minden rendben lesz a kezelésről, nem lesz probléma. Nekem ez Daninál is bevált, mostanra már Marcinál is.
    Szia, Matiz.
    Amiben tudok segítek, kérdezz nyugodtan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (298)
    2007-02-08  19:11
  3. 2007. február 8. 20:42299.
    Sziasztok!
    Csebe! Hát ez érdekes, nekem a Prof azt mondta, hogy fél évig-és nem egy-, nézik, figyelik, hogy hogyan nő, milyen ütemben. Ha fél év alatt lassú ütemben nő, nem kell tovább várni, ha minden más eredmény rossz. Érdekes módon ettől a fél év figyelgetéstől a magánkórházakban eltekintenek....
    előzmény:
    CseBe (296)
    2007-02-08  15:45
  4. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 8. 19:11298.

    megkérdezhetem, hogy milyen kellemetlen élményei voltak Marcinak az oviban?

    annyira félek ettől, hogy szekálni fogják a fiamat, majd ha aktuális lesz, próbálok olyan ovit találni, ahol van vegyes, ún. integrált csoport, ahová járnak sérült, fogyatékos gyerekek is, így tanulják az egészséges gyerekek a toleranciát, az elfogadást, a "többiekre" pedig jó hatással van a légkör, már ami a fejlődésüket illeti. igaz, hogy az én fiam nem sérült, és nem fogyatékos, "csak" picike, ettől függetlenül jónak tartom az Ő szempontjából is. bár tisztában vagyok vele, hogy nem tudom mindentől megóvni.

    előzmény:
    matiz (297)
    2007-02-08  18:34
  5. 2007. február 8. 18:34297.
    Szia!

    A munkahelyen csak gyorsan beleolvastam a topikba, most viszont már volt időm visszanézni. Ha jól számolom 1,5 éves a kisfiad? Akkor még nagyon időben vagytok a vizsgálatokkal.
    Jól emlékszel, mi Szegedre járunk a Gyermekklinikára. Ott az a hozzáállás, hogy 4-5 éves kora előtt el sem kezdik a vizsgálatokat. Marci alig múlt ötéves, amikor elvittem .. és még rá akartak beszélni, hogy ráérünk a vizsgálatokkal. Egyedül az az érv hatott, hogy nálunk Dani is hormonhiányos....
    Hát jó sok időbe telt, mire eljutottunk a kezelés kezdetéig, tavaly január elején kaptuk az első adag hormont. Az elején nála nagyon nehezen ment az esti beadás... addigra már tűiszonya volt. Anno Danival sokkal könnyebb volt. Aztán Emp javasolta itt a topikban a náluk bevált módszert... azóta az működik nálunk is.
    Egyébként Daninál már naponta van szuri... ő már 14 éves lesz júniusban. Szép egyenletesen fejlődik, már a normál növekedési tartományon belül van. 152 cm... még egy centi és utolér engem... alig várja, hogy lehagyjon.
    Marci is szépen beindult... igaz az osztályban (most elsős) ő a legkisebb... de szerencsére nem zavarja. Nem tesznek rá megjegyzéseket, ellenben az oviban volt néhány kellemetlen élménye.
    Írjál, hogy mi van veletek... hogy haladtok. Olyan nehéz kivárni, mire elkezdődik a kezelés.
    Szia, Matiz
    előzmény:
    matiz (290)
    2007-02-08  09:09
  6. 2007. február 8. 15:45296.

    Mindenképpen irok neked hogy mi volt a dokinéninél.

    Nekünk egy lányunk/Csenge/ és egy fiúnk/Bence/ van.A Bence volt a fél kilóval nagyobb a születésükkor ami mostanáig meg is maradt.Csak a magasságuk nem fejlődőtt egyformán.Cseni most 4 cm-el nagyobb,ami a percentiles táblázat szerint a 10-es vonalra esik.Az jónak mondható.A budaiba járunk kezdetektől. Elöször elküldtek gasztroenterológiára hogy nincs e felszivódási zavara/tejcukor,liszt/ az szerencsére jó lett.Utána jött a DOPA vizsgálat,ami határértéken volt.Ez mind idő,nem is kevés.Aztán 1 évig csak méregetik, ha nem nő rendesen elkezdik a vizsgálatokat.És innen már te is tudod.Szóval hipp-hopp elmegy az idő.

    Egy régebbi hozzászólásodban emlitetted hogy tartasz egy következő babától nehogy gond legyen belőle a kisfiadnál.Szerintem ha ti természetesen álltok a dologhoz nem lesz semmi baj.És nincs csodálatosabb dolog egy gyereknél mégha kicsit más is mint a többiek!!!!

    Képet nem felejtettem el!Majd küldök egyet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (295)
    2007-02-08  14:49
  7. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 8. 14:49295.

    örülök, hogy tudtam segíteni, ne viccelj! tehát egy hónapot kell várni az időpontra, ennyire saccoltam... nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a benyomásod, tapasztalatod a dr.nővel kapcsolatban, feltétlen írd majd meg lécci!

    ikreid vannak? de jó! születésukkor nem volt nagy "difi" közöttük? az ismerősömnek ikerlányai vannak, 1 kg volt az elsőszülött javára, és a mai napig Ő a nagyobb, jobban fejlődik, mint a tesója. igaz, ők még csak 2 évesek lesznek.

    azt írod, nagycsoportos kora óta hordod az endokrinológiára, hogyhogy csak most, 9 évesen kezditek a kezelést? eddig nem tartották indokoltnak? a budaiban voltatok eddig is?

    nincs képed a gyerekekről?  

    előzmény:
    CseBe (293)
    2007-02-08  14:33
  8. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 8. 14:43294.

    szia matíz!

    dehogy haragszom, és nem szólsz bele, felőletek is érdeklődtem pár oldallal arrébb, 267-es hozzászólás!

    hogy vagytok?

    Ti hová is jártok, melyik kórházba? nem itt Pesten, ugye?

    gyere majd!

    szia!

    előzmény:
    matiz (290)
    2007-02-08  09:09
  9. 2007. február 8. 14:33293.

    Sziasztok! Tegnap reggel voltam itt utoljára,de azóta annyi infot leirtatok,hogy még emésztem.Bejelentkeztünk a II klinikára a Halász doktornőhöz akit Laperla ajánlott./mégegyszer köszi/Sajnos csak március 6.ra kaptunk időpontot. Nem mondtam telefonba hogy miért megyünk,remélem nem dobnak ki minket.Holnap kell felhivni a Bud.kh-t hogy mi a fejlemény,de sok jóra nem számitok.A magán labor pont azért jutott egyébként eszembe mert az én gyerekemről van szó és ha más nem lép akkor nekem kell.Szerintetek tényleg pénzt várnak?

    Leirnám neked szivesen Peppe az eredményeinket,de a dopa nincs nálam az ITT-re várunk..várunk..várunk.

