Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. emp
    emp
    2006. február 12. 23:15201.
    De jó, hogy nőtt!!
    Ha a labor eredményei igénylik, akkor biztos, hogy meg fogja kapni a kezelést!!!!!

    Mi ma töltöttük ki a jelentkezési lapokat, jó nagy stressz szegény Violának. Igaz, csak egy 4-se volt most félévkor is, de meggyőződése, hogy úgysem veszik fel, és még leérettségizni sem fog. Szinte képtelenség megnyugtatni. Remélem, hogy ha feladtuk a lapokat, egy kicsit "lecseng" benne az egész, és nyugodtabb lesz...

    Matiz! Örülök, hogy most jó széria van a szurizásban, remélem, hosszú időszak lesz!!
    előzmény:
    pepperoni (200)
    2006-02-12  14:52
  2. 2006. február 12. 14:52200.
    KÉPZELJÉTEK, ÁRON NŐTT 2 CENTIT!!!!!!!!!
    Nem akartam elhinni... én a múlt hónapban mértem, és annyira elkeseredtem, hogy változatlanul 88 cm, és már nyáron is ekkora volt, hogy elhatároztam, nem is mérem meg. Nyáron lett 22-es a lába, és furcsállottam, hogy most januárról februárra meg 23-as lett. Gondoltam szegény gyerek, hogy fog kinézni, ha csak a lábfeje fog nőni. De ma....arra figyeltem fel, hogy érdekes módon kinyitotta a mikro ajtaját. Eddig ugyanis nem érte el. Na mondom, biztos véletlen. Aztán pakolásztam a ruháit. Jé-mondom, ez a gatya már kicsi rá. Ez is...ez is(!!!)...
    -Gyere csak ide, most már tényleg megmérlek!!!
    Hát 90 centi!!! Többször is megmértem!!!!!
    jujjjj, de örülök! Bezzeg anyukám fél perc alatt lehangolt. Azt mondta, hogy jajj, nehogy emiatt mégse adjanak hormont.....
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. február 11. 22:01199.
    Szia Matiz! Highland vitamin! Nem drága, ha hónapra lebontod, csak többhavi adag van egy dobozban. Igaz, hogy angolul van, de a www.highlandvitamins.com -oldalon megnézheted.
    Én egy ismerősömtől veszem, de bioboltok forgalmazzák ezeket a termékeket. Gyógyszertárakban nem lehet kapni, mert van egy ilyen undorító törvény, hogy nagy dózisú vitamint Magyarországon nem kaphatsz. Úgy látszik, a biobolt az kivétel.
    Nekünk sem vált be eddig semmi, de ez... és mindenképp ajánlom, ha könyvtárból is, de olvasd el a
    Dr. Lenkei Gábor -Cenzúrázott egészség -című könyvet!
    Amúgy Tescoban és más könyvesboltokban is lehet kapni.
    Vagy ezt már írtam?
    Minden felnőttnek 1000 mg C-vitamint kellene minimum naponta szednie. Csak hát a gyógyszergyáraknak az kedvez, ha elhitetik az emberekkel, hogy a napi ajánlott adag 60 mg...
    P
    előzmény:
    matiz (198)
    2006-02-11  20:15
  4. 2006. február 11. 20:15198.
    Szia Pepperoni!

    Ne mond meg, hogy miért kéred az eredményeket. Ha kiváncsiskodnak, mond azt, hogy az alapvető betegjogok közé tartozik, hogy minden eredmény a kezedben legyen, ez az alap. Szerintem ha megmondod mire kell, annál jobban fogják húzni az időt. Konkrétan milyen vitamint szed Áron?
    Ebben az őszi-téli szezonban még mi sem voltunk betegek. Viszont a candida gomba még mindig nagy számban van jelen Marci székletében, így most csinálunk egy újabb adag grafruitmag-kúrát. Utána pedig valamilyen vitaminnak kellene következnie. Már annyi mindent szedtünk és eddig még egyiktől sem voltam elájulva. Írjál!
    Ja! Nekünk már van pozitív élményünk a szuri beadásnál. Most nincs hiszti, Emp módszere bevált. Néhány percig nyomja az ujjával a combját és utána oda szúrunk. Már én is szúrhatok, nemcsak Apa.
    előzmény:
    pepperoni (197)
    2006-02-10  12:19
  5. 2006. február 10. 12:19197.
    Sziasztok! Közeleg a 20-a...
    Ha addig nem jeleznek a Budaiban, én elmegyek Áronnal az időpontra a Klinikára, azzal még nem dől el semmi. De előtte felhívom őket, hogy el kell-e kérnem minden eredményt. Szerintetek azt elfogadják, hogy a hiányzó kémcső vér eredményét később tollal írták oda a lap aljára?
    Na mindegy, megkérdezem. Azért remélem, nem kell csak emiatt elmennem a Budaiba. Mert ki tudja, hány órán át szivatnak majd, mire ideadják, pláne, ha megmondom, hogy azért kell, mert....... húha, ebbe eddig bele sem gondoltam. Remélem, mindenki jól van. Áron amióta a Highland termék vitaminjait szedi, 6 hete nem hiányzott az oviból, csak tegnap nem ment, mert lázas volt éjjel. De estére már csak hőemelkedése volt, ma pedig kutya baja. Fogalmam sincs, mi volt ez, mert más tünete nem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. február 5. 20:28196.
    Szia Pepperoni!

