Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. emp
    emp
    2006. január 13. 19:32151.
    Szia!!
    Jelentkezz néha!!!!
    előzmény:
    pepperoni (141)
    2006-01-07  13:02
  2. emp
    emp
    2006. január 13. 19:31150.

    Szia!!
    Túl vagyunk (kedden), jól viselte a ragasztást, a doktornő azt mondta, a hős firfiak közül való, nem a nyávogósak közül.
    Viszont tegnap délutánra kisebesedett egy helyen, kellemetlen volt, hiába rakott rá viaszt.
    Próbáltam ma az orvost előkeríteni, de hiába. Délután üzent az apjával, hogy nem vészes, de soká lesz még hétfő.
    Most edzésen van, remélem nem rúgják "képen", mert az igen kellemetlen lenne.

    előzmény:
    matiz (147)
    2006-01-11  08:45
  3. emp
    emp
    2006. január 13. 19:26149.

    Szia jecko!!!
    Nagyon-nagyon örülök!!!!

     

    előzmény:
    jecko (148)
    2006-01-13  11:32
  4. 2006. január 13. 11:32148.
    Jaj lányok nagyon boldog vagyok!!

    Nőtt az Ákos 3 hónap alatt 4 azaz négy cm-t. A fődoki is nagyon örült neki.
    Az adagunk 3x8 és 3x9 egység. Mi HUMATROPE 72-es kapunk már májusban lesz ötödik éve.

    előzmény:
    matiz (147)
    2006-01-11  08:45
  5. 2006. január 11. 08:45147.

    Szia Jecko!

    Kiváncsian várom az eredményt, megírnád, hogy most mennyi a hormon adagotok?

    Emp! Mi újság Lőrinccel, van már fogszabályzója? Remélem minden simán ment.

    Nálunk úgy tűnik Apa feladata marad a szuri-beadás. De egyre ügyesebbek, én már csak a végén mehetek be, kiosztani a dícséreteket mindkettőjüknek.

    Matiz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. emp
    emp
    2006. január 10. 21:43146.

    Szia! Remélem, sokat! Írjál majd!!!

    előzmény:
    jecko (145)
    2006-01-10  19:49
  7. 2006. január 10. 19:49145.
    Sziasztok lányok, most kaptuk az emilt a dokitól, hogy pénteken mehetünk az ujabb adag hormonért. Kiváncsi leszek, mennyit nőtt Ákos, hogy igy felturbózta a doki az adagunkat. Majd beszámolok róla.
    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54
  8. emp
    emp
    2006. január 8. 21:14144.

    Szerintem se bánd az "undokságot", talán az embereknek kellene sokkal odafigyelőbbnek, illetve kevésbé megjegyzéseket
    tevőnek lenni.Akinek nincs baja, eszébe sem jut, hogy másnak lehet, illetve mennyi frusztrációt okozhat az ártatlannak tűnő, jópofának szánt megjegyzése.
    Marci jól kezelte, mire meg immunissá válna rá, már utóo is éri mjd a kortársait. 
    Violát a végén már a hobbitozás sem igen zavarta, most meg úgy tűnik, elfogadta a helyzetét végleg.Elintézi azzal, hogy megszenvedett ő ezért is, és mindenki le van ejtve. Érdekes, hogy a közvetlen barátai közül is csk egy tudta az egészet, és egy másik lánynak a karácsony körüli szomorúságában hozta önmagát példának, hogy minden nehéz élethelyzeten túllehet lenni valahogy... 

    előzmény:
    matiz (140)
    2006-01-06  21:45
  9. emp
    emp
    2006. január 8. 21:06143.
    Szia! Már akartam írni, hogy mi van Veled, aztán tegnap óta vacakolok, hogy mit is írjak...
    Így kívülről könnyű mindig mondogatni, hogy bőven időben vagytok, pár hét igazán nem számít! Belülről megélni persze más, emlékszem én milyen türelmetlen voltam (hat hét volt a kromoszóma vizsgálat ideje), FŐLEG, HOGY MIUTÁN KÖZBEN MINDEN FELLELHETŐ IRODALMAT ELOLVASTAM, TUDTAM, HOGY POZITÍV LESZ...(megint sikerült átváltva hagynom)
    Ránk vetítve a helyzet: be kellene jelentkezni, de ha nem tudjuk a professzort elcsípni, akkor nem tudom, mikor jutunk át a másik kórházba.Talán a recepciós előtt Krisztával próbálkozom majd, illetve talán a professzort kérdezem közvetlenül.
    Tényleg próbálj meg türelemmel lenni, még ha nem is olyan könnyű...
    előzmény:
    pepperoni (141)
    2006-01-07  13:02
  10. 2006. január 8. 20:35142.

    Szia!

    Már sokat gondoltam Rád, hogy vajon miért nem jelentkezel. Hát így már értem. Ilyen jellegű magyarázatokban nekem is volt részem, de nyugi, ha jók az eredmények, biztos hogy elindul a kezelés csak az a kérdés, hogy mikor.

    Sajnos sokszor hivatkoznak az OEP-re, próbáltam már rákeresni az irányadó szakmai szabályokra, de eddig még nem jártam sikerrel.

    Szerintem 23-dikáig legyél türelemmel- tudom hogy rohadt nehéz - utána majd meglátod, hogy hogyan viselkedik Veled szemtől-szembe. Engem mindig zavart, amikor az orvosunk úgy magyarázott, hogy nem nézett a szemembe, ilyenkor sejtettem, hogy nem tiszta valami.

    Nyugi, időben nem vagytok elkésve. Nálunk 5 éves kor előtt a vizsgálatokat sem kezdték el, ha ez esetleg vigasztal.... És ne tűnj el, hiányoztál esténként. Lassan Emppel ketten maradunk.

    Szia, jó éjszakát és fel a fejjel!!! Matiz.

    előzmény:
    pepperoni (141)
    2006-01-07  13:02
  11. 2006. január 7. 13:02141.
    Sziasztok!!! Bevallom figyeltelek Titeket, de nem volt erőm írni...
    Felhívtam megint a kórházat. Beszélni akartam a Proffal, hogy mit tud az utolsó kémcsőről-hátha nem tudta és berendel hamarabb. Hülye vagyok, mi? Meg tudni akartam, hogy dolgozik-e, és 23-án ott lesz-e egyáltalán. Vajon miért???
    Nos. Nem tudott semmit a fejleményekről, elkezdte ugyanazt a szöveget mondani, hogy milyen kritériumok vannak, és én mondtam, hogy legutóbb 1 kémcső hiányzott, ami már megvan. Erre fel mondta, hogy igen, már látja a kartonon, de legutóbb nem nála voltunk. Mondtam, igen, már másodszor mentem potyára. És akkor elkezdi, hogy tetszik tudni, ez időbe tellik, amíg az OEP-nek feltetjesztik (vagy előterjesztik, mittudomén), és hát 2-3 hónap(!!!!!!!!!). Azt hittem, dobok egy hátast. Erre benyögtem, hogy kaptam már hozzá 23-ára időpontot. Na erre váltott, és azt mondta, hogy azért előtte telefonáljak ide, NEHOGY MEGINT POTYÁRA MENJEK!!!
    Aztán elkezdte ecsetelni, hogy hát igen, ahogy nézi az eredményeket, értékeket, egyértelműen hormonhiányos, és biztos, hogy kell neki a hormonkezelés, de azért telefonáljak előtte, de van olyan, hogy az OEP "rábólint" (gondolom a hivatalos engedély előtt), és hát akkor LEHET, HOGY 23-ÁN ELKEZDJÜK A KEZELÉST.
    LEHET, HOGY ?!?!?!?!?! Na ne!!!!! Ezért némultam meg jópár napig.
    Nos, mit szóltok?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. január 6. 21:45140.

    Szia!

    Ma elég későn értünk haza a párommal, de szerencsére Marci még ébren van. Én most sem mehetek. Apának szólt, hogy irány fürdeni, utána pedig szuribeadás! Ezt ő mondta.

    Egyébként szerintem nagyon tisztában van a dolgokkal, ma reggel az oviban az egyik csoporttársának az anyukája beszédbe elegyedett vele. Amikor az iskolára terelődött a szó, megkérdezte Marcitól, hogy Te is iskolába mész szeptemberben. A fiam illedelmesen közölte vele, hogy igen, még azt is megmondta, hogy melyik iskola melyik tagozatára fog járni. Erre anyuka elkezdett sápítozni, hogy az lehetetlen, nem fogja elbírni az iskolatáskát, mert olyan kicsi. Az én fiam pedig közölte vele, hogy nyugi, pont azért kapom a szurit, hogy megnőjek. Mondanom sem kell, hogy anyuka majdnem hátast dobott a fiam szövegétől, én pedig meghagytam a tudatlanságában, semmi szükségem a csodálkozó és egyben értetlen kérdéseire. Lehet, hogy undokul viselkedtem, de nem bánom.

    Érdekes egyébként a gyerkőcök hozzáállása, Danit mostanában az izgatja, hogy indulhat e a tavaszi teniszversenyen, mert ugye a GH - hormon az doppingnak számít. Megnyugtattam, hogy az ő versenyein még nincs doppingvizsgálat, a Davis-kupáig pedig még hosszú az út.

    Szia.

    előzmény:
    emp (138)
    2006-01-05  21:42
  13. 2006. január 6. 20:52139.
    Érdekes, nálunk Ákos csak nekem engedi beadni a hormont (heroint ahogy mi nevezzük ), pedig ő is próbálta már. Úgyhogy isten őrizz, hogy valami bajom legyen és kórházba vonuljak...
    előzmény:
    emp (138)
    2006-01-05  21:42
  14. emp
    emp
    2006. január 5. 21:42138.

    Szia!

    ÉN ANNAK IDEJÉN AZT TAPASZTALTAM, KÖNNYEBBEN MENT A DOLOG, HA VALAMELYIKÜNK EGYEDÜL VOLT VELE (MONDJUK MAJD EL PAPÁNAK, HOGY MILYEN ügyes voltál), szerintem az is közre játszik ebben, hogy akkor nem sejlik  fel egy esetleges egérút lehetősége, ha nincs ott a másik.
    Gondolom, Danival  megtapasztaltátok Ti is, hogy ahogy telik az idő, egyre könnyebben engedi, (bár Viola belül nem mindig úgy viselte, ahogy az kívülről látszott.
    Ma a munkahelyemen véradás volt.Violát mindig izgatta, hogy ő adhatna-e vért, ha akarna.Megkérdeztem, és azt mondta az orvos, hogy ha valaki kapott növekedési hormon kezelést, akkor nem.(tőlem meg nem vettek, mert nemrégen herpeszem volt, és az is kizáró ok 1 hónapon belül)
    Későn vettem észre, hogx Caps Lock-kal írok, nem volt kedvem újra írni, bocs!
    Jó éjszakát!

    előzmény:
    matiz (137)
    2006-01-05  20:48
  15. 2006. január 5. 20:48137.

    Szia!

    A tegnap esti szuri nagyon jól sikerült, igaz engem kiküldött a fiam a szobából és közölte, hogy ez férfidolog! Így az Apukája adta be a szurit. Daninak is volt anno egy ilyen korszaka, amikor csak Apa szúrhatott. Nem bánom, csak simán menjen. Igaz Apát gyakran küldi a cég több napra külföldre, azt majd meg kell oldanom valahogy.

    Én karácsony óta most mertem ráállni a mérlegre és háát szörnyűlködtem rendesen. Sajna sem a diétákhoz, sem a tornához nincs hosszú távon kitartó erőm.... én már csak ilyen leszek. DE a ducik életvidámak, így akár meg is éri.

    előzmény:
    emp (136)
    2006-01-04  22:18
  16. emp
    emp
    2006. január 4. 22:18136.
    Szia! Elképzelhetőnek tartom, hogy már a kezelés közre játszik benne, mert emlékezetem szerint Viola nagyon hirtelen nagyon sokat nőtt az elején!!!
    Azuram is azt mondja, jól sikerült a kép komponálása, csak én sajnálom, hogy jó öreg lettem azóta, meg még terebélyesebb...
    előzmény:
    matiz (135)
    2006-01-04  08:37
  17. 2006. január 4. 08:37135.

    Szia!

    Hát az este hamar kidőltem, tegnap volt az első munkanapom a hosszú pihenő után... és nem volt kellemes. Szeretek otthon lenni.

    Akit a gyerekek közre fognak a képen, az gondolom Te vagy, egyébként jó kép, nekem tetszik.

    Ma már jó kedvvel mentünk az oviba, belépés után ugratni kezdte az óvónénit, azaz hozta a formáját. Remélem ez majd az esti szurinál is meglátszik és könnyebben megy, mint hétfőn.

    Pepperoni! Mi újság, nőttetek? Mi tegnap méretkeztünk, Marci 102 cm, azaz sikerült elhagyni a bűvös 100 cm-t, ami hónapokon keresztül fennállt. De gondolom ez még nem a két hete tartó kezelés eredménye. Az étvágyunk viszont nagyon jó lett, aminek kifejezetten örülök.

    Sziasztok: Matiz

    előzmény:
    emp (134)
    2006-01-03  22:23
  18. emp
    emp
    2006. január 3. 22:23134.

    Szia!
    Nyilvám, a szuri körüli nyűgösségben közrejátszott, hogy másnap ovi...Én is mindig nehezen viseltem, olyan rossz érzés volt a kétségbe esése. Főleg azt nem szerettem, ha anyósom nálunk volt, és még mondta is  neki, hogy hagyjad magad, hamarabb vége lesz...
    Hát...nem Violára gondoltam (Ő elég egyértelmű), hanem arra, aki betölti a kép nagyrészét !

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    matiz (132)
    2006-01-03  18:13
  19. emp
    emp
    2006. január 3. 20:11133.

    Milyen jó, hogy ilyen jó étvágya lett Áronnak (gyönyörű a neve.Én mindaddig ezt a nevet szerettem volna adni a majdani fiamnak, amíg Azuram nem jött a képbe, mert az Ő családi nevével  sajna
    nem lehetett).Meglátod, ha megkezdődik a kezelés, mennyire hirtelen "megugrik" majd.Kíváncsi vagyok, most nőtt-e.
    A kislányodnak is ilyen szép neve van?
    Nem fodrász vagyok, csak mind a rasztázónak, mind a rasztázottnak kezdődött a randija, amikor félig volt kész, így "autodidakta módon" összebarkácsoltam másnap a másik felét (persze ő úgy jött haza, hogy:mami, csak 4 tincs van hátra).Ráment az egész napom, meg az összes energiám, és másnap izomláz volt a karjaimban.

    előzmény:
    pepperoni (130)
    2006-01-03  14:45
  20. 2006. január 3. 18:13132.

    Szia Emp!

    Hát tényleg helyesek a fiaid, gondolom tolonganak a lányok. Ha jól emlékszem azt írtad, hogy Lőrinc 16 éves, akkor meg főleg abban a korban van, amikor már bejönnek a képbe a lányok is.

    A foghúzás semmilyen életkorban nem kellemes élmény, azért szurkolok neki, hogy ne fájjon. Nekem 13 éves koromban volt egy nagyon kellemetlen fogászati élményem, azóta rettegek a fogorvostól.

    Bálint oldala nagyon tetszik, a számítástechnikához is remekül ért a mellékelt ábra szerint. Mutattam Daninak, ő számtech-tagozatra jár, teljes erővel az ECDL-re készülnek, 8. osztály első félévére ígérte a suli, hogy mind a hét moduljuk meglesz.

    Többször megnéztem az utolsó képet és csak találgatni tudok, csak nem Viola van rajta kék shortban és fehér polóban? Ha nem jó a tippem, ne haragudj, igazán nem vagyok egy jó megfigyelő.

    Nálunk is beindult a nagyüzem. Daninak jól alakult az első napja a suliban, begyűjtött egy matek ötöst, ami nagy szó, mivel tavaly új matektanárt kaptak és egy kicsit nehéz volt megszokni a stílusát. De megérte, fantasztikus pedagógus.

    Marci viszont nagyon nyűgösen ment oviba, minden szünet után így van, olyan, mintha először mennénk. Bár neki már tegnap sem volt túl jó napja. Az esti szuri előtt megmakacsolta magát és a hiszti minden fajtáját bevetette. Nagyon kellett vigyáznom, hogy ne veszítsem el a türelmemet. A végén mondtam neki, hogy nagyon szomorú vagyok amiért így viselkedik, lehet, hogy bánatomban világgá megyek. Erre teljesen megdöbbent, elvonult az apukájához és simán beadták a szurit. Utána közölte velem, hogy maradjak, meggondolta magát és már túl is van a szurin. Hát nem is tudtam, hogy sírjak vagy nevessek az előadásán.

    Majd később még benézek, ha el nem alszom. Látom Emp, neked is csak éjjel jut időd a net-re, többnyire nekem is. Szia Matiz.

    előzmény:
    emp (129)
    2006-01-02  22:36
  21. 2006. január 3. 15:50131.
    Micsoda apró örömök!!! Ilyeneknek örültem én is, ami másnak esetleg bosszuság!!!
    előzmény:
    pepperoni (130)
    2006-01-03  14:45
  22. 2006. január 3. 14:45130.
    Emp!!! Azt a kaszanova mindenit! Biztos tolonganak a lányok körülöttük!
    És komolyan, Te csináltad a haját a fiadnak? Fodrász vagy???
    Most elkezdődött az ovi, takarítok ezerrel a lakásban, amivel elmaradtam a 2 hét alatt. Még jó, hogy a kislányom egyszerre 2-3 órákat is alszik nappal, így még főzni is tudok tőle. Gyanús nekem Áron, mert eléri a konyha ajtó kilincsét... és tegnap 3 szelet kenyeret megevett egymás után!!!
    ha hazajött, megmérem.
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. emp
    emp
    2006. január 2. 22:36129.
    Sziasztok!
    Mi ma fogszabályozási-foghúzáson "estünk át" Lőrinccel, holnapután lesz a következő.
    Kicsit féltem, mert bár " majdnemfelnőtt" ,nem tudtuk, hogyan viseli, mivel eddig csak benéztek a szájába, soha nem kellett semmi beavatkozás, és azt sem tudtuk, hogyan reagál a szervezete az érzéstelenítőre.
    Egy hét múlva építik a fogszabályozót, amiről azt hallottuk, fájdalmas, és utána 1-2 napig az evés is az.
    Gondolom, holnap Nektek is nagyüzem, kezdődik a suli, ovi.
    Jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. emp
    emp
    2006. január 1. 22:21128.

    Szia! Boldog Új Évet! Szerintem is helyesek, majd meglátjuk, mi a véleményed! A Lőrinc kapuérázásához "tartozik" egyfajta stílus, nemrég rasztáztuk a haját. Majd beleszakadtam, mert kb. a felét én csináltam, és igen fárasztó tevékenység. Bálint meg próbál most hozzá hasonlítani, bár nála problémás a stílus, mivel birkózik, és oda nem praktikus a hosszú haj. Még egy probléma van: a szépen szóló klasszikus gitár-zenéhez hosszú köröm kell, a birkózáshoz meg kifejezetten rövid. Mivel a közelgő névnapjára egy új, már komolyabb gitárt kér, ezért szerintem már eldöntötte magában, hogyan tovább...
    Amit Bálintról teszek fel, az a jelenlegi háttér-képe a számítógépen, a múlt héten szerkesztette, "elmélyült" munkával.
    Teszek fel egy pár évvel ezelőttit is, találjátok ki, ki van még rajta...?
    Még tettem egy gitáros Bálintot is.A 3.Raszta előtti Lőrinc, a 4. gitáros Lőrinc, az 5. raszta utáni Lőrinc

    előzmény:
    matiz (127)
    2006-01-01  20:18
  25. 2006. január 1. 20:18127.

    Sziasztok Lányok!

    Megjöttem, Boldog Új Évet Mindegyikőtöknek és Családjaitoknak!

    Igazán jó volt otthon, bár akkora hó esett, hogy azt hittem vissza sem tudunk jönni. A gyerkőcök hallatlanul élvezték, volt hóember építés, szánkózás. A kicsi hempergett a hóban és nagyon élvezte.

    Csütörtökön éjszaka olyan hóvihar volt, hogy azt hittük a Húgom barátja nem tud eljönni Veszprémből. Kitaláltuk, ha minden kötél szakad, táveljegyzés lesz telefonon. Meg kell jegyeznem, hogy az a falu, ahol  a szüleim laknak (Bakonybél) általában az első kiadósabb hómennyiség után az elzárt települések listáján szerepel. Kacskaringós hegyi úton lehet megközelíteni. A hóhelyzet azonban nem tudta eltántorítani a vőlegény-jelöltet, és sikerült megérkeznie. A kb. 40 perces utat 3 óra alatt sikerült megtennie. Azért végül minden jól sikerült és ez a lényeg.

    Ma jöttünk haza, szerencsére megelőztük az ónos esőt. Hihetetlen, de a Duna ezen felén még az eső sem esett, szinte tavaszi idő fogadott. Marci meg is állapította, hogy itt egy csepp hó sincs, ő szeretne visszamenni.

    Még holnap lesz egy szabadnapja, mivel Daninak csak kedden kezdődik a suli, így ő is csak kedden megy oviba.

    Én reggel kiszaladok a munkahelyemre, elolvasom az e-mailjeimet és a postát és ha semmi rázós nem lesz, hazajövök még egy nap szabira. Így könnyebb lesz a visszarázódás. Sajnos a 2006 rengeteg munkát hoz számomra, tekintettel a választásokra.   Majd csak túlélem.

    Emp! Várom a képet a fiaidról, kiváncsi vagyok rájuk. Biztosan ők is olyan helyesek mint a lányod.

    Pussz mindenkinek: Matiz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. emp
    emp
    2006. január 1. 18:20126.
    Ne fesd az ördögöt a falra !
    BUÉK még egyszer!!!
    előzmény:
    pepperoni (125)
    2006-01-01  17:53
  27. 2006. január 1. 17:53125.
    BÚÉK mindenkinek!!! Holnaptól kezdődik az ovi és a rohanás- a következő betegségig........
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. emp
    emp
    2005. december 31. 18:17124.
    Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!!
    előzmény:
    jecko (123)
    2005-12-31  12:58
  29. 2005. december 31. 12:58123.
    Sziasztok lányok

    Ákos későn kezdett serdülni, betöltötte már a 15. évet is. Már fontolgatta a dokink, hogy lehet hogy erre is kéne valamit kapnia. De hálisten megindult a pubertás.

    Kb. fél év lemaradása van csontkór szerint, májusban lesz az ötödik éve,hogy kapja a hormont.
    Mi csak heroinnak nevezzük, és én adom be minden este a karjába. A combba kezdetektől fogva nem engedi.

    A hormont én ugy tudom,hogy nem addig kapja, mig 18 nem lesz, hanem addig mig a csontkora megfelel a valóságnak.

    BOLDOG UJÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK ÉS FŐLEG EGÉSZSÉGET !!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2005. december 31. 10:14122.
    A kép meg lemaradt.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2005. december 31. 10:13121.
    BUÉK mindenkinek!!!
    Pepperoni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. emp
    emp
    2005. december 29. 20:43120.

    Sziasztok!

    Hú, de irigyellek Matiz a jó kis pihenésed miatt!
    Az én munkahelyemen ilyenkor nagyüzem van, jó későn jövök meg mindennap, még szombaton is dolgozom majd.
    Helyes a kisfiad!Nálunk minhárom gyerek szőke volt (Azuram is gyerekkorában), aztán bebarnultak, amit én sajnálok.

    Pepperóni!Meglátod, hamar túl lesztek az első nehézségeken, csak hát az idő telik lassan addig!

    Teszek majd fel valamelyik nap képet a fiúkról, hogy lássátok, nemsokára "Ti" is milyen nagyok lesztek.

    Még a serdülőkor: nem tudom a fiúk esetében hogyan működik, de a lányoknál az ösztrogén termelődése felgyorsítja a csontosodást. Ezért nálunk egy hormon készítménnyel ezt felfüggesztették jó hosszú időre, így még volt idő a növekedésre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2005. december 28. 20:01119.

    Sziasztok Lányok!

    Pepperoni! Örülök, hogy megtaláltad Marci képét. Még sosem raktam fel egy családtagomról sem képet és én is nagyon örültem, hogy sikerült. Nem vagyok egy számítógép-virtuóz, annyira tudom használni a gépet, amennyire a munkámhoz kell.

    A férjem kicsiként szőke volt, most barna. Én születésemtől fogva szőke vagyok, bár már barnulok rendesen. Szerintem Marci is be fog barnulni idővel, mivel a bátyja is kicsinek szőke volt, most barna. Marcinak sokáig - majd hároméves koráig - csak pár szálból álló bébihaja volt. Nyáron állandóan néhány milisre nyírtuk neki, hogy erősödjön.

    Emp! Gratulálok a gyerekeidhez, nagyon büszke lehetsz rájuk. Nekem nagyon tetszik, ha valaki zenét tanul, sajna az én fiaim nem muzikálisak. Viszont Dani sportol, jelenleg teniszezik + angolt és spanyolt tanul. A spanyolt most kezdtük szeptemberben és nagyon tetszik neki. Remélem Marci is beindul a kezelés hatására és akkor őt is viszem teniszre, csak legyen nagyobb egy teniszütőnél. Na ez egy kicsit morbid lett.

    Mindkettőtöknek jó pihenést az év hátralévő napjaira és nagyon boldog új évet. Én most eltűnök, majd 1-jén este jelentkezem újból. Elutazunk a Dunántúlra a szüleimhez, a gyerkőcök most is ott vannak. Most lesz a Húgom eljegyzése a hétvégén, karácsonyi meglepiként jelentették be, hogy mire készülnek.

    Ja, még egy jó hír, most beszéltem a gyulai gyermekkórházzal, ott voltunk Marcival allergia vizsgálaton, azt mondták, hogy minden eredménye jó, fogják postázni. Már alig várom a levelet, végre egyértelműen megállapították, hogy nem allergiás. Sajna ez is csak egy év alatt jött össze, nálunk minden olyan lassan megy.

    Pussz mindenkinek, az újévben jövök. Matiz.

    előzmény:
    pepperoni (118)
    2005-12-28  15:57
  34. 2005. december 28. 15:57118.
    Emp!
    Nekem van egy nővérem, és 2 öcsém. Az öcséim 17 és 19 évesek! Jó nagy a korkülönbség köztünk. Ők is zenélnek, az egyik zongorázik, a másik pedig csellózott, és átváltott gitárra. Mi annak idején a nővéremmel ballettoztunk. Én 7, ő 10 évig. Aztán jöttek a hobbik. Most pedig a biciklizésen kívül semmit nem mozgok. Azt is csak azért, mert ha nincs rossz idő, bicajjal viszem a gyereket az oviba. Igen, nagyon jó ez a net. Így most már sokkal oldottabb vagyok e témában-aztán ha elkezdjük..... Én már annyira várom a tavaszt!!! Mindig ez van, elmúlik Karácsony, és már a tavaszt várom.

    Matiz!!!
    Nagyon édes Marci a képen!!! Ki szőke nálatok? Nekünk olyan fura, mert mindkét gyerek fekete hajjal született. Jó, azóta világosbarnák, de elég sok szőke van a családban. Itt a barna dominál, bezzeg a szemszín! A férjemé zöld, enyém barna, erre mindkét gyereknek kék lett!
    Na mindegy. Most Áront elvitték a nővéremék, hogy szusszanjak egy kicsit. Rendes tőlük. Na megyek, mert folyton itt ülök....
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. emp
    emp
    2005. december 27. 21:12117.
    Sziasztok!
    Ma jó későn értem haza, akkor meg Viola angolozott,így csak most jutok ide, de sietnem kell, mert most meg mindjárt msn-ezni fog.
    Böcsész karra készül most éppen (török-angol, vagy török filozófia), de még messze van a határidő, és ez nála gyakran változik (biológia, pszichológia eddig a vezetők még), "vigasz ágon" pedig szociálpedagógia.
    Az angol tanára egy amerikai pasi, aki nagyon motiválja, plusz jár külön nyelvi előkészítőre.Bízunk a sikerben, mivel a közép is első nekifutásra 80% feletti lett.
    Hát, igen, van még 2 fiúnk is!Lőrinc 16 éves, Bálint 13,5. Szerencsére ők teljesen egészségesek, és ők is okosak.Zenélnek és sportolnak is.
    Szerintem is nagyon jó ez a topik -egyáltalán a net- , mert a korosztályos különbségek ellenére is tudjuk erősíteni egymást.
    Nekünk pocsék éveink voltak.Nem ismertünk senkit, aki hasonló helyzetben van, nem tudtunk senkivel "tapasztalatcserélni", a környezetünk meg sajnálkozott, vagy meg sem értette a helyzetet, mint ahogyan Ti is tapasztaljátok.
    Az orvosi kezelésben meg az a rossz, hogy csak a konkrét bajra vonatkozik, a kutya meg nem kérdezi, hogyan birkózunk meg a helyzettel, nincs segítség abban, hogy a gyerekkel hogyan kommunikálj, a testvéreivel hogyan értesd meg a helyzetét (Viola a kivételes okossága mellett  (szerencsére csak) kissé infantilis), egyáltalán mit, hogyan mondjál el nekik, hogy értsék, mi van körülöttük, de a családot se szolgáltassák ki, meg a testvérüket se bántsák meg az esetleges megjegyzéseikkel.
    Most mennem kell, mert végzett a zuhanyzással, és nem akarom, hogy lássa mit írok!!
    Jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. december 27. 18:27116.

    Ez itt Marci, a kép nyáron készült egy étteremben. Éppen elégedetlenségét fejezi ki a pincér lassúsága miatt. Ő már csak ilyen, mindig őszintén kimondja a véleményét.

    Üdv: Matiz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. december 27. 09:07115.

    Sziasztok Lányok!

    Jó reggelt mindenkinek     !

    Nekem most szabadnapom van, úgy értem családi. A párom sajnos dolgozik, a gyerkőcök a nagymaminál. Most egész nap lazítok, egy évben egyszer.

    Azért majd sűrűn benézek, mi újság. Most kaptam egy új üzenetet egy régi topicomra, az Endokrinológust keresek címűre. Azt akkor indítottam, amikor Marci első Dopa-tesztje miatt teljesen padlón voltam. Nem is gondoltam, hogy ír oda még valaki, s közben egy olyan honlapot ajánlott, amit korábban meg sem találtam. Pepperoni, ha lesz időd, kukkants be.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    pepperoni (114)
    2005-12-26  23:43
  38. 2005. december 26. 23:43114.
    Emp! Nahát, nem is írtad, hogy fiaid is vannak. Pontosan mekkorák is?
    Az nem semmi, hogy 18 évesen a felsőfokúért küzd! Külföldön járt már nyelvgyakorlás végett? Az nővéremnek nagyon sokat segített, Ő is a felsőfokú előtt kiment USA-ba 3 hónapra. Meg is lett neki.
    Ma kissé furán telik majd az éjszaka, mert itt az anyósom, és mivel horkol, csak a fiát nem zavarja. Ezért anyós+a férjem az Áron szobájában alszik, Áron meg mellettem, Kira velünk a helyén. Olyan fura, hogy mellettem alszik. De azért élvezem.
    Most Karácsony alatt biztos híztam vagy 2 kilót.... Sebaj, majd lekoplaljuk.
    Örülök nagyon, hogy lett ez a topic, már kezdtem megzakkanni, hogy egyedül vagyok a "problémámmal". De az le sem esett, hogy nem a Babaszobán kéne keresgélni! Hiszen minimum ovisnak kell lennie egy gyereknek, hogy kiderüljön a hormonhiánya.
    Na léptem, mert nagyon álmos vagyok...
    Jó éjt mindenkinek!!!
    Mindjárt 2006!!!
    Pepperoni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. december 26. 20:24113.

    Emp!

    Elfelejtettem írni, de megnéztem a képet, nagyon helyes a lányod.  Milyen pályára készül? Egyébként én azt szoktam mondani a fiaimnak, jóból kicsit adnak.

    Szia Jecko! Az adatokból ítélve nálatok később derült ki a hormonhiány. Az én fiaim 5 évesen voltak akkorák, mint a Tiéd 3 évesen. Mikor kezdtetek serdülni, ha nem vagyok túl indiszkrét?

    A nagyobbik fiam 12 éves, s szerintem hamarosan serdülni fog.

    Tavaly 11 évesen még 9 éves volt a csontkora.

    Pepperoni! Látom sikerült megnyugodni, ügyes vagy. A január pedig hamarabb itt lesz, mint gondolnád.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2005. december 26. 20:19112.

    Szia Emp!

    Köszi, hogy gondolsz ránk. Néha-néha van egy kis hiszti, de legyűrjük. A karácsony estét /25-én/ a szüleimnél töltöttük a Dunántúlon, s úgy gondoltam, bár esedékes, de ezt az egy napot kihagyjuk. Legyen gondtalan karácsonya.

    Most már net-közelben vagyok, majd csütörtökön megyünk vissza a gyerkőcökért.

    Matiz.

    előzmény:
    emp (111)
    2005-12-26  17:20
  41. emp
    emp
    2005. december 26. 17:20111.
    El sem hiszed, milyen hamar lesz tablóképed is! Mostanában, hogy itt írogatunk, sok régi esemény tolul az agyamba.Érdekes visszagondolni az akkori problémákra, úgy hogy hál'9stennek a mostaniak: a felsőfokú angol nyelvizsga egyik napja ütközik a szalagavatóval, és hát véglegesíteni kell lassan a jelentkezési sorrendet is...

    Nagyon helyes a kisfiad, olyan igazi FÉRFI ezen a képen.Én nagyon szeretem nézegetni a fiaim ilyen idős képeit, nekünk is van kockás inges is!!
    előzmény:
    pepperoni (109)
    2005-12-26  13:13
  42. 2005. december 26. 13:16110.
    Ja igen, Jecko! Mi van a serdülőkorral?! Ha elkezd serdülni, akkor már nem hat annyira a hormon? Lehet izgulni, hogy minél később pubertáljon? Vagy hogy működik ez a része?!
    P.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2005. december 26. 13:13109.
    Emp! Jajj, de helyes a lányod! Én nagyon szeretem a vágott szemet!!!
    Nekünk is az van, apa-anya-gyerekek. Pedig nincs bennünk ázsiai...
    Egyébként nézzük a dolog jó oldalát, annál több pasi jöhet számításba nála, mert nem lesz magasabb náluk-habár nem tudom, mi ez a hülye divat mostanában, hogy a pasijánál eleve magasabb nők még magassarkút vesznek fel... El is felejtettem eddig írni, hogy van egy unokatesóm, nem tudom pontosan, hány centi, de én 163 vagyok és Ő 15 centivel biztos alacsonyabb tőlem. És a férje meg van vagy 190!!! Tök aranyosak!
    Nekem nincs tablóképem, viszont van ovis képem....
    Ezt a Krisztás húzást megkísérlem!!! Kösz az ötletet! Ő talán jobban megérti... de csak januárban. Ja, vettem észre, hogy előszeretettel kapcsolgatnak a recepcióra. Még jó, hogy 2 telefonszámot tudok, illetve felírtam már több melléket, így nem tudnak olyan könnyen lerázni. Nemegyszer volt, hogy a nő vette fel, és lerázott, hogy csak délután lesz rendelés, és a másik számon meg egy hapsi van, az meg kapcsolt.... no komment!!!
    P.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. december 26. 13:00108.
    Jecko! És nektek mennyi van még hátra? Mintha írtad volna, hogy ez az utolsó év. Nem 18 éves korig kezelik? Mert addig még sokat nőhet. Ha eléritek a 170-et, az már szuper! A férjem 173 cm.
    Igen, ha augusztusban tudtam volna, hogy január végén kezdik el majd kezelni, akkor gyorsan elvittem volna magánrendelőbe...de most már semmit nem gyorsítana! A francba. Legalább 1-el kevesebb Karácsony alatt szúrjuk. És most már magának szúrja?
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. emp
    emp
    2005. december 26. 10:27107.
    Szia!
    Én nem látom jelentősségét, hogy beszéljél külön a professzorral, de ha nyugodtabb vagy tőle, akkor szerintem kezdd Krisztinával.Tőle kérdezd meg, hogy szerinte mikor érdemes hívni, ill., hogy biztosan dolgozik-e a Ti időpontotokban. Arra vigyázz, hogy a telefonközpontosnak ne mondd, hogy köze van időpont kéréshez, mert akkor a recepcióshoz kapcsol.
    Mi soha nem adtunk egy fillért sem (fel sem merült), mégis "full service" van 12 éve.
    Mivel az idő szerencsére nem sürget, ezért tényleg nem fontos az "akciózás", de a türelmetlenséged is érthető, hiszen a gyerekedről van szó. Én nem gondolom, hogy a professzor egy neheztelős tipus lenne. Szerintem a család a nehezebb eset (tapasztalat).
    Elküldöm a lányom tablóképét, szerdára lett kész, nem is tudom, miért nem jutott eszembe eddig!! Ezen aztán  nem látszik, hogy milyen apró, az értelem annál inkább sugárzik... 
    előzmény:
    pepperoni (105)
    2005-12-26  07:51
  46. 2005. december 26. 09:51106.
    Na lányok kiirtam Ákos adatait.

    Születési súly: 3630 gr 54 cm
    fél évesen: 6700 gr 67 cm
    1 évesen: 8970 gr 75 cm
    1,5 évesen 11.550 gr 82 cm
    3 évesen 14.000 gr 98 cm
    12 évesen 32.000 gr 134 cm
    16 évesen 68 .000 gr 163,8 cm

    12 évesen kezdtük a hormont és a 4 év alatt közel 30 cm-ert nőtt.
    A csontkórunk már csak fél évvel van lemaradva a 16 évesekétől. Most nagyon megemelte a doki az adagot, kiváncsi leszek januárban mit fognak mérni. Én 165 cm vagyok, sztem, már lehagyott. Szerencsénkre későn kezdett serdülni, igy hatott a hormon.

    Étvágya a hormon után 2-3 hónappal nagyon megnőtt, és olyan erős lett, hogy simán felemelte a teli kukát. Kicsit visszafogta magát, figyel a szénhidrátra, mert egyszer hiperinzulémiát mutatott a vérvétel, és megijedt, hogy cukros lesz, és szúrhatja magát élete végéig, ha nem vigyáz.
    Most karácsony után megint visszafogja magát, már jelezte.

    Nem tudom nálatok mennyire lesz egyszerű a beadás, mert mi nagyon sokat szenvedtünk az elején, pedig már 12 éves volt, mikor kezdtük.

    De előbb olvastam, hogy már vannak olyan tűk, amit nem is lehet látni.
    Reméljük simábban megy, mint nálunk az elején.

    Ha valami van, kérdezzetek csak nyugodtan.

    Én még mindig azt javaslom pepperoni, hogy egyszer vidd el hozzá magánrendelésre, ha egyáltalán rendel maszekba.
    Én ugy emlékszem, hogy 4 ezret kért, de utána már a kórházba kellet járnunk hozzá. Nem adtam utána minden visszarendelésnél, hanem kb. minden 4. után egy ötezrest.

    Puszi nektek megy a csemetéknek is.

    (egyébként nekem is összeszorul a szivem, ha találkozok régi ismerősökkel, vagy akikkel együtt szültem, és kérdem mi ujság és mondják hogy már 180 a gyerekük. enyém meg 160 még igy is)
    előzmény:
    pepperoni (105)
    2005-12-26  07:51
  47. 2005. december 26. 07:51105.
    Sziasztok, remélem, békésen telnek a Karácsony napjai mindenkinek! Hozzánk ma jönnek a vendégek. Hál' Istennek, anyósom elvállalta a pulykát.... meg csinál húslevest is. 2 kisgyerek mellet elég érdekes lett volna, hogy csinálom meg. Írtam, hogy Áronnak van egy huga? 10 hónapos. Egyébként mikor legutóbb voltunk a Professzornál, mondta, hogy elég ritka, hogy már 3 éves kor körül kiderül a hormonhiány, általában nagyobb gyerekeket szoktak elkezdeni kezelni, mert ilyenkor még nem nagyon derül ki. Na persze, mert még nem annyira feltűnő!!! "csak" egy fej különbség. Hát nekem ez is feltűnő volt. De ha én nem aggódok, akkor semmit nem tudok.
    Emp! Tényleg ki lehet már bírni 23-áig... de úgy megyek akkor oda, hogy semmire nem gondolok, mert annyiszor pofára estem már. Nagyon megnehezíti a dolgomat, hogy anyukám szítja a tüzet!!! Hogy mit képzelnek ezek, és hogy ne hagyjam magam, hívjam fel a Professzort. Magyaráztam Neki, hogy nem hívhatom fel a szabadsága alatt. Viszont azt többen is mondták, hogy januárban érdeklődjek, hogy rendel-e már a Prof, és ha igen, akkor beszéljek vele. Mondjam el neki, hogy mi a helyzet, és hogy másodszor mentem potyára, stb. és hogy nem lehetne-e előbbre hozni az időpontot. Biztos furán hangzik, de Ti már régebben oda jártok, szerinted nagy marhaság lenne? Mert azt sem akarom, hogy jól lejáratom magam, aztán meg 15 évig még oda járok.... szoval, mit gondolsz erről az akcióról??? Én valahogy úgy érzem, hogy nem kéne.
    Pepperoni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. emp
    emp
    2005. december 25. 23:18104.

    Sziasztok!!
    Köszönöm a jókívánságot!
    Én is boldog Karácsonyt Kívánok, az Aprónépeknek küldöm a képeket.


    Pepperoni!
    Annyira sajnálom! Már a múltkor is írtam, hogy mivel hosszadalmas kezelés, ezért ezek a hetek nem igen befolyásolnak semmit (kivéve a lelki állapototok). Nem értem, miért kellett időpontot adniuk, ha nincs a professzor, ill. a Muzsnai hozzáállását, hiszen ezerszer helyettesíti.
    Régebben nem volt recepció, Krisztával kellett időpontot egyeztetni, és nagyon körültekintően ügyintézte.
    Amikor mi féléve voltunk, már ez a recepciós nő volt, de olyan, mintha egy rosszul programozott autómata lenne.Nem illeszkedik abba a képbe, ami az évek során kialakult bennem.
    Lassan fog telni ez a pár hét, ami a következő időpontig hárra van, de tényleg nincs különösebb jelentőssége ennyi időnek az elkövetkezőkhöz képest, ez tartsa Bennetek a lelket!!

    Matiz!
    Remélem, a Kicsikétek továbbra is rendíthetetlen!

    Sokat gondolok Rátok!!

    Emp

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. december 25. 10:35103.

    Kellemes Ünnepeket mindenkinek!!!
    Jecko, jó olvasást!!! Történt pár dolog. Nálunk most csend van, csak holnap jönnek a rokonok. Anyósom és a nővéremék. Hál' Istennek, anyósom bevállalta, hogy megfőz helyettem. Mikor a férjem itthon volt, székelykáposztát csináltunk, holnap pedig a pulykát csinálja anyósom. 2 gyerek mellett nem nagyon megy a főzés, most, hogy Áron nincs oviban.
    Nem azért, de olyan fura így Karácsonyozni, hogy odakint plusz van és süt a nap.... Pesten +9 fok van. Szerintem el is megyünk sétálni.
    Na további kellemes időtöltést mindenkinek.
    Pepperoni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. december 25. 09:51102.
    Bocsi lányok, sokáig nem jártam nálatok.
    Majd most vissza foglak olvasni benneteket, lesz majd időm ünnepek alatt

    MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KIVÁNOk !!!!


    Elő fogom keresni Ákos kiskönyvét, és megnézem az Ő adatait.
    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54

Címlap

top