    Bence júniusban lesz 9 éves,de mivel van egy ikertesója ezért azt mondják sulira érik utól a többieket.Na ez nem sikerült.Nagycsoportos volt mikor elkezdtünk járni az endo.-ra.Én is nagyon alacsony vagyok/155/ férjem sem óriás/173/ezért nekünk eleinte nem volt furcsa,hogy kicsi.Most 119 cm.És nagyon jó fej! 

    előzmény:
    pepperoni (292)
    2007-02-08  09:39
  10. 2007. február 8. 09:39292.
    Szerintem-és mások szerint is- pénzt vártak! Tuti!
    Mikor adják a hormont, a gyereket nem kell vinni. Mondjuk én vittem, de engem tanítanak be, és ahhoz nem kell a gyerek. Legalább jobban tudsz figyelni. Megmutatják, hogy kell összeszerelni és szétszedni, majd odaadják, hogy most Te szedd szét és rakd össze. Otthon meg élesben. Kell venni hűtőtáskát, mert ha pl. nyár van, az árt a hormonnak, asszem +3 és +8 fok közt kell tartani. Először 1, majd 2, aztán 3 havit adnak oda ott a kh-ban, nem kell szórakozni a gyszertárban. Egyszer nekem 1 havi helyett véletlenül 6 havit adtak ide! Én meg szépen elmondtam, miután otthon rájöttünk, mennyi dobozt adtak. Ha szemét lettem volna.... de nem voltam. Nem is tudom, hány százezer Ft volt akkor nálam. Nagyon drága. Tehát először 1, majd 2, utána már mindig 3 havonta kell menni kontrollra, eddig nekünk olyankor csak súly és hossz mérés volt eddig. Majd talán az egy éves kontrollon lesz megint olyan vérvételes teszt vagy mi a bánat. Ezt Matiz jobban tudja. Nem tudok mellékhatásról, annyit mondtak, hogy ha lázas, nem kell beadni, mert olyankor a szervezete nem tudja hasznosítani a hormont, magyarul pocséklás!
    Na mentem, mert megyünk egy barátnőmhöz! 2 hónapos a kisbabája! Ja egyébként nálunk jön a harmadik! Pá
    Pepe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (289)
    2007-02-07  22:58
  11. 2007. február 8. 09:24291.
    Fúúú! Hát együtt érzek Veletek nagyon... tudom, milyen szar! De a hormon beadással kapcs. tényleg ne izgulj, már rájöttem azóta, hogy ÉN sokkal jobban féltem, mint a gyerek!!! Annyira pici az a tű! 6 mm az egész! Ha akarod, lefényképezem!
    Gyerekkórházból nem emlékszem másra, mert csak erre figyeltem fel, és elfelejtettem a többit. Egyébként nyugodt a kisfiad? Mert az enyém nagyon nyugodt természet, ezért bíztam is abban, hogy minden ok lesz a beadással. És akkor májusban mentek? De akkor már lehet, hogy máshova, mert talán már bezárják a Budait! Ja vagy Ti már nem is akartok oda menni... nem csodálom!
    Különben tényleg nem izgatja még ilyenkor a gyerekeket! Talán majd iskolában, de akkor talán már nagyjából be is hozza a lemaradást! Pl. Áron is csak 7 éves kora után megy suliba, és így nem nagyon tűnik fel, hogy kisebb. De nem akkora a húga, 32 hónap van köztük, Áron 98 centi, Kira 83! Ami aggaszt, hogy Áron ugyanekkora volt ennyi idősen, mint a húga.... de állítólag nem örökletes-csak Matiz ezt simán megcáfolja... neki mindkét gyereke!
    Annyira ritka a Ti esetetek, nem hinném, hogy megint előfordul! Erre mit mondanak? Hány éves vagy? Én 29.
    Mutatsz képet a fiadról? Ha ide nem akarsz:
    g.vichy@gmail.com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (287)
    2007-02-07  22:50
  12. 2007. február 8. 09:09290.

    Szia!

    Bocsi, hogy így beleszólok, nem nekem címezted. De mindkét fiam növ. hormonhiányos. A nagyot 1999. decembere óta kezelik, azaz több mint 7 éve!!! Eddig még semmilyen mellékhatás nem jelentkezett.... gondolom már kellett volna!

    A kicsim egy éve kezelik és eddig 10 cm-t sikerült nőnie az egy éve alatt... el sem hiszem.

    Majd benézek, kiváncsi vagyok, hogy alakulnak a dolgaitok. Remélem minden rendben megy majd.... türelem az kell hozzá bőven. Szia, Matiz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (289)
    2007-02-07  22:58
  13. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 7. 22:58289.

    ja, kérdések még:

    konkrétan hogyan történik a kezelés elkezdése? Ők beadják az első szurit, megmutatják, hogyan kell, aztán a többit csináld Te? és az adagokat hogyan kapod meg? ők adják, vagy ki kell váltanod patikában? és mennyi adagot kaptok egyszerre? egy havit? milyen gyakran kell visszamenni a kezelés megkezdése után kontrollokra? mit néznek olyankor? vannak-e panaszai a gyereknek, fellépnek-e mellékhatások, vagy csak méregetik, és kész?

    egyébként tudja bármelyikőtök, hogy konkrétan milyen mellékhatásokkal jár(hat) a hormonkezelés?

     

    na, tényleg megyek!

    előzmény:
    pepperoni (286)
    2007-02-07  22:38
  14. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 7. 22:54288.
    miért állt érdekükben sumákolni? vagy nem is erről van szó, egyszerűen csak linkek? és miért nem kezdték el a kezelést engedély nélkül, ha lehet így is? ezek költői kérdések maradnak, gondolom, és valószínűleg nem én vagyok az egyedüli, akiben felmerültek...
    előzmény:
    pepperoni (285)
    2007-02-07  22:35
  15. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 7. 22:50287.

    jaj, ne viccelj, hogyan és miért is kéne emlékezned a manóm adataira!?

    33. hétre született, 33 centisen. jé, ez így még nem is tűnt fel, csak most, hogy leírtam. és 880 g volt, 770-re esett vissza. most 66 cm (vagy egy kicsit több), és kb. 5,5 kg. inkább hosszra "növekszik", mint súlyra, iszonyú nehezen mozdul a mérleg. amikor közlik az emberrel a diagnózist, és, hogy mire számíthatsz, tudomásul veszed, oké, ez lesz, lassan fog nőni, alig fog hízni, mégis, amikor hosszú hetek óta nem mutat mást a mérleg, se a centi, elfog az aggodalom, a kétségbeesés, és a tehetetlenség miatti düh "elegye". pont ma néztem anyukámmal egy kisvideót, 2005. novemberében készült, édes pici baba rajta, és az a hálózsák van rajta, amit még mindig használunk! oké, akkor elég nagy volt rá, most meg pont végigér, a varrásnál van a lába, de akkor is, több, mint egy év eltelt azóta. Te biztosan megérted, mennyire szívet facsaró érzés ez! pl. a tavaly télen hordott harisnyákat most is használjuk, ugyanúgy, ahogy a hálózsák esetében, most pont jó, tavaly volt hatalmas, de egy "normál" baba esetében ilyen elképzelhetetlen!

    ha azt mondod, nem akkora para a hormon beadása, megnyugszom kicsit, mert nagyon félek tőle. el nem tudom képzelni, hogyan leszek képes megszúrni, de gondolom, Te is így voltál vele.

    Nálatok nem okoz problémát Áronnál, hogy a húga korban kisebb nála, mégis majdnem akkora, mint Ő? vajon a gyerekek érzékelnek ebből valamit? tervezgetjük a kistesót, van néhány parám a dologgal kapcsolatban (annak ellenére, hogy mindig is min. 3 gyereket szerettem volna, és most is így gondolom), mégis annyi félelmem jött elő! Többek között, hogy a picinek már születésekor nagyobb lesz keze-lába, mint most a Mukinak, pár hónap alatt simán lehagyja majd centiben, kilóban egyaránt, nem fogja a fiam szarul érezni magát emiatt? Mondtam Anyukámnak, de szerinte a gyerekek nem törődnek ilyesmivel, és észre sem fogja venni. De én nem vagyok benne biztos, féltem a fiam egóját! Nálatok mekkora a korkülönbség? 2,5 vagy majdnem 3, ha jól számolom...?