    Megnéztem Marci eredményeit, de nekem a vérvételi eredményeket nem adták ide.
    Annyit tudok, hogy a kezelés előtti vérvételnél Marcinak 2,3-as volt a növekedési hormon termelése, ami szükségessé teszi a kezelést.
    Egyébként a 6 kritériumot ne tekintsd szigorúan követendőnek, írtam, hogy nálunk az ITT nem igazolta egyértelműen a hormon-hiányt. Most mégis kapjuk a kezelést, pedig a 60 perces eredményünk nem volt jó. Azóta már utánaolvastam, az ITT nem teljesen megbízható, sokan nem úgy reagálnak rá, ahogy a szervezet állapota indokolná. Az orvosunk azt mondta, hogy neki is van egy esete, ahol eltekintettek az ITT-től. A fentiekből arra következtetek, hogy nem biztos, hogy olyan fontos az a pajzsmirigy-eredmény.
    Még 20-ig van idő gondolkodni. Szerintem azzal semmit nem veszítesz, ha a nálad levő eredményekkel elmész az új kórházba, ahol fogadnának. Hátha ott segítőkészebbek.
    Írjál, hogy mi újság, szia: Matiz.
    előzmény:
    pepperoni (194)
    2006-02-05  19:40
  7. 2006. február 5. 19:54195.
    Ha a THS normális értékű, akkor a pajzsmirigy normál működésű, a T3, T4 meghatározás nem szükséges.
    előzmény:
    pepperoni (193)
    2006-02-05  19:21
  8. 2006. február 5. 19:40194.
    Ok, Ti mindent jobban tudtok, mi a 6 kritérium? Én így tudom:

    1. Dopa teszt
    2. ITT teszt
    3. elmaradt csontkor
    4. negatív pajzsmirigy hormon
    5. lassú növekedési ütem
    6. 3-as percentil alatti magasság
    Asszem, ez a 6 kell. Újabban azt is figyelik 6 hónapig, hogy mennyit nő. De ezt is feltétlenül kell a kezelés előtt ellenőrizni? Szerintem nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. február 5. 19:21193.
    A T3 és a T4 is kell, vagy elég a TSH? Mert nekem csak a Tsh van meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. február 5. 19:16192.
    Nekem a TSH megvan. Ami 2.84. Ezek szerint az elég? Tehát ez most azt jelenti, hogy a pajzsmirigy hormon meg lett mérve? Akkor érdekes, hogy nem találják.
    előzmény:
    abkat (191)
    2006-02-05  15:39
  11. 2006. február 5. 15:39191.

    Pepperoni!

    A pajzsmirigy hormonok jelölései: TSH, T3, T4.
    Értékei:
    T3: 1,4 - 2,8 nmol/l
    T4: 77 - 142 nmol/l
    TSH: 0,35 - 5,0 mIU/l

    Megvannak?

    előzmény:
    pepperoni (190)
    2006-02-05  09:40
  12. 2006. február 5. 09:40190.
    Sziasztok! Most gondban vagyok, mert már kaptunk egy időpontot feb. 20-ára a II. Gyermekklinikára, hogy megbeszéljük, átmegyünk-e. Ott azt mondták, hogy náluk van raktáron hormon, és ha tényleg MINDEN érték a határ alatt van, akkor 2 hétre rá elkezdik a kezelést, attól függetlenül, hogy megvan-e már az engedély. De most újabban állítólag nem találják a pajzsmirigy-hormon eredményét a Budaiban, amit a Dopa-tesztnél levett vérből kellett volna megnézni. Azt keresik, hogy meg van-e, hogy meg lett-e nézve. Csakhogy én emlékszem, hogy mikor a Dopa után érdeklődtem, a telefonban azt mondták, hogy a Dopa még nincs meg, viszont a pajzsmirigy megvan és az rendben. Segítsetek már, hogy jelölik a vérvételes papíron a pajzsmirigy hormont? Mert nálam vannak az eredmények. Hátha azon rajta van. Csak fogalmam nincs, melyik az.
    P.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. február 3. 22:03189.
    Szia Pepperoni!

    Hát én ezt már egyre kevésbé értem, de nagyon szurkolok, hogy jóra forduljanak a dolgaitok. Itt valaki nagyon sumákol, vagy a kórház, vagy az OEP, de fogalmam sincs, hogy hogyan kellene kideríteni. A védőnőnek nincs ötlete?
    előzmény:
    pepperoni (187)
    2006-02-01  12:14
  14. emp
    emp
    2006. február 2. 22:45188.

    Amennyiben ajánlott levélben adta fel a kórház, és megszerzed a postai azonosító számát (amit "ragszám"-ként szokás emlegetni), írd meg priviben, illetve megírom priviben a telefonszámomat és diktáld be, azonnal utána nézek!!!!!

    előzmény:
    pepperoni (187)
    2006-02-01  12:14
  15. 2006. február 1. 12:14187.
    Na sziasztok. Most kicsit változott a helyzet Áron vizsgálataival kapcs. Illetve nem változott, hanem megtudtam pár dolgot. Előszöris. Betelefonáltam az OEP-hez, és 3 emberkével is beszéltem.
    2 kirendeltséget is hívtam, az egyik az, ahol valami hitelesítést intéznek.
    Na és mind 3szor azt mondták, hogy NINCS SEHOL A FIAM KÉRELME NÁLUK. Nos, el tudjátok képzelni, először mire gondoltam. Közben -utólag kiderült, hogy állítólag még a pajzsmirigy-hormon eredménye sincs meg, erről nem tudtam eddig. És ha nem találják meg, akkor lehet, hogy megint vért vesznek. Elvileg mikor levették a dopa-tesztet, akkor azt is nézni kellett volna, de esküszöm, hogy mikor anno betelefonáltam, akkor azt mondták, hogy a dopa még nincs meg, de a pajzsmirigy negatív. Azóta eltűnt?!?!?! Szoval erről nincs papír. Valamint állítólag az is követelmény, hogy a kezelést megelőzően 6 hónapig havonta mérni kell, milyen ütemben nő. Namost az nincs meg, de mivel már tavaly Karácsony óta nem nőtt, illetve hazudok, 1 centit nőtt azóta, ezért nem tudom, mit kell még ezen méregetni. Viszont erről sincs papírom, mert a házi orvosunknál nem divat 2 éves kor után méregetni a gyereket. Tehát most elvileg kutatnak a pajzsmirigy-hormon eredmények után, hogy megvan-e illetve meg lett-e mérve. Pedig meg lett, na mindegy.
    Nem tudja valamelyikőtök, hogy akkor most melyik OEP az, ahol lennie kellene a kérelemnek? Mert ha tényleg elkallódott a postán.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. emp
    emp
    2006. január 30. 21:18186.
    Sziasztok!
    Holnap írok!!!!
    előzmény:
    matiz (185)
    2006-01-30  10:45
  17. 2006. január 30. 10:45185.

    Szia Emp!

    Pepperonihoz hasonlóan én sem tudom összerakni ezt a dolgot.

    Írd majd le egy kicsit részletesebben. Köszi, Matiz.

    előzmény:
    emp (183)
    2006-01-29  18:56
  18. 2006. január 29. 22:14184.
    Szia Emp! Ezt most nem igazán értem. Mármint azt a részét, hogy mi köze az állapotának a térgeometriához... És mire kellett volna figyelmeztetniük?!
    Azért nem semmi esze lehet a lányodnak....
    előzmény:
    emp (183)
    2006-01-29  18:56
  19. emp
    emp
    2006. január 29. 18:56183.
    Sziasztok! Leírom az "ügyünket"
    Behívott Viola osztályfőnöke a suliba, csak annyit mondott, olyan ügy, amit személyesen szeretne megbeszélni...Gondoltam, hogy az én "eminens" gyerekemmel nem lehet baj, de azért siettem...
    És akkor azt mondta: megbeszélték az osztályozó értekezleten, hogy abszolút esélyes lenne a kitűnő érettségire, ha matekból nem lenne térgeometria. Az a tantestület egybehangzó véleménye, hogy kár lenne a kitűnő érettségi bizonyítvány élményétől megfosztani (nem beszélve a felvételi pontszámítástól), hiszen nem e nemtanuláson múlik, hanem az állapotán. Ezért szerezzünk be szakorvosi véleményt, és a matek érettségin mentesítik a térgeometria feladatok megoldása alól.

    Ez egyrészt jó, de ha belegondolok, hogy az évek során mennyit frusztráródott a matek miatt, akkor bosszant, hogy nem volt erre eszünk, méginkább az, hogy senki nem szólt, gondolok főleg a kórházra...
    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54
  20. 2006. január 27. 13:32182.
    Szia Pepperoni!

    Hát ez már az én fantáziámat is felülmúlja. Amikor nálunk húzták az időt, úgy gondoltam, hogy ez egy vidéki klinika, ráadásul az ország keleti felén, ez sok mindent megmagyaráz. De könyörgöm a Budai Gyermekkórházban van az endokrinológusok krémje - volt orvosunk szerint - , hát akkor?
    Szerintem kövesd azt, amit Emp írt, azaz próbálj belső infóhoz jutni. Ha tényleg nem terjesztették fel a kérelmedet, akkor én a helyedben kikérném az összes papírt, ha kell a betegjogi képviselőt is bevonva és kórházat váltanék. A Párom szerint azért óvatosan, mert az endokrinológusok köre elég szűk kis hazánkban és sokat tudnak egymástól.
    A mi eredményeink a Nemzetközi Endokrinológus Konferenciára is kikerültek - az orvosunk mondta, hogy szeretné ott az előadásában említeni, persze mondtuk, hogy nyugodtan - mert ritka, hogy testvéreknél ismétlődik. Ennek ellenére sokat küzdöttünk, mire engedélyünk lesz. Tudom mit érzel és én is megmozgatnék minden követ a helyedben. Írj, hogy mi újság. Szia, Matiz.
    előzmény:
    pepperoni (180)
    2006-01-26  13:51
  21. emp
    emp
    2006. január 26. 23:21181.
    Szia!!
    Velünk egyáltalán nem csináltak semmi negatívat, sőt ma beszéltem éppen Krisztával, hogy segítsen egy ügyet elintézni (hétvégén majd ezt leírom részletesen), és biztosított róla, hogy jövő keddre sínen lesz az ügyem.
    Próbáld meg őt elkérni a telefonközpontostól, csak a nevét mondd, ne azt, hogy miért kéred.Ha rákérdeznek, akkor csak annyit, hogy mindenképp vele akarsz beszélni.
    Mondd el neki ezt, és kérd meg, hogy nézzen utána, hogy mi van. Szerintem megteszi.
    Hogy az OEP-ben mit ondanak vagy sem, nem biztos, hogy számít.
    Én olyan helyen dolgozom, ahonnan sokszor kell TB-hez, adóhivatalhoz, nyugdíjfolyósítóhoz telefonálnom ögyfelek miatt, és ahány ügyintézővel beszélek ugyanabban az ügyben, mind mást mond...
    A Kriszta nevét írom priviben, ha esetleg nem tudnád pontosan!!!
    előzmény:
    pepperoni (180)
    2006-01-26  13:51
  22. 2006. január 26. 13:51180.
    Úristen gyerekek, ez már túlszárnyalja a fantáziámat!!!
    Képzeljétek, arra vetemedtem, hogy felhívtam az OEP-et. Hát, mondtam, hogy növ. hormonhiányos a fiam és a kezelés megkezdéséhez szükséges engedéllyel kapcsolatban telefonálok.
    Nos, először elkérte a TAJ-számomat. Nem dobott ki semmit a gép, aztán a nevét, aztán meg a lakcímet is bediktáltam, és A GYEREKEM KEZELÉSÉNEK A KÉRELME SEHOL NINCS NÁLUK. Na gyerekek, MOST MIT CSINÁLJAK?!?!?!
    Kétségbeesésemben azt sem tudom, hova kapjak hirtelen.
    Kérdezem a manuszt, hogy ez hogy lehet. Mondja, hogy nem tudja, de ha 30 napnál régebben adták be, akkor mindenképp itt kéne legyen, mikor adtam be? Mondom a kórház novemberben adta be a kérelmet-állítólag. Kérdezem, lehet, hogy elkavartak valamit? A válasz:
    -Igen, hívja fel a kórházat!
    MOST MI A BÚBÁNATOS FRANCOT CSINÁLJAK?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. január 26. 13:27179.
    Közben beszéltem a védődőmmel is, és szerinte átveszik sima közkórházba is. Azon filózok, hogy felhívjam-e őket. De előbb meg kell kérdeznem, hogy hajlandóak-e megelőlegezni a kezelés megkezdését úgy, hogy még az OEP nem adta meg az engedélyt. Tehát megmutatnám az összes eredményt, szoval értitek. Vagy nagyon hülyeség? És mi van, ha az OEP már rég megadta az engedélyt, csak Ők még várnak VALAMIRE... értitek. Szerintetek ezt meg lehet érdeklődni az OEP-nél? Tud valaki telefonszámot??? Mit gondoltok, Emp, Te mit szólsz ehhez az egészhez, Veletek nem csinálták ezt?
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. január 23. 19:43178.
    Első lépésként szerintem hivd fel a matiz által javasolt profot, hogy rendel-e privátban és jelentkezz be hozzá, de egyenlőre ne mondd el neki, hogy miért, csak ha már ott vagy és fogadott. Hátha simábban megy az ügy
    előzmény:
    pepperoni (175)
    2006-01-23  14:14
  25. 2006. január 23. 19:41177.
    Utána fogok nézni ennek, hogy lehet más kórházba átmenni.
    Én azt gondolom, hogy fel vannak osztva területileg hogy ki hova tartozik.
    Pesten nem tudsz más dokihoz menni privát az eredményekkel? Szerintem egy kicsit macerás lenne nektek Győr. Holnap felhivom a lányokat hogy nézzenek utána, hogy megy ez a dolog.

    Eredmények, stb, ez mind nálad van? Vagy a prof gyűjti őket?
    előzmény:
    pepperoni (175)
    2006-01-23  14:14
  26. 2006. január 23. 14:33176.

    Szia Pepperoni!

    Nagyon sajnálom a történteket.

    Amiben tudok segítek: a neten a következő címen kereshetsz: http://hormonok.dr.hu ezen belül a Kihez forduljak rovatban vannak az infók.

    Nekem annó ajánlották még a SOTE 1. sz. belklinikáján dr. Szatmári Miklóst. A telefonszáma: 0614591500. Állítólag nem egy tündér, de szakmailag csúcs.

    Amikor azon gondolkodtunk, hogy mi is átmegyünk máshová, nekünk a győri kórházat javasolták, de ebben talán Jecko többet tud mondani.

    Még gondolkodom, hátha eszembe jut valami. Matiz.

     

    előzmény:
    pepperoni (175)
    2006-01-23  14:14
  27. 2006. január 23. 14:14175.
    Illetve most már hajlandó vagyok fizetni, csak kezdjenek már valamit. Jecko! Nem tudsz segíteni ebben? Hova menjünk?! A neten sem tudom, merre keressem!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2006. január 23. 13:37174.
    SEGÍTSETEK!!! Olyan gyermekkórházakat keresek, akik átvennének minket. Az jutott az eszembe, hogy megkérdezek egy másik kórházat, hogy Ők hajlandóak-e megelőlegezni a hormonkezelést, amíg megjön az írásbeli engedély. Szerintetek hogy lehet , vagy el lehet intézni, hogy átmenjünk máshová??? Melyik kórházakban érdeklődjek???
    Csak magánklinikán előlegezik meg?
    A Prof azt mondta, hogy 4-5 hónap, de honnantól? Onnan, hogy decemberben az utolsó kémcső vér eredménye meglett??? Akkor májusban kezdünk?! Na ne szórakozzanak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2006. január 23. 13:20173.
    Nem megyünk, nem megyünk, nem megyünk!!!
    Professzorúr azt mondta, hogy az Ő neve nem szerepel az engedélyezettek listáján!!! Felírta a telefonszámomat, hogy ha megérkezett, akkor felhívnak. De hát 4-5 hónap az átfutási idő. Novemberben még azt mondta, hogy 2-3 hónap. Szerintetek mégis mi folyik itt?!?!?!?!?!
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2006. január 23. 13:12172.
    Lányok, még itthon vagyok. A férjem most hozza haza oviból Áront, én meg 13 órától próbálom elérni a Prof-ot, hogy menjünk-e vagy ne. De még nincs ott. Az asszisztens mondta délelőtt, hogy nem baj, ha késünk, de inkább telefonon érdeklődjem meg, hogy tényleg menjünk-e. Hát még nem ért be a Prof.... a gyomrom mint egy mogyoró, akkora. Negyedkor felhívom, hátha.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2006. január 23. 08:52171.
    Azt elfelejtettem írni, hogy nálunk előbb indult a kezelés, mint hogy az engedély megjött volna. Az orvosunk azt mondta, hogy szóbeli engedély van a kezelésre, ez volt decemberben. Januárban amikor voltunk az újabb adag hormonért, már azt mondta írásban is megvan, csak nekünk nem adott egy példányt sem. Apuka volt nála, ő ráhagyta. Én azért előbb-utóbb szeretnék legalább egy fénymásolatot. Nem tudom miért őrzik annyira, még Daniéból sem adtak. A lényeg, hogy a hormont adják.
    Szia
    előzmény:
    pepperoni (164)
    2006-01-21  22:06
  32. 2006. január 23. 08:48170.
    Szia!

    Nem lesz semmi baj, gondolok Rátok!
    Megnéztem a képeket, szerintem nem vékony. Marci sem vastagabb, pedig ő jóval idősebb.
    Egyébként igazat adok Empnek a lelki része a sokkal nehezebb. Marci már késő délután elkezdi stresszelni magát, hogy fürdés után szuri. Ilyenkor leülünk és újra és újra átbeszéljük. Mindig kiderül, hogy teljesen tisztában van azzal, hog miért kell neki ezt a kezelést kapnia, csak a félelmet nehéz legyőznie. Biztos közrejátszik benne az is, hogy az elmúlt évben egy csomó vizsgálaton voltunk, sok vérvétellel. S ott nem beszélgettek, hanem lefogták és levették a vért. Így én inkább megpróbálok mindig a lelkére hatni, de lefogni nem akarom. Néha viszont alig bírom már cérnával, sok-sok türelem kell hozzá.
    Nálunk Dani is és Marci is combba kapja. Ezt tanácsolták a klinikán, plussz Marci karja is olyan vékony, hogy ott meg se mernénk szúrni. Még Apa se.

    Tegnap elvittem Marcit egy computeres állapotfelmérésre, ahol kimutatták, hogy nagyon vitaminhiányos. Persze ajánlottak egy csomó készítményt, amit nem vettem meg, mert egyrészt Mo-on még nem engedélyezett, másrészt semmit nem adok neki, amire az orvos rá nem bólintott, mármint az endokrinológusunk. Egyébként sem tudom, hogy elhiggyem-e amit mondtak, mivel a hormonhiányról nem mutatott ki semmit ez a vizsgálat, állítólag azért nem nő, mert vízér felett van az ágya!!!
    Hát én szkeptikus voltam, nem is voltam népszerű.

    Szurkolok és írjál!
    előzmény:
    pepperoni (167)
    2006-01-22  11:29
  33. emp
    emp
    2006. január 22. 11:38169.

    Szia! Pont egy szerre írtunk!!

    Szerintem egyáltalán nem vékony, csak nem duci.(Nálunk Lőrinc ennél mindigsokkal véknyabb volt.)
    Szerintem egyébként is a combjába a legjobb! Viola nem is engedte soha máshova.
    Nálunk, ha egyszer-egyszer  -nagyon-nagyon ritkán fordult elő, hidd el, nem ördöngösség!!!- kifolyt, akkor nem ismételtük meg, csak amikor már nagyobb volt (korban, és ő maga egyezett bele), legfeljebb kicsivel többet adtam utána egy-két napig. Meg sem montuk neki, hogy kifolyt.
    Korábban eü-s kolléganőm tanácsolta, hogy kb. 10 másodpercig a mutatóujjunkkal nyomjuk ott, ahová majd szúrunk, kevésbé lesz érzékeny.Ez nálunk bevált, együtt számoltunk 10-ig, és gyorsan túl voltunk rajta.
    Tudom, hogy nehéz (még mindig beleszakadok, ha visszagondolok az elejére), de próbáld, hogy ne lássa rajtad a kétségbe esést, mert akkor biztos, hogy ő is rosszabbul viseli.
    Izgulok miattatok nagyon!!!

    előzmény:
    pepperoni (167)
    2006-01-22  11:29
  34. emp
    emp
    2006. január 22. 11:30168.
    Biztos, hogy nem lesz baj!!!!!!
    előzmény:
    jecko (166)
    2006-01-22  08:21
  35. 2006. január 22. 11:29167.
    Tehát akkor ha elrontom, nem úgy rontom el, hogy kárba vész a hormon adag, hanem pl. nem megy be a tű?! Bocs, csak már mindenfélét képzelgek. Ha minden jól megy, holnap este már kap is....
    Képzeljétek, találkoztunk egy kislánnyal, 2 éves és magasabb volt 10 centivel az én 3 és fél éves fiamnál!!!!!!!!!! Még totyogott szinte!
    Nagyon para vagyok, szerintem ma éjjel nem sokat alszok majd. Azért megpróbálom elérni a Profot holnap délben, hátha. Vagy Kriszta nem tudja megnézni valahogy, hogy megjött-e már az engedély? A francba. Én befordulok, ha megint üres kézzel jövünk haza.
    Tényleg, és fenékbe nem lehet? Vagy oda nem jó? Hasba biztos, hogy nem fogja hagyni, a karja meg annyira vékony, mint egy csirkeszárny!!! Talán akkor a comb! Feltettem pár képet, hogy lássátok, milyen volt kisebb korában, és milyen most (mikor fürdik a kádban, az szeptemberben készült). Szerintem vékony----------------------------------
    előzmény:
    jecko (166)
    2006-01-22  08:21
  36. 2006. január 22. 08:21166.
    Szerintem az a lényeg, hogy ne lássa rajtad, hogy ideges vagy. Sajnos én az elején sokszor bénáztam a beadással, és ujra kellett szúrni. Egész más, ahogy megmutatják egyszer, és utána neked kell élesben beadnod este.
    Sok türelem kell hozzá, meg gyakorlat. De biztos hogy bele fogsz jönni.
    Ne idegeskedj!!!
    előzmény:
    pepperoni (164)
    2006-01-21  22:06
  37. emp
    emp
    2006. január 22. 00:03165.

    Nem fogod elrontani!!!Elmagyarázza Kriszta, hogy hogyan kell, nem bonyolult! Combba, hasba, vagy karba jóadni, de  csak a bőr alá kell, ici-pici tűvel.
    Tényleg a lelki része a bonyolultabb!!
    Sokat beszélgess vele előtte!! Akkor sem könnyű (lásd Matizék is), de pontosan kell tudnia, hogy mit miért, még ha "keserves" is.

    Nagyon-nagyon-nagyon gondolok Mindnyájatokra!!!!

    előzmény:
    pepperoni (164)
    2006-01-21  22:06
  38. 2006. január 21. 22:06164.
    Szia Matiz!!! Hát nem sokáig írigyelhetsz... legalábbis remélem. Én nagyon fosok. Most, hogy közeleg, folyton ilyeneken agyalok:
    -hova fogom adni
    -mi lesz, ha nem bírom lefogni
    -mi lesz, ha elrontom
    Tényleg, ezt el lehet rontani??? És hova a legjobb adni? Valamiért azt gondolom, fenékbe fáj a legkevésbé. Vagy tévedek??? Segítség!!! Nektek meg kellett várni az OEP-től az engedélyt??? Mert nekünk februárban telik le a 2 hónap. Jajj, én nem élem túl, ha megint hiába megyünk.
    P
    előzmény:
    matiz (163)
    2006-01-21  19:04
  39. 2006. január 21. 19:04163.
    Szia Pepperoni!

    Jól mérték a kórházban is. Reggel 105, este 103,5 cm. Az esti magasság mindig kicsit alacsonyabb, mint a reggeli. Egyébként megmértem, Daninál is igaz.
    Sőt a súlymérésre is igaz, csak fordítva, ott a reggeli kevesebb, durván 1-1,5 kg-mal, mint az esti. Az új évet életmódváltással kezdtem, aminek keretében naponta ellenőrzöm a súlyomat, reggel és este. Megfigyeltem ezt az eltérést.

    Marci is beteges volt, az óvoda első három !! évében, azaz átlag két hetet jártunk egyhuzamban, utána betegség. A betegségre antibiotikum, ami ételallergiát váltott ki. Aztán nyáron kivették az orrmanduláját, azóta még nem hiányzott az oviból és nem is volt beteg. Természetesen gyógyszert sem kap, és az allergia-vizsgálata is negatív lett. Na, ennyit erről. Én már csak akkor hiszek el valamit, ha két orvos egybehangzóan ugyanazt mondja. De azt hiszem érthető, ha szkeptikus vagyok.

    Hétfőn nagyon fogunk szurkolni. Nálunk most nagyon pocsékul megy a szuribeadás, úgy tűnik Marcinak rossz szériája van. Ilyenkor szoktalak irigyelni, hogy nektek még nem kell ezt csinálni.

    Majd még jövök. Matiz.
    előzmény:
    pepperoni (162)
    2006-01-21  13:55
  40. 2006. január 21. 13:55162.
    Sziasztok! Matiz! Most akkor nem jól mérték a kórházban? Mert ott 105-öt mértek. Mondjuk elég érdekes, mert mikor legutóbb, novemberben vittem Áront, vagy dec. elején, már nem tudom, akkor is megmérték, természetesen 88 centi volt, és ruhában (!) megmérték, hogy hány kiló. Namost a gastro-n is és itthon is csupaszon, 11,5 kiló volt. Ott meg 13! Csak azért nem szóltam, mert engem nem a súlya izgat....
    Egyébként képzeljétek, hogy most kezdjük a 4. hetet az oviban, ennyit még nem sikerült egyben járnia, mert mindig beteg lett. A legelején, mikor a beszoktatás volt, akkor bírt ki 3 hetet, aztán mindig 2, vagy 1 hét múlva beteg lett! És azt vettem észre, hogy az étvágya is jobb, szerintem azért sem evett, mert mindig beteg volt...
    Mellesleg váltottunk, és egy újabb vitamin+immunerősítőt próbálunk most. Na jó, annyi volt, hogy 2 napig folyt az orra, de csak minimálisan. Ez semmmi.
    Egyébként nagyon ideges vagyok, mert hétfőn úgy lesz, hogy ebéd után megyek érte az oviba, és onnan már nem tudunk hazajönni, hanem menni kell a kórházba. Úgyhogy zsákbamacska lesz.
    Írtam, hogy csütörtökön úgy ráztak le, hogy a Professzorúr legközelebb csak hétfőn 13 órától lesz elérhető. Hát nekem gyanús volt, és tegnap 14 órakor telefonáltam, és a recepciós azt mondta, hogy épp most ment haza!
    Tényleg, most is megpróbálom. Hátha......mindjárt jövök.
    Hát persze! A válasz: Hétfő, 13 óra. Akkor pedig mindenképpen kockáztatnunk kell.
    Hétfőn írok mindenképp!!! Nagyon izgulok....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2006. január 20. 11:41161.

    Szia Pepperoni!

    Hát most már kitartás hétfőig, kiváncsi leszek mit fognak mondani.

    Nekem anno azt mondta az orvosunk, hogy az engedélyt megelőző kezelésre is a GH-Bizottság bólint rá. Most már nem tudom hogy van.

    Marcit több este megmértem és stabilan 1,5 cm a növekedése az elmúlt egy hónapban, amióta kezeljük. Rossz hír viszont, hogy az utóbbi időben elég nehezen engedi beadni, már én is előre szoktam félni a következő "műsoros esttől". Apa javaslatára most megpróbáljuk valami jutalommal "megvesztegetni". Én már nem bánom, csak működjön a dolog.

    Szurkolok, Matiz.

    előzmény:
    pepperoni (159)
    2006-01-19  10:36
  42. 2006. január 19. 15:27160.
    Nekem itt nem tettszik valami. Nálunk a dokinak az a véleménye, hogy minél előbb kezdi valaki, annál előbb hagyja abba, és hat a szuri.
    sorry
    előzmény:
    pepperoni (159)
    2006-01-19  10:36
  43. 2006. január 19. 10:36159.

    Sziasztok!!! Telefonáltam!!!
    Válasz: a Professzorúr nem rendel, legközelebb csak hétfőn 13 órától tudom elérni. Nekünk pedig 14:15-re szól az időpontunk. Szoval amint felhívom, és ha el is érem, már rohanhatunk is, hogy odaérjünk, ha ugyan menni kell. Azt mondta az asszisztens, hogy azt csak a Prof. tudja, hogy megjött-e már az engedély. Erre mondtam, hogy hallottam, hogy meg szokták előlegezni, ha egyértelmű a dolog. Erre is azt mondta, hogy azt is a Prof. dönti el, hogy MEGELŐLEGEZI-E...
    Szóval RAJTA múlik?!?!?!?!?!?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. emp
    emp
    2006. január 17. 20:09158.
    Szerintem nagyon helyes, hogy így tisztázza előre a "helyzetét".Van ideje egész nap ráhangolódni.Biztos, hogy majd Nála is kialakul, csak esetleg lassabban, mint Daninál.
    Lőrincről elfelejtettem írni.Szombatra normalizálódott a helyzet, már nem fáj neki, viszont főtt tésztát nem mer enni, mert beletapad.Remélem, később ez változik, mert ő nem egy zöldség evős fajta...
    előzmény:
    matiz (156)
    2006-01-17  20:00
  45. 2006. január 17. 20:04157.
    Szia Pepperoni!

    Holnapután csütörtök, feltétlenül írj, hogy mit sikerült intézned. Remélem minden simán fog menni, szurkolunk nagyon.

    Marcit 102 cm-nek mérte a klinika mikor kezdtük a kezelést, én csak 100-nak.
    Tegnap a hormonosztásra vinni kellett a magasságát és a súlyát, reggel 105 cm volt, kilóra viszont nem változott. Tudom a reggeli magasság egy kicsit több, mint az esti. Megyek is megmérem, hogy most este hány centi.


    Írjál, feltétlenül. Szia, Matiz.
    előzmény:
    emp (155)
    2006-01-17  19:02
  46. 2006. január 17. 20:00156.
    Szia Emp!

    Igen én is ezt mondtam a páromnak, hogy következetesnek kell lennünk. Dani egyébként próbál besegíteni, mindig mutatja az öccsének, hogy milyen egyszerű és simán meg lehet szokni. Buzdítja, hogy így lesz ügyes nagyfiú. Marcinak persze mindenre van válasza, könnyű neked, már megszoktad, meg hasonlók. Néha egész szópárbajjá fajul a dolog.
    Visszaemlékezve azért Danival könnyebb volt, ő csak egy hétig bújt az asztal alá a szuri elől, utána már viszonylag simán ment.
    Marci nehezebb természet, ez itt is látszik. Már előre cidrizek az iskolakezdéstől is, szerintem vele az sem megy majd simán. Illetve bízom benne, hogy egy tündéri tanítónénit kapunk, s akkor nem lesz gond. Az oviban is a kedvenc óvónénije kedvéért mindent megcsinál... mással meg csak megy a vitatkozás. Remélem kinövi ezt a dackorszakos időszakát, mert nagyon fárasztó.
    Mostanában már reggel megkérdezi, hogy szuris nap van-e. Jó előre tisztázza a dolgokat.

    Viszont szólt a logopédus, hogy oda már nem kell tovább járnunk, szépen letisztult a cs és a zs betűje. Ez legalább egy jó hír. Néha annyi logopédia házink volt, hogy egy hét majdnem kevésnek bizonyult.

    Szia, írjál!
    előzmény:
    emp (154)
    2006-01-17  18:57
  47. emp
    emp
    2006. január 17. 19:02155.

    Jó, hogy jelentkeztél!!!
    Majd meglátod, az elején tényleg iszonyú sokat fog nőni!!
    Remélem, a professzort eléred majd.Én azóta sem telefonáltam.
    Az ismerősöd kislánya hány éves, és milyen állapotú Turneres? Nem ismerünk senkit, csak egyszer láttunk egy kislányt, rajta eléggé látszott az állapota.Nekünk nagy szerencsénk van Violával.

     

    Jelentkezzetek mindenképp!!!

    előzmény:
    pepperoni (153)
    2006-01-17  13:27
  48. emp
    emp
    2006. január 17. 18:57154.
    Szia!
    Hiányoztatok!
    Szerintem jól tetted, hogy nem engedted a kihagyást, mert ha látja, hogy kiharcolhatja, akkor máskor is küzd majd érte.Nekünk is mindig úgy volt, hogy váltakoztak a nehéz és könnyű időszakok.Akármilyen keserves, muszály következetesnek lennetek!!! A két gyerek egymás között beszélget erről???
    előzmény:
    matiz (152)
    2006-01-17  09:12
  49. 2006. január 17. 13:27153.
    Sziasztok lányok!!!
    Ezer bocs, hogy szó nélkül felszívódtam!
    Nagyon elfoglaltak voltunk mostanában, szobát cseréltünk a gyerekekkel, bútort vettünk, stb. bla-bla, attól még benézhettem volna. De most itt vagyok!!!
    Nekem ez az adagolás még kínai, de nagyon örülök a 4 centinek 3 hónap alatt, nem is hangzik rosszul. Az az orvos ismerősöm mondta, akinek a lánya hormonhiányos, hogy az Ő lánya 3 évesen kezdte kapni a hormont, és 1 év alatt 20 centit nőtt. Azért ez a ritkább, nem???
    És turner szindrómás! Na mindegy. Mindenesetre nagyon örülnék, ha Áron ennyit nőne egy év alatt... csak nőjön már!
    Gyerekek, közeleg a 23-a.... a gyomrom görcsben ismét, ha rá gondolok. E hét pénteken, 20-án odatelefonálok, illetve lehet, hogy már csütörtölókön, nehogy pénteken ne legyen bent a Prof, hogy akkor TÉNYLEG menjünk-e!!!
    Jújj, de félek! Mindenképp jelentkezem még addig!!!
    Puszi mindenkinek!!!!
    Peppe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2006. január 17. 09:12152.
    Hello Lányok!

    Egy pár napig nem voltam, Marci ügyesen elintézte a gépem, el sem indult az internet. Hála Apának, most már működik.

    Jecko! Nagyon örülök az eredményeteknek. Az adagotok tényleg kiadós, de van eredménye ez a lényeg.

    Emp! Lőrincnek szurkolunk, hogy nem legyen semmi probláma.

    Pepperoni! Néha írjál!

    Nálunk elég ingadozó a helyzet. Néha ügyesen megy a szuri, néha pedig sokat kínlódunk. Tegnap este a "nem szerettek engem, azért szurkáltok" című műsor ment. Közel egy órás küzdelem után sikerült beadni. Mindhárman belefáradtunk. Apa már hajlott rá, hogy ezt a napot hagyjuk ki, de én nem engedtem. Szerintem nem érheti el egyszer sem hisztivel azt, hogy megússza, akkor később még rosszabb lesz a helyzet. Persze biztosítottuk róla, hogy nagyon szeretjük és azért szurkáljuk, de elég kételkedve fogadta.

    Tegnap voltunk az újabb adag hormonért, mindkét gyereknek. Lassan a fél hűtő ezzel lesz tele, mint egy raktár. Néha ha ránézek, olyan morbidnak érzem.

    Legyetek jók, este majd jövök. Matiz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top