Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fitnesz video kritikák

zsofici
Létrehozva: 2002. november 8. 13:50
Szeretek otthon tornazni videora, mert igy akkor es ugy illesztem bele a mozgast a napomba, amikor akarom. (Es utana nem kell papucsot viselni a zuhanyzo alatt stb. . . )
A videok vasarlasa azonban sokszor zsakbamacska: a legtobbon nincs feltuntetve, hogy milyen eszkozok kellenek hozza, hogy pontosan milyen tipusu gyakorlatokbol all, stb. Es ami a legfontosabb: hogy elvezetes-e a program. Ezert gondoltam, hogy hasznos lenne, ha azok, akik hozzam hasonloan hasznalnak fitnesz videokat, elkuldenek a velemenyuket rola egy rovid (?) kritika formajaban. A legtobb kulfoldi videohoz konnyen talahatok hasonlo forumok pl. az amazon. com oldalain, de semmi ilyet nem talaltam magyar videokrol. . Varom a hozzaszolasokat.
  1. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. március 30. 10:151951.
    Esetleg azt megtudod mondani, naponta hány percet érdemes csinálni?
    előzmény:
    Jeniana2 (1950)
     
  2. 2005. március 30. 10:131950.
    sajnos, nem emlékszem, de maga a fórum nem a hullahopp karikáról szólt, az biztos. Vagy fitnesz videós lehetett, vagy valamilyen fogyókúrás, update vagy 90 napos, ezeket olvasgattam régebben. Esetleg cserebere.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591434 (1949)
     
  3. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. március 30. 10:081949.
    Esetleg megtudnád mondani melyik fórumon beszélgettek róla? Most keresgéltem, de nem találtam ilyet.
    előzmény:
    Jeniana2 (1947)
     
  4. Torolt_felhasznalo_632949
    Torolt_felhasznalo_632949
    2005. március 30. 10:061948.
    Pont azt én még nem láttam sehol, de másik kettő Libby Roberts féle kazit még láttam a nagyáruházakban. Az egyik (fogyókúra 10 hét alatt) nekem is megvolt, de nem tetszett az aerobik része, számomra túl követhetetlen a korográfiája és picit több hely is kell hozzá. A testformálós része is elég szokványos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813705 (1945)
     
  5. 2005. március 30. 09:391947.
    Egy másik fórumban sokan dicsérték a hullahopp karikát, igen! De csak azt, amelyik fa, mert a műanyag túl könnyű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591434 (1944)
     
  6. 2005. március 30. 09:381946.
    Boginak minden szavával egyetértek! Rékán (3. ) kívül hasra-úszógumira jó még Czanik Balázs Capoeira dvd-je, és Bíró Cicának van egy kazija, intenzív 20 perc hasra, hatékony, de szakmailag azért nem olyan jó, mivel úgy van összevágva a többi kazettáiról a has rész, és nem egy felépített munka. Béres A. Új kihívás dvd-n is jó a has rész, extra is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591434 (1940)
     
  7. Torolt_felhasznalo_813705
    Torolt_felhasznalo_813705
    2005. március 30. 08:521945.
    Szia! Engem érdekelne, hogy hol lehet megvenni, milyen formában (dvd?) és mennyibe kerül. Jah és, hogy zsírégető hatása van vagy inkább izmosít. Köszi az infokat!
    előzmény:
    szepike99 (1895)
     
  8. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. március 29. 20:101944.
    Hát reménykedem az eredményben. Már régóta nem eszem semmi cukrosat, üdítőket soha nem ittam, amit lehet mézzel és édesítőszerrel csinálok, és azt is csak délelőtt. Olvastam a Norbi könyveket, tisztában vagyok a veszélyekkel. Nálam sajnos a szénhidrát jelent problémát, igaz, hogy teljes kiőrlésű kenyeret eszem, de általában este is megkívánom, amit tudom, hogy nem szabadna. Még az a kérdésem lenne, hogy a hulla-hopp karika segíthet? Mert (bár elég gyerekesnek tűnik) elő szoktam venni.
    előzmény:
    bogi-bogi (1943)
     
  9. 2005. március 29. 19:481943.
    éppen ezért van szükség heti 3-4 alkalommal kardió-edzésre, de ugyanolyan fontos a diéta is! estére már ne egyél szénhidrátot, csak sovány húst némi salátával. amig eléred a célod érdemes a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre cserélni, kerülni az édességet, a cukrozott üditőket, és lesz eredmény
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591434 (1942)
     
  10. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. március 29. 19:221942.
    Végzek hasizom gyakorlatokat és van már némi eredmény, de a felette lévő zsírpárna miatt ez nem látható, és ez nagyon zavar.
    előzmény:
    bogi-bogi (1941)
     
  11. 2005. március 29. 19:101941.
    Szia, sajnos nincs olyan gyakorlat, ami önmagában eltüntetné a hason lerakódott zsirpárnát! Egyedüli megoldás a (fehérjedús) diéta+kardió. Persze végezhetsz célirányos hasizom-gyakorlatokat, felüléseket stb. , (nagyon jó erre Rubint Rékánakl a 3-as kazija pl. ) de az eredmény - a szálkás has - csak akkor fog látszani, ha eltűnik róla a zsirpárna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591434 (1940)
     
  12. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. március 29. 18:521940.
    Sziasztok. Beleolvasgattam a fórumba és szeretném a segítségeteket kérni. Nincs rajtam felesleg (kg-ban), viszont van egy kis úszógumim, amit egy kis fitnesszel szeretnék leadni. Járok úszni is, de ezt kevésnek érzem. Szóval ha valaki megtudná mondani, hasra melyik kazi lenne a legalkalmasabb (ami tényleg leviszi a hájam) az legyen szíves segítsen. Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. március 29. 17:451939.
    az utolsó pár kg-ot marha nehéz leadni. Meg megtartani a kevés súlyt. Egy nyolcvan kg-s háromszor nem vacsizik, és már le is ment 5 kg. De egy 50 kg körülinek nehezebb, szerintem. Azért inkább maradok 54, mint 80 :-)) Persze nem adom fel. Kellenek célok, hogy előbbre jussunk, nem? A fordításokkal azért óvatosan, pláne, ha elkezd nőni a pocakod (a bőröd miatt). És tessék szorgalmasan kenni. Én afroditát használtam, és nem lett egy csíkom sem. Tudom, adottság kérdése is, de valamivel mindenképpen kenegesd. Azt hiszem, a karotintartalmúakat, mint ez is, nem lehet az első trimeszterben használni. De már lehet, hogy rosszul emléxem, olvass el minden infot a dobozokon. Inkább gyógyszertárit vegyél, ott, ahol értenek hozzá az eladók.
    előzmény:
    hencsi11 (1938)
     
  14. 2005. március 29. 15:461938.
    Köszi! Én is éreztem, h. a törzsfordítást simán tudnám csinálni, csak nem mertem:-)) Persze én is azért figyelek annyira a kajára+tornára, mert nekem is van kb. 2-3kg állandó feleslegem( derék-has tájékon, 160/50kg ) és nem akarok elhízni, mert ezt sem sikerül igazán leadnom:-((( De amint olvasom itt többen vagyunk ilyen kevés felesleggel, amit persze igencsak nehéz leadni. Kevés olyan forum van ahol nem "nevetnek ki" ennyi felesleggel. A Réka terheskaziját is szoktam csinálni, csak az valahogy most még kevésnek tűnik:-)
    előzmény:
    Jeniana2 (1937)
     
  15. 2005. március 29. 15:361937.
    Gratulálok Neked! Csináltam törzsfordítást, amíg nem volt kellemetlen, meg nyújtózásokat, oldalhajlásokat, de mikor már nagyon nagy volt a hasam, akkor inkább csak csipő, belső-külső comb, (ezek oldalt fekve, vagy géppel) , hát, kar (súlyzó nélkül), óvatos lépcsőzőgép, séta, és kazettáról a terhestorna. 12 kg-t híztam végül. 9 lement a kórházban. (mármint ebből a legkedvesebb 3 kg a lányom volt!)
    előzmény:
    hencsi11 (1936)
     
  16. 2005. március 29. 15:261936.
    Szia! Olvasgatva az utolsó hozzászólásaidat úgy látom vannak tapasztalataid a terhesség alatti tornával kapcsolatban. Én most vagyok 10hetes terhes. Kb. fél éve alig mozgok, előtte viszont heti3-4szer kardióztam. Most nem merek még futni stb. , de pár hete elkezdtem otthon tornázni BA Új kihivásra a has-derék kihagyásával, bár derékra igencsak elkelne a torna. És bár 1kgt sem híztam úgy veszem észre, h. a derekamon nagyobb lett a háj. Te csináltál törzsfordítást meg ilyeneket? Úgy tudom, h. a 2. trimeszterben lehet futni és szeretném ismét elkezdeni. Van esetleg ezzel kapcsolatban saját tapasztalatod? Előre is köszi!!!
    előzmény:
    Jeniana2 (1931)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 29. 14:011935.
    hát úszógumi gondjaim éppen nincsenek, fenék, comb viszont igen. . én 170 cm-hez vagyok közel 54 kg. Jó lenne 52, 5 -ig lemenni.
    előzmény:
    Jeniana2 (1926)
     
  18. Torolt_felhasznalo_609474
    Torolt_felhasznalo_609474
    2005. március 29. 13:541934.
    Te valóban sok kazit kipróbáltál már! Igen elszánt vagy! :)
    Na most átgondolom, hogy akkor Nekem melyik is lenne jó.
    Has, derék, csipő, s talán pici a combomon ahol most picit vannak 'puhább' részek. S a térdem az nekem sem bírja túlságosan a nagy megterhelést. Régen a Norbi kick box kazija is megviselte egy picit de azt azért csináltam igen sokat. Csak most szeretnék valami mást, s valami olyan ami a konkrét részeket mozgatja.
    Köszönöm szépen az infokat! Ui: írtam egy privit is a diétával kapcs, azzal már nem untatom a fórumot.
    előzmény:
    Jeniana2 (1933)
     
  19. 2005. március 29. 13:421933.
    Hogyhogy elájultál? A Norbis diéta azért nem annyira drákói! Éppen most akartam én is rákérdezni, hogy miért nem folytatod azzal, de így már értem. Hiszen ha éhes vagy délután, jóllakhatsz pl. párolt hallal (imádom), sovány sonkával, kefírrel, sovány sajtot is ehetsz. . biztos voltam benne, hogy terhesen is lehet csinálni ezt a diétát, mivel minden tápanyaghoz hozzájuthatsz általa. Nahát, ha tényleg ilyen rosszul hat Rád, akkor ne csináld baba előtt. . Egyébként néha nekem is sok az edzés, de akkor, ha nagyon fáradt vagyok (sokszor csak este 11-től éjfélig marad idő tornára, viszont nem szívesen mondok le róla). Szóval, amit én dicsérek nagyon: Béres Alexandra 200%, Új kihívás (dvd-n, mert abban van extra has, far és derék is). Rubint Réka 1-2-3, de mint írtam, az első kettőn alig van has. Előzőeknél az érzékeny térdűek szoktak panaszkodni. Czanik Balázs Capoeira aerobic (ha soxor csinálom, fáj a hátam, de nem biztos, hogy ez mindenkire jellemző :-)). Ez dinamikusabb, mint a lányoké (van kevés ugrálás, rúgások, és az Alexára és Rékára is jellemző guggolások és kitörések, és elég jó hasizom rész) Norbitól is gyakori volt nálam a NOrbi 3, a Földön-vizen - levegőben, és ha kibírtam anélkül, hogy szétröhögöm az agyam, akkor a Gladiátor Fitnesz, úszógumira. Alexandra komplex, összeszedett, ad alternatívát, hogy rádolgozol-e még a kényes testtájakra, Réka célzottabb (és a 3. kazin nincs combformálás, csak az első kettőn), és még nem árt kiegészíteni bemelegítéssel és nyújtással, magánszorgalomból. Milyen típus vagy, az ugrabugra vékonyít, vagy a célzott alakformálás? VAgy nagyon csak "középre" rakódott a felesleg? Mert akkor Réka 3, talán, a sok fenék és hasgyakorlattal, vagy Alexa! Ha ugrálni jobb, akkor NOrbi F-V-L, vagy capoeira. Bár a baba miatt talán inkább az ugrálást ne kezdd most el, ha eddig nem volt jellemző.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1932)
     
  20. Torolt_felhasznalo_609474
    Torolt_felhasznalo_609474
    2005. március 29. 13:181932.
    Szia! S milyen kazira tornáztál? Én is elég intenzíven, de kb. fél éve sajna nem, mert költözés férjhezmenés stb. . elvette az időmet. Viszont most szeretnék vissza állni és valami jó kazit otthonra venni (amit most próbálok eldönteni általatok, hogy melyiket is vegyem).
    Közben szeretnénk majd kisbabát és nyáron párszor sikerült elájulnom ettől a sok tornától és norbis diétától, bár elég hatékony volt, lement 8 kg. De nem szeretném túlzásba sem vinni most majd. . . ezért édeklődöm általatok! :)
    Te igen intenzíven csinálod! Gratulálok!!
    előzmény:
    Jeniana2 (1931)
     
  21. 2005. március 29. 13:111931.
    Szia Judy! Persze, hogy tornázom, igyekszem heti ötször egy kazettát letekerni, vagy futok fél órát, vagy az ellipszis tréneremet nyúzom. Mielőtt terhes lettem, heti 5-6-7 x két órát edzettem én is (step, alakformálás, futás), mint Barbeyka (hogyhogy hízni szeretnél? 54 kg vagy és csak egy cm-vel magasabb, mint én, aki ugyanennyivel még négy-öt kg-ot leadnék??? Bár ha színizom vagy, lehet, hogy vékonynak érzed magad, de szerintem ez egyáltalán nem egy anorex paraméter. . én legalábbis úgy vélem, de mindenki maga tudja, hogy érzi jól magát a bőrében. . ) szóval elég erősen sportoltam, így aztán a terhesség utolsó hónapjáig tudtam edzeni, persze a végén már főleg lábra, fenékre, és gépekkel, meg olyan gyakorlatokkal, amik jólestek, pl. a Callaneticsből többfélét csináltam. Szerencsém volt, zavartalan volt a terhesség. Azt mondják a dokik, (az enyém legalábbis), hogy új sportot ne kezdjek el terhesség alatt, és kíméletesen csináljam a többit, figyeljek a jelzésekre. Szerintem mindenképpen beszélj egy szakemberrel, meg a nőgyógyászoddal. Ha eddig sportoltál, ne hagyd abba. Sok sikert!
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1928)
     
  22. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 12:561930.
    Van vmi oka, h most nem a korabban bevalt modszerrel szeretnel lefogyni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1927)
     
  23. Torolt_felhasznalo_935911
    Torolt_felhasznalo_935911
    2005. március 29. 12:561929.
    Helló mindenkinek!

    Én 165 cm vagyok és 54kg. Egy éve tornázok már majdnem minden nap. Mostanában eléggé tulzásokba estem a torna terén, nem bírtam abbahagyni, egyre többet akartam. Napi 2óra. Jó dolog a mozgás, rá lehet kattanni!A hasam volt az amivel nem voltam +elégedve. Most úgy vagyok vele bármennyit eszek nem nől meg:) Most hízókúrára fogtak az edzőim, ilyen is ritkán van egy nő életében. . . de naon jó érzés enni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_609474
    Torolt_felhasznalo_609474
    2005. március 29. 12:551928.
    Hello Jeniana! Sajna nem vagyok sokkal magasabb mint TE! 166cm vagyok. Én voltam kevesebb és nem is olyan nagyon drasztikusan, csak mióta leálltam a sporttal feljött ez a pár kg.
    Te tornázol mostanság? Az a helyzet, hogy Én szerenék kisbabát a közeljövőben ezért túl drasztikus módot sem szeretnék választani. Ezért vagyok most kicsit tanácstalan.
    előzmény:
    Jeniana2 (1925)
     
  25. Torolt_felhasznalo_609474
    Torolt_felhasznalo_609474
    2005. március 29. 12:521927.
    Huh Ti nagyon benne vagytok a témában. régebben 58 kg voltam, úgy másfél éve. Akkor a Norbis diétával, és otthoni norbi kick box-os kazijával és néha eljártam ilyen nagyon lightos aerobikra is. Ekkor 50- 51 kg voltam. De most körülbelül négy hónapja sikerült felszednem ezt a pár kg. Költözés miatt nem tornáztam az utóbbi fél évben semmit! A kajára oda figyelek, de nem túl komolyan! Kb. ennyi a történetem röviden és most szeretném azt a pár kg visszafogyni.
    Köszi a válszokat lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (1924)
     

Címlap

top