    Melyik kórházakat zárják még be, nem emlékszel?

    Megyek, jó éjt, benézek holnap délután.

    sziasztok!

    előzmény:
    pepperoni (284)
    2007-02-07  22:20
  16. 2007. február 7. 22:38286.
    Ja és még annyit, hogy ez a Bizottság elnöke mondta, hogy nem vehetnek át, mert már ott elkezdték a kivizsgálást, és nem szeretik "elcsalni" más kh betegeit, esetleg ha szerzek egy olyan papírt, hogy a Budaiban megtagadják a gyerekem kezelésének folytatását, akkor átvesznek!
    Hát... a magánban meg fizetek és pénzzel mindent el lehet intézni... ez van!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (283)
    2007-02-07  18:53
  17. 2007. február 7. 22:35285.
    Hmm... nem. A kh azt "mondta", hogy az OEP még nem adott engedélyt. Aztán oda is telefonáltam, ahol is kiderült, hogy még csak nem is érkezett be a gyerekem eredménye... Akkor idegeskedtem, hogy most ki hazudik, mert a kh azt állította, hogy beadták a kérelmet... hmm!!!
    Aztán mikor már x-edszer nyaggattam a kh-t, hogy ugyan mi van már, mert az OEP azt állítja, hogy nincs is ott a kérelem, kinyögték, hogy hát nem is az OEP, hanem van egy bizottság, és azok mittudomén hányan vannak (6-8-an), de az ország különböző részein tartózkodnak, ezért x havonta van ülés. Amikor összeülnek és az addig beérkezett eredményeket elbírálják. És hogy ennek a bizottságnak az elnöke a II. Gyerekklinikán van. No, én gondoltam egyet és felhívtam a klinikát és pont ott volt ez a személy, és telefonhoz adták. Nagyon lefagytam, mert nem is számítottam erre. Elmondtam Neki mindent, hogy mikor kezdtük a vizsgálatokat és hogy épp hol tart a dolog. Ott tartottunk, hogy megvan minden eredmény, minden "rossz" lett és már vagy 5 hónapja semmi. A kh azt állítja, az OEP nem adta még meg az engedélyt, stb. Ez az ember meg épp elkezdte kikeresni a gyerekem adatai alapján a leleteit, ugyanis oda fut be minden (nohát, akkor mégsem az OEP-hez?!?! Akkor ki is hazudott???), és mondta, hogy ahogy nézi az eredményeket, ami a fiamé, ez egy úgynevezett TISZTA ESET-nek számít, ami annyit jelent, hogy annyira egyértelmű a leletei alapján, hogy kapnia kell hormonkezelést, hogy ilyenkor nem is kell megvárni az engedélyt, hanem csak be kell nyújtani a kérelmet és azonnal elkezdeni a kezelést. És hogy finoman szólva CSÚNYA DOLOG, hogy ilyet mondott a kh, hogy azért nem kezelik még, mert nincs engedély, mivel nagyon jól tudják, hogy nem is lesz, mert ilyenkor nem is kell engedély. És nem is az OEP dönti el...
    Nos, ez elég durva, de most már kiírtam magamból legalább... szoval ezért kis port kavartam, mert aztán lett egy kis ejnye-bejnye ebből ott egyeseknek...
    Dehát én csak egy aggódó szülő vagyok, akit érdekelt, hogy ugyan már, mi van a kezelés megkezdésével! Az, hogy más sumákol, arról meg én nem tehetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (283)
    2007-02-07  18:53
  18. 2007. február 7. 22:20284.
    Szia Laperla!!! Hát elvileg nekem is azt mondták, hogy havi 1-2 centit kéne nőjön! Most lelassult. Elején megvolt a havi egy centi. Remélem, csak pihen a szervezete...
    Különben egyáltalán nem nőtt havonta 1 centit magától, dehogy! Akkor ki sem vizsgáltattam volna! A kétségbeejtő az volt, amikor 2 és fél és 3 és fél éves kora között 1, azaz egy centit nőtt egész évben! De figyelj, annyira nincs lemaradva a kicsid-bocs, elfelejtettem, hogy fiú vagy lány? Azt hiszem, fiú? Ha jól számolom, akkor 21 hónapos. Ugye? A lányom 2 éves és 83 centi. De Ő 56 centivel született! Szerintem a te kicsid gyorsabban nő, mint az én lányom!!! Biztos írtad már, de mennyit nőtt összesen születése óta? Mert az én lányom ... 27 centit nőtt a születése óta. Azért azt a lemaradást, ami nálatok van, nem lehet behozni 21 hónap alatt! Hány hétre született? Már nem emlékszem... Bocsánat!
    Egyébként én is így vagyok a méréssel, már hónapok óta 98 centi a fiam és csak idegbeteg leszek, ha megmérem és még mindig ugyanakkora... Érdekes ez a lábméret-váltás és növés. Tényleg így van. Amíg nem lesz nagyobb a lába, nem is mérem meg megint... Először a lába nőtt és aztán nyúlt 2 centit, emlékszem.
    Nekem hála Istennek semmi papír-mizériát nem kellett intézni... a kh csinálta. A Budait tuti, hogy bezárják, már a Híradó is bemondta hétfőn vagy kedden!!! Felsorolták, melyik kórházakat zárják be!!!
    A hormont inzulinos tűvel adom, nagyon pici tű. Nagyon könnyen megy, sokat idegeskedtem miatta, de egyáltalán nem stresszeli! Talán az első pár alkalommal pityeredett el, de hamar megszokja! Most már Ő mondja, hogy a popóba adjam, mert oda a legkényelmesebb neki is! És utána mindig kap egy finomat... (pl. kis kocka csoki, vagy ilyesmi) és emiatt mindig várja is
    Pepe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (282)
    2007-02-07  18:48
  19. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 7. 18:53283.

    Peppe,

    miért ment lassan a dolog Nálatok? a kórház tökölt, vagy az OEP, vagy a bizottság, aki dönt?

    nem értem, miért nem lehet váltani, ha egyszer nincs megelégedve az ember egy dokival? itt az ember gyerekéről van szó, meg az Ő jövőjéről (is), ennyire nem lehet ... egyik kórház sem! mi az, hogy csak magánba vettek volna át...? nem értem...

    előzmény:
    pepperoni (281)
    2007-02-07  18:25
  20. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 7. 18:48282.

    szia!

    de örülök, hogy írtál! nekem azt mondta a dr.nő, hogy a növ. hormontól beindul majd, havi 2 cm tuti, és nőni fog keze-lába is, mert az neki még mindig nagyon pici. meg, hogy "terebélyesedni" is fog. mivel Ő nem endokrinológus ("csak" nagyon jó doki, iszonyú nagy tudással), nem tudom, mennyire tudja jól...!? jó lenne, ha így lenne...

    Áron a kezelés megkezdése előtt nem nőtt havonta 1 centit magától? igaz, a fiam sem. 70 cm körül van, lehet, hogy még ennél is kevesebb  , rég mértük. már se centit, se mérleget nem veszek elő, csak felidegesítem magam, és elkeseredek.  

    kellett Neked bármit intézni a hormonnal kapcsolatban (papírügyek, tb, oep, mittudomén), vagy a kórház intéz mindent?

    nem tudom, bezárják-e a budait (én azt hallottam, hogy igen), de mindenképp meg fogom mondani a háziorvosunknak, hogy a II. gy. klinikára utaljon be, ne a budaiba, mert neki a Péter prof. szimpi... de nem érdekel, a másik, a koraszülöttes doki nénink ajánlotta a gyerekklinikát, és ezt a dr.nőt, úgyhogy hozzá fogom elvinni a manót. remélem, CseBe mielőbb bejelentkezik, legalább kiderül, mennyit kell várni, ha időpontot kér az ember!?

    hogyan adod be Áronnak az ínjekciót?  

     

     

    előzmény:
    pepperoni (280)
    2007-02-07  18:14
  21. 2007. február 7. 18:25281.
    Szia Csebe!
    Hát sajna nem mehettünk át máshová, mivel már abban a kh-ban elkezdték a kivizsgálást... magánba átvettek volna, de mivel már a célegyenesben voltunk, nem láttam értelmét! Sajna nagyon lassan megy a dolog. De ne hagyd őket békén!!! Engem is utálnak, mert folyton telefonálgattam! És nem az OEP a ludas, mert nem is oda megy... a bizottság dönti el tényleg, hogy ki kaphat. De ha leírod az eddigi eredményeteket, összehasonlíthatjuk.
    Most akkor az ITT eredmény még nincs meg, vagy megvan, de a bizottságra vártok, hogy mit mond? Azért az ITT-re nem kellett nekünk 3 hónapot várni! Nekünk az volt, hogy a 90. percet nem mérték meg vagy elkavarodott az eredmény, aztán kb egy hónappal később hipp-hopp előkerült valahonnan.... eléggé sunyít a banda amúgy. Nekem a tököm tele van már velük és örülök is, hogy bezárják a kh-t! Legalább így elkerülhetünk onnan. Amúgy is rohadt messze van és még felfele is kell gyalogolni, autóval meg nem is egyszer 1 órás dugóba keveredtünk, szoval utálom! Mennyi idős a gyereked és hány centi? Mióta van elmaradva? Írjatok!
    Pepe
    előzmény:
    CseBe (272)
    2007-02-06  11:04
  22. 2007. február 7. 18:14280.
    Szia Laperla!!!
    De jó hallani felőletek!!!
    Hány centi most a gyerkőcöd? Most akkor májusban hova mész, a Klinikára? Én is oda szerettem volna átmenni, de mivel már elkezdték a hőn szeretett kh-ban a vizsgálatokat, nem ment sehogy a dolog... de majd most!!! Én kifejezetten örülök, hogy bezárják a kh-t... remélem, nemcsak kórházat, hanem dokit is váltun egyúttal!!! Minket is leszarnak, mindig más orvos van jelen a kontrollon. Múltkor azt mondta Professzor úr, hogy a 2 havonta 1 centi növekedés nagyon kevés, és ha így megy tovább, meg kell emelni az a dagot, most meg azt mondta ugyanerre a tempóra, hogy hujujj, de szuper jó! Egyébként az tényleg így van, hogy a bizottság elnöke ott van a gyerekklinikán, beszéltem is vele. Végülis általa lett valamilyen szinten megsürgetve a gyerekem kezelésének megkezdése. Most úgy van Áron, hogy tavaly ilyenkor volt... 3 és fél évesen 91 centi, most egy év múlva 98 centi. De a kezelést júliusban kezdtük el, akkor volt....93 cm. Megnézem pontosabban. Igen, októberig havi 1 centit nőtt hormonnal, azóta csak 1 centit nőtt... remélem, tényleg csak stagnál!
    Pepe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (273)
    2007-02-06  15:15
  23. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 7. 14:27279.

    szerintem ne menj magán laborba! nem ezért fizetünk tb-t, izélje meg a budai gy.kórház, nem hiszem el, hogy ennyire lassú lenne a rendszer, és azt sem, hogy egy labor sincs az országban, ahol ezt csinálják.

    mindenképpen menj el mielőbb a II. gyerekklinikára, a doki nénink azt mondta, a bizottság is ott ülésezik, vagy mit csinál, akik arról döntenek, ki kaphat hormont, és ki nem, vagyis endokrinológiai szempontból ők a központ. lehet, hogy tudnak Neked segíteni labor ügyben is, ha nem, még mindig megpróbálhatod magán akcióban!

    előzmény:
    CseBe (278)
    2007-02-07  07:52
  24. 2007. február 7. 07:52278.
    A Budaiban vették le a vért.Aztán ment a ködösités hogy miért nem tudják megcsinálni/nincs anyag amivel a helyi labor megcsinálná,nincs hová küldeni,legutóbb már azt mondták hogy az országban sincs/.Gondolom emögött a rendkivűl"jó" egészségügyi helyzet is áll.Tegnap már azt olvastam a net-en hogy eldölt,hogy be is zárják a kórházat.Aztán hogy mi igaz ebből azt nem tudom. Ezért szeretnék lépni valamerre. Még a pénteket megvárom,akkor kell visszaszólni sikerült-e mégis találni valamit.Ha nem, jövő héten elviszem egy magán laborba amit nemrég találtam.Azért halogatom ezt, mert félek egy kicsit hogy esetleg nem azt fogják vizsgálni benne amit kellene.Már elég pesszimista lettem ennyi idő alatt!Szeretnék haladni már ezzel az üggyel,de van bennem egy csomó kétely.Remélem már hamar vége lesz és eldől hogy kell-e hormon vagy sem.                                                          
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (277)
    2007-02-06  17:06
  25. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 6. 17:06277.

    nem tudom, mennyit kell várni. a budaiban tavaly azt mondta a prof., 2 évesen vigyem vissza a gyereket, májusban van szülinapja. de kíváncsi leszek, Nektek mikorra ad időpontot a dr.nő.

    november óta nem kaptatok eredményt??? tényleg ennyit kell várni, vagy eltoltak valamit? ez nonszensz... hol vették le?

    előzmény:
    CseBe (276)
    2007-02-06  16:45
  26. 2007. február 6. 16:45276.

    Nagyon köszi,hogy ilyen gyorsan válaszoltál!Ha minden jól megy jövő héten be is jelentkezünk hozzá. Ha tudok valamit róla,mindenképpen irok neked!! Májusra kaptatok hozzá időpontot vagy te tervezted akkorra?Remélem nem kell ilyen sokat várni!Mi még várunk egy vér eredményre és utána szeretnék lépni. Ha máshogy nem megy maszek laborba viszem el a vért,mert november óta nem győzök várni.

    Most sajnos nem tudok többet irni mert lekésem a szülői értekezletet.Holnap újra itt leszek.

    Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (275)
    2007-02-06  16:34
  27. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 6. 16:34275.

    szia!

    dehogy haragszom!

    Halász Zitának hívják a dr.nőt, akit ajánlottak, és biztosan jó, mert a doki nénink ismer mindenkit a szakmában, és mindig a legjobbat ajánlja.

    nálunk már találtak... a fiam egy nagyon ritka kromoszóma rendellenesség miatt ilyen pici, és nagyon bízunk benne, hogy a növ. hormon segíteni fog valamennyit. nem kívánom, hogy 1,80 magas kosaras legyen (mi sem vagyunk túl nagyok a férjemmel), de pasiként ne kelljen 1,40-es magassággal élnie...

    Ha elmentek a dr.nőhöz, mindenképpen jelentkezz lécci, hogy milyen, mi májusban megyünk. A II. sz. gyermekklinikán (Tűzoltó u.) rendel.

    Sok sikert!

    előzmény:
    CseBe (274)
    2007-02-06  16:26
  28. 2007. február 6. 16:26274.

    Szia Laperla!

    Tudom hogy nem nekem cimezted az előző leveled,ezért bocsi!Meg tudnád adni annak a dokinéninek a nevét akit neked ajánlottak a II. klinikán? Sajnos minket már eléggé sürget az idő,mert a fiam most lesz kilenc éves és még mindig csak az eredményre várunk.Pedig két éve elkezdtünk járni a Budaiba,de iszonyú nehézkesen megy minden ott.

    Ti még nagyon ideális időben a vagytok a kivizsgálásra.Ez nagyon jó.Reméljük nem találnak nálatok semmi komolyat!

    Köszi

    CseBe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (273)
    2007-02-06  15:15
  29. Torolt_felhasznalo_203873
    Torolt_felhasznalo_203873
    2007. február 6. 15:15273.

    sziasztok!

    rég jártam erre...

    Pepperoni, hogy van Áron? én leragadtam ott, hogy a Budaiban mindent elszúrtak, és átmentetek másik kórházba. hová, kihez? milyen vizsgálatokon estetek át? milyen procedúra ez az egész növekedési hormon dolog, vizsgálatokkal, papírügyintézéssel együtt, mire számíthatok?

    matíz, Ti hogy vagytok? fiacskáid???

    mi megvagyunk, a tavalyi évünk a lakáskeresésről-felújításról-költözésről szólt, november óta van csak nyugi körülöttünk, és januárban kezdtük... no comment...

    kicsi fiam továbbra is pirinyó, rendszeresen megkérdezik, hány hónapos (2 éves lesz májusban...), és rendre megbámulják, nem tudnak vele mit kezdeni. többé -kevésbé megtanultam lesz...ni magasról, de vannak nehezebb napok, amikor én is érzékenyebb vagyok, és nem tudom olyan jól kezelni, olyankor fáj látni, mennyire megbámulják, és összesúgnak a fejünk felett, csak azért, mert picike. ezt leszámítva minden rendben vele, de már alig várom, hogy elkezdjük a terápiát, és legalább annyit nőjjön első körben, hogy ne Ő legyen a fő attrakció, bárhová megyünk...

    Péter prof.-hoz volt szerencsém a Budaiban, szerintem tojt ránk magasról, a dokinénink a II. gyerekklinikán ajánlott egy doktornőt, májusban elviszem hozzá a gyereket, hátha el lehet kezdeni a vizsgálatokat...

    írjatok majd, ha erre jártok!

    üdv mindenkinek!

    előzmény:
    pepperoni (267)
    2006-08-22  18:11
  30. 2007. február 6. 11:04272.

    Szia pepperoni!

    Mi még nem ismerjük egymást,de hasonló gondokkal küzdünk mint ti régebben.Ha tudsz légyszi segits nekem.Matizzal való levelezésedet már jó párszor elolvastam igy nekem már szinte olyan mintha ismernélek."Kis"fiammal már 2 éve elkezdtük a kálváriát a növekedésével kapcsolatban.Tavaly novemberben csinálták meg az ITT vizsgálatot,de eredmény még mindig nincs.Gondolom a kórházat ahol csinálták kitalálod ........igen,Budán van.Most hallottam hogy megszüntetik,gondolom ezután esélyünk sincs,hogy egyszer lesz eredményünk.Ha van jó orvosotok akit tudsz ajánlani és szerinted át is venne minket ,akkor azt nagyon megköszönném.Szeretném már ha mi is egyenesbe jönnénk és eldölne,hogy kell-e hormon vagy sem.Neked nem kell mesélnem,hogy mennyire idegörlő ez az egész.

    Elöre is köszi mindent:CseBe

    előzmény:
    pepperoni (270)
    2006-10-10  12:18
  31. 2006. október 10. 15:05271.

    Szia Peppe!

    Nem fog Áron így maradni, nyugi. Lehet, hogy van egy kicsi hullámvölgy, de biztosan be fog indulni. Írtam, hogy nyáron a nagyfiam is stagnált, meg ő nem is nőtt az elejétől fogva havi egy centit, mint Marci. Éves átlagban 8-10 cm-t.

    Nem tudom a Prof. mire akart célozni. Nekünk anno, a kezdet kezdetén mesélték a klinikán, hogy voltak olyan szülők akik eladták a hormont versenysportolóknak. De a kontroll során végzett vérvételből kimutatható, hogy valóban megkapta-e a gyerek.

    Én is felháborodtam, mikor ezt mondták. Mondtam, hogy az én fejemben ilyesmi meg sem fordult, én tuti beadom. Mondták, hogy oké, csak úgy elmesélték!

    A lényeg, mindig lehetőleg este mérd, a hónap azonos napjain. Én fürdetés előtt szoktam, pucéran mérni a súlyt és a magasságot is.

    Hidd el, minden rendben lesz. Ne felejts el néha-néha írni.

    Pussz: Matiz.

    előzmény:
    pepperoni (270)
    2006-10-10  12:18
  32. 2006. október 10. 12:18270.
    Szia Matiz! Az a baj, hogy augusztus óta tényleg nem nőtt. De bízom benne, hogy novemberre már megindul. Csak nem fog így maradni...
    Hát nagyon mosolyogtam azon, hogy a fiad hogy "beszólt" a csúfolódóknak-jó neked, hogy Ő nem hagyja magát. Bezzeg Áron olyan kis gyámoltalan! Annyira féltem ilyen szempontból. Mindig hagyja magát. Még egy 2 éves is félrelöki és ő csak néz...
    Ilyenkor fel tudnék robbanni!
    Olyat is kérdezett a Prof a férjemtől, hogy minden rendben megy a beadással?
    Miért, gondolja, hogy nem a gyerekbe megy?! Remélem, nem az lesz a vége, hogy meggyanúsítanak, hogy nem is adjuk be neki! Ki is akadnék. Namost ha beállítom, beszúrom, kihúzom és kevesebb lesz az ampullában+nem látom sehol kifolyva, akkor kizárt, hogy nem ment bele a gyerekbe... Akkor meg nem értem, miért kérdezte...
    Mi januárban megyünk kontrollra. De ez azért elég durva, hogy majdnem egy kilóval többet mérnek, nem?! Mikor a gastrora vittem az első alkalommal, akkor csupaszon mérték és tényleg hiteles volt.
    Na akkor várok, adom a szurikat és majd tudósítok!!!
    Köszi, hogy mindig reagálsz, segítesz!
    Puszi:
    Pepe
    előzmény:
    matiz (269)
    2006-10-10  10:03
  33. 2006. október 10. 10:03269.

    Szia Pepperoni!

    Nekünk is mindig mást mér a klinika, mint mi itthon. Én elkezdtem vezetni egy saját táblázatot, amibe minden hónapban beírom az általam mért adatokat. Mindig ugyanabban az időpontban mérem és ugyanazon a helyen, mármint a magasságot. Felragasztottunk a fürdőszobában egy ilyen magasságmérőt, ahova be is lehet jegyezni, hogy hol tartunk és a dátumot.

    Marcit 102 cm-nek mérték, amikor elkezdték kezelni, én csak 100-nak. Most 109 cm este. A klinika csak decemberben fogja mérni, addig csak hormonért kell menni, de a gyerkőcöket nem kell vinni.

    Marci stabilan hozza a havi 1 cm-t és a súlya is gyarapszik. Már elhagyta a 18 kg-ot. Igaz az iskolatáskája még mindig nehezebb nála. A lába is nőtt. Azért változatlanul a legkisebb az osztályban, ez gondolom még egy darabig így marad, viszont őszre le kellett cserélni az összes nadrágot és cipőt.

    A suli nagyon tetszik a kicsinek, tele van piros csillagokkal. Igaz volt egy kis hullámvölgyünk szeptember végén, akkor néhány napig sírva mentünk. Persze a sírás csak addig tartott, amíg ott voltam. Két tündéri tanítónénije van, akik gyorsan átsegítették a válságon.

    Néhány gyerek piszkálta az elején, hogy milyen kicsi, de a fiam karakánul kiosztotta őket és közölte, hogy ő saját magának adja a szurit. Ettől aztán "nagyfiú" lett a többiek szemében, azóta nincs gond.

    Dani viszont a nyáron stagnált, csak a lábmérete nőtt. Most várom, hogy hozzáigazodjon a magasság.

    Ne izgulj, hogy mit mér a klinika. A saját adataidat vedd alapul és ha tényleg nem nő, akkor valószínűleg emelni kell az adagját. Szerintem havi 1-2 cm elég, csak fontos, hogy stabilan hozza.

    Puszi, Matiz.

     

    előzmény:
    pepperoni (268)
    2006-10-05  12:43
  34. 2006. október 5. 12:43268.
    Szia Matiz, hogy vagytok???
    Növögettek? Hogy megy az iskola?
    Hétfőn volt Áron az apjával kontrollon. Hülyét kapok, mert 13,2 kg itthon, ott meg 14-nek mérik!!! Ruhában! Na mindegy.
    Nem hízott és nem is nőtt legalábbis szerintük. Egy hónapja 94 cm volt és 14 kiló, most ugyanennyi. Mondjuk reggel mértem és akkor 95 volt, de múltkor is délután mérték. Csodálkozott a Professzor nagyon, hogy ugyanakkora (mikor elkezdtük júliusban, 92 vagy 93 cm volt. És mondta, hogy nahát, ez hogy lehet, pedig ilyenkor az elején szoktak nagyon beindulni a gyerekek. Nem baj, várjunk még 3 hónapot, és ha akkor se nagyon nő, megemeli az adagját.
    Nem értem, most akkor havi 2-3 cm-t várnak? Vagy mi?!?!?!
    előzmény:
    matiz (266)
    2006-08-21  09:11
  35. 2006. augusztus 22. 18:11267.
    Szia Laperla!
    Hogy vagytok? Gondoltam leírom, hogy végre kapjuk a hormont, egy év kellett hozzá, onnantól, hogy elkezdték a kivizsgálást!
    Hány hónaposak vagytok? Hány cm most a babád? Voltak újabb kivizsgálások?
    Pepe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203873 (3)
    2005-10-15  09:13
  36. 2006. augusztus 21. 09:11266.

    Szia!

    Itt vagyok, bár alig látok ki a fejemből. A Bánk bán gyönyörű volt, vörösre tapsoltam a tenyeremet!  

    Az első félév adatai alapján Marci gyorsabban nő. Dani kezdetektől fogva egyenletesen, ahogy a doki jósolta. Marci viszont ha így folytatja, egy év alatt pont a dupláját növi annak, mint Dani. Ha ez a tendencia marad nála, akkor tényleg előbb behozza a lemaradását, mint 3-4 év. Hát majd kiderül, egyenlőre a doki nagyon elégedett vele és a percentilis görbéje is meredekebb, mint Danié.

    Igen, nekünk a tűt is lőni kell, illetve csak azt, utána a tű végén lévő fejet visszatekerve adagolja be a hormont 0,1 mg-onként. Remélem érthetően írtam le, elmondani bonyolultabb, mint megcsinálni.

    Dani viszont semmit nem lő, a tűt maga szúrja, utána pedig szintén tekeri a tű végét.

    Szia, Matiz.

     

    előzmény:
    pepperoni (265)
    2006-08-20  19:52
  37. 2006. augusztus 20. 19:52265.
    Nahát, mi meg a Bánk bán utcában lakunk...
    És jó volt?
    Most akkor Marci jobban nő, mint Dani? Mert azt írtad múltkor, kb. 8 centit nő egy évben. Vagy az első évben Ő is jobban nőtt? Nekünk azt mondta a doki, először sokkal többet nő és behozza a többieket, aztán lassabban, de egyenletesen. Nektek akkor a tűt is lőni kell? Nekünk nem, azt én szúrom be.
    Pepe
    előzmény:
    matiz (264)
    2006-08-20  16:46
  38. 2006. augusztus 20. 16:46264.
    Szia!

    Nem voltam itthon a hétvégén, csak most látom, hogy írtál. Marcinál is látszott már egy hónap után is, szintén 1 cm. Azóta is havonta 1 cm-t nő. Ja és ami még fontos, hízott is közel egy kg-ot, ami nekem nagy öröm, mivel előtte sokáig 16 kg-on stagnált.
    Most a nagyszülőknél vannak a Dunántúlon, de azt mondta az Anyukám, szépen hagyja a szuri-adást. Csak be kell pattintani a tűt, a többit egyedül csinálja. Egy kicsit paráztam, hogy Anyukámnak nem fogja engedni, de szerencsére minden rendben.
    Minden este telefonozunk és le szokta ellenőrizni saját magát, megkérdezi, hogy ma van szuri, mert ő úgy számolja igen. Nagyon bírom és mindezt tök komolyan csinálja.
    Daninak már nem kell a napokat fejben tartania, már mindennap van szuri, de lehet, hogy ezt már korábban írtam.
    Kiváncsi leszek, majd Áron növekedésére, mert a mi dokink végig mást mond.
    Most megyek, indulunk Szegedre, megnézzük a Bánk bánt.... remélem szép lesz. Holnaptól sajna munka, s két hét múlva iskola... már mind a két gyerkőcnek.
    Szia, Matiz.
    előzmény:
    pepperoni (263)
    2006-08-19  21:32
  39. 2006. augusztus 19. 21:32263.
    Sziasztok!!!
    Tegnap voltunk endokrin vérvételen, a pajzsmirigyét nézik, hogy hat rá a hormon.
    És nőtt 1 cm-t! A kórházban is 94-et mértek!
    Azt mondta a doki, lesz az első évben olyan is, hogy többet nő egy hónapban. Különben Matiz nem értem, nekem azt mondták most is, az első évben behozza a lemaradást. Minden kórház máshogy kezel?! Vagy mi?!
    Na majd meglátjuk... De nagyon örülök, mert féltem, hogy egy hónap után még nem látszik semmi.
    Na mentem, csak gondoltam, megosztom az örömömet.
    Ja és véletlenül adtak tényleg több hormont-milyen rendes vagyok, hogy elmondtam. 2 ampulla helyett 15-az elég durva tévedés, nem? Most vihetjük vissza.
    P
    előzmény:
    matiz (261)
    2006-08-08  15:44
  40. 2006. augusztus 8. 20:54262.
    Szia!

    A spray neve Egisept bőrfertőtlenítő spray. Injekció beadása előtt a bőrfelület fertőtlenítésére. Az aktuális helyet befújjuk, 10 mp-ig várunk és szúrunk. Ennyi a használati utasítás.

    Sajna a suli közeledik, már megvettük a szükséges dolgokat. A ruhavásárlással viszont várok, mert Marci ugyebár növésben van. Annyira örülök, hogy a tavalyi nadrágjai már rövidek!!!

    Szia, Matiz.
    előzmény:
    pepperoni (259)
    2006-08-08  14:11
  41. 2006. augusztus 8. 15:44261.

    Ja!

    A percentilis görbét nem kérdezted, vezeti a dokitok?

    előzmény:
    matiz (260)
    2006-08-08  15:43
  42. 2006. augusztus 8. 15:43260.

    Szia!

    Mit kell fertőtleníteni? A tűt vagy a gyerek bőrét? A tű elvileg egyszer használatos, de nekünk kezdettől fogva azt mondták, hogy 3x használjunk egy tűt, utána cseréljük. Spórolósan kell bánni vele, mert nem adja bőkezűen a klinika és külön nem kaptam, pedig próbáltam már venni.

    A bőrre nem alkoholt teszek, hanem azt a spray-t használom, amit a laborban is vérvétel előtt. Ha hazamegyek beírom a nevét. Dani sokszor azt sem fújja már, nem szereti. Amikor észreveszem rá szoktam szólni.

    Azt nekünk is mondták, hogy ha beteg, ne nyaggassam a szurival és tábor alatt egy hetet simán ki lehet hagyni. Amikor beteg én olyankor mindig beadom a szurit, de tábor alatt kihagyjuk. Dani most gokart-táborban van, de nem vitte. Fura is lett volna idegen gyerekek között. Persze nagymamánál az más, oda mi is visszük.

    Amikor a férjem olvasta, hogy hogy jártatok, azt mondta, hogy szerinte nem lesz baj. Neki egyszer említette a dokink, hogy tulajdonképpen egy szúrással be lehetne adni a heti adagot, csak a szervezetnek jobb az, ha egyenletesen elosztva kapja.

    Tegnapelőtt én is elszerencsétlenkedtem valamit, mert Marcinak csúnyán bekékült a szúrás helye. Eddig még ilyen kék foltjaink nem voltak.

    Örülök, hogy rendeződtek a dolgaitok. Azért nem semmi, hogy csak angol nyelvű használati utasítást adtak.

    Este beírom a spray nevét. Szia, Matiz.

    előzmény:
    pepperoni (259)
    2006-08-08  14:11
  43. 2006. augusztus 8. 14:11259.
    Szia Matiz!
    Kiderült, hogy a toll a rossz, legalábbis azt hittük, amíg el nem mentünk ma délelőtt a kh-ba tollcserére...
    Aztán rájöttünk, hogy se az ampulla, sem a toll nem rossz, csak éppen hiányosan világosítottak fel-angol nyelvű haszn. utasítás helyett...
    Mondtam, hogy mi van és hogy a másik ampulla is folyt...stb, és hogy direkt hoztam egy bontatlant, hogy Ők szereljék össze és lássam, hogyan csinálják, hogy nekik nem folyik ki. Mondta a nővér, hogy semmi akadálya. Mielőtt elkezdte volna, kérdezte, hogy a légtelenítést ugye csak a legelején csinálom? Én meg csak néztem, hogy milyen légtelenítésről beszél?!?!?!
    Na akkor elölről kezdett mindent. Ezt a szót még csak meg sem említették a betanítás során...
    Fogta a "rossz" tollunkat és elkezdte visszatekerni a nyomógombot. Mondta, hogy előszöris ezt alapállásba vissza kell tekerni...
    Ja?!?!?! Ezt sem mondták! Biztos másnak magától értetődő, de nekem nem jutott MAGAMTÓL az eszembe, hogy azt vissza kell tekerni, mivel hogy az nyomja felfele az ampullában azt a tömlőt. Én azt hittem, hogy ha kiveszem, visszamegy magától, vagy inkább nem hittem semmit, mivel nem tértünk ki a betanítás alatt arra, hogy a többedik ampullánál mást is kell csinálni...
    Szoval itt akkor rá is jöttünk, hogy jaaa, hát ezért durrant szét, mert nem volt az a rugós belső izé visszatekerve alapállásba... ezért nem fért el a teli ampulla....
    Elég gáz volt, dehát nem tehetek róla. Így már teljesen világos minden, és már 2 tollunk van, mert az egyikben az új teli ampulla van, a másikban meg a tegnap kezdett-fele megint kifolyt és most légmentesített ampulla...
    De most már legalább értjük, mi miért volt!
    Ja és a másik. Te fertőtleníted?! Mert a doktornő a betanításon azt mondta, nem kell fert., de most az asszisztens azt mondta, hogy dehogynem kell!!!! Úgyhogy vettem alkoholt. Ez jó! Mindenki mást mond, ezt annyira útálom! Na mindegy. Ja és ezt is mondta most az assziszt., hogy "gondolom, azt elmondták" -hát ezt SEM mondták,
    szoval hogy ha lázas és 38,5 felett van a láza, akkor ne nyaggassam a szurival, illetve ha nyaral táborban, akkor nyugodtan kihagyhatunk egy hetet. Mondjuk én nem szeretnék egy hetet kihagyni... inkább betanítottam az anyukámat
    Ja és már egy centivel magasabbnak néztem, de meglátjuk, a kh-ban mennyit mértek. A lába már 24-ről 25-re nőtt!!!
    Remélem, jól vagytok! Nemsokára iskola-ovoda....
    előzmény:
    matiz (258)
    2006-08-05  06:32
  44. 2006. augusztus 5. 06:32258.
    Szia!

    Örülök, hogy nincs semmi baj. Nekünk nem így kell összeszerelni és van magyar nyelvű használati útmutatónk. Majd este előkeresem, most rövid leszek. Holnap reggel kell vinni Danit Kunbaracsra gokart-táborba és van egy csomó dolgom.
    Köszi, hogy írtál még éjszaka, izgultam értetek. Áron okos fiú, ezt már bizonyította. Nem fogja azt hinni, hogy többet nem kell szurit kapnia.
    Szia.
    előzmény:
    pepperoni (257)
    2006-08-04  22:11
  45. 2006. augusztus 4. 22:11257.
    Na itt vagyok.... szoval visszahívtam a kórházat. Beszélt az ügyeletes gyerekorvos egy endokrinológussal-nem ismerem-, aztán így üzente meg, mi a teendő. Mivel az egész ampulla 5,3 mg, és csak kb a fele ment a gyerekbe, ezért nincs gáz. Azt mondta, ha esetleg a toll a ludas és elromlott, hétfőn menjünk be egy cseretollért. Közben újra átböngésztük az ANGOL NYELVŰ használati utasítást (azért ez elég gáz, hogy magyarul nincs), és rájöttünk, hogy nem is úgy kell összeszerelni, ahogy én csináltam, mázlim volt, hogy az én kezemben nem ment tönkre az előző patron....
    A haszn. utasítás szerint először az üres szétszedett patrontartóra kell rácsavarni a tűt. Aztán így kell behelyezni a patront, és aztán rácsavarni. Én meg először rácsavartam a patront tartóval együtt a tollra és aztán tettem fel a tűt. Nálatok hogy megy ez?!?!?! Csináltam képeket is, majd felteszem holnap.
    Egyébként azt üzente a doki, hogy most hétvégén ne adjak Áronnak szurit... remélem, nem hiszi majd azt, hogy többet nem kell szúrni...
    Szoval mivel nem volt kiszúrva a tömlő, ezért a nyomástól-ahogy tekerte a férjem-szétdurrant az a gumi, ahova kellett volna előzőleg a tűt csavarni... remélem, nem vagyok nagyon érthetetlen...
    Be is fejezem!
    Mit szólsz a hidegfronthoz?!?!?! Nem győzök szellőzni!
    Pepe
    előzmény:
    matiz (252)
    2006-08-03  20:33
  46. 2006. augusztus 4. 21:56256.
    Szia!

    Remélem nem lesz semmi baj!!! Majd írjál, bár most kisebb gondod is nagyobb lehet ennél.
    Velünk még nem fordult elő ilyesmi. Biztos, hogy mind Áronba ment és esetleg nem mellé???
    Gondolok Rátok és bízom benne, hogy nem lesz komoly baj. Pussz.
    előzmény:
    pepperoni (255)
    2006-08-04  20:49
  47. 2006. augusztus 4. 20:49255.
    HELP! HELP!!!
    Gáz van... vagyis lehet, hogy gáz van! Képzeld el, mi történt! Most kellett patront cserélni. Először, az első ampullát én tettem bele a tollba, gondoltam, most akkor a férjem csinálja a másodikat. Néztem én is, mit csinál, szép lassan elkezdte betekerni. Egyszer csak "DURR", mintha szétrobbant volta az üveg!!!!!!
    Gyorsan kicsavartuk, láttuk, nem durrant szét, de az a gumi rész, ami a fejnél van-ahova a tűt kell csavarni, szétrepedt. Hogy mi a bront-tól, nem tudjuk!!!
    Elkezdett kifolyni a hormon... egyre idegesebbek lettünk, kapkodtunk, stb. Aztán láttam, hogy muszáj tovább tekerni, hiába folyik, mert különben egyáltalán semmit nem fogunk tudni beadni az egész ampullából. Na, feltekertük. Beállítottam a szokásos adagot, 0,4 mg. Férjem adta. Benyomta a tűt, nyomta volna le a gombot, de mondta, nem megy. Megpróbálta megint, akkor már le tudta nyomni. 10 mp-t vártunk, aztán kihúztuk. Akkor láttuk, az egész belement a gyerekbe!!!!!!!!!!
    Te jó ég, gyorsan hívtam a kórházat, most az van, hogy egy ügyeletes gyerekorvossal beszéltem, elmondtam, mi történt, mennyit kellett volna és mennyi ment bele, azt mondta, felhívja a dokinkat és fél óra múlva hívjam vissza!!!
    Nagyon para vagyok, mert elolvastam a tájékoztatót, mi van, ha sokkal többet adok be... nézem, nem akar-e elájulni... anyósomat már riasztottuk, ha kocsiba kell pattanni.... gáz lesz, mert a kicsi alszik és itt kell hagynunk, ha sürgősen el kell indulni, valamikor megérkezik az anyósom. Fosok rendesen...
    Szerinted mi történhetett?!?!?!
    Tájékoztatlak a fejleményekről!!! kb. 3 mg mehetett bele......
    előzmény:
    matiz (252)
    2006-08-03  20:33
  48. 2006. augusztus 3. 20:44254.
    Ezek szerint nem szállt el....
    előzmény:
    matiz (252)
    2006-08-03  20:33
  49. 2006. augusztus 3. 20:37253.
    Nah, ezt nem hiszem el, hogy elszállt, amit írtam
    Szoval... most adtam be Áronnak az utolsó ampulla/adagot. A doki is mondta, hogy 14 alkalomra lesz elég 1, és hogy marad majd egy kicsi. Beadtam és nem volt most a lábán egy csepp sem. Erre beijedtem, hogy biztos nem is ment bele. Viszont kevesebb maradt az ampullában, akkor meg csak belement... a doki azt is mondta, hogy ha esetleg elfelejtem és abból akarok adni, mert nem tudom, hogy elfogyott, nem hagyja majd, hogy a 0,4-ig feltekerjem. Hát kipróbáltam és mégis hagyta, viszont nem jött semmi. Ezután már csak 0,1-ig hagyta, hogy tekerjem...
    Nem értem...
    Más téma. Hát igen, a növekedési ütem. Én nézegettem Áront, de a doki meg már 2 éves korában sem hívott minket, hogy megmérje. 3 évesen csak azért mérték meg, mert kapta az oltást. De akkor egy hülye liba helyettesítette a MI védőnőnket és 87 helyett 91 cm-t mért. Erre a doki azt mondta, hogy ó, hát ez a magasság egy 3 évesnek még túl jó is!
    Később kiderült (a MI védőnőnk mondta), hogy az a mérőszalag, amin mérték-a falra volt ragasztva-, az 4 centivel feljebb lett téve....
    Lényeg a lényeg, hogy én azt hittem, azért a gyerekorvos legalább évente kíváncsi a gyerekem méreteire... nálatok ez hogy van?
    Amúgy Kira kb 1 centit nő havonta. Vagy inkább 1 centit nő kb. havonta.
    Ha így megy tovább, akkor 3 éves korára 98 cm lesz...
    Istenem, Áron még 4 évesen sincs akkora.....
    Na puszi, és köszi, hogy ennyit segítesz-segítetek!
    Pepe
    előzmény:
    matiz (250)
    2006-08-03  16:18
  50. 2006. augusztus 3. 20:33252.
    Szia Pepperoni!

    Nyugi, nem vagy béna. Én is nagyon sokat paráztam az elején.
    A mi szerkezetünkben lehet látni az ampullát, hogy mennyivel lett kevesebb, amikor beadtam. A végén nekünk teljesen ki kell, hogy ürüljön, úgy van elosztva a 10 mg. Ez Daninál lényeges, mert ő 1,4-et kap általában, és egy nap 1,6-ot. Marci mindig 1mg-ot kap, az pont 10 alkalomra elég.
    Ha feltekerted a tűt, és utána kevesebb volt az ampullában, akkor szerintem beadtad. Ne izgulj, nem rontasz el semmit! Ügyes vagy Te is és Áron is.
    Mérésre minket sem hívtak én mentem önszorgalomból és mondtam a dokinak, hogy mit akarok. Amikor pedig oviba kezdett járni Dani, mindig vittem, hogy mérjék meg. Ennek ellenére a gyerekorvosunknak nem jutott eszébe, hogy kivizsgálásra küldje a gyerekemet. Mindig azt mondta, a szülők is alacsonyak, a gyerek sem lesz kosárlabdás. Emlékszem az első beutalót az endokrinológiára úgy adta ki, hogy megfenyegettem. Amikor beigazolódott az én "diagnozisom", amit ő vaklármának tartott, nem győzött elnézést kérni. Azóta már más a gyerekorvosunk. De van egy körzeti nővér ismerősöm, Tőle szoktam tanácsokat kérni, meg vele szoktam kielemeztetni a leleteket.
    Én beszereztem egy mérőszalagot, olyan gyerekmintásat. A fürdőszobában felragasztottam a csempére, pontosan 50 cm-re a talajtól, mivel 50 cm-nél kezdődik. Marcit mindig ott mérem, így szerintem pontosak a méréseim. Dani már sajna kinőtte, mert 130 cm-ig lehet vele mérni. Fel lehet rá jegyezni a magasság mellé a dátumot és a testsúlyt is. Azóta vezetjük, mióta Marci is kapja a hormont, így jól látszik a növekedése.
    Ne izgulj, szívesen segítek, hisz "egy cipőben" járunk és tudom, hogy nem könnyű.
    Szia, Matiz.
    előzmény:
    pepperoni (251)
    2006-08-03  20:14

Címlap